Tulokset Østdanske Mesterskaber (K)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 30 oktober 2011 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 januar 2012 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.03 | 1:13.31 | 1:54.87 | 2:34.75 | |||
2 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | 1:15.77 | 1:56.45 | 2:34.87 | |||
3 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 36.37 | 1:15.66 | 1:55.41 | 2:35.93 | |||
4 | Olivia Ane Frey | 1994 | GI-40 Hermes | 35.62 | 1:15.53 | 1:56.00 | 2:36.55 | |||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | 1:16.49 | 1:57.35 | 2:38.22 | |||
6 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.87 | 1:17.22 | 1:58.34 | 2:38.51 | |||
7 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.45 | 1:18.12 | 1:58.32 | 2:39.10 | |||
8 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.08 | 1:17.86 | 1:59.00 | 2:41.13 | |||
9 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.84 | 1:18.73 | 2:00.20 | 2:41.31 | |||
10 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.54 | 1:18.25 | 2:00.31 | 2:41.54 | |||
11 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 37.41 | 1:19.43 | 2:00.89 | 2:42.04 | |||
12 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.04 | 1:17.95 | 2:00.50 | 2:42.75 | |||
13 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.01 | 1:18.35 | 2:00.59 | 2:42.81 | |||
14 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.73 | 1:18.40 | 2:00.75 | 2:42.93 | |||
15 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:18.17 | 2:01.41 | 2:43.02 | |||
16 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 36.50 | 1:18.69 | 2:00.84 | 2:43.03 | |||
17 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 37.71 | 1:19.01 | 2:01.86 | 2:44.86 | |||
18 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.06 | 1:19.93 | 2:02.46 | 2:44.89 | |||
19 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.74 | 1:20.96 | 2:03.31 | 2:45.06 | |||
20 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.69 | 1:22.48 | 2:05.00 | 2:46.56 | |||
20 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 37.86 | 1:19.70 | 2:03.02 | 2:46.56 | |||
22 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.28 | 1:22.11 | 2:05.22 | 2:47.51 | |||
23 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.18 | 1:20.93 | 2:04.69 | 2:48.50 | |||
24 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.94 | 1:21.27 | 2:05.55 | 2:48.56 | |||
25 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 38.24 | 1:20.90 | 2:04.34 | 2:48.57 | |||
26 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.46 | 1:23.51 | 2:07.78 | 2:51.11 | |||
27 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 40.01 | 1:24.03 | 2:08.84 | 2:53.99 | |||
28 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 40.08 | 1:24.04 | 2:09.26 | 2:54.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 10:27 |