Resultater for Østdanske Mesterskaber (K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2011 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 januar 2012 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:09.32 2009-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.84 | 1:11.62 | |||||
2 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.65 | 1:14.42 | |||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | 1:14.55 | |||||
4 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.00 | 1:14.63 | |||||
5 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 35.54 | 1:14.70 | |||||
6 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.16 | 1:15.60 | |||||
7 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.74 | 1:15.66 | |||||
8 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.63 | 1:15.96 | |||||
9 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.33 | 1:15.97 | |||||
10 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.39 | 1:16.41 | |||||
11 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.33 | 1:16.56 | |||||
12 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.49 | 1:16.78 | |||||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.31 | 1:17.07 | |||||
14 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 36.33 | 1:17.47 | |||||
14 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.71 | 1:17.47 | |||||
16 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.29 | 1:17.54 | |||||
17 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.56 | 1:17.62 | |||||
18 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.76 | 1:18.11 | |||||
19 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.41 | 1:18.13 | |||||
20 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.79 | 1:18.26 | |||||
21 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.16 | 1:18.64 | |||||
22 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.09 | 1:18.79 | |||||
23 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.58 | 1:18.80 | |||||
24 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.32 | 1:19.00 | |||||
25 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.48 | 1:19.28 | |||||
26 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 38.05 | 1:20.07 | |||||
27 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.48 | 1:20.28 | |||||
28 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 39.53 | 1:22.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:46 |