2018-10-15   19:19:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP4 - Eriksdalsbadet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 8okt

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2010    Utskriftsdatum  08 oktober 2011   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 oktober 2011         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    27.47        59.47   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    28.08        1:00.79   
Enrique H Portocarrero  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.75        1:01.21   
Antonio Lutula  1993  Simklubben Neptun    28.04        1:01.52   
André Gradin  1994  Södertälje Simsällskap    28.43        1:01.72   
Gustav Hökfelt  1994  Simklubben Neptun    29.13        1:02.57   
Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    29.60        1:02.83   
Conrad Hildebrant  1995  Stockholmspolisens Sim IF    29.10        1:03.73   
Rasmus Salomonsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.27        1:03.86   
10  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.98        1:03.88   
11  Fredrik Nilsson  1994  Södertörns Simsällskap    30.11        1:05.08   
12  Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    29.97        1:05.72   
13  Filip Moss  1994  Simklubben Neptun    30.93        1:06.00   
14  Amar Kurtovic  1995  Simklubben Neptun    29.52        1:07.19   
15  Christian Backman  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.61        1:11.84   
16  Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb    33.56        1:12.51   
17  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.74        1:15.50   
18  Philip Albornoz  1995  Södertörns Simsällskap    36.87        1:21.24   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    28.48        1:01.89   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.87        1:04.72   
Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    29.63        1:04.73   
David Stalberg  1996  Södertörns Simsällskap    30.78        1:07.20   
Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.69        1:09.02   
Adel Khan  1996  Simklubben Neptun    32.32        1:13.33   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    37.84        1:24.05   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    31.87        1:09.84   
Michail Papantonioy  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.45        1:10.82   
Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    32.93        1:12.32   
Vincent Kiippa  1997  Skuru Idrottsklubb    33.85        1:14.40   
Alexander Gabri  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.53        1:16.61   
Josef Isaksson  1997  S71    35.70        1:19.24   
Ivar Forsling  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.71        1:19.86   
Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.58        1:25.21   
Fredrik Svensson  1997  Simklubben Neptun    42.01        1:27.63   
10  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    38.84        1:28.48   
11  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    40.27        1:29.41   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap    34.30        1:13.48   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    35.75        1:16.25   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    33.63        1:16.39   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap    35.41        1:16.55   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    34.96        1:17.89   
Jack Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    35.74        1:20.62   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.48        1:20.90   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    36.46        1:21.40   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap    37.39        1:23.44   
10  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.68        1:24.76   
11  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.20        1:25.62   
12  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap    37.13        1:27.21   
13  Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    42.24        1:27.70   
14  Fabian Ctvtek  1998  Simklubben Neptun    41.77        1:29.93   
15  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    42.78        1:32.84   
16  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.32        1:32.94   
17  Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    41.84        1:35.63   
18  Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    42.94        1:37.91   
Patricio Gabriel  1998  Simklubben Neptun            DNS   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Teodor Stensö  1998  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.00  Utskriftsdatum  08 oktober 2011 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  10:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner