Resultat för UGP 3 - Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 29.88 | 2:06.82 | |||||
2 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.88 | 2:09.84 | |||||
3 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.45 | 2:11.55 | |||||
4 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.36 | 2:12.67 | |||||
5 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.06 | 2:15.10 | |||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.20 | 2:15.16 | |||||
7 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.05 | 2:16.14 | |||||
8 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | 2:18.58 | |||||
9 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.10 | 2:18.79 | |||||
10 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 31.18 | 2:19.19 | |||||
11 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.18 | 2:19.78 | |||||
12 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.39 | 2:21.02 | |||||
13 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.37 | 2:23.49 | |||||
14 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.46 | 2:24.34 | |||||
15 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.34 | 2:25.42 | |||||
16 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.99 | 2:27.01 | |||||
17 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.40 | 2:27.39 | |||||
18 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 34.57 | 2:30.57 | |||||
19 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 35.34 | 2:31.02 | |||||
20 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.25 | 2:31.71 | |||||
21 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.38 | 2:33.85 | |||||
22 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.23 | 2:34.16 | |||||
23 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.12 | 2:37.99 | |||||
24 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.79 | 2:38.05 | |||||
25 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.50 | 2:38.55 | |||||
26 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 35.04 | 2:40.92 | |||||
27 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | 2:50.82 | |||||
28 | Rebeca Lindberg | 1993 | Hellas Simklubb | 43.98 | 3:08.75 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.89 | 2:10.03 | |||||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.92 | 2:17.75 | |||||
3 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 33.24 | 2:21.06 | |||||
4 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.04 | 2:22.37 | |||||
5 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 32.01 | 2:23.28 | |||||
6 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.77 | 2:26.67 | |||||
7 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.47 | 2:28.17 | |||||
8 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 2:29.33 | |||||
9 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.73 | 2:31.68 | |||||
10 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.20 | 2:32.50 | |||||
11 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 34.50 | 2:34.68 | |||||
12 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | 2:38.19 | |||||
13 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.37 | 2:44.72 | |||||
14 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 37.80 | 2:45.56 | |||||
15 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.08 | 2:47.65 | |||||
16 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.76 | 2:59.66 | |||||
- | Sofia Persson | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.62 | 2:20.75 | |||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.52 | 2:23.03 | |||||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.40 | 2:24.48 | |||||
4 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.58 | 2:24.56 | |||||
5 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 33.65 | 2:25.21 | |||||
6 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.16 | 2:27.88 | |||||
7 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.45 | 2:28.19 | |||||
8 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.26 | 2:30.49 | |||||
9 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.70 | 2:32.48 | |||||
10 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.86 | 2:33.21 | |||||
11 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.38 | 2:33.74 | |||||
12 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 35.68 | 2:35.66 | |||||
13 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.74 | 2:35.90 | |||||
14 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.46 | 2:38.11 | |||||
15 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 35.96 | 2:39.74 | |||||
16 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 36.40 | 2:39.85 | |||||
17 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.29 | 2:40.29 | |||||
18 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.21 | 2:40.50 | |||||
19 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.64 | 2:40.68 | |||||
20 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Hellas Simklubb | 36.30 | 2:42.21 | |||||
21 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.07 | 2:42.36 | |||||
22 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.93 | 2:44.03 | |||||
23 | Linnea Norman | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.57 | 2:47.39 | |||||
24 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 37.62 | 2:49.62 | |||||
25 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.10 | 2:49.92 | |||||
26 | Martha Engström Boij | 1997 | Simklubben Neptun | 39.21 | 2:51.16 | |||||
27 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.87 | 2:52.54 | |||||
28 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.45 | 2:54.21 | |||||
29 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.63 | 3:01.70 | |||||
30 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.70 | 3:03.42 | |||||
31 | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.00 | 3:05.00 | |||||
32 | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.60 | 3:07.63 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hallden | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.56 | 2:19.17 | |||||
2 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.79 | 2:29.58 | |||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.06 | 2:31.37 | |||||
4 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 34.16 | 2:36.31 | |||||
5 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.92 | 2:37.04 | |||||
6 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.12 | 2:37.28 | |||||
7 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.08 | 2:38.69 | |||||
8 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.54 | 2:41.34 | |||||
9 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.04 | 2:42.21 | |||||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.50 | 2:42.60 | |||||
11 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 34.85 | 2:43.06 | |||||
12 | Louise Karlström | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.41 | 2:43.08 | |||||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 36.14 | 2:43.25 | |||||
14 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.63 | 2:43.83 | |||||
15 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.05 | 2:44.57 | |||||
16 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.85 | 2:45.16 | |||||
17 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.54 | 2:45.66 | |||||
18 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.34 | 2:45.70 | |||||
19 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 36.14 | 2:45.85 | |||||
20 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 37.64 | 2:46.94 | |||||
21 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.70 | 2:48.27 | |||||
22 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.50 | 2:48.59 | |||||
23 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.27 | 2:49.06 | |||||
24 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 38.43 | 2:50.02 | |||||
25 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.26 | 2:50.91 | |||||
26 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.24 | 2:51.40 | |||||
27 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.13 | 2:52.68 | |||||
28 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.55 | 2:53.20 | |||||
29 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 40.80 | 2:56.40 | |||||
30 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.28 | 2:57.93 | |||||
31 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.77 | 3:00.21 | |||||
32 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 1:26.87 | 3:01.04 | |||||
33 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 41.04 | 3:01.14 | |||||
34 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.57 | 3:01.56 | |||||
35 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 39.96 | 3:02.70 | |||||
36 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.52 | 3:06.74 | |||||
37 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 42.64 | 3:13.77 | |||||
38 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.26 | 3:16.14 | |||||
39 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.60 | 3:16.77 | |||||
40 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 44.64 | 3:22.37 | |||||
41 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.25 | 3:22.83 | |||||
42 | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | 42.55 | 3:30.53 | |||||
43 | Julia Ring | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.48 | 3:38.75 | |||||
- | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 1:00.19 | ||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 1:01.18 | ||||||
3 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.67 | ||||||
4 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:03.33 | ||||||
5 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:03.77 | ||||||
6 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 1:04.94 | ||||||
7 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.20 | ||||||
8 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:05.86 | ||||||
9 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:06.16 | ||||||
10 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 1:06.80 | ||||||
11 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:07.20 | ||||||
12 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.27 | ||||||
13 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 1:07.93 | ||||||
14 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:08.27 | ||||||
15 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:08.37 | ||||||
16 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:10.32 | ||||||
17 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:11.38 | ||||||
18 | Joel Salomonsson | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.50 | ||||||
19 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:14.42 | ||||||
20 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:15.00 | ||||||
21 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.68 | ||||||
22 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.72 | ||||||
23 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:22.25 | ||||||
24 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 1:32.38 | ||||||
- | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:00.31 | ||||||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.80 | ||||||
3 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:03.97 | ||||||
4 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.21 | ||||||
5 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:06.19 | ||||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:07.24 | ||||||
7 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:08.54 | ||||||
8 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.58 | ||||||
9 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:11.66 | ||||||
10 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 1:16.82 | ||||||
11 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:17.65 | ||||||
12 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:18.33 | ||||||
13 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 1:29.45 | ||||||
14 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:32.36 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.37 | ||||||
2 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:08.87 | ||||||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 1:10.73 | ||||||
4 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 1:13.10 | ||||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:13.33 | ||||||
6 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:23.58 | ||||||
7 | Sébastien Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:33.89 | ||||||
8 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:37.00 | ||||||
9 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:37.77 | ||||||
10 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:40.96 | ||||||
- | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:08.01 | ||||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:17.41 | ||||||
3 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:17.52 | ||||||
4 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:25.71 | ||||||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.13 | ||||||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:28.17 | ||||||
7 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:29.04 | ||||||
8 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.65 | ||||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:32.29 | ||||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:32.62 | ||||||
11 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:38.36 | ||||||
12 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:43.54 | ||||||
13 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:44.59 | ||||||
14 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:47.58 | ||||||
- | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Oscar Norman | 1999 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 1:14.49 | ||||||
2 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:19.14 | ||||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.86 | ||||||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:21.18 | ||||||
5 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.25 | ||||||
6 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:23.02 | ||||||
7 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:24.68 | ||||||
8 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:24.97 | ||||||
9 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:25.35 | ||||||
10 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 1:26.05 | ||||||
11 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 1:26.32 | ||||||
12 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.54 | ||||||
13 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:28.55 | ||||||
14 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:31.36 | ||||||
15 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:33.79 | ||||||
16 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.38 | ||||||
17 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:36.39 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:19.34 | ||||||
2 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.44 | ||||||
3 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 1:19.97 | ||||||
4 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 1:21.94 | ||||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:23.16 | ||||||
6 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:24.31 | ||||||
7 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:26.75 | ||||||
8 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 1:27.19 | ||||||
9 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:28.72 | ||||||
10 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:29.90 | ||||||
11 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:31.98 | ||||||
12 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:32.59 | ||||||
13 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:33.14 | ||||||
14 | Sofia Persson | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | 1:40.76 | ||||||
15 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 1:42.06 | ||||||
16 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.62 | ||||||
17 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:48.76 | ||||||
18 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:50.37 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:20.34 | ||||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 1:21.76 | ||||||
3 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:22.80 | ||||||
4 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:24.45 | ||||||
5 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:24.79 | ||||||
6 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:26.50 | ||||||
7 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:30.00 | ||||||
8 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:30.10 | ||||||
9 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:30.66 | ||||||
10 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:31.03 | ||||||
11 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:31.82 | ||||||
12 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 1:32.07 | ||||||
13 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:34.64 | ||||||
14 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 1:34.71 | ||||||
15 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Hellas Simklubb | 1:35.80 | ||||||
16 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 1:36.69 | ||||||
17 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:37.98 | ||||||
18 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:38.12 | ||||||
19 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 1:38.70 | ||||||
20 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:38.74 | ||||||
21 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:38.76 | ||||||
22 | Sofia Fernqvist | 1997 | Täby Sim | 1:39.01 | ||||||
23 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:39.55 | ||||||
24 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 1:39.84 | ||||||
25 | Angelica Agdur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:42.59 | ||||||
26 | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:44.37 | ||||||
27 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:46.64 | ||||||
28 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:46.96 | ||||||
29 | Nora Hassako | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:47.25 | ||||||
30 | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:50.13 | ||||||
- | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Martha Engström Boij | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:22.86 | ||||||
2 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.54 | ||||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.06 | ||||||
4 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.48 | ||||||
5 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:30.72 | ||||||
6 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 1:31.39 | ||||||
7 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:32.39 | ||||||
8 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:32.77 | ||||||
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.19 | ||||||
10 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.20 | ||||||
11 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 1:33.76 | ||||||
12 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:33.85 | ||||||
13 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:34.13 | ||||||
14 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:34.43 | ||||||
15 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.49 | ||||||
16 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:34.58 | ||||||
17 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:35.32 | ||||||
18 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:36.76 | ||||||
19 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 1:37.34 | ||||||
20 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:37.47 | ||||||
21 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:37.59 | ||||||
22 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:37.73 | ||||||
23 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 1:39.37 | ||||||
24 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:39.81 | ||||||
25 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:40.86 | ||||||
26 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:41.24 | ||||||
27 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 1:41.30 | ||||||
28 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:41.32 | ||||||
29 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:41.78 | ||||||
30 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:41.97 | ||||||
31 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:42.45 | ||||||
32 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:43.82 | ||||||
33 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:44.82 | ||||||
34 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:44.89 | ||||||
35 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 1:45.20 | ||||||
36 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:45.49 | ||||||
37 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:45.82 | ||||||
38 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:46.73 | ||||||
39 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:46.93 | ||||||
40 | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | 1:47.40 | ||||||
41 | Louise Karlström | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:47.59 | ||||||
42 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:47.68 | ||||||
43 | Julia Ring | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:47.82 | ||||||
44 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:48.03 | ||||||
45 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 1:48.94 | ||||||
46 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:49.22 | ||||||
47 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:49.48 | ||||||
48 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:49.69 | ||||||
49 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:50.09 | ||||||
50 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:50.92 | ||||||
51 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:51.10 | ||||||
52 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:51.21 | ||||||
53 | Beatrice Ahl | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:51.36 | ||||||
54 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:51.45 | ||||||
55 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:51.58 | ||||||
56 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:51.88 | ||||||
57 | Emma Wedahl | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:52.44 | ||||||
58 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:53.27 | ||||||
59 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 1:54.28 | ||||||
60 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:55.51 | ||||||
61 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:59.74 | ||||||
62 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:00.51 | ||||||
63 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 2:09.46 | ||||||
- | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.10 | ||||||
2 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 1:02.60 | ||||||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 1:04.21 | ||||||
4 | Joakim Uhlin | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.54 | ||||||
5 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:05.86 | ||||||
6 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 1:06.61 | ||||||
7 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:07.23 | ||||||
8 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:07.46 | ||||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:09.82 | ||||||
10 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:11.27 | ||||||
11 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.94 | ||||||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.07 | ||||||
13 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:12.91 | ||||||
14 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:13.05 | ||||||
15 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:14.98 | ||||||
16 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:18.30 | ||||||
17 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.12 | ||||||
18 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:27.29 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:04.87 | ||||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:08.59 | ||||||
3 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:08.82 | ||||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:10.02 | ||||||
5 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:10.45 | ||||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.17 | ||||||
7 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.30 | ||||||
8 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.45 | ||||||
9 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.38 | ||||||
10 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:18.33 | ||||||
11 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 1:18.46 | ||||||
12 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.44 | ||||||
13 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:21.04 | ||||||
14 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 1:26.71 | ||||||
15 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:27.98 | ||||||
16 | Charlie Lindfors | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:32.64 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:12.62 | ||||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.79 | ||||||
3 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.46 | ||||||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.44 | ||||||
5 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:19.26 | ||||||
6 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:22.27 | ||||||
7 | Sébastien Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:29.06 | ||||||
8 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:29.91 | ||||||
9 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:31.33 | ||||||
10 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:32.07 | ||||||
11 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:32.72 | ||||||
12 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:35.41 | ||||||
13 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simklubb | 1:52.03 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 1:09.79 | ||||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:10.60 | ||||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:12.58 | ||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:13.62 | ||||||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:14.12 | ||||||
6 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.85 | ||||||
7 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.01 | ||||||
8 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:18.33 | ||||||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:19.09 | ||||||
10 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:19.30 | ||||||
11 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:22.55 | ||||||
12 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:23.75 | ||||||
13 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:25.06 | ||||||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.22 | ||||||
15 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:25.48 | ||||||
16 | Joel Hambraeus | 1998 | Täby Sim | 1:26.59 | ||||||
17 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 1:27.06 | ||||||
18 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.39 | ||||||
19 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:27.81 | ||||||
20 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:28.88 | ||||||
21 | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:32.57 | ||||||
22 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:32.82 | ||||||
23 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 1:33.11 | ||||||
24 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:33.18 | ||||||
25 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:33.32 | ||||||
26 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:35.66 | ||||||
27 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:37.31 | ||||||
28 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:38.22 | ||||||
29 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:38.87 | ||||||
30 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:42.24 | ||||||
31 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:43.85 | ||||||
32 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:43.99 | ||||||
33 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:49.73 | ||||||
- | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Warberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:10.93 | 2:28.00 | 3:59.05 | 5:07.40 | |||
2 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:10.92 | 2:37.01 | 4:07.74 | 5:19.42 | |||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:14.58 | 2:35.64 | 4:12.20 | 5:27.80 | |||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:15.05 | 2:42.88 | 4:15.82 | 5:31.74 | |||
5 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:12.53 | 2:44.07 | 4:24.02 | 5:38.10 | |||
6 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:19.01 | 2:49.11 | 4:23.05 | 5:46.22 | |||
7 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:22.24 | 2:56.93 | 4:50.96 | 6:14.24 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:19.91 | 2:46.58 | 4:21.68 | 5:37.35 | |||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:18.04 | 2:43.14 | 4:25.42 | 5:40.78 | |||
3 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:19.37 | 2:53.27 | 4:28.92 | 5:53.60 | |||
4 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:27.00 | 2:55.19 | 4:36.49 | 6:00.44 | |||
5 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 1:27.45 | 3:00.31 | 4:38.74 | 6:04.38 | |||
6 | Sofia Persson | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | 1:40.90 | 3:23.96 | 5:20.91 | 6:46.97 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:20.75 | 2:48.77 | 4:25.36 | 5:43.17 | |||
2 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:24.21 | 2:50.94 | 4:26.11 | 5:44.17 | |||
3 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.35 | 2:58.28 | 4:39.91 | 5:59.88 | |||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 1:31.75 | 3:12.83 | 5:00.62 | 6:21.45 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 1:22.21 | 2:58.73 | 4:44.90 | 6:05.76 | |||
2 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 1:26.19 | 3:02.83 | 4:46.90 | 6:09.49 | |||
3 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.45 | 3:05.88 | 4:47.20 | 6:10.48 | |||
4 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 1:25.43 | 2:56.88 | 4:55.05 | 6:21.57 | |||
5 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.08 | 3:08.77 | 5:03.88 | 6:26.50 | |||
6 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 1:27.34 | 3:13.88 | 5:06.83 | 6:32.98 | |||
7 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.62 | 3:10.86 | 5:06.54 | 6:37.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:46 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:06.63 | 2:17.03 | 3:28.84 | 4:41.37 | 18:03.57 | ||
5:53.64 | 7:06.50 | 8:19.45 | 9:32.70 | |||||||
10:46.26 | 11:59.64 | 13:12.99 | 14:26.43 | |||||||
15:39.88 | 16:53.24 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:25.13 | 2:59.25 | 4:37.40 | 6:13.83 | 24:28.73 | ||
7:53.89 | 9:34.73 | 11:14.07 | 12:55.66 | |||||||
14:36.47 | 16:17.47 | 17:58.35 | 19:38.72 | |||||||
21:19.11 | 22:56.09 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:09.59 | 2:24.47 | 3:39.31 | 4:54.73 | 18:36.80 | ||
6:10.13 | 7:25.88 | 8:40.41 | 9:55.47 | |||||||
11:11.42 | 12:26.17 | 13:41.85 | 14:57.49 | |||||||
16:12.46 | 17:26.86 | |||||||||
2 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.76 | 2:34.32 | 3:54.50 | 5:15.55 | 20:15.69 | ||
6:36.84 | 7:59.00 | 9:21.00 | 10:43.52 | |||||||
12:05.53 | 13:27.50 | 14:50.03 | 16:12.32 | |||||||
17:35.33 | 18:56.98 | |||||||||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:12.45 | 2:32.04 | 3:53.76 | 5:15.66 | 20:20.36 | ||
6:37.11 | 7:59.54 | 9:22.32 | 10:44.55 | |||||||
12:06.84 | 13:30.27 | 14:53.28 | 16:16.54 | |||||||
17:39.56 | 19:01.50 | |||||||||
4 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:12.48 | 2:32.91 | 3:57.83 | 6:47.32 | 20:50.34 | ||
8:55.88 | 10:21.94 | 11:48.32 | 13:14.92 | |||||||
14:38.99 | 16:01.84 | 17:24.40 | 18:48.17 | |||||||
20:10.51 | ||||||||||
5 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.73 | 2:57.59 | 4:32.64 | 6:06.73 | 23:22.49 | ||
7:39.66 | 9:13.37 | 10:47.11 | 12:21.79 | |||||||
13:57.10 | 15:32.26 | 17:06.26 | 18:40.81 | |||||||
20:15.29 | 21:50.80 | |||||||||
6 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.04 | 3:03.33 | 4:41.61 | 6:20.23 | 24:33.22 | ||
7:58.61 | 9:37.67 | 11:16.47 | 12:56.74 | |||||||
14:36.04 | 16:15.94 | 17:56.54 | 19:36.42 | |||||||
21:16.82 | 22:55.79 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:11.35 | 2:29.05 | 3:47.59 | 5:07.75 | 19:28.41 | ||
6:27.70 | 7:47.37 | 9:07.75 | 10:27.01 | |||||||
11:45.49 | 13:03.63 | 14:20.99 | 15:38.13 | |||||||
16:56.15 | 18:13.62 | |||||||||
2 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:16.73 | 2:37.85 | 3:58.40 | 5:19.23 | 20:06.44 | ||
6:39.65 | 8:00.76 | 9:21.81 | 10:42.74 | |||||||
12:04.50 | 13:26.83 | 14:46.99 | 16:08.51 | |||||||
17:29.71 | 18:49.62 | |||||||||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:16.14 | 2:40.82 | 4:05.62 | 5:29.55 | 20:49.59 | ||
6:53.29 | 8:18.53 | 9:42.49 | 11:06.20 | |||||||
12:30.06 | 13:54.31 | 15:18.19 | 16:41.31 | |||||||
18:05.05 | 19:28.87 | |||||||||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.83 | 2:34.20 | 3:55.82 | 5:18.15 | 20:56.78 | ||
6:44.34 | 8:10.36 | 9:36.47 | 11:01.95 | |||||||
12:27.79 | 13:53.73 | 15:20.52 | 16:46.95 | |||||||
18:11.59 | 19:34.08 | |||||||||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.08 | 2:41.62 | 4:08.56 | 5:36.57 | 21:45.09 | ||
7:05.29 | 8:34.65 | 10:03.41 | 11:31.89 | |||||||
13:01.81 | 14:30.73 | 15:59.42 | 17:28.33 | |||||||
18:56.34 | 20:22.95 | |||||||||
6 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.25 | 2:53.02 | 4:26.79 | 6:00.84 | 22:53.75 | ||
7:32.42 | 9:05.87 | 10:39.24 | 12:09.77 | |||||||
13:43.19 | 15:16.84 | 16:50.12 | 18:22.07 | |||||||
19:55.20 | 21:27.13 | |||||||||
7 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:30.43 | 3:08.91 | 4:45.59 | 6:26.38 | 23:57.44 | ||
8:05.46 | 9:44.31 | 11:23.10 | 12:59.16 | |||||||
14:33.88 | 16:09.12 | 17:45.89 | 19:20.92 | |||||||
20:57.08 | 22:27.30 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:46 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:11 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.53 | 1:10.20 | 1:47.29 | 2:25.16 | |||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 33.11 | 1:10.55 | 1:49.36 | 2:27.34 | |||
3 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.57 | 1:12.26 | 1:52.67 | 2:32.89 | |||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:15.30 | 1:55.30 | 2:35.14 | |||
5 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.42 | 1:13.78 | 1:55.04 | 2:37.65 | |||
6 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.34 | 1:17.10 | 2:02.99 | 2:50.86 | |||
7 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.38 | 1:25.21 | 2:10.95 | 2:54.96 | |||
8 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.31 | 1:18.76 | 2:06.65 | 2:58.54 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.33 | 1:17.27 | 2:02.23 | 2:45.88 | |||
2 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.61 | 1:17.42 | 2:01.75 | 2:45.92 | |||
3 | Alexandra Dahllund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.09 | 1:27.72 | 2:22.56 | 3:18.22 | |||
- | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.91 | 1:13.54 | 1:54.71 | 2:35.26 | |||
2 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.68 | 1:27.20 | 2:16.86 | 3:06.16 | |||
3 | Vendela Hallonsten | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.41 | 1:23.45 | 2:13.35 | 3:06.80 | |||
4 | Ellinor Hedgren-Rylander | 1997 | Simklubben Neptun | 41.90 | 1:32.56 | 2:24.03 | 3:14.86 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 40.27 | 1:27.60 | 2:18.12 | 3:02.21 | |||
2 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 39.93 | 1:28.45 | 2:18.11 | 3:05.71 | |||
3 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.44 | 1:30.32 | 2:19.60 | 3:06.94 | |||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:30.43 | 2:20.65 | 3:10.83 | |||
5 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 39.74 | 1:28.72 | 2:22.54 | 3:15.61 | |||
6 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.28 | 1:37.32 | 2:35.67 | 3:36.35 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:11 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.13 | 1:08.37 | 1:47.20 | 2:19.92 | |||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.39 | 1:04.78 | 1:48.08 | 2:20.87 | |||
3 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.49 | 1:06.65 | 1:50.78 | 2:24.26 | |||
4 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.80 | 1:09.69 | 1:52.36 | 2:25.04 | |||
5 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.48 | 1:09.08 | 1:54.50 | 2:29.21 | |||
6 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 31.85 | 1:12.30 | 1:59.19 | 2:32.55 | |||
7 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.16 | 1:10.08 | 1:58.73 | 2:32.96 | |||
8 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.27 | 1:14.64 | 1:58.03 | 2:35.27 | |||
9 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.06 | 1:13.03 | 2:02.64 | 2:38.90 | |||
10 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 33.63 | 1:13.15 | 2:03.52 | 2:40.17 | |||
11 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.35 | 1:20.83 | 2:07.15 | 2:46.42 | |||
12 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.42 | 1:24.43 | 2:14.75 | 2:53.25 | |||
13 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.24 | 1:25.56 | 2:22.44 | 2:57.44 | |||
14 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 38.04 | 1:22.47 | 2:18.58 | 2:58.30 | |||
15 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.45 | 1:24.96 | 2:21.62 | 2:58.88 | |||
- | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.42 | 1:04.55 | 1:46.51 | 2:18.69 | |||
2 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.27 | 1:11.06 | 1:49.59 | 2:22.95 | |||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.85 | 1:11.20 | 1:54.77 | 2:28.62 | |||
4 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.86 | 1:09.73 | 1:55.17 | 2:30.06 | |||
5 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.38 | 1:11.11 | 1:57.34 | 2:32.78 | |||
6 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.57 | 1:12.71 | 2:01.41 | 2:34.22 | |||
7 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.19 | 1:14.25 | 2:02.12 | 2:36.69 | |||
8 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 35.31 | 1:18.87 | 2:09.06 | 2:43.47 | |||
9 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.01 | 1:20.88 | 2:07.41 | 2:47.14 | |||
10 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.47 | 1:20.92 | 2:09.76 | 2:48.15 | |||
11 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 39.22 | 1:23.01 | 2:10.12 | 2:48.68 | |||
12 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.03 | 1:22.70 | 2:17.70 | 2:58.50 | |||
13 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 38.91 | 1:25.94 | 2:25.24 | 3:06.15 | |||
14 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.18 | 1:35.66 | 2:37.81 | 3:23.46 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.47 | 1:07.25 | 1:52.75 | 2:25.87 | |||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 32.32 | 1:13.02 | 1:57.98 | 2:31.30 | |||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.63 | 1:14.76 | 2:00.43 | 2:37.16 | |||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.66 | 1:18.33 | 2:01.08 | 2:37.80 | |||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 32.65 | 1:18.29 | 2:07.21 | 2:41.66 | |||
6 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.79 | 1:16.69 | 2:10.31 | 2:45.31 | |||
7 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.71 | 1:19.03 | 2:06.15 | 2:45.55 | |||
8 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.13 | 1:17.62 | 2:11.45 | 2:47.07 | |||
9 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.37 | 1:20.99 | 2:10.41 | 2:47.74 | |||
10 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.13 | 1:19.30 | 2:13.12 | 2:49.50 | |||
11 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.79 | 1:25.09 | 2:20.73 | 2:57.74 | |||
12 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 43.38 | 1:31.64 | 2:23.84 | 3:02.22 | |||
13 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 46.25 | 1:41.32 | 2:38.71 | 3:21.15 | |||
- | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sébastien Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.58 | 1:13.14 | 2:00.48 | 2:36.89 | |||
2 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.29 | 1:15.31 | 2:05.00 | 2:41.21 | |||
3 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 36.28 | 1:15.07 | 2:06.04 | 2:41.40 | |||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.32 | 1:18.15 | 2:08.69 | 2:44.50 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.14 | 1:21.61 | 2:13.77 | 2:50.05 | |||
6 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 35.96 | 1:18.68 | 2:12.49 | 2:50.16 | |||
7 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.09 | 1:27.40 | 2:16.78 | 2:54.85 | |||
8 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.97 | 1:24.72 | 2:16.99 | 2:56.56 | |||
9 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.09 | 1:21.94 | 2:19.53 | 2:59.69 | |||
10 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.18 | 1:21.25 | 2:24.03 | 2:59.80 | |||
11 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.82 | 1:28.74 | 2:27.82 | 3:07.64 | |||
12 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 40.17 | 1:28.37 | 2:29.60 | 3:08.52 | |||
13 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.65 | 1:29.74 | 2:27.61 | 3:10.22 | |||
14 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.65 | 1:31.22 | 2:28.48 | 3:11.25 | |||
15 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 39.47 | 1:29.60 | 2:27.46 | 3:14.58 | |||
16 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.18 | 1:31.60 | 2:33.27 | 3:14.91 | |||
17 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.29 | 1:36.34 | 2:33.52 | 3:15.45 | |||
18 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.44 | 1:35.86 | 2:36.39 | 3:15.73 | |||
19 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.58 | 1:42.06 | 2:37.57 | 3:20.59 | |||
20 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.66 | 1:38.01 | 2:37.03 | 3:22.88 | |||
21 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.81 | 1:41.98 | 2:39.73 | 3:25.76 | |||
22 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 51.79 | 1:46.59 | 2:44.19 | 3:30.20 | |||
23 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 53.61 | 1:46.84 | 2:47.65 | 3:30.46 | |||
- | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.42 | 2:20.46 | 3:32.34 | 4:41.63 | |||
2 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:09.48 | 2:23.64 | 3:37.55 | 4:48.63 | |||
3 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.44 | 2:22.98 | 3:37.49 | 4:51.77 | |||
4 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:09.65 | 2:25.25 | 3:41.06 | 4:53.77 | |||
5 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.76 | 2:26.71 | 3:42.76 | 4:57.51 | |||
6 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:16.60 | 2:37.43 | 3:57.69 | 5:16.22 | |||
7 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.57 | 2:41.38 | 4:04.67 | 5:23.71 | |||
8 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:16.22 | 2:40.70 | 4:06.41 | 5:27.02 | |||
9 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:14.26 | 2:39.69 | 4:05.35 | 5:29.99 | |||
10 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.94 | 2:46.13 | 4:10.54 | 5:32.94 | |||
11 | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:22.50 | 2:55.89 | 4:30.26 | 6:01.69 | |||
12 | Rebeca Lindberg | 1993 | Hellas Simklubb | 1:35.49 | 3:18.29 | 5:01.49 | 6:41.05 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:07.62 | 2:20.22 | 3:32.03 | 4:43.81 | |||
2 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 1:07.16 | 2:20.80 | 3:34.53 | 4:48.67 | |||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:09.78 | 2:25.63 | 3:41.15 | 4:53.47 | |||
4 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 1:09.57 | 2:24.68 | 3:39.36 | 4:53.72 | |||
5 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:14.52 | 2:34.82 | 3:53.64 | 5:10.96 | |||
6 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:12.05 | 2:32.27 | 3:53.33 | 5:12.95 | |||
7 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.43 | 2:40.70 | 4:03.10 | 5:20.38 | |||
8 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:18.92 | 2:42.43 | 4:06.55 | 5:28.30 | |||
9 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 1:22.15 | 2:52.92 | 4:25.30 | 5:54.26 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:08.84 | 2:24.24 | 3:41.59 | 4:56.82 | |||
2 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:10.40 | 2:26.98 | 3:44.83 | 5:01.35 | |||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.98 | 2:32.43 | 3:52.10 | 5:08.62 | |||
4 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:15.88 | 2:34.93 | 3:54.06 | 5:10.91 | |||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:13.96 | 2:34.85 | 3:54.58 | 5:13.67 | |||
6 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 1:14.84 | 2:35.24 | 3:57.58 | 5:18.26 | |||
7 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:13.53 | 2:34.37 | 3:57.21 | 5:20.05 | |||
8 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.72 | 2:44.68 | 4:10.87 | 5:32.31 | |||
9 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 1:19.65 | 2:45.76 | 4:13.39 | 5:37.55 | |||
10 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:19.16 | 2:47.69 | 4:17.35 | 5:44.63 | |||
11 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:23.36 | 2:53.24 | 4:24.11 | 5:51.55 | |||
12 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:28.76 | 3:06.43 | 4:43.96 | 6:18.03 | |||
13 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:26.25 | 3:04.65 | 4:44.35 | 6:19.27 | |||
14 | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:30.65 | 3:12.21 | 4:52.80 | 6:29.29 | |||
15 | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:31.36 | 3:12.42 | 4:56.78 | 6:36.12 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:09.83 | 2:25.70 | 3:42.99 | 4:55.51 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:10.86 | 2:26.74 | 3:43.57 | 4:58.41 | |||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.83 | 2:37.72 | 3:58.97 | 5:16.09 | |||
4 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 1:17.48 | 2:42.94 | 4:07.79 | 5:28.57 | |||
5 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.76 | 2:45.78 | 4:12.92 | 5:34.77 | |||
6 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:20.00 | 2:48.50 | 4:15.65 | 5:37.40 | |||
7 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 1:21.61 | 2:50.22 | 4:19.27 | 5:41.87 | |||
8 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:20.55 | 2:49.66 | 4:18.99 | 5:42.54 | |||
9 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:19.07 | 2:44.59 | 4:15.05 | 5:44.48 | |||
10 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:22.16 | 2:50.73 | 4:20.00 | 5:45.02 | |||
11 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:20.41 | 2:50.12 | 4:20.32 | 5:46.76 | |||
12 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:22.84 | 2:52.71 | 4:22.67 | 5:47.22 | |||
13 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:21.29 | 2:52.12 | 4:23.45 | 5:49.80 | |||
14 | Åsa Eriksson | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:20.98 | 2:52.29 | 4:23.89 | 5:52.74 | |||
15 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:20.94 | 2:51.15 | 4:23.49 | 5:53.02 | |||
16 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.64 | 2:52.82 | 4:25.60 | 5:55.97 | |||
17 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:23.22 | 2:54.72 | 4:29.00 | 6:01.40 | |||
18 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.83 | 3:00.42 | 4:33.77 | 6:03.68 | |||
19 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.47 | 3:06.04 | 4:44.75 | 6:21.12 | |||
20 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:32.79 | 3:14.73 | 4:55.42 | 6:33.78 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:12.37 | 1:51.36 | 2:29.99 | |||
2 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.45 | 1:15.75 | 1:57.32 | 2:38.90 | |||
3 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.73 | 1:19.60 | 2:04.75 | 2:50.70 | |||
4 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.81 | 1:25.74 | 2:13.21 | 2:57.66 | |||
5 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 41.32 | 1:27.90 | 2:15.62 | 3:03.29 | |||
6 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 40.03 | 1:28.78 | 2:19.41 | 3:06.41 | |||
7 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.32 | 1:30.85 | 2:21.22 | 3:12.31 | |||
- | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.94 | 1:12.75 | 1:51.20 | 2:30.24 | |||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:18.17 | 2:00.83 | 2:43.61 | |||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.18 | 1:18.71 | 2:02.99 | 2:45.24 | |||
4 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.09 | 1:19.94 | 2:04.45 | 2:51.20 | |||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.35 | 1:21.74 | 2:10.25 | 2:59.14 | |||
6 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | 1:26.88 | 2:15.82 | 3:01.91 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 39.28 | 1:25.27 | 2:11.57 | 2:57.89 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 40.58 | 1:30.02 | 2:19.86 | 3:05.42 | |||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.80 | 1:31.07 | 2:19.89 | 3:08.76 | |||
4 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.74 | 1:37.45 | 2:30.72 | 3:22.27 | |||
5 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 46.30 | 1:38.88 | 2:32.98 | 3:25.90 | |||
6 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.58 | 1:44.61 | 2:41.19 | 3:35.80 | |||
7 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.61 | 1:43.64 | 2:41.33 | 3:36.95 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.84 | 1:31.56 | 2:20.77 | 3:07.42 | |||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.00 | 1:32.43 | 2:22.79 | 3:12.25 | |||
3 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.52 | 1:34.61 | 2:25.14 | 3:15.20 | |||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.21 | 1:35.00 | 2:25.72 | 3:16.93 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 44.23 | 1:35.87 | 2:28.10 | 3:18.69 | |||
6 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.42 | 1:40.89 | 2:33.84 | 3:23.19 | |||
7 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 46.53 | 1:39.54 | 2:33.07 | 3:25.99 | |||
8 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.50 | 1:40.66 | 2:34.56 | 3:27.89 | |||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.72 | 1:41.42 | 2:35.17 | 3:28.39 | |||
10 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 47.45 | 1:42.30 | 2:38.48 | 3:32.37 | |||
11 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.13 | 1:44.64 | 2:40.04 | 3:34.30 | |||
12 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.59 | 1:46.16 | 2:44.13 | 3:40.06 | |||
13 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.90 | 1:51.26 | 2:53.24 | 3:51.36 | |||
14 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 55.01 | 1:57.63 | 2:58.01 | 3:57.13 | |||
15 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 53.96 | 1:57.37 | 3:01.75 | 4:04.88 | |||
- | Erik Warberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Enrique H Portocarrero | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 27.14 | 55.95 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.38 | 56.45 | |||||
3 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 57.16 | 57.16 | |||||
4 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.31 | 57.54 | |||||
5 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.79 | 57.77 | |||||
6 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.43 | 57.89 | |||||
7 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 28.03 | 58.19 | |||||
8 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.14 | 58.41 | |||||
9 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 27.87 | 58.49 | |||||
10 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.17 | 58.69 | |||||
11 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 28.03 | 58.84 | |||||
12 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.60 | 59.08 | |||||
13 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 28.38 | 59.13 | |||||
14 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 28.20 | 59.20 | |||||
15 | Joakim Uhlin | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.67 | 59.76 | |||||
16 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 28.36 | 59.99 | |||||
17 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.72 | 1:00.01 | |||||
18 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 28.08 | 1:00.06 | |||||
19 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.90 | 1:00.08 | |||||
20 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.86 | 1:00.17 | |||||
21 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.77 | 1:00.45 | |||||
22 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 28.86 | 1:00.63 | |||||
23 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.03 | 1:00.91 | |||||
24 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.70 | 1:01.13 | |||||
25 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.71 | 1:01.50 | |||||
26 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.26 | 1:02.42 | |||||
27 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.28 | 1:02.60 | |||||
28 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 29.92 | 1:03.03 | |||||
29 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.24 | 1:03.07 | |||||
30 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.78 | 1:03.30 | |||||
31 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.47 | 1:03.39 | |||||
32 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 30.65 | 1:05.20 | |||||
33 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.25 | 1:06.77 | |||||
34 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | 1:07.41 | |||||
35 | Viktor Engström | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.85 | 1:09.88 | |||||
36 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.21 | 1:10.28 | |||||
- | Dan Frogvall | 1995 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.53 | 55.44 | |||||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 27.13 | 56.40 | |||||
3 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 27.57 | 56.64 | |||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.72 | 58.94 | |||||
5 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.13 | 59.01 | |||||
6 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.36 | 59.43 | |||||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.18 | 59.67 | |||||
8 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.87 | 1:00.39 | |||||
9 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.61 | 1:00.62 | |||||
10 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 29.82 | 1:00.88 | |||||
11 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 28.77 | 1:00.91 | |||||
12 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.62 | 1:01.15 | |||||
13 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.00 | 1:01.28 | |||||
14 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.14 | 1:01.39 | |||||
15 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.82 | 1:01.44 | |||||
16 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.33 | 1:01.45 | |||||
17 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:03.71 | |||||
18 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 30.77 | 1:05.36 | |||||
19 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.12 | 1:06.82 | |||||
20 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 31.71 | 1:07.46 | |||||
21 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.14 | 1:08.38 | |||||
22 | Rustan Calming | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:09.56 | 1:09.56 | |||||
23 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 35.04 | 1:12.48 | |||||
24 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.81 | 1:15.64 | |||||
25 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.67 | 1:16.10 | |||||
26 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.74 | 1:19.08 | |||||
27 | Charlie Lindfors | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.24 | 1:19.69 | |||||
- | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.87 | 59.45 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 28.69 | 59.70 | |||||
3 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.90 | 1:01.15 | |||||
4 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.63 | 1:02.44 | |||||
5 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.25 | 1:03.94 | |||||
6 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 30.32 | 1:05.11 | |||||
7 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.52 | 1:05.76 | |||||
8 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.05 | 1:05.79 | |||||
9 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.69 | 1:05.87 | |||||
10 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.46 | 1:06.11 | |||||
11 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.80 | 1:06.37 | |||||
12 | Linus Alexandrie | 1997 | Tyresö Simsällskap | 31.42 | 1:06.84 | |||||
13 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.47 | 1:07.53 | |||||
14 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.72 | 1:07.85 | |||||
15 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.71 | 1:09.21 | |||||
16 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.33 | 1:10.54 | |||||
17 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.37 | 1:12.48 | |||||
18 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:14.65 | |||||
19 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.76 | 1:17.98 | |||||
20 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 38.27 | 1:19.32 | |||||
21 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:19.46 | |||||
22 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.77 | 1:19.54 | |||||
23 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.86 | 1:21.41 | |||||
24 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simklubb | 39.65 | 1:27.64 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.37 | 1:01.82 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.25 | 1:02.28 | |||||
3 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.29 | 1:02.67 | |||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.08 | 1:04.73 | |||||
5 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.37 | 1:04.85 | |||||
6 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.53 | 1:06.48 | |||||
7 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.08 | 1:07.69 | |||||
8 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:08.14 | |||||
9 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 32.74 | 1:08.54 | |||||
10 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.14 | 1:09.63 | |||||
11 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.83 | 1:09.67 | |||||
12 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.63 | 1:10.68 | |||||
13 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.96 | 1:11.25 | |||||
14 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.37 | 1:11.43 | |||||
15 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.74 | 1:11.53 | |||||
16 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.03 | 1:11.73 | |||||
17 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.35 | 1:12.34 | |||||
18 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.30 | 1:14.43 | |||||
19 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.81 | 1:14.81 | |||||
20 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.14 | 1:15.17 | |||||
21 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.39 | 1:16.30 | |||||
22 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | 1:16.39 | |||||
23 | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 35.75 | 1:18.09 | |||||
24 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 35.86 | 1:18.49 | |||||
25 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.48 | 1:18.95 | |||||
26 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.11 | 1:19.04 | |||||
27 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 38.13 | 1:19.17 | |||||
28 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.96 | 1:20.17 | |||||
29 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.62 | 1:22.11 | |||||
30 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.14 | 1:22.33 | |||||
31 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.40 | 1:22.42 | |||||
32 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.30 | 1:22.68 | |||||
33 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.11 | 1:23.13 | |||||
34 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.15 | 1:23.16 | |||||
35 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.34 | 1:23.50 | |||||
36 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.66 | 1:23.53 | |||||
37 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 40.13 | 1:23.74 | |||||
38 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.78 | 1:24.01 | |||||
39 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.35 | 1:24.22 | |||||
40 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 40.26 | 1:27.28 | |||||
41 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.79 | 1:27.58 | |||||
42 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.34 | 1:27.73 | |||||
43 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.12 | 1:32.38 | |||||
44 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.47 | 1:36.11 | |||||
45 | Erik Warberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.54 | 1:40.51 | |||||
46 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.03 | 1:42.15 | |||||
- | David Molin | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Nasim Sedraoui | 1999 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Jändel | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.96 | 59.12 | 1:31.32 | 2:03.17 | |||
2 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.38 | 1:01.09 | 1:34.77 | 2:07.86 | |||
3 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 28.41 | 1:00.12 | 1:33.95 | 2:08.03 | |||
4 | Enrique H Portocarrero | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.12 | 1:01.53 | 1:35.18 | 2:08.09 | |||
5 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.39 | 1:02.16 | 1:36.32 | 2:08.12 | |||
6 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.60 | 1:02.42 | 1:35.59 | 2:08.31 | |||
7 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.56 | 1:01.37 | 1:35.12 | 2:09.01 | |||
8 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.82 | 1:01.52 | 1:35.33 | 2:09.58 | |||
9 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.48 | 1:03.30 | 1:37.68 | 2:11.08 | |||
10 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 29.50 | 1:01.94 | 1:37.66 | 2:12.42 | |||
11 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 30.06 | 1:03.58 | 1:38.79 | 2:12.58 | |||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.70 | 1:05.52 | 1:40.20 | 2:14.46 | |||
13 | Ambjörn Brynnel | 1994 | Simklubben Neptun | 31.07 | 1:06.02 | 1:42.46 | 2:15.69 | |||
14 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.12 | 1:05.85 | 1:41.78 | 2:15.76 | |||
15 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.18 | 1:04.82 | 1:41.05 | 2:15.86 | |||
16 | Joakim Uhlin | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.79 | 1:06.63 | 1:42.13 | 2:16.29 | |||
17 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.23 | 1:06.08 | 1:42.42 | 2:17.28 | |||
18 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.79 | 1:04.42 | 1:42.55 | 2:21.55 | |||
19 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 31.86 | 1:07.61 | 1:44.96 | 2:21.92 | |||
20 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 29.30 | 1:03.61 | 1:45.26 | 2:25.54 | |||
21 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 32.99 | 1:09.99 | 1:49.62 | 2:28.19 | |||
22 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.93 | 1:07.44 | 1:47.80 | 2:28.34 | |||
23 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.10 | 1:12.31 | 1:53.71 | 2:32.54 | |||
24 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | 1:13.39 | 1:57.94 | 2:37.80 | |||
25 | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | 36.19 | 1:17.98 | 2:01.79 | 2:43.66 | |||
- | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.35 | 59.99 | 1:32.28 | 2:03.01 | |||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 27.92 | 59.86 | 1:32.86 | 2:05.30 | |||
3 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.65 | 59.70 | 1:32.60 | 2:06.14 | |||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.50 | 1:00.94 | 1:34.27 | 2:08.18 | |||
5 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.82 | 1:02.91 | 1:36.61 | 2:08.76 | |||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.94 | 1:03.55 | 1:37.87 | 2:12.15 | |||
7 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 29.39 | 1:02.35 | 1:38.09 | 2:12.74 | |||
8 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.72 | 1:05.45 | 1:40.46 | 2:14.12 | |||
9 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.31 | 1:04.34 | 1:40.93 | 2:16.07 | |||
10 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.45 | 1:05.73 | 1:42.54 | 2:17.03 | |||
10 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.73 | 1:05.13 | 1:41.07 | 2:17.03 | |||
12 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.56 | 1:00.68 | 1:43.65 | 2:21.28 | |||
13 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.68 | 1:07.16 | 1:44.55 | 2:21.44 | |||
14 | Daniel Steinbock | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.41 | 1:09.39 | 1:47.82 | 2:24.48 | |||
15 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 32.88 | 1:10.02 | 1:47.63 | 2:24.96 | |||
16 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.27 | 1:08.26 | 1:46.97 | 2:25.11 | |||
17 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 32.17 | 1:09.82 | 1:48.60 | 2:26.05 | |||
18 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.60 | 1:09.63 | 1:48.59 | 2:27.21 | |||
19 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.54 | 1:14.63 | 1:56.90 | 2:35.66 | |||
20 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 34.99 | 1:16.49 | 2:00.50 | 2:44.77 | |||
21 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | 1:21.70 | 2:08.40 | 2:51.65 | |||
22 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.95 | 1:21.97 | 2:09.46 | 2:52.78 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.38 | 1:01.10 | 1:36.15 | 2:10.98 | |||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.31 | 1:02.50 | 1:38.49 | 2:13.31 | |||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 31.33 | 1:07.19 | 1:44.75 | 2:18.19 | |||
4 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.31 | 1:08.38 | 1:46.34 | 2:19.08 | |||
5 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.37 | 1:06.57 | 1:43.48 | 2:20.72 | |||
6 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.57 | 1:08.98 | 1:46.81 | 2:23.37 | |||
7 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.30 | 1:09.53 | 1:48.45 | 2:23.75 | |||
8 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.68 | 1:09.76 | 1:48.10 | 2:25.31 | |||
9 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.25 | 1:10.69 | 1:49.98 | 2:28.79 | |||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.40 | 1:11.91 | 1:51.98 | 2:29.83 | |||
11 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.92 | 1:16.03 | 1:58.67 | 2:39.24 | |||
12 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.52 | 1:16.00 | 1:58.34 | 2:41.39 | |||
13 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.37 | 1:19.05 | 2:02.61 | 2:43.78 | |||
14 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 35.99 | 1:18.21 | 2:02.05 | 2:43.88 | |||
15 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.65 | 1:23.51 | 2:07.68 | 2:47.58 | |||
16 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.38 | 1:24.15 | 2:11.57 | 2:57.32 | |||
17 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simklubb | 40.15 | 1:31.09 | 2:25.94 | 3:18.58 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.08 | 1:06.14 | 1:42.53 | 2:17.81 | |||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 30.73 | 1:06.03 | 1:42.65 | 2:18.64 | |||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.21 | 1:08.87 | 1:46.37 | 2:22.79 | |||
4 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.82 | 1:09.35 | 1:48.44 | 2:23.34 | |||
5 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.31 | 1:07.95 | 1:47.95 | 2:24.66 | |||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 32.73 | 1:10.07 | 1:49.72 | 2:27.39 | |||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.88 | 1:14.35 | 1:52.56 | 2:27.62 | |||
8 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:12.84 | 1:52.13 | 2:30.04 | |||
9 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.88 | 1:12.19 | 1:52.21 | 2:30.35 | |||
10 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 31.90 | 1:09.61 | 1:50.95 | 2:30.43 | |||
11 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.59 | 1:14.67 | 1:54.90 | 2:33.03 | |||
12 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.25 | 1:15.15 | 1:55.64 | 2:33.42 | |||
13 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.57 | 1:13.97 | 1:54.72 | 2:34.09 | |||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.39 | 1:16.27 | 1:59.19 | 2:40.74 | |||
15 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.28 | 1:18.43 | 2:02.24 | 2:41.36 | |||
16 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.33 | 1:15.64 | 1:59.36 | 2:41.48 | |||
17 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:21.77 | 2:05.49 | 2:48.13 | |||
18 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.93 | 1:19.25 | 2:04.14 | 2:49.70 | |||
19 | Joel Hambraeus | 1998 | Täby Sim | 37.75 | 1:21.52 | 2:06.68 | 2:49.99 | |||
20 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.49 | 1:25.00 | 2:10.59 | 2:50.20 | |||
21 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.22 | 1:21.29 | 2:07.95 | 2:51.70 | |||
22 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.97 | 1:24.41 | 2:10.27 | 2:53.54 | |||
23 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 39.14 | 1:24.01 | 2:10.37 | 2:54.37 | |||
24 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.39 | 1:23.75 | 2:11.10 | 2:58.44 | |||
25 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.32 | 1:27.86 | 2:16.95 | 3:02.21 | |||
26 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.06 | 1:29.24 | 2:18.03 | 3:02.54 | |||
27 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.39 | 1:26.48 | 2:15.66 | 3:03.46 | |||
28 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.48 | 1:29.71 | 2:18.32 | 3:03.47 | |||
29 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 44.02 | 1:32.39 | 2:23.81 | 3:11.33 | |||
30 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 42.78 | 1:33.65 | 2:26.53 | 3:13.96 | |||
31 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 46.11 | 1:41.19 | 2:36.85 | 3:27.98 | |||
- | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 29.42 | 1:04.04 | |||||
2 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.47 | 1:08.03 | |||||
3 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.49 | 1:08.41 | |||||
4 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.32 | 1:08.80 | |||||
5 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.37 | 1:10.21 | |||||
6 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.31 | 1:11.24 | |||||
7 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 32.35 | 1:11.49 | |||||
8 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:12.26 | |||||
9 | Malin Blomquist | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.37 | 1:12.36 | |||||
10 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.86 | 1:15.19 | |||||
11 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.74 | 1:16.46 | |||||
12 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 34.59 | 1:17.22 | |||||
13 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.00 | 1:19.30 | |||||
14 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.77 | 1:21.03 | |||||
15 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.77 | 1:22.46 | |||||
16 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.07 | 1:23.91 | |||||
17 | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | 40.02 | 1:26.75 | |||||
18 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.87 | 1:26.92 | |||||
19 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 39.01 | 1:27.18 | |||||
20 | Cecilia Wickman | 1995 | Täby Sim | 40.71 | 1:33.73 | |||||
- | Emma Lind | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Rebeca Lindberg | 1993 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.15 | 1:05.20 | |||||
2 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 31.84 | 1:07.82 | |||||
3 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.31 | 1:10.30 | |||||
4 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.13 | 1:10.43 | |||||
5 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 33.90 | 1:11.98 | |||||
6 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.77 | 1:12.29 | |||||
7 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:12.82 | |||||
8 | Karin Sahlin | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.45 | 1:13.17 | |||||
9 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.39 | 1:13.18 | |||||
10 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.03 | 1:17.50 | |||||
11 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.12 | 1:17.55 | |||||
12 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.34 | 1:18.21 | |||||
13 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.94 | 1:20.62 | |||||
14 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 37.91 | 1:22.98 | |||||
15 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 38.27 | 1:23.87 | |||||
16 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.72 | 1:24.65 | |||||
17 | Alexandra Dahllund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.22 | 1:24.75 | |||||
18 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 41.29 | 1:34.28 | |||||
- | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.09 | 1:08.83 | |||||
2 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.79 | 1:13.70 | |||||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.41 | 1:13.89 | |||||
4 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.07 | 1:15.96 | |||||
5 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 34.75 | 1:16.41 | |||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.25 | 1:17.07 | |||||
7 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.04 | 1:20.77 | |||||
8 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.99 | 1:20.82 | |||||
9 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.73 | 1:22.10 | |||||
10 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.40 | 1:22.40 | |||||
11 | Vendela Hallonsten | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.65 | 1:22.92 | |||||
12 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.90 | 1:24.94 | |||||
13 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.89 | 1:24.99 | |||||
14 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.28 | 1:25.89 | |||||
15 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.69 | 1:26.45 | |||||
16 | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.58 | 1:26.47 | |||||
17 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 39.47 | 1:28.45 | |||||
18 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.00 | 1:28.79 | |||||
19 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.55 | 1:31.90 | |||||
20 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.84 | 1:43.95 | |||||
- | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Bergström | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:18.62 | |||||
2 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 36.50 | 1:20.13 | |||||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.40 | 1:21.65 | |||||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | 1:22.75 | |||||
5 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.58 | 1:23.64 | |||||
6 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 38.67 | 1:23.88 | |||||
7 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.65 | 1:25.45 | |||||
8 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 38.59 | 1:27.63 | |||||
9 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.52 | 1:28.54 | |||||
10 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.74 | 1:29.48 | |||||
11 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 40.53 | 1:30.37 | |||||
12 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.30 | 1:31.50 | |||||
13 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.13 | 1:33.12 | |||||
14 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.89 | 1:33.46 | |||||
15 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.87 | 1:34.45 | |||||
16 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.50 | 1:35.01 | |||||
17 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.79 | 1:35.04 | |||||
18 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.93 | 1:35.50 | |||||
19 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.92 | 1:37.10 | |||||
20 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.13 | 1:39.32 | |||||
21 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.34 | 1:40.04 | |||||
22 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 46.13 | 1:43.37 | |||||
23 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.06 | 1:43.94 | |||||
24 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 46.92 | 1:48.17 | |||||
- | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 30.82 | 1:07.14 | |||||
2 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.20 | 1:10.81 | |||||
3 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.42 | 1:13.99 | |||||
4 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.84 | 1:15.16 | |||||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.12 | 1:15.93 | |||||
6 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 36.35 | 1:16.34 | |||||
7 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.49 | 1:17.16 | |||||
8 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.24 | 1:17.70 | |||||
8 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.96 | 1:17.70 | |||||
10 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 36.73 | 1:18.10 | |||||
11 | Fredrik Berntsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.91 | 1:19.31 | |||||
12 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.76 | 1:19.59 | |||||
13 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.59 | 1:20.51 | |||||
14 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 37.74 | 1:20.78 | |||||
15 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 37.05 | 1:21.48 | |||||
16 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 40.01 | 1:28.29 | |||||
17 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.31 | 1:29.18 | |||||
18 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 47.70 | 1:40.40 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.47 | 1:07.40 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:12.62 | |||||
3 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.51 | 1:16.93 | |||||
4 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | 1:17.55 | |||||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.66 | 1:18.21 | |||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.19 | 1:19.78 | |||||
7 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 36.33 | 1:20.01 | |||||
8 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.26 | 1:20.18 | |||||
9 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.61 | 1:20.67 | |||||
10 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.01 | 1:21.78 | |||||
11 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 39.98 | 1:24.94 | |||||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 41.87 | 1:29.02 | |||||
13 | Aidan Gärdlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 48.77 | 1:43.79 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.35 | 1:16.16 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 37.33 | 1:18.42 | |||||
3 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.84 | 1:18.81 | |||||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 37.38 | 1:19.48 | |||||
5 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.59 | 1:21.87 | |||||
6 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.79 | 1:22.09 | |||||
7 | Emil Thydén | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.89 | 1:29.51 | |||||
8 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.55 | 1:33.06 | |||||
9 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 44.14 | 1:33.73 | |||||
10 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 46.31 | 1:37.48 | |||||
11 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.83 | 1:37.50 | |||||
12 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.34 | 1:41.46 | |||||
13 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.78 | 1:41.87 | |||||
14 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.88 | 1:44.31 | |||||
15 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 50.90 | 1:46.63 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 38.02 | 1:20.17 | |||||
2 | William Svalander | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.25 | 1:27.27 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.42 | 1:27.98 | |||||
4 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 41.61 | 1:28.12 | |||||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 42.89 | 1:31.53 | |||||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.16 | 1:33.63 | |||||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.72 | 1:34.29 | |||||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.21 | 1:35.56 | |||||
9 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.27 | 1:35.86 | |||||
10 | Sebastian Pantzar | 1999 | Tyresö Simsällskap | 46.07 | 1:39.00 | |||||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.88 | 1:40.23 | |||||
12 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.68 | 1:42.34 | |||||
13 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.78 | 1:42.70 | |||||
14 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 48.94 | 1:43.80 | |||||
15 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 49.40 | 1:45.18 | |||||
16 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.33 | 1:46.63 | |||||
17 | Mathias Göransson | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.64 | 1:46.71 | |||||
18 | Erik Warberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 49.02 | 1:47.53 | |||||
19 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.61 | 1:49.10 | |||||
20 | Elias Törnqvist | 1999 | Tyresö Simsällskap | 53.42 | 1:50.23 | |||||
21 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simklubb | 54.31 | 1:51.89 | |||||
22 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.47 | 1:52.30 | |||||
23 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 55.79 | 1:55.90 | |||||
24 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 54.98 | 1:58.80 | |||||
25 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 57.00 | 1:58.99 | |||||
26 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:01.73 | 2:05.87 | |||||
- | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.52 | 1:06.91 | |||||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.33 | 1:07.79 | |||||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.32 | 1:09.01 | |||||
4 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 34.02 | 1:10.68 | |||||
5 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.86 | 1:12.72 | |||||
6 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.03 | 1:13.20 | |||||
7 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.98 | 1:15.40 | |||||
8 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 37.32 | 1:16.36 | |||||
9 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 37.36 | 1:17.61 | |||||
10 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.49 | 1:18.14 | |||||
11 | Camilla Jitelius | 1994 | Simklubben Neptun | 34.94 | 1:18.60 | |||||
12 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.16 | 1:23.15 | |||||
13 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.25 | 1:25.87 | |||||
14 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 41.45 | 1:26.92 | |||||
15 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 44.20 | 1:30.13 | |||||
- | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.21 | 1:12.80 | |||||
2 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.32 | 1:13.91 | |||||
3 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 35.89 | 1:14.11 | |||||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.97 | 1:14.35 | |||||
5 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 36.61 | 1:14.48 | |||||
6 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.58 | 1:15.22 | |||||
7 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.26 | 1:15.92 | |||||
8 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 36.97 | 1:16.63 | |||||
9 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.25 | 1:17.42 | |||||
10 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.99 | 1:21.40 | |||||
11 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 40.63 | 1:23.68 | |||||
12 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.31 | 1:24.90 | |||||
13 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.99 | 1:27.82 | |||||
14 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.22 | 1:32.33 | |||||
15 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 48.02 | 1:38.52 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:11.06 | |||||
2 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.06 | 1:13.65 | |||||
3 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.35 | 1:14.63 | |||||
4 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.96 | 1:14.84 | |||||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.25 | 1:15.30 | |||||
6 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.97 | 1:15.68 | |||||
7 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 37.09 | 1:15.72 | |||||
8 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.95 | 1:21.41 | |||||
9 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.54 | 1:21.53 | |||||
10 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.13 | 1:21.63 | |||||
11 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.51 | 1:22.24 | |||||
12 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 40.29 | 1:24.14 | |||||
13 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.95 | 1:25.05 | |||||
14 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 41.10 | 1:25.06 | |||||
15 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.13 | 1:25.89 | |||||
16 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.31 | 1:26.14 | |||||
17 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.17 | 1:26.80 | |||||
18 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.11 | 1:27.23 | |||||
19 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 42.96 | 1:28.01 | |||||
20 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.21 | 1:30.01 | |||||
21 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 41.93 | 1:31.20 | |||||
22 | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.33 | 1:32.42 | |||||
23 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.12 | 1:35.21 | |||||
24 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.87 | 1:35.29 | |||||
25 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.97 | 1:36.20 | |||||
26 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.12 | 1:36.72 | |||||
27 | Nora Hassako | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.20 | 1:39.92 | |||||
28 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 50.72 | 1:44.77 | |||||
- | Madeleine Lundin-Söderber | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.92 | 1:14.90 | |||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.06 | 1:15.44 | |||||
3 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.86 | 1:16.46 | |||||
4 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 37.95 | 1:18.27 | |||||
5 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.11 | 1:18.50 | |||||
6 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.35 | 1:23.31 | |||||
7 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.26 | 1:23.57 | |||||
8 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:24.31 | |||||
9 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 40.98 | 1:24.97 | |||||
10 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.23 | 1:25.26 | |||||
11 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 40.59 | 1:25.36 | |||||
12 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:26.01 | |||||
13 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.13 | 1:27.08 | |||||
14 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.10 | 1:27.21 | |||||
15 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 42.47 | 1:27.37 | |||||
16 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 43.57 | 1:28.10 | |||||
17 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.76 | 1:28.69 | |||||
18 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.24 | 1:29.25 | |||||
19 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.87 | 1:29.28 | |||||
20 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 42.72 | 1:29.31 | |||||
21 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 44.94 | 1:30.75 | |||||
22 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.47 | 1:30.77 | |||||
23 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.05 | 1:31.02 | |||||
24 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 43.69 | 1:31.09 | |||||
25 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 41.89 | 1:31.31 | |||||
26 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.22 | 1:31.76 | |||||
27 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 45.54 | 1:33.23 | |||||
28 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.92 | 1:33.53 | |||||
29 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 44.76 | 1:34.03 | |||||
30 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.55 | 1:35.20 | |||||
31 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.20 | 1:36.24 | |||||
32 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.48 | 1:36.37 | |||||
33 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.55 | 1:36.89 | |||||
34 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.74 | 1:37.64 | |||||
35 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 49.03 | 1:38.53 | |||||
36 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 47.25 | 1:38.56 | |||||
37 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.81 | 1:38.68 | |||||
38 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.04 | 1:39.88 | |||||
39 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 49.06 | 1:41.38 | |||||
40 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 47.23 | 1:41.46 | |||||
41 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.21 | 1:41.69 | |||||
42 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.64 | 1:44.17 | |||||
43 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 50.82 | 1:45.61 | |||||
44 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 52.14 | 1:47.52 | |||||
45 | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | 49.70 | 1:47.56 | |||||
- | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zafira Engström | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:09.54 | 2:33.47 | 4:10.11 | 5:24.05 | |||
2 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:10.03 | 2:37.05 | 4:13.47 | 5:28.48 | |||
3 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:04.77 | 2:42.04 | 4:32.04 | 5:53.13 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:38.58 | 3:24.67 | 5:21.77 | 6:54.02 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:06.89 | 2:28.72 | 4:02.02 | 5:18.65 | |||
2 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:22.99 | 2:55.01 | 4:27.46 | 5:44.17 | |||
3 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 1:15.08 | 2:50.88 | 4:30.71 | 5:50.16 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:15.99 | 2:42.45 | 4:20.86 | 5:38.44 | |||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:26.45 | 3:03.27 | 4:51.15 | 6:15.30 | |||
3 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:29.80 | 3:05.16 | 4:55.10 | 6:21.10 | |||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:29.69 | 3:11.59 | 5:05.80 | 6:36.99 | |||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:42.85 | 3:29.35 | 5:26.09 | 6:56.39 | |||
6 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:38.91 | 3:25.78 | 5:33.14 | 6:56.54 | |||
- | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:07.40 | 2:18.93 | 3:30.71 | 4:42.22 | 9:21.67 | ||
5:52.79 | 7:02.91 | 8:12.88 | ||||||||
2 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.14 | 2:23.05 | 3:38.23 | 4:53.29 | 9:47.76 | ||
6:07.99 | 7:23.82 | 8:37.36 | ||||||||
3 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.44 | 2:27.01 | 3:42.78 | 4:59.44 | 10:05.53 | ||
6:15.75 | 7:32.90 | 8:50.45 | ||||||||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:11.17 | 2:27.12 | 3:43.55 | 5:00.16 | 10:08.37 | ||
6:17.81 | 7:36.29 | 8:53.88 | ||||||||
5 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.66 | 2:29.29 | 3:48.00 | 5:08.07 | 10:34.28 | ||
6:27.26 | 7:48.84 | 9:11.66 | ||||||||
6 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:20.19 | 2:49.33 | 4:15.76 | 5:42.48 | 11:23.12 | ||
7:09.19 | 8:35.45 | 10:01.72 | ||||||||
- | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.93 | 2:23.49 | 3:37.51 | 4:50.58 | 9:45.26 | ||
6:05.21 | 7:19.55 | 8:33.52 | ||||||||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:09.21 | 2:25.14 | 3:41.68 | 4:59.30 | 10:07.94 | ||
6:16.66 | 7:34.20 | 8:52.19 | ||||||||
3 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:14.37 | 2:35.26 | 3:56.25 | 5:17.38 | 10:38.61 | ||
6:38.09 | 7:58.52 | 9:19.98 | ||||||||
4 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:15.84 | 2:38.45 | 4:01.82 | 5:25.55 | 11:03.24 | ||
6:50.80 | 8:16.99 | 9:41.08 | ||||||||
5 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.98 | 2:46.08 | 4:10.77 | 5:34.83 | 11:12.45 | ||
6:59.71 | 8:26.03 | 9:51.13 | ||||||||
6 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 1:21.94 | 2:49.82 | 4:17.34 | 5:45.21 | 11:24.74 | ||
7:12.68 | 8:39.33 | 10:04.39 | ||||||||
7 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:23.16 | 2:54.36 | 4:26.63 | 5:59.45 | 12:01.91 | ||
7:31.72 | 9:04.74 | 10:36.55 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.03 | 2:32.71 | 3:51.19 | 5:09.65 | 10:18.37 | ||
6:27.92 | 7:45.57 | 9:02.99 | ||||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:09.75 | 2:26.92 | 3:44.81 | 5:00.66 | 10:36.07 | ||
6:30.19 | 7:53.54 | 10:36.07 | ||||||||
3 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:15.04 | 2:36.46 | 3:58.66 | 5:21.08 | 10:44.12 | ||
6:41.95 | 8:04.34 | 9:25.25 | ||||||||
4 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:16.93 | 2:38.50 | 4:00.37 | 5:22.68 | 10:47.05 | ||
6:44.57 | 8:06.59 | 9:28.48 | ||||||||
5 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:16.89 | 2:39.31 | 4:04.72 | 5:31.88 | 11:12.98 | ||
6:59.95 | 8:26.74 | 9:52.61 | ||||||||
6 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.91 | 2:49.71 | 4:22.27 | 5:54.53 | 11:57.01 | ||
7:27.24 | 8:59.44 | 10:33.09 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:13.91 | 2:33.59 | 3:54.39 | 5:14.33 | 10:28.48 | ||
6:34.29 | 7:55.10 | 9:15.20 | ||||||||
2 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 1:19.34 | 2:44.56 | 4:10.56 | 5:36.62 | 11:16.37 | ||
7:02.85 | 8:29.42 | 9:54.49 | ||||||||
3 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.36 | 2:52.32 | 4:23.89 | 5:54.12 | 11:50.00 | ||
7:25.98 | 8:58.75 | 10:28.43 | ||||||||
4 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:24.02 | 2:56.10 | 4:29.64 | 6:03.84 | 12:05.39 | ||
7:36.55 | 9:09.32 | 10:40.22 | ||||||||
5 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.78 | 2:57.59 | 4:31.61 | 6:06.24 | 12:22.72 | ||
7:42.45 | 9:17.92 | 10:52.86 | ||||||||
6 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.67 | 3:01.75 | 4:37.74 | 6:13.50 | 12:32.29 | ||
7:51.39 | 9:28.95 | 11:04.46 | ||||||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.33 | 3:05.61 | 4:46.05 | 6:27.93 | 13:15.40 | ||
8:09.47 | 9:52.84 | 11:35.57 | ||||||||
8 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.30 | 3:06.49 | 4:51.12 | 6:36.41 | 13:17.64 | ||
8:20.95 | 10:04.03 | 11:44.98 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.96 | 1:06.22 | 1:42.77 | 2:19.29 | |||
2 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 32.44 | 1:09.37 | 1:47.95 | 2:27.16 | |||
3 | Daniel Nyström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.29 | 1:11.14 | 1:51.83 | 2:35.27 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.12 | 1:05.50 | 1:41.80 | 2:18.36 | |||
2 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.39 | 1:08.21 | 1:47.42 | 2:28.26 | |||
3 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.77 | 1:09.55 | 1:51.78 | 2:40.62 | |||
4 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 35.94 | 1:18.85 | 2:05.04 | 2:52.05 | |||
5 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 35.40 | 1:18.32 | 2:05.09 | 2:53.97 | |||
6 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.75 | 1:37.91 | 2:35.84 | 3:28.75 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:17.70 | 2:05.29 | 2:50.66 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:30.30 | 2:20.68 | 3:11.66 | |||
2 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 39.94 | 1:26.13 | 2:18.28 | 3:11.89 | |||
3 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.21 | 1:33.33 | 2:25.30 | 3:16.49 | |||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 46.29 | 1:44.01 | 2:40.07 | 3:35.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 30.02 | 1:07.42 | 1:49.59 | 2:22.95 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.38 | 1:08.83 | 1:51.88 | 2:24.65 | |||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.49 | 1:10.17 | 1:55.36 | 2:30.31 | |||
4 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.91 | 1:11.94 | 1:56.37 | 2:32.01 | |||
5 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:13.44 | 1:58.33 | 2:33.17 | |||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:11.95 | 1:59.48 | 2:33.66 | |||
7 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.66 | 1:13.21 | 1:59.68 | 2:33.73 | |||
8 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.30 | 1:15.64 | 1:59.21 | 2:34.22 | |||
9 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.02 | 1:12.82 | 2:00.31 | 2:35.75 | |||
10 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.55 | 1:13.93 | 2:01.30 | 2:37.18 | |||
11 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 32.25 | 1:11.59 | 2:00.09 | 2:37.48 | |||
12 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.78 | 1:17.37 | 2:04.94 | 2:41.12 | |||
13 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 34.72 | 1:17.55 | 2:03.29 | 2:43.54 | |||
14 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.84 | 1:18.26 | 2:09.68 | 2:46.09 | |||
15 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.67 | 1:22.21 | 2:08.21 | 2:49.31 | |||
16 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 33.96 | 1:18.80 | 2:13.63 | 2:56.40 | |||
17 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 39.47 | 1:25.18 | 2:17.05 | 2:58.61 | |||
18 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.66 | 1:26.55 | 2:19.39 | 2:58.64 | |||
19 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.57 | 1:23.91 | 2:19.20 | 2:59.36 | |||
20 | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | 39.99 | 1:30.68 | 2:24.86 | 3:07.60 | |||
21 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.30 | 1:29.38 | 2:24.88 | 3:07.88 | |||
- | Cecilia Wickman | 1995 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:09.95 | 1:56.62 | 2:31.44 | |||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.43 | 1:14.07 | 1:58.26 | 2:36.91 | |||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.14 | 1:15.59 | 2:01.39 | 2:37.34 | |||
4 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 33.95 | 1:17.80 | 2:01.53 | 2:39.14 | |||
5 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.69 | 1:21.38 | 2:04.00 | 2:40.33 | |||
6 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.05 | 1:20.77 | 2:10.75 | 2:49.63 | |||
7 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 36.12 | 1:25.27 | 2:11.10 | 2:50.13 | |||
8 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.34 | 1:22.23 | 2:10.87 | 2:52.10 | |||
9 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:21.88 | 2:14.11 | 2:52.60 | |||
10 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.24 | 1:22.59 | 2:11.40 | 2:52.80 | |||
11 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.09 | 1:27.29 | 2:18.70 | 2:57.99 | |||
12 | Alexandra Dahllund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.92 | 1:30.90 | 2:29.47 | 3:10.85 | |||
13 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.52 | 1:37.04 | 2:33.93 | 3:20.02 | |||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | 1:09.93 | 1:59.70 | 2:35.85 | |||
2 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.91 | 1:16.35 | 2:02.36 | 2:37.69 | |||
3 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.77 | 1:15.15 | 2:02.21 | 2:39.70 | |||
4 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.74 | 1:16.46 | 2:02.19 | 2:40.75 | |||
5 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.77 | 1:16.40 | 2:06.19 | 2:42.13 | |||
6 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 35.55 | 1:19.01 | 2:06.44 | 2:42.54 | |||
7 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.91 | 1:23.26 | 2:12.87 | 2:49.63 | |||
8 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.91 | 1:24.49 | 2:12.42 | 2:51.87 | |||
9 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.97 | 1:24.43 | 2:16.35 | 2:54.59 | |||
10 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.82 | 1:23.63 | 2:14.75 | 2:54.80 | |||
11 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.44 | 1:25.48 | 2:15.54 | 2:56.18 | |||
12 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.91 | 1:21.50 | 2:16.65 | 2:57.82 | |||
13 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.26 | 1:27.64 | 2:18.09 | 2:58.06 | |||
14 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 39.83 | 1:25.12 | 2:19.94 | 2:58.19 | |||
15 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.17 | 1:23.58 | 2:18.63 | 2:58.79 | |||
16 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Hellas Simklubb | 40.57 | 1:26.29 | 2:21.09 | 3:02.12 | |||
17 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simklubb | 42.56 | 1:29.42 | 2:20.84 | 3:02.65 | |||
18 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.59 | 1:31.66 | 2:26.18 | 3:03.35 | |||
19 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.47 | 1:28.47 | 2:20.90 | 3:05.63 | |||
20 | Vendela Hallonsten | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.25 | 1:27.16 | 2:23.75 | 3:05.69 | |||
21 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.22 | 1:33.81 | 2:27.06 | 3:07.56 | |||
22 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:34.60 | 2:28.75 | 3:10.45 | |||
23 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.56 | 1:30.54 | 2:30.99 | 3:12.97 | |||
24 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 44.85 | 1:31.19 | 2:29.46 | 3:14.29 | |||
25 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.02 | 1:31.44 | 2:30.46 | 3:16.39 | |||
26 | Nora Hassako | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.08 | 1:38.29 | 2:35.70 | 3:20.45 | |||
27 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.55 | 1:42.82 | 2:36.44 | 3:24.59 | |||
28 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.86 | 1:42.63 | 2:47.46 | 3:31.76 | |||
- | Oda Rabenius | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.35 | 1:18.27 | 2:04.44 | 2:41.11 | |||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.02 | 1:20.91 | 2:09.84 | 2:47.29 | |||
3 | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.79 | 1:18.99 | 2:10.34 | 2:48.89 | |||
4 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.53 | 1:22.04 | 2:14.51 | 2:49.66 | |||
5 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:24.97 | 2:16.51 | 2:56.24 | |||
6 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.94 | 1:29.67 | 2:19.41 | 2:58.03 | |||
7 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 38.77 | 1:23.68 | 2:19.99 | 3:00.24 | |||
8 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:27.39 | 2:18.62 | 3:00.60 | |||
9 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.92 | 1:29.93 | 2:21.76 | 3:01.13 | |||
10 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.82 | 1:24.27 | 2:21.05 | 3:01.72 | |||
11 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.77 | 1:32.28 | 2:22.51 | 3:02.18 | |||
12 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.20 | 1:26.67 | 2:20.94 | 3:02.28 | |||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.32 | 1:28.03 | 2:20.44 | 3:02.35 | |||
14 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.21 | 1:25.08 | 2:22.27 | 3:03.62 | |||
15 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.07 | 1:31.22 | 2:22.01 | 3:04.29 | |||
16 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.54 | 1:29.81 | 2:26.29 | 3:06.54 | |||
17 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 40.68 | 1:29.35 | 2:25.16 | 3:07.99 | |||
18 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.21 | 1:29.77 | 2:24.75 | 3:08.87 | |||
19 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 38.41 | 1:29.37 | 2:23.31 | 3:09.18 | |||
20 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 46.40 | 1:34.03 | 2:29.94 | 3:10.66 | |||
21 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 41.97 | 1:31.00 | 2:28.58 | 3:11.17 | |||
22 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.63 | 1:29.19 | 2:27.87 | 3:12.15 | |||
23 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.80 | 1:34.93 | 2:32.14 | 3:13.01 | |||
24 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.35 | 1:35.27 | 2:32.96 | 3:14.68 | |||
25 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.20 | 1:33.45 | 2:30.16 | 3:15.24 | |||
26 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 49.34 | 1:37.78 | 2:31.59 | 3:17.89 | |||
27 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.67 | 1:36.98 | 2:35.33 | 3:19.23 | |||
28 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 43.40 | 1:34.67 | 2:34.60 | 3:21.11 | |||
29 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.99 | 1:36.41 | 2:39.61 | 3:22.19 | |||
30 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 46.67 | 1:37.78 | 2:41.21 | 3:23.19 | |||
31 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 48.16 | 1:37.81 | 2:41.25 | 3:24.33 | |||
32 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.46 | 1:42.59 | 2:43.02 | 3:28.71 | |||
33 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.81 | 1:39.68 | 2:39.95 | 3:31.42 | |||
34 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.98 | 1:49.20 | 2:52.89 | 3:42.29 | |||
35 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.85 | 1:44.48 | 2:53.27 | 3:45.33 | |||
- | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:03.82 | 2:13.59 | 3:23.13 | 4:30.85 | |||
2 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:03.28 | 2:14.07 | 3:27.11 | 4:37.00 | |||
3 | Robin Gustafsson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.67 | 2:17.32 | 3:29.18 | 4:38.49 | |||
4 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.60 | 2:18.01 | 3:29.56 | 4:43.33 | |||
5 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:07.72 | 2:21.59 | 3:36.46 | 4:49.77 | |||
6 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:06.48 | 2:20.86 | 3:37.53 | 4:51.28 | |||
7 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:08.36 | 2:24.92 | 3:45.67 | 5:05.44 | |||
8 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 1:13.43 | 2:30.91 | 3:50.52 | 5:09.96 | |||
9 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:14.10 | 2:40.44 | 4:07.98 | 5:28.37 | |||
10 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:17.46 | 2:45.26 | 4:10.53 | 5:29.21 | |||
11 | Marcus Farkondeh | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.96 | 2:33.73 | 4:02.41 | 5:29.98 | |||
12 | Viktor Engström | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.67 | 2:41.93 | 4:11.98 | 5:39.46 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:03.58 | 2:13.09 | 3:21.16 | 4:27.85 | |||
2 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:06.96 | 2:21.01 | 3:31.02 | 4:39.61 | |||
3 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:08.19 | 2:23.53 | 3:40.96 | 4:57.64 | |||
4 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:09.17 | 2:27.82 | 3:47.69 | 5:06.29 | |||
5 | Daniel Steinbock | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:10.23 | 2:32.09 | 3:54.85 | 5:15.66 | |||
6 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:15.97 | 2:42.82 | 4:09.74 | 5:29.19 | |||
7 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 1:14.97 | 2:43.63 | 4:15.13 | 5:41.96 | |||
8 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:25.99 | 3:02.89 | 4:40.57 | 6:12.95 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:08.03 | 2:22.02 | 3:34.69 | 4:42.77 | |||
2 | Michail Papantonioy | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.34 | 2:18.23 | 3:32.71 | 4:43.88 | |||
3 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:05.06 | 2:20.23 | 3:37.94 | 4:49.43 | |||
4 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:07.26 | 2:21.32 | 3:37.13 | 4:49.73 | |||
5 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:10.47 | 2:27.05 | 3:46.25 | 5:03.61 | |||
6 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:12.54 | 2:31.45 | 3:51.41 | 5:08.30 | |||
7 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.33 | 2:53.76 | 4:27.98 | 5:58.48 | |||
8 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.34 | 2:55.77 | 4:29.64 | 5:59.56 | |||
9 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:25.23 | 2:59.57 | 4:33.56 | 6:03.63 | |||
10 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:26.06 | 3:03.59 | 4:42.63 | 6:16.47 | |||
- | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 1:06.79 | 2:21.56 | 3:37.40 | 4:51.20 | |||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:07.59 | 2:22.72 | 3:38.14 | 4:51.31 | |||
3 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:11.97 | 2:29.97 | 3:48.71 | 5:06.50 | |||
4 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.67 | 2:36.49 | 3:59.56 | 5:14.81 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.16 | 2:30.45 | 3:53.20 | 5:18.08 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.11 | 2:40.43 | 4:01.85 | 5:18.29 | |||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.77 | 2:42.93 | 4:08.89 | 5:29.66 | |||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:16.60 | 2:43.56 | 4:10.79 | 5:32.34 | |||
9 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:18.62 | 2:46.34 | 4:14.39 | 5:38.74 | |||
10 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:19.87 | 2:49.81 | 4:18.63 | 5:42.12 | |||
11 | Joel Hambraeus | 1998 | Täby Sim | 1:23.16 | 2:53.23 | 4:24.15 | 5:51.85 | |||
12 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 1:24.87 | 2:58.28 | 4:30.12 | 6:01.76 | |||
13 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:26.54 | 3:03.54 | 4:40.92 | 6:14.36 | |||
14 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.11 | 3:07.66 | 6:20.56 | ||||
15 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:30.34 | 3:11.30 | 4:51.14 | 6:21.46 | |||
16 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:30.57 | 3:10.15 | 4:48.01 | 6:22.09 | |||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 37.15 | 1:17.52 | 1:58.32 | 2:39.56 | |||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.46 | 1:16.80 | 1:58.59 | 2:41.57 | |||
3 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.22 | 1:21.21 | 2:06.10 | 2:51.00 | |||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.31 | 1:21.71 | 2:06.45 | 2:51.92 | |||
5 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.81 | 1:22.44 | 2:07.30 | 2:52.68 | |||
6 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.33 | 1:22.52 | 2:07.21 | 2:54.20 | |||
7 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 40.46 | 1:25.23 | 2:10.45 | 2:56.33 | |||
8 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.35 | 1:25.74 | 2:14.28 | 3:03.01 | |||
9 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.92 | 1:26.06 | 2:14.83 | 3:04.22 | |||
10 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 41.76 | 1:30.35 | 2:20.86 | 3:11.17 | |||
11 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 44.76 | 1:37.20 | 2:31.07 | 3:24.09 | |||
12 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 43.68 | 1:35.99 | 2:30.75 | 3:25.92 | |||
13 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 48.47 | 1:44.37 | 2:42.46 | 3:38.06 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Strömstedt | 1996 | Järfälla Simsällskap | 37.34 | 1:18.38 | 2:01.53 | 2:46.34 | |||
2 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.46 | 1:23.99 | 2:08.18 | 2:53.12 | |||
3 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.45 | 1:23.50 | 2:08.59 | 2:53.15 | |||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.76 | 1:22.93 | 2:08.82 | 2:53.99 | |||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.18 | 1:25.00 | 2:10.52 | 2:55.52 | |||
6 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.84 | 1:25.77 | 2:10.82 | 2:55.57 | |||
7 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.03 | 1:26.17 | 2:14.08 | 3:02.99 | |||
8 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.07 | 1:27.43 | 2:15.46 | 3:03.62 | |||
9 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.53 | 1:29.83 | 2:19.68 | 3:09.58 | |||
10 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.49 | 1:29.36 | 2:19.05 | 3:09.82 | |||
11 | Caroline Älmeby | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.63 | 1:34.64 | 2:24.50 | 3:12.70 | |||
12 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 43.64 | 1:33.42 | 2:26.06 | 3:18.29 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 41.46 | 1:27.11 | 2:14.30 | 3:01.27 | |||
2 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.55 | 1:26.90 | 2:15.08 | 3:02.23 | |||
3 | Elin Taraldsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.57 | 1:29.65 | 2:18.01 | 3:06.32 | |||
4 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.14 | 1:28.42 | 2:17.44 | 3:06.93 | |||
5 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.05 | 1:31.49 | 2:20.31 | 3:08.18 | |||
6 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:34.59 | 2:24.79 | 3:14.54 | |||
7 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.55 | 1:35.94 | 2:25.86 | 3:14.86 | |||
8 | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | 44.14 | 1:34.55 | 2:26.04 | 3:16.65 | |||
9 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simklubb | 45.54 | 1:36.80 | 2:29.29 | 3:20.17 | |||
10 | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 47.08 | 1:43.17 | 2:38.60 | 3:28.78 | |||
11 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 50.11 | 1:44.65 | 2:39.23 | 3:31.61 | |||
12 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.00 | 1:45.32 | 2:40.51 | 3:33.49 | |||
13 | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 51.75 | 1:49.25 | 2:47.75 | 3:41.87 | |||
14 | Angelica Agdur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 49.12 | 1:46.65 | 2:45.01 | 3:43.18 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 40.10 | 1:25.59 | 2:12.00 | 2:59.28 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.96 | 1:26.10 | 2:14.26 | 3:00.92 | |||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.33 | 1:31.07 | 2:20.13 | 3:07.27 | |||
4 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.02 | 1:31.77 | 2:22.37 | 3:11.03 | |||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.04 | 1:32.25 | 2:22.69 | 3:12.61 | |||
6 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.51 | 1:33.55 | 2:24.53 | 3:13.85 | |||
7 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.65 | 1:34.45 | 2:25.34 | 3:15.34 | |||
8 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.20 | 1:38.10 | 2:30.66 | 3:18.92 | |||
9 | Susanna Mehrstedt | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.03 | 1:38.45 | 2:30.40 | 3:20.63 | |||
10 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 43.80 | 1:37.39 | 2:31.45 | 3:22.05 | |||
11 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.80 | 1:38.27 | 2:31.21 | 3:22.38 | |||
12 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.09 | 1:37.35 | 2:30.02 | 3:22.57 | |||
13 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 45.65 | 1:37.83 | 2:31.72 | 3:23.67 | |||
14 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | 1:37.88 | 2:31.25 | 3:24.33 | |||
15 | Ronja Mcdonald | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.86 | 1:38.22 | 2:33.12 | 3:24.77 | |||
16 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.67 | 1:40.12 | 2:34.61 | 3:27.62 | |||
17 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.68 | 1:39.87 | 2:34.55 | 3:28.37 | |||
18 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.81 | 1:40.77 | 2:36.33 | 3:31.19 | |||
19 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 48.97 | 1:45.00 | 2:43.63 | 3:38.18 | |||
20 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.01 | 1:48.51 | 2:47.69 | 3:46.14 | |||
21 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.07 | 1:50.19 | 2:50.22 | 3:47.67 | |||
22 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 51.92 | 1:50.55 | 2:51.05 | 3:51.06 | |||
23 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.55 | 1:51.46 | 2:51.86 | 3:51.72 | |||
24 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 54.16 | 1:56.23 | 2:56.57 | 3:56.38 | |||
- | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.40 | 1:05.68 | 1:39.82 | 2:13.45 | |||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.43 | 1:07.01 | 1:42.54 | 2:17.29 | |||
3 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.14 | 1:09.83 | 1:47.50 | 2:22.09 | |||
4 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.52 | 1:09.69 | 1:46.51 | 2:24.44 | |||
5 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.10 | 1:10.25 | 1:48.39 | 2:25.77 | |||
6 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.41 | 1:13.61 | 1:53.44 | 2:31.04 | |||
7 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.47 | 1:16.16 | 1:56.80 | 2:35.59 | |||
8 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 37.49 | 1:18.96 | 2:02.00 | 2:45.17 | |||
- | Herman Bergman | 1995 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.92 | 1:10.52 | 1:48.18 | 2:24.90 | |||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:12.61 | 1:50.80 | 2:27.13 | |||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.54 | 1:12.40 | 1:52.35 | 2:31.04 | |||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.57 | 1:13.26 | 1:53.97 | 2:32.04 | |||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.77 | 1:14.57 | 1:55.28 | 2:34.04 | |||
6 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.51 | 1:14.13 | 1:55.60 | 2:34.63 | |||
7 | Alexander Ozerov | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.06 | 1:15.23 | 1:56.16 | 2:36.09 | |||
8 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:15.71 | 1:57.86 | 2:37.97 | |||
9 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.97 | 1:24.36 | 2:10.87 | 2:56.27 | |||
10 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simklubb | 42.86 | 1:32.97 | 2:23.36 | 3:11.50 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.86 | 1:16.69 | 2:00.01 | 2:40.38 | |||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.22 | 1:22.17 | 2:05.59 | 2:46.57 | |||
3 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.61 | 1:22.03 | 2:04.47 | 2:48.05 | |||
4 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 44.28 | 1:34.10 | 2:25.67 | 3:13.82 | |||
5 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.84 | 1:34.91 | 2:25.45 | 3:14.15 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 35.08 | 1:14.57 | 1:55.22 | 2:35.07 | |||
2 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.95 | 1:15.41 | 1:56.74 | 2:35.98 | |||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:18.69 | 1:59.04 | 2:38.53 | |||
4 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.37 | 1:20.50 | 2:04.93 | 2:47.14 | |||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.61 | 1:24.10 | 2:10.00 | 2:55.51 | |||
6 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.56 | 1:24.43 | 2:10.88 | 2:55.70 | |||
7 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.09 | 1:28.02 | 2:14.61 | 2:55.73 | |||
8 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:24.99 | 2:12.42 | 2:55.74 | |||
9 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.32 | 1:27.20 | 2:12.90 | 2:57.56 | |||
10 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.95 | 1:27.54 | 2:14.17 | 2:59.82 | |||
11 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.70 | 1:29.86 | 2:17.33 | 3:02.53 | |||
12 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.82 | 1:29.75 | 2:17.65 | 3:02.85 | |||
13 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.55 | 1:32.36 | 2:20.54 | 3:04.95 | |||
14 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.24 | 1:32.29 | 2:23.62 | 3:14.16 | |||
15 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | 1:37.13 | 2:28.34 | 3:16.78 | |||
16 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.08 | 1:41.58 | 2:33.41 | 3:21.72 | |||
17 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 48.56 | 1:44.09 | 2:39.39 | 3:31.05 | |||
18 | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | 52.01 | 1:49.09 | 2:43.98 | 3:38.16 | |||
19 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 52.62 | 1:50.29 | 2:47.63 | 3:42.24 | |||
20 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 54.75 | 1:54.20 | 2:53.50 | 3:50.36 | |||
- | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.86 | 59.48 | |||||
2 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 29.42 | 1:00.21 | |||||
3 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.24 | 1:00.28 | |||||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.19 | 1:00.71 | |||||
5 | Frida Truvé | 1993 | Södertörns Simsällskap | 29.51 | 1:01.19 | |||||
6 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.91 | 1:01.52 | |||||
7 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.13 | 1:01.70 | |||||
8 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.97 | 1:01.77 | |||||
9 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.93 | 1:02.11 | |||||
10 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.76 | 1:02.35 | |||||
11 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 30.46 | 1:02.47 | |||||
12 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.73 | 1:03.87 | |||||
13 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.54 | 1:04.15 | |||||
14 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.24 | 1:04.69 | |||||
15 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.21 | 1:04.76 | |||||
16 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.32 | 1:07.14 | |||||
17 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:07.38 | |||||
18 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 31.80 | 1:07.78 | |||||
19 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.02 | 1:07.90 | |||||
20 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.95 | 1:08.79 | |||||
21 | Nathalie Rege | 1994 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 33.24 | 1:09.76 | |||||
22 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.04 | 1:10.86 | |||||
23 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.89 | 1:11.17 | |||||
24 | Tove Björk | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.14 | 1:11.19 | |||||
25 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:11.56 | |||||
26 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 33.96 | 1:12.07 | |||||
27 | Wilma Tien | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.59 | 1:12.81 | |||||
28 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.82 | 1:13.96 | |||||
29 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.74 | 1:15.00 | |||||
30 | Cecilia Wickman | 1995 | Täby Sim | 37.28 | 1:17.98 | |||||
31 | Emma Lind | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.28 | 1:19.39 | |||||
- | Camilla Jitelius | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.84 | 58.78 | |||||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.77 | 59.34 | |||||
3 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 30.23 | 1:03.47 | |||||
4 | Ida Fahlborg | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.11 | 1:03.67 | |||||
5 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.81 | 1:04.79 | |||||
6 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 32.36 | 1:06.26 | |||||
7 | Matilda Jonasson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.87 | 1:07.25 | |||||
8 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.57 | 1:07.69 | |||||
9 | Karin Sahlin | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.92 | 1:07.89 | |||||
10 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.46 | 1:08.83 | |||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.69 | 1:09.61 | |||||
12 | Linnéa Gustafsson | 1996 | Simklubben Neptun | 32.34 | 1:09.80 | |||||
13 | Ylva Andersson | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.11 | 1:10.15 | |||||
14 | Fanny Gardarfve | 1996 | Wisby Simsällskap | 33.60 | 1:10.55 | |||||
15 | Alice Gunnarsson | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.19 | 1:10.94 | |||||
16 | Jennifer Stålhammar | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 33.96 | 1:11.20 | |||||
17 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:14.22 | |||||
18 | Gerd Waldheim | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.04 | 1:15.90 | |||||
19 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.08 | 1:20.82 | |||||
20 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.98 | 1:23.46 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.72 | 1:02.88 | |||||
2 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:03.57 | |||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.01 | 1:04.18 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 31.23 | 1:05.14 | |||||
5 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.56 | 1:05.24 | |||||
6 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 31.75 | 1:05.62 | |||||
7 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.69 | 1:05.75 | |||||
8 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.19 | 1:07.29 | |||||
9 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 30.60 | 1:07.70 | |||||
10 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 32.96 | 1:08.84 | |||||
11 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.78 | 1:09.32 | |||||
12 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.17 | 1:09.42 | |||||
13 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.58 | 1:09.81 | |||||
14 | Emilia Sundberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.37 | 1:10.04 | |||||
15 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 32.20 | 1:10.08 | |||||
16 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.05 | 1:10.34 | |||||
17 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.98 | 1:10.46 | |||||
18 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.88 | 1:10.53 | |||||
18 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.60 | 1:10.53 | |||||
20 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Hellas Simklubb | 33.48 | 1:11.10 | |||||
21 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 33.71 | 1:11.50 | |||||
21 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 33.70 | 1:11.50 | |||||
23 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 34.18 | 1:13.25 | |||||
24 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 35.59 | 1:14.80 | |||||
25 | Vendela Hallonsten | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.83 | 1:14.93 | |||||
26 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 35.16 | 1:15.11 | |||||
27 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.98 | 1:15.14 | |||||
28 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.07 | 1:15.15 | |||||
29 | Ebba Söderqvist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 35.74 | 1:15.91 | |||||
30 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 35.74 | 1:16.16 | |||||
31 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.50 | 1:16.19 | |||||
32 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.49 | 1:16.92 | |||||
33 | Anna Heuer | 1997 | Tyresö Simsällskap | 36.97 | 1:17.24 | |||||
34 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.37 | 1:17.82 | |||||
35 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.06 | 1:18.18 | |||||
36 | Nora Hassako | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.51 | 1:18.96 | |||||
37 | Angelica Agdur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | 1:19.73 | |||||
38 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.07 | 1:21.11 | |||||
39 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 39.29 | 1:21.15 | |||||
40 | Matilda Byström | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.64 | 1:22.08 | |||||
41 | Pixie Söderström | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.27 | 1:22.38 | |||||
42 | Moa Särås | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.96 | 1:22.56 | |||||
43 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.79 | 1:24.04 | |||||
44 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.46 | 1:26.42 | |||||
- | Madeleine Lundin-Söderber | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Lagerman | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.23 | 1:04.73 | |||||
2 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.80 | 1:06.44 | |||||
3 | Alexandra Gordon | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.20 | 1:08.84 | |||||
4 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:09.93 | |||||
5 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 33.94 | 1:10.66 | |||||
6 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.30 | 1:10.80 | |||||
7 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.82 | 1:11.24 | |||||
8 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.77 | 1:11.76 | |||||
9 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 34.57 | 1:12.49 | |||||
10 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 34.52 | 1:12.55 | |||||
11 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.70 | 1:13.23 | |||||
12 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 34.65 | 1:13.42 | |||||
13 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.03 | 1:13.52 | |||||
14 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.60 | 1:13.83 | |||||
15 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.92 | 1:13.88 | |||||
16 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.32 | 1:14.02 | |||||
17 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.24 | 1:14.83 | |||||
18 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 34.44 | 1:15.03 | |||||
19 | Louise Karlström | 1998 | Väsby Simsällskap | 35.82 | 1:15.25 | |||||
20 | Dersim Esmaelzadeh | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.27 | 1:15.27 | |||||
21 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 36.03 | 1:15.42 | |||||
22 | Julia Derwinger | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.48 | 1:15.76 | |||||
23 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 36.31 | 1:15.86 | |||||
24 | Anna Pantulin | 1998 | Tyresö Simsällskap | 36.08 | 1:16.03 | |||||
25 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.44 | 1:16.49 | |||||
26 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.18 | 1:16.50 | |||||
27 | Malin Bernmark | 1998 | Väsby Simsällskap | 36.24 | 1:16.96 | |||||
28 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.21 | 1:17.74 | |||||
29 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.45 | 1:18.10 | |||||
30 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.46 | 1:18.65 | |||||
31 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.75 | 1:19.05 | |||||
32 | Josefin Enström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.53 | 1:19.41 | |||||
33 | Ebba Nylander | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.23 | 1:19.62 | |||||
34 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.17 | 1:19.71 | |||||
35 | Ebba Bjurman | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.74 | 1:19.74 | |||||
36 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.06 | 1:19.77 | |||||
37 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.81 | 1:20.09 | |||||
38 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.66 | 1:20.22 | |||||
39 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 37.55 | 1:20.28 | |||||
40 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.48 | 1:20.54 | |||||
41 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:20.60 | |||||
42 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.20 | 1:20.61 | |||||
43 | Sefanit Rezene | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.75 | 1:20.95 | |||||
44 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.93 | 1:21.09 | |||||
45 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.77 | 1:21.17 | |||||
46 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 38.25 | 1:21.37 | |||||
47 | Cajsa Loqvist | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.17 | 1:21.70 | |||||
48 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:21.75 | |||||
49 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.04 | 1:22.06 | |||||
50 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.09 | 1:22.60 | |||||
51 | Fanny Isaksson | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.08 | 1:22.85 | |||||
52 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simklubb | 40.39 | 1:23.57 | |||||
53 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.48 | 1:23.97 | |||||
54 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.31 | 1:25.44 | |||||
55 | Hanna Jacobsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.51 | 1:25.48 | |||||
56 | Sunneva Ingadottir | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.91 | 1:25.51 | |||||
57 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.04 | 1:26.11 | |||||
58 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.58 | 1:26.17 | |||||
59 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 40.41 | 1:26.75 | |||||
60 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.87 | 1:27.46 | |||||
61 | Emma Wedahl | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.67 | 1:28.09 | |||||
62 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.90 | 1:29.73 | |||||
63 | Beatrice Ahl | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.88 | 1:30.06 | |||||
64 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.07 | 1:30.24 | |||||
65 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.28 | 1:30.41 | |||||
66 | Zafira Engström | 2001 | Spårvägens Simförening | 41.63 | 1:30.46 | |||||
67 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 44.19 | 1:30.54 | |||||
68 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 42.15 | 1:30.72 | |||||
69 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.69 | 1:32.63 | |||||
70 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.35 | 1:33.11 | |||||
71 | Louise Holmedahl | 1998 | Wisby Simsällskap | 42.70 | 1:33.59 | |||||
72 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.86 | 1:33.94 | |||||
73 | Katia Calming | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.07 | 1:33.96 | |||||
74 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.29 | 1:34.06 | |||||
75 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 43.09 | 1:34.84 | |||||
76 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 49.18 | 1:44.90 | |||||
- | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Eriksson | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 19 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 18:33 |