Results for Spar Nord Cup Frederiksberg 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 184 | 44.45 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 161 | 44.15 | 1:33.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 138 | 46.25 | 1:38.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 137 | 47.57 | 1:38.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 121 | 48.75 | 1:43.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 118 | 48.09 | 1:44.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 116 | 47.55 | 1:44.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | 114 | 47.24 | 1:45.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 114 | 48.63 | 1:45.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Sophia Scott-Rasmussen | 2002 | 111 | 49.75 | 1:46.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 102 | 50.09 | 1:49.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 81 | 55.50 | 1:57.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Ida Iversen | 2002 | 67 | 57.83 | 2:05.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Thea Jacobsen | 2003 | 50 | 1:04.82 | 2:18.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Thea F. Johansen | 2003 | 42 | 1:04.38 | 2:26.31 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Laura Sonne | 2003 | 36 | 1:10.85 | 2:34.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Emma Larsen | 2003 | 27 | 1:18.47 | 2:50.25 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Helene Jensen | 2003 | DNF | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 464 | 31.85 | 1:05.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 349 | 34.47 | 1:12.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 307 | 37.12 | 1:15.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 301 | 35.88 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Celine Brock | 2000 | 289 | 36.21 | 1:17.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 288 | 37.23 | 1:17.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 280 | 36.84 | 1:17.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 267 | 38.36 | 1:19.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 264 | 38.23 | 1:19.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 244 | 38.87 | 1:21.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 237 | 38.86 | 1:22.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Bülow | 2001 | 230 | 1:23.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Regitze Gaard | 2001 | 229 | 39.52 | 1:23.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 226 | 38.96 | 1:23.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 202 | 39.07 | 1:26.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Mathilde Laugesen | 2001 | 183 | 43.19 | 1:29.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 182 | 42.88 | 1:30.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 181 | 42.79 | 1:30.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | 177 | 41.56 | 1:30.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Victoria Vorm | 2001 | 162 | 44.05 | 1:33.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Victoria Dahl | 2000 | 156 | 46.57 | 1:34.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Emma Mikkelsen | 2001 | 151 | 44.76 | 1:35.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Isabel Absel | 2001 | 150 | 44.78 | 1:36.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 143 | 42.36 | 1:37.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 139 | 46.74 | 1:38.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Camilla Hansen | 2000 | 113 | 49.27 | 1:45.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Rositha Christensen | 2000 | 110 | 48.78 | 1:46.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Josefine Rønved | 2001 | 98 | 53.41 | 1:50.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Josefine Sørensen | 2000 | 91 | 52.61 | 1:53.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Amalie Jacobsen | 2000 | 86 | 52.74 | 1:55.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Liva Guldborg | 2001 | 52 | 1:01.13 | 2:16.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Cecilie Olsen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sofie Kornbek | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 504 | 30.60 | 1:04.08 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 494 | 30.75 | 1:04.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nikoline Svensson | 1998 | 439 | 31.84 | 1:07.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 429 | 32.40 | 1:07.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | 400 | 32.82 | 1:09.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 397 | 33.03 | 1:09.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 395 | 32.63 | 1:09.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Marie Skov Andersen | 1998 | 389 | 33.01 | 1:09.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 389 | 33.57 | 1:09.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 382 | 34.10 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 380 | 33.83 | 1:10.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 372 | 34.24 | 1:10.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Katrine B. Hansen | 1999 | 367 | 34.11 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 365 | 33.72 | 1:11.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | 358 | 33.77 | 1:11.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 356 | 33.61 | 1:11.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sara Krell Refn | 1999 | 348 | 34.34 | 1:12.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicoline Clement | 1999 | 337 | 34.82 | 1:13.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Natasja Schultz | 1998 | 334 | 34.28 | 1:13.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mathilde Olsen | 1998 | 333 | 34.59 | 1:13.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 333 | 35.62 | 1:13.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | 332 | 35.03 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Ida Jensen | 1998 | 317 | 35.73 | 1:14.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 314 | 36.58 | 1:15.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Rebekka Larsen | 1998 | 313 | 35.52 | 1:15.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Simone Bukholt | 1999 | 303 | 34.87 | 1:15.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Diana Jacobsen | 1998 | 289 | 36.31 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Stine Mathiasen | 1998 | 282 | 37.24 | 1:17.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Signe Skousen | 1999 | 275 | 37.49 | 1:18.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Helena Wendelboe | 1998 | 250 | 38.21 | 1:21.00 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 242 | 38.42 | 1:21.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 241 | 38.65 | 1:22.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Katrine Johannessen | 1999 | 190 | 42.32 | 1:28.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta Therese Jepsen | 1998 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Stephanie Damgaard | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maiken Jakobsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 609 | 29.04 | 1:00.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 594 | 29.60 | 1:00.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 590 | 29.23 | 1:00.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 586 | 29.76 | 1:00.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | 579 | 30.18 | 1:01.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 544 | 29.48 | 1:02.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 537 | 30.43 | 1:02.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Louise Delani | 1984 | 533 | 30.00 | 1:02.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 525 | 30.56 | 1:03.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 522 | 30.37 | 1:03.36 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 512 | 30.07 | 1:03.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 510 | 30.91 | 1:03.84 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Meier | 1995 | 510 | 30.38 | 1:03.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 504 | 30.33 | 1:04.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 495 | 30.47 | 1:04.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 493 | 30.36 | 1:04.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sif Vange | 1997 | 492 | 31.07 | 1:04.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 489 | 31.01 | 1:04.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Olivia Ane Frey | 1994 | 486 | 30.96 | 1:04.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 467 | 31.65 | 1:05.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 457 | 31.13 | 1:06.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Clara Lindecrona | 1993 | 453 | 30.63 | 1:06.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thea Jensen | 1996 | 448 | 32.12 | 1:06.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Clara Albek | 1996 | 412 | 32.99 | 1:08.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Liv Beudeker | 1995 | 332 | 35.44 | 1:13.66 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
26 | Cecilie T Linden | 1997 | 322 | 35.21 | 1:14.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 304 | 35.93 | 1:15.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Charlotte Pedersen | 1996 | 258 | 37.51 | 1:20.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helene Vistisen | 1997 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Sabina Larsen | 1992 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:25 |