Resultat för UGP 4 2011 Mölndal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 31.68 | 1:07.87 | 1:45.58 | 2:21.69 | |||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 33.02 | 1:09.53 | 1:47.89 | 2:23.89 | |||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 33.84 | 1:11.00 | 1:48.25 | 2:25.06 | |||
4 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 33.92 | 1:11.32 | 1:50.54 | 2:29.21 | |||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.08 | 1:10.87 | 1:49.98 | 2:29.72 | |||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.98 | 1:13.60 | 1:53.69 | 2:31.94 | |||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.32 | 1:13.40 | 1:53.73 | 2:32.74 | |||
8 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 36.00 | 1:16.89 | 1:58.43 | 2:37.28 | |||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 35.79 | 1:16.08 | 1:58.36 | 2:37.62 | |||
10 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.00 | 1:17.43 | 1:59.09 | 2:38.80 | |||
11 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.69 | 1:18.48 | 2:01.65 | 2:41.31 | |||
12 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.88 | 1:18.88 | 2:01.72 | 2:43.63 | |||
13 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.31 | 1:22.02 | 2:04.38 | 2:44.82 | |||
14 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 38.12 | 1:21.18 | 2:04.36 | 2:47.02 | |||
15 | Hanna Ullerholt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.34 | 1:20.71 | 2:06.28 | 2:47.48 | |||
16 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:20.40 | 2:04.71 | 2:47.51 | |||
17 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 39.00 | 1:21.70 | 2:05.27 | 2:47.72 | |||
18 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 38.09 | 1:21.84 | 2:06.56 | 2:48.73 | |||
19 | Alisa Egecioglu | 1999 | Göteborg Sim | 36.82 | 1:18.32 | 2:04.46 | 2:50.25 | |||
20 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.51 | 1:22.73 | 2:07.50 | 2:52.07 | |||
21 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 38.04 | 1:22.06 | 2:08.34 | 2:52.90 | |||
22 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.59 | 1:24.60 | 2:10.51 | 2:54.79 | |||
23 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 38.95 | 1:24.85 | 2:11.34 | 2:55.31 | |||
24 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 37.71 | 1:21.87 | 2:09.14 | 2:56.34 | |||
25 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.91 | 1:25.34 | 2:12.33 | 2:56.46 | |||
26 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.48 | 1:23.98 | 2:11.90 | 2:56.89 | |||
27 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 41.19 | 1:26.74 | 2:14.37 | 2:57.34 | |||
28 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 39.58 | 1:24.86 | 2:12.64 | 2:57.36 | |||
29 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.04 | 1:24.12 | 2:12.10 | 2:58.13 | |||
30 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.00 | 1:26.93 | 2:13.86 | 2:58.24 | |||
31 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 41.29 | 1:26.77 | 2:14.29 | 2:58.41 | |||
32 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 42.73 | 1:30.11 | 2:17.52 | 2:59.85 | |||
33 | Katie Sobek | 2000 | Göteborg Sim | 42.44 | 1:29.18 | 2:15.33 | 3:00.67 | |||
34 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.61 | 1:27.73 | 2:15.48 | 3:01.62 | |||
35 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 41.30 | 1:28.25 | 2:16.19 | 3:02.39 | |||
36 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.37 | 1:27.71 | 2:16.94 | 3:02.54 | |||
37 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.75 | 1:30.13 | 2:19.30 | 3:03.19 | |||
38 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.90 | 1:30.16 | 2:19.31 | 3:07.08 | |||
39 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 42.77 | 1:32.33 | 2:21.89 | 3:07.28 | |||
40 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 43.20 | 1:31.05 | 2:19.85 | 3:07.68 | |||
41 | Sanna Nordqvist | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.86 | 1:30.02 | 2:19.49 | 3:09.52 | |||
42 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 38.93 | 1:28.57 | 2:22.88 | 3:15.70 | |||
43 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.95 | 1:35.40 | 2:28.29 | 3:18.56 | |||
44 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 42.21 | 1:33.13 | 2:28.47 | 3:21.46 | |||
45 | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.14 | 1:39.50 | 2:32.17 | 3:21.56 | |||
46 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 41.79 | 1:33.12 | 2:30.33 | 3:25.43 | |||
47 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.28 | 1:37.78 | 2:34.07 | 3:26.83 | |||
48 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.08 | 1:43.45 | 2:38.65 | 3:29.94 | |||
49 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 46.07 | 1:40.12 | 2:36.85 | 3:32.22 | |||
50 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 42.65 | 1:37.46 | 2:37.55 | 3:35.50 | |||
- | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Ulrike Steyr | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.08 | 1:05.17 | 1:39.92 | 2:14.70 | |||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.62 | 1:04.88 | 1:40.39 | 2:15.56 | |||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.39 | 1:05.87 | 1:41.37 | 2:15.73 | |||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.28 | 1:05.72 | 1:41.46 | 2:16.96 | |||
5 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.12 | 1:06.68 | 1:43.14 | 2:19.55 | |||
6 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 32.61 | 1:08.84 | 1:45.99 | 2:22.59 | |||
7 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:10.11 | 1:47.52 | 2:23.92 | |||
8 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 32.84 | 1:09.73 | 1:47.68 | 2:24.39 | |||
9 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.14 | 1:10.83 | 1:48.51 | 2:25.57 | |||
10 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 32.68 | 1:09.81 | 1:48.26 | 2:25.64 | |||
11 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 33.54 | 1:10.68 | 1:49.09 | 2:25.70 | |||
12 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 33.84 | 1:12.73 | 1:52.54 | 2:30.37 | |||
13 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 34.15 | 1:12.60 | 1:52.50 | 2:31.04 | |||
14 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.39 | 1:12.34 | 1:52.24 | 2:31.21 | |||
15 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.31 | 1:12.20 | 1:52.20 | 2:32.19 | |||
16 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.71 | 1:12.91 | 1:54.01 | 2:32.24 | |||
17 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 35.47 | 1:15.17 | 1:56.24 | 2:34.90 | |||
18 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 35.41 | 1:15.91 | 1:56.39 | 2:35.34 | |||
19 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 34.99 | 1:14.19 | 1:54.93 | 2:35.78 | |||
20 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 35.97 | 1:16.92 | 1:58.82 | 2:39.53 | |||
21 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.64 | 1:20.07 | 2:04.61 | 2:45.90 | |||
22 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.52 | 1:20.43 | 2:04.31 | 2:46.29 | |||
23 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.58 | 1:20.88 | 2:05.75 | 2:48.80 | |||
24 | Linnéa Hellberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.78 | 1:25.49 | 2:12.89 | 2:58.30 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.09 | 1:03.68 | 1:37.76 | 2:12.53 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.35 | 1:05.95 | 1:40.99 | 2:15.75 | |||
3 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 31.99 | 1:07.29 | 1:43.38 | 2:20.01 | |||
4 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 31.94 | 1:08.46 | 1:45.84 | 2:21.82 | |||
5 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.58 | 1:08.61 | 1:46.32 | 2:22.74 | |||
6 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.47 | 1:09.24 | 1:47.56 | 2:24.72 | |||
7 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 33.20 | 1:10.30 | 1:48.52 | 2:25.68 | |||
8 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.64 | 1:09.64 | 1:48.32 | 2:26.76 | |||
9 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.47 | 1:12.36 | 1:51.55 | 2:32.46 | |||
10 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 33.82 | 1:12.77 | 1:53.63 | 2:33.19 | |||
11 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 35.18 | 1:15.51 | 1:55.16 | 2:34.59 | |||
12 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.63 | 1:12.48 | 1:53.61 | 2:34.77 | |||
13 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.59 | 1:16.87 | 1:58.95 | 2:39.90 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 30.94 | 1:05.25 | 1:41.04 | 2:14.70 | |||
2 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 31.27 | 1:05.52 | 1:40.99 | 2:16.34 | |||
3 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.08 | 1:05.43 | 1:41.32 | 2:17.61 | |||
4 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.65 | 1:09.51 | 1:46.44 | 2:22.07 | |||
5 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.38 | 1:08.51 | 1:46.45 | 2:25.65 | |||
6 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.93 | 1:10.29 | 1:48.66 | 2:26.41 | |||
7 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.32 | 1:11.40 | 1:49.50 | 2:26.95 | |||
8 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 33.49 | 1:10.86 | 1:49.26 | 2:27.17 | |||
9 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.18 | 1:10.45 | 1:48.29 | 2:27.58 | |||
10 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 32.65 | 1:10.92 | 1:50.38 | 2:28.29 | |||
11 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 34.12 | 1:13.11 | 1:53.55 | 2:34.22 | |||
12 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.46 | 1:15.51 | 1:57.71 | 2:37.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:29 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.96 | 1:12.95 | |||||
2 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.84 | 1:14.38 | |||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 37.08 | 1:17.43 | |||||
4 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.53 | 1:17.81 | |||||
5 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.44 | 1:18.57 | |||||
6 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.33 | 1:19.06 | |||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.57 | 1:20.58 | |||||
8 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 39.87 | 1:24.54 | |||||
9 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 39.18 | 1:25.11 | |||||
10 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.21 | 1:25.13 | |||||
11 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 38.57 | 1:25.85 | |||||
12 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 40.60 | 1:28.05 | |||||
13 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 38.95 | 1:29.02 | |||||
14 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 42.17 | 1:34.28 | |||||
15 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 44.48 | 1:38.07 | |||||
16 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:38.41 | |||||
17 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.18 | 1:46.92 | |||||
- | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.71 | 1:03.17 | |||||
2 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.29 | 1:04.96 | |||||
3 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.75 | 1:05.52 | |||||
4 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.94 | 1:05.67 | |||||
5 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 33.08 | 1:10.24 | |||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.29 | 1:10.48 | |||||
7 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.54 | 1:13.14 | |||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.82 | 1:13.64 | |||||
9 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 35.69 | 1:18.45 | |||||
10 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.82 | 1:18.68 | |||||
11 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 36.65 | 1:24.11 | |||||
12 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 38.63 | 1:26.12 | |||||
13 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.34 | 1:28.55 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.33 | 1:02.39 | |||||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.20 | 1:07.14 | |||||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.26 | 1:08.73 | |||||
4 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.71 | 1:08.91 | |||||
5 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 32.71 | 1:10.66 | |||||
6 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.85 | 1:14.37 | |||||
7 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 37.10 | 1:22.81 | |||||
8 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 37.05 | 1:23.74 | |||||
9 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.06 | 1:27.69 | |||||
- | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.24 | 1:00.09 | |||||
2 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.58 | 1:02.21 | |||||
3 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.70 | 1:02.24 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.11 | 1:03.10 | |||||
5 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 30.81 | 1:04.22 | |||||
6 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 30.49 | 1:04.90 | |||||
7 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 30.58 | 1:05.22 | |||||
8 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.69 | 1:05.65 | |||||
9 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.83 | 1:05.95 | |||||
10 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 30.53 | 1:06.11 | |||||
11 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.45 | 1:06.83 | |||||
12 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.96 | 1:07.07 | |||||
13 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.66 | 1:07.36 | |||||
14 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.19 | 1:07.46 | |||||
15 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.42 | 1:07.65 | |||||
16 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 31.16 | 1:08.19 | |||||
17 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.91 | 1:08.58 | |||||
18 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:08.78 | |||||
19 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.51 | 1:10.68 | |||||
20 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 31.07 | 1:10.83 | |||||
21 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 32.71 | 1:12.06 | |||||
22 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 32.17 | 1:13.34 | |||||
23 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.95 | 1:14.13 | |||||
24 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.46 | 1:14.31 | |||||
25 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 35.87 | 1:17.98 | |||||
26 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.89 | 1:18.43 | |||||
27 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.25 | 1:29.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:38 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.70 | 1:24.23 | |||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.73 | 1:27.20 | |||||
3 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.12 | 1:27.69 | |||||
4 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 41.77 | 1:28.09 | |||||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.82 | 1:28.29 | |||||
6 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 41.65 | 1:28.30 | |||||
7 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.65 | 1:31.53 | |||||
8 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 43.10 | 1:31.58 | |||||
9 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 43.60 | 1:32.64 | |||||
10 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.61 | 1:33.20 | |||||
11 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.24 | 1:33.79 | |||||
12 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.04 | 1:35.36 | |||||
13 | Alisa Egecioglu | 1999 | Göteborg Sim | 44.89 | 1:36.12 | |||||
14 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 46.71 | 1:36.98 | |||||
15 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 45.46 | 1:37.20 | |||||
16 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.43 | 1:37.58 | |||||
17 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 45.74 | 1:37.67 | |||||
18 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.21 | 1:37.69 | |||||
19 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 46.44 | 1:38.58 | |||||
20 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.45 | 1:38.64 | |||||
21 | Hanna Ullerholt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.65 | 1:39.06 | |||||
22 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 48.69 | 1:40.21 | |||||
23 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 48.00 | 1:40.32 | |||||
24 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 44.59 | 1:40.97 | |||||
25 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 49.11 | 1:42.24 | |||||
26 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 48.89 | 1:42.34 | |||||
27 | Ellen Fridriksson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.00 | 1:42.78 | |||||
28 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 48.79 | 1:43.61 | |||||
29 | Ebba Wikner | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.13 | 1:43.68 | |||||
30 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 49.17 | 1:43.71 | |||||
31 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 49.38 | 1:44.89 | |||||
32 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.72 | 1:44.96 | |||||
33 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.96 | 1:46.55 | |||||
34 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 51.72 | 1:46.64 | |||||
35 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.62 | 1:48.17 | |||||
35 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.40 | 1:48.17 | |||||
37 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.54 | 1:48.93 | |||||
38 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.01 | 1:49.17 | |||||
39 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 51.95 | 1:49.43 | |||||
40 | Katie Sobek | 2000 | Göteborg Sim | 54.25 | 1:50.57 | |||||
41 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.80 | 1:50.88 | |||||
42 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.70 | 1:51.21 | |||||
43 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 53.65 | 1:51.62 | |||||
44 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.26 | 1:52.18 | |||||
45 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.55 | 1:53.55 | |||||
46 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.04 | 1:55.69 | |||||
47 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.47 | 1:56.29 | |||||
48 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 54.69 | 1:56.46 | |||||
49 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.10 | 1:57.77 | |||||
50 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.43 | 1:58.90 | |||||
51 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.35 | 2:00.24 | |||||
52 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 57.39 | 2:01.59 | |||||
53 | Amanda Larsson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.72 | 2:25.83 | |||||
- | Felicia Leandersson | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Reuterberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ulrike Steyr | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.83 | 1:24.14 | |||||
2 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:26.19 | |||||
3 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.23 | 1:27.17 | |||||
4 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 42.24 | 1:28.42 | |||||
5 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.51 | 1:33.24 | |||||
6 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 44.53 | 1:35.63 | |||||
7 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.08 | 1:35.68 | |||||
8 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.75 | 1:40.18 | |||||
9 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.47 | 1:40.22 | |||||
10 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 47.73 | 1:40.52 | |||||
11 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 50.91 | 1:47.05 | |||||
- | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 37.54 | 1:17.69 | |||||
2 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.96 | 1:20.11 | |||||
3 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.30 | 1:23.36 | |||||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 38.82 | 1:24.47 | |||||
5 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 40.34 | 1:24.94 | |||||
6 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.33 | 1:28.02 | |||||
7 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 40.93 | 1:28.52 | |||||
8 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 44.60 | 1:33.28 | |||||
9 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 43.17 | 1:33.43 | |||||
- | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 37.84 | 1:19.72 | |||||
2 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.56 | 1:22.81 | |||||
3 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 40.01 | 1:23.87 | |||||
4 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.00 | 1:24.08 | |||||
5 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 39.98 | 1:25.06 | |||||
6 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.65 | 1:25.85 | |||||
7 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.27 | 1:25.92 | |||||
8 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.20 | 1:27.79 | |||||
9 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 42.38 | 1:29.42 | |||||
10 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 43.02 | 1:29.91 | |||||
11 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 42.19 | 1:30.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.75 | 1:09.36 | |||||
1 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 33.78 | 1:09.36 | |||||
3 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 1:17.19 | |||||
4 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.55 | 1:17.68 | |||||
5 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.17 | 1:18.80 | |||||
6 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 39.09 | 1:18.81 | |||||
7 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.24 | 1:22.11 | |||||
8 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 41.51 | 1:23.69 | |||||
9 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.21 | 1:23.85 | |||||
10 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.06 | 1:24.88 | |||||
11 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 41.67 | 1:25.79 | |||||
12 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 41.19 | 1:26.83 | |||||
13 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.31 | 1:26.99 | |||||
14 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 42.38 | 1:27.85 | |||||
15 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.76 | 1:27.88 | |||||
16 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.59 | 1:28.51 | |||||
17 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 43.76 | 1:28.91 | |||||
18 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.55 | 1:29.17 | |||||
19 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.76 | 1:30.38 | |||||
20 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 44.99 | 1:30.43 | |||||
21 | Max Sandgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.40 | 1:31.13 | |||||
22 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 45.10 | 1:31.87 | |||||
23 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 45.23 | 1:32.12 | |||||
24 | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | 46.12 | 1:34.20 | |||||
25 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.50 | 1:35.04 | |||||
26 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.15 | 1:36.02 | |||||
27 | Jakob Zachrisson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.37 | 1:36.03 | |||||
28 | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | 46.78 | 1:36.30 | |||||
29 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 46.39 | 1:37.05 | |||||
30 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.18 | 1:37.23 | |||||
31 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 46.37 | 1:37.34 | |||||
32 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 46.54 | 1:37.70 | |||||
33 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.18 | 1:39.85 | |||||
34 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 50.49 | 1:45.19 | |||||
35 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 51.87 | 1:46.50 | |||||
36 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 52.25 | 1:47.73 | |||||
37 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 57.55 | 1:52.29 | |||||
38 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.10 | 1:54.46 | |||||
39 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.79 | 1:57.70 | |||||
- | Hugo Sundberg | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Ivan Sobek | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.91 | 1:09.51 | |||||
2 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.21 | 1:14.53 | |||||
3 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 39.67 | 1:23.19 | |||||
4 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 41.98 | 1:25.68 | |||||
5 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 43.83 | 1:27.03 | |||||
6 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 44.95 | 1:32.38 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.18 | 59.60 | |||||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 35.22 | 1:11.00 | |||||
3 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.55 | 1:11.09 | |||||
4 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | 1:11.25 | |||||
5 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 35.17 | 1:12.17 | |||||
6 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.52 | 1:28.65 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 30.54 | 1:01.86 | |||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.73 | 1:02.63 | |||||
3 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.43 | 1:03.93 | |||||
4 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.60 | 1:05.22 | |||||
5 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.80 | 1:06.27 | |||||
6 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.38 | 1:06.57 | |||||
7 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.30 | 1:07.01 | |||||
8 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.37 | 1:07.21 | |||||
9 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.42 | 1:08.26 | |||||
10 | Viktor Rochowiak | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 33.40 | 1:08.46 | |||||
11 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.57 | 1:08.93 | |||||
12 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.89 | 1:09.68 | |||||
13 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 33.68 | 1:09.74 | |||||
14 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.81 | 1:10.50 | |||||
15 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.08 | 1:10.68 | |||||
16 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.09 | 1:11.51 | |||||
17 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.56 | 1:11.96 | |||||
18 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 35.20 | 1:13.14 | |||||
19 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 37.48 | 1:14.92 | |||||
20 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 37.26 | 1:16.49 | |||||
21 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 37.11 | 1:16.59 | |||||
22 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.81 | 1:17.58 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:21.62 | 2:48.77 | 4:30.37 | 5:47.52 | |||
2 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:21.41 | 2:48.52 | 4:31.32 | 5:49.55 | |||
3 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:28.45 | 2:58.48 | 4:34.24 | 5:52.86 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 2:17.49 | 3:54.02 | 5:26.17 | 6:06.64 | |||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 2:17.58 | 3:57.00 | 5:29.78 | 6:06.77 | |||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 2:15.20 | 3:53.45 | 5:29.78 | 6:09.52 | |||
7 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 2:22.95 | 4:07.52 | 5:52.72 | 6:31.44 | |||
8 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 2:21.87 | 4:06.01 | 5:49.25 | 6:33.33 | |||
- | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.89 | 2:38.17 | 4:13.70 | 5:27.92 | |||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:13.89 | 2:37.82 | 4:12.68 | 5:28.46 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.52 | 2:39.34 | 4:16.47 | 5:28.60 | |||
4 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.07 | 2:45.49 | 4:22.99 | 5:38.03 | |||
5 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 1:18.39 | 2:45.00 | 4:22.75 | 5:39.00 | |||
6 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:24.86 | 2:53.72 | 4:39.09 | 5:55.30 | |||
7 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:22.27 | 2:53.46 | 4:34.84 | 5:57.90 | |||
8 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:28.37 | 3:03.71 | 4:40.65 | 6:06.10 | |||
9 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 2:19.82 | 3:54.73 | 5:26.74 | 6:07.68 | |||
10 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 2:20.09 | 3:57.43 | 5:29.74 | 6:11.56 | |||
- | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:10.81 | 2:32.17 | 4:05.79 | 5:19.44 | |||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:14.36 | 2:38.65 | 4:09.51 | 5:23.16 | |||
3 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 1:15.11 | 2:43.96 | 4:29.50 | 5:48.26 | |||
4 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:22.68 | 2:53.20 | 4:30.53 | 5:50.06 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 1:11.67 | 2:32.75 | 4:03.38 | 5:15.35 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 1:10.12 | 2:29.57 | 4:01.49 | 5:18.07 | |||
3 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.94 | 2:34.10 | 4:09.74 | 5:18.78 | |||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:18.60 | 2:40.68 | 4:19.12 | 5:34.03 | |||
5 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 1:22.40 | 2:51.39 | 4:26.33 | 5:42.65 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.91 | 2:28.77 | 3:45.26 | 5:02.16 | 10:05.04 | ||
6:20.01 | 7:36.60 | 8:52.14 | ||||||||
2 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.18 | 2:31.06 | 3:48.14 | 5:05.98 | 10:08.02 | ||
6:22.55 | 7:39.16 | 8:54.56 | ||||||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:13.76 | 2:32.04 | 3:53.53 | 5:14.86 | 10:31.40 | ||
6:34.76 | 7:55.34 | 9:13.99 | ||||||||
4 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:11.84 | 2:31.66 | 3:51.33 | 5:12.45 | 10:38.31 | ||
6:33.74 | 7:55.15 | 9:17.21 | ||||||||
5 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:13.34 | 2:37.97 | 4:02.54 | 5:27.37 | 11:03.77 | ||
6:51.80 | 8:17.17 | 9:42.57 | ||||||||
6 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.91 | 2:41.34 | 4:06.40 | 5:31.58 | 11:11.04 | ||
6:56.72 | 8:23.03 | 9:49.34 | ||||||||
7 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 1:16.16 | 2:39.61 | 4:05.06 | 5:31.09 | 11:12.74 | ||
6:58.13 | 8:24.95 | 9:51.47 | ||||||||
8 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 1:19.74 | 3:32.77 | 5:02.53 | 6:33.04 | 11:49.84 | ||
8:04.45 | 9:34.21 | 11:05.07 | ||||||||
9 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:32.70 | 3:14.74 | 4:56.82 | 6:39.21 | 13:10.92 | ||
8:20.46 | 10:02.08 | 11:42.13 | ||||||||
10 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:32.04 | 3:13.20 | 4:53.39 | 7:25.38 | 13:19.90 | ||
9:08.19 | 10:49.69 | 13:19.90 | ||||||||
- | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.57 | 2:08.98 | 3:14.66 | 4:20.49 | 8:42.69 | ||
5:25.64 | 6:31.26 | 7:37.47 | ||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:03.61 | 2:09.36 | 3:15.76 | 4:22.48 | 8:55.76 | ||
5:30.01 | 6:38.07 | 7:47.22 | ||||||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 1:06.65 | 2:17.25 | 3:28.72 | 4:40.29 | 9:22.89 | ||
5:51.51 | 7:03.25 | 8:15.04 | ||||||||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:06.63 | 2:17.40 | 3:28.78 | 4:40.48 | 9:24.23 | ||
5:51.90 | 7:03.61 | 8:15.00 | ||||||||
5 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:07.30 | 2:20.68 | 3:36.17 | 4:51.93 | 9:50.47 | ||
6:06.24 | 7:21.68 | 8:37.41 | ||||||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:09.28 | 2:24.53 | 3:40.20 | 4:56.65 | 10:05.94 | ||
6:13.92 | 7:30.78 | 8:46.97 | ||||||||
7 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 1:13.66 | 2:37.10 | 4:01.31 | 5:26.69 | 10:55.17 | ||
6:51.24 | 8:14.13 | 9:36.49 | ||||||||
8 | Albin Wigert | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.41 | 2:48.21 | 4:18.63 | 5:51.23 | 11:48.51 | ||
7:22.67 | 8:54.57 | 10:23.62 | ||||||||
9 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 1:20.04 | 2:49.31 | 4:21.28 | 5:54.27 | 12:08.03 | ||
7:28.46 | 9:02.72 | 10:37.16 | ||||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:06.29 | 5:21.45 | 6:35.90 | 7:50.30 | 9:38.96 | ||
9:38.96 | ||||||||||
2 | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:08.31 | 2:23.14 | 3:38.89 | 4:55.71 | 10:01.24 | ||
6:13.26 | 7:29.79 | 8:46.98 | ||||||||
3 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 1:08.91 | 2:23.14 | 3:39.58 | 4:58.13 | 10:06.20 | ||
6:54.32 | 9:32.32 | |||||||||
- | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.33 | 2:06.18 | 3:11.57 | 4:16.12 | 8:34.99 | ||
5:21.12 | 6:25.86 | 7:30.72 | ||||||||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.92 | 2:04.03 | 3:10.84 | 4:18.29 | 8:52.78 | ||
5:26.11 | 6:35.45 | 7:44.73 | ||||||||
3 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:04.86 | 2:14.51 | 3:24.00 | 4:33.78 | 9:12.81 | ||
5:44.41 | 6:54.52 | 8:04.52 | ||||||||
4 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.80 | 2:08.63 | 3:17.34 | 4:29.39 | 9:21.75 | ||
5:43.23 | 6:56.64 | 8:09.68 | ||||||||
5 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:07.06 | 2:18.81 | 3:31.12 | 4:44.65 | 9:44.56 | ||
5:59.02 | 7:13.81 | 8:29.13 | ||||||||
6 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.76 | 2:29.55 | 3:47.15 | 5:03.51 | 10:11.23 | ||
6:20.88 | 7:37.61 | 8:55.41 | ||||||||
7 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 1:07.71 | 2:24.80 | 3:43.87 | 5:03.10 | 10:24.56 | ||
6:24.17 | 7:45.34 | 9:05.81 | ||||||||
8 | Anton Berglund | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:18.05 | 2:45.29 | 4:13.05 | 5:40.55 | 11:31.46 | ||
7:09.42 | 8:38.41 | 10:05.60 | ||||||||
- | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 41.33 | 1:30.16 | 2:20.57 | 3:10.01 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 35.85 | 1:18.49 | 2:01.33 | 2:45.11 | |||
2 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.33 | 1:16.96 | 2:01.37 | 2:45.88 | |||
3 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.77 | 1:20.58 | 2:06.71 | 2:53.85 | |||
4 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.07 | 1:23.27 | 2:13.10 | 3:03.98 | |||
5 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 42.62 | 1:32.13 | 2:23.33 | 3:15.44 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.94 | 1:16.09 | 1:59.54 | 2:42.18 | |||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 35.07 | 1:16.88 | 1:59.86 | 2:42.65 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.13 | 1:10.64 | 1:49.16 | 2:27.76 | |||
2 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.89 | 1:13.12 | 1:53.80 | 2:34.94 | |||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 36.07 | 1:18.53 | 2:02.45 | 2:44.46 | |||
4 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 38.37 | 1:24.97 | 2:12.57 | 2:59.87 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.59 | 1:14.34 | 2:02.36 | 2:38.76 | |||
2 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.71 | 1:16.63 | 2:02.65 | 2:38.82 | |||
3 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.63 | 1:13.24 | 2:03.16 | 2:40.89 | |||
4 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.54 | 1:19.59 | 2:07.83 | 2:45.08 | |||
5 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.21 | 2:09.89 | 2:49.69 | 2:49.69 | |||
6 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:25.39 | 2:17.82 | 2:56.08 | 2:56.08 | |||
7 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 38.90 | 1:23.28 | 2:17.90 | 2:57.27 | |||
8 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 1:26.76 | 2:18.49 | 2:59.49 | 2:59.49 | |||
9 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 1:25.09 | 2:19.97 | 2:59.74 | 2:59.74 | |||
10 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 40.66 | 1:25.01 | 2:22.57 | 2:59.99 | |||
11 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 1:28.90 | 2:20.97 | 3:03.37 | 3:03.37 | |||
12 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.58 | 1:26.06 | 2:21.26 | 3:04.33 | |||
13 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 44.86 | 1:31.63 | 2:26.66 | 3:07.18 | |||
14 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 40.60 | 1:29.64 | 2:24.74 | 3:10.33 | |||
15 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 43.79 | 1:34.73 | 2:30.75 | 3:12.65 | |||
16 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 49.14 | 1:40.53 | 2:35.96 | 3:17.38 | |||
17 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 52.65 | 1:41.90 | 2:38.73 | 3:21.71 | |||
18 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 47.42 | 1:40.60 | 2:37.96 | 3:24.62 | |||
19 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.54 | 1:39.18 | 2:40.90 | 3:28.59 | |||
20 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 53.73 | 1:44.81 | 2:50.38 | 3:33.24 | |||
21 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.34 | 1:40.23 | 2:47.51 | 3:34.20 | |||
- | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.30 | 1:06.81 | 1:46.77 | 2:17.62 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.81 | 1:04.13 | 1:48.09 | 2:19.13 | |||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.29 | 1:10.06 | 1:51.48 | 2:25.09 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.13 | 1:11.64 | 1:52.75 | 2:28.41 | |||
5 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.99 | 1:09.30 | 1:53.83 | 2:28.95 | |||
6 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 1:25.10 | 2:13.12 | 2:53.20 | 2:53.20 | |||
7 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.16 | 1:25.53 | 2:16.81 | 2:56.73 | |||
8 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 1:24.85 | 2:19.80 | 2:57.04 | 2:57.04 | |||
9 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 41.40 | 1:28.78 | 2:23.00 | 3:03.57 | |||
10 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 46.14 | 1:34.21 | 2:29.15 | 3:10.97 | |||
- | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.24 | 1:00.46 | 1:37.90 | 2:09.58 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.09 | 1:08.44 | 1:48.77 | 2:21.82 | |||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.60 | 1:11.30 | 1:53.47 | 2:27.11 | |||
4 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 30.76 | 1:09.44 | 1:54.37 | 2:27.63 | |||
5 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.93 | 1:11.77 | 1:59.32 | 2:31.28 | |||
6 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.28 | 1:18.22 | 1:59.67 | 2:33.25 | |||
7 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 33.18 | 1:14.83 | 2:03.11 | 2:36.78 | |||
8 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:15.70 | 2:03.17 | 2:39.25 | |||
9 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 35.14 | 1:19.20 | 2:03.49 | 2:43.19 | |||
10 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.28 | 1:26.71 | 2:22.75 | 3:02.16 | |||
- | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.11 | 1:03.31 | 1:45.18 | 2:16.84 | |||
2 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 30.24 | 1:05.64 | 1:48.09 | 2:18.15 | |||
3 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 30.34 | 1:06.15 | 1:48.70 | 2:19.43 | |||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.53 | 1:06.16 | 1:47.16 | 2:19.85 | |||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.84 | 1:08.13 | 1:49.59 | 2:20.95 | |||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.68 | 1:05.54 | 1:50.05 | 2:21.15 | |||
7 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.54 | 1:10.41 | 1:48.67 | 2:22.01 | |||
8 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.35 | 1:08.74 | 1:50.60 | 2:23.70 | |||
9 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.16 | 1:07.51 | 1:50.35 | 2:25.69 | |||
10 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.06 | 1:07.58 | 1:51.49 | 2:26.43 | |||
11 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 31.35 | 1:08.61 | 1:50.15 | 2:27.47 | |||
11 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 31.01 | 1:09.10 | 1:51.51 | 2:27.47 | |||
13 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 30.80 | 1:11.50 | 1:54.92 | 2:28.01 | |||
14 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 31.05 | 1:09.78 | 1:55.43 | 2:29.76 | |||
15 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.64 | 1:11.41 | 1:57.93 | 2:31.64 | |||
16 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 30.56 | 1:09.09 | 1:55.09 | 2:32.67 | |||
17 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 32.09 | 1:13.14 | 1:59.87 | 2:33.32 | |||
18 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 32.81 | 1:16.55 | 2:03.15 | 2:39.35 | |||
19 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 30.77 | 1:13.61 | 1:59.78 | 2:41.71 | |||
20 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 36.29 | 1:17.14 | 2:05.26 | 2:41.96 | |||
21 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.58 | 1:17.83 | 2:07.81 | 2:47.05 | |||
22 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 36.49 | 1:21.58 | 2:13.11 | 2:50.36 | |||
23 | Anton Berglund | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.59 | 1:20.67 | 2:11.39 | 2:52.41 | |||
- | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Klubb-Baren |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:10.22 | 2:25.21 | 3:39.37 | 4:52.00 | |||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 1:11.25 | 2:27.19 | 3:42.33 | 4:54.28 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.58 | 2:26.56 | 3:42.82 | 4:58.52 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 1:10.56 | 2:26.40 | 3:42.94 | 5:02.38 | |||
5 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:13.87 | 2:31.68 | 3:49.11 | 5:05.34 | |||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.43 | 2:32.59 | 3:51.49 | 5:08.96 | |||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:15.19 | 2:38.37 | 4:00.11 | 5:19.09 | |||
8 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.10 | 2:32.89 | 3:57.12 | 5:21.84 | |||
9 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 1:19.21 | 2:42.65 | 4:06.75 | 5:29.16 | |||
10 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 1:17.97 | 2:42.74 | 4:08.39 | 5:31.50 | |||
11 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.02 | 2:44.12 | 4:10.18 | 5:36.00 | |||
12 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.45 | 2:45.37 | 4:12.14 | 5:36.68 | |||
13 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:21.35 | 2:50.44 | 4:19.89 | 5:42.98 | |||
14 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:19.66 | 2:46.44 | 4:16.18 | 5:46.76 | |||
15 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:21.17 | 2:49.28 | 4:21.69 | 5:49.02 | |||
16 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:21.74 | 2:50.85 | 4:21.36 | 5:51.58 | |||
17 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 1:23.11 | 2:51.11 | 4:21.01 | 5:52.61 | |||
18 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 1:22.39 | 2:50.96 | 4:21.87 | 5:53.73 | |||
19 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:21.82 | 2:52.83 | 4:26.22 | 5:54.76 | |||
20 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:25.73 | 3:00.47 | 4:34.32 | 6:01.63 | |||
21 | Katie Sobek | 2000 | Göteborg Sim | 1:32.07 | 3:05.54 | 4:39.14 | 6:12.02 | |||
22 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 1:26.70 | 3:01.93 | 4:37.34 | 6:12.23 | |||
23 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:28.57 | 3:03.86 | 4:39.76 | 6:12.51 | |||
24 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 1:29.68 | 3:06.05 | 4:43.28 | 6:18.44 | |||
25 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:30.84 | 3:10.57 | 4:50.29 | 6:21.44 | |||
26 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:31.40 | 3:08.75 | 5:36.07 | 6:21.75 | |||
27 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 1:29.67 | 3:07.64 | 4:47.66 | 6:22.06 | |||
28 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 1:32.04 | 3:11.80 | 4:50.22 | 6:24.91 | |||
29 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.68 | 3:59.21 | 6:29.03 | 6:29.03 | |||
30 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:37.89 | 3:21.49 | 5:07.34 | 6:47.85 | |||
31 | Sanna Nordqvist | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 2:33.73 | 4:21.95 | 6:10.18 | 6:57.43 | |||
32 | Ebba Wikner | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:39.83 | 3:28.87 | 5:16.09 | 6:59.69 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Klubb-Baren |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:06.99 | 2:18.42 | 3:30.54 | 4:40.63 | |||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:06.68 | 2:19.13 | 3:32.07 | 4:44.99 | |||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.57 | 2:20.28 | 3:32.71 | 4:46.32 | |||
4 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:09.98 | 2:24.50 | 3:40.28 | 4:54.69 | |||
5 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:12.13 | 2:28.95 | 3:46.14 | 5:02.36 | |||
6 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:15.60 | 2:38.32 | 4:01.52 | 5:21.49 | |||
7 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 1:17.47 | 2:40.70 | 4:04.64 | 5:22.75 | |||
8 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:20.69 | 2:47.79 | 4:16.40 | 5:42.90 | |||
9 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:22.55 | 2:54.05 | 4:26.30 | 5:55.09 | |||
10 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.39 | 2:57.47 | 4:30.28 | 5:57.64 | |||
11 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 1:23.11 | 2:54.34 | 4:26.65 | 5:58.95 | |||
12 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:30.96 | 3:11.10 | 4:50.30 | 6:25.14 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Klubb-Baren |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.01 | 2:18.14 | 3:30.58 | 4:43.21 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.75 | 2:19.42 | 3:32.34 | 4:44.82 | |||
3 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:10.87 | 2:26.85 | 3:43.26 | 4:59.46 | |||
4 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.80 | 2:29.37 | 3:47.58 | 5:02.12 | |||
5 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:11.83 | 2:29.26 | 3:47.49 | 5:03.38 | |||
6 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.15 | 2:30.83 | 3:50.96 | 5:10.91 | |||
7 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.39 | 2:34.18 | 3:54.47 | 5:14.01 | |||
8 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:15.18 | 2:35.71 | 3:56.69 | 5:15.28 | |||
9 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:15.56 | 2:37.19 | 4:00.49 | 5:22.67 | |||
10 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.85 | 2:39.21 | 4:07.36 | 5:34.65 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Klubb-Baren |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.77 | 2:14.30 | 3:23.87 | 4:31.88 | |||
2 | Ida Pettersson | 1993 | Simklubben Laxen | 1:08.27 | 2:20.00 | 3:32.14 | 4:42.70 | |||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:08.26 | 2:21.27 | 3:34.65 | 4:46.94 | |||
4 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.90 | 2:26.23 | 3:42.64 | 4:58.28 | |||
5 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.42 | 2:30.24 | 3:49.90 | 5:08.39 | |||
6 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.78 | 2:31.02 | 3:51.31 | 5:10.39 | |||
7 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 1:14.99 | 2:35.57 | 3:57.06 | 5:18.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Arkivet Papper & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.46 | 1:27.16 | 2:15.42 | 3:02.44 | |||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.29 | 1:31.32 | 2:20.59 | 3:08.25 | |||
3 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 43.72 | 1:33.10 | 2:22.03 | 3:09.10 | |||
4 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 44.32 | 1:33.08 | 2:24.84 | 3:10.80 | |||
5 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 44.61 | 1:34.47 | 2:24.62 | 3:13.80 | |||
6 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.00 | 1:43.94 | 2:38.25 | 3:30.82 | |||
7 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 48.12 | 1:42.84 | 2:37.33 | 3:30.85 | |||
8 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 48.40 | 1:44.29 | 2:39.39 | 3:32.06 | |||
9 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.14 | 1:42.69 | 2:39.22 | 3:35.94 | |||
10 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.80 | 1:46.60 | 2:44.71 | 3:41.45 | |||
11 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.28 | 1:55.20 | 2:54.46 | 3:51.72 | |||
12 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.68 | 1:54.05 | 2:54.25 | 3:52.56 | |||
13 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 54.34 | 1:55.48 | 2:56.77 | 3:57.42 | |||
14 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.42 | 1:57.20 | 3:00.26 | 4:04.05 | |||
- | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Arkivet Papper & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.38 | 1:15.44 | 1:57.30 | 2:38.89 | |||
2 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.96 | 1:18.39 | 1:58.78 | 2:38.94 | |||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.50 | 1:18.31 | 2:01.32 | 2:42.47 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.03 | 1:17.68 | 2:00.63 | 2:43.14 | |||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.76 | 1:18.46 | 2:01.33 | 2:43.56 | |||
6 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 37.72 | 1:19.76 | 2:03.20 | 2:48.03 | |||
7 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 37.70 | 1:21.18 | 2:06.52 | 2:51.89 | |||
8 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 39.25 | 1:25.06 | 2:11.60 | 2:58.36 | |||
9 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 42.87 | 1:32.58 | 2:23.86 | 3:15.18 | |||
10 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 42.36 | 1:31.55 | 2:23.03 | 3:15.48 | |||
11 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.88 | 1:31.95 | 2:25.60 | 3:16.65 | |||
12 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 46.08 | 1:38.47 | 2:30.24 | 3:21.13 | |||
- | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Arkivet Papper & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.32 | 1:13.35 | 1:54.65 | 2:37.42 | |||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 34.96 | 1:15.36 | 1:57.68 | 2:40.43 | |||
3 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 36.97 | 1:20.37 | 2:05.10 | 2:48.66 | |||
- | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Arkivet Papper & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.91 | 1:12.12 | 1:50.17 | 2:27.54 | |||
2 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.92 | 1:12.52 | 1:51.33 | 2:29.94 | |||
3 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.51 | 1:11.08 | 1:51.08 | 2:30.09 | |||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.10 | 1:09.73 | 1:51.04 | 2:33.53 | |||
5 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 35.89 | 1:16.86 | 1:58.25 | 2:39.18 | |||
6 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 35.00 | 1:14.81 | 1:56.76 | 2:41.20 | |||
7 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.72 | 1:19.02 | 2:02.37 | 2:44.79 | |||
8 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.58 | 1:24.88 | 2:11.34 | 2:56.47 | |||
9 | Anton Berglund | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.73 | 1:28.75 | 2:18.47 | 3:10.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:46 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.90 | 1:18.41 | 1:58.30 | 2:37.45 | |||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 38.75 | 1:18.55 | 1:59.93 | 2:38.60 | |||
3 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 38.37 | 1:18.60 | 1:59.46 | 2:39.85 | |||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.69 | 1:20.04 | 2:01.69 | 2:43.19 | |||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.13 | 1:18.31 | 2:01.21 | 2:43.55 | |||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.37 | 1:22.94 | 2:06.78 | 2:48.59 | |||
7 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.29 | 1:27.69 | 2:13.13 | 2:57.48 | |||
8 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.77 | 1:28.55 | 2:58.35 | 2:58.35 | |||
9 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 41.29 | 1:26.75 | 2:13.28 | 2:59.10 | |||
10 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.50 | 1:28.12 | 2:16.15 | 3:00.86 | |||
11 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 44.19 | 1:30.52 | 2:16.84 | 3:01.68 | |||
12 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.49 | 1:25.90 | 2:14.47 | 3:02.31 | |||
13 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 44.89 | 1:32.43 | 2:20.85 | 3:06.83 | |||
14 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.26 | 1:31.89 | 2:19.97 | 3:07.78 | |||
15 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.30 | 1:32.28 | 2:22.36 | 3:08.91 | |||
16 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 44.65 | 1:34.28 | 2:23.99 | 3:12.15 | |||
16 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 45.68 | 1:35.46 | 2:25.01 | 3:12.15 | |||
18 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.51 | 1:36.05 | 2:25.81 | 3:13.21 | |||
19 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.69 | 1:33.38 | 2:25.08 | 3:14.02 | |||
20 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 47.10 | 1:37.96 | 2:28.72 | 3:18.35 | |||
21 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 47.98 | 1:40.22 | 2:31.91 | 3:19.51 | |||
22 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.46 | 1:38.67 | 2:13.86 | 3:20.04 | |||
23 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.59 | 1:40.75 | 2:34.62 | 3:26.69 | |||
- | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.83 | 1:13.75 | 1:52.32 | 2:31.20 | |||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.73 | 1:17.25 | 1:56.59 | 2:35.16 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.24 | 1:16.87 | 1:57.29 | 2:35.66 | |||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 37.26 | 1:17.01 | 1:56.78 | 2:36.91 | |||
5 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.69 | 1:15.87 | 1:56.84 | 2:37.40 | |||
6 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.46 | 1:18.59 | 2:00.85 | 2:41.03 | |||
7 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 38.17 | 1:18.91 | 2:00.50 | 2:41.68 | |||
8 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 38.50 | 1:19.04 | 2:00.91 | 2:42.52 | |||
9 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.02 | 1:20.11 | 2:03.51 | 2:45.96 | |||
10 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.68 | 1:20.61 | 2:03.68 | 2:46.05 | |||
11 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.65 | 1:24.33 | 2:08.16 | 2:51.00 | |||
12 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 41.23 | 1:24.99 | 2:09.97 | 2:53.68 | |||
13 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 41.02 | 1:25.80 | 2:11.48 | 2:55.66 | |||
14 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 42.62 | 1:27.01 | 2:12.44 | 2:56.34 | |||
15 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 44.27 | 1:32.54 | 2:20.56 | 3:07.06 | |||
16 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.40 | 1:34.86 | 2:23.74 | 3:09.06 | |||
17 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.79 | 1:39.40 | 2:32.71 | 3:23.56 | |||
18 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.50 | 1:41.87 | 2:34.33 | 3:25.72 | |||
- | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.42 | 1:11.33 | 1:48.42 | 2:24.82 | |||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.46 | 1:16.71 | 1:56.43 | 2:35.11 | |||
3 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 37.73 | 1:18.10 | 1:58.48 | 2:39.55 | |||
4 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.81 | 1:18.74 | 2:00.18 | 2:41.51 | |||
5 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.67 | 1:20.96 | 2:05.02 | 2:48.64 | |||
6 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 39.82 | 1:24.01 | 2:08.92 | 2:52.84 | |||
7 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 41.52 | 1:24.76 | 2:09.01 | 2:52.85 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 35.13 | 1:12.11 | 1:49.36 | 2:25.25 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 34.32 | 1:11.72 | 1:49.48 | 2:25.48 | |||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.79 | 1:12.87 | 1:51.45 | 2:28.26 | |||
4 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.03 | 1:14.91 | 1:54.94 | 2:33.60 | |||
5 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 36.97 | 1:17.18 | 1:58.54 | 2:40.65 | |||
6 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 38.00 | 1:19.56 | 2:02.91 | 2:44.88 | |||
7 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.75 | 1:22.57 | 2:05.25 | 2:48.05 | |||
8 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.62 | 1:20.57 | 2:04.63 | 2:48.41 | |||
9 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 40.02 | 1:23.40 | 2:07.42 | 2:51.20 | |||
10 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.73 | 1:24.28 | 2:09.35 | 2:54.76 | |||
11 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.05 | 1:25.67 | 2:11.22 | 2:55.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:46 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Baltic Lifejackets Sweden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.68 | 1:01.80 | |||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.58 | 1:02.92 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 30.29 | 1:03.46 | |||||
4 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.38 | 1:05.93 | |||||
5 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 32.69 | 1:07.45 | |||||
6 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.52 | 1:07.72 | |||||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.27 | 1:07.86 | |||||
8 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.45 | 1:08.02 | |||||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.55 | 1:08.09 | |||||
10 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.67 | 1:08.40 | |||||
11 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.97 | 1:09.84 | |||||
12 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.57 | 1:10.72 | |||||
13 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 33.53 | 1:10.93 | |||||
14 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 33.87 | 1:10.96 | |||||
15 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.28 | 1:11.65 | |||||
16 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.39 | 1:13.66 | |||||
17 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 35.81 | 1:13.74 | |||||
18 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 36.93 | 1:15.85 | |||||
19 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.32 | 1:15.92 | |||||
20 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 37.35 | 1:16.71 | |||||
21 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 36.34 | 1:16.81 | |||||
22 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.97 | 1:16.88 | |||||
23 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 37.43 | 1:17.25 | |||||
24 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.61 | 1:17.30 | |||||
25 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.21 | 1:17.34 | |||||
26 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 37.63 | 1:17.38 | |||||
27 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 35.54 | 1:17.64 | |||||
28 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 37.51 | 1:17.69 | |||||
29 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.84 | 1:18.44 | |||||
30 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.92 | 1:18.93 | |||||
31 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.33 | 1:20.04 | |||||
32 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.52 | 1:20.29 | |||||
33 | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | 38.31 | 1:21.35 | |||||
34 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 37.90 | 1:21.98 | |||||
35 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 39.21 | 1:22.03 | |||||
36 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.70 | 1:23.14 | |||||
37 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.73 | 1:23.36 | |||||
38 | Max Sandgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.65 | 1:24.01 | |||||
39 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.30 | 1:24.70 | |||||
40 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 41.30 | 1:25.35 | |||||
41 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.82 | 1:26.71 | |||||
42 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 42.09 | 1:26.86 | |||||
43 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.68 | 1:28.70 | |||||
44 | Jakob Zachrisson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.06 | 1:28.71 | |||||
45 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.94 | 1:30.65 | |||||
46 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 42.60 | 1:30.72 | |||||
47 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 44.43 | 1:33.44 | |||||
48 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.40 | 1:38.40 | |||||
49 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.66 | 1:38.62 | |||||
50 | Ivan Sobek | 2001 | Göteborg Sim | 46.22 | 1:40.02 | |||||
51 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.53 | 1:41.72 | |||||
- | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Baltic Lifejackets Sweden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 27.34 | 56.00 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 27.48 | 56.52 | |||||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 29.40 | 1:00.59 | |||||
4 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.92 | 1:02.01 | |||||
5 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 30.05 | 1:02.90 | |||||
6 | Albin Wigert | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.85 | 1:06.41 | |||||
7 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:07.40 | |||||
8 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 32.71 | 1:07.89 | |||||
9 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.61 | 1:08.54 | |||||
10 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.30 | 1:09.78 | |||||
11 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.91 | 1:10.26 | |||||
12 | Erik Orstadius | 1997 | Göteborg Sim | 34.34 | 1:11.52 | |||||
13 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 36.20 | 1:17.13 | |||||
14 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 39.14 | 1:18.22 | |||||
15 | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.28 | 1:21.26 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Baltic Lifejackets Sweden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.86 | 54.03 | |||||
2 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.06 | 55.06 | |||||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.62 | 58.68 | |||||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 28.93 | 59.45 | |||||
5 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 28.57 | 59.70 | |||||
6 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.81 | 1:00.34 | |||||
7 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 28.51 | 1:01.06 | |||||
8 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 29.52 | 1:01.82 | |||||
9 | William Mo | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 29.30 | 1:02.39 | |||||
10 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.42 | 1:02.49 | |||||
11 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.34 | 1:04.09 | |||||
12 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 31.21 | 1:05.57 | |||||
13 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.74 | 1:09.94 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Baltic Lifejackets Sweden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 25.93 | 53.13 | |||||
2 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 25.77 | 54.04 | |||||
3 | Viktor Rochowiak | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 25.31 | 55.05 | |||||
4 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.68 | 56.41 | |||||
5 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 27.46 | 56.46 | |||||
6 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 27.62 | 56.62 | |||||
7 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.57 | 56.66 | |||||
7 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 27.22 | 56.66 | |||||
9 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.90 | 56.69 | |||||
10 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 27.58 | 56.88 | |||||
11 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 27.53 | 56.89 | |||||
12 | Christopher Jedel | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.11 | 57.30 | |||||
13 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.17 | 57.68 | |||||
14 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.13 | 58.47 | |||||
15 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 27.53 | 58.61 | |||||
16 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.53 | 59.69 | |||||
17 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 28.10 | 59.78 | |||||
18 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.20 | 59.86 | |||||
19 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 29.38 | 59.89 | |||||
20 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 29.24 | 1:00.05 | |||||
21 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.65 | 1:00.47 | |||||
22 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 28.79 | 1:00.71 | |||||
23 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.52 | 1:00.94 | |||||
24 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 29.44 | 1:02.34 | |||||
25 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 29.74 | 1:02.85 | |||||
26 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.73 | 1:03.60 | |||||
27 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 31.08 | 1:04.80 | |||||
28 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 29.97 | 1:04.82 | |||||
29 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.69 | 1:05.48 | |||||
30 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.44 | 1:06.38 | |||||
31 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 32.85 | 1:08.26 | |||||
32 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.20 | 1:08.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 15 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 30.72 | 1:05.16 | 1:40.08 | 2:13.55 | |||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 30.95 | 1:06.06 | 1:41.71 | 2:15.76 | |||
3 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.43 | 1:05.78 | 1:41.81 | 2:17.74 | |||
4 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.27 | 1:07.74 | 1:44.71 | 2:20.42 | |||
5 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.76 | 1:09.50 | 1:47.11 | 2:24.01 | |||
6 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 33.04 | 1:10.30 | 1:48.48 | 2:24.33 | |||
7 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.11 | 1:09.57 | 1:49.12 | 2:28.66 | |||
8 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 34.33 | 1:13.12 | 1:53.35 | 2:31.56 | |||
9 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.94 | 1:12.72 | 1:53.22 | 2:32.17 | |||
10 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.06 | 1:11.12 | 1:53.15 | 2:33.80 | |||
11 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 35.57 | 1:15.23 | 1:55.73 | 2:35.12 | |||
12 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.90 | 1:16.19 | 1:58.48 | 2:39.09 | |||
13 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 35.47 | 1:17.66 | 2:00.52 | 2:41.22 | |||
14 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 36.05 | 1:18.58 | 2:02.00 | 2:41.90 | |||
15 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.85 | 1:18.48 | 2:01.72 | 2:42.98 | |||
16 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 37.51 | 1:19.88 | 2:03.26 | 2:43.74 | |||
17 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.64 | 1:20.72 | 2:04.00 | 2:45.89 | |||
18 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.84 | 1:19.82 | 2:04.52 | 2:46.41 | |||
19 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 37.15 | 1:19.68 | 2:03.31 | 2:47.22 | |||
20 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.68 | 1:18.75 | 2:03.37 | 2:48.60 | |||
21 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 37.31 | 1:20.88 | 2:05.83 | 2:49.18 | |||
22 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.09 | 1:23.91 | 2:10.24 | 2:49.91 | |||
23 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 38.95 | 1:23.03 | 2:09.04 | 2:52.05 | |||
24 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.54 | 1:25.05 | 2:12.05 | 2:56.97 | |||
25 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.70 | 1:29.34 | 2:17.31 | 2:58.97 | |||
26 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.60 | 1:26.80 | 2:13.98 | 2:59.33 | |||
27 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.76 | 1:25.91 | 2:13.93 | 2:59.69 | |||
28 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 39.68 | 1:25.15 | 2:12.54 | 2:59.98 | |||
29 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.06 | 1:29.60 | 2:18.04 | 3:04.15 | |||
30 | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | 39.10 | 1:25.67 | 2:16.55 | 3:05.33 | |||
31 | Max Sandgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.75 | 1:30.74 | 2:21.18 | 3:07.00 | |||
32 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 41.55 | 1:31.86 | 2:22.18 | 3:09.02 | |||
33 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.01 | 1:32.14 | 2:22.73 | 3:10.66 | |||
34 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 41.12 | 1:30.97 | 2:23.68 | 3:13.34 | |||
35 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.08 | 1:33.23 | 2:25.71 | 3:13.68 | |||
36 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.25 | 1:32.95 | 2:24.94 | 3:14.57 | |||
37 | Jakob Zachrisson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 41.20 | 1:31.73 | 2:25.79 | 3:14.63 | |||
38 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 43.37 | 1:34.30 | 2:28.06 | 3:16.89 | |||
39 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.01 | 1:32.89 | 2:27.36 | 3:19.36 | |||
40 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 43.21 | 1:35.07 | 2:29.87 | 3:19.99 | |||
- | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.48 | 59.88 | 1:30.20 | 2:00.41 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.25 | 59.79 | 1:30.29 | 2:00.58 | |||
3 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 28.96 | 1:01.58 | 1:35.87 | 2:09.65 | |||
4 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.46 | 1:04.17 | 1:38.13 | 2:10.97 | |||
5 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 30.88 | 1:05.92 | 1:41.39 | 2:16.52 | |||
6 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 31.50 | 1:06.41 | 1:41.89 | 2:17.50 | |||
7 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 31.45 | 1:06.31 | 1:42.65 | 2:18.51 | |||
8 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.53 | 1:10.58 | 1:49.89 | 2:24.53 | |||
9 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.59 | 1:11.94 | 1:51.26 | 2:28.82 | |||
10 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 33.26 | 1:11.11 | 1:50.23 | 2:28.90 | |||
11 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 34.03 | 1:12.26 | 1:51.99 | 2:30.54 | |||
12 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 33.61 | 1:12.52 | 1:53.91 | 2:31.15 | |||
13 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.60 | 1:12.03 | 1:53.69 | 2:31.29 | |||
14 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 36.34 | 1:17.84 | 2:00.48 | 2:42.18 | |||
15 | Joel Klarén | 1997 | Simklubben Laxen | 36.53 | 1:20.08 | 2:04.58 | 2:47.86 | |||
16 | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.17 | 1:24.22 | 2:10.73 | 2:54.74 | |||
- | Casper Tiger | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.43 | 58.72 | 1:28.61 | 1:59.30 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.04 | 1:00.20 | 1:32.26 | 2:06.07 | |||
3 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 29.17 | 1:02.13 | 1:36.21 | 2:09.92 | |||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.49 | 1:03.48 | 1:37.83 | 2:10.47 | |||
5 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.52 | 1:03.38 | 1:38.22 | 2:11.74 | |||
6 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.36 | 1:04.79 | 1:38.83 | 2:12.71 | |||
7 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 30.72 | 1:04.59 | 1:40.81 | 2:15.16 | |||
8 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 31.93 | 1:07.95 | 1:44.70 | 2:19.90 | |||
9 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.75 | 1:08.11 | 1:46.04 | 2:22.53 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 27.27 | 56.24 | 1:25.45 | 1:55.40 | |||
2 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 27.87 | 57.16 | 1:28.72 | 2:00.72 | |||
3 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 28.12 | 58.88 | 1:30.52 | 2:01.96 | |||
4 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 28.69 | 59.59 | 1:31.89 | 2:04.38 | |||
5 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.88 | 1:01.23 | 1:32.94 | 2:05.41 | |||
6 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 30.15 | 1:03.32 | 1:37.58 | 2:11.46 | |||
7 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.08 | 1:01.79 | 1:36.25 | 2:11.73 | |||
8 | Sebastian Pettersson | 1994 | Göteborg Sim | 29.29 | 1:01.83 | 1:37.34 | 2:12.90 | |||
9 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 30.88 | 1:04.38 | 1:39.54 | 2:15.58 | |||
10 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.65 | 1:07.14 | 1:42.57 | 2:17.10 | |||
11 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.12 | 1:05.59 | 1:41.55 | 2:17.82 | |||
12 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 32.24 | 1:07.66 | 1:45.26 | 2:22.08 | |||
13 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.58 | 1:09.37 | 1:48.15 | 2:27.07 | |||
14 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 32.60 | 1:09.60 | 1:48.52 | 2:28.81 | |||
- | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Speedo & Idrottens Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.93 | 1:16.57 | |||||
2 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.12 | 1:19.85 | |||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:20.71 | |||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.17 | 1:21.10 | |||||
5 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 37.11 | 1:22.47 | |||||
6 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 39.00 | 1:23.40 | |||||
7 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 40.40 | 1:25.83 | |||||
8 | Alicia Jacobsson | 1998 | Simklubben Laxen | 39.62 | 1:26.40 | |||||
9 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.66 | 1:26.52 | |||||
10 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 38.02 | 1:26.66 | |||||
11 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 39.41 | 1:27.00 | |||||
12 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 41.22 | 1:27.10 | |||||
13 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.73 | 1:27.34 | |||||
14 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.29 | 1:28.90 | |||||
15 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.78 | 1:29.09 | |||||
16 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 39.16 | 1:30.96 | |||||
17 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 44.56 | 1:31.70 | |||||
18 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 41.39 | 1:31.73 | |||||
19 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.99 | 1:35.47 | |||||
20 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 44.59 | 1:36.86 | |||||
21 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 45.48 | 1:41.77 | |||||
22 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.37 | 1:41.99 | |||||
23 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 45.89 | 1:43.19 | |||||
24 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 48.86 | 1:44.97 | |||||
- | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Speedo & Idrottens Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 34.10 | 1:11.66 | |||||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.73 | 1:12.55 | |||||
3 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.35 | 1:12.56 | |||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.89 | 1:13.31 | |||||
5 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.10 | 1:16.47 | |||||
6 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.44 | 1:17.73 | |||||
6 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.62 | 1:17.73 | |||||
8 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.13 | 1:20.88 | |||||
9 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 37.34 | 1:21.89 | |||||
10 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.54 | 1:22.36 | |||||
11 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.79 | 1:22.64 | |||||
12 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 37.32 | 1:23.63 | |||||
13 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 37.86 | 1:23.79 | |||||
14 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.14 | 1:25.13 | |||||
15 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.55 | 1:27.59 | |||||
16 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 40.89 | 1:27.94 | |||||
17 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 40.42 | 1:28.30 | |||||
18 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 42.07 | 1:31.06 | |||||
19 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.49 | 1:31.54 | |||||
20 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 41.21 | 1:32.04 | |||||
21 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.88 | 1:37.37 | |||||
22 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.59 | 1:48.01 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Speedo & Idrottens Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.27 | 1:06.76 | |||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.05 | 1:06.92 | |||||
3 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 32.99 | 1:10.85 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.10 | 1:13.88 | |||||
5 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.10 | 1:13.96 | |||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 33.85 | 1:14.60 | |||||
7 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.82 | 1:18.40 | |||||
8 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.83 | 1:21.19 | |||||
9 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.02 | 1:21.23 | |||||
10 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 37.44 | 1:23.78 | |||||
11 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 38.44 | 1:24.31 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Speedo & Idrottens Bingo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.35 | 1:07.16 | |||||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 30.96 | 1:07.26 | |||||
3 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.57 | 1:11.63 | |||||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 33.68 | 1:12.30 | |||||
5 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 34.75 | 1:14.39 | |||||
6 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.39 | 1:17.87 | |||||
7 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 35.76 | 1:18.78 | |||||
8 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.57 | 1:22.74 | |||||
9 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 38.40 | 1:23.12 | |||||
10 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.30 | 1:23.16 | |||||
11 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.29 | 1:23.23 | |||||
- | Ulrika von Otter | 1993 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 36.71 | 1:19.81 | |||||
2 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.94 | 1:24.44 | |||||
3 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.70 | 1:24.58 | |||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.55 | 1:25.37 | |||||
5 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.23 | 1:27.58 | |||||
6 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.60 | 1:28.72 | |||||
7 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.57 | 1:29.16 | |||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.15 | 1:29.86 | |||||
9 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 43.50 | 1:32.38 | |||||
10 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.40 | 1:32.58 | |||||
11 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 43.37 | 1:33.20 | |||||
12 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 45.65 | 1:35.10 | |||||
13 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 44.85 | 1:35.58 | |||||
14 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.15 | 1:36.98 | |||||
15 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 45.82 | 1:37.16 | |||||
16 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 46.47 | 1:37.24 | |||||
17 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.36 | 1:37.88 | |||||
18 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.35 | 1:38.09 | |||||
19 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 46.48 | 1:38.34 | |||||
20 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 47.37 | 1:38.45 | |||||
21 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 47.66 | 1:39.43 | |||||
22 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 48.48 | 1:40.98 | |||||
23 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.74 | 1:41.88 | |||||
24 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 48.94 | 1:43.58 | |||||
25 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 49.53 | 1:44.30 | |||||
26 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.08 | 1:44.70 | |||||
27 | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | 49.60 | 1:45.60 | |||||
28 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 51.84 | 1:48.30 | |||||
29 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 51.65 | 1:48.53 | |||||
30 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.16 | 1:48.59 | |||||
31 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.20 | 1:50.23 | |||||
32 | Kevin Tan | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.11 | 1:51.84 | |||||
33 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.04 | 1:52.62 | |||||
34 | Hakim Haj Salah | 1999 | Göteborg Sim | 53.75 | 1:55.13 | |||||
35 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 55.14 | 1:55.43 | |||||
36 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 54.23 | 1:55.45 | |||||
37 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 53.98 | 1:55.67 | |||||
38 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.78 | 1:56.52 | |||||
39 | Felix Fredin | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.94 | 1:58.02 | |||||
40 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.55 | 1:59.02 | |||||
- | Ivan Sobek | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.72 | 1:15.19 | |||||
2 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 35.48 | 1:15.20 | |||||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.48 | 1:16.69 | |||||
4 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.60 | 1:18.12 | |||||
5 | Albin Wigert | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.00 | 1:24.00 | |||||
6 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.10 | 1:24.54 | |||||
7 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.99 | 1:27.64 | |||||
8 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 42.81 | 1:28.37 | |||||
9 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.18 | 1:29.80 | |||||
10 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 42.97 | 1:33.61 | |||||
11 | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.13 | 1:35.16 | |||||
12 | Joel Klarén | 1997 | Simklubben Laxen | 44.54 | 1:35.36 | |||||
13 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 46.95 | 1:40.43 | |||||
- | Casper Tiger | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.74 | 1:11.88 | |||||
2 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 35.18 | 1:14.25 | |||||
3 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 38.14 | 1:20.41 | |||||
4 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 39.11 | 1:25.11 | |||||
5 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 40.49 | 1:26.85 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Mayday Aid |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.84 | 1:07.37 | |||||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.83 | 1:08.71 | |||||
3 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.10 | 1:09.71 | |||||
4 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.67 | 1:09.84 | |||||
5 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.32 | 1:11.32 | |||||
6 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.86 | 1:12.59 | |||||
7 | Viktor Rochowiak | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 33.44 | 1:12.61 | |||||
8 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 33.78 | 1:13.31 | |||||
9 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.22 | 1:13.46 | |||||
10 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.08 | 1:13.75 | |||||
11 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.37 | 1:15.59 | |||||
12 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 37.26 | 1:17.21 | |||||
13 | Jonathan Elofsson | 1993 | Falköpings Simsällskap | 36.39 | 1:18.21 | |||||
14 | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.21 | 1:20.82 | |||||
15 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.32 | 1:28.90 | |||||
16 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 43.11 | 1:30.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 35.02 | 1:11.50 | |||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 35.65 | 1:12.63 | |||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.74 | 1:12.97 | |||||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.18 | 1:15.35 | |||||
5 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 40.42 | 1:21.84 | |||||
6 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.70 | 1:22.49 | |||||
7 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.89 | 1:22.86 | |||||
8 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 39.48 | 1:22.93 | |||||
9 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.70 | 1:23.46 | |||||
10 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 41.06 | 1:24.05 | |||||
11 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.84 | 1:24.85 | |||||
12 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 41.76 | 1:25.33 | |||||
12 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.45 | 1:25.33 | |||||
14 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.88 | 1:25.84 | |||||
15 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.33 | 1:26.37 | |||||
16 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 42.25 | 1:26.49 | |||||
17 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 42.06 | 1:27.51 | |||||
18 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.83 | 1:27.64 | |||||
19 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 42.46 | 1:27.89 | |||||
20 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:28.08 | |||||
21 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.16 | 1:28.66 | |||||
22 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 43.87 | 1:29.21 | |||||
23 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 44.09 | 1:29.68 | |||||
24 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 44.29 | 1:29.70 | |||||
25 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 44.73 | 1:30.60 | |||||
26 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.69 | 1:30.78 | |||||
27 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.45 | 1:31.86 | |||||
28 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 44.67 | 1:32.12 | |||||
29 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 45.31 | 1:32.16 | |||||
30 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 45.93 | 1:32.36 | |||||
31 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 46.17 | 1:33.43 | |||||
32 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 45.82 | 1:33.75 | |||||
33 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.70 | 1:33.98 | |||||
34 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 46.10 | 1:33.99 | |||||
35 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.62 | 1:34.11 | |||||
36 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.66 | 1:35.02 | |||||
37 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.06 | 1:35.48 | |||||
38 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 47.00 | 1:36.21 | |||||
39 | Alicia Jacobsson | 1998 | Simklubben Laxen | 47.07 | 1:37.08 | |||||
40 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.04 | 1:37.16 | |||||
41 | Katie Sobek | 2000 | Göteborg Sim | 48.70 | 1:37.73 | |||||
42 | Alice Björnbom | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.99 | 1:37.96 | |||||
43 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 48.03 | 1:38.86 | |||||
44 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 49.66 | 1:40.37 | |||||
45 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 49.27 | 1:40.46 | |||||
46 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.26 | 1:41.06 | |||||
47 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 48.55 | 1:41.59 | |||||
48 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 50.09 | 1:42.43 | |||||
49 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 49.06 | 1:42.60 | |||||
50 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.66 | 1:43.21 | |||||
51 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 49.65 | 1:43.52 | |||||
52 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 48.86 | 1:43.68 | |||||
53 | Ulrike Steyr | 1999 | Göteborg Sim | 53.02 | 1:44.03 | |||||
54 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.38 | 1:44.31 | |||||
55 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.10 | 1:48.55 | |||||
56 | Ebba Busk | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.98 | 1:49.53 | |||||
57 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.13 | 1:49.72 | |||||
58 | Ellen Premmert | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.17 | 1:50.78 | |||||
59 | Mikaela Andrén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.49 | 1:51.10 | |||||
60 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.49 | 1:52.52 | |||||
61 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 55.39 | 1:55.77 | |||||
62 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.32 | 1:58.27 | |||||
62 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 49.90 | 1:58.27 | |||||
64 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.30 | 2:02.32 | |||||
65 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 1:01.78 | 2:03.76 | |||||
- | Ellen Fridriksson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Leandersson | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.37 | 1:10.28 | |||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.31 | 1:11.74 | |||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 36.36 | 1:14.49 | |||||
4 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.60 | 1:15.15 | |||||
5 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 36.71 | 1:15.41 | |||||
6 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.97 | 1:15.96 | |||||
7 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.72 | 1:16.21 | |||||
8 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.71 | 1:16.38 | |||||
9 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.20 | 1:17.09 | |||||
10 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 39.22 | 1:20.23 | |||||
11 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.49 | 1:20.60 | |||||
12 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 39.99 | 1:20.72 | |||||
13 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.94 | 1:22.08 | |||||
14 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.65 | 1:23.26 | |||||
15 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.73 | 1:27.73 | |||||
16 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.28 | 1:29.09 | |||||
17 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 43.45 | 1:30.51 | |||||
18 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 45.54 | 1:34.26 | |||||
19 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 46.97 | 1:34.91 | |||||
20 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.48 | 1:35.16 | |||||
21 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 51.04 | 1:46.37 | |||||
- | Linnéa Hellberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.26 | 1:08.04 | |||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.24 | 1:09.92 | |||||
3 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.77 | 1:15.34 | |||||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.87 | 1:16.73 | |||||
5 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.35 | 1:17.05 | |||||
6 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 37.18 | 1:17.62 | |||||
7 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.43 | 1:18.01 | |||||
8 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 37.63 | 1:18.29 | |||||
9 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.74 | 1:18.65 | |||||
10 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 39.49 | 1:21.47 | |||||
11 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.42 | 1:23.60 | |||||
12 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 41.01 | 1:23.90 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Velocita4u |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 32.91 | 1:06.77 | |||||
2 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 33.46 | 1:08.52 | |||||
3 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.42 | 1:14.36 | |||||
4 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 36.50 | 1:14.40 | |||||
5 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.19 | 1:15.41 | |||||
6 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 37.19 | 1:16.16 | |||||
7 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 37.61 | 1:16.60 | |||||
8 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 37.38 | 1:17.34 | |||||
9 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.24 | 1:19.34 | |||||
10 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 38.38 | 1:19.62 | |||||
11 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.29 | 1:20.56 | |||||
12 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.02 | 1:23.00 | |||||
13 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.84 | 1:24.44 | |||||
14 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.89 | 1:24.78 | |||||
15 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.57 | 1:25.16 | |||||
16 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.66 | 1:25.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:18.03 | 2:44.83 | 4:19.59 | 5:32.73 | |||
2 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.83 | 2:38.25 | 4:22.24 | 5:39.83 | |||
3 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:22.90 | 2:49.07 | 4:24.67 | 5:40.11 | |||
4 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:26.85 | 3:04.12 | 4:47.51 | 5:59.75 | |||
5 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:28.36 | 2:56.31 | 4:44.03 | 6:02.18 | |||
6 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 1:32.38 | 3:10.36 | 4:58.26 | 6:24.82 | |||
- | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.20 | 2:22.29 | 3:45.46 | 4:49.22 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:09.22 | 2:24.20 | 3:54.03 | 4:58.26 | |||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:13.06 | 2:33.80 | 4:00.98 | 5:11.28 | |||
4 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:14.85 | 2:37.67 | 4:02.59 | 5:19.05 | |||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:17.22 | 2:37.10 | 4:08.30 | 5:19.58 | |||
6 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:17.76 | 2:46.19 | 4:18.58 | 5:35.64 | |||
7 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 1:21.63 | 2:55.60 | 4:30.19 | 5:51.96 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.37 | 2:12.66 | 3:33.51 | 4:39.88 | |||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:13.34 | 2:33.31 | 4:06.14 | 5:19.19 | |||
3 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 1:17.20 | 2:43.76 | 4:21.57 | 5:31.79 | |||
- | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Altran |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Hazard | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.57 | 2:29.14 | 3:52.34 | 4:57.56 | |||
2 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.85 | 2:32.82 | 4:00.46 | 5:08.29 | |||
3 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:13.15 | 2:35.03 | 4:09.36 | 5:22.04 | |||
4 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:14.77 | 2:40.07 | 4:10.19 | 5:25.56 | |||
5 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.74 | 2:46.19 | 4:24.22 | 5:39.65 | |||
- | Jakob Sundén | 1995 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Life Health & Fitness |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:12.70 | 2:28.74 | 3:46.43 | 5:02.92 | 10:03.05 | ||
6:18.76 | 7:34.69 | 8:50.89 | ||||||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 1:12.15 | 2:28.36 | 3:44.43 | 5:01.99 | 10:04.67 | ||
6:18.13 | 7:34.76 | 8:50.88 | ||||||||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.18 | 2:28.29 | 3:45.07 | 5:02.28 | 10:15.06 | ||
6:20.42 | 7:38.63 | 8:57.16 | ||||||||
4 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 1:13.94 | 2:33.01 | 3:52.36 | 5:12.53 | 10:25.45 | ||
6:31.76 | 7:50.95 | 9:08.67 | ||||||||
5 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:15.09 | 2:37.75 | 4:00.14 | 5:23.95 | 10:51.69 | ||
6:46.60 | 8:09.92 | 9:31.68 | ||||||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:17.37 | 2:41.11 | 4:05.08 | 5:28.14 | 10:55.85 | ||
6:51.74 | 8:14.36 | 9:37.57 | ||||||||
7 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 1:24.88 | 2:54.96 | 4:25.01 | 5:53.70 | 11:43.17 | ||
7:22.38 | 8:50.86 | 10:18.92 | ||||||||
8 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:22.60 | 2:51.79 | 4:20.82 | 5:50.66 | 11:53.78 | ||
7:21.89 | 8:53.31 | 10:24.40 | ||||||||
9 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:23.93 | 2:54.02 | 4:26.00 | 6:00.02 | 12:02.44 | ||
7:32.26 | 9:02.57 | 10:34.37 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Life Health & Fitness |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:09.22 | 2:23.47 | 3:36.89 | 4:50.77 | 9:41.68 | ||
6:04.21 | 7:18.01 | 8:30.87 | ||||||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.39 | 2:23.30 | 3:36.41 | 4:49.96 | 9:45.36 | ||
6:03.59 | 7:17.64 | 8:31.36 | ||||||||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:06.95 | 2:21.79 | 3:36.20 | 4:51.33 | 9:51.02 | ||
6:06.77 | 7:21.69 | 8:37.39 | ||||||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.61 | 2:24.79 | 3:39.85 | 4:55.02 | 9:54.53 | ||
6:10.44 | 8:04.87 | 9:19.98 | ||||||||
5 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:11.20 | 2:27.50 | 3:44.78 | 5:02.76 | 10:10.70 | ||
6:19.71 | 7:37.72 | 8:55.02 | ||||||||
6 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 1:17.46 | 2:40.00 | 4:03.77 | 5:27.29 | 10:51.91 | ||
6:49.74 | 8:12.89 | 9:33.73 | ||||||||
7 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:19.18 | 2:41.92 | 4:07.06 | 5:31.47 | 11:08.48 | ||
7:38.71 | 9:03.63 | 10:28.08 | ||||||||
8 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:16.22 | 2:39.62 | 4:04.76 | 5:30.15 | 11:12.05 | ||
6:56.02 | 8:22.06 | 9:47.95 | ||||||||
9 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 1:21.49 | 2:48.53 | 4:19.56 | 5:51.37 | 11:43.61 | ||
7:21.37 | 8:50.43 | 10:19.01 | ||||||||
10 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:25.95 | 3:02.41 | 4:39.57 | 7:07.69 | 12:54.04 | ||
8:45.92 | 10:25.20 | 12:04.87 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Life Health & Fitness |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:09.15 | 2:24.08 | 3:39.60 | 4:56.52 | 10:00.37 | ||
6:12.61 | 7:28.81 | 8:44.95 | ||||||||
2 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:12.74 | 2:32.86 | 3:53.21 | 5:14.01 | 10:35.13 | ||
6:34.93 | 7:55.51 | 9:15.90 | ||||||||
3 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:13.61 | 2:31.74 | 3:53.27 | 5:16.10 | 10:44.11 | ||
6:37.35 | 8:01.12 | 9:23.71 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Life Health & Fitness |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.78 | 2:20.51 | 3:31.99 | 4:45.14 | 9:29.77 | ||
5:56.64 | 7:09.02 | 8:20.18 | ||||||||
2 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:09.84 | 2:25.97 | 3:41.56 | 4:57.76 | 10:00.19 | ||
6:14.19 | 7:31.10 | 8:47.47 | ||||||||
3 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.89 | 2:28.23 | 3:44.43 | 5:00.76 | 10:03.61 | ||
6:17.19 | 7:33.79 | 8:49.12 | ||||||||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:11.78 | 2:27.90 | 3:44.41 | 5:01.78 | 10:07.65 | ||
6:18.98 | 7:36.06 | 8:53.26 | ||||||||
5 | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | 1:11.96 | 2:30.09 | 3:49.92 | 5:11.47 | 10:37.45 | ||
6:33.62 | 7:55.14 | 9:16.97 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.36 | 1:18.30 | 2:01.53 | 2:45.39 | |||
2 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.54 | 1:27.91 | 2:16.23 | 3:03.56 | |||
- | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.37 | 1:06.63 | 1:43.51 | 2:19.99 | |||
2 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 34.54 | 1:14.52 | 1:55.48 | 2:36.55 | |||
3 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 35.09 | 1:16.42 | 1:58.34 | 2:40.04 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.16 | 1:03.32 | 1:37.22 | 2:11.49 | |||
2 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.40 | 1:06.02 | 1:44.32 | 2:21.60 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Alvekrans Kommu. & Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.50 | 1:05.66 | 1:41.80 | 2:17.97 | |||
2 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 30.55 | 1:05.38 | 1:42.46 | 2:20.75 | |||
3 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 32.61 | 1:09.81 | 1:48.08 | 2:26.84 | |||
4 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.58 | 1:08.62 | 1:47.36 | 2:27.27 | |||
5 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.49 | 1:08.80 | 1:47.60 | 2:29.58 | |||
6 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 34.86 | 1:14.53 | 1:54.81 | 2:33.80 | |||
7 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 33.27 | 1:12.39 | 1:54.78 | 2:36.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:16.80 | 2:03.83 | 2:41.48 | |||
2 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 36.33 | 1:17.74 | 2:06.59 | 2:43.03 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.54 | 1:19.82 | 2:08.93 | 2:45.57 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 38.95 | 1:20.29 | 2:09.80 | 2:46.37 | |||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.94 | 1:17.97 | 2:08.06 | 2:49.22 | |||
6 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 39.73 | 1:24.56 | 2:12.60 | 2:49.75 | |||
7 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 36.62 | 1:23.70 | 2:13.84 | 2:53.34 | |||
8 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.09 | 1:23.56 | 2:15.12 | 2:53.66 | |||
9 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.64 | 1:21.37 | 2:14.11 | 2:54.79 | |||
10 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.71 | 1:25.57 | 2:16.57 | 2:54.89 | |||
11 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.62 | 1:27.49 | 2:19.81 | 2:59.31 | |||
12 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.98 | 1:25.38 | 2:18.17 | 2:59.64 | |||
13 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.06 | 1:26.54 | 2:19.02 | 2:59.96 | |||
14 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 40.10 | 1:27.82 | 2:18.18 | 3:00.26 | |||
15 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 40.27 | 1:27.15 | 2:22.42 | 3:00.82 | |||
16 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 41.08 | 1:29.19 | 2:20.63 | 3:02.22 | |||
17 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 41.58 | 1:27.89 | 2:23.14 | 3:04.39 | |||
18 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.03 | 1:24.61 | 2:21.02 | 3:04.69 | |||
19 | Alisa Egecioglu | 1999 | Göteborg Sim | 38.80 | 1:26.36 | 2:20.93 | 3:05.50 | |||
20 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.22 | 1:29.47 | 2:26.56 | 3:06.61 | |||
21 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.81 | 1:27.16 | 2:24.20 | 3:06.92 | |||
22 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 43.82 | 1:30.31 | 2:25.05 | 3:08.26 | |||
23 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.17 | 1:27.79 | 2:25.27 | 3:09.09 | |||
24 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 44.46 | 1:30.88 | 2:26.55 | 3:10.01 | |||
25 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 44.39 | 1:34.00 | 2:30.17 | 3:11.46 | |||
26 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 42.17 | 1:34.89 | 2:32.68 | 3:11.56 | |||
27 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.86 | 1:30.80 | 2:30.15 | 3:11.64 | |||
28 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 43.02 | 1:34.00 | 2:31.18 | 3:12.38 | |||
29 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 45.71 | 1:35.21 | 2:31.73 | 3:15.31 | |||
30 | Hanna Ullerholt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.79 | 1:35.22 | 2:31.70 | 3:15.37 | |||
31 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 45.86 | 1:35.74 | 2:30.74 | 3:16.45 | |||
32 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 44.08 | 1:32.76 | 2:31.10 | 3:16.96 | |||
33 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.05 | 1:32.48 | 2:32.60 | 3:18.09 | |||
34 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 49.16 | 1:41.66 | 2:35.28 | 3:18.50 | |||
35 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.19 | 1:32.07 | 2:35.47 | 3:19.48 | |||
36 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 46.64 | 1:39.80 | 2:35.72 | 3:20.02 | |||
37 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 44.52 | 1:34.91 | 2:35.69 | 3:21.04 | |||
38 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.48 | 1:38.87 | 2:35.82 | 3:21.20 | |||
39 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.47 | 1:39.27 | 2:36.36 | 3:21.23 | |||
40 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 47.24 | 1:42.45 | 2:37.43 | 3:21.53 | |||
41 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 46.94 | 1:38.14 | 2:38.70 | 3:23.60 | |||
42 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.54 | 1:36.05 | 2:37.93 | 3:24.65 | |||
43 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.99 | 1:36.53 | 2:40.03 | 3:25.10 | |||
44 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.94 | 1:38.48 | 2:37.21 | 3:26.38 | |||
45 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 51.25 | 1:41.07 | 2:41.90 | 3:27.06 | |||
46 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.73 | 1:42.36 | 2:42.05 | 3:29.40 | |||
47 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 51.02 | 1:42.57 | 2:43.56 | 3:31.24 | |||
48 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.42 | 1:46.87 | 2:49.40 | 3:37.94 | |||
- | Alicia Jacobsson | 1998 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.88 | 1:15.18 | 1:59.79 | 2:34.84 | |||
2 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.64 | 1:13.30 | 2:00.96 | 2:37.00 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 33.59 | 1:13.68 | 2:02.81 | 2:37.55 | |||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.14 | 1:14.83 | 2:04.27 | 2:39.94 | |||
5 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.82 | 1:16.68 | 2:04.16 | 2:40.39 | |||
6 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.60 | 1:16.03 | 2:02.74 | 2:41.99 | |||
7 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.68 | 1:15.63 | 2:04.81 | 2:42.74 | |||
8 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.42 | 1:16.51 | 2:07.26 | 2:45.99 | |||
9 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 36.86 | 1:18.51 | 2:08.63 | 2:46.17 | |||
10 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.38 | 1:19.12 | 2:11.13 | 2:47.68 | |||
11 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.44 | 1:19.90 | 2:11.46 | 2:50.26 | |||
12 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.80 | 1:22.27 | 2:13.30 | 2:51.92 | |||
13 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 38.55 | 1:22.93 | 2:14.30 | 2:52.07 | |||
14 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 40.06 | 1:26.15 | 2:13.54 | 2:54.60 | |||
15 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 42.64 | 1:26.20 | 2:15.70 | 2:55.59 | |||
16 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.05 | 1:27.25 | 2:18.34 | 2:56.34 | |||
17 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 38.59 | 1:23.89 | 2:19.55 | 2:56.48 | |||
18 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.70 | 1:24.41 | 2:19.63 | 2:58.69 | |||
19 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.69 | 1:29.33 | 2:19.37 | 3:00.68 | |||
20 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 39.48 | 1:25.90 | 2:21.61 | 3:01.06 | |||
21 | Linnéa Schindelar | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.88 | 1:30.05 | 2:26.35 | 3:08.70 | |||
22 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 41.73 | 1:33.04 | 2:31.84 | 3:16.11 | |||
23 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 40.66 | 1:33.72 | 2:33.24 | 3:17.13 | |||
- | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.47 | 1:10.04 | 1:54.99 | 2:28.89 | |||
2 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 31.12 | 1:09.09 | 1:54.97 | 2:30.10 | |||
3 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 33.09 | 1:12.88 | 1:57.11 | 2:31.99 | |||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:16.03 | 1:59.68 | 2:34.61 | |||
5 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.27 | 1:17.44 | 2:03.96 | 2:42.19 | |||
6 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.39 | 1:18.27 | 2:12.05 | 2:50.56 | |||
7 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.34 | 1:20.78 | 2:12.54 | 2:51.93 | |||
8 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 38.30 | 1:22.51 | 2:14.46 | 2:52.31 | |||
9 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:23.05 | 2:14.59 | 2:53.09 | |||
10 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.54 | 1:20.96 | 2:13.91 | 2:53.19 | |||
11 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 37.64 | 1:22.00 | 2:14.00 | 2:55.17 | |||
- | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.55 | 1:10.21 | 1:53.13 | 2:26.71 | |||
2 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.00 | 1:11.98 | 1:57.97 | 2:30.81 | |||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 34.23 | 1:12.20 | 1:58.54 | 2:33.76 | |||
4 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 34.71 | 1:16.52 | 2:02.41 | 2:40.65 | |||
5 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 35.22 | 1:17.80 | 2:03.35 | 2:41.45 | |||
6 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.08 | 1:19.80 | 2:05.98 | 2:41.91 | |||
7 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.95 | 1:19.39 | 2:04.04 | 2:42.59 | |||
8 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.36 | 1:19.00 | 2:08.02 | 2:48.32 | |||
9 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | 1:18.98 | 2:11.02 | 2:48.78 | |||
10 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.16 | 1:19.45 | 2:09.79 | 2:49.01 | |||
11 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 39.02 | 1:21.73 | 2:12.35 | 2:51.71 | |||
12 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.87 | 1:21.34 | 2:16.58 | 2:57.58 | |||
13 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.07 | 1:25.88 | 2:18.22 | 2:59.60 | |||
14 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.44 | 1:21.84 | 2:16.02 | 3:00.12 | |||
- | Sofie Jonasson | 1994 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:07.16 | 2:18.79 | 3:31.50 | 4:41.42 | |||
2 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.28 | 2:23.79 | 3:38.26 | 4:51.53 | |||
3 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.61 | 2:23.28 | 3:37.41 | 4:55.47 | |||
4 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.55 | 2:25.99 | 3:43.35 | 5:00.58 | |||
5 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:11.39 | 2:29.42 | 3:47.59 | 5:02.59 | |||
6 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:11.69 | 2:29.48 | 3:48.16 | 5:06.21 | |||
7 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:14.38 | 2:34.85 | 3:55.84 | 5:12.89 | |||
8 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.97 | 2:35.60 | 3:56.61 | 5:17.07 | |||
9 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:17.66 | 2:41.67 | 4:04.95 | 5:25.41 | |||
10 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.53 | 2:41.56 | 4:05.85 | 5:29.53 | |||
11 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:19.55 | 2:46.01 | 4:12.06 | 5:35.50 | |||
12 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 1:19.84 | 3:29.71 | 4:56.41 | 5:36.30 | |||
13 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 1:20.88 | 2:48.43 | 4:16.54 | 5:39.68 | |||
14 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 1:20.59 | 2:47.24 | 4:15.29 | 5:39.80 | |||
15 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 1:21.37 | 2:47.83 | 4:16.26 | 5:41.38 | |||
16 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 1:21.77 | 2:52.15 | 4:22.84 | 5:46.84 | |||
17 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 1:21.36 | 2:51.22 | 5:09.05 | 5:56.27 | |||
18 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:24.19 | 2:55.81 | 4:29.43 | 5:57.29 | |||
19 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:23.32 | 2:55.06 | 5:12.38 | 5:57.66 | |||
20 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:24.98 | 2:57.29 | 4:31.25 | 6:00.87 | |||
21 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:27.52 | 3:01.66 | 4:33.10 | 6:01.89 | |||
22 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:26.35 | 3:00.28 | 4:33.57 | 6:02.68 | |||
23 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 1:24.74 | 2:55.38 | 4:27.71 | 6:02.83 | |||
24 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.54 | 3:01.64 | 4:35.60 | 6:03.94 | |||
25 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 1:27.30 | 3:01.97 | 4:35.82 | 6:07.43 | |||
26 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:29.23 | 3:05.21 | 4:40.45 | 6:13.67 | |||
27 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 1:26.30 | 3:04.95 | 6:25.55 | 6:25.55 | |||
28 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 1:30.66 | 3:11.76 | 4:52.93 | 6:32.58 | |||
- | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.94 | 2:05.84 | 3:09.42 | 4:12.96 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:05.09 | 2:15.33 | 3:25.73 | 4:34.23 | |||
3 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:08.24 | 2:22.69 | 3:39.07 | 4:52.00 | |||
4 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:06.69 | 2:19.69 | 3:35.93 | 4:52.96 | |||
5 | Albin Wigert | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:14.51 | 2:38.89 | 4:05.95 | 5:30.04 | |||
6 | Lucas Johansson | 1997 | Falköpings Simsällskap | 1:18.46 | 2:46.97 | 4:17.25 | 5:45.85 | |||
7 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:17.62 | 3:31.47 | 5:03.20 | 5:47.76 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.78 | 2:12.43 | 3:22.92 | 4:31.16 | |||
2 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.39 | 2:15.20 | 3:27.06 | 4:37.00 | |||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:05.78 | 2:15.89 | 3:27.39 | 4:37.81 | |||
4 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 2:18.11 | 3:32.63 | 4:46.02 | 4:46.02 | |||
5 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 1:07.75 | 2:20.94 | 3:35.98 | 4:49.24 | |||
6 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 1:14.39 | 3:20.90 | 4:48.48 | 5:29.54 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 58.88 | 2:01.82 | 3:03.04 | 4:05.83 | |||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.15 | 2:04.10 | 3:11.09 | 4:17.60 | |||
3 | Simon Nilsson | 1993 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.05 | 2:10.52 | 3:17.93 | 4:22.88 | |||
4 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:02.57 | 2:09.55 | 3:17.64 | 4:23.08 | |||
5 | Oskar Rutqvist | 1993 | Göteborg Sim | 1:02.79 | 2:08.56 | 3:16.12 | 4:23.76 | |||
6 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.86 | 2:08.93 | 3:19.04 | 4:29.67 | |||
7 | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.99 | 2:16.72 | 3:27.11 | 4:36.49 | |||
8 | Andreas Elofsson | 1995 | Uddevalla Sim | 1:05.72 | 2:17.20 | 3:28.71 | 4:39.61 | |||
9 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.05 | 2:14.53 | 3:26.20 | 4:42.23 | |||
10 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:08.07 | 2:21.84 | 3:35.56 | 4:46.75 | |||
11 | Pontus Ljungqvist | 1995 | Göteborg Sim | 1:08.73 | 2:24.64 | 3:42.70 | 5:01.39 | |||
12 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.94 | 2:28.82 | 3:45.96 | 5:02.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 41.30 | 1:27.96 | 2:14.74 | 3:00.52 | |||
2 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.61 | 1:31.27 | 2:18.69 | 3:05.14 | |||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 41.75 | 1:29.92 | 2:19.19 | 3:09.34 | |||
4 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 44.78 | 1:35.13 | 2:26.39 | 3:17.24 | |||
5 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 45.61 | 1:37.00 | 2:29.16 | 3:18.14 | |||
6 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.42 | 1:36.89 | 2:28.04 | 3:18.56 | |||
7 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.06 | 1:36.21 | 2:28.30 | 3:21.63 | |||
8 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 43.31 | 1:35.41 | 2:30.19 | 3:23.82 | |||
9 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 47.74 | 1:41.20 | 2:34.17 | 3:27.24 | |||
10 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 46.31 | 1:39.28 | 2:34.04 | 3:27.27 | |||
11 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 47.05 | 1:40.12 | 2:35.15 | 3:28.25 | |||
12 | Hanna Ullerholt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.76 | 1:40.85 | 2:35.93 | 3:29.00 | |||
13 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 47.56 | 1:41.09 | 2:36.08 | 3:29.15 | |||
14 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 47.55 | 1:41.48 | 2:36.73 | 3:29.62 | |||
15 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 48.17 | 1:42.38 | 2:38.03 | 3:32.19 | |||
16 | Ulrike Steyr | 1999 | Göteborg Sim | 49.60 | 1:44.39 | 2:39.33 | 3:33.92 | |||
17 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 47.79 | 1:43.38 | 2:40.19 | 3:36.85 | |||
18 | Ebba Wikner | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.63 | 1:44.06 | 2:40.85 | 3:37.61 | |||
19 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.64 | 1:51.82 | 2:50.21 | 3:47.26 | |||
20 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 50.33 | 1:49.87 | 2:50.33 | 3:49.01 | |||
21 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.24 | 1:53.35 | 2:54.74 | 3:54.53 | |||
22 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.63 | 1:52.60 | 2:54.15 | 3:55.00 | |||
23 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.33 | 2:00.62 | 3:02.03 | 4:00.76 | |||
- | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 38.50 | 1:24.11 | 2:11.15 | 2:57.89 | |||
2 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 42.17 | 1:28.31 | 2:14.96 | 3:00.60 | |||
3 | Josefine Karlsson | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.89 | 1:26.75 | 2:14.28 | 3:00.81 | |||
4 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.83 | 1:26.84 | 2:13.57 | 3:01.46 | |||
5 | Hanna Rutqvist | 1997 | Göteborg Sim | 41.93 | 1:29.22 | 2:16.65 | 3:03.70 | |||
6 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 42.05 | 1:29.05 | 2:16.74 | 3:04.06 | |||
7 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.26 | 1:27.95 | 2:15.66 | 3:04.70 | |||
8 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 43.76 | 1:32.92 | 2:22.48 | 3:12.53 | |||
9 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 44.21 | 1:36.39 | 2:30.21 | 3:23.14 | |||
10 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.58 | 1:38.67 | 2:32.81 | 3:24.28 | |||
11 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.44 | 1:42.48 | 2:38.88 | 3:33.53 | |||
12 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 50.33 | 1:48.93 | 2:48.41 | 3:48.46 | |||
- | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.90 | 1:22.23 | 2:07.01 | 2:50.19 | |||
2 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.25 | 1:24.70 | 2:11.05 | 2:58.22 | |||
3 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 42.67 | 1:29.98 | 2:18.52 | 3:06.84 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Copy Center Print Solutio |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Winlöf | 1994 | Falköpings Simsällskap | 40.29 | 1:25.49 | 2:12.25 | 2:57.58 | |||
2 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.24 | 1:25.15 | 2:11.98 | 3:00.04 | |||
3 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.79 | 1:30.11 | 2:18.67 | 3:06.32 | |||
4 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 42.18 | 1:30.49 | 2:19.43 | 3:08.66 | |||
- | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.07 | 1:14.05 | 1:53.92 | 2:32.69 | |||
2 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 36.40 | 1:17.60 | 1:57.63 | 2:36.92 | |||
3 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.68 | 1:18.88 | 1:59.91 | 2:41.43 | |||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 40.30 | 1:23.06 | 2:05.00 | 2:45.46 | |||
5 | Pär Börjesson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.70 | 1:22.38 | 2:06.72 | 2:51.23 | |||
6 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 40.33 | 1:24.44 | 2:08.81 | 2:52.47 | |||
7 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.27 | 1:27.25 | 2:13.81 | 2:59.21 | |||
8 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.10 | 1:29.03 | 2:16.53 | 3:02.27 | |||
9 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.01 | 1:32.61 | 2:21.81 | 3:09.64 | |||
10 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 45.53 | 1:34.23 | 2:24.35 | 3:11.80 | |||
11 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 43.51 | 1:33.73 | 2:23.79 | 3:12.07 | |||
12 | Max Sandgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.97 | 1:35.04 | 3:15.58 | 3:15.58 | |||
13 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 46.81 | 1:36.41 | 2:27.72 | 3:16.34 | |||
14 | Johannes Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.11 | 1:39.36 | 2:30.36 | 3:17.32 | |||
15 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 46.95 | 1:38.02 | 2:29.32 | 3:17.52 | |||
16 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 48.64 | 1:40.42 | 2:32.38 | 3:22.20 | |||
17 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.43 | 1:40.33 | 2:34.14 | 3:23.04 | |||
18 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 48.84 | 1:45.05 | 3:33.59 | 3:33.59 | |||
19 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 49.12 | 1:43.17 | 3:33.83 | 3:33.83 | |||
20 | Jakob Zachrisson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 51.51 | 1:47.64 | 2:45.74 | 3:39.49 | |||
- | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.36 | 1:07.14 | 1:40.88 | 2:14.25 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.60 | 1:06.69 | 1:41.31 | 2:15.72 | |||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 34.92 | 1:13.57 | 1:52.57 | 2:31.02 | |||
4 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.08 | 1:14.55 | 1:54.84 | 2:33.39 | |||
5 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.41 | 1:14.62 | 1:55.08 | 2:33.78 | |||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 36.79 | 1:17.05 | 1:58.79 | 2:38.44 | |||
7 | Johan Staflund | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.71 | 1:17.27 | 1:58.62 | 2:38.82 | |||
8 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.50 | 1:20.54 | 2:03.54 | 2:45.50 | |||
9 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 41.74 | 1:26.33 | 2:11.52 | 2:55.92 | |||
10 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 42.41 | 1:27.69 | 2:13.80 | 2:57.86 | |||
11 | Joel Klarén | 1997 | Simklubben Laxen | 41.29 | 1:27.13 | 2:15.28 | 3:02.26 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.75 | 1:02.71 | 1:35.93 | 2:09.40 | |||
2 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 35.15 | 1:11.66 | 1:48.93 | 2:25.33 | |||
3 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 1:16.92 | 1:57.20 | 2:36.80 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Qommunicera |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.79 | 1:08.43 | 1:43.14 | 2:17.35 | |||
2 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.15 | 1:07.55 | 1:42.92 | 2:19.08 | |||
3 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.48 | 1:10.60 | 1:45.81 | 2:19.51 | |||
4 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.50 | 1:10.00 | 1:47.59 | 2:23.67 | |||
5 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.94 | 1:09.22 | 1:46.67 | 2:24.03 | |||
6 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.23 | 1:09.87 | 1:48.00 | 2:25.18 | |||
7 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.66 | 1:11.40 | 1:49.39 | 2:27.32 | |||
8 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 34.51 | 1:11.33 | 1:49.25 | 2:27.71 | |||
9 | Viktor Rochowiak | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 33.44 | 1:10.49 | 1:49.89 | 2:29.86 | |||
10 | Joakim Bresche | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.06 | 1:17.13 | 1:56.35 | 2:33.74 | |||
11 | Gustav Andersson | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 38.34 | 1:18.64 | 1:59.96 | 2:38.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2011 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Mölndals ASS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 oktober 2011 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Annas Pappa |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 31.09 | 1:03.82 | |||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 32.04 | 1:05.52 | |||||
3 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.11 | 1:06.04 | |||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.92 | 1:06.14 | |||||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.04 | 1:06.27 | |||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.37 | 1:07.28 | |||||
7 | Elise Wallén | 1998 | Skövde Simsällskap | 33.25 | 1:08.68 | |||||
8 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.09 | 1:09.13 | |||||
9 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 33.07 | 1:09.20 | |||||
10 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.30 | 1:09.22 | |||||
11 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.25 | 1:09.77 | |||||
12 | Nikki Brockmar | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.82 | 1:11.65 | |||||
13 | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | 33.68 | 1:11.67 | |||||
14 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.05 | 1:12.05 | |||||
15 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 35.14 | 1:12.17 | |||||
16 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.22 | 1:12.60 | |||||
17 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.63 | 1:13.00 | |||||
18 | Alisa Egecioglu | 1999 | Göteborg Sim | 35.06 | 1:13.25 | |||||
19 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 35.02 | 1:13.40 | |||||
20 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.35 | 1:13.58 | |||||
21 | Josefine Pålsson | 1999 | Simklubben Laxen | 35.44 | 1:13.68 | |||||
22 | Ella Sobek | 1998 | Göteborg Sim | 35.77 | 1:15.03 | |||||
23 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.91 | 1:15.91 | |||||
24 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.88 | 1:16.06 | |||||
25 | Erica Staflund | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.36 | 1:16.15 | |||||
26 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 36.68 | 1:16.24 | |||||
27 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 36.04 | 1:16.39 | |||||
28 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.78 | 1:16.50 | |||||
29 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.70 | 1:16.51 | |||||
30 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 37.44 | 1:16.86 | |||||
31 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.55 | 1:17.18 | |||||
32 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 37.11 | 1:17.21 | |||||
33 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 36.29 | 1:17.28 | |||||
34 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 36.48 | 1:17.46 | |||||
35 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.78 | 1:17.76 | |||||
36 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.65 | 1:18.34 | |||||
37 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 37.75 | 1:18.53 | |||||
38 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:19.34 | |||||
39 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.48 | 1:19.77 | |||||
40 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 38.56 | 1:20.55 | |||||
41 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 38.67 | 1:20.56 | |||||
42 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.74 | 1:20.72 | |||||
43 | Alicia Jacobsson | 1998 | Simklubben Laxen | 38.96 | 1:20.94 | |||||
44 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.02 | 1:21.33 | |||||
45 | Emilia Lundqvist-Jenc | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 39.08 | 1:21.49 | |||||
46 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 39.88 | 1:22.12 | |||||
47 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 39.62 | 1:22.53 | |||||
48 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 39.09 | 1:22.79 | |||||
49 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.71 | 1:22.85 | |||||
50 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 39.73 | 1:23.20 | |||||
51 | Michaela Johansson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.79 | 1:23.85 | |||||
52 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 39.53 | 1:23.87 | |||||
53 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.48 | 1:24.39 | |||||
54 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 40.83 | 1:24.50 | |||||
55 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 41.28 | 1:24.58 | |||||
56 | Caroline Borre | 1999 | Göteborg Sim | 40.98 | 1:24.78 | |||||
57 | Katie Sobek | 2000 | Göteborg Sim | 40.23 | 1:24.84 | |||||
58 | Sanna Nordqvist | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.22 | 1:24.87 | |||||
59 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.76 | 1:24.88 | |||||
60 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 40.50 | 1:26.05 | |||||
61 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 41.69 | 1:26.31 | |||||
62 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.21 | 1:26.34 | |||||
63 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 41.25 | 1:26.66 | |||||
64 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.22 | 1:26.85 | |||||
65 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 42.46 | 1:27.87 | |||||
66 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 43.09 | 1:28.26 | |||||
67 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.33 | 1:28.70 | |||||
68 | Alice Björnbom | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.64 | 1:29.10 | |||||
69 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 41.08 | 1:29.26 | |||||
70 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 41.91 | 1:29.61 | |||||
71 | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.27 | 1:31.15 | |||||
72 | Elin Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:31.29 | 1:31.29 | |||||
73 | Emma Elsius | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.32 | 1:31.66 | |||||
74 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.14 | 1:31.85 | |||||
75 | Vanessa Phu | 1998 | Göteborg Sim | 40.59 | 1:32.72 | |||||
76 | Isabelle Asserståhl | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.58 | 1:35.40 | |||||
77 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.85 | 1:35.63 | |||||
78 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 44.98 | 1:35.91 | |||||
79 | Ellen Premmert | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.08 | 1:39.25 | |||||
80 | Alma Ericsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.05 | 1:39.38 | |||||
81 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.85 | 1:40.64 | |||||
82 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 48.82 | 1:44.82 | |||||
83 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.52 | 1:46.15 | |||||
84 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.60 | 1:47.75 | |||||
85 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.25 | 1:50.41 | |||||
86 | Mikaela Andrén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.76 | 1:54.86 | |||||
- | Felicia Leandersson | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Ulrike Steyr | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Annas Pappa |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.32 | 1:00.01 | |||||
2 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.76 | 1:03.06 | |||||
3 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.86 | 1:03.59 | |||||
4 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 31.59 | 1:05.39 | |||||
5 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 32.05 | 1:05.46 | |||||
6 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.55 | 1:05.56 | |||||
7 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.00 | 1:05.58 | |||||
8 | Inez Kristensson | 1997 | Göteborg Sim | 32.63 | 1:06.97 | |||||
9 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 32.07 | 1:07.50 | |||||
10 | Astrid Hörbäck | 1997 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.70 | 1:08.14 | |||||
11 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.70 | 1:08.27 | |||||
12 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 33.12 | 1:08.59 | |||||
13 | Lovisa Styrenius | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 33.30 | 1:08.60 | |||||
14 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 33.54 | 1:08.71 | |||||
15 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.78 | 1:08.77 | |||||
16 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.80 | 1:10.14 | |||||
17 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.31 | 1:11.43 | |||||
18 | Camilla Ullberg | 1997 | Falköpings Simsällskap | 34.39 | 1:11.44 | |||||
19 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.08 | 1:15.24 | |||||
20 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 36.72 | 1:16.15 | |||||
21 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 37.28 | 1:16.97 | |||||
22 | Jennifer Lidström | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.43 | 1:21.43 | |||||
23 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 38.68 | 1:22.34 | |||||
24 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.39 | 1:25.17 | |||||
- | Linnéa Hellberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Annas Pappa |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.50 | 1:00.32 | |||||
2 | Nike Kruners | 1996 | Varberg-Falkenberg Sim | 29.56 | 1:01.59 | |||||
3 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.93 | 1:03.36 | |||||
4 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 30.13 | 1:03.50 | |||||
5 | Annica Molin | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.12 | 1:05.10 | |||||
6 | Isabelle Stenvold | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 32.22 | 1:06.30 | |||||
7 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.21 | 1:07.26 | |||||
8 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.27 | 1:07.30 | |||||
9 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.17 | 1:07.61 | |||||
10 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.53 | 1:08.03 | |||||
11 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 33.41 | 1:08.50 | |||||
12 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 32.81 | 1:08.77 | |||||
13 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.08 | 1:10.24 | |||||
14 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 34.15 | 1:11.59 | |||||
15 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 34.49 | 1:13.30 | |||||
16 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.83 | 1:13.95 | |||||
- | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Annas Pappa |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.26 | 57.36 | |||||
2 | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.50 | 58.65 | |||||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 30.09 | 1:01.68 | |||||
4 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.89 | 1:02.85 | |||||
5 | Ida Laurén | 1994 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.94 | 1:04.19 | |||||
6 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.84 | 1:05.74 | |||||
7 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.19 | 1:06.38 | |||||
8 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.43 | 1:07.18 | |||||
9 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 31.94 | 1:07.54 | |||||
10 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:07.90 | |||||
11 | Klara Lundström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.50 | 1:08.65 | |||||
12 | Lovisa Jern | 1995 | Skövde Simsällskap | 33.33 | 1:09.99 | |||||
13 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.85 | 1:10.82 | |||||
14 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 34.30 | 1:11.56 | |||||
15 | Matilda Gustafsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.40 | 1:11.72 | |||||
16 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.77 | 1:12.20 | |||||
17 | Johanna Wendt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.81 | 1:12.84 | |||||
18 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.84 | 1:13.20 | |||||
19 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.58 | 1:13.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.01 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2011 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 18:28 |