Resultater for Handelsbank Grand-prix
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Grand Prix 2011 |
|
Udskriftsdato |
11 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
20:49 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 november 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Termøhlen |
1993 |
Herning Svømmeklub |
|
1:21.73 |
2:47.87 |
4:16.66 |
|
5:30.93 |
|
2 |
Sara Rainer |
1994 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:29.05 |
3:07.87 |
4:57.84 |
|
6:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:22.38 |
2:47.43 |
4:17.95 |
|
5:35.55 |
|
2 |
Line Hatting |
1996 |
Struer Svømmeklub |
|
1:27.27 |
2:59.59 |
4:48.73 |
|
6:08.92 |
|
3 |
Mai Laurberg |
1996 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:30.53 |
3:06.20 |
4:49.48 |
|
6:12.21 |
|
- |
Katrine M. Johannsen |
1996 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bevægelse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amalie Østrup |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:10.54 |
2:28.91 |
4:05.46 |
|
5:14.02 |
|
2 |
Lea Moesgaard |
1998 |
Herning Svømmeklub |
|
1:16.26 |
2:36.61 |
4:12.28 |
|
5:19.50 |
|
3 |
Emma Sørensen |
1997 |
Herning Svømmeklub |
|
1:17.85 |
2:39.86 |
4:07.00 |
|
5:20.23 |
|
4 |
Ida Kristensen |
1998 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:29.22 |
3:00.28 |
4:43.40 |
|
6:06.70 |
|
5 |
Amalie Pedersen |
1997 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:29.33 |
2:59.82 |
4:45.54 |
|
6:08.34 |
|
6 |
Randi Haarh Lorenzen |
1998 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:36.67 |
3:26.16 |
5:31.62 |
|
7:08.98 |
|
- |
Emilie Aagaard |
1997 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fortsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
Holstebro Svømme Club |
|
1:20.45 |
2:50.92 |
4:30.62 |
|
5:50.58 |
|
2 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:32.93 |
3:01.33 |
4:42.79 |
|
6:05.29 |
|
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:25.56 |
2:59.97 |
4:44.06 |
|
6:07.21 |
|
4 |
Lisa Terp |
1999 |
Struer Svømmeklub |
|
1:26.05 |
3:02.99 |
4:52.30 |
|
6:14.74 |
|
5 |
Johanne Laursen |
1999 |
Holstebro Svømme Club |
|
1:34.54 |
3:11.96 |
4:50.27 |
|
6:15.14 |
|
6 |
Kristine Lønne |
2000 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:29.97 |
3:06.89 |
4:55.30 |
|
6:18.39 |
|
7 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
1:31.33 |
3:08.56 |
4:57.53 |
|
6:18.74 |
|
8 |
Lærke Nehmdal |
1999 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:34.07 |
3:09.94 |
4:51.90 |
|
6:19.32 |
|
9 |
Line Bremer Mortensen |
2000 |
Odense Svømme Klub |
|
1:32.41 |
3:06.59 |
4:59.61 |
|
6:27.99 |
|
10 |
Matilde Snitgaard |
2000 |
Struer Svømmeklub |
|
1:38.45 |
3:19.19 |
5:04.61 |
|
6:31.25 |
|
11 |
Julie Larsen |
1999 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:49.34 |
3:38.17 |
5:35.22 |
|
7:07.84 |
|
12 |
Julie Kabels Mortensen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
2:01.47 |
3:47.71 |
5:47.81 |
|
7:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
11 november 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
20:49 |
|