2018-12-13   08:09:15
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruuskilpailut 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:41   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    355  1:47.26  3:54.60  6:22.87    7:57.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    388  1:51.05  3:53.43  5:43.03    7:13.28   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Timo Lindgren  1944    283  1:59.86  4:00.32  6:14.57    8:01.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Pekka Hernberg  1944    132  2:29.17  5:06.45  7:58.35    10:20.92   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    470  1:32.06  3:15.60  5:03.02    6:24.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lembit Laht  1949    385  1:41.96  3:31.53  5:20.67    6:50.87   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    299  1:46.23  3:46.12  5:44.06    7:27.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tauno Vuoristo  1949              DNS   
  Turun Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kari Manninen  1953    215  1:45.23  3:56.70  6:13.38    7:56.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Uusivuori  1960    388  1:24.09  3:03.00  4:54.07    6:16.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Magnus Lönnqvist  1960    267  1:37.60  3:31.83  5:31.52    7:06.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isko Kuitunen  1963    230  1:49.15  3:39.81  5:38.89    7:13.86   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jouko Ketonen  1962    212  1:37.08  3:49.76  5:45.71    7:25.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Ruusunen  1970    385  1:18.60  2:53.89  4:30.68    5:55.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mika Meller  1967    321  1:18.81  3:04.76  4:53.90    6:17.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jari Niskanen  1969              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Merihaara  1976    228  1:41.03  3:34.06  5:27.68    6:53.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    484  1:13.25  2:35.91  4:03.42    5:16.35   
  Keravan Uimarit                   
                     
Marko Isomaa  1977    274  1:21.41  2:57.39  4:46.32    6:22.34   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petter Karjaluoto  1984              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner