2018-07-17   05:45:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruuskilpailut 2011

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Raija Nevala  1960    218  1:59.82  4:15.49  6:29.26    8:23.86   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965    602  1:19.06  2:49.64  4:28.65    5:47.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Sanna Yritys  1965    334  1:42.06  3:30.48  5:27.64    7:03.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Marjut Hyvönen  1966    303  1:45.53  3:36.34  5:41.53    7:17.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tatiana Abu Nijmeh  1965    163  1:56.52  4:28.84  6:56.36    8:57.94   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Viljanen  1980    418  1:26.75  3:00.77  4:42.25    6:07.07   
  Hydra Platupus                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:41   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    355  1:47.26  3:54.60  6:22.87    7:57.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    388  1:51.05  3:53.43  5:43.03    7:13.28   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Timo Lindgren  1944    283  1:59.86  4:00.32  6:14.57    8:01.11   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Pekka Hernberg  1944    132  2:29.17  5:06.45  7:58.35    10:20.92   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    470  1:32.06  3:15.60  5:03.02    6:24.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lembit Laht  1949    385  1:41.96  3:31.53  5:20.67    6:50.87   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    299  1:46.23  3:46.12  5:44.06    7:27.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Tauno Vuoristo  1949              DNS   
  Turun Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kari Manninen  1953    215  1:45.23  3:56.70  6:13.38    7:56.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Uusivuori  1960    388  1:24.09  3:03.00  4:54.07    6:16.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Magnus Lönnqvist  1960    267  1:37.60  3:31.83  5:31.52    7:06.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isko Kuitunen  1963    230  1:49.15  3:39.81  5:38.89    7:13.86   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jouko Ketonen  1962    212  1:37.08  3:49.76  5:45.71    7:25.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Ruusunen  1970    385  1:18.60  2:53.89  4:30.68    5:55.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mika Meller  1967    321  1:18.81  3:04.76  4:53.90    6:17.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Jari Niskanen  1969              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Merihaara  1976    228  1:41.03  3:34.06  5:27.68    6:53.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    484  1:13.25  2:35.91  4:03.42    5:16.35   
  Keravan Uimarit                   
                     
Marko Isomaa  1977    274  1:21.41  2:57.39  4:46.32    6:22.34   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petter Karjaluoto  1984              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:41 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Lea Varvio  1936    236  2:15.84  4:43.98  7:15.87  9:47.77  20:04.69   
  Tampereen Uimaseura        12:21.25  14:56.06  17:31.21       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pirkko Siikarla  1946    323  1:49.85  3:51.05  5:49.90  7:47.51  15:33.52   
  Porin Uimaseura        9:47.27  11:45.39  13:43.50       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Barbro Grufman  1948    313  1:47.45  3:42.87  5:36.66  7:28.00  14:52.38   
  Hellas Simklubb        9:18.96  11:13.13  13:06.39       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Maritta Kurki  1952    387  1:28.47  3:08.29  4:50.20  6:32.52  13:13.98   
  Lahden Kaleva        8:14.58  9:55.94  11:37.00       
                     
Kaarina Markkula  1952    349  1:34.27  3:17.54  5:02.48  6:48.17  13:41.71   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        8:33.40  10:18.36  12:01.76       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Kirsi Nybergh  1957    194  1:45.20  3:44.81  5:47.65  7:51.02  16:00.85   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        9:54.82  11:57.58  13:59.89       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    607  1:11.76  2:31.87  3:53.90  5:15.76  10:36.47   
  Hydra Platupus        6:37.56  7:58.10  9:19.40       
                     
Sari Eronen  1965    446  1:21.13  2:50.24  4:19.45  5:49.50  11:45.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        7:19.36  8:49.22  10:19.51       
                     
Marjut Hyvönen  1966    327  1:29.83  3:09.83  4:49.12  6:28.42  13:01.83   
  Tuusulan Uimaseura        8:08.05  9:46.31  11:25.21       
                     
Meri Kaarlonen  1964    299  1:31.52  3:13.07  4:56.37  6:38.85  13:26.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        8:21.36  10:04.65  11:47.60       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Miisa Weuro  1970    240  1:38.59  3:25.71  5:12.20  6:58.13  14:03.88   
  IF Åland        8:45.31  10:31.43  12:17.66       
                     
Minna Rantanen  1968    228  1:39.93  3:28.15  5:17.67  7:06.89  14:18.68   
  S.C.Pingviinit        8:55.47  10:45.18  12:34.66       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Claire Gould  1973    312  1:23.66  2:59.99  4:38.25  6:16.98  12:36.03   
  Helsingfors Simsällskap        7:55.38  9:33.16  11:08.23       
                     
Minna Jerohin  1976    272  1:32.35  3:12.81  4:54.20  6:34.44  13:10.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:14.20  9:54.38  11:34.92       
                     
Heli Koivisto  1975    206  1:37.47  3:22.88  5:11.70  7:03.33  14:27.53   
  Tuusulan Uimaseura        8:56.08  10:46.89  12:38.83       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Saara Kanerva  1977    397  1:15.85  2:39.61  4:06.00  5:33.67  11:24.53   
  Porin Uimaseura        7:01.55  8:29.78  9:58.14       
                     
Jenni Harjuoja  1977    393  1:19.24  2:44.15  4:10.37  5:37.60  11:26.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        7:06.09  8:33.51  10:01.84       
                     
Meri Viljanen  1980    387  1:18.18  2:46.04  4:14.45  5:43.13  11:30.45   
  Hydra Platupus        7:11.14  8:39.88  10:07.75       
                     
Paula Niinimäki  1981    313  1:27.02  3:01.21  4:35.47  6:09.25  12:20.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        7:43.23  9:17.06  10:50.32       
                     
Sanna Hokkanen  1977    274  1:25.42  3:02.01  4:41.69  6:21.29  12:54.46   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        8:00.81  9:40.17  11:18.88       
                     
Kirsti Laurila  1981    251  1:40.06  3:22.96  5:04.49  6:46.79  13:17.77   
  S.C.Pingviinit        8:27.58  10:08.28  11:46.80       
                     
Hanna Kangassalo  1978    232  1:34.05  3:18.06  5:02.68  6:47.14  13:38.41   
  Keravan Uimarit        8:32.02  10:16.07  11:59.37       
                     
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Päivi Piirala  1985    362  1:20.31  2:46.79  4:14.25  5:43.17  11:35.30   
  Helsingfors Simsällskap        7:12.67  8:42.68  10:10.67       
                     
Päivi Hänninen  1983    266  1:33.29  3:11.20  4:51.04  6:29.49  12:50.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:08.36  9:45.60  11:20.65       
                     
Katja Töyli  1983    167  1:46.84  3:40.08  5:34.44  7:29.03  14:59.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        9:23.70  11:17.30  13:10.21       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:46 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  21:34   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935    308  1:58.70  4:07.49  6:18.16  8:28.66  32:31.58   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        10:39.28  12:49.86  15:00.39  17:10.96     
          19:22.79  21:33.98  23:46.36  26:00.09     
          28:13.23  30:24.10         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lauri Malk  1937    529  1:27.04  3:04.35  4:43.25  6:22.89  24:59.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        8:03.74  9:45.56  11:28.23  13:09.40     
          14:50.33  16:32.07  18:12.60  19:56.60     
          21:40.29  23:22.74         
                     
Herkko Pesonen  1941  520  1:31.77  3:11.69  4:51.72  6:32.46  25:08.27   
  Helsingin Uimarit        8:14.20  9:54.83  11:35.42  13:17.23     
          14:59.00  16:42.13  18:24.32  20:06.50     
          21:49.18  23:31.43         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Raimo Hiltunen  1946    383  1:40.23  3:24.26  5:08.86  6:52.91  26:01.14   
  Poseidon        8:37.11  10:21.62  12:07.00  13:50.94     
          15:35.20  17:20.73  19:06.10  20:51.40     
          22:36.67  24:21.93         
                     
Mauri Ekholm  1943    327  1:38.85  3:27.52  5:15.26  7:04.14  27:25.12   
  Riihimäen Uimaseura        8:53.93  10:44.17  12:34.65  14:26.53     
          16:19.09  18:09.80  20:01.96  21:53.75     
          23:46.29  25:38.21         
                     
Raine Narva  1945    327  1:45.29  3:35.92  5:26.35  7:16.24  27:25.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        9:06.95  10:57.37  12:46.80  14:37.83     
          16:27.13  18:17.59  20:09.66  22:00.65     
          23:51.32  25:40.87         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Toivo Honkonen  1950    485  1:24.55  2:57.69  4:28.98  5:59.19  22:44.27   
  S.C.Pingviinit        7:29.98  9:01.32  10:31.96  12:03.27     
          13:35.49  15:08.34  16:40.54  18:12.39     
          19:45.52  21:17.73         
                     
Heikki Räsänen  1951    330  1:38.82  3:26.56  5:12.08  6:57.85  25:51.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        8:43.03  10:25.38  12:08.09  13:51.83     
          15:35.04  17:18.14  19:00.32  20:43.55     
          22:25.62  24:09.17         
                     
Rafik Neuman  1948    299  1:37.07  3:21.51  5:08.22  6:55.16  26:42.96   
  S.C.Pingviinit        8:42.75  10:30.72  12:18.86  14:06.98     
          15:55.22  17:43.90  19:32.00  21:21.63     
          23:11.18  25:00.14         
                     
Markku Makkonen  1948              DNF   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Taito Pöysti  1956  438  1:20.93  2:48.50  4:17.64  5:47.62  22:28.13   
  Tuusulan Uimaseura        7:18.72  8:50.10  10:21.52  11:52.39     
          13:23.25  14:55.00  16:26.94  17:58.39     
          19:29.96  21:01.25         
                     
Risto Hiltunen  1953    414  1:21.39  2:51.39  4:21.74  5:52.32  22:53.41   
  Oulun Uinti 1906        7:23.49  8:55.22  10:27.96  11:59.65     
          13:32.43  15:06.44  16:41.33  18:16.33     
          19:50.58  21:23.87         
                     
Tapio Peltola  1955  232  1:36.56  3:25.72  5:16.42  7:09.24  27:45.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        9:01.42  10:53.52  12:46.27  14:37.88     
          16:30.41  18:23.27  20:16.38  22:10.05     
          24:04.97  25:58.80         
                     
Sulevi Pellinen  1956  226  1:43.67  3:38.32  5:31.31  7:25.74  27:59.46   
  Helsingfors Simsällskap        9:18.07  11:10.29  13:01.89  14:53.58     
          16:44.10  18:35.92  20:27.31  22:20.16     
          24:12.10  26:05.97         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simo-Pekka Torsti  1960    447  1:19.28  2:45.75  4:13.09  5:40.55  21:28.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        7:08.52  8:35.43  10:03.27  11:29.87     
          12:57.35  14:24.35  15:51.14  17:17.80     
          18:44.24  20:09.12         
                     
Matti Hurula  1961    416  1:22.24  2:51.76  4:21.43  5:51.66  21:59.14   
  Kemin Työväen Uimarit        7:21.71  8:50.90  10:20.25  11:49.41     
          13:18.14  14:46.93  16:15.37  17:43.84     
          19:11.84  20:39.11         
                     
Magnus Lönnqvist  1960    357  1:28.72  3:02.83  4:36.57  6:09.73  23:08.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit        7:42.82  9:16.18  10:50.12  12:24.19     
          13:57.65  15:31.10  17:04.34  18:36.71     
          20:08.61  21:39.83         
                     
Pekka Mäntynen  1960    353  1:26.97  2:59.64  4:31.57  6:05.38  23:14.23   
  Kuopion Uimaseura        7:37.81  9:11.25  10:44.87  12:18.45     
          13:52.74  15:27.14  17:01.96  18:36.78     
          20:09.89  21:44.62         
                     
Hannu Miettinen  1958    337  1:24.33  2:56.86  4:30.48  6:04.44  23:35.87   
  Kuopion Uimaseura        7:39.25  9:14.48  10:49.35  12:24.51     
          14:00.57  15:36.72  17:12.18  19:39.76     
          21:17.40  22:53.04         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jan Johansson  1966    496  1:17.20  2:39.02  4:00.71  5:22.10  20:04.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        6:42.82  8:03.59  9:24.02  10:44.54     
          12:05.39  13:26.18  14:47.38  16:08.09     
          17:28.30  18:48.44         
                     
Tapio Rinne  1963    430  1:20.14  2:47.21  4:13.60  5:40.26  21:03.17   
  Kouvolan Uimarit        7:06.08  8:32.20  9:57.83  11:22.01     
          12:46.97  14:10.87  15:34.23  16:57.62     
          18:20.67  19:43.33         
                     
Mauri Kanto  1963    395  1:20.63  2:46.49  4:13.81  5:42.16  21:39.74   
  Kauhajoen Karhu        7:09.98  8:37.76  10:05.35  11:33.22     
          13:01.19  14:29.39  15:56.46  17:23.13     
          18:49.78  20:15.98         
                     
Uula Torttila  1966    380  1:20.82  2:47.20  4:14.67  5:42.57  21:56.86   
  Riihimäen Uimaseura        7:10.14  8:38.04  10:06.14  11:33.32     
          13:01.66  14:29.90  15:57.94  17:27.33     
          18:57.57  20:28.38         
                     
Petri Heinilä  1965  229  1:29.63  3:11.41  4:56.47  6:41.20  25:58.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat        8:26.38  10:12.79  11:58.67  13:44.17     
          15:29.47  17:14.46  19:01.02  20:47.15     
          22:33.36  24:20.62         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lasse Lahtinen  1971    371  1:17.99  2:44.19  4:12.38  5:40.46  21:31.64   
  Poseidon        7:08.47  8:35.83  10:03.41  11:30.48     
          12:58.01  14:25.21  15:52.25  17:18.52     
          18:45.24  20:10.99         
                     
Mika Meller  1967    351  1:18.99  2:44.96  4:12.35  5:41.19  21:55.60   
  Tuusulan Uimaseura        7:09.90  8:38.99  10:07.81  11:36.86     
          13:04.23  14:33.00  16:01.80  17:31.32     
          18:59.95  20:28.52         
                     
Jukka Lehtola  1968  317  1:22.14  2:52.01  4:22.61  5:54.83  22:41.82   
  Imatran Uimarit        7:26.45  8:58.26  10:30.59  12:02.84     
          13:35.22  15:07.33  16:40.00  18:11.49     
          19:44.33  21:16.07         
                     
Jorma Puustinen  1969  299  1:24.35  2:56.60  4:31.47  6:05.72  23:08.48   
  Kuopion Uimaseura        7:40.21  9:14.44  10:49.87  12:22.85     
          13:56.36  15:30.18  17:03.83  18:37.14     
          20:09.78  21:39.97         
                     
Christer Burman  1968    296  1:25.70  2:57.28  4:29.06  6:01.76  23:12.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        7:33.26  9:06.31  10:40.02  12:14.52     
          13:48.74  15:23.34  16:57.30  18:32.94     
          20:08.82  21:44.84         
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970  147  1:43.60  3:38.99  5:37.07  7:36.00  29:18.51   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        9:34.70  11:32.98  13:30.14  15:26.54     
          17:25.70  19:24.67  21:21.43  23:21.99     
          25:22.23  27:19.94         
                     
Mikko Porali  1971              DNF   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eerikki Rutanen  1972    413  1:17.48  2:39.91  4:03.10  5:25.81  20:18.51   
  Tuusulan Uimaseura        6:48.69  8:10.23  9:31.48  10:52.06     
          12:12.68  13:32.77  14:53.69  16:16.09     
          17:39.05  19:00.48         
                     
Jaakko Lyytinen  1976  272  1:26.65  2:59.73  4:34.63  6:10.37  23:20.15   
  Helsingin Uimarit        7:46.28  9:21.86  10:57.42  12:32.84     
          14:06.94  15:40.46  17:14.05  18:47.47     
          20:20.33  21:53.42         
                     
Mikko Merihaara  1976    246  1:26.36  3:01.11  4:38.09  6:16.96  24:07.65   
  Oulun Uinti 1906        7:56.77  9:35.58  11:14.03  12:53.88     
          14:32.43  16:12.02  17:50.07  19:27.88     
          21:05.36  22:40.73         
                     
Tommi Halima  1973    181  1:35.57  3:21.33  5:09.19  6:57.88  26:44.25   
  S.C.Pingviinit        8:45.79  10:35.92  12:26.07  14:16.17     
          16:04.97  17:53.06  19:43.44  21:31.60     
          23:20.48  25:05.92         
                     
Juha Kukkonen  1973  148  1:35.79  3:24.62  5:20.19  7:16.46  28:36.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        9:13.69  11:09.96  13:08.23  15:05.12     
          17:01.39  18:57.37  20:53.28  22:49.77     
          24:46.73  26:42.68         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Frank Björkholm  1981    370  1:11.85  2:33.11  3:56.38  5:20.16  20:40.73   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari        6:44.51  8:09.50  9:34.95  10:59.64     
          12:23.91  13:48.27  15:11.79  16:35.78     
          17:59.32  19:21.64         
                     
Lari Rönkä  1979    360  1:13.15  2:33.20  3:56.54  5:20.10  20:52.50   
  Kotkan Uimaseura        6:45.05  8:10.03  9:35.00  10:59.59     
          12:24.60  13:51.00  15:14.09  16:38.76     
          18:03.50  19:28.54         
                     
Marko Isomaa  1977    244  1:21.53  2:51.65  4:22.84  5:57.04  23:44.34   
  Uimaseura Kaarina        7:32.61  9:08.95  10:45.82  12:22.86     
          13:59.67  15:36.25  17:13.27  18:51.49     
          20:30.11  22:07.39         
                     
Markus Nivala  1977    187  1:24.15  3:06.89  4:53.56  7:36.29  25:58.34   
  Tuusulan Uimaseura        9:24.67  12:06.51  13:51.56  15:35.97     
          17:22.87  19:08.05  20:54.40  22:40.89     
          24:24.89  25:58.34         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Timo Peltola  1985    667  1:01.99  2:07.92  3:14.50  4:21.49  16:43.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim        5:28.99  6:36.50  7:43.92  8:51.75     
          10:00.06  11:08.06  12:16.10  13:23.85     
          14:31.24  15:38.50         
                     
Jarno Stenroos  1985    294  1:18.91  2:46.78  4:15.09  5:44.15  21:59.37   
  Porin Uimaseura        7:13.22  8:41.86  10:11.01  11:39.67     
          13:08.30  14:37.09  16:06.75  17:36.01     
          19:04.09  20:32.82         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  21:34 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka F  280              3:42.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Klaus Bremer  1938      47.88        47.88   
  Soile Sillanpää  1946      2:07.91        2:55.79   
  Carita Bremer  1940      47.13        3:42.92   
  Kalevi Seppelin  1935              3:42.92   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka [1731] E  240              2:52.99   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Timo Lindgren  1944      44.68        44.68   
  Kaarina Markkula  1952      47.61        1:32.29   
  Lauri Malk  1937      42.25        2:14.54   
  Sanna Lauslahti  1966      38.45        2:52.99   
                     
Aurajoen Uinti E  260              2:56.78   
  Aurajoen Uinti                   
  Ritva Rennes  1940      56.45        56.45   
  Aimo Niemi  1942      45.23        1:41.68   
  Antti Wihanto  1962      35.23        2:16.91   
  Sirpa Visakoski  1952      39.87        2:56.78   
                     
Pus Seka [1732] 2  240              3:06.57   
  Porin Uimaseura                   
  Raija Nevala  1960      49.37        49.37   
  Seija Skyttä  1948      53.48        1:42.85   
  Harri Mattila  1946      49.08        2:31.93   
  Mikko Sirkka  1945      34.64        3:06.57   
                     
Koovee Seka [1732]  240              3:07.67   
  Koovee                   
  Virve Palos  1942      1:06.18        1:06.18   
  Inga Siro  1945      1:27.61        2:33.79   
  Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960      33.88        3:07.67   
  Tapani Tuomiranta  1951              3:07.67   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka [1772] D  200              2:23.38   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Simo-Pekka Torsti  1960      37.10        37.10   
  Johanna Kara  1965      37.63        1:14.73   
  Timo Teponoja  1955      35.01        1:49.74   
  Maikki Torsti  1963      33.64        2:23.38   
                     
Rius Seka [1772] D  200              2:38.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Mauri Ekholm  1943      46.41        46.41   
  Päivi Pälvimäki  1965      42.79        1:29.20   
  Tuija Alanko  1963      38.40        2:07.60   
  Ismo Voutilainen  1965      30.81        2:38.41   
                     
Hss Seka D1  200              2:40.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Leena Brooke  1960      41.51        41.51   
  Kristina Ifström  1945      55.24        1:36.75   
  Paavo Miettinen  1977      31.55        2:08.30   
  Leif Blomfelt  1960      31.74        2:40.04   
                     
Vus-Vss Seka D  202              2:40.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Minna Jerohin  1976      45.60        45.60   
  Terje Liiske  1963      44.79        1:30.39   
  Hannu Kuokkanen  1948      32.83        2:03.22   
  Heimo Keränen  1946      37.24        2:40.46   
                     
S.c.p. Seka [1772]  202              2:43.71   
  S.C.Pingviinit                   
  Isa Pietilä  1978      47.68        47.68   
  Minna Rantanen  1968      46.96        1:34.64   
  Toivo Honkonen  1950      36.14        2:10.78   
  Heikki Asell  1947      32.93        2:43.71   
                     
Pus Seka [1772]  200              2:44.64   
  Porin Uimaseura                   
  Taina Miekka  1959      46.56        46.56   
  Kirsti Kanerva  1952      48.12        1:34.68   
  Kimmo Nygren  1958      39.76        2:14.44   
  Ilkka Lehti  1971      30.20        2:44.64   
                     
Hss Seka D2  200              2:45.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Kikka Salmi  1952      42.42        42.42   
  Mona Mattila  1961      46.52        1:28.94   
  Juho Massinen  1960      35.71        2:04.65   
  Sulevi Pellinen  1956      40.89        2:45.54   
                     
Swim Seka D1  200              2:52.68   
  Swimming Jyväskylä                   
  Tomi Haapanen  1973      40.60        40.60   
  Ulla Järvinen  1957      53.55        1:34.15   
  Kari Hellsten  1959      36.15        2:10.30   
  Pirkko Kiiski  1954      42.38        2:52.68   
                     
Tuus Seka D 1  203              3:11.19   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Anne Hoffren  1962      59.66        59.66   
  Mirja Liehunen  1966      49.16        1:48.82   
  Taito Pöysti  1956      44.84        2:33.66   
  Juha Holma  1957      37.53        3:11.19   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka C  160              2:15.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Anu Ilander  1968      36.74        36.74   
  Tuomas Iivanainen  1970      35.73        1:12.47   
  Samuli Ikävalko  1970      30.88        1:43.35   
  Claire Gould  1973      31.80        2:15.15   
                     
Cetus Seka [1811] C  160              2:23.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Jenni Harjuoja  1977      36.40        36.40   
  Jaana Lattunen  1973      46.73        1:23.13   
  Timo Narumo  1969      30.27        1:53.40   
  Marko Lysmä  1965      30.16        2:23.56   
                     
Vus-Vss Seka C  160              2:29.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Peter Fjellström  1963      39.30        39.30   
  Marika Schmitz  1970      43.55        1:22.85   
  Christer Burman  1968      31.80        1:54.65   
  Päivi Hänninen  1983      34.93        2:29.58   
                     
Tuus Seka C 1  163              2:31.96   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mikko Soini  1972      31.93        31.93   
  Sanna Rouvinen  1969      49.37        1:21.30   
  Veijo Tolonen  1967      29.88        1:51.18   
  Heli Koivisto  1975      40.78        2:31.96   
                     
Raus Seka [1812]  160              2:47.94   
  Rauman Uimaseura                   
  Liisa Ailanen  1978      39.96        39.96   
  Lasse Heino  1959      53.04        1:33.00   
  Satu Hyvärinen  1967      39.61        2:12.61   
  Seppo Numminen  1954      35.33        2:47.94   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuus Seka B 1  156              2:12.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Johanna Salmela  1976      35.98        35.98   
  Eerikki Rutanen  1972      32.70        1:08.68   
  Kimmo Käkelä  1971      28.42        1:37.10   
  Krista Käkelä  1975      35.61        2:12.71   
                     
Cetus Seka [1851] B  120              2:12.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  Pauliina Tammilehto  1981      36.69        36.69   
  Satu Rahkonen  1977      37.54        1:14.23   
  Ossi Ilveskoski  1976      31.24        1:45.47   
  Jan Johansson  1966      27.34        2:12.81   
                     
Hss Seka B  120              2:14.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Erica Pakkala  1986      32.83        32.83   
  Mika Ruusunen  1970      38.18        1:11.01   
  Päivi Piirala  1985      33.93        1:44.94   
  Veli-Pekka Laakso  1978      29.36        2:14.30   
                     
Keui Seka1  120              2:14.63   
  Keravan Uimarit                   
  Risto Arvola  1986      31.67        31.67   
  Katri Tolonen  1980      42.59        1:14.26   
  Janne Haapaniemi  1979      28.84        1:43.10   
  Katri Vuori  1969      31.53        2:14.63   
                     
Hydra Seka [1852]  120              2:19.48   
  Hydra Platupus                   
  Heidi Kinnunen  1983      37.48        37.48   
  Niko Kähkönen  1976      36.78        1:14.26   
  Meri Viljanen  1980      34.97        1:49.23   
  Sami Kähkönen  1969      30.25        2:19.48   
                     
Pus Seka [1852]  120              2:22.16   
  Porin Uimaseura                   
  Saara Kanerva  1977      37.96        37.96   
  Sari Viljanen  1986      44.41        1:22.37   
  Jarno Stenroos  1985      30.87        1:53.24   
  Pasi Rönni  1960      28.92        2:22.16   
                     
Keui Seka2  120              2:39.54   
  Keravan Uimarit                   
  Henri Räty  1963      37.45        37.45   
  Hanna Putkuri  1978      51.86        1:29.31   
  Aki Tuomainen  1975      32.07        2:01.38   
  Hanna Kangassalo  1978      38.16        2:39.54   
                     
Orca Seka B  120              2:54.37   
  ORCA Helsinki                   
  Eetu Rahikainen  1979      45.39        45.39   
  Mika Sulkava  1978      37.15        1:22.54   
  Eeva Kirjavainen  1962      44.32        2:06.86   
  Kaisa Bullat  1968      47.51        2:54.37   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss Seka A  109              2:34.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Sara Sillanpää  1986      35.58        35.58   
  Katja Töyli  1983      52.55        1:28.13   
  Petter Karjaluoto  1984      33.31        2:01.44   
  Petri Antila  1982      32.96        2:34.40   
                     
Hss Seka A  100              2:42.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
  Dana Manner  1986      46.88        46.88   
  Aulikki Mattila  1982      50.18        1:37.06   
  Ilari Valjus  1984      33.75        2:10.81   
  Tarmo Aura  1982      32.08        2:42.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reino Palosaari  1926    364          56.26   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erkki Kuukka  1930    440          46.05   
  Mikkelin Uimaseura                   
Paavo Sairanen  1929    438          46.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
Teuvo Länsiharju  1928    377          48.47   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anders Söderqvist  1933    813          33.77   
  Hellas Simklubb                   
Pekka Sortila  1935    640          36.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Pentti Keränen  1935    381          43.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Rauni Heinänen  1932    373          43.79   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Matti Nieminen  1935    331          45.55   
  Porin Pyrintö                   
Kalevi Seppelin  1935    306          46.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    602          34.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Herkko Pesonen  1941    585          34.67   
  Helsingin Uimarit                   
Eric Forslund  1937    574          34.89   
  Hellas Simklubb                   
Olavi Wuorivirta  1941    312          42.76   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Sirkka  1945    622          31.74   
  Porin Uimaseura                   
Karl-Gustav Lönnberg  1942    528          33.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
Harri Mattila  1946    437          35.72   
  Porin Uimaseura                   
Usko Rinkari  1944    426          36.01   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Heimo Keränen  1946    356          38.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Seppo Suojanen  1945    306          40.23   
  Porin Pyrintö                   
Karl-Erik Malmberg  1945    270          41.94   
  Helsingin Uimarit                   
Tenho Hietanen  1944    222          44.78   
  S.C.Pingviinit                   
Raimo Etelävuori  1945    215          45.26   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    586          30.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kjell Hanserius  1947    548          31.33   
  Hellas Simklubb                   
Ralf Lindblad  1951    452          33.40   
  Raision Urheilijat                   
Tapani Tuomiranta  1951    440          33.71   
  Koovee                   
Markku Makkonen  1948    427          34.03   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Sakari Vento  1951    414          34.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Heikki Asell  1947    405          34.65   
  S.C.Pingviinit                   
Martti Nurmi  1947    403          34.70   
  Turun Uimarit                   
Heikki Räsänen  1951    399          34.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Rafik Neuman  1948    389          35.10   
  S.C.Pingviinit                   
11  Risto Raitio  1947    384          35.27   
  Poseidon                   
12  Veikko Ukkola  1950    383          35.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
13  Kari Suominen  1948    335          36.91   
  Turun Uimarit                   
14  Kari Laine  1948    300          38.28   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
15  Pekka Purhonen  1951    277          39.32   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
16  Matti Väätänen  1947    258          40.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jarmo Miinin  1956    515          30.54   
  Joensuun Uimaseura                   
Markku Ahonpää  1956    496          30.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Risto Hiltunen  1953    484          31.17   
  Oulun Uinti 1906                   
Seppo Hytönen  1956    459          31.73   
  Swimming Jyväskylä                   
Taito Pöysti  1956    434          32.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
Timo Teponoja  1955    416          32.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Esko Turunen  1955    303          36.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
Seppo Numminen  1954    288          37.07   
  Rauman Uimaseura                   
Tapio Peltola  1955    285          37.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Juha Kainulainen  1954    280          37.41   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Sulevi Pellinen  1956    211          41.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
12  Markku Nousiainen  1954    161          44.95   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959    560          28.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Pasi Rönni  1960    543          28.86   
  Porin Uimaseura                   
Simo-Pekka Torsti  1960    502          29.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Matti Hurula  1961    499          29.69   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Kari Hellsten  1959    413          31.63   
  Swimming Jyväskylä                   
Olavi Karhu  1958    411          31.67   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Leif Blomfelt  1960    410          31.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
Hannu Miettinen  1958    407          31.78   
  Kuopion Uimaseura                   
Pekka Mäntynen  1960    384          32.41   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Juho Massinen  1960    379          32.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Arto Kärnä  1957    368          32.87   
  Joensuun Uimaseura                   
12  Jorma Heinonen  1958    343          33.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Lasse Heino  1959    234          38.21   
  Rauman Uimaseura                   
14  Juha Holma  1957    231          38.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
Heikki Suutarinen  1961              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Rinne  1963    458          29.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Jari Sundberg  1962    456          29.62   
  Kuopion Uimaseura                   
Mauri Kanto  1963    432          30.15   
  Kauhajoen Karhu                   
Marko Lysmä  1965    427          30.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Jouko Järvinen  1965    416          30.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Antti Wihanto  1962    404          30.85   
  Aurajoen Uinti                   
Juha Räisänen  1964    397          31.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
Juha Ketola  1964    382          31.42   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Peter Fjellström  1963    377          31.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Pertti Rasilainen  1964    367          31.85   
  S.C.Pingviinit                   
11  Riku Muttilainen  1965    354          32.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Petri Linna  1963    352          32.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
13  Jukka Hämäläinen  1966    352          32.30   
  Keravan Uimarit                   
14  Petri Heinilä  1965    336          32.80   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
15  Timo Kaltio  1965    298          34.14   
  S.C.Pingviinit                   
16  Olli-Pekka Heikkilä  1966    297          34.16   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Mika Pöyhölä  1966              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kimmo Käkelä  1971    535          27.33   
  Tuusulan Uimaseura                   
Lasse Lahtinen  1971    503          27.90   
  Poseidon                   
Jarkko Myllymäki  1970    498          28.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
Veijo Tolonen  1967    467          28.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
Mikko Porali  1971    466          28.63   
  Kuopion Uimaseura                   
Christer Burman  1968    447          29.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mika Meller  1967    441          29.15   
  Tuusulan Uimaseura                   
Petri Jokinen  1969    394          30.26   
  Vantaan Uimarit                   
Jorma Puustinen  1969    393          30.29   
  Kuopion Uimaseura                   
10  Ilkka Lehti  1971    381          30.60   
  Porin Uimaseura                   
11  Heikki Nurmi  1968    351          31.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Jarkko Virtanen  1967    350          31.48   
  Porin Uimaseura                   
13  Panu Hagström  1968    325          32.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Pasi Natunen  1967    320          32.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Rami Laakso  1968    276          34.10   
  Hydra Platupus                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Piirainen  1976    563          26.27   
  Swimming Club Vuokatti                   
Valtteri Rahkonen  1975    519          27.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Teppo Paajanen  1975    490          27.52   
  Lahden Kaleva                   
Simo Hillo  1972    463          28.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ari Komulainen  1972    452          28.26   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Teemu Turunen  1976    423          28.89   
  Pieksän Kuutit                   
Ossi Ilveskoski  1976    399          29.48   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Janne Forsberg  1972    380          29.95   
  Hellas Simklubb                   
Aki Tuomainen  1975    361          30.48   
  Keravan Uimarit                   
10  Jaakko Lyytinen  1976    350          30.78   
  Helsingin Uimarit                   
11  Mikko Merihaara  1976    335          31.24   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Panu Mäkelä  1975    335          31.24   
  Octopus Lohja                   
13  Tomi Haapanen  1973    281          33.11   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Tommi Halima  1973    272          33.50   
  S.C.Pingviinit                   
15  Jani Virolainen  1973    188          37.87   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Sami Pöntinen  1975              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Tero Matkaniemi  1972              DSQ   
  Lahden Kaleva                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Arponen  1980    467          27.45   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Ilkka Pohjamo  1979    412          28.62   
  UPOT                   
Kai Poutanen  1980    382          29.35   
  Lahden Kaleva                   
Markku Ahonen  1981    381          29.37   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
Antti Parkkinen  1981    345          30.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Jukka Shemeikka  1979    289          32.19   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Eetu Rahikainen  1979    234          34.56   
  ORCA Helsinki                   
Markus Nivala  1977              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Rusi  1984    670          23.97   
  Aurajoen Uinti                   
Tuomas Lähdetluoma  1985    567          25.34   
  Swimming Jyväskylä                   
Janne Saraluhta  1986    513          26.20   
  Kokkolan Uimaseura                   
Matti Hienonen  1985    480          26.79   
  Friitalan Yritys                   
Risto Arvola  1986    471          26.96   
  Keravan Uimarit                   
Kaleva Latvala  1984    463          27.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mika Silvennoinen  1984    438          27.61   
  Friitalan Yritys                   
Tuomas Korvenkangas  1984    414          28.13   
  Friitalan Yritys                   
Ville-Matti Erkintalo  1982    410          28.23   
  S.C.Pingviinit                   
10  Jussi-Pekka Turunen  1984    356          29.58   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Jarno Stenroos  1985    355          29.62   
  Porin Uimaseura                   
12  Ilari Valjus  1984    313          30.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:57 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:06   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lea Varvio  1936    266          55.62   
  Tampereen Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ritva Rennes  1940    362          46.17   
  Aurajoen Uinti                   
Anja Selenius  1938    312          48.54   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Carita Bremer  1940    299          49.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristina Ifström  1945    325          44.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
Pirkko Siikarla  1946    325          44.74   
  Porin Uimaseura                   
Soile Sillanpää  1946    117          1:02.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Barbro Grufman  1948    323          42.40   
  Hellas Simklubb                   
Liisa Laakso  1948    317          42.68   
  Porin Uimaseura                   
Seija Skyttä  1948    297          43.59   
  Porin Uimaseura                   
Hillevi Heinä-Perälä  1951    219          48.27   
  Koovee                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kikka Salmi  1952    479          35.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
Maritta Kurki  1952    402          37.65   
  Lahden Kaleva                   
Sirpa Visakoski  1952    350          39.42   
  Aurajoen Uinti                   
Pirkko Kiiski  1954    303          41.37   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leena Brooke  1960    502          33.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
Taina Miekka  1959    342          38.23   
  Porin Uimaseura                   
Kerstin Rehnström  1957    308          39.57   
  Ekenäs Simsällskap                   
Päivi Lindström  1957    229          43.69   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965    583          30.97   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Anne-Mari Käräjämies  1964    550          31.58   
  Hydra Platupus                   
Sari Eronen  1965    499          32.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Sanna Yritys  1965    421          34.51   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Maikki Torsti  1963    418          34.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Liisa Tirkkonen  1963    362          36.30   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Sanna Lauslahti  1966    283          39.39   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Anne Hoffren  1962    270          40.04   
  Tuusulan Uimaseura                   
Eeva Kirjavainen  1962    247          41.26   
  ORCA Helsinki                   
10  Mirja Liehunen  1966    216          43.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Thodin  1968    571          30.36   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Anu Ilander  1968    558          30.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
Satu Hyvärinen  1967    485          32.06   
  Rauman Uimaseura                   
Katri Vuori  1969    478          32.21   
  Keravan Uimarit                   
Päivi Kotiranta  1970    279          38.53   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Miisa Weuro  1970    274          38.78   
  IF Åland                   
Kaisa Bullat  1968    138          48.78   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claire Gould  1973    432          32.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
Minna Jerohin  1976    325          35.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jaana Lattunen  1973    289          37.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Heli Koivisto  1975    186          43.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
Valentina Belaic-Saarinen  1972    156          45.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Raakel Luoto  1975              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ahlroos  1981    490          30.66   
  Gamla Polare urheiluseura                   
Pauliina Tammilehto  1981    477          30.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Katri Tolonen  1980    432          31.96   
  Keravan Uimarit                   
Saara Kanerva  1977    401          32.78   
  Porin Uimaseura                   
Isa Pietilä  1978    314          35.55   
  S.C.Pingviinit                   
Suvi Sintonen  1979    309          35.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Sanna Hokkanen  1977    289          36.53   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Kirsti Laurila  1981    282          36.83   
  S.C.Pingviinit                   
Hanna Kangassalo  1978    264          37.68   
  Keravan Uimarit                   
10  Johanna Eskola  1978    219          40.07   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
11  Hanna Putkuri  1978    155          45.02   
  Keravan Uimarit                   
Helena Laakso  1978              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erica Pakkala  1986    470          30.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
Elise Mattsson  1986    459          30.85   
  Porin Uimaseura                   
Päivi Heinonen  1984    391          32.56   
  Koovee                   
Jonna Alajoki  1985    362          33.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
Päivi Hänninen  1983    310          35.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Siiri Nieminen  1983    284          36.22   
  Swimming Jyväskylä                   
Dana Manner  1986    250          37.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
Aulikki Mattila  1982    199          40.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
Marjukka Lyytinen  1982              DSQ   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:06 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Torsten Laakso  1930              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Seppo Juortamo  1934    429  55.82        1:57.07   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Rauni Heinänen  1932    262  1:05.87        2:18.09   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937    389  53.79        1:51.32   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Mauri Lindström  1940    335  52.53        1:56.92   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pertti Laaksonen  1943    634  43.42        1:28.38   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Vladimir Brodski  1946    607  41.72        1:29.67   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juha Koski  1942    382  48.41        1:44.60   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aimo Niemi  1942    354  52.45        1:47.30   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tenho Hietanen  1944    247  57.32        2:01.04   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aksel Luige  1949    488  44.54        1:31.19   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanpää  1947    442  44.37        1:34.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Rafik Neuman  1948    288  51.65        1:48.72   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Veikko Ukkola  1950              DNF   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Teponoja  1955    399  44.92        1:33.15   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Ossi Vallemaa  1954    385  43.14        1:34.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Juha Kainulainen  1954    266  46.37        1:46.64   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Esa Ihalainen  1954              DSQ   
  Imatran Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Nikula  1960    501  38.62        1:23.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Arto Kärnä  1957    402  40.97        1:29.37   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Kari Hellsten  1959    388  41.62        1:30.49   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Olavi Karhu  1958    298  46.27        1:38.72   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
Jukka Vatanen  1961    246  48.55        1:45.27   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Juha Holma  1957    231  50.91        1:47.60   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mauri Kanto  1963    553  36.55        1:17.81   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Jan Johansson  1966    528  37.14        1:19.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Juha-Pekka Korhonen  1962    429  38.91        1:24.71   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Pertti Rasilainen  1964              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari Ailio  1969    611  34.29        1:13.28   
  Lahden Kaleva                   
                     
Christer Burman  1968    412  39.45        1:23.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuomas Iivanainen  1970    384  40.16        1:25.50   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jukka Lehtola  1968    365  41.83        1:26.95   
  Imatran Uimarit                   
                     
Sami Kähkönen  1969    344  42.37        1:28.75   
  Hydra Platupus                   
                     
Petri Huju  1970    335  41.14        1:29.54   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Ilkka Lehti  1971    309  42.82        1:31.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eerikki Rutanen  1972    589  34.41        1:12.50   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Niko Kähkönen  1976    437  36.86        1:20.08   
  Hydra Platupus                   
                     
Sami Pöntinen  1975    305  43.52        1:30.26   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Mikko Merihaara  1976    224  46.43        1:40.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuukka Ylönen  1975    192  48.87        1:45.33   
  ORCA Helsinki                   
                     
Toni Piirainen  1976              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Sulkava  1978    376  39.78        1:22.62   
  ORCA Helsinki                   
                     
Lari Rönkä  1979    372  40.08        1:22.92   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    263  44.07        1:33.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Risto Arvola  1986    564  33.19        1:11.10   
  Keravan Uimarit                   
                     
Timo Leikkanen  1984    475  34.97        1:15.28   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
                     
Kaleva Latvala  1984    434  35.87        1:17.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Lauri Toikka  1984    204  44.52        1:39.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:00   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eve-Mai Maurer  1936    516  57.34        2:01.13   
  U-Club Tallinn                   
                     
Lea Varvio  1936    356  1:04.96        2:17.12   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938    429  56.61        1:58.49   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945    394  56.77        1:53.90   
  Koovee                   
                     
Soile Sillanpää  1946    158  1:16.65        2:34.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Benita Virkki  1950    392  52.39        1:47.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Liisa Laakso  1948    290  57.01        1:59.34   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952    366  50.76        1:45.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kirsti Kanerva  1952    363  50.20        1:45.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnström  1957    366  46.79        1:41.47   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Mona Mattila  1961    347  48.74        1:43.32   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kirsi Nybergh  1957    313  50.02        1:46.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Monica Paavilainen  1960    199  58.82        2:04.36   
  Hydra Platupus                   
                     
Ulla Järvinen  1957              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Kara  1965    566  39.51        1:24.97   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Anne-Mari Käräjämies  1964    466  42.89        1:30.65   
  Hydra Platupus                   
                     
Päivi Pälvimäki  1965    432  44.86        1:32.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Terje Liiske  1963    358  46.56        1:38.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Kaarlonen  1964    317  49.15        1:43.08   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Liisa Tirkkonen  1963    290  49.31        1:46.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Christa Silvennoinen  1964              DSQ   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968    476  41.15        1:27.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Katri Vuori  1969    401  45.09        1:32.72   
  Keravan Uimarit                   
                     
Marika Schmitz  1970    352  45.06        1:36.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanna Rouvinen  1969    265  52.01        1:46.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Päivi Kotiranta  1970    210  56.15        1:55.10   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Merja Lundberg  1970    191  58.76        1:58.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kaisa Bullat  1968    175  56.99        2:02.33   
  ORCA Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Krista Käkelä  1975    342  46.29        1:35.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Valentina Belaic-Saarinen  1972    165  56.81        2:01.80   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977    478  40.97        1:23.94   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Liisa Ailanen  1978    411  41.83        1:28.27   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Meri Viljanen  1980    362  43.63        1:32.11   
  Hydra Platupus                   
                     
Sanna Hokkanen  1977    293  47.96        1:38.85   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Suvi Sintonen  1979    265  49.01        1:42.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Isa Pietilä  1978    244  49.77        1:45.00   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Hanna Putkuri  1978    199  53.69        1:52.34   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aulikki Mattila  1982    219  50.64        1:47.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:15   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olav Lukin  1944    286  49.81  1:42.63  2:41.28    3:39.35   
  U-Club Tallinn                   
                     
Pekka Hernberg  1944    100  1:08.03  2:25.82  3:48.80    5:11.82   
  Porin Pyrintö                   
                     
Tapani Liimatainen  1944    72  1:11.80  2:38.08  4:13.12    5:47.26   
  Oulun Lohet                   
                     
Timo Lindgren  1944              DSQ   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toivo Honkonen  1950    276  45.67  1:38.84  2:34.20    3:29.90   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johan Weckman  1960    208  47.00  1:40.93  2:35.28    3:31.85   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha-Pekka Korhonen  1962    231  45.31  1:36.54  2:28.42    3:18.13   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Harri Marttinen  1964    229  43.53  1:31.94  2:24.10    3:18.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Henri Räty  1963    217  44.58  1:36.45  2:29.82    3:22.19   
  Keravan Uimarit                   
                     
Isko Kuitunen  1963    141  51.37  1:51.46  2:53.06    3:53.85   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Ikävalko  1970    331  35.80  1:16.22  2:01.12    2:51.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jari Niskanen  1969    232  44.77  1:35.19  2:26.25    3:12.56   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Merihaara  1976    134  47.29  1:45.61  2:46.52    3:46.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    361  34.93  1:15.21  1:58.19    2:39.41   
  Keravan Uimarit                   
                     
Paavo Miettinen  1977    270  34.55  1:17.84  2:05.80    2:55.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:15 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:19   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatiana Abu Nijmeh  1965    170  54.87  1:55.93  2:59.34    3:59.73   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:19 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:41   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aarre Snellström  1924    49          2:06.06   
  Porin Pyrintö                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teuvo Länsiharju  1928    309          59.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Erkki Kuukka  1930    235          1:05.24   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Sortila  1935    358          51.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Matti Nieminen  1935    321          52.94   
  Porin Pyrintö                   
Kalevi Seppelin  1935    268          56.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eric Forslund  1937    554          40.58   
  Hellas Simklubb                   
Klaus Bremer  1938    394          45.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
Martti Lahti  1937    238          53.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Karl-Gustav Lönnberg  1942    347          44.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
Asko Saarinen  1942    288          47.18   
  Vetehiset                   
Usko Rinkari  1944    257          49.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Raimo Etelävuori  1945    149          58.75   
  ORCA Helsinki                   
Tapani Liimatainen  1944    118          1:03.59   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    515          36.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Kjell Hanserius  1947    507          36.96   
  Hellas Simklubb                   
Tapani Tuomiranta  1951    397          40.11   
  Koovee                   
Martti Nurmi  1947    333          42.53   
  Turun Uimarit                   
Kari Suominen  1948    283          44.87   
  Turun Uimarit                   
Kari Laine  1948    273          45.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Heikki Räsänen  1951    267          45.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Matti Myllymäki  1951    141          56.58   
  Hämeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Laajus  1952    480          35.94   
  Simmis Wanda                   
Markku Ahonpää  1956    345          40.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Juha Kainulainen  1954    172          50.63   
  Kuopion Uimaseura                   
Tapio Peltola  1955    162          51.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Markku Nousiainen  1954    61          1:11.58   
  Keravan Uimarit                   
Seppo Hytönen  1956              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959    471          34.80   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Simo-Pekka Torsti  1960    370          37.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Kimmo Nygren  1958    315          39.81   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Asko Svensk  1966    414          35.18   
  Oulun Lohet                   
Juha Ketola  1964    352          37.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Peter Fjellström  1963    306          38.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marko Lysmä  1965    248          41.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Riku Muttilainen  1965    232          42.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veijo Tolonen  1967    424          33.96   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jarkko Myllymäki  1970    330          36.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tuomas Iivanainen  1970    322          37.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
Jarkko Virtanen  1967    314          37.53   
  Porin Uimaseura                   
Pasi Natunen  1967    224          42.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Piirainen  1976    512          31.18   
  Swimming Club Vuokatti                   
Tero Matkaniemi  1972    500          31.42   
  Lahden Kaleva                   
Mikko Soini  1972    467          32.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
Valtteri Rahkonen  1975    398          33.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Tatu Viitala  1973    302          37.18   
  Tuusulan Uimaseura                   
Aki Tuomainen  1975    264          38.86   
  Keravan Uimarit                   
Tomi Haapanen  1973    237          40.30   
  Swimming Jyväskylä                   
Panu Mäkelä  1975    230          40.73   
  Octopus Lohja                   
Mikko Merihaara  1976    229          40.75   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Arponen  1980    434          32.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Ilkka Pohjamo  1979    334          35.30   
  UPOT                   
Eetu Rahikainen  1979    160          45.08   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Korpi  1983    620          28.28   
  Aurajoen Uinti                   
Janne Saraluhta  1986    501          30.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
Risto Arvola  1986    466          31.10   
  Keravan Uimarit                   
Kaleva Latvala  1984    455          31.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
Mika Silvennoinen  1984    445          31.59   
  Friitalan Yritys                   
Ville-Matti Erkintalo  1982    323          35.16   
  S.C.Pingviinit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2011    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  PUS         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2011         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ritva Rennes  1940    322          54.72   
  Aurajoen Uinti                   
Tuula Koskivirta  1941    212          1:02.97   
  Punkaharjun Urheilijat                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristina Ifström  1945    282          53.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
Pirkko Siikarla  1946    185          1:01.51   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura