Tulokset Speedo Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elviira Salmi | 1996 | 650 | 28.19 | 58.89 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Vaula Vekkeli | 1996 | 578 | 29.12 | 1:01.25 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Elisabet Hyppönen | 1996 | 553 | 29.87 | 1:02.16 | |||||
Koovee | ||||||||||
4 | Anna Ihalainen | 1996 | 537 | 29.91 | 1:02.76 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Alena Mokicheva | 1996 | 536 | 30.27 | 1:02.80 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
5 | Mona Juppo | 1996 | 536 | 29.55 | 1:02.80 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Emma Lehtola | 1997 | 533 | 30.10 | 1:02.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Elizaveta Babarykina | 1996 | 529 | 29.89 | 1:03.06 | |||||
Raduga | ||||||||||
9 | Saara Ruti | 1997 | 528 | 30.32 | 1:03.11 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Niina Korhonen | 1996 | 518 | 30.36 | 1:03.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Vilma Venäläinen | 1996 | 501 | 30.87 | 1:04.22 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Aleksia Halonen | 1996 | 496 | 30.77 | 1:04.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Annukka Kurttila | 1996 | 494 | 31.84 | 1:04.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Nea Virta | 1996 | 491 | 29.99 | 1:04.68 | |||||
Koovee | ||||||||||
15 | Emma Nieminen | 1996 | 482 | 30.81 | 1:05.07 | |||||
Koovee | ||||||||||
16 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 470 | 31.22 | 1:05.59 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Reetta Schroderus | 1997 | 466 | 30.91 | 1:05.80 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Roosa Aarikka | 1996 | 463 | 31.22 | 1:05.92 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 462 | 31.54 | 1:05.97 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Eveliina Perämäki | 1997 | 462 | 31.34 | 1:05.99 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Annika Laihonen | 1997 | 448 | 31.38 | 1:06.65 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Vilje Mohagen | 1997 | 444 | 32.06 | 1:06.88 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
23 | Anastasia Ivanova | 1996 | 442 | 31.01 | 1:06.94 | |||||
Raduga | ||||||||||
24 | Sonja Hailla | 1996 | 435 | 32.15 | 1:07.32 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Emilia Träskilä | 1997 | 433 | 31.68 | 1:07.43 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Iina Nyholm | 1997 | 422 | 32.22 | 1:07.99 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Jonna Jyrämä | 1997 | 419 | 32.97 | 1:08.17 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Ilona Rämä | 1997 | 414 | 32.81 | 1:08.45 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
29 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 413 | 33.14 | 1:08.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Jemina Salo | 1997 | 410 | 33.11 | 1:08.66 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Krista Mettinen | 1997 | 404 | 32.99 | 1:09.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Veera Nissilä | 1997 | 397 | 32.81 | 1:09.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
33 | Alexandra Starck | 1997 | 396 | 33.62 | 1:09.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Noora Tammi | 1996 | 387 | 33.17 | 1:09.98 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Noora Koponen | 1996 | 375 | 33.80 | 1:10.73 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
36 | Linnea Niemelä | 1997 | 373 | 33.82 | 1:10.85 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Janni Huura | 1996 | 373 | 33.06 | 1:10.87 | |||||
Koovee | ||||||||||
38 | Kristina Elo | 1997 | 372 | 33.47 | 1:10.91 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Satu Mäkinen | 1997 | 369 | 33.79 | 1:11.13 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Oona Keljo | 1996 | 369 | 34.32 | 1:11.15 | |||||
Koovee | ||||||||||
41 | Sara Lehtolainen | 1996 | 368 | 34.37 | 1:11.16 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Jessica Norrbäck | 1996 | 364 | 34.32 | 1:11.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
43 | Roosa Hyypiä | 1997 | 353 | 33.95 | 1:12.18 | |||||
Koovee | ||||||||||
44 | Roosa Hjelm | 1997 | 353 | 34.81 | 1:12.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Kiira Karvonen | 1997 | 345 | 34.51 | 1:12.74 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
46 | Anna Karen | 1997 | 343 | 35.33 | 1:12.89 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
47 | Linda Paju | 1997 | 341 | 34.95 | 1:12.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Elina Karen | 1997 | 340 | 35.16 | 1:13.12 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
49 | Abigail Keighley | 1996 | 317 | 35.97 | 1:14.85 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
50 | Laura Karppi | 1997 | 303 | 34.92 | 1:15.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
51 | Veera Penttilä | 1997 | 297 | 36.88 | 1:16.43 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
52 | Katariina Elo | 1997 | 281 | 37.03 | 1:17.92 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
53 | Lea Ekblad | 1997 | 208 | 40.08 | 1:26.09 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Lena Azabani | 1996 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Milla Kemppi | 1996 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 806 | 26.52 | 54.81 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Riia Koskelainen | 1987 | 707 | 27.14 | 57.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 701 | 27.34 | 57.42 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Tessa Nurminen | 1994 | 671 | 28.02 | 58.26 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
5 | Aino Puomila | 1992 | 640 | 28.53 | 59.18 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Nea Rinne | 1995 | 636 | 28.76 | 59.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 616 | 28.91 | 59.96 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Amanda Suihkonen | 1995 | 612 | 28.12 | 1:00.08 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Salla Autti | 1994 | 603 | 29.09 | 1:00.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Marie Hanhela | 1989 | 590 | 29.24 | 1:00.81 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Emilia Markkanen | 1995 | 584 | 29.56 | 1:01.01 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Pia Saarela | 1994 | 584 | 29.24 | 1:01.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Noora Kivioja | 1992 | 581 | 29.80 | 1:01.14 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Veera Venäläinen | 1995 | 573 | 29.05 | 1:01.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Elizaveta Klimentiva | 1995 | 565 | 29.56 | 1:01.69 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Emma Karsila | 1992 | 561 | 29.32 | 1:01.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Anastasia Kurdyukova | 1995 | 561 | 29.55 | 1:01.85 | |||||
Raduga | ||||||||||
18 | Tiia Nieminen | 1994 | 557 | 30.00 | 1:02.00 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Irene Paloposki | 1994 | 536 | 30.37 | 1:02.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Jenni Jussila | 1995 | 521 | 30.58 | 1:03.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Krista Rekonen | 1989 | 519 | 29.70 | 1:03.49 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Maria Ripatti | 1987 | 517 | 30.12 | 1:03.55 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
23 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 508 | 30.60 | 1:03.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Mira Turunen | 1994 | 504 | 31.28 | 1:04.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Ilona Repo | 1994 | 497 | 30.13 | 1:04.41 | |||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Linda Mäkinen | 1992 | 475 | 31.64 | 1:05.37 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Erika Tuominen | 1995 | 469 | 31.88 | 1:05.64 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
28 | Saana Jalava | 1992 | 469 | 31.81 | 1:05.65 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Sanna Salonen | 1995 | 465 | 31.94 | 1:05.86 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Bettina Ruottinen | 1995 | 459 | 30.98 | 1:06.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Rea Callegari | 1995 | 452 | 31.92 | 1:06.49 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
32 | Tiina Reinikainen | 1994 | 446 | 31.64 | 1:06.78 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Laura Siitonen | 1995 | 441 | 32.20 | 1:07.04 | |||||
Koovee | ||||||||||
34 | Eveliina Isoniemi | 1994 | 402 | 33.26 | 1:09.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Ida Sunnarborg | 1995 | 395 | 33.30 | 1:09.55 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
36 | Sanni Kankare | 1995 | 385 | 33.62 | 1:10.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Ina Rantanen | 1995 | 362 | 33.88 | 1:11.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Rona Hjelmstad | 1993 | 294 | 36.62 | 1:16.71 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
- | Enni Kukkasniemi | 1994 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sara Sohlman | 1995 | DSQ | |||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Danilov | 1995 | 609 | 25.26 | 53.02 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Evgeny Balabaev | 1995 | 563 | 26.28 | 54.43 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Sergey Pankov | 1995 | 560 | 26.72 | 54.52 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 523 | 27.15 | 55.78 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Emil Kaidesoja | 1995 | 518 | 26.22 | 55.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Jere Tolonen | 1995 | 514 | 26.55 | 56.12 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Grigory Markin | 1996 | 513 | 27.26 | 56.15 | |||||
Raduga | ||||||||||
8 | Artemy Kabanov | 1996 | 509 | 27.39 | 56.30 | |||||
Raduga | ||||||||||
9 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 508 | 27.10 | 56.32 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Topias Kurikka | 1995 | 506 | 27.19 | 56.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Elmo Pakkanen | 1995 | 498 | 27.36 | 56.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Johannes Lindroos | 1996 | 480 | 27.57 | 57.41 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
13 | Otto Kuittinen | 1995 | 459 | 28.07 | 58.25 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Arttu Vänttinen | 1996 | 455 | 28.09 | 58.42 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Juhani Jablokov | 1995 | 452 | 27.88 | 58.54 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Juuso Lumilahti | 1995 | 451 | 27.85 | 58.61 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Noah Badji | 1996 | 449 | 28.01 | 58.70 | |||||
Koovee | ||||||||||
18 | Joni Honkala | 1995 | 445 | 28.04 | 58.88 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Artyom Petrov | 1996 | 427 | 28.35 | 59.68 | |||||
Raduga | ||||||||||
20 | Manu Joronen | 1996 | 423 | 28.48 | 59.87 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
21 | Henri Meriläinen | 1995 | 418 | 28.91 | 1:00.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Samuli Jeskanen | 1996 | 412 | 28.90 | 1:00.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Lauri Kettunen | 1995 | 404 | 29.04 | 1:00.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Ilari Tuomela | 1995 | 399 | 28.91 | 1:01.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Miikka Salminen | 1996 | 399 | 28.79 | 1:01.06 | |||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 396 | 29.13 | 1:01.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Samu Vuoriainen | 1995 | 392 | 29.16 | 1:01.39 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Ilia Grachov | 1996 | 391 | 29.13 | 1:01.44 | |||||
Raduga | ||||||||||
29 | Saku Salo | 1995 | 382 | 29.11 | 1:01.95 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
30 | Daniel Nesbø | 1996 | 377 | 29.53 | 1:02.22 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
31 | Patrik von Bagh | 1996 | 374 | 29.71 | 1:02.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Jere Pyötsiä | 1996 | 352 | 29.63 | 1:03.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Jesse Pöllänen | 1995 | 336 | 31.13 | 1:04.65 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Jyri Pönni | 1996 | 327 | 30.52 | 1:05.22 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Eero Karola | 1995 | 321 | 31.22 | 1:05.62 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Elias Tuori | 1996 | 313 | 31.66 | 1:06.18 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Markus Silvola | 1996 | 296 | 32.19 | 1:07.45 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tomas Johansson | 1994 | 620 | 25.57 | 52.70 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 586 | 25.88 | 53.70 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Matias Tyry | 1993 | 582 | 25.73 | 53.82 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Teemu Aho | 1994 | 577 | 25.82 | 53.99 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Kasper Nylund | 1994 | 571 | 25.82 | 54.16 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Valtteri Eloranta | 1992 | 570 | 25.83 | 54.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 553 | 26.37 | 54.74 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Joona Miettinen | 1994 | 529 | 26.92 | 55.55 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 526 | 27.23 | 55.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Erik Lamberg | 1993 | 525 | 26.47 | 55.70 | |||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
11 | Håkon Brennhagen | 1993 | 520 | 27.26 | 55.88 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
12 | Eero Stolt | 1990 | 518 | 27.01 | 55.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Timmi Tuutti | 1993 | 517 | 26.59 | 56.00 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
14 | Tommi Wallenius | 1994 | 510 | 26.59 | 56.25 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Lauri Pilpola | 1993 | 503 | 26.97 | 56.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Antti Rantanen | 1992 | 497 | 27.29 | 56.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Kaarle Suonio | 1994 | 484 | 27.60 | 57.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Kalle Välilä | 1993 | 481 | 26.92 | 57.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Kristoffer Myrberg | 1987 | 479 | 27.34 | 57.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 468 | 27.73 | 57.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Marko Sartela | 1993 | 467 | 27.87 | 57.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Aaro Karola | 1993 | 466 | 28.12 | 57.95 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Timo Stolt | 1994 | 426 | 29.06 | 59.74 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Teemu Laaksonen | 1993 | 424 | 28.14 | 59.80 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Julius Hakanpää | 1994 | 419 | 28.80 | 1:00.07 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Juska Nyberg | 1993 | 417 | 28.71 | 1:00.13 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
27 | Perttu Perälä | 1994 | 411 | 28.88 | 1:00.43 | |||||
Koovee | ||||||||||
28 | Tatu Vihro | 1994 | 400 | 28.61 | 1:00.98 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Kristian Johansson | 1969 | 394 | 28.64 | 1:01.28 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Arttu Kuustie | 1994 | 390 | 29.03 | 1:01.51 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Janne Orava | 1994 | 365 | 29.95 | 1:02.91 | |||||
Koovee | ||||||||||
32 | Niklas Virtanen | 1994 | 322 | 31.27 | 1:05.58 | |||||
Koovee | ||||||||||
- | Petteri Otranen | 1993 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Houni | 1996 | 600 | 36.08 | 1:16.62 | 1:58.06 | 2:39.58 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Anni Rajamäki | 1996 | 574 | 36.80 | 1:18.29 | 2:00.31 | 2:41.96 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Emilia Eloranta | 1997 | 520 | 38.13 | 1:21.51 | 2:05.57 | 2:47.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Jade Pönni | 1997 | 501 | 37.42 | 1:21.11 | 2:05.50 | 2:49.41 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Anna Grom | 1996 | 499 | 38.75 | 1:21.90 | 2:05.77 | 2:49.62 | |||
Raduga | ||||||||||
6 | Kiia Karimaa | 1996 | 453 | 37.97 | 1:21.71 | 2:08.16 | 2:55.26 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Riina Strengell | 1997 | 408 | 41.26 | 1:27.92 | 2:15.06 | 3:01.49 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Katariina Kunnari | 1997 | 383 | 41.26 | 1:28.43 | 2:17.32 | 3:05.35 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Taru Taponen | 1997 | 349 | 42.29 | 1:30.74 | 2:20.32 | 3:11.21 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Lotta Aaltonen | 1997 | 346 | 43.64 | 1:33.12 | 2:23.42 | 3:11.76 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Aino Ettilä | 1997 | 326 | 43.51 | 1:33.51 | 2:24.47 | 3:15.62 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Kristiina Pöysti | 1997 | 305 | 44.64 | 1:35.88 | 2:28.11 | 3:19.84 | |||
Koovee | ||||||||||
13 | Viivi Wallin | 1997 | 291 | 46.47 | 1:38.52 | 2:32.07 | 3:23.10 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Veera Penttilä | 1997 | 278 | 47.19 | 1:40.68 | 2:35.09 | 3:26.27 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Alisa Niemelä | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Oona Palonen | 1995 | 496 | 38.64 | 1:22.28 | 2:06.45 | 2:50.01 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 449 | 39.26 | 1:23.97 | 2:09.71 | 2:55.68 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Katarina Korpinen | 1993 | 439 | 39.57 | 1:24.47 | 2:10.80 | 2:57.10 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Heta Korpela | 1995 | 416 | 41.22 | 1:26.52 | 2:13.30 | 3:00.21 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Sofi Liinpää | 1995 | 402 | 38.75 | 1:24.66 | 2:12.78 | 3:02.30 | |||
Koovee | ||||||||||
6 | Minttu Saarikoski | 1993 | 365 | 42.40 | 1:30.22 | 2:19.27 | 3:08.35 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heinonen | 1996 | 548 | 33.22 | 1:09.94 | 1:48.18 | 2:27.50 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 480 | 35.29 | 1:14.69 | 1:54.16 | 2:34.08 | |||
Koovee | ||||||||||
3 | Eetu Soini | 1996 | 447 | 34.80 | 1:14.99 | 1:56.39 | 2:37.82 | |||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Rami Marttila | 1995 | 438 | 35.13 | 1:14.96 | 1:57.24 | 2:38.91 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Miika Nuorinko | 1996 | 397 | 36.10 | 1:18.13 | 2:01.43 | 2:44.18 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Timi Lannetta | 1996 | 395 | 37.11 | 1:18.34 | 2:01.43 | 2:44.48 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jasper Järvelä | 1996 | 377 | 36.85 | 1:19.67 | 2:04.02 | 2:47.08 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 327 | 38.45 | 1:22.50 | 2:08.54 | 2:55.18 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Morgan Johansen | 1996 | DSQ | |||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Finochenko | 1990 | 700 | 30.78 | 1:05.87 | 1:40.58 | 2:15.90 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 590 | 31.59 | 1:08.46 | 1:46.33 | 2:23.90 | |||
Imatran Uimarit | ||||||||||
3 | Atte Sahla | 1993 | 560 | 32.68 | 1:09.66 | 1:47.80 | 2:26.36 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Lassi Ohtonen | 1992 | 554 | 32.47 | 1:09.93 | 1:48.06 | 2:26.89 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Martti Pyysalo | 1992 | 550 | 33.23 | 1:10.31 | 1:48.07 | 2:27.31 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Niko Korhonen | 1993 | 550 | 33.72 | 1:11.67 | 1:49.30 | 2:27.31 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Tuukka Myller | 1994 | 518 | 33.09 | 1:11.88 | 1:51.20 | 2:30.21 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Kasper Nylund | 1994 | 484 | 34.36 | 1:13.21 | 1:53.42 | 2:33.71 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanni Väyrynen | 1996 | 546 | 31.52 | 1:07.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 538 | 31.59 | 1:07.68 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Johanna Vuorinen | 1996 | 506 | 31.54 | 1:09.08 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Salla Elovirta | 1997 | 486 | 32.75 | 1:10.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Natalia Sazonenko | 1996 | 420 | 34.49 | 1:13.50 | |||||
Raduga | ||||||||||
6 | Saima Kivimäki | 1997 | 417 | 33.68 | 1:13.69 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Lotta Mäkinen | 1996 | 407 | 34.29 | 1:14.28 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Ida Tahvanainen | 1997 | 392 | 34.04 | 1:15.19 | |||||
Koovee | ||||||||||
9 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 387 | 34.87 | 1:15.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Mona Syrjä | 1996 | 371 | 35.86 | 1:16.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Lotta Mielonen | 1996 | 363 | 34.97 | 1:17.15 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 345 | 35.85 | 1:18.47 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Krista Mettinen | 1997 | 330 | 36.81 | 1:19.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Jonna Jyrämä | 1997 | 326 | 37.13 | 1:19.96 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Maria Vuin | 1997 | 312 | 36.74 | 1:21.20 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Maija Rantala | 1997 | 270 | 36.72 | 1:25.14 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Elisa Pesonen | 1996 | 270 | 39.93 | 1:25.18 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Iina Nyholm | 1997 | 269 | 37.56 | 1:25.25 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Noora Koponen | 1996 | 261 | 40.08 | 1:26.17 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
20 | Roosa Hjelm | 1997 | 173 | 41.57 | 1:38.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Maria Pitkänen | 1996 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 642 | 29.92 | 1:03.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Tessa Nurminen | 1994 | 618 | 30.22 | 1:04.63 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
3 | Maisa Keskinen | 1993 | 536 | 31.19 | 1:07.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Liubov Egorova | 1995 | 529 | 31.51 | 1:08.06 | |||||
Raduga | ||||||||||
5 | Elli Harju | 1994 | 525 | 32.36 | 1:08.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Marina Medzakovskaia | 1995 | 511 | 31.66 | 1:08.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
7 | Miia Mäkinen | 1992 | 489 | 32.10 | 1:09.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Darya Iluridze | 1995 | 457 | 33.00 | 1:11.46 | |||||
Raduga | ||||||||||
9 | Miia Kallio | 1994 | 445 | 33.22 | 1:12.08 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Noora Nyberg | 1992 | 440 | 33.65 | 1:12.40 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Linda Mäkinen | 1992 | 435 | 33.49 | 1:12.67 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Suvi Kankare | 1994 | 372 | 35.77 | 1:16.51 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 357 | 35.73 | 1:17.63 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Emilia Heino | 1994 | 300 | 37.34 | 1:22.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Pankov | 1995 | 556 | 28.13 | 58.96 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Miro Torola | 1995 | 525 | 28.38 | 1:00.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Sergey Bezrukov | 1996 | 501 | 28.11 | 1:01.06 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Grigory Markin | 1996 | 472 | 29.57 | 1:02.27 | |||||
Raduga | ||||||||||
5 | Tuomas Ikonen | 1996 | 436 | 29.10 | 1:03.93 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Samu Vuoriainen | 1995 | 418 | 29.80 | 1:04.86 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | 415 | 30.33 | 1:05.00 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Artyom Petrov | 1996 | 406 | 30.55 | 1:05.49 | |||||
Raduga | ||||||||||
9 | Otto Kuittinen | 1995 | 393 | 30.61 | 1:06.19 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Antti Kropsu | 1995 | 377 | 29.37 | 1:07.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Samuli Jeskanen | 1996 | 373 | 31.87 | 1:07.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Tim Kontturi | 1996 | 332 | 31.84 | 1:09.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jere Pyötsiä | 1996 | 330 | 32.06 | 1:10.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Daniel Nesbø | 1996 | 327 | 31.65 | 1:10.37 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
15 | Miko Joronen | 1996 | 317 | 32.29 | 1:11.08 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Santeri Rantanen | 1996 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 612 | 26.62 | 57.10 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 609 | 26.57 | 57.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Timo Lopperi | 1994 | 550 | 27.53 | 59.17 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Rene Rokka | 1992 | 532 | 27.17 | 59.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 532 | 28.01 | 59.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Petja Yritys | 1993 | 524 | 28.01 | 1:00.15 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Lauri Hartikainen | 1994 | 515 | 27.96 | 1:00.48 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
8 | Hannu Vilpponen | 1991 | 509 | 28.71 | 1:00.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Håkon Brennhagen | 1993 | 509 | 28.66 | 1:00.71 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
10 | Kristian Johansson | 1969 | 502 | 28.55 | 1:01.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Artyom Makarov | 1993 | 501 | 28.28 | 1:01.03 | |||||
Raduga | ||||||||||
12 | Taavi Punkka | 1993 | 481 | 28.71 | 1:01.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Marko Sartela | 1993 | 466 | 29.25 | 1:02.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Mikko Karttunen | 1994 | 466 | 29.08 | 1:02.53 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Lauri Tolvanen | 1988 | 462 | 28.39 | 1:02.71 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Teemu Laaksonen | 1993 | 438 | 29.39 | 1:03.84 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Johannes Nokkala | 1986 | 431 | 29.42 | 1:04.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Markus Seeste | 1994 | 425 | 29.86 | 1:04.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Aleksi Raninen | 1994 | 411 | 30.45 | 1:05.22 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Tatu Peltonen | 1989 | 397 | 29.11 | 1:05.96 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
21 | Frans Hartman | 1992 | 385 | 30.68 | 1:06.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Niklas Virtanen | 1994 | 325 | 32.64 | 1:10.52 | |||||
Koovee | ||||||||||
23 | Juska Nyberg | 1993 | 317 | 32.16 | 1:11.10 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
24 | Juuso Manninen | 1993 | 304 | 32.15 | 1:12.08 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:11 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anastasia Mateeva | 1996 | 581 | 32.67 | 1:06.20 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 556 | 32.21 | 1:07.16 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Vilje Mohagen | 1997 | 533 | 33.43 | 1:08.13 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
4 | Henni Huhtamo | 1997 | 520 | 33.66 | 1:08.68 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Elizaveta Babarykina | 1996 | 501 | 33.48 | 1:09.53 | |||||
Raduga | ||||||||||
6 | Saara Ruti | 1997 | 486 | 33.88 | 1:10.26 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Salla Elovirta | 1997 | 482 | 34.41 | 1:10.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Veera Annala | 1996 | 416 | 35.58 | 1:13.97 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Veera Elimäki | 1996 | 413 | 35.62 | 1:14.17 | |||||
Koovee | ||||||||||
10 | Annukka Kurttila | 1996 | 399 | 37.06 | 1:15.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Violetta Spichonok | 1996 | 399 | 36.94 | 1:15.05 | |||||
Raduga | ||||||||||
12 | Janita Lappi | 1997 | 383 | 37.45 | 1:16.08 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Krista Mettinen | 1997 | 382 | 37.47 | 1:16.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Noora Tammi | 1996 | 368 | 37.05 | 1:17.06 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Roosa Aarikka | 1996 | 355 | 37.52 | 1:18.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Ilona Rämä | 1997 | 338 | 39.19 | 1:19.27 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
17 | Satu Mäkinen | 1997 | 338 | 38.63 | 1:19.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Jemina Salo | 1997 | 337 | 38.58 | 1:19.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Reetta Schroderus | 1997 | 335 | 38.68 | 1:19.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Riina Strengell | 1997 | 329 | 38.78 | 1:19.97 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Alexandra Starck | 1997 | 316 | 39.46 | 1:21.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Laura Karppi | 1997 | 302 | 39.53 | 1:22.34 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Viivi Wallin | 1997 | 272 | 41.51 | 1:25.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Janni Huura | 1996 | 255 | 41.12 | 1:27.12 | |||||
Koovee | ||||||||||
25 | Taru Taponen | 1997 | 252 | 42.22 | 1:27.40 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Anniina Maavirta | 1997 | 245 | 44.18 | 1:28.29 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Abigail Keighley | 1996 | 206 | 45.65 | 1:33.48 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Elisabet Hyppönen | 1996 | DNF | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Veera Nissilä | 1997 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valentina Zapatrina | 1995 | 611 | 31.85 | 1:05.08 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Alexandra Tuktarova | 1995 | 563 | 32.32 | 1:06.87 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Janniina Nikku | 1992 | 563 | 32.49 | 1:06.89 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Marissa Rämänen | 1994 | 552 | 32.79 | 1:07.32 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 543 | 33.48 | 1:07.70 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Tiia Nieminen | 1994 | 510 | 33.57 | 1:09.11 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Aino Puomila | 1992 | 501 | 33.54 | 1:09.55 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Benita Haikola | 1989 | 495 | 33.82 | 1:09.83 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Roosa Parikka | 1994 | 466 | 34.86 | 1:11.24 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Oona Palonen | 1995 | 447 | 34.75 | 1:12.22 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Jenni Jussila | 1995 | 405 | 36.71 | 1:14.65 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Oona Soukkio | 1995 | 386 | 36.43 | 1:15.86 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Saana Jalava | 1992 | 383 | 36.67 | 1:16.08 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Sanna Salonen | 1995 | 380 | 37.15 | 1:16.25 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Eveliina Isoniemi | 1994 | 371 | 37.02 | 1:16.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Sanni Kankare | 1995 | 336 | 39.15 | 1:19.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Laura Pöntinen | 1995 | 330 | 38.35 | 1:19.95 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Sara Sohlman | 1995 | 222 | 44.79 | 1:31.27 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Rona Hjelmstad | 1993 | 220 | 45.10 | 1:31.53 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:11 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Danilov | 1995 | 628 | 27.96 | 57.14 | |||||
Raduga | ||||||||||
2 | Pavel Afonkin | 1996 | 519 | 29.58 | 1:00.88 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Maxim Khalikov | 1996 | 477 | 30.50 | 1:02.65 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Emil Kaidesoja | 1995 | 427 | 31.24 | 1:05.00 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Eetu Soini | 1996 | 410 | 32.15 | 1:05.88 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Jeremy Hakala | 1995 | 406 | 32.33 | 1:06.11 | |||||
Koovee | ||||||||||
7 | Jimmy Nyberg | 1996 | 349 | 33.40 | 1:09.53 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Juhani Jablokov | 1995 | 333 | 34.40 | 1:10.64 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Arttu Vänttinen | 1996 | 332 | 33.43 | 1:10.71 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Juho Aalto | 1995 | 306 | 35.13 | 1:12.60 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Patrick Vossi | 1995 | 279 | 35.78 | 1:14.89 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 253 | 38.05 | 1:17.33 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Markus Silvola | 1996 | 220 | 39.95 | 1:21.08 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 606 | 28.37 | 57.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Heikki Luukko | 1988 | 592 | 28.96 | 58.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Aho | 1994 | 562 | 28.51 | 59.29 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Jari Schwarte | 1990 | 477 | 30.12 | 1:02.63 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Antti Rantanen | 1992 | 476 | 30.06 | 1:02.70 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Erik Lamberg | 1993 | 464 | 31.09 | 1:03.20 | |||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
7 | Anton Herrala | 1993 | 449 | 30.54 | 1:03.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Timmi Tuutti | 1993 | 440 | 31.28 | 1:04.36 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
9 | Matias Suihkonen | 1993 | 438 | 31.28 | 1:04.46 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Nico Ylirönni | 1994 | 404 | 32.30 | 1:06.22 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Konsta Kuusento | 1994 | 387 | 32.85 | 1:07.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Mats Matveinen | 1989 | 365 | 32.82 | 1:08.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Ville Korpela | 1994 | 362 | 33.30 | 1:08.68 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Arttu Kuustie | 1994 | 359 | 32.96 | 1:08.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Topi Raiskio | 1990 | 359 | 32.67 | 1:08.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Tatu Vihro | 1994 | 334 | 33.22 | 1:10.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Louhevaara | 1997 | 531 | 35.57 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Anastasia Ivanova | 1996 | 478 | 36.84 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Jade Pönni | 1997 | 471 | 37.02 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Anna Grom | 1996 | 452 | 37.52 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Janita Lappi | 1997 | 450 | 37.59 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Elina Karen | 1997 | 413 | 38.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Violetta Spichonok | 1996 | 413 | 38.66 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Anna Karen | 1997 | 391 | 39.39 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Lotta Mäkinen | 1996 | 381 | 39.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Mona Syrjä | 1996 | 364 | 40.35 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Eevi Keronen | 1997 | 346 | 41.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Oona Keljo | 1996 | 321 | 42.06 | ||||||
Koovee | ||||||||||
13 | Kristina Elo | 1997 | 279 | 44.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Bettina Ruottinen | 1995 | 558 | 34.99 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Noora Kivioja | 1992 | 548 | 35.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Maisa Keskinen | 1993 | 537 | 35.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ilona Repo | 1994 | 493 | 36.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Elli Harju | 1994 | 460 | 37.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Maria Ripatti | 1987 | 449 | 37.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 435 | 38.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Sofi Liinpää | 1995 | 434 | 38.05 | ||||||
Koovee | ||||||||||
9 | Krista Rekonen | 1989 | 428 | 38.22 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Heta Korpela | 1995 | 402 | 39.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Julianne Varga | 1995 | 357 | 40.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Ina Rantanen | 1995 | 313 | 42.43 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jeremy Hakala | 1995 | 530 | 31.20 | ||||||
Koovee | ||||||||||
2 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 519 | 31.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Henri Heinonen | 1996 | 480 | 32.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Lauri Kettunen | 1995 | 472 | 32.42 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Miika Nuorinko | 1996 | 431 | 33.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Noah Badji | 1996 | 417 | 33.81 | ||||||
Koovee | ||||||||||
7 | Morgan Johansen | 1996 | 410 | 34.00 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
8 | Christian Rikkinen | 1996 | 354 | 35.69 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Miikka Salminen | 1996 | 334 | 36.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Ilari Tuomela | 1995 | 321 | 36.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Mikko Lantto | 1996 | 254 | 39.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Eero Karola | 1995 | 252 | 39.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Finochenko | 1990 | 612 | 29.74 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Tuukka Myller | 1994 | 606 | 29.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Lauri Tolvanen | 1988 | 592 | 30.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Rami Rahmatulla | 1992 | 528 | 31.25 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Håkon Brennhagen | 1993 | 520 | 31.39 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
6 | Elias Kouvo | 1994 | 500 | 31.81 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Antti Rantanen | 1992 | 462 | 32.67 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Mikael Lehtonen | 1987 | 418 | 33.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Mikko Junninen | 1989 | 413 | 33.91 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Antti Latikka | 1990 | 400 | 34.26 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Janne Orava | 1994 | 392 | 34.50 | ||||||
Koovee | ||||||||||
12 | Markus Seeste | 1994 | 374 | 35.05 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Rasmus Sinnemaa | 1994 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anastasia Mateeva | 1996 | 641 | 31.95 | 1:08.31 | 1:50.59 | 2:24.48 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Mona Juppo | 1996 | 587 | 32.29 | 1:09.66 | 1:53.56 | 2:28.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Maiju Houni | 1996 | 553 | 33.52 | 1:14.54 | 1:56.98 | 2:31.83 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Carita Luukkanen | 1996 | 550 | 32.01 | 1:09.96 | 1:53.87 | 2:32.07 | |||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
5 | Sanni Väyrynen | 1996 | 531 | 32.52 | 1:11.91 | 1:58.77 | 2:33.89 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Emma Nieminen | 1996 | 525 | 33.27 | 1:12.22 | 1:58.21 | 2:34.49 | |||
Koovee | ||||||||||
7 | Anni Rajamäki | 1996 | 520 | 33.65 | 1:15.86 | 1:58.01 | 2:34.91 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Tiia Louhevaara | 1997 | 504 | 33.43 | 1:13.22 | 1:58.90 | 2:36.52 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Jade Pönni | 1997 | 473 | 36.42 | 1:19.66 | 2:03.20 | 2:39.92 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Janita Lappi | 1997 | 460 | 36.01 | 1:19.37 | 2:05.74 | 2:41.41 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Natalia Sazonenko | 1996 | 457 | 35.22 | 1:17.56 | 2:04.65 | 2:41.76 | |||
Raduga | ||||||||||
12 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 452 | 34.58 | 1:18.52 | 2:04.75 | 2:42.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Nea Virta | 1996 | 452 | 34.72 | 1:17.70 | 2:05.75 | 2:42.39 | |||
Koovee | ||||||||||
14 | Vilma Venäläinen | 1996 | 448 | 36.78 | 1:17.91 | 2:06.95 | 2:42.81 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Riina Strengell | 1997 | 433 | 37.04 | 1:19.75 | 2:07.31 | 2:44.69 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Emilia Träskilä | 1997 | 419 | 35.39 | 1:18.70 | 2:09.07 | 2:46.50 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Veera Elimäki | 1996 | 417 | 37.73 | 1:19.34 | 2:08.71 | 2:46.77 | |||
Koovee | ||||||||||
18 | Lotta Mielonen | 1996 | 414 | 38.56 | 1:22.41 | 2:09.11 | 2:47.19 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Ida Tahvanainen | 1997 | 382 | 36.10 | 1:22.33 | 2:11.63 | 2:51.66 | |||
Koovee | ||||||||||
20 | Aleksia Halonen | 1996 | 381 | 38.51 | 1:23.42 | 2:13.64 | 2:51.85 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Maria Vuin | 1997 | 366 | 37.27 | 1:22.24 | 2:15.36 | 2:54.21 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Iina Nyholm | 1997 | 356 | 38.62 | 1:23.88 | 2:15.28 | 2:55.85 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Sara Lehtolainen | 1996 | 347 | 39.85 | 1:25.01 | 2:17.99 | 2:57.28 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Veera Annala | 1996 | 342 | 39.08 | 1:23.21 | 2:16.89 | 2:58.25 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 337 | 37.79 | 1:22.02 | 2:20.69 | 2:58.97 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Kiira Karvonen | 1997 | 314 | 41.47 | 1:27.79 | 2:21.32 | 3:03.40 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Linda Paju | 1997 | 304 | 41.65 | 1:28.56 | 2:24.68 | 3:05.21 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Lotta Aaltonen | 1997 | 289 | 41.69 | 1:34.01 | 2:24.46 | 3:08.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Kristiina Pöysti | 1997 | 271 | 43.30 | 1:33.01 | 2:26.57 | 3:12.48 | |||
Koovee | ||||||||||
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 719 | 29.92 | 1:04.77 | 1:45.58 | 2:19.06 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Nea Rinne | 1995 | 622 | 31.09 | 1:10.65 | 1:52.80 | 2:25.97 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Liubov Egorova | 1995 | 584 | 32.17 | 1:09.99 | 1:54.95 | 2:29.07 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Mira Turunen | 1994 | 584 | 32.68 | 1:09.46 | 1:54.80 | 2:29.07 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Noora Nyberg | 1992 | 567 | 32.60 | 1:11.54 | 1:55.82 | 2:30.50 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Annukka Repo | 1993 | 515 | 33.00 | 1:15.18 | 1:57.88 | 2:35.47 | |||
Poseidon | ||||||||||
7 | Emma Karsila | 1992 | 503 | 32.29 | 1:12.70 | 2:00.50 | 2:36.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Katarina Korpinen | 1993 | 488 | 33.65 | 1:15.76 | 2:01.30 | 2:38.25 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Marina Medzakovskaia | 1995 | 487 | 33.23 | 1:15.09 | 2:00.62 | 2:38.38 | |||
Raduga | ||||||||||
10 | Karliina Kujala | 1994 | 466 | 35.45 | 1:17.58 | 2:03.81 | 2:40.67 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Laura Siitonen | 1995 | 374 | 37.88 | 1:23.41 | 2:15.41 | 2:52.90 | |||
Koovee | ||||||||||
12 | Suvi Kankare | 1994 | 352 | 38.05 | 1:23.72 | 2:16.45 | 2:56.50 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Desirée Corander | 1995 | 346 | 37.00 | 1:23.38 | 2:15.73 | 2:57.52 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Emilia Heino | 1994 | 339 | 38.41 | 1:24.25 | 2:16.84 | 2:58.67 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Artemy Kabanov | 1996 | 530 | 29.83 | 1:04.79 | 1:44.92 | 2:16.05 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Tapio Junninen | 1995 | 523 | 29.89 | 1:06.31 | 1:45.63 | 2:16.61 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 484 | 30.22 | 1:06.56 | 1:45.94 | 2:20.21 | |||
Koovee | ||||||||||
4 | Pavel Afonkin | 1996 | 472 | 31.54 | 1:06.97 | 1:48.52 | 2:21.40 | |||
Raduga | ||||||||||
5 | Topias Kurikka | 1995 | 457 | 30.80 | 1:08.68 | 1:50.38 | 2:22.91 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Juuso Lumilahti | 1995 | 454 | 30.75 | 1:10.37 | 1:49.69 | 2:23.21 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | 445 | 30.71 | 1:09.68 | 1:51.75 | 2:24.21 | |||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Rami Marttila | 1995 | 433 | 30.35 | 1:08.63 | 1:51.84 | 2:25.45 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Ilia Grachov | 1996 | 419 | 31.67 | 1:09.02 | 1:53.28 | 2:27.16 | |||
Raduga | ||||||||||
10 | Jasper Järvelä | 1996 | 409 | 31.89 | 1:10.01 | 1:54.74 | 2:28.27 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Tomi Järvelä | 1995 | 388 | 31.13 | 1:11.32 | 1:55.13 | 2:30.91 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Saku Salo | 1995 | 365 | 32.19 | 1:11.74 | 1:59.05 | 2:34.00 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
13 | Patrik von Bagh | 1996 | 351 | 33.21 | 1:13.11 | 1:59.48 | 2:36.05 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Jere Pyötsiä | 1996 | 301 | 34.32 | 1:17.98 | 2:08.45 | 2:44.25 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Elias Tuori | 1996 | 296 | 35.21 | 1:19.54 | 2:08.21 | 2:45.21 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 286 | 37.72 | 1:20.92 | 2:08.25 | 2:47.02 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 632 | 27.85 | 1:01.31 | 1:38.30 | 2:08.29 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Niko Korhonen | 1993 | 596 | 28.20 | 1:03.50 | 1:41.18 | 2:10.78 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 590 | 29.21 | 1:03.41 | 1:40.36 | 2:11.22 | |||
Imatran Uimarit | ||||||||||
4 | Heikki Luukko | 1988 | 583 | 29.37 | 1:02.17 | 1:39.78 | 2:11.75 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Lauri Pilpola | 1993 | 571 | 28.62 | 1:02.53 | 1:41.85 | 2:12.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Timo Peltola | 1985 | 563 | 28.54 | 1:03.41 | 1:42.03 | 2:13.34 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Atte Sahla | 1993 | 558 | 28.26 | 1:02.78 | 1:41.85 | 2:13.72 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Anton Herrala | 1993 | 543 | 27.83 | 1:03.05 | 1:44.28 | 2:14.94 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jari Schwarte | 1990 | 530 | 29.23 | 1:03.79 | 1:43.66 | 2:16.00 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Oskari Lammi | 1991 | 512 | 29.44 | 1:04.75 | 1:44.29 | 2:17.60 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 511 | 29.69 | 1:05.65 | 1:46.33 | 2:17.66 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Miika Tiainen | 1994 | 508 | 29.68 | 1:06.60 | 1:45.83 | 2:17.98 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Kim Sandberg | 1987 | 490 | 30.55 | 1:04.70 | 1:45.57 | 2:19.62 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Matias Tyry | 1993 | 485 | 28.88 | 1:09.29 | 1:51.68 | 2:20.07 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Timo Lopperi | 1994 | 479 | 29.41 | 1:05.68 | 1:48.71 | 2:20.65 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Tatu Waltari | 1987 | 479 | 26.68 | 1:03.31 | 1:47.11 | 2:20.66 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Kaarle Suonio | 1994 | 478 | 30.15 | 1:04.82 | 1:47.60 | 2:20.82 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Lauri Hartikainen | 1994 | 471 | 30.39 | 1:08.36 | 1:48.84 | 2:21.44 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Mikko Väänänen | 1977 | 469 | 29.27 | 1:06.16 | 1:47.07 | 2:21.71 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Rene Rokka | 1992 | 460 | 30.53 | 1:08.37 | 1:49.65 | 2:22.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Aleksi Raninen | 1994 | 404 | 30.86 | 1:08.68 | 1:54.69 | 2:28.86 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Johannes Nokkala | 1986 | 402 | 30.80 | 1:10.98 | 1:55.99 | 2:29.17 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Julius Hakanpää | 1994 | 347 | 31.76 | 1:12.00 | 2:00.88 | 2:36.58 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Henri Kyynäräinen | 1994 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kalle Välilä | 1993 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vaula Vekkeli | 1996 | 599 | 1:05.19 | 2:17.59 | 3:29.87 | 4:38.69 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 592 | 1:05.59 | 2:17.73 | 3:29.67 | 4:39.78 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Alena Mokicheva | 1996 | 558 | 1:06.72 | 2:19.35 | 3:33.77 | 4:45.35 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 553 | 1:06.69 | 2:19.25 | 3:33.13 | 4:46.20 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Saima Kivimäki | 1997 | 538 | 1:08.40 | 2:22.51 | 3:36.55 | 4:48.87 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 526 | 1:08.52 | 2:22.89 | 3:37.85 | 4:51.01 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Niina Korhonen | 1996 | 519 | 1:08.08 | 2:22.77 | 3:37.92 | 4:52.36 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Annika Laihonen | 1997 | 508 | 1:09.56 | 2:24.62 | 3:40.02 | 4:54.48 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Emma Lehtola | 1997 | 503 | 1:08.35 | 2:23.76 | 3:40.55 | 4:55.48 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Johanna Vuorinen | 1996 | 484 | 1:10.11 | 2:26.89 | 3:43.36 | 4:59.28 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Kiia Karimaa | 1996 | 476 | 1:08.01 | 2:23.86 | 3:41.83 | 5:00.85 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Aino Ettilä | 1997 | 466 | 1:11.52 | 2:28.10 | 3:45.86 | 5:03.05 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Jonna Jyrämä | 1997 | 428 | 1:12.10 | 2:30.23 | 3:51.22 | 5:11.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Sonja Hailla | 1996 | 419 | 1:13.59 | 2:34.81 | 3:54.87 | 5:13.90 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Jessica Norrbäck | 1996 | 403 | 1:15.11 | 2:36.76 | 3:57.95 | 5:18.12 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Noora Koponen | 1996 | 400 | 1:16.82 | 2:40.14 | 4:00.85 | 5:18.75 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Roosa Hyypiä | 1997 | 393 | 1:14.77 | 2:36.81 | 3:59.92 | 5:20.72 | |||
Koovee | ||||||||||
18 | Alisa Niemelä | 1997 | 362 | 1:18.17 | 2:42.26 | 4:08.13 | 5:29.67 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Linnea Niemelä | 1997 | 349 | 1:17.81 | 2:42.12 | 4:08.12 | 5:33.58 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Maija Rantala | 1997 | 344 | 1:19.06 | 2:45.95 | 4:11.84 | 5:35.41 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Anniina Maavirta | 1997 | 275 | 1:29.09 | 3:02.76 | 4:35.00 | 6:01.14 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 724 | 1:03.25 | 2:10.24 | 3:16.91 | 4:21.58 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Valentina Zapatrina | 1995 | 694 | 1:04.79 | 2:12.18 | 3:18.55 | 4:25.37 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Anni Hirvelä | 1995 | 650 | 1:04.84 | 2:13.83 | 3:23.07 | 4:31.19 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Anastasia Kurdyukova | 1995 | 644 | 1:04.53 | 2:13.99 | 3:23.93 | 4:32.08 | |||
Raduga | ||||||||||
5 | Emilia Markkanen | 1995 | 624 | 1:05.63 | 2:15.59 | 3:26.03 | 4:34.95 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Benita Haikola | 1989 | 615 | 1:04.92 | 2:14.33 | 3:25.12 | 4:36.32 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 591 | 1:06.48 | 2:18.59 | 3:30.08 | 4:39.90 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Alexandra Tuktarova | 1995 | 580 | 1:05.31 | 2:15.84 | 3:28.39 | 4:41.68 | |||
Raduga | ||||||||||
9 | Darya Iluridze | 1995 | 565 | 1:06.64 | 2:18.80 | 3:31.97 | 4:44.22 | |||
Raduga | ||||||||||
10 | Roosa Parikka | 1994 | 564 | 1:08.28 | 2:21.80 | 3:35.00 | 4:44.34 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Amanda Suihkonen | 1995 | 562 | 1:06.92 | 2:21.11 | 3:34.66 | 4:44.69 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Salla Autti | 1994 | 546 | 1:06.80 | 2:19.77 | 3:34.41 | 4:47.48 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 541 | 1:08.54 | 2:22.05 | 3:35.30 | 4:48.39 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Erika Tuominen | 1995 | 516 | 1:09.11 | 2:23.51 | 3:38.81 | 4:52.84 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 509 | 1:09.25 | 2:24.22 | 3:40.20 | 4:54.19 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Elizaveta Klimentiva | 1995 | 478 | 1:07.96 | 2:24.04 | 3:42.60 | 5:00.43 | |||
Raduga | ||||||||||
17 | Sara Sohlman | 1995 | 336 | 1:19.24 | 2:46.42 | 4:12.68 | 5:37.86 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Seppälä | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 635 | 58.18 | 2:00.48 | 3:03.95 | 4:07.60 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Evgeny Balabaev | 1995 | 593 | 59.12 | 2:03.92 | 3:08.74 | 4:13.23 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Patrick Vossi | 1995 | 532 | 1:03.48 | 2:10.31 | 3:17.46 | 4:22.58 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Maxim Khalikov | 1996 | 527 | 1:02.76 | 2:09.73 | 3:17.33 | 4:23.41 | |||
Raduga | ||||||||||
5 | Elmo Pakkanen | 1995 | 484 | 1:03.76 | 2:12.36 | 3:22.34 | 4:31.08 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Antti Kropsu | 1995 | 482 | 1:04.14 | 2:13.31 | 3:22.58 | 4:31.45 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Tim Kontturi | 1996 | 480 | 1:04.31 | 2:13.64 | 3:23.50 | 4:31.79 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Joni Honkala | 1995 | 477 | 1:03.52 | 2:12.45 | 3:23.08 | 4:32.37 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Arttu Vänttinen | 1996 | 453 | 1:04.07 | 2:15.29 | 3:26.81 | 4:37.08 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Miko Joronen | 1996 | 450 | 1:06.23 | 2:18.00 | 3:29.20 | 4:37.67 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Henri Meriläinen | 1995 | 435 | 1:05.01 | 2:17.00 | 3:30.21 | 4:40.90 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Santeri Rantanen | 1996 | 415 | 1:05.77 | 2:19.26 | 3:33.30 | 4:45.29 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 665 | 57.85 | 1:59.53 | 3:01.90 | 4:03.76 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 635 | 57.89 | 2:00.91 | 3:04.58 | 4:07.51 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Petja Yritys | 1993 | 626 | 59.97 | 2:02.46 | 3:05.58 | 4:08.71 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Eemil Ekdahl | 1993 | 622 | 58.96 | 2:01.95 | 3:06.22 | 4:09.23 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Timo Peltola | 1985 | 618 | 1:00.24 | 2:03.70 | 3:07.06 | 4:09.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Tomas Johansson | 1994 | 564 | 1:00.05 | 2:05.70 | 3:13.35 | 4:17.45 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Aaro Karola | 1993 | 535 | 1:02.99 | 2:09.54 | 3:16.96 | 4:22.16 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Valtteri Eloranta | 1992 | 533 | 1:00.43 | 2:06.89 | 3:15.20 | 4:22.43 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Eero Stolt | 1990 | 527 | 1:01.78 | 2:09.01 | 3:17.08 | 4:23.46 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Juha Kollin | 1993 | 518 | 1:02.62 | 2:11.01 | 3:19.01 | 4:24.95 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Matias Suihkonen | 1993 | 515 | 1:03.06 | 2:10.96 | 3:18.90 | 4:25.53 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Taavi Punkka | 1993 | 511 | 1:04.15 | 2:11.47 | 3:19.10 | 4:26.15 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Martti Pyysalo | 1992 | 505 | 1:03.78 | 2:12.42 | 3:20.40 | 4:27.11 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Lassi Ohtonen | 1992 | 498 | 1:03.84 | 2:11.97 | 3:20.54 | 4:28.43 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Ahti Kosonen | 1994 | 461 | 1:02.56 | 2:11.52 | 3:23.07 | 4:35.43 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
16 | Perttu Perälä | 1994 | 460 | 1:02.73 | 2:13.10 | 3:25.38 | 4:35.60 | |||
Koovee | ||||||||||
17 | Timo Stolt | 1994 | 450 | 1:04.43 | 2:14.52 | 3:26.47 | 4:37.69 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Ville Korpela | 1994 | 428 | 1:04.72 | 2:15.97 | 3:29.00 | 4:42.27 | |||
Poseidon | ||||||||||
19 | Artyom Makarov | 1993 | 422 | 1:03.78 | 2:15.21 | 3:28.62 | 4:43.70 | |||
Raduga | ||||||||||
20 | Hannu Vilpponen | 1991 | 414 | 1:06.38 | 2:18.80 | 3:32.49 | 4:45.53 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Evgeny Balabaev | 1995 | 537 | 24.97 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Sergey Pankov | 1995 | 532 | 25.06 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Emil Kaidesoja | 1995 | 497 | 25.63 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Grigory Markin | 1996 | 487 | 25.81 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Henri Heinonen | 1996 | 473 | 26.06 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Noah Badji | 1996 | 459 | 26.31 | ||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Sergey Bezrukov | 1996 | 459 | 26.31 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Johannes Lindroos | 1996 | 454 | 26.41 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Juhani Jablokov | 1995 | 432 | 26.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 429 | 26.92 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Artyom Petrov | 1996 | 428 | 26.93 | ||||||
Raduga | ||||||||||
12 | Lauri Kettunen | 1995 | 428 | 26.94 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Juuso Lumilahti | 1995 | 420 | 27.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Timi Lannetta | 1996 | 417 | 27.17 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Henri Meriläinen | 1995 | 412 | 27.29 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Ilari Tuomela | 1995 | 405 | 27.43 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Morgan Johansen | 1996 | 389 | 27.82 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
18 | Aksu Karima | 1995 | 382 | 27.98 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 381 | 28.00 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Christian Rikkinen | 1996 | 375 | 28.16 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
21 | Ilia Grachov | 1996 | 368 | 28.32 | ||||||
Raduga | ||||||||||
22 | Joni Kitinoja | 1996 | 360 | 28.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Jyri Pönni | 1996 | 359 | 28.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Aleksi Salmi | 1996 | 358 | 28.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Jere Pyötsiä | 1996 | 357 | 28.62 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Olli Häkli | 1996 | 355 | 28.67 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Jesse Pöllänen | 1995 | 343 | 29.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 340 | 29.09 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Topias Saari | 1996 | 243 | 32.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tatu Waltari | 1987 | 673 | 23.17 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 610 | 23.94 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Tomas Johansson | 1994 | 596 | 24.12 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 571 | 24.47 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Matias Tyry | 1993 | 559 | 24.65 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 539 | 24.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Tatu Peltonen | 1989 | 532 | 25.06 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
8 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 518 | 25.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 514 | 25.35 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Atte Sahla | 1993 | 510 | 25.41 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Timmi Tuutti | 1993 | 506 | 25.47 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
12 | Lassi Ohtonen | 1992 | 505 | 25.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Joona Miettinen | 1994 | 496 | 25.64 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Rami Rahmatulla | 1992 | 492 | 25.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Artyom Makarov | 1993 | 481 | 25.90 | ||||||
Raduga | ||||||||||
16 | Marko Sartela | 1993 | 480 | 25.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Mikko Junninen | 1989 | 480 | 25.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Kristoffer Myrberg | 1987 | 465 | 26.21 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Mikko Väänänen | 1977 | 461 | 26.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 449 | 26.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Elias Kouvo | 1994 | 439 | 26.71 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Antti Latikka | 1990 | 437 | 26.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Konsta Kuusento | 1994 | 427 | 26.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Antti Hannula | 1994 | 426 | 26.97 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
25 | Teemu Laaksonen | 1993 | 425 | 27.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Mikael Lehtonen | 1987 | 419 | 27.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Ben Fallström | 1991 | 418 | 27.14 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Timo Stolt | 1994 | 394 | 27.68 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Tatu Vihro | 1994 | 385 | 27.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Janne Orava | 1994 | 375 | 28.15 | ||||||
Koovee | ||||||||||
31 | Juuso Leino | 1994 | 374 | 28.18 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Miikka Ruohoniemi | 1993 | DSQ | |||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Elovirta | 1997 | 588 | 27.75 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Johanna Vuorinen | 1996 | 579 | 27.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Mona Juppo | 1996 | 533 | 28.67 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Elizaveta Babarykina | 1996 | 521 | 28.89 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Anna Ihalainen | 1996 | 519 | 28.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Lehtola | 1997 | 519 | 28.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Vilma Venäläinen | 1996 | 509 | 29.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 498 | 29.33 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Reetta Schroderus | 1997 | 495 | 29.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Nea Virta | 1996 | 487 | 29.55 | ||||||
Koovee | ||||||||||
11 | Aleksia Halonen | 1996 | 481 | 29.67 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Anastasia Ivanova | 1996 | 451 | 30.31 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Anni Rajamäki | 1996 | 446 | 30.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Annika Laihonen | 1997 | 445 | 30.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Eveliina Perämäki | 1997 | 444 | 30.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Lotta Mäkinen | 1996 | 442 | 30.52 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Sonja Hailla | 1996 | 434 | 30.72 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Paula Autio | 1996 | 428 | 30.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Lotta Mielonen | 1996 | 424 | 30.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Ilona Rämä | 1997 | 407 | 31.37 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
21 | Veera Annala | 1996 | 406 | 31.41 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Riina Strengell | 1997 | 395 | 31.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Jemina Salo | 1997 | 392 | 31.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Iina Siren | 1997 | 387 | 31.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Laura Karppi | 1997 | 379 | 32.13 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Maija Hirvo | 1997 | 373 | 32.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Ida Tahvanainen | 1997 | 372 | 32.32 | ||||||
Koovee | ||||||||||
28 | Satu Mäkinen | 1997 | 369 | 32.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
29 | Mia Tammelin | 1997 | 366 | 32.49 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Maria Pitkänen | 1996 | 356 | 32.80 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Oona Keljo | 1996 | 355 | 32.84 | ||||||
Koovee | ||||||||||
32 | Roosa Hjelm | 1997 | 342 | 33.24 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Linda Paju | 1997 | 326 | 33.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Abigail Keighley | 1996 | 321 | 33.94 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
35 | Veera Penttilä | 1997 | 303 | 34.61 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
36 | Kristiina Pöysti | 1997 | 264 | 36.24 | ||||||
Koovee | ||||||||||
37 | Lea Ekblad | 1997 | 247 | 37.08 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Elviira Salmi | 1996 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Veera Nissilä | 1997 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 721 | 25.93 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Riia Koskelainen | 1987 | 688 | 26.34 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | 678 | 26.47 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
4 | Riikka Majander | 1984 | 638 | 27.01 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Pia Saarela | 1994 | 594 | 27.66 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Anni Hirvelä | 1995 | 589 | 27.73 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Salla Autti | 1994 | 581 | 27.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Emma Karsila | 1992 | 579 | 27.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Nea Rinne | 1995 | 571 | 28.03 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Elizaveta Klimentiva | 1995 | 554 | 28.31 | ||||||
Raduga | ||||||||||
11 | Maria Ripatti | 1987 | 551 | 28.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Anastasia Kurdyukova | 1995 | 543 | 28.50 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Veera Venäläinen | 1995 | 538 | 28.59 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ilona Repo | 1994 | 533 | 28.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Tiia Nieminen | 1994 | 524 | 28.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Krista Rekonen | 1989 | 524 | 28.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 514 | 29.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Marie Hanhela | 1989 | 514 | 29.02 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Irene Paloposki | 1994 | 511 | 29.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Liubov Egorova | 1995 | 499 | 29.32 | ||||||
Raduga | ||||||||||
21 | Jenni Jussila | 1995 | 494 | 29.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Anu Ilander | 1968 | 475 | 29.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Julia Hermans | 1990 | 472 | 29.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Sanna Salonen | 1995 | 450 | 30.35 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Laura Siitonen | 1995 | 434 | 30.70 | ||||||
Koovee | ||||||||||
26 | Saana Jalava | 1992 | 428 | 30.86 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Erika Tuominen | 1995 | 420 | 31.05 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
28 | Amira El-Bash | 1987 | 415 | 31.18 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Tiia Toivola | 1991 | 394 | 31.71 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Katarina Korpinen | 1993 | 391 | 31.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Julianne Varga | 1995 | 384 | 32.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Ida Sunnarborg | 1995 | 382 | 32.03 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
33 | Ina Rantanen | 1995 | 381 | 32.08 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Sofi Liinpää | 1995 | 371 | 32.35 | ||||||
Koovee | ||||||||||
35 | Eveliina Isoniemi | 1994 | 362 | 32.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Emilia Heino | 1994 | 327 | 33.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
37 | Sara Sohlman | 1995 | 324 | 33.84 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
38 | Rona Hjelmstad | 1993 | 299 | 34.78 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
- | Anna Seppälä | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Janniina Nikku | 1992 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Danilov | 1995 | 577 | 30.48 | 1:02.33 | 1:35.08 | 2:07.47 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Pavel Afonkin | 1996 | 520 | 31.23 | 1:04.95 | 1:39.03 | 2:11.99 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Maxim Khalikov | 1996 | 473 | 32.20 | 1:06.47 | 1:42.14 | 2:16.18 | |||
Raduga | ||||||||||
4 | Artemy Kabanov | 1996 | 452 | 32.80 | 1:07.16 | 1:42.73 | 2:18.24 | |||
Raduga | ||||||||||
5 | Daniel Nesbø | 1996 | 399 | 33.64 | 1:10.00 | 1:47.39 | 2:24.10 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
6 | Eetu Soini | 1996 | 397 | 33.33 | 1:10.38 | 1:48.04 | 2:24.35 | |||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Jimmy Nyberg | 1996 | 375 | 35.28 | 1:13.00 | 1:50.56 | 2:27.21 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Patrik von Bagh | 1996 | 372 | 34.97 | 1:12.68 | 1:51.28 | 2:27.48 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Saku Salo | 1995 | 368 | 34.71 | 1:12.56 | 1:51.34 | 2:28.03 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
10 | Juho Aalto | 1995 | 314 | 36.11 | 1:15.95 | 1:56.38 | 2:36.06 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 642 | 29.61 | 1:00.21 | 1:31.48 | 2:02.98 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Erik Lamberg | 1993 | 484 | 30.88 | 1:04.99 | 1:39.99 | 2:15.18 | |||
Imatran Uimarit | ||||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 481 | 30.96 | 1:05.39 | 1:40.60 | 2:15.43 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Frans Hartman | 1992 | 473 | 31.80 | 1:06.68 | 1:41.58 | 2:16.15 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Antti Rantanen | 1992 | 435 | 32.23 | 1:07.49 | 1:43.60 | 2:20.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kalle Välilä | 1993 | 408 | 32.50 | 1:08.24 | 1:45.39 | 2:23.10 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Nico Ylirönni | 1994 | 405 | 33.93 | 1:10.38 | 1:47.61 | 2:23.38 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Ville Korpela | 1994 | 385 | 34.10 | 1:10.64 | 1:48.54 | 2:25.85 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Niklas Virtanen | 1994 | 271 | 36.75 | 1:18.68 | 2:02.75 | 2:43.99 | |||
Koovee | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anastasia Mateeva | 1996 | 614 | 33.74 | 1:09.46 | 1:46.03 | 2:21.41 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Vilje Mohagen | 1997 | 547 | 34.18 | 1:11.25 | 1:49.47 | 2:26.97 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
3 | Saara Ruti | 1997 | 496 | 35.50 | 1:13.64 | 1:52.89 | 2:31.83 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Neea Turunen | 1996 | 491 | 34.87 | 1:13.24 | 1:53.12 | 2:32.33 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Sanni Väyrynen | 1996 | 484 | 35.92 | 1:14.93 | 1:54.62 | 2:33.11 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Emma Nieminen | 1996 | 454 | 36.26 | 1:17.33 | 1:57.72 | 2:36.42 | |||
Koovee | ||||||||||
7 | Violetta Spichonok | 1996 | 443 | 38.55 | 1:18.60 | 1:59.14 | 2:37.66 | |||
Raduga | ||||||||||
8 | Natalia Sazonenko | 1996 | 423 | 38.82 | 1:19.74 | 2:01.35 | 2:40.05 | |||
Raduga | ||||||||||
9 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 420 | 36.84 | 1:16.98 | 1:59.05 | 2:40.42 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Jemina Salo | 1997 | 377 | 39.76 | 1:21.51 | 2:04.80 | 2:46.34 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Maija Rantala | 1997 | 365 | 39.72 | 1:23.54 | 2:06.48 | 2:48.10 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Alexandra Starck | 1997 | 359 | 40.15 | 1:23.21 | 2:06.68 | 2:49.16 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Viivi Wallin | 1997 | 323 | 42.09 | 1:27.28 | 2:12.49 | 2:55.12 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Roosa Hjelm | 1997 | 299 | 42.50 | 1:28.84 | 2:15.88 | 2:59.71 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Linnea Niemelä | 1997 | 296 | 43.03 | 1:29.28 | 2:15.35 | 3:00.29 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Anniina Maavirta | 1997 | 260 | 46.17 | 1:34.53 | 2:22.44 | 3:08.18 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Valentina Zapatrina | 1995 | 661 | 33.40 | 1:08.35 | 1:42.98 | 2:17.94 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Alexandra Tuktarova | 1995 | 557 | 34.57 | 1:11.21 | 1:48.73 | 2:26.08 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Emma Karsila | 1992 | 495 | 35.00 | 1:14.01 | 1:53.83 | 2:31.92 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 488 | 35.62 | 1:14.90 | 1:54.64 | 2:32.64 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Anna Silventoinen | 1994 | 459 | 37.14 | 1:16.21 | 1:56.02 | 2:35.77 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Oona Soukkio | 1995 | 404 | 37.31 | 1:17.73 | 2:00.47 | 2:42.63 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 522 | 27.07 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Elmo Pakkanen | 1995 | 510 | 27.29 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Teemu Aula | 1995 | 491 | 27.63 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Sergey Bezrukov | 1996 | 489 | 27.68 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Artyom Petrov | 1996 | 460 | 28.25 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Manu Joronen | 1996 | 447 | 28.51 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Otto Kuittinen | 1995 | 447 | 28.51 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Samu Vuoriainen | 1995 | 441 | 28.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Antti Kropsu | 1995 | 431 | 28.86 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Arttu Vänttinen | 1996 | 431 | 28.86 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Topias Kurikka | 1995 | 431 | 28.86 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Emil Kaidesoja | 1995 | 424 | 29.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jasper Järvelä | 1996 | 423 | 29.04 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Juho Aalto | 1995 | 363 | 30.55 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Christian Rikkinen | 1996 | 363 | 30.56 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
16 | Aleksi Salmi | 1996 | 353 | 30.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Aksu Karima | 1995 | 349 | 30.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Joni Kitinoja | 1996 | 274 | 33.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Olli Häkli | 1996 | 269 | 33.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Markus Silvola | 1996 | 259 | 34.20 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Jesse Pöllänen | 1995 | 251 | 34.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 247 | 34.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Topias Saari | 1996 | 219 | 36.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 709 | 24.45 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 628 | 25.46 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Tommi Wallenius | 1994 | 553 | 26.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Teemu Aho | 1994 | 530 | 26.94 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Artyom Makarov | 1993 | 523 | 27.06 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Rene Rokka | 1992 | 513 | 27.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Håkon Brennhagen | 1993 | 498 | 27.50 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
8 | Lauri Pilpola | 1993 | 490 | 27.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 484 | 27.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Lauri Hartikainen | 1994 | 473 | 27.98 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 469 | 28.06 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Kalle Välilä | 1993 | 468 | 28.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Topi Raiskio | 1990 | 467 | 28.10 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Kaarle Suonio | 1994 | 459 | 28.26 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Marko Sartela | 1993 | 455 | 28.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Frans Hartman | 1992 | 447 | 28.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 446 | 28.54 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Mikko Väänänen | 1977 | 443 | 28.59 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Taavi Punkka | 1993 | 442 | 28.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Markus Seeste | 1994 | 436 | 28.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Timmi Tuutti | 1993 | 434 | 28.80 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
22 | Johannes Nokkala | 1986 | 429 | 28.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Perttu Perälä | 1994 | 410 | 29.34 | ||||||
Koovee | ||||||||||
24 | Juuso Manninen | 1993 | 399 | 29.61 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Tatu Vihro | 1994 | 386 | 29.95 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Antti Hannula | 1994 | 380 | 30.10 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
27 | Juska Nyberg | 1993 | 346 | 31.05 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Salla Elovirta | 1997 | 512 | 30.47 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Henni Huhtamo | 1997 | 511 | 30.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mona Juppo | 1996 | 488 | 30.96 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Elisabet Hyppönen | 1996 | 479 | 31.17 | ||||||
Koovee | ||||||||||
5 | Saima Kivimäki | 1997 | 455 | 31.70 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Elizaveta Babarykina | 1996 | 453 | 31.74 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Emilia Träskilä | 1997 | 434 | 32.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 411 | 32.78 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Annukka Kurttila | 1996 | 405 | 32.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Vilma Venäläinen | 1996 | 402 | 33.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Eveliina Perämäki | 1997 | 386 | 33.49 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Mona Syrjä | 1996 | 384 | 33.53 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Paula Autio | 1996 | 360 | 34.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Niina Korhonen | 1996 | 355 | 34.42 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Lotta Mielonen | 1996 | 347 | 34.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Riina Strengell | 1997 | 344 | 34.81 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Roosa Hyypiä | 1997 | 323 | 35.54 | ||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Jonna Jyrämä | 1997 | 322 | 35.58 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 310 | 36.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Sara Lehtolainen | 1996 | 298 | 36.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Iina Siren | 1997 | 296 | 36.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 293 | 36.69 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Satu Mäkinen | 1997 | 286 | 37.01 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Janni Huura | 1996 | 280 | 37.28 | ||||||
Koovee | ||||||||||
25 | Mia Tammelin | 1997 | 267 | 37.87 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Nina Lehto | 1996 | 263 | 38.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Maria Pitkänen | 1996 | 248 | 38.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Kiira Karvonen | 1997 | 239 | 39.30 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Oona Keljo | 1996 | 232 | 39.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
30 | Linda Paju | 1997 | 220 | 40.39 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Alisa Niemelä | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 731 | 27.06 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Melina Heikkinen | 1993 | 613 | 28.70 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | 571 | 29.38 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
4 | Riikka Majander | 1984 | 564 | 29.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Nea Rinne | 1995 | 548 | 29.80 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Veera Venäläinen | 1995 | 536 | 30.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Noora Kivioja | 1992 | 530 | 30.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Pia Saarela | 1994 | 512 | 30.47 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Emilia Markkanen | 1995 | 510 | 30.52 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Marissa Rämänen | 1994 | 506 | 30.60 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Aino Puomila | 1992 | 494 | 30.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 492 | 30.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Marina Medzakovskaia | 1995 | 490 | 30.93 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Maria Ripatti | 1987 | 485 | 31.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 476 | 31.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Krista Rekonen | 1989 | 451 | 31.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Saana Jalava | 1992 | 410 | 32.81 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Tiina Reinikainen | 1994 | 392 | 33.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Erika Tuominen | 1995 | 380 | 33.66 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Anu Ilander | 1968 | 378 | 33.72 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Desirée Corander | 1995 | 335 | 35.09 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Julianne Varga | 1995 | 320 | 35.63 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Seppälä | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Irene Paloposki | 1994 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tapio Junninen | 1995 | 592 | 31.34 | 1:06.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Jeremy Hakala | 1995 | 549 | 32.16 | 1:07.93 | |||||
Koovee | ||||||||||
3 | Lauri Kettunen | 1995 | 474 | 33.45 | 1:11.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Juuso Lumilahti | 1995 | 463 | 33.61 | 1:11.90 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Miika Nuorinko | 1996 | 437 | 34.37 | 1:13.26 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Rami Marttila | 1995 | 428 | 34.81 | 1:13.79 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Morgan Johansen | 1996 | 393 | 35.91 | 1:15.94 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
8 | Teemu Aula | 1995 | 388 | 36.01 | 1:16.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Timi Lannetta | 1996 | 383 | 36.33 | 1:16.56 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Juhani Jablokov | 1995 | 380 | 35.02 | 1:16.75 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Noah Badji | 1996 | 378 | 35.91 | 1:16.89 | |||||
Koovee | ||||||||||
12 | Tomi Järvelä | 1995 | 363 | 36.67 | 1:17.97 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Anttoni Hautamaa | 1996 | 339 | 37.85 | 1:19.76 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 297 | 39.39 | 1:23.36 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Mikko Lantto | 1996 | 259 | 40.61 | 1:27.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Manu Joronen | 1996 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Miikka Salminen | 1996 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 21, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Hämäläinen | 1985 | 674 | 29.78 | 1:03.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Vladislav Finochenko | 1990 | 672 | 29.98 | 1:03.50 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 621 | 30.56 | 1:05.18 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 602 | 31.24 | 1:05.86 | |||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 1988 | 583 | 30.71 | 1:06.55 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Juha Kollin | 1993 | 575 | 31.42 | 1:06.88 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Atte Sahla | 1993 | 569 | 31.79 | 1:07.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Elias Kouvo | 1994 | 556 | 31.95 | 1:07.64 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Miika Tiainen | 1994 | 555 | 32.72 | 1:07.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Eero Stolt | 1990 | 523 | 32.49 | 1:09.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Lauri Hartikainen | 1994 | 488 | 33.36 | 1:10.63 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
12 | Ahti Kosonen | 1994 | 471 | 33.28 | 1:11.47 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Oskari Lammi | 1991 | 448 | 33.56 | 1:12.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Mikko Karttunen | 1994 | 396 | 35.31 | 1:15.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Mikael Lehtonen | 1987 | 396 | 35.48 | 1:15.75 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Mikko Junninen | 1989 | 390 | 35.47 | 1:16.12 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Janne Orava | 1994 | 386 | 35.34 | 1:16.36 | |||||
Koovee | ||||||||||
18 | Nico Ylirönni | 1994 | 283 | 39.40 | 1:24.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Matias Tyry | 1993 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Houni | 1996 | 604 | 35.12 | 1:14.17 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Emilia Eloranta | 1997 | 592 | 36.47 | 1:14.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Tiia Louhevaara | 1997 | 519 | 36.51 | 1:18.03 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Jade Pönni | 1997 | 518 | 36.31 | 1:18.08 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Anna Grom | 1996 | 488 | 37.76 | 1:19.66 | |||||
Raduga | ||||||||||
6 | Anastasia Ivanova | 1996 | 469 | 37.20 | 1:20.71 | |||||
Raduga | ||||||||||
7 | Saara Ruti | 1997 | 428 | 39.01 | 1:23.21 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Ilona Rämä | 1997 | 421 | 39.63 | 1:23.64 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
9 | Lotta Mäkinen | 1996 | 418 | 39.39 | 1:23.88 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Elina Karen | 1997 | 406 | 39.98 | 1:24.65 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Anna Karen | 1997 | 404 | 40.77 | 1:24.82 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
12 | Riina Strengell | 1997 | 390 | 41.13 | 1:25.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Katariina Kunnari | 1997 | 375 | 40.77 | 1:26.94 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Taru Taponen | 1997 | 365 | 40.34 | 1:27.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Iina Nyholm | 1997 | 341 | 40.99 | 1:29.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Lotta Aaltonen | 1997 | 340 | 42.27 | 1:29.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Aino Ettilä | 1997 | 328 | 43.22 | 1:30.94 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Alexandra Starck | 1997 | 313 | 43.73 | 1:32.33 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Jessica Norrbäck | 1996 | 277 | 45.83 | 1:36.17 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Veera Penttilä | 1997 | 252 | 47.21 | 1:39.31 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
21 | Anniina Maavirta | 1997 | 207 | 51.00 | 1:46.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Lea Ekblad | 1997 | 192 | 50.82 | 1:48.69 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Rebecca Wahlstedt | 1997 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 657 | 34.39 | 1:12.14 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Bettina Ruottinen | 1995 | 554 | 35.76 | 1:16.33 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Annukka Repo | 1993 | 518 | 36.79 | 1:18.08 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Sofi Liinpää | 1995 | 451 | 37.92 | 1:21.76 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | Heta Korpela | 1995 | 396 | 40.80 | 1:25.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Ida Sunnarborg | 1995 | 355 | 41.86 | 1:28.56 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Laura Siitonen | 1995 | 300 | 44.01 | 1:33.69 | |||||
Koovee | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Soini | 1996 | 494 | 1:11.44 | 2:26.53 | 3:51.05 | 4:57.99 | |||
Someron Esa | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 466 | 1:11.06 | 2:30.45 | 3:53.67 | 5:03.71 | |||
Koovee | ||||||||||
3 | Johannes Lindroos | 1996 | 452 | 1:10.04 | 2:30.95 | 3:58.56 | 5:06.79 | |||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Samu Vuoriainen | 1995 | 451 | 1:13.38 | 2:36.20 | 4:00.20 | 5:07.16 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Antti Kropsu | 1995 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 23, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 494 | 1:02.72 | 2:26.83 | 3:50.49 | 4:57.95 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Kim Sandberg | 1987 | 480 | 1:10.40 | 2:24.79 | 3:50.32 | 5:00.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Julius Hakanpää | 1994 | 349 | 1:14.28 | 2:41.26 | 4:19.95 | 5:34.45 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Carita Luukkanen | 1996 | 524 | 1:16.65 | 2:37.57 | 4:09.51 | 5:23.85 | |||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 523 | 1:12.86 | 2:36.71 | 4:10.91 | 5:23.97 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Salla Elovirta | 1997 | 443 | 1:13.20 | 2:42.34 | 4:24.25 | 5:42.38 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Krista Mettinen | 1997 | 443 | 1:21.56 | 2:47.94 | 4:25.16 | 5:42.44 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Veera Elimäki | 1996 | 417 | 1:22.05 | 2:48.58 | 4:31.02 | 5:49.28 | |||
Koovee | ||||||||||
6 | Ida Tahvanainen | 1997 | 381 | 1:20.16 | 2:54.19 | 4:36.39 | 6:00.15 | |||
Koovee | ||||||||||
7 | Katariina Kunnari | 1997 | 345 | 1:32.63 | 3:10.60 | 4:49.14 | 6:12.27 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Maija Hirvo | 1997 | 319 | 1:29.99 | 3:11.47 | 4:55.20 | 6:21.91 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Kristiina Pöysti | 1997 | 289 | 1:36.44 | 3:17.84 | 5:02.35 | 6:35.01 | |||
Koovee | ||||||||||
- | Elisa Silvennoinen | 1996 | DNF | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Roosa Hyypiä | 1997 | DNF | |||||||
Koovee | ||||||||||
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Valentina Zapatrina | 1995 | 679 | 1:07.01 | 2:21.51 | 3:48.57 | 4:56.95 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Darya Iluridze | 1995 | 580 | 1:11.34 | 2:32.40 | 4:00.29 | 5:13.07 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Karliina Kujala | 1994 | 460 | 1:21.02 | 2:48.19 | 4:21.45 | 5:38.08 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Evgeny Balabaev | 1995 | 598 | 26.88 | 56.30 | 1:26.91 | 1:57.98 | |||
Raduga | ||||||||||
2 | Sergey Pankov | 1995 | 570 | 27.84 | 58.24 | 1:29.27 | 1:59.83 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Henri Heinonen | 1996 | 528 | 27.62 | 58.85 | 1:31.29 | 2:02.92 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Otto Kuittinen | 1995 | 528 | 28.31 | 59.79 | 1:32.47 | 2:02.94 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Grigory Markin | 1996 | 525 | 28.67 | 1:00.79 | 1:31.89 | 2:03.17 | |||
Raduga | ||||||||||
6 | Artemy Kabanov | 1996 | 518 | 28.40 | 59.32 | 1:31.78 | 2:03.71 | |||
Raduga | ||||||||||
7 | Tim Kontturi | 1996 | 508 | 28.78 | 1:00.46 | 1:33.01 | 2:04.51 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Maxim Khalikov | 1996 | 502 | 28.97 | 1:00.63 | 1:33.42 | 2:05.01 | |||
Raduga | ||||||||||
9 | Topias Kurikka | 1995 | 493 | 29.04 | 1:00.68 | 1:33.25 | 2:05.76 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Miko Joronen | 1996 | 482 | 29.44 | 1:02.03 | 1:34.88 | 2:06.77 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Samuli Jeskanen | 1996 | 472 | 29.55 | 1:02.68 | 1:35.76 | 2:07.62 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Jasper Järvelä | 1996 | 412 | 30.13 | 1:04.63 | 1:39.83 | 2:13.52 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Ilia Grachov | 1996 | 404 | 30.51 | 1:03.47 | 1:38.24 | 2:14.40 | |||
Raduga | ||||||||||
14 | Jimmy Nyberg | 1996 | 396 | 30.99 | 1:05.57 | 1:40.44 | 2:15.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Joni Kitinoja | 1996 | 393 | 31.78 | 1:06.70 | 1:41.56 | 2:15.70 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Olli Häkli | 1996 | 365 | 32.39 | 1:08.42 | 1:43.91 | 2:19.00 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Miika Nuorinko | 1996 | 350 | 32.62 | 1:09.27 | 1:46.42 | 2:21.05 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Jere Pyötsiä | 1996 | 336 | 31.95 | 1:08.38 | 1:46.03 | 2:22.96 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 329 | 33.69 | 1:11.38 | 1:48.82 | 2:24.01 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Markus Silvola | 1996 | 323 | 32.54 | 1:11.00 | 1:50.35 | 2:24.79 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Aleksi Salmi | 1996 | 317 | 33.25 | 1:11.46 | 1:49.46 | 2:25.79 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 621 | 26.98 | 56.86 | 1:27.23 | 1:56.46 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Timo Peltola | 1985 | 614 | 27.89 | 57.41 | 1:27.10 | 1:56.90 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Lauri Pilpola | 1993 | 577 | 27.57 | 58.03 | 1:29.15 | 1:59.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Håkon Brennhagen | 1993 | 559 | 28.18 | 59.52 | 1:30.36 | 2:00.62 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
5 | Eero Stolt | 1990 | 550 | 27.14 | 57.30 | 1:29.41 | 2:01.28 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 539 | 27.97 | 59.18 | 1:30.68 | 2:02.10 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Juha Kollin | 1993 | 531 | 27.40 | 57.93 | 1:30.33 | 2:02.72 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Tatu Peltonen | 1989 | 523 | 27.94 | 58.91 | 1:31.24 | 2:03.33 | |||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
9 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 522 | 28.15 | 59.84 | 1:32.32 | 2:03.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Joona Miettinen | 1994 | 517 | 28.19 | 59.59 | 1:31.59 | 2:03.80 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Konsta Kuusento | 1994 | 495 | 28.18 | 59.86 | 1:32.72 | 2:05.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Taavi Punkka | 1993 | 492 | 29.49 | 1:02.17 | 1:34.64 | 2:05.86 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Kaarle Suonio | 1994 | 477 | 29.17 | 1:01.10 | 1:34.39 | 2:07.18 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Ahti Kosonen | 1994 | 455 | 29.44 | 1:02.21 | 1:35.92 | 2:09.21 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
15 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 447 | 29.21 | 1:01.73 | 1:35.67 | 2:09.98 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Timo Stolt | 1994 | 440 | 30.41 | 1:03.72 | 1:37.82 | 2:10.69 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
17 | Antti Hannula | 1994 | 438 | 29.76 | 1:03.25 | 1:37.11 | 2:10.80 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
18 | Perttu Perälä | 1994 | 435 | 30.00 | 1:02.89 | 1:37.86 | 2:11.17 | |||
Koovee | ||||||||||
19 | Ville Korpela | 1994 | 422 | 30.02 | 1:03.75 | 1:38.53 | 2:12.47 | |||
Poseidon | ||||||||||
20 | Juska Nyberg | 1993 | 418 | 29.86 | 1:03.67 | 1:38.83 | 2:12.89 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
21 | Niklas Virtanen | 1994 | 342 | 32.58 | 1:09.60 | 1:47.31 | 2:22.14 | |||
Koovee | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Johanna Vuorinen | 1996 | 558 | 31.00 | 1:05.57 | 1:40.70 | 2:15.07 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Nea Virta | 1996 | 543 | 31.36 | 1:06.44 | 1:41.87 | 2:16.28 | |||
Koovee | ||||||||||
3 | Niina Korhonen | 1996 | 529 | 31.37 | 1:06.58 | 1:42.18 | 2:17.47 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Saima Kivimäki | 1997 | 528 | 31.67 | 1:06.67 | 1:42.62 | 2:17.56 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Henni Huhtamo | 1997 | 520 | 33.34 | 1:08.69 | 1:44.71 | 2:18.26 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilje Mohagen | 1997 | 512 | 32.18 | 1:07.29 | 1:43.47 | 2:19.00 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
7 | Anna Ihalainen | 1996 | 504 | 30.97 | 1:06.29 | 1:43.97 | 2:19.69 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Annika Laihonen | 1997 | 504 | 31.31 | 1:06.73 | 1:43.54 | 2:19.74 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Jade Pönni | 1997 | 495 | 32.57 | 1:07.79 | 1:44.23 | 2:20.52 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Annukka Kurttila | 1996 | 479 | 33.58 | 1:11.47 | 1:46.55 | 2:22.11 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Iina Siren | 1997 | 441 | 32.74 | 1:09.57 | 1:48.17 | 2:26.10 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Elisa Pesonen | 1996 | 424 | 34.88 | 1:12.77 | 1:51.30 | 2:28.01 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Reetta Schroderus | 1997 | 418 | 34.94 | 1:13.32 | 1:52.25 | 2:28.71 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 410 | 35.27 | 1:13.79 | 1:52.24 | 2:29.60 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Jemina Salo | 1997 | 408 | 34.99 | 1:13.23 | 1:52.37 | 2:29.94 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Iina Nyholm | 1997 | 407 | 33.62 | 1:11.75 | 1:51.59 | 2:30.07 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Nina Lehto | 1996 | 403 | 34.99 | 1:13.34 | 1:53.00 | 2:30.56 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 396 | 34.62 | 1:12.77 | 1:51.97 | 2:31.36 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Janni Huura | 1996 | 372 | 34.70 | 1:13.26 | 1:54.38 | 2:34.56 | |||
Koovee | ||||||||||
20 | Taru Taponen | 1997 | 350 | 35.56 | 1:15.50 | 1:56.79 | 2:37.69 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Mia Tammelin | 1997 | 333 | 36.26 | 1:17.15 | 1:58.88 | 2:40.42 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Lotta Aaltonen | 1997 | 309 | 36.94 | 1:19.40 | 2:02.82 | 2:44.48 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Elviira Salmi | 1996 | DNF | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 26, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 721 | 28.28 | 59.73 | 1:31.96 | 2:03.95 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Janniina Nikku | 1992 | 668 | 29.39 | 1:01.51 | 1:34.36 | 2:07.16 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Aino Puomila | 1992 | 635 | 29.09 | 1:01.73 | 1:35.85 | 2:09.36 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Tessa Nurminen | 1994 | 630 | 29.63 | 1:03.36 | 1:37.46 | 2:09.71 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
5 | Emilia Markkanen | 1995 | 629 | 30.44 | 1:03.68 | 1:37.06 | 2:09.74 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Anastasia Kurdyukova | 1995 | 626 | 31.22 | 1:05.47 | 1:37.49 | 2:09.98 | |||
Raduga | ||||||||||
7 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 609 | 30.27 | 1:03.72 | 1:37.51 | 2:11.15 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Liubov Egorova | 1995 | 603 | 30.13 | 1:03.25 | 1:37.61 | 2:11.60 | |||
Raduga | ||||||||||
9 | Salla Autti | 1994 | 548 | 30.61 | 1:05.34 | 1:40.63 | 2:15.82 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 542 | 31.90 | 1:07.00 | 1:42.27 | 2:16.39 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Anna Silventoinen | 1994 | 536 | 31.75 | 1:06.40 | 1:42.04 | 2:16.89 | |||
Poseidon | ||||||||||
12 | Elizaveta Klimentiva | 1995 | 520 | 30.75 | 1:05.52 | 1:42.22 | 2:18.29 | |||
Raduga | ||||||||||
13 | Maria Ripatti | 1987 | 495 | 31.91 | 1:07.25 | 1:43.87 | 2:20.51 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 493 | 31.89 | 1:07.70 | 1:44.44 | 2:20.71 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Linda Mäkinen | 1992 | 492 | 32.12 | 1:07.67 | 1:44.18 | 2:20.81 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Desirée Corander | 1995 | 389 | 34.78 | 1:12.87 | 1:52.64 | 2:32.31 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Minttu Saarikoski | 1993 | 361 | 34.78 | 1:14.64 | 1:55.76 | 2:36.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Alexander Danilov | 1995 | 552 | 27.56 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Pavel Afonkin | 1996 | 485 | 28.78 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Tapio Junninen | 1995 | 457 | 29.36 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 408 | 30.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sergey Bezrukov | 1996 | 404 | 30.58 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Rami Marttila | 1995 | 389 | 30.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Samu Vuoriainen | 1995 | 381 | 31.19 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Daniel Nesbø | 1996 | 378 | 31.26 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
9 | Saku Salo | 1995 | 378 | 31.27 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
10 | Miikka Salminen | 1996 | 311 | 33.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Ilari Tuomela | 1995 | 271 | 34.96 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Jere Pyötsiä | 1996 | 216 | 37.69 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Eloranta | 1992 | 588 | 26.99 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Teemu Aho | 1994 | 586 | 27.02 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Jari Schwarte | 1990 | 504 | 28.42 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Markus Seeste | 1994 | 432 | 29.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Tommi Wallenius | 1994 | 424 | 30.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Miika Tiainen | 1994 | 403 | 30.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Topi Raiskio | 1990 | 398 | 30.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Mats Matveinen | 1989 | 387 | 31.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Johannes Nokkala | 1986 | 376 | 31.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Arttu Kuustie | 1994 | 348 | 32.15 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Janne Orava | 1994 | 326 | 32.86 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anastasia Mateeva | 1996 | 539 | 31.58 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Elizaveta Babarykina | 1996 | 505 | 32.27 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Tiia Louhevaara | 1997 | 452 | 33.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Emma Nieminen | 1996 | 451 | 33.51 | ||||||
Koovee | ||||||||||
5 | Veera Elimäki | 1996 | 432 | 34.00 | ||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Sanni Väyrynen | 1996 | 427 | 34.12 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 425 | 34.18 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Emma Lehtola | 1997 | 400 | 34.89 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Anna Grom | 1996 | 385 | 35.34 | ||||||
Raduga | ||||||||||
10 | Lotta Mielonen | 1996 | 372 | 35.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Violetta Spichonok | 1996 | 371 | 35.76 | ||||||
Raduga | ||||||||||
12 | Natalia Sazonenko | 1996 | 364 | 35.98 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Reetta Schroderus | 1997 | 361 | 36.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Anna Ihalainen | 1996 | 353 | 36.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Viivi Wallin | 1997 | 349 | 36.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Krista Mettinen | 1997 | 340 | 36.82 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Jemina Salo | 1997 | 311 | 37.93 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Oona Keljo | 1996 | 244 | 41.10 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Jessica Norrbäck | 1996 | 210 | 43.24 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 28, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riia Koskelainen | 1987 | 669 | 29.38 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Marie Hanhela | 1989 | 544 | 31.49 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Marissa Rämänen | 1994 | 541 | 31.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Alexandra Tuktarova | 1995 | 541 | 31.55 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Veera Venäläinen | 1995 | 527 | 31.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Noora Kivioja | 1992 | 508 | 32.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Jenni Jussila | 1995 | 433 | 33.96 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Oona Soukkio | 1995 | 393 | 35.08 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Ilona Repo | 1994 | 392 | 35.12 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Krista Rekonen | 1989 | 382 | 35.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Rea Callegari | 1995 | 378 | 35.55 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Sofi Liinpää | 1995 | 350 | 36.48 | ||||||
Koovee | ||||||||||
13 | Annukka Repo | 1993 | 342 | 36.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 593 | 29.09 | 1:02.67 | 1:36.17 | 2:09.88 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 508 | 31.71 | 1:06.66 | 1:41.57 | 2:16.73 | |||
Koovee | ||||||||||
3 | Santeri Rantanen | 1996 | 393 | 31.83 | 1:09.97 | 1:49.14 | 2:28.96 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Tomi Järvelä | 1995 | 341 | 32.17 | 1:10.95 | 1:52.77 | 2:36.12 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Jeremy Hakala | 1995 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 615 | 28.73 | 1:01.62 | 1:34.78 | 2:08.27 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Hannu Vilpponen | 1991 | 509 | 29.85 | 1:03.58 | 1:39.60 | 2:16.64 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Mikko Karttunen | 1994 | 482 | 30.39 | 1:05.74 | 1:42.50 | 2:19.18 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Juuso Manninen | 1993 | 354 | 30.05 | 1:09.72 | 1:51.90 | 2:34.18 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Teemu Laaksonen | 1993 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Carita Luukkanen | 1996 | 473 | 34.84 | 1:15.22 | 1:55.97 | 2:35.03 | |||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
2 | Elisabet Hyppönen | 1996 | 472 | 33.11 | 1:13.46 | 1:53.83 | 2:35.17 | |||
Koovee | ||||||||||
3 | Neea Turunen | 1996 | 444 | 33.10 | 1:12.21 | 1:54.60 | 2:38.32 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Mona Syrjä | 1996 | 294 | 38.58 | 1:25.11 | 2:14.22 | 3:01.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Jonna Jyrämä | 1997 | 269 | 38.77 | 1:25.52 | 2:16.53 | 3:07.07 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 813 | 29.01 | 1:01.95 | 1:35.88 | 2:09.41 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Melina Heikkinen | 1993 | 621 | 31.29 | 1:07.04 | 1:44.35 | 2:21.56 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
3 | Darya Iluridze | 1995 | 493 | 33.39 | 1:12.35 | 1:52.67 | 2:32.85 | |||
Raduga | ||||||||||
3 | Marina Medzakovskaia | 1995 | 493 | 32.74 | 1:11.59 | 1:52.42 | 2:32.85 | |||
Raduga | ||||||||||
5 | Miia Mäkinen | 1992 | 452 | 33.75 | 1:12.45 | 1:53.93 | 2:37.41 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 31, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 396 | 34.76 | 1:12.63 | 1:52.17 | 2:31.38 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Anni Sahla | 2000 | 346 | 35.73 | 1:16.39 | 1:58.77 | 2:38.35 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Nelli Toivonen | 2000 | 314 | 37.03 | 1:19.52 | 2:02.83 | 2:43.64 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Neea Ramsay | 2000 | 303 | 35.56 | 1:18.42 | 2:02.73 | 2:45.52 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Ida Wagner | 2000 | 303 | 36.77 | 1:20.27 | 2:04.74 | 2:45.58 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 269 | 39.80 | 1:23.84 | 2:09.97 | 2:52.17 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Roosa Lappi | 2000 | 259 | 38.00 | 1:23.88 | 2:11.49 | 2:54.51 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Suvi Pakalen | 2000 | 243 | 40.14 | 1:26.75 | 2:15.50 | 2:58.24 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Siiri Järvinen | 2000 | 213 | 41.80 | 1:30.41 | 2:19.48 | 3:06.24 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Wilma Andreasen | 2000 | 192 | 41.55 | 1:30.52 | 2:22.17 | 3:12.71 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Sara Taskinen | 2000 | 189 | 42.26 | 1:33.07 | 2:26.70 | 3:13.80 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Marianna Porkka | 2000 | 171 | 41.97 | 1:33.35 | 2:27.78 | 3:20.41 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Aino Pere | 2000 | 164 | 44.64 | 1:34.82 | 2:29.34 | 3:22.98 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Taru Vannas | 2003 | 152 | 45.27 | 1:39.23 | 2:35.48 | 3:28.09 | |||
Poseidon | ||||||||||
15 | Jenna Saarinen | 2001 | 117 | 50.56 | 1:49.12 | 2:49.01 | 3:47.60 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Kirsti Härkönen | 2001 | 99 | 51.65 | 1:54.50 | 2:59.65 | 4:00.21 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 92 | 53.19 | 1:57.83 | 3:05.54 | 4:06.57 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Johanna Vieraankivi | 2001 | DNF | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 31, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 503 | 30.73 | 1:05.89 | 1:43.08 | 2:19.83 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | 480 | 32.04 | 1:08.51 | 1:45.75 | 2:22.03 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Nea Kontturi | 1998 | 468 | 33.58 | 1:09.87 | 1:46.68 | 2:23.16 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | May Vannasmaa | 1998 | 434 | 33.64 | 1:10.90 | 1:49.19 | 2:26.84 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 423 | 33.52 | 1:10.99 | 1:49.46 | 2:28.06 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Suvi Huhtanen | 1999 | 419 | 33.40 | 1:11.32 | 1:50.85 | 2:28.55 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Ronja Järvinen | 1998 | 403 | 32.98 | 1:12.07 | 1:51.71 | 2:30.47 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Adelia Spångberg | 1999 | 397 | 34.60 | 1:13.24 | 1:53.21 | 2:31.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Ylva Sjölund | 1998 | 396 | 33.82 | 1:11.78 | 1:51.47 | 2:31.36 | |||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
10 | Sohvi Nenonen | 1999 | 394 | 34.33 | 1:13.08 | 1:52.91 | 2:31.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Anniina Perkiö | 1999 | 390 | 34.37 | 1:14.00 | 1:54.25 | 2:32.14 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Ida Mustonen | 1998 | 376 | 34.87 | 1:14.70 | 1:55.33 | 2:34.00 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Pinja Peippo | 1999 | 371 | 34.16 | 1:14.40 | 1:56.79 | 2:34.77 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Senja Saarteinen | 1999 | 345 | 34.79 | 1:15.37 | 1:57.94 | 2:38.54 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Lotta Räisänen | 1999 | 337 | 35.66 | 1:17.56 | 1:59.86 | 2:39.73 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Laura Mattila | 1998 | 329 | 35.25 | 1:15.75 | 1:58.60 | 2:41.02 | |||
Koovee | ||||||||||
17 | Micaela Andersin | 1999 | 310 | 36.76 | 1:19.53 | 2:03.70 | 2:44.22 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Helmi Kapiainen | 1998 | 309 | 37.31 | 1:20.19 | 2:04.24 | 2:44.40 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 309 | 37.23 | 1:19.52 | 2:03.54 | 2:44.40 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Joanna Hamberg | 1998 | 307 | 37.78 | 1:19.82 | 2:03.54 | 2:44.77 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Katja Malmi | 1998 | 295 | 35.94 | 1:17.94 | 2:02.53 | 2:46.91 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Ella Nieminen | 1998 | 292 | 36.47 | 1:19.19 | 2:04.84 | 2:47.48 | |||
Koovee | ||||||||||
23 | Tara Karihtala | 1999 | 291 | 36.47 | 1:18.72 | 2:05.62 | 2:47.75 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Peppi Päiviö | 1999 | 283 | 37.23 | 1:20.01 | 2:04.57 | 2:49.36 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Iiris Loukkola | 1999 | 281 | 38.16 | 1:20.70 | 2:04.89 | 2:49.67 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Linda Rautio | 1998 | 268 | 39.10 | 1:24.03 | 2:09.76 | 2:52.50 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Inari Rostedt | 1999 | 267 | 39.37 | 1:23.87 | 2:09.45 | 2:52.57 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Suvi Taskinen | 1998 | 257 | 37.56 | 1:22.24 | 2:09.62 | 2:54.89 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Anmari Porkka | 1998 | 235 | 38.27 | 1:24.55 | 2:13.60 | 3:00.19 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Jamina Riittinen | 1998 | 207 | 40.90 | 1:29.66 | 2:20.59 | 3:07.83 | |||
Poseidon | ||||||||||
31 | Lidia-Karlijn van der Helm | 1998 | 202 | 42.11 | 1:31.56 | 2:22.58 | 3:09.44 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Kashika Arora | 1999 | 180 | 40.34 | 1:32.68 | 2:26.22 | 3:16.94 | |||
Poseidon | ||||||||||
33 | Piia Kaivola | 1999 | 139 | 47.87 | 1:43.56 | 2:41.84 | 3:34.80 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Emma Augustsson | 1999 | DNS | |||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
- | Natalie Kosiander | 1998 | DNS | |||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
- | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 32, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 364 | 31.53 | 1:08.40 | 1:45.04 | 2:19.19 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Saku Laakkonen | 1999 | 288 | 33.73 | 1:12.23 | 1:52.90 | 2:30.54 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 281 | 34.35 | 1:13.14 | 1:53.21 | 2:31.73 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Myllynen | 1999 | 275 | 34.36 | 1:13.19 | 1:53.33 | 2:32.89 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Jan Strömberg | 1999 | 267 | 35.04 | 1:14.28 | 1:55.08 | 2:34.36 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 264 | 34.98 | 1:14.17 | 1:55.04 | 2:34.96 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Juho Seppälä | 1999 | 249 | 35.55 | 1:16.26 | 1:59.51 | 2:38.01 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Lauri Kuuskoski | 1999 | 244 | 35.40 | 1:16.24 | 1:58.29 | 2:38.96 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Onni Punkka | 2000 | 210 | 36.82 | 1:18.61 | 2:03.25 | 2:47.06 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Jaakko Kokko | 1999 | 210 | 35.80 | 1:19.23 | 2:04.34 | 2:47.20 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Savva Malinin | 2000 | 201 | 35.70 | 1:19.19 | 2:05.52 | 2:49.71 | |||
Raduga | ||||||||||
12 | Jussi Jalava | 1999 | 194 | 39.26 | 1:23.83 | 2:08.78 | 2:51.63 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Valtteri Lausala | 1999 | 193 | 38.47 | 1:23.57 | 2:10.01 | 2:51.91 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Herman Widbom | 2001 | 188 | 39.13 | 1:23.89 | 2:10.65 | 2:53.56 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Kasperi Paananen | 1999 | 170 | 40.55 | 1:27.10 | 2:13.38 | 2:59.38 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Teemu Lehtonen | 2000 | 167 | 42.09 | 1:29.06 | 2:16.35 | 3:00.60 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Juho Luukkonen | 1999 | 155 | 41.55 | 1:29.43 | 2:18.42 | 3:04.89 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 148 | 43.47 | 1:32.73 | 2:22.01 | 3:07.87 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Harald Åström | 2001 | 148 | 41.82 | 1:31.35 | 2:21.69 | 3:08.00 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Joona Ruuskanen | 2000 | 142 | 43.41 | 1:32.19 | 2:23.21 | 3:10.50 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Hermes Heikkilä | 2001 | 141 | 37.89 | 1:27.68 | 2:20.46 | 3:10.75 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Werneri Grundström | 2000 | 140 | 42.70 | 1:33.54 | 2:25.71 | 3:11.36 | |||
Poseidon | ||||||||||
23 | Anton Heinonen | 2000 | 130 | 43.60 | 1:32.91 | 2:24.95 | 3:16.39 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Juho Ruuskanen | 2001 | 128 | 44.27 | 1:35.24 | 2:27.83 | 3:17.24 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Jesse Haimi | 2001 | 124 | 45.21 | 1:37.76 | 2:31.08 | 3:19.22 | |||
Poseidon | ||||||||||
26 | Reko Penttilä | 1999 | 114 | 46.86 | 1:39.04 | 2:32.61 | 3:25.22 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Ville Lauslahti | 2001 | 108 | 46.23 | 1:39.52 | 2:35.88 | 3:28.38 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Jimi Lybeck | 2001 | 95 | 46.08 | 1:40.52 | 2:39.98 | 3:37.70 | |||
Poseidon | ||||||||||
29 | Tapio Uzal | 2001 | 80 | 51.03 | 1:51.50 | 2:53.19 | 3:50.35 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Aleksandr Prokofev | 2001 | DNS | |||||||
Raduga | ||||||||||
- | Tuomas Uusitalo | 1999 | DNF | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 32, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 478 | 29.50 | 1:02.06 | 1:34.95 | 2:07.06 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Elias Lampinen | 1997 | 458 | 29.12 | 1:02.57 | 1:36.24 | 2:08.96 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Matias Yritys | 1997 | 444 | 30.06 | 1:02.62 | 1:36.49 | 2:10.25 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Jaro Salo | 1997 | 407 | 30.39 | 1:04.18 | 1:39.48 | 2:14.06 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Atte Kansanaho | 1998 | 407 | 30.20 | 1:03.67 | 1:39.15 | 2:14.14 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Mikko Suova | 1997 | 394 | 31.01 | 1:05.25 | 1:40.54 | 2:15.59 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Henrik Rinkinen | 1997 | 376 | 30.48 | 1:05.53 | 1:41.89 | 2:17.62 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Thomas Böckerman | 1997 | 372 | 30.55 | 1:06.33 | 1:43.45 | 2:18.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Arto Auri | 1997 | 368 | 30.96 | 1:06.09 | 1:42.66 | 2:18.63 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Juuso Seppä | 1997 | 364 | 31.33 | 1:07.05 | 1:43.84 | 2:19.12 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Heikki Tervanen | 1998 | 363 | 31.38 | 1:06.48 | 1:43.38 | 2:19.35 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Juhana Autti | 1997 | 356 | 32.67 | 1:09.01 | 1:45.57 | 2:20.26 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jan Fredrik Halvorsen | 1998 | 346 | 33.50 | 1:09.72 | 1:45.85 | 2:21.60 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
14 | Reko Patinen | 1998 | 342 | 32.13 | 1:08.23 | 1:45.36 | 2:22.13 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Esa Paavilainen | 1997 | 340 | 31.82 | 1:08.29 | 1:46.56 | 2:22.33 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Rauno Liivand | 1997 | 321 | 30.15 | 1:06.71 | 1:46.30 | 2:25.17 | |||
Kalevi Ujumisklubi | ||||||||||
17 | Joonas Kartau | 1998 | 294 | 33.48 | 1:11.59 | 1:50.95 | 2:29.36 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Eemeli Jussila | 1998 | 293 | 32.55 | 1:09.58 | 1:49.71 | 2:29.66 | |||
Koovee | ||||||||||
19 | Aapo Kinnari | 1997 | 283 | 33.77 | 1:11.97 | 1:52.17 | 2:31.34 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 276 | 35.01 | 1:13.48 | 1:53.39 | 2:32.57 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Robert Jalonen | 1998 | 275 | 33.01 | 1:12.01 | 1:53.07 | 2:32.80 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Antti Korttilalli | 1997 | 272 | 33.69 | 1:12.64 | 1:52.88 | 2:33.40 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Roope Pakkanen | 1997 | 270 | 33.28 | 1:12.07 | 1:52.85 | 2:33.67 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
24 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 267 | 33.16 | 1:11.08 | 1:53.34 | 2:34.25 | |||
Poseidon | ||||||||||
25 | Jon Lundgren | 1998 | 251 | 33.73 | 1:13.74 | 1:56.60 | 2:37.62 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Samu Hujanen | 1997 | 249 | 34.94 | 1:15.70 | 1:58.70 | 2:37.92 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Tommi Tikkanen | 1998 | 245 | 35.86 | 1:16.92 | 1:58.83 | 2:38.91 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Rasmus Virta | 1998 | 198 | 38.63 | 1:22.95 | 2:07.09 | 2:50.44 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Frans Antila | 1998 | 188 | 38.23 | 1:24.01 | 2:11.05 | 2:53.44 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Aleksi Aho | 1998 | 183 | 40.44 | 1:26.58 | 2:12.07 | 2:54.93 | |||
Poseidon | ||||||||||
31 | Alexander Beric | 1997 | 167 | 41.97 | 1:28.39 | 2:16.49 | 3:00.51 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Veikka Grundström | 1997 | 150 | 41.21 | 1:30.71 | 2:21.72 | 3:07.10 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Christoffer Fredrikson | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 33, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 375 | 41.58 | 1:26.95 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Elizaveta Kharisova | 2000 | 357 | 41.83 | 1:28.35 | |||||
Raduga | ||||||||||
3 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 336 | 41.71 | 1:30.16 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Ella Aalto | 2000 | 319 | 43.96 | 1:31.77 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 278 | 46.03 | 1:36.12 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Elina Karinkanta | 2000 | 264 | 45.57 | 1:37.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Ekaterina Vysotina | 2001 | 258 | 47.03 | 1:38.49 | |||||
Raduga | ||||||||||
8 | Fiia Salminen | 2000 | 254 | 47.30 | 1:39.04 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Emma Kotiranta | 2001 | 252 | 47.47 | 1:39.29 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Alisa Airaksinen | 2001 | 239 | 48.82 | 1:41.10 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Jenna Mustonen | 2000 | 237 | 46.61 | 1:41.31 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Marie Tuominen | 2000 | 236 | 47.93 | 1:41.44 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Siiri Salokorpi | 2000 | 234 | 48.43 | 1:41.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Riina Lagerblom | 2000 | 227 | 47.35 | 1:42.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Ksenia Burakova | 2001 | 211 | 50.21 | 1:45.30 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Anni Widell | 2000 | 200 | 50.22 | 1:47.17 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Nea Eränpalo | 2001 | 199 | 52.36 | 1:47.43 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 198 | 51.18 | 1:47.51 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 198 | 49.72 | 1:47.56 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Anna Rantanen | 2001 | 181 | 51.73 | 1:50.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Emilia Flyckt | 2001 | 179 | 52.76 | 1:51.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Netta Nyberg | 2001 | 174 | 54.00 | 1:52.34 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Myra Bengts | 2000 | 171 | 53.05 | 1:52.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Peppi Siirtola | 2002 | 161 | 52.73 | 1:55.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Fanny Virtanen | 2000 | 159 | 55.23 | 1:55.68 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Lotta Auvinen | 2001 | 159 | 53.66 | 1:55.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 152 | 56.37 | 1:57.56 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Wilma Andreasen | 2000 | 146 | 56.18 | 1:59.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Anni Savolainen | 2002 | 145 | 56.61 | 1:59.33 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Kirsti Härkönen | 2001 | 126 | 59.14 | 2:05.13 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Milla Lindgren | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Saara Sojolin | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Vilma Pehkonen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 33, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Minni Kotka | 1998 | 513 | 37.16 | 1:18.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Ninni Luoma | 1998 | 493 | 37.41 | 1:19.39 | |||||
Koovee | ||||||||||
3 | Silje Mikkelborg | 1998 | 470 | 37.78 | 1:20.65 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 424 | 39.94 | 1:23.47 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Sini Koivu | 1999 | 416 | 40.12 | 1:23.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | May Vannasmaa | 1998 | 412 | 39.39 | 1:24.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Beatrice Corander | 1998 | 369 | 41.64 | 1:27.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Mila Pelttari | 1998 | 367 | 39.82 | 1:27.58 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jatta Jyrämä | 1999 | 361 | 42.31 | 1:28.08 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Annika Stenberg | 1998 | 352 | 41.92 | 1:28.76 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Aino Otava | 1999 | 349 | 41.82 | 1:29.04 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Erika Lahtinen | 1998 | 349 | 42.20 | 1:29.04 | |||||
Koovee | ||||||||||
13 | Iiris Miettinen | 1999 | 348 | 42.62 | 1:29.15 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Emma Suotula | 1998 | 347 | 41.42 | 1:29.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Janina Selonen | 1998 | 345 | 42.25 | 1:29.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Johanna Suova | 1999 | 339 | 42.38 | 1:29.96 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Emma Männikkö | 1998 | 332 | 43.25 | 1:30.53 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Ella Kurttila | 1998 | 322 | 43.57 | 1:31.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Emma Janhonen | 1998 | 317 | 43.19 | 1:31.91 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Milla Inkeroinen | 1998 | 311 | 43.98 | 1:32.50 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Pinja Peippo | 1999 | 309 | 43.44 | 1:32.73 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Julia Korva | 1999 | 304 | 43.30 | 1:33.25 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Vilma Koskinen | 1998 | 302 | 43.92 | 1:33.47 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 299 | 44.07 | 1:33.80 | |||||
Koovee | ||||||||||
25 | Venla Huju | 1999 | 285 | 44.16 | 1:35.23 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
26 | Noora Toivonen | 1998 | 279 | 44.50 | 1:35.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Kia Karike | 1999 | 277 | 46.04 | 1:36.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Pauliina Räsänen | 1999 | 276 | 45.33 | 1:36.30 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Katja Malmi | 1998 | 270 | 45.80 | 1:37.02 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Anniina Perkiö | 1999 | 258 | 46.55 | 1:38.50 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Alissa Eloranta | 1999 | 255 | 45.60 | 1:38.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Tilda Vainio | 1999 | 253 | 47.34 | 1:39.15 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Jasmin Vacker | 1999 | 251 | 47.03 | 1:39.38 | |||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Helena Knaapi | 1999 | 249 | 47.11 | 1:39.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Henna Spets | 1999 | 245 | 47.11 | 1:40.25 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Anna Hurme | 1998 | 241 | 47.60 | 1:40.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Saga Räsänen | 1998 | 238 | 47.19 | 1:41.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Mari Kolkki | 1998 | 230 | 49.75 | 1:42.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Linda Mylly | 1999 | 228 | 48.09 | 1:42.70 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Laura Ripatti | 1999 | 225 | 46.89 | 1:43.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Micaela Orellana | 1999 | 214 | 49.95 | 1:44.82 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Jessika Lehtonen | 1999 | 201 | 51.06 | 1:47.11 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
43 | Anmari Porkka | 1998 | 192 | 51.25 | 1:48.74 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
44 | Claudia Teikko | 1999 | 173 | 53.67 | 1:52.60 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Ella Auvinen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 34, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Urhemaa | 1999 | 252 | 40.56 | 1:28.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | 233 | 42.31 | 1:30.38 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 225 | 43.70 | 1:31.40 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Saku Laakkonen | 1999 | 197 | 44.20 | 1:35.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Daniel Varga | 1999 | 192 | 45.26 | 1:36.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Joel Knaapi | 2001 | 191 | 45.45 | 1:36.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 179 | 46.93 | 1:38.61 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Tarmo Syrjä | 1999 | 162 | 47.91 | 1:41.93 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 152 | 50.19 | 1:44.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Antti Lehtinen | 1999 | 151 | 48.80 | 1:44.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Teemu Järkkä | 1999 | 150 | 49.08 | 1:44.62 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Elias Lehmonen | 1999 | 150 | 49.53 | 1:44.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 148 | 49.10 | 1:45.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Herman Widbom | 2001 | 146 | 50.31 | 1:45.58 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Valtteri Lausala | 1999 | 143 | 50.03 | 1:46.42 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Juho Tavast | 1999 | 139 | 51.65 | 1:47.47 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Harald Åström | 2001 | 131 | 51.96 | 1:49.63 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Emil Piho | 1999 | 129 | 52.65 | 1:50.15 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Henri Koski | 2000 | 123 | 51.74 | 1:51.78 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
20 | Hermes Heikkilä | 2001 | 115 | 53.15 | 1:54.29 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Oskari Aalto | 2002 | 107 | 55.91 | 1:57.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Alex Idman | 2000 | 97 | 54.66 | 2:01.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Ville Kaipainen | 2000 | 95 | 58.71 | 2:01.83 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Laurens van der Helm | 2001 | 91 | 58.00 | 2:03.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 88 | 58.38 | 2:04.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
26 | Ville Lauslahti | 2001 | 83 | 57.48 | 2:07.43 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Anton Helin | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Henrik Martola | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Jaroslav Vanbergen | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Reko Penttilä | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Tatu Hörkkö | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 34, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Thomas Böckerman | 1997 | 385 | 35.10 | 1:16.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 371 | 37.14 | 1:17.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 367 | 36.31 | 1:17.67 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Arni Siline | 1997 | 366 | 37.22 | 1:17.72 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Arttu Mitrunen | 1997 | 356 | 36.67 | 1:18.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Konsta Nenonen | 1998 | 346 | 37.31 | 1:19.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Topias Vainio | 1997 | 339 | 37.22 | 1:19.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Jaro Salo | 1997 | 326 | 38.30 | 1:20.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Pauli Kukkonen | 1997 | 314 | 38.75 | 1:21.82 | |||||
Koovee | ||||||||||
10 | Alexei Upornikov | 1998 | 279 | 41.18 | 1:25.10 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Joonatan Palo | 1998 | 266 | 40.88 | 1:26.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Valtteri Somero | 1998 | 264 | 41.03 | 1:26.69 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Antti Nieminen | 1997 | 248 | 41.57 | 1:28.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Marko Lassila | 1998 | 247 | 42.37 | 1:28.59 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Mikko Sopanen | 1997 | 247 | 41.52 | 1:28.63 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Joel af Hällström | 1997 | 239 | 42.15 | 1:29.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Lassi Ruohonen | 1998 | 231 | 42.26 | 1:30.63 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Toni Saharinen | 1997 | 220 | 42.90 | 1:32.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Daniel Wiberg | 1998 | 211 | 43.08 | 1:33.35 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
20 | Tommi Järkkä | 1998 | 210 | 43.35 | 1:33.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Kevin Andersson | 1998 | 203 | 45.67 | 1:34.61 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Joonas Kotiranta | 1998 | 197 | 46.34 | 1:35.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 197 | 43.71 | 1:35.58 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Elias Hjelm | 1998 | 194 | 45.00 | 1:36.09 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Joel Vaitilo | 1998 | 193 | 45.90 | 1:36.30 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Elias Kario | 1997 | 181 | 44.59 | 1:38.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Robert Saroniemi | 1998 | 143 | 50.38 | 1:46.22 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Samu Hujanen | 1997 | 141 | 49.13 | 1:46.81 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
29 | Aleksi Kaski | 1998 | 132 | 52.25 | 1:49.12 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Axel Gotthardt | 1998 | 127 | 51.05 | 1:50.55 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Jean-Mikael Avellán | 1998 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Santeri Huhtala | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Tuukka Hörkkö | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Werneri Koskinen | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 295 | 38.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Amanda Jalonen | 2000 | 294 | 38.66 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Noora Markkanen | 2001 | 287 | 38.97 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Pinja Peltonen | 2000 | 250 | 40.81 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 235 | 41.67 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Daria Soloveva | 2001 | 220 | 42.55 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Emmi Kölhi | 2000 | 217 | 42.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Irina Rasskazenkova | 2001 | 211 | 43.15 | ||||||
Raduga | ||||||||||
9 | Nea Tiesmäki | 2000 | 195 | 44.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Brita Pulliainen | 2000 | 195 | 44.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 190 | 44.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Aino Pere | 2000 | 185 | 45.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Suvi Pakalen | 2000 | 183 | 45.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Marina Dainakova | 2002 | 178 | 45.65 | ||||||
Raduga | ||||||||||
15 | Sara Taskinen | 2000 | 159 | 47.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Sofia Tuovila | 2001 | 151 | 48.28 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Diana Lattu | 2001 | 149 | 48.45 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Maari Sinivuori | 2001 | 143 | 49.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Ellen Strandberg | 2002 | 133 | 50.41 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Amanda Rapinoja | 2001 | 132 | 50.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Verna Rostedt | 2002 | 128 | 51.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Taru Vannas | 2003 | 128 | 51.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 124 | 51.55 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Fanny Talonpoika | 2001 | 123 | 51.63 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Cia Wacklin | 2001 | 102 | 55.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Lumi Linnakylä | 2002 | 97 | 56.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Ronja Riihinen | 2000 | 97 | 56.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Anni Widell | 2000 | 94 | 56.45 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Jenna Saarinen | 2001 | 92 | 56.86 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Adelina Skarp | 2001 | 85 | 58.52 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Hanna Catalano | 2003 | 85 | 58.52 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 84 | 58.70 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Anni Savolainen | 2002 | 64 | 1:04.11 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Sara Puolakka | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Suvi Kurth | 2001 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Aino Huiskonen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Annika Toiviainen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Cami Wacklin | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Milla Lindgren | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mirka Mettinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Nina Nupponen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 35, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 442 | 33.75 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Ella Kurttila | 1998 | 429 | 34.08 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Milla Inkeroinen | 1998 | 399 | 34.90 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Aino Otava | 1999 | 349 | 36.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Emilia Naumanen | 1998 | 343 | 36.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Ylva Sjölund | 1998 | 313 | 37.87 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
7 | Jenni Kukkonen | 1999 | 304 | 38.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Annika Rautiainen | 1998 | 294 | 38.66 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Peppi Päiviö | 1999 | 275 | 39.53 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Lotta Räisänen | 1999 | 267 | 39.91 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Helmi Kapiainen | 1998 | 259 | 40.33 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Inari Rostedt | 1999 | 253 | 40.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Anna Niemikotka | 1998 | 244 | 41.12 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Tea Salminen | 1998 | 244 | 41.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Iiris Loukkola | 1999 | 238 | 41.46 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Jasmin Vacker | 1999 | 225 | 42.26 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Linda Rautio | 1998 | 219 | 42.63 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Tara Karihtala | 1999 | 189 | 44.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Kashika Arora | 1999 | 187 | 44.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Jamina Riittinen | 1998 | 179 | 45.59 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Ella Vainikka | 1998 | 177 | 45.73 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Jessika Lehtonen | 1999 | 155 | 47.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Eveliina Lajolinna | 1999 | 149 | 48.48 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Laura Mattila | 1998 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Piia Kaivola | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 282 | 34.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Matvei Gukov | 2001 | 239 | 36.41 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Denis Pushkin | 2000 | 227 | 37.06 | ||||||
Dolphin Spb | ||||||||||
4 | Juho Seppälä | 1999 | 205 | 38.35 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Antti Myllynen | 1999 | 195 | 38.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 178 | 40.20 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 164 | 41.31 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Saku Suomalainen | 2001 | 154 | 42.17 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Anton Karkkainen | 2001 | 153 | 42.26 | ||||||
Raduga | ||||||||||
10 | Joona Salminen | 2000 | 143 | 43.20 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Oskari Rantamäki | 2001 | 141 | 43.45 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Joona Ruuskanen | 2000 | 138 | 43.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Aleksandr Sachuk | 2001 | 131 | 44.48 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Alexander Pevgonen | 2000 | 129 | 44.78 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Kasper Envalds | 2001 | 121 | 45.69 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
16 | Jesse Haimi | 2001 | 121 | 45.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Kasperi Paananen | 1999 | 120 | 45.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Juho Ruuskanen | 2001 | 118 | 46.12 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Kalle Mäkinen | 2002 | 116 | 46.38 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Dania Domogerov | 2001 | 114 | 46.67 | ||||||
Raduga | ||||||||||
21 | Matias Hjelm | 2002 | 113 | 46.71 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Jere Kujansuu | 1999 | 105 | 47.99 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Werneri Grundström | 2000 | 103 | 48.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Samuli Korva | 2002 | 103 | 48.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Kristian Karlsson | 2000 | 103 | 48.22 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Taneli Lantta | 2001 | 90 | 50.40 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Jetro Isotalo | 2001 | 84 | 51.56 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Oliver Keho | 2000 | 76 | 53.37 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Jimi Lybeck | 2001 | 74 | 53.91 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Tapio Uzal | 2001 | 73 | 54.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Kevin Johansson | 2000 | 73 | 54.21 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Dang Le Nhut | 2003 | 71 | 54.72 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Stepan Fedotov | 2001 | 64 | 56.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Juho Kurttila | 2001 | 56 | 59.19 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Ville Grundström | 2001 | 46 | 1:03.10 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Markus Korhonen | 2001 | 28 | 1:14.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Anton Heinonen | 2000 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Arttu Virtanen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Daniel Golovine | 1999 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jani Pölönen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juhana Autti | 1997 | 351 | 32.04 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Toni Saharinen | 1997 | 308 | 33.47 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Anton Vaherno | 1998 | 294 | 33.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Atte Kansanaho | 1998 | 262 | 35.35 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Ilari Koskimies | 1998 | 259 | 35.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Konsta Nenonen | 1998 | 231 | 36.84 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Antti Korttilalli | 1997 | 208 | 38.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 207 | 38.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Valtteri Somero | 1998 | 195 | 38.96 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 185 | 39.68 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Elias Hjelm | 1998 | 180 | 40.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Aleksi Aho | 1998 | 136 | 43.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Veikka Grundström | 1997 | 81 | 52.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Topias Peltonen | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 37, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 315 | 38.39 | 1:20.93 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Annika Karinkanta | 2000 | 279 | 38.51 | 1:24.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 236 | 38.07 | 1:29.08 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Anni Sahla | 2000 | 226 | 40.95 | 1:30.31 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Elina Karinkanta | 2000 | 192 | 42.84 | 1:35.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Juuli Miettinen | 2000 | 187 | 43.25 | 1:36.32 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Yana Talay | 2001 | 185 | 41.79 | 1:36.63 | |||||
Raduga | ||||||||||
8 | Erika Kattilakoski | 2000 | 184 | 43.45 | 1:36.85 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 133 | 47.51 | 1:47.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Siiri Järvinen | 2000 | 129 | 47.84 | 1:48.93 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Anna Kucherova | 2001 | 120 | 49.05 | 1:51.46 | |||||
Raduga | ||||||||||
- | Ida Wagner | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 37, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Minni Kotka | 1998 | 416 | 35.22 | 1:13.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Emma Augustsson | 1999 | 387 | 34.37 | 1:15.55 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 383 | 35.37 | 1:15.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 383 | 35.19 | 1:15.83 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Silje Mikkelborg | 1998 | 371 | 36.41 | 1:16.61 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
6 | Sini Koivu | 1999 | 339 | 37.28 | 1:18.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 333 | 37.13 | 1:19.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Suvi Huhtanen | 1999 | 333 | 35.87 | 1:19.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jatta Jyrämä | 1999 | 324 | 37.41 | 1:20.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Emma Suotula | 1998 | 307 | 37.89 | 1:21.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Jenni Kukkonen | 1999 | 285 | 38.64 | 1:23.67 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Anniina Perkiö | 1999 | 266 | 39.30 | 1:25.61 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Hanni Pratsch | 1999 | 260 | 38.19 | 1:26.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Joanna Hamberg | 1998 | 252 | 40.59 | 1:27.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Ella Nieminen | 1998 | 241 | 39.03 | 1:28.49 | |||||
Koovee | ||||||||||
16 | Pinja Peippo | 1999 | 234 | 40.95 | 1:29.33 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Pinja Aro | 1999 | 205 | 44.71 | 1:33.30 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Mari Kolkki | 1998 | 193 | 45.80 | 1:35.29 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Adelia Spångberg | 1999 | 181 | 43.21 | 1:37.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 179 | 43.46 | 1:37.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Suvi Taskinen | 1998 | 178 | 42.86 | 1:37.92 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Saga Räsänen | 1998 | 177 | 45.93 | 1:38.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Kia Karike | 1999 | 166 | 45.71 | 1:40.21 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Micaela Orellana | 1999 | 157 | 46.40 | 1:42.00 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Lidia-Karlijn van der Helm | 1998 | 120 | 50.76 | 1:51.60 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 38, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Laakkonen | 1999 | 204 | 38.25 | 1:22.41 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Denis Pushkin | 2000 | 167 | 40.33 | 1:28.06 | |||||
Dolphin Spb | ||||||||||
3 | Savva Malinin | 2000 | 153 | 39.14 | 1:30.57 | |||||
Raduga | ||||||||||
4 | Alexander Rezunik | 2001 | 149 | 40.77 | 1:31.40 | |||||
Raduga | ||||||||||
- | Antti Hakkarainen | 2000 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 38, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 395 | 30.77 | 1:06.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Pontus Kaisti | 1997 | 376 | 31.07 | 1:07.16 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Topias Vainio | 1997 | 356 | 31.62 | 1:08.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Arni Siline | 1997 | 334 | 32.81 | 1:09.87 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Toni Meriläinen | 1997 | 318 | 33.23 | 1:11.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Matias Yritys | 1997 | 294 | 33.26 | 1:12.95 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Werneri Koskinen | 1998 | 290 | 33.62 | 1:13.26 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Alexei Upornikov | 1998 | 288 | 34.25 | 1:13.40 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Thomas Böckerman | 1997 | 277 | 33.87 | 1:14.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Jaro Salo | 1997 | 277 | 33.45 | 1:14.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Roope Pakkanen | 1997 | 249 | 35.06 | 1:17.03 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
12 | Joonatan Palo | 1998 | 227 | 36.39 | 1:19.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Pauli Kukkonen | 1997 | 224 | 36.85 | 1:19.86 | |||||
Koovee | ||||||||||
14 | Jan Fredrik Halvorsen | 1998 | 207 | 39.32 | 1:21.94 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
15 | Esa Paavilainen | 1997 | 204 | 37.52 | 1:22.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Jon Lundgren | 1998 | 193 | 39.15 | 1:23.86 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Santeri Huhtala | 1998 | 186 | 38.12 | 1:24.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Kevin Andersson | 1998 | 174 | 40.08 | 1:26.82 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Joel af Hällström | 1997 | 169 | 39.38 | 1:27.71 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 167 | 40.98 | 1:28.11 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Rasmus Virta | 1998 | 145 | 42.37 | 1:32.34 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Sami Kaipainen | 1998 | 136 | 42.35 | 1:34.28 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Alexander Beric | 1997 | 130 | 44.10 | 1:35.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Lassi Ruohonen | 1998 | 129 | 43.88 | 1:35.96 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Arttu Mäki | 1998 | 116 | 44.25 | 1:39.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Tommi Tikkanen | 1998 | 111 | 45.10 | 1:40.86 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Frans Antila | 1998 | 104 | 46.72 | 1:42.97 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Aleksi Kaski | 1998 | 100 | 48.57 | 1:44.57 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 39, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Neea Ramsay | 2000 | 401 | 31.52 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 399 | 31.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Olesya Maslyakova | 2001 | 317 | 34.11 | ||||||
Raduga | ||||||||||
4 | Noora Markkanen | 2001 | 315 | 34.17 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Marija Prozorova | 2000 | 288 | 35.19 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Emma Kotiranta | 2001 | 284 | 35.36 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Siiri Salokorpi | 2000 | 271 | 35.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Emmi Kölhi | 2000 | 267 | 36.11 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Marie Tuominen | 2000 | 252 | 36.83 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Pinja Peltonen | 2000 | 248 | 36.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Noora Kanerva | 2000 | 248 | 37.01 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Jenna Mustonen | 2000 | 248 | 37.02 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Linnea Eklund | 2000 | 240 | 37.40 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Riina Lagerblom | 2000 | 231 | 37.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Brita Pulliainen | 2000 | 225 | 38.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 218 | 38.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Elizaveta Malinina | 2001 | 210 | 39.09 | ||||||
Raduga | ||||||||||
18 | Nina Nupponen | 2001 | 199 | 39.81 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Nea Eränpalo | 2001 | 198 | 39.90 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
20 | Viveka Vigell | 2000 | 188 | 40.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Emilie Stubb | 2001 | 172 | 41.84 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Lotta Auvinen | 2001 | 171 | 41.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Marianna Porkka | 2000 | 169 | 42.05 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Peppi Siirtola | 2002 | 165 | 42.35 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Daria Soloveva | 2001 | 162 | 42.62 | ||||||
Raduga | ||||||||||
26 | Taru Vannas | 2003 | 156 | 43.18 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Myra Bengts | 2000 | 155 | 43.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Marina Dainakova | 2002 | 152 | 43.53 | ||||||
Raduga | ||||||||||
29 | Annika Toiviainen | 2002 | 151 | 43.63 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Ronja Riihinen | 2000 | 151 | 43.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Emma Pöytäkivi | 2001 | 149 | 43.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Diana Lattu | 2001 | 149 | 43.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Ellen Strandberg | 2002 | 145 | 44.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Fanny Talonpoika | 2001 | 137 | 45.11 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Aino Niiranen | 2001 | 135 | 45.33 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Vilma Pehkonen | 2000 | 133 | 45.58 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Aino Huiskonen | 2002 | 108 | 48.81 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Lumi Linnakylä | 2002 | 104 | 49.45 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Cami Wacklin | 2002 | 95 | 50.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Verna Rostedt | 2002 | 93 | 51.29 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Jenna Kilpeläinen | 2001 | 93 | 51.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
42 | Hanna Catalano | 2003 | 86 | 52.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Sara Puolakka | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Laji 39, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Natalie Kosiander | 1998 | 566 | 28.10 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
2 | Ella Kurttila | 1998 | 501 | 29.28 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Emma Augustsson | 1999 | 500 | 29.30 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
4 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 479 | 29.72 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Annika Stenberg | 1998 | 466 | 29.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Nea Kontturi | 1998 | 461 | 30.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Aino Otava | 1999 | 442 | 30.53 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Emma Männikkö | 1998 | 422 | 31.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Emilia Naumanen | 1998 | 419 | 31.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Ylva Sjölund | 1998 | 413 | 31.22 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
11 | Ninni Luoma | 1998 | 399 | 31.58 | ||||||
Koovee | ||||||||||
12 | Annika Rautiainen | 1998 | 394 | 31.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Juulia Jokinen | 1999 | 393 | 31.75 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Janina Selonen | 1998 | 390 | 31.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Mila Pelttari | 1998 | 384 | 31.99 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Hanni Pratsch | 1999 | 383 | 32.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Alissa Eloranta | 1999 | 363 | 32.58 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Erika Lahtinen | 1998 | 347 | 33.10 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Lotta Räisänen | 1999 | 341 | 33.28 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Henna Spets | 1999 | 339 | 33.33 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Venla Huju | 1999 | 333 | 33.53 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
22 | Tara Karihtala | 1999 | 333 | 33.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Micaela Andersin | 1999 | 331 | 33.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Emma Janhonen | 1998 | 326 | 33.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Emilia Loukola | 1999 | 325 | 33.81 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Tilda Vainio | 1999 | 321 | 33.97 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Lena Niemi | 1999 | 318 | 34.06 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Beatrice Corander | 1998 | 317 | 34.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Tea Salminen | 1998 | 316 | 34.15 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Pinja Aro | 1999 | 291 | 35.07 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Pauliina Räsänen | 1999 | 291 | 35.10 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
32 | Anna Niemikotka | 1998 | 271 | 35.91 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Ella Vainikka | 1998 | 262 | 36.32 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Helena Knaapi | 1999 | 255 | 36.65 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Linda Mylly | 1999 | 245 | 37.14 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Claudia Teikko | 1999 | 237 | 37.55 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Emma Mononen | 1998 | 232 | 37.85 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
38 | Nelli Vasse | 1999 | 183 | 40.92 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Aili Nissilä | 1999 | 169 | 42.09 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Eveliina Lajolinna | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 40, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 341 | 29.06 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 333 | 29.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 270 | 31.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Antti Myllynen | 1999 | 257 | 31.94 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Juho Urhemaa | 1999 | 249 | 32.25 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Alexey Shubin | 2000 | 246 | 32.41 | ||||||
Raduga | ||||||||||
7 | Joel Knaapi | 2001 | 242 | 32.59 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Alexander Pevgonen | 2000 | 237 | 32.82 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Vili Korhonen | 1999 | 224 | 33.43 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Lauri Kuuskoski | 1999 | 218 | 33.75 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 216 | 33.81 | ||||||
Raduga | ||||||||||
12 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 205 | 34.42 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Daniil Urjupin | 2000 | 204 | 34.49 | ||||||
Raduga | ||||||||||
14 | Onni Punkka | 2000 | 199 | 34.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Eetu Isosuo | 2000 | 192 | 35.20 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Jere Kujansuu | 1999 | 191 | 35.25 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Teemu Järkkä | 1999 | 161 | 37.31 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Toni Virtanen | 1999 | 159 | 37.47 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Juho Väyrynen | 1999 | 158 | 37.52 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Anton Helin | 1999 | 149 | 38.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Dania Domogerov | 2001 | 148 | 38.34 | ||||||
Raduga | ||||||||||
22 | Emil Piho | 1999 | 147 | 38.50 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Matias Hjelm | 2002 | 146 | 38.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Saku Suomalainen | 2001 | 145 | 38.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Taneli Lantta | 2001 | 141 | 39.01 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 134 | 39.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Arttu Virtanen | 1999 | 126 | 40.47 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 124 | 40.74 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Alex Idman | 2000 | 122 | 40.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Kristian Karlsson | 2000 | 116 | 41.64 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Aleksandr Sachuk | 2001 | 115 | 41.76 | ||||||
Raduga | ||||||||||
31 | Martti Tervanen | 2000 | 115 | 41.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Kevin Johansson | 2000 | 114 | 41.86 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Samuli Hartikainen | 2001 | 112 | 42.12 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Kasper Envalds | 2001 | 109 | 42.44 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
36 | Ville Kaipainen | 2000 | 107 | 42.78 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
37 | Henrik Martola | 2000 | 106 | 42.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Valtteri Naumanen | 2002 | 101 | 43.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
39 | Aarne Myllynen | 2002 | 93 | 44.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
40 | Daniel Golovine | 1999 | 74 | 48.26 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
41 | Dang Le Nhut | 2003 | 63 | 50.90 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
42 | Jetro Isotalo | 2001 | 62 | 51.22 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Oliver Keho | 2000 | 62 | 51.22 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
44 | Markus Korhonen | 2001 | 35 | 1:02.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Juho Kurttila | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Stepan Fedotov | 2001 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Ville Grundström | 2001 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Kalle Mäkinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tapio Uzal | 2001 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 40, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Henrik Rinkinen | 1997 | 491 | 25.74 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Elias Lampinen | 1997 | 439 | 26.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Topias Vainio | 1997 | 425 | 27.00 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Niko Nästi | 1997 | 384 | 27.93 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Arttu Mitrunen | 1997 | 371 | 28.26 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Matias Hiillos | 1997 | 356 | 28.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Thomas Böckerman | 1997 | 353 | 28.72 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Rauno Liivand | 1997 | 349 | 28.83 | ||||||
Kalevi Ujumisklubi | ||||||||||
9 | Toni Saharinen | 1997 | 345 | 28.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Juhana Autti | 1997 | 341 | 29.07 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Mikko Suova | 1997 | 331 | 29.36 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Heikki Tervanen | 1998 | 317 | 29.77 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Eemeli Jussila | 1998 | 313 | 29.91 | ||||||
Koovee | ||||||||||
14 | Antti Nieminen | 1997 | 306 | 30.14 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Marko Lassila | 1998 | 303 | 30.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Konsta Nenonen | 1998 | 297 | 30.43 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Pauli Kukkonen | 1997 | 296 | 30.46 | ||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Juho Salminen | 1997 | 287 | 30.79 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Elias Hjelm | 1998 | 274 | 31.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Ilari Koskimies | 1998 | 262 | 31.74 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Anton Vaherno | 1998 | 254 | 32.07 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Topias Peltonen | 1997 | 253 | 32.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Joonas Kotiranta | 1998 | 238 | 32.76 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Sami Kaipainen | 1998 | 230 | 33.15 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Axel Gotthardt | 1998 | 176 | 36.25 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Daniel Wiberg | 1998 | 169 | 36.69 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
27 | Joel Vaitilo | 1998 | 168 | 36.78 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Robert Saroniemi | 1998 | 112 | 42.08 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Tommi Järkkä | 1998 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 41, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Annika Karinkanta | 2000 | 300 | 36.40 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Fiia Salminen | 2000 | 255 | 38.45 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Sanna Putkonen | 2001 | 239 | 39.26 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Olesya Maslyakova | 2001 | 228 | 39.93 | ||||||
Raduga | ||||||||||
5 | Veera Partamies | 2000 | 227 | 39.96 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Juuli Miettinen | 2000 | 196 | 42.00 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Yana Talay | 2001 | 191 | 42.33 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Alisa Airaksinen | 2001 | 181 | 43.10 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Saara Sojolin | 2001 | 175 | 43.55 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Netta Nyberg | 2001 | 175 | 43.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Alexandra Kapanen | 2000 | 174 | 43.65 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Emmi Kölhi | 2000 | 165 | 44.42 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 151 | 45.78 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Anna Rantanen | 2001 | 135 | 47.53 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Suvi Kurth | 2001 | 130 | 48.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Anna Kucherova | 2001 | 128 | 48.41 | ||||||
Raduga | ||||||||||
17 | Nea Tiesmäki | 2000 | 125 | 48.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Amanda Rapinoja | 2001 | 119 | 49.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Sofia Tuovila | 2001 | 114 | 50.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Emilia Flyckt | 2001 | 112 | 50.54 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Nina Nupponen | 2001 | 111 | 50.73 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Fanny Virtanen | 2000 | 104 | 51.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Mirka Mettinen | 2002 | 103 | 52.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Adelina Skarp | 2001 | 98 | 52.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 92 | 53.92 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Cia Wacklin | 2001 | 88 | 54.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Riina Lagerblom | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 41, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Augustsson | 1999 | 459 | 31.60 | ||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | 434 | 32.19 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Ella Kurttila | 1998 | 408 | 32.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Suvi Huhtanen | 1999 | 396 | 33.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Sohvi Nenonen | 1999 | 373 | 33.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 355 | 34.44 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Ronja Järvinen | 1998 | 347 | 34.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | May Vannasmaa | 1998 | 341 | 34.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Mila Pelttari | 1998 | 338 | 35.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Milla Inkeroinen | 1998 | 338 | 35.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Annika Stenberg | 1998 | 335 | 35.11 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Vilma Koskinen | 1998 | 335 | 35.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 327 | 35.38 | ||||||
Koovee | ||||||||||
14 | Annika Rautiainen | 1998 | 308 | 36.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Senja Saarteinen | 1999 | 305 | 36.22 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Iiris Miettinen | 1999 | 296 | 36.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Jatta Jyrämä | 1999 | 296 | 36.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Joanna Hamberg | 1998 | 294 | 36.68 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Janina Selonen | 1998 | 279 | 37.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 265 | 37.95 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
21 | Ida Mustonen | 1998 | 262 | 38.08 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Alissa Eloranta | 1999 | 248 | 38.82 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Hanni Pratsch | 1999 | 234 | 39.55 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Anna Hurme | 1998 | 228 | 39.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Inari Rostedt | 1999 | 226 | 40.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Anna Niemikotka | 1998 | 223 | 40.19 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Mari Kolkki | 1998 | 208 | 41.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Meri Kallio | 1999 | 200 | 41.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Kia Karike | 1999 | 192 | 42.24 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 190 | 42.38 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Laura Ripatti | 1999 | 186 | 42.69 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Jasmin Vacker | 1999 | 185 | 42.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
33 | Henna Spets | 1999 | 184 | 42.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Micaela Orellana | 1999 | 178 | 43.37 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Helmi Kapiainen | 1998 | 175 | 43.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Kashika Arora | 1999 | 173 | 43.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Ella Auvinen | 1999 | 166 | 44.39 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Iida Rantanen | 1998 | 160 | 44.91 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Denise Mäkinen | 1998 | 154 | 45.53 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Tea Salminen | 1998 | 147 | 46.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Heini Hammar | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 42, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 226 | 35.77 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Denis Pushkin | 2000 | 214 | 36.42 | ||||||
Dolphin Spb | ||||||||||
3 | Matvei Gukov | 2001 | 208 | 36.81 | ||||||
Raduga | ||||||||||
4 | Antti Hakkarainen | 2000 | 205 | 37.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Alexander Rezunik | 2001 | 189 | 38.00 | ||||||
Raduga | ||||||||||
6 | Walentin Koskinen | 2000 | 185 | 38.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Savva Malinin | 2000 | 173 | 39.14 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Jan Strömberg | 1999 | 167 | 39.56 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Teemu Lehtonen | 2000 | 161 | 40.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Vili Korhonen | 1999 | 143 | 41.68 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Daniel Varga | 1999 | 136 | 42.35 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Jere Kujansuu | 1999 | 134 | 42.57 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Emil Piho | 1999 | 121 | 44.09 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Kasperi Paananen | 1999 | 110 | 45.45 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Jaakko Kokko | 1999 | 104 | 46.42 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Juho Tavast | 1999 | 103 | 46.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Henri Koski | 2000 | 97 | 47.42 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Teemu Järkkä | 1999 | 95 | 47.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Juska Juselius | 2000 | 93 | 48.15 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Eetu Isosuo | 2000 | 91 | 48.48 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Tatu Hörkkö | 2001 | 87 | 49.22 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Toni Virtanen | 1999 | 78 | 51.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Samuli Hartikainen | 2001 | 76 | 51.46 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Alexander Pevgonen | 2000 | 69 | 53.27 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
25 | Jussi Jalava | 1999 | 64 | 54.41 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Jeremia Laesvuori | 2001 | 59 | 55.88 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Oskari Aalto | 2002 | 57 | 56.65 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Laurens van der Helm | 2001 | 39 | 1:04.26 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Arttu Virtanen | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Juho Ruuskanen | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Tarmo Syrjä | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 42, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pontus Kaisti | 1997 | 431 | 28.85 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 404 | 29.48 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Topias Vainio | 1997 | 396 | 29.69 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Arttu Mitrunen | 1997 | 343 | 31.15 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Heikki Tervanen | 1998 | 335 | 31.39 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Arto Auri | 1997 | 335 | 31.40 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Alexei Upornikov | 1998 | 315 | 32.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Valtteri Vepsä | 1997 | 298 | 32.65 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Jaro Salo | 1997 | 296 | 32.70 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Roope Pakkanen | 1997 | 277 | 33.43 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
11 | Juuso Seppä | 1997 | 268 | 33.81 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Mikko Suova | 1997 | 254 | 34.41 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Mikko Sopanen | 1997 | 251 | 34.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Esa Paavilainen | 1997 | 248 | 34.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Henri Helin | 1997 | 244 | 34.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Anton Vaherno | 1998 | 233 | 35.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Toni Saharinen | 1997 | 222 | 35.98 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 217 | 36.30 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Eemeli Jussila | 1998 | 213 | 36.52 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Robert Jalonen | 1998 | 213 | 36.52 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Topias Peltonen | 1997 | 210 | 36.67 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Ilari Koskimies | 1998 | 201 | 37.19 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Marko Lassila | 1998 | 196 | 37.53 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 194 | 37.67 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Kevin Andersson | 1998 | 190 | 37.94 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Santeri Pitkänen | 1997 | 187 | 38.09 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Elias Hjelm | 1998 | 176 | 38.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Rasmus Virta | 1998 | 166 | 39.64 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Antti Korttilalli | 1997 | 166 | 39.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Joonatan Saxberg | 1997 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ella Aalto | 2000 | 397 | 39.15 | 1:25.55 | 2:13.61 | 2:49.56 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 392 | 38.13 | 1:24.30 | 2:12.67 | 2:50.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Anni Sahla | 2000 | 324 | 41.13 | 1:28.26 | 2:21.66 | 3:01.34 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 312 | 42.01 | 1:29.59 | 2:23.31 | 3:03.79 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Noora Markkanen | 2001 | 310 | 43.07 | 1:28.87 | 2:24.32 | 3:04.07 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Amanda Jalonen | 2000 | 307 | 42.42 | 1:28.22 | 2:23.64 | 3:04.80 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 304 | 41.82 | 1:31.73 | 2:24.70 | 3:05.36 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Nelli Toivonen | 2000 | 294 | 42.44 | 1:29.07 | 2:26.36 | 3:07.28 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Neea Ramsay | 2000 | 294 | 41.73 | 1:31.91 | 2:27.41 | 3:07.43 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Marie Tuominen | 2000 | 258 | 43.51 | 1:36.67 | 2:30.63 | 3:15.64 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Erika Kattilakoski | 2000 | 254 | 42.59 | 1:33.91 | 2:32.92 | 3:16.81 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Siiri Salokorpi | 2000 | 236 | 48.69 | 1:40.50 | 2:35.85 | 3:21.59 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Suvi Pakalen | 2000 | 217 | 47.83 | 1:41.80 | 2:42.13 | 3:27.50 | |||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ekaterina Vysotina | 2001 | 200 | 49.26 | 1:44.20 | 2:40.66 | 3:33.01 | |||
Raduga | ||||||||||
15 | Ksenia Burakova | 2001 | 196 | 51.13 | 1:47.30 | 2:44.21 | 3:34.63 | |||
Raduga | ||||||||||
16 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 182 | 54.06 | 1:49.48 | 2:52.73 | 3:39.71 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Lotta Auvinen | 2001 | 157 | 53.34 | 1:52.13 | 2:58.18 | 3:50.91 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Marianna Porkka | 2000 | 135 | 57.09 | 2:00.44 | 3:12.80 | 4:02.98 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Aino Pere | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.1 Kääntyminen selälleen | ||||||||||
- | Elizaveta Malinina | 2001 | DSQ | |||||||
Raduga | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Peppi Siirtola | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Laji 43, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Natalie Kosiander | 1998 | 511 | 34.08 | 1:13.80 | 1:59.92 | 2:35.86 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
2 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 465 | 33.73 | 1:16.70 | 2:05.14 | 2:40.84 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Silje Mikkelborg | 1998 | 463 | 37.08 | 1:20.19 | 2:04.65 | 2:41.09 | |||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 453 | 35.95 | 1:18.56 | 2:04.30 | 2:42.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | May Vannasmaa | 1998 | 447 | 37.11 | 1:19.51 | 2:06.23 | 2:42.90 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Minni Kotka | 1998 | 435 | 34.91 | 1:18.51 | 2:04.54 | 2:44.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Sini Koivu | 1999 | 432 | 37.46 | 1:19.50 | 2:06.64 | 2:44.86 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Milla Inkeroinen | 1998 | 419 | 36.56 | 1:18.64 | 2:07.65 | 2:46.55 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Emma Suotula | 1998 | 409 | 37.02 | 1:19.69 | 2:09.33 | 2:47.83 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Jatta Jyrämä | 1999 | 393 | 37.58 | 1:21.00 | 2:12.56 | 2:50.12 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Mirva Kallström | 1999 | 391 | 35.89 | 1:18.43 | 2:11.80 | 2:50.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Erika Lahtinen | 1998 | 391 | 36.48 | 1:22.29 | 2:12.13 | 2:50.45 | |||
Koovee | ||||||||||
13 | Anniina Perkiö | 1999 | 383 | 36.70 | 1:20.76 | 2:13.74 | 2:51.58 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Ida Mustonen | 1998 | 354 | 40.21 | 1:27.20 | 2:17.98 | 2:56.20 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Pinja Peippo | 1999 | 343 | 38.99 | 1:24.25 | 2:19.46 | 2:58.05 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Juulia Jokinen | 1999 | 338 | 38.37 | 1:24.23 | 2:18.26 | 2:58.83 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Adelia Spångberg | 1999 | 321 | 41.64 | 1:29.57 | 2:24.61 | 3:02.01 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Emma Janhonen | 1998 | 319 | 42.17 | 1:28.59 | 2:21.06 | 3:02.35 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Beatrice Corander | 1998 | 307 | 45.34 | 1:32.93 | 2:22.61 | 3:04.64 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Anna Hurme | 1998 | 297 | 42.28 | 1:32.03 | 2:26.91 | 3:06.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Katja Malmi | 1998 | 296 | 43.45 | 1:30.66 | 2:24.21 | 3:06.86 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Ella Nieminen | 1998 | 295 | 38.72 | 1:27.78 | 2:24.85 | 3:07.14 | |||
Koovee | ||||||||||
23 | Tilda Vainio | 1999 | 295 | 42.83 | 1:30.92 | 2:25.66 | 3:07.25 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Peppi Päiviö | 1999 | 290 | 42.04 | 1:30.42 | 2:26.84 | 3:08.33 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Pauliina Räsänen | 1999 | 282 | 44.40 | 1:30.87 | 2:26.75 | 3:10.11 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
26 | Kia Karike | 1999 | 267 | 46.70 | 1:37.71 | 2:29.17 | 3:13.49 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Helena Knaapi | 1999 | 256 | 43.90 | 1:38.31 | 2:32.92 | 3:16.21 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Noora Toivonen | 1998 | 248 | 45.13 | 1:41.22 | 2:33.86 | 3:18.41 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Micaela Orellana | 1999 | 244 | 45.99 | 1:38.54 | 2:36.92 | 3:19.35 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Anmari Porkka | 1998 | 240 | 44.50 | 1:36.58 | 2:33.79 | 3:20.39 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Iiris Loukkola | 1999 | 234 | 46.94 | 1:37.02 | 2:39.36 | 3:22.23 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Julia Hyvönen | 1998 | 233 | 40.86 | 1:35.55 | 2:34.10 | 3:22.50 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Saga Räsänen | 1998 | 226 | 43.44 | 1:39.78 | 2:37.62 | 3:24.49 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Lidia-Karlijn van der Helm | 1998 | 210 | 50.97 | 1:44.67 | 2:41.57 | 3:29.49 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Claudia Teikko | 1999 | 196 | 49.36 | 1:44.12 | 2:45.84 | 3:34.36 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Jessika Lehtonen | 1999 | 179 | 55.23 | 1:52.24 | 2:49.56 | 3:40.89 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Laura Mattila | 1998 | DNS | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Ninni Luoma | 1998 | DNS | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Mari Kolkki | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 44, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 334 | 35.67 | 1:17.83 | 2:03.79 | 2:38.62 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 321 | 35.34 | 1:16.00 | 2:04.05 | 2:40.83 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 251 | 37.74 | 1:22.65 | 2:16.28 | 2:54.60 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Niko Somila | 1999 | 249 | 37.11 | 1:20.30 | 2:14.52 | 2:55.08 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Juho Urhemaa | 1999 | 248 | 41.07 | 1:27.66 | 2:16.21 | 2:55.15 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 235 | 42.76 | 1:29.24 | 2:19.38 | 2:58.48 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Matvei Gukov | 2001 | 235 | 39.27 | 1:25.71 | 2:19.11 | 2:58.50 | |||
Raduga | ||||||||||
8 | Denis Pushkin | 2000 | 229 | 39.66 | 1:23.76 | 2:18.20 | 3:00.02 | |||
Dolphin Spb | ||||||||||
9 | Joel Knaapi | 2001 | 187 | 42.95 | 1:33.18 | 2:28.28 | 3:12.40 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Onni Punkka | 2000 | 174 | 47.21 | 1:36.27 | 2:35.31 | 3:17.18 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 174 | 44.19 | 1:39.14 | 2:33.51 | 3:17.32 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Valtteri Lausala | 1999 | 168 | 49.08 | 1:43.04 | 2:38.17 | 3:19.48 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 161 | 44.06 | 1:36.89 | 2:35.57 | 3:22.52 | |||
Poseidon | ||||||||||
14 | Saku Suomalainen | 2001 | 149 | 51.47 | 1:41.55 | 2:43.20 | 3:27.66 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 132 | 54.28 | 1:49.30 | 2:47.88 | 3:36.29 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Jesse Haimi | 2001 | 124 | 51.33 | 1:46.41 | 2:49.87 | 3:40.82 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Anton Helin | 1999 | 124 | 48.62 | 1:43.00 | 2:51.98 | 3:41.04 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Henrik Martola | 2000 | 106 | 57.03 | 1:57.15 | 3:04.15 | 3:52.27 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Ville Lauslahti | 2001 | 93 | 54.60 | 1:59.76 | 3:07.73 | 4:03.24 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Reko Penttilä | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 44, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Mikko Pesso | 1997 | 458 | 31.40 | 1:08.02 | 1:50.36 | 2:22.84 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Pietari Virta | 1997 | 455 | 31.10 | 1:08.12 | 1:51.12 | 2:23.15 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 398 | 32.16 | 1:12.10 | 1:56.03 | 2:29.66 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 390 | 32.33 | 1:10.81 | 1:56.25 | 2:30.72 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Thomas Böckerman | 1997 | 374 | 33.32 | 1:14.73 | 1:57.89 | 2:32.80 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Werneri Koskinen | 1998 | 335 | 32.73 | 1:16.08 | 2:01.70 | 2:38.53 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Rauno Liivand | 1997 | 299 | 33.70 | 1:16.50 | 2:06.33 | 2:44.71 | |||
Kalevi Ujumisklubi | ||||||||||
8 | Oskari Mäkinen | 1997 | 287 | 36.85 | 1:16.35 | 2:08.10 | 2:46.84 | |||
Koovee | ||||||||||
9 | Joonatan Palo | 1998 | 281 | 36.42 | 1:20.99 | 2:09.56 | 2:48.05 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Henri Helin | 1997 | 263 | 37.89 | 1:22.19 | 2:14.35 | 2:51.79 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Valtteri Somero | 1998 | 243 | 37.25 | 1:23.55 | 2:15.39 | 2:56.30 | |||
Poseidon | ||||||||||
12 | Joonas Kotiranta | 1998 | 234 | 42.03 | 1:27.36 | 2:20.70 | 2:58.52 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Santeri Huhtala | 1998 | 233 | 38.45 | 1:26.14 | 2:18.09 | 2:58.77 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Joel af Hällström | 1997 | 233 | 39.74 | 1:28.47 | 2:19.45 | 2:58.96 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Aapo Kinnari | 1997 | 224 | 41.98 | 1:27.65 | 2:22.26 | 3:01.21 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Juho Salminen | 1997 | 212 | 38.28 | 1:28.36 | 2:22.81 | 3:04.59 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Samu Hujanen | 1997 | 200 | 42.02 | 1:30.57 | 2:28.19 | 3:08.23 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Dmitry Nosov | 1998 | 193 | 44.08 | 1:32.86 | 2:30.10 | 3:10.48 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Johannes Länsisalo | 1998 | 181 | 51.27 | 1:37.30 | 2:34.76 | 3:14.70 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Miika Mäentaus | 1998 | 176 | 42.28 | 1:32.24 | 2:31.52 | 3:16.33 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Joel Vaitilo | 1998 | 176 | 45.29 | 1:38.63 | 2:32.13 | 3:16.37 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Axel Gotthardt | 1998 | 167 | 46.07 | 1:35.28 | 2:33.56 | 3:19.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Arttu Mäki | 1998 | 121 | 43.22 | 1:41.63 | 2:51.00 | 3:42.71 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Juhana Autti | 1997 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Jan Fredrik Halvorsen | 1998 | DSQ | |||||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 45, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elizaveta Kharisova | 2000 | 381 | 39.74 | ||||||
Raduga | ||||||||||
2 | Lyydia Kalenius | 2000 | 372 | 40.03 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 295 | 43.25 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Emma Kotiranta | 2001 | 285 | 43.74 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Emmi Kölhi | 2000 | 252 | 45.60 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Veera Partamies | 2000 | 244 | 46.11 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Jenna Mustonen | 2000 | 242 | 46.23 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Brita Pulliainen | 2000 | 229 | 47.05 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Sanna Putkonen | 2001 | 228 | 47.13 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Ekaterina Vysotina | 2001 | 218 | 47.82 | ||||||
Raduga | ||||||||||
11 | Pinja Peltonen | 2000 | 199 | 49.35 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Ksenia Burakova | 2001 | 198 | 49.39 | ||||||
Raduga | ||||||||||
13 | Anni Widell | 2000 | 171 | 51.85 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 160 | 53.09 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Emilie Stubb | 2001 | 153 | 53.83 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Milla Lindgren | 2001 | 151 | 54.11 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Mirka Mettinen | 2002 | 149 | 54.36 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Aino Niiranen | 2001 | 144 | 55.01 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Maari Sinivuori | 2001 | 135 | 56.09 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Nina Nupponen | 2001 | 131 | 56.71 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 130 | 56.80 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Diana Lattu | 2001 | 126 | 57.43 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Anna Kucherova | 2001 | 123 | 57.90 | ||||||
Raduga | ||||||||||
24 | Anni Savolainen | 2002 | 120 | 58.34 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Aino Huiskonen | 2002 | 114 | 59.38 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Viveka Vigell | 2000 | 108 | 1:00.48 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Verna Rostedt | 2002 | 101 | 1:01.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Annika Toiviainen | 2002 | 76 | 1:07.98 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Emma Pöytäkivi | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Madeleine Berglund | 2000 | DSQ | |||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Marina Dainakova | 2002 | DSQ | |||||||
Raduga | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Riina Lagerblom | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ronja Riihinen | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 45, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Hammar | 1998 | 561 | 34.91 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Nea Kontturi | 1998 | 472 | 37.00 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Annika Stenberg | 1998 | 446 | 37.70 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Sini Koivu | 1999 | 409 | 38.81 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 365 | 40.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Mila Pelttari | 1998 | 344 | 41.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Beatrice Corander | 1998 | 313 | 42.41 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 312 | 42.46 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Aino Otava | 1999 | 309 | 42.62 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Julia Korva | 1999 | 305 | 42.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Johanna Suova | 1999 | 299 | 43.06 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Hanni Pratsch | 1999 | 296 | 43.21 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Emma Mononen | 1998 | 242 | 46.21 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Ella Vainikka | 1998 | 241 | 46.29 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Helmi Kapiainen | 1998 | 237 | 46.51 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Tea Salminen | 1998 | 222 | 47.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Micaela Andersin | 1999 | 221 | 47.62 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Inari Rostedt | 1999 | 204 | 48.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Nelli Vasse | 1999 | 204 | 48.96 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Jamina Riittinen | 1998 | 199 | 49.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Aili Nissilä | 1999 | 195 | 49.65 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Denise Mäkinen | 1998 | 173 | 51.66 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Piia Kaivola | 1999 | 137 | 55.82 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Eveliina Lajolinna | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Linda Mylly | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 46, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 235 | 40.94 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Alexey Shubin | 2000 | 203 | 42.99 | ||||||
Raduga | ||||||||||
3 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 164 | 46.16 | ||||||
Raduga | ||||||||||
4 | Juho Luukkonen | 1999 | 141 | 48.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Eetu Isosuo | 2000 | 137 | 48.97 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Joona Ruuskanen | 2000 | 133 | 49.46 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Anton Karkkainen | 2001 | 132 | 49.59 | ||||||
Raduga | ||||||||||
8 | Kasperi Paananen | 1999 | 114 | 52.03 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Dania Domogerov | 2001 | 110 | 52.64 | ||||||
Raduga | ||||||||||
10 | Anton Heinonen | 2000 | 106 | 53.29 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Juho Ruuskanen | 2001 | 93 | 55.67 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Arttu Virtanen | 1999 | 79 | 58.77 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Kasper Envalds | 2001 | 77 | 59.28 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Taneli Lantta | 2001 | 74 | 1:00.24 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Oliver Keho | 2000 | 68 | 1:01.82 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Jimi Lybeck | 2001 | 62 | 1:03.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Kalle Mäkinen | 2002 | DNF | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Juho Kurttila | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 46, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Konsta Nenonen | 1998 | 335 | 36.36 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Santeri Pitkänen | 1997 | 243 | 40.47 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Antti Nieminen | 1997 | 232 | 41.11 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 196 | 43.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Robert Saroniemi | 1998 | 136 | 49.14 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Alexander Beric | 1997 | 127 | 50.25 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Aleksi Aho | 1998 | 125 | 50.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Frans Antila | 1998 | 122 | 50.96 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Rasmus Virta | 1998 | 106 | 53.32 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Veikka Grundström | 1997 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 10.4 Ei koskenut seinää käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 47, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Sahla | 2000 | 278 | 41.76 | 1:24.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 246 | 42.91 | 1:28.18 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Sanna Putkonen | 2001 | 227 | 44.85 | 1:30.60 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
4 | Juuli Miettinen | 2000 | 203 | 45.44 | 1:34.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Alisa Airaksinen | 2001 | 197 | 46.45 | 1:34.85 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Irina Rasskazenkova | 2001 | 195 | 46.71 | 1:35.20 | |||||
Raduga | ||||||||||
7 | Daria Soloveva | 2001 | 175 | 47.55 | 1:38.74 | |||||
Raduga | ||||||||||
Laji 47, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Kurttila | 1998 | 417 | 35.96 | 1:13.95 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Mirva Kallström | 1999 | 386 | 37.57 | 1:15.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Silje Mikkelborg | 1998 | 364 | 38.67 | 1:17.32 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 353 | 38.35 | 1:18.12 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Senja Saarteinen | 1999 | 351 | 38.09 | 1:18.31 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Pinja Peippo | 1999 | 351 | 37.57 | 1:18.32 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Aino Otava | 1999 | 344 | 38.28 | 1:18.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Emma Suotula | 1998 | 342 | 38.83 | 1:18.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Emma Männikkö | 1998 | 319 | 39.76 | 1:20.85 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Ida Mustonen | 1998 | 314 | 39.67 | 1:21.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Ninni Luoma | 1998 | 312 | 39.62 | 1:21.46 | |||||
Koovee | ||||||||||
12 | Janina Selonen | 1998 | 310 | 40.06 | 1:21.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Emilia Naumanen | 1998 | 307 | 39.39 | 1:21.86 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Anniina Perkiö | 1999 | 306 | 39.92 | 1:21.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Annika Rautiainen | 1998 | 299 | 39.53 | 1:22.56 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Juulia Jokinen | 1999 | 285 | 40.24 | 1:23.88 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Emilia Loukola | 1999 | 275 | 41.04 | 1:24.88 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Katja Malmi | 1998 | 268 | 41.43 | 1:25.67 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 260 | 42.47 | 1:26.51 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Peppi Päiviö | 1999 | 259 | 41.70 | 1:26.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Alissa Eloranta | 1999 | 258 | 42.19 | 1:26.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 242 | 41.64 | 1:28.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Jasmin Vacker | 1999 | 241 | 43.49 | 1:28.71 | |||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Iiris Loukkola | 1999 | 238 | 43.34 | 1:29.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Jamina Riittinen | 1998 | 176 | 48.29 | 1:38.54 | |||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Kashika Arora | 1999 | 176 | 47.67 | 1:38.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Linda Rautio | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Pinja Aro | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 48, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Somila | 1999 | 221 | 39.24 | 1:20.99 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Henri Kyyrä | 1999 | 180 | 42.54 | 1:26.73 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Elias Lehmonen | 1999 | 158 | 44.69 | 1:30.55 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Casper Karlsson | 2000 | 155 | 44.57 | 1:31.06 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
5 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 151 | 45.37 | 1:31.95 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Juho Tavast | 1999 | 144 | 45.81 | 1:33.29 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Alexander Rezunik | 2001 | 141 | 45.29 | 1:33.94 | |||||
Raduga | ||||||||||
8 | Antti Lehtinen | 1999 | 134 | 46.88 | 1:35.55 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Aleksandr Sachuk | 2001 | 118 | 47.96 | 1:39.73 | |||||
Raduga | ||||||||||
10 | Kasper Envalds | 2001 | 112 | 50.46 | 1:41.44 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Toni Virtanen | 1999 | 108 | 50.42 | 1:42.86 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Werneri Grundström | 2000 | 106 | 50.56 | 1:43.27 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Jetro Isotalo | 2001 | 93 | 51.63 | 1:48.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Jeremia Laesvuori | 2001 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 48, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 415 | 32.14 | 1:05.63 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Henrik Rinkinen | 1997 | 383 | 33.45 | 1:07.41 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
3 | Valtteri Vepsä | 1997 | 336 | 34.14 | 1:10.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Juuso Seppä | 1997 | 334 | 34.88 | 1:10.54 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Thomas Böckerman | 1997 | 305 | 35.66 | 1:12.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Jaro Salo | 1997 | 290 | 36.00 | 1:13.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Atte Kansanaho | 1998 | 282 | 35.58 | 1:14.65 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Alexei Upornikov | 1998 | 272 | 37.10 | 1:15.57 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Joonas Kartau | 1998 | 266 | 36.86 | 1:16.05 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Toni Saharinen | 1997 | 262 | 37.25 | 1:16.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Jan Fredrik Halvorsen | 1998 | 255 | 38.31 | 1:17.19 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
12 | Anton Vaherno | 1998 | 249 | 37.64 | 1:17.84 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Henri Helin | 1997 | 244 | 37.90 | 1:18.31 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 227 | 39.17 | 1:20.18 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Antti Nieminen | 1997 | 214 | 40.16 | 1:21.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Mikko Sopanen | 1997 | 214 | 39.58 | 1:21.87 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Aapo Kinnari | 1997 | 201 | 41.36 | 1:23.57 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Lassi Ruohonen | 1998 | 195 | 41.36 | 1:24.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Joonas Kotiranta | 1998 | 186 | 42.63 | 1:25.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Valtteri Somero | 1998 | 180 | 42.29 | 1:26.60 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Samu Hujanen | 1997 | 170 | 43.31 | 1:28.26 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Aleksi Aho | 1998 | 123 | 49.62 | 1:38.47 | |||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Veikka Grundström | 1997 | 86 | 53.77 | 1:50.99 | |||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Johannes Länsisalo | 1998 | 82 | 54.00 | 1:52.66 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 49, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Aalto | 2000 | 392 | 33.58 | 1:09.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Neea Ramsay | 2000 | 358 | 34.86 | 1:11.83 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Anni Sahla | 2000 | 337 | 35.80 | 1:13.28 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Annika Karinkanta | 2000 | 322 | 35.74 | 1:14.42 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 318 | 36.05 | 1:14.73 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 311 | 36.77 | 1:15.26 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Noora Markkanen | 2001 | 308 | 36.74 | 1:15.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Fiia Salminen | 2000 | 307 | 37.18 | 1:15.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Amanda Jalonen | 2000 | 304 | 35.77 | 1:15.90 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Juuli Miettinen | 2000 | 299 | 36.67 | 1:16.29 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 296 | 35.96 | 1:16.57 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Nelli Toivonen | 2000 | 290 | 36.72 | 1:17.05 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Olesya Maslyakova | 2001 | 284 | 38.06 | 1:17.61 | |||||
Raduga | ||||||||||
14 | Elina Karinkanta | 2000 | 277 | 37.92 | 1:18.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Erika Kattilakoski | 2000 | 271 | 37.65 | 1:18.79 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Emma Kotiranta | 2001 | 261 | 38.96 | 1:19.83 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Marija Prozorova | 2000 | 260 | 38.54 | 1:19.96 | |||||
Raduga | ||||||||||
18 | Pinja Peltonen | 2000 | 252 | 38.60 | 1:20.80 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 243 | 39.06 | 1:21.70 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 232 | 39.86 | 1:23.03 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Marie Tuominen | 2000 | 231 | 39.49 | 1:23.11 | |||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Suvi Pakalen | 2000 | 227 | 39.83 | 1:23.60 | |||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Yana Talay | 2001 | 223 | 39.06 | 1:24.10 | |||||
Raduga | ||||||||||
24 | Aino Pere | 2000 | 219 | 40.24 | 1:24.65 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Alexandra Kapanen | 2000 | 215 | 40.58 | 1:25.09 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Nea Tiesmäki | 2000 | 205 | 40.37 | 1:26.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Siiri Järvinen | 2000 | 202 | 41.40 | 1:26.89 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Saara Sojolin | 2001 | 197 | 41.93 | 1:27.69 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Netta Nyberg | 2001 | 197 | 42.27 | 1:27.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Anna Rantanen | 2001 | 187 | 42.07 | 1:29.28 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Sofia Tuovila | 2001 | 186 | 41.48 | 1:29.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Riina Lagerblom | 2000 | 179 | 41.93 | 1:30.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Irina Rasskazenkova | 2001 | 176 | 42.69 | 1:31.01 | |||||
Raduga | ||||||||||
34 | Maari Sinivuori | 2001 | 164 | 44.15 | 1:33.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Amanda Rapinoja | 2001 | 164 | 44.25 | 1:33.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Peppi Siirtola | 2002 | 163 | 42.61 | 1:33.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Madeleine Berglund | 2000 | 161 | 42.35 | 1:33.80 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
38 | Emilia Flyckt | 2001 | 160 | 44.93 | 1:33.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Johanna Vieraankivi | 2001 | 160 | 45.32 | 1:33.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Marianna Porkka | 2000 | 159 | 44.83 | 1:34.16 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Fanny Virtanen | 2000 | 154 | 46.01 | 1:35.11 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Suvi Kurth | 2001 | 151 | 43.35 | 1:35.72 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
43 | Ronja Riihinen | 2000 | 148 | 44.80 | 1:36.50 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
44 | Elizaveta Malinina | 2001 | 145 | 44.49 | 1:37.10 | |||||
Raduga | ||||||||||
45 | Cia Wacklin | 2001 | 143 | 46.51 | 1:37.66 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Emma Pöytäkivi | 2001 | 142 | 45.03 | 1:37.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Taru Vannas | 2003 | 140 | 44.94 | 1:38.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
48 | Lotta Auvinen | 2001 | 127 | 48.26 | 1:41.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Adelina Skarp | 2001 | 122 | 47.94 | 1:42.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
50 | Annika Toiviainen | 2002 | 114 | 47.38 | 1:45.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
51 | Milla Lindgren | 2001 | 104 | 51.42 | 1:48.46 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
52 | Verna Rostedt | 2002 | 95 | 51.75 | 1:51.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
53 | Anni Savolainen | 2002 | 94 | 52.90 | 1:52.33 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
54 | Cami Wacklin | 2002 | 85 | 52.99 | 1:55.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Sara Puolakka | 2001 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Diana Lattu | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Linnea Eklund | 2000 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 49, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Natalie Kosiander | 1998 | 571 | 29.29 | 1:01.49 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
2 | Emma Augustsson | 1999 | 526 | 30.23 | 1:03.18 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
3 | Nea Kontturi | 1998 | 485 | 31.99 | 1:04.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 477 | 31.94 | 1:05.29 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Mirva Kallström | 1999 | 425 | 32.83 | 1:07.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Minni Kotka | 1998 | 415 | 33.69 | 1:08.38 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Ronja Järvinen | 1998 | 404 | 32.63 | 1:08.98 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 394 | 33.62 | 1:09.58 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Heini Hammar | 1999 | 386 | 33.41 | 1:10.06 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Tiia Tuomisto | 1998 | 384 | 33.53 | 1:10.19 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Emilia Naumanen | 1998 | 383 | 33.02 | 1:10.25 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Vilma Koskinen | 1998 | 379 | 33.01 | 1:10.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 374 | 33.81 | 1:10.80 | |||||
Koovee | ||||||||||
14 | Anniina Perkiö | 1999 | 364 | 34.10 | 1:11.44 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Adelia Spångberg | 1999 | 361 | 34.89 | 1:11.65 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Erika Lahtinen | 1998 | 358 | 34.54 | 1:11.86 | |||||
Koovee | ||||||||||
17 | Mila Pelttari | 1998 | 351 | 34.09 | 1:12.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Anna Hurme | 1998 | 338 | 35.13 | 1:13.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Joanna Hamberg | 1998 | 334 | 36.31 | 1:13.49 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Johanna Suova | 1999 | 325 | 35.57 | 1:14.18 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Henna Spets | 1999 | 324 | 36.09 | 1:14.25 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Julia Korva | 1999 | 321 | 35.56 | 1:14.52 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Katja Malmi | 1998 | 318 | 35.74 | 1:14.72 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Venla Huju | 1999 | 316 | 35.09 | 1:14.89 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
25 | Lena Niemi | 1999 | 313 | 34.73 | 1:15.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Helmi Kapiainen | 1998 | 309 | 36.63 | 1:15.48 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Iiris Miettinen | 1999 | 306 | 36.94 | 1:15.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Laura Mattila | 1998 | 302 | 35.48 | 1:16.04 | |||||
Koovee | ||||||||||
29 | Julia Hyvönen | 1998 | 300 | 35.28 | 1:16.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Micaela Andersin | 1999 | 293 | 36.93 | 1:16.81 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Tilda Vainio | 1999 | 292 | 37.14 | 1:16.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Ella Nieminen | 1998 | 287 | 36.34 | 1:17.36 | |||||
Koovee | ||||||||||
33 | Linda Rautio | 1998 | 274 | 37.44 | 1:18.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Noora Toivonen | 1998 | 269 | 38.85 | 1:19.00 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Inari Rostedt | 1999 | 269 | 37.68 | 1:19.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Anna Niemikotka | 1998 | 259 | 38.18 | 1:19.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Saga Räsänen | 1998 | 254 | 38.10 | 1:20.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Claudia Teikko | 1999 | 253 | 39.38 | 1:20.61 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Ella Auvinen | 1999 | 242 | 37.74 | 1:21.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Helena Knaapi | 1999 | 236 | 40.82 | 1:22.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Meri Kallio | 1999 | 229 | 39.14 | 1:23.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Ella Vainikka | 1998 | 227 | 39.59 | 1:23.57 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
43 | Anmari Porkka | 1998 | 219 | 39.52 | 1:24.65 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
44 | Emma Mononen | 1998 | 210 | 40.57 | 1:25.80 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
45 | Eveliina Lajolinna | 1999 | 194 | 41.50 | 1:28.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Lidia-Karlijn van der Helm | 1998 | 189 | 42.29 | 1:28.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Iida Rantanen | 1998 | 183 | 41.67 | 1:29.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Jessika Lehtonen | 1999 | 167 | 44.64 | 1:32.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Piia Kaivola | 1999 | 127 | 46.82 | 1:41.36 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Hanni Pratsch | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Linda Mylly | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lumikki Lehtilä | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 08 lokakuu 2011 |
Laji 50, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Laakkonen | 1999 | 265 | 33.03 | 1:09.98 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Antti Myllynen | 1999 | 264 | 33.37 | 1:10.04 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Walentin Koskinen | 2000 | 263 | 34.14 | 1:10.16 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 260 | 33.73 | 1:10.45 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Kyyrä | 1999 | 251 | 34.80 | 1:11.27 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Antti Hakkarainen | 2000 | 240 | 34.85 | 1:12.32 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Alexey Shubin | 2000 | 239 | 34.01 | 1:12.46 | |||||
Raduga | ||||||||||
8 | Jan Strömberg | 1999 | 236 | 34.90 | 1:12.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Vili Korhonen | 1999 | 205 | 35.60 | 1:16.25 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
10 | Aleksandr Prokofev | 2001 | 195 | 36.53 | 1:17.50 | |||||
Raduga | ||||||||||
11 | Jaakko Kokko | 1999 | 193 | 37.00 | 1:17.80 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Joel Knaapi | 2001 | 192 | 36.31 | 1:17.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Daniel Varga | 1999 | 190 | 37.27 | 1:18.17 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Jussi Jalava | 1999 | 190 | 37.26 | 1:18.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Savva Malinin | 2000 | 190 | 36.63 | 1:18.23 | |||||
Raduga | ||||||||||
16 | Daniil Urjupin | 2000 | 186 | 36.62 | 1:18.71 | |||||
Raduga | ||||||||||
17 | Onni Punkka | 2000 | 186 | 36.82 | 1:18.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Matvei Gukov | 2001 | 185 | 37.21 | 1:18.84 | |||||
Raduga | ||||||||||
19 | Eetu Isosuo | 2000 | 179 | 38.20 | 1:19.76 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Teemu Lehtonen | 2000 | 175 | 38.60 | 1:20.36 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Casper Karlsson | 2000 | 172 | 39.29 | 1:20.79 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
22 | Joona Salminen | 2000 | 166 | 38.77 | 1:21.72 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
23 | Alexander Pevgonen | 2000 | 160 | 37.61 | 1:22.84 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Oskari Rantamäki | 2001 | 156 | 37.91 | 1:23.48 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Tatu Hörkkö | 2001 | 155 | 39.93 | 1:23.58 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Dmitrii Rynkevich | 2001 | 151 | 39.12 | 1:24.46 | |||||
Raduga | ||||||||||
27 | Emil Piho | 1999 | 150 | 41.57 | 1:24.60 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Saku Suomalainen | 2001 | 145 | 41.83 | 1:25.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Jere Kujansuu | 1999 | 143 | 38.95 | 1:25.88 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
29 | Matias Hjelm | 2002 | 143 | 42.32 | 1:25.88 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Tarmo Syrjä | 1999 | 142 | 41.46 | 1:26.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Kasperi Paananen | 1999 | 140 | 39.16 | 1:26.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Teemu Järkkä | 1999 | 137 | 40.67 | 1:27.16 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Anton Helin | 1999 | 133 | 41.43 | 1:28.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Taneli Lantta | 2001 | 129 | 42.11 | 1:28.91 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Anton Heinonen | 2000 | 126 | 42.52 | 1:29.63 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Werneri Grundström | 2000 | 126 | 41.90 | 1:29.69 | |||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Henri Koski | 2000 | 123 | 41.04 | 1:30.27 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
39 | Joona Ruuskanen | 2000 | 122 | 43.39 | 1:30.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Juho Väyrynen | 1999 | 121 | 41.12 | 1:30.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Juho Ruuskanen | 2001 | 120 | 43.73 | 1:31.21 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Juska Juselius | 2000 | 119 | 43.10 | 1:31.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
43 | Jesse Haimi | 2001 | 113 | 46.10 | 1:32.97 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Jani Pölönen | 2000 | 112 | 43.53 | 1:33.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Arttu Virtanen | 1999 | 111 | 43.07 | 1:33.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Henrik Martola | 2000 | 111 | 45.73 | 1:33.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Anton Nuottajärvi | 2000 | 108 | 44.33 | 1:34.37 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Oskari Aalto | 2002 | 107 | 46.30 | 1:34.66 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Kalle Mäkinen | 2002 | 107 | 43.07 | 1:34.71 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Kevin Johansson | 2000 | 107 | 44.56 | 1:34.71 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
51 | Jeremia Laesvuori | 2001 | 105 | 45.03 | 1:35.31 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
52 | Kristian Karlsson | 2000 | 101 | 45.13 | 1:36.51 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
53 | Samuli Korva | 2002 | 99 | 44.65 | 1:37.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
54 | Samuli Hartikainen | 2001 | 91 | 46.56 | 1:39.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
55 | Jimi Lybeck | 2001 | 84 | 45.61 | 1:42.53 | |||||
Poseidon | ||||||||||
56 | Juho Kurttila | 2001 | 79 | 48.36 | 1:44.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
57 | Jetro Isotalo | 2001 | 76 | 50.13 | 1:45.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
58 | Daniel Golovine | 1999 | 75 | 48.97 | 1:46.55 | |||||
Poseidon | ||||||||||
59 | Laurens van der Helm | 2001 | 71 | 51.15 | 1:48.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
60 | Oliver Keho | 2000 | 58 | 54.24 | 1:56.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Juho Luukkonen | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Reko Penttilä | 1999 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 50, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Lampinen | 1997 | 478 | 27.01 | 57.46 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Pontus Kaisti | 1997 | 464 | 27.81 | 58.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Mikko Pesso | 1997 | 455 | 28.36 | 58.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Pietari Virta | 1997 | 432 | 28.58 | 59.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 414 | 28.99 | 1:00.32 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Arttu Mitrunen | 1997 | 383 | 29.69 | 1:01.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 373 | 30.02 | 1:02.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Arto Auri | 1997 | 373 | 29.45 | 1:02.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Oskari Mäkinen | 1997 | 361 | 29.33 | 1:03.09 | |||||
Koovee | ||||||||||
10 | Toni Meriläinen | 1997 | 361 | 30.42 | 1:03.11 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Niko Nästi | 1997 | 359 | 29.85 | 1:03.25 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Juuso Seppä | 1997 | 357 | 30.59 | 1:03.36 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Esa Paavilainen | 1997 | 352 | 31.08 | 1:03.64 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Rauno Liivand | 1997 | 345 | 29.85 | 1:04.06 | |||||
Kalevi Ujumisklubi | ||||||||||
15 | Reko Patinen | 1998 | 327 | 31.21 | 1:05.23 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Heikki Tervanen | 1998 | 327 | 31.70 | 1:05.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Joonas Kartau | 1998 | 323 | 31.46 | 1:05.52 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Matias Hiillos | 1997 | 308 | 31.72 | 1:06.58 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Konsta Nenonen | 1998 | 307 | 31.84 | 1:06.65 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Roope Pakkanen | 1997 | 305 | 32.60 | 1:06.77 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
21 | Santeri Pitkänen | 1997 | 299 | 31.37 | 1:07.21 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Jan Fredrik Halvorsen | 1998 | 290 | 33.11 | 1:07.89 | |||||
SSK Skjetten Svømming | ||||||||||
23 | Juho Salminen | 1997 | 289 | 32.77 | 1:07.96 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
24 | Elias Hjelm | 1998 | 281 | 33.59 | 1:08.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Marko Lassila | 1998 | 280 | 32.52 | 1:08.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 278 | 33.46 | 1:08.89 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Joonatan Palo | 1998 | 270 | 34.44 | 1:09.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Ilari Koskimies | 1998 | 270 | 33.55 | 1:09.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Robert Jalonen | 1998 | 269 | 32.75 | 1:09.59 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Joel af Hällström | 1997 | 255 | 33.53 | 1:10.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Antti Korttilalli | 1997 | 249 | 34.19 | 1:11.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Samu Hujanen | 1997 | 244 | 34.42 | 1:11.89 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
33 | Dmitry Nosov | 1998 | 244 | 34.30 | 1:11.93 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Tuukka Hörkkö | 1998 | 243 | 34.22 | 1:12.02 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Topias Peltonen | 1997 | 241 | 34.12 | 1:12.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Aapo Kinnari | 1997 | 233 | 34.43 | 1:13.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
37 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 231 | 33.69 | 1:13.20 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
38 | Miika Mäentaus | 1998 | 202 | 36.04 | 1:16.56 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
39 | Joonatan Saxberg | 1997 | 188 | 36.16 | 1:18.48 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
40 | Axel Gotthardt | 1998 | 179 | 37.41 | 1:19.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Frans Antila | 1998 | 176 | 38.53 | 1:20.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Elias Kario | 1997 | 174 | 37.72 | 1:20.43 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
43 | Rasmus Virta | 1998 | 170 | 38.00 | 1:21.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
44 | Santeri Huhtala | 1998 | 166 | 39.79 | 1:21.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Joel Vaitilo | 1998 | 165 | 39.50 | 1:21.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Alexander Beric | 1997 | 158 | 41.27 | 1:23.14 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Arttu Mäki | 1998 | 147 | 40.32 | 1:25.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Robert Saroniemi | 1998 | 95 | 44.37 | 1:38.41 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Juhana Autti | 1997 | DNS | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Eemeli Jussila | 1998 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kevin Andersson | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 | Tulostuspäivämäärä | 09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:26 |