2018-12-10   01:52:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruuskilpailut 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntaiaamu

Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  23 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  12:57   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Miehet [1692] F  280            7:00.86   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Timo Lindgren  1944      53.10  1:49.37      1:49.37   
  Juha Koski  1942      50.79  1:46.93      3:36.30   
  Lauri Malk  1937      45.14  1:39.81      5:16.11   
  Pentti Keränen  1935      50.48  1:44.75      7:00.86   
                     
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
U-Club Tallinn  260            5:33.12   
  U-Club Tallinn                   
  Lembit Laht  1949      1:31.24  2:11.90      2:11.90   
  Aksel Luige  1949      48.81  1:21.78      3:33.68   
  Alexandr Batistsev  1953      43.63  1:18.31      4:51.99   
  Olav Lukin  1944      41.13  41.13      5:33.12   
                     
Soik Hellas Masters  255            5:57.79   
  Hellas Simklubb                   
  Kjell Hanserius  1947      41.96  1:26.56      1:26.56   
  Eric Forslund  1937      53.39  1:47.77      3:14.33   
  Janne Forsberg  1972      38.45  1:24.27      4:38.60   
  Anders Söderqvist  1933      37.12  1:19.19      5:57.79   
                     
Vus-Vss Miehet E  243            6:10.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Heikki Räsänen  1951      49.28  2:37.86      2:37.86   
  Heimo Keränen  1946      59.35  1:35.49      4:13.35   
  Hannu Kuokkanen  1948      44.78  1:19.24      5:32.59   
  Markku Ahonpää  1956      38.34  38.34      6:10.93   
                     
Hss Miehet E  240            6:20.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Klaus Bremer  1938      50.38  1:43.74      1:43.74   
  Karl-Gustav Lönnberg  1942      49.90  1:46.26      3:30.00   
  Juho Massinen  1960      37.74  1:22.14      4:52.14   
  Sulevi Pellinen  1956      40.55  1:27.89      6:20.03   
                     
S.c.p. Miehet [1732]  255              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  Rafik Neuman  1948      58.28  1:55.63      1:55.63   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Miehet [1771] D  200            5:10.85   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Ahti Uusivuori  1960      40.00  1:21.52      1:21.52   
  Jan Johansson  1966      37.07  1:19.58      2:41.10   
  Simo-Pekka Torsti  1960      37.16  1:17.75      3:58.85   
  Timo Teponoja  1955      33.72  1:12.00      5:10.85   
                     
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuus Miehet C1  162              4:45.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mikko Soini  1972      34.92  1:12.83      1:12.83   
  Eerikki Rutanen  1972      36.98  1:15.62      2:28.45   
  Mika Meller  1967      34.31  1:15.79      3:44.24   
  Kimmo Käkelä  1971      28.66  1:01.18      4:45.42   
                     
Tuus Miehet C 2  173              5:17.62   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Tatu Viitala  1973      39.33  1:22.81      1:22.81   
  Juha Räisänen  1964      43.32  1:34.88      2:57.69   
  Veijo Tolonen  1967      37.38  1:16.50      4:14.19   
  Jarkko Myllymäki  1970      29.84  1:03.43      5:17.62   
                     
Vus-Vss Miehet C  174              5:30.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Peter Fjellström  1963      42.24  1:29.16      1:29.16   
  Christer Burman  1968      39.06  1:24.11      2:53.27   
  Petter Karjaluoto  1984      36.42  1:16.37      4:09.64   
  Tapio Peltola  1955      38.51  1:20.74      5:30.38   
                     
Hss Miehet C  160              5:50.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Leif Blomfelt  1960      48.70  2:26.37      2:26.37   
  Juhani Sillanpää  1947      50.44  1:25.78      3:52.15   
  Ilari Valjus  1984      46.81  1:20.44      5:12.59   
  Tarmo Aura  1982      38.03  38.03      5:50.62   
                     
Ptu Miehet [1812]  160              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  Teuvo Länsiharju  1928                 
  Sami Pöntinen  1975                 
  Mikko Arponen  1980                 
  Petri Heinilä  1965              DNS   
                     
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laka Miehet [1852]  120              4:35.80   
  Lahden Kaleva                   
  Aki Sirkka  1980      32.89  1:08.70      1:08.70   
  Ari Ailio  1969      35.27  1:15.70      2:24.40   
  Tero Matkaniemi  1972      31.06  1:09.87      3:34.27   
  Teppo Paajanen  1975      28.26  1:01.53      4:35.80   
                     
Hss Miehet B  120              4:58.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Samuli Ikävalko  1970      36.16  1:14.77      1:14.77   
  Mika Ruusunen  1970      39.28  1:25.17      2:39.94   
  Paavo Miettinen  1977      32.45  1:13.20      3:53.14   
  Tuomas Iivanainen  1970      30.83  1:04.93      4:58.07   
                     
Orca Miehet B  120              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  Mika Sulkava  1978      38.99  1:23.53      1:23.53   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 38, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fry Miehet [1892]  100    37937          4:54.59   
  Friitalan Yritys                   
  Mika Silvennoinen  1984      35.75  1:13.72      1:13.72   
  Tuomas Korvenkangas  1984      37.72  1:20.94      2:34.66   
  Matti Hienonen  1985      34.50  1:13.63      3:48.29   
  Matti Seuri  1979      30.78  1:06.30      4:54.59   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  23 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner