Resultat för Spar Nord Cup Frederiksberg 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 177 | 42.43 | 1:30.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 171 | 43.82 | 1:31.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 171 | 43.05 | 1:31.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 156 | 44.26 | 1:34.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jonas Jørgensen | 2001 | 155 | 43.87 | 1:34.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 152 | 46.88 | 1:35.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | 151 | 43.96 | 1:35.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 151 | 47.64 | 1:35.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Yukia Hansen | 2000 | 145 | 42.51 | 1:36.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 141 | 46.98 | 1:37.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ole Damgaard | 2002 | 136 | 45.83 | 1:38.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 134 | 46.80 | 1:39.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 129 | 44.83 | 1:40.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 125 | 49.83 | 1:41.61 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | August Weilguny | 2001 | 122 | 46.79 | 1:42.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Côme Basile Receveur | 2002 | 114 | 49.70 | 1:44.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 111 | 51.09 | 1:45.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Marcus Munkholm | 2001 | 110 | 46.83 | 1:45.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Emil Enevoldsen | 2000 | 110 | 1:45.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Anders Warberg | 2001 | 106 | 50.02 | 1:47.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 99 | 51.36 | 1:49.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Sebastian Wærling | 2000 | 89 | 56.23 | 1:53.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Frede Meincke | 2002 | 88 | 54.07 | 1:54.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 83 | 56.63 | 1:56.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 82 | 54.86 | 1:56.73 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Emil Skaarup | 2001 | 79 | 58.84 | 1:58.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Frederik Schorling | 2000 | 78 | 1:58.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 74 | 54.92 | 2:00.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Aleksandar Pesic | 2001 | 63 | 1:02.88 | 2:07.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 42 | 1:15.38 | 2:25.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 359 | 33.62 | 1:11.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Wilquin | 1998 | 309 | 35.92 | 1:15.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Tobias Fournais | 1998 | 306 | 34.28 | 1:15.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 288 | 35.32 | 1:16.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 281 | 36.22 | 1:17.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Martin Wiftrand | 1998 | 269 | 37.93 | 1:18.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Emil Hedegaard | 1999 | 267 | 36.00 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 258 | 36.02 | 1:19.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jon R. Pedersen | 1998 | 245 | 38.64 | 1:21.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Kenneth Abcell | 1998 | 245 | 37.91 | 1:21.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Rasmus Skalbo | 1998 | 237 | 38.00 | 1:22.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Christoffer Børling | 1998 | 226 | 39.21 | 1:23.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marcus Højengaard | 1999 | 218 | 38.57 | 1:24.34 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Mads Midtbøll | 1998 | 216 | 39.04 | 1:24.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 215 | 40.03 | 1:24.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 214 | 39.10 | 1:24.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Emil D. Nielsen | 1999 | 207 | 38.85 | 1:25.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 205 | 41.35 | 1:26.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 204 | 39.85 | 1:26.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Lukas Gustafson | 1999 | 198 | 39.03 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | 197 | 40.71 | 1:27.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | 196 | 39.41 | 1:27.39 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
23 | Erik Kjaergaard | 1999 | 196 | 42.26 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Christoffer Kiss | 1999 | 187 | 43.59 | 1:28.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 185 | 41.31 | 1:29.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 182 | 41.87 | 1:29.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Mads Andersen | 1998 | 178 | 40.62 | 1:30.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Lukas Storm | 1999 | 142 | 49.08 | 1:37.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 100 | 50.17 | 1:49.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Galving | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 425 | 31.36 | 1:07.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 424 | 32.81 | 1:07.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 420 | 31.16 | 1:07.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniel Højme | 1997 | 326 | 35.40 | 1:13.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Gustav Krøll | 1996 | 324 | 34.03 | 1:13.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 315 | 35.54 | 1:14.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 314 | 34.51 | 1:14.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 225 | 37.45 | 1:23.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 214 | 39.38 | 1:24.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Tarp Jørgensen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Christensen | 1991 | 531 | 30.37 | 1:02.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 530 | 29.56 | 1:02.71 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | 461 | 29.93 | 1:05.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Søren Meier | 1994 | 458 | 30.57 | 1:05.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 447 | 30.19 | 1:06.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | 446 | 30.44 | 1:06.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mark Bjerregaard | 1994 | 430 | 30.74 | 1:07.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Lindecrona | 1995 | 377 | 32.43 | 1:10.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:38 |