Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | 586 | 31.80 | 1:07.57 | 1:44.93 | 2:24.23 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Emil Andersen | 1992 | 435 | 36.00 | 1:16.26 | 1:57.45 | 2:39.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christopher Larsen | 1993 | 282 | 38.57 | 1:23.94 | 2:12.82 | 3:03.92 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | 487 | 34.76 | 1:13.91 | 1:54.93 | 2:33.38 | |||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Simon Boman | 1994 | 473 | 35.08 | 1:14.22 | 1:54.05 | 2:34.89 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 438 | 34.42 | 1:14.32 | 1:56.34 | 2:38.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | 394 | 36.97 | 1:18.55 | 2:01.34 | 2:44.59 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Jonas Frei | 1995 | 370 | 38.62 | 1:21.29 | 2:04.52 | 2:48.09 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | 351 | 37.15 | 1:20.36 | 2:05.59 | 2:51.07 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 420 | 36.09 | 1:17.75 | 1:59.76 | 2:41.07 | |||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 399 | 35.51 | 1:15.65 | 1:59.10 | 2:43.91 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 399 | 36.47 | 1:18.16 | 2:01.31 | 2:43.94 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 397 | 37.17 | 1:18.72 | 2:01.35 | 2:44.19 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 387 | 37.27 | 1:20.11 | 2:03.44 | 2:45.61 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Simon Tingsgaard | 1996 | 369 | 37.64 | 1:19.62 | 2:03.67 | 2:48.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 322 | 39.37 | 1:23.32 | 2:09.20 | 2:55.98 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emil Zachariassen | 1997 | 312 | 38.88 | 1:23.03 | 2:09.92 | 2:57.98 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 296 | 41.58 | 1:28.33 | 2:15.80 | 3:01.14 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 240 | 41.56 | 1:31.10 | 2:23.64 | 3:14.24 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus B. Hansen | 1997 | 217 | 45.87 | 1:37.05 | 2:29.52 | 3:20.66 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
12 | Kambiz Moeini | 1997 | 160 | 44.26 | 1:38.45 | 2:40.20 | 3:42.33 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 306 | 39.26 | 1:24.88 | 2:11.93 | 2:59.05 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 304 | 40.65 | 1:26.67 | 2:13.84 | 2:59.39 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | 303 | 41.64 | 1:28.34 | 2:15.58 | 2:59.66 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 250 | 42.68 | 1:30.83 | 2:20.62 | 3:11.45 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristoffer Neve | 1998 | 235 | 43.57 | 1:32.89 | 2:23.91 | 3:15.42 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 233 | 44.24 | 1:34.26 | 2:27.50 | 3:16.18 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
7 | Mikkel Halby | 1999 | 188 | 47.82 | 1:42.31 | 2:37.00 | 3:30.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Foverskov | 1999 | 168 | 48.74 | 1:45.20 | 2:43.49 | 3:38.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martin Stengelshøj | 1999 | 156 | 49.05 | 1:48.72 | 2:49.63 | 3:44.23 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Robin Olufsen | 1998 | 155 | 51.35 | 1:49.24 | 2:47.56 | 3:44.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Daniel Dahlén | 1999 | 145 | 52.92 | 1:51.41 | 2:50.09 | 3:49.43 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
12 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 123 | 51.50 | 1:54.42 | 2:58.79 | 4:02.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Mikkel Henriksen | 1999 | 121 | 52.54 | 1:55.50 | 3:01.03 | 4:03.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Peter Kristensen | 1999 | 118 | 54.39 | 1:56.68 | 3:01.56 | 4:05.82 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 169 | 46.75 | 1:43.02 | 2:40.16 | 3:38.20 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 162 | 49.34 | 1:46.83 | 2:44.82 | 3:41.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Kielstrup | 2000 | 161 | 48.66 | 1:44.93 | 2:44.31 | 3:41.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 151 | 54.28 | 1:52.93 | 2:50.60 | 3:46.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mikael Jakobsen | 2000 | 145 | 52.19 | 1:50.96 | 2:50.05 | 3:49.81 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Demir Kaan Er | 2000 | 133 | 51.79 | 1:52.42 | 2:54.76 | 3:56.20 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
7 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 133 | 54.88 | 1:55.75 | 2:58.48 | 3:56.22 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 132 | 52.54 | 1:53.92 | 2:55.01 | 3:57.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 105 | 57.32 | 2:02.69 | 3:10.36 | 4:15.97 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 104 | 57.00 | 2:03.74 | 3:11.46 | 4:16.78 | |||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 101 | 56.40 | 2:04.57 | 3:13.41 | 4:19.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DSQ | Stop i banetorv v150 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Enghave | 2002 | 135 | 52.03 | 1:54.65 | 2:57.22 | 3:55.02 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Morten Østergaard | 2002 | 103 | 58.36 | 2:04.67 | 3:12.11 | 4:17.75 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
3 | Mikkel Gummer | 2002 | 93 | 1:01.81 | 2:10.58 | 3:20.51 | 4:26.18 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 90 | 1:01.11 | 2:11.38 | 3:22.02 | 4:28.82 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
- | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | 560 | 36.86 | 1:18.85 | 2:01.56 | 2:43.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Petra Wennberg | 1993 | 544 | 36.72 | 1:17.94 | 2:00.95 | 2:44.82 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Anna Hovenberg | 1995 | 388 | 41.31 | 1:29.13 | 2:16.26 | 3:04.48 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | 566 | 36.75 | 1:18.33 | 2:00.42 | 2:42.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | 546 | 36.71 | 1:18.60 | 2:01.57 | 2:44.60 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 470 | 39.44 | 1:22.66 | 2:08.02 | 2:53.09 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 467 | 38.24 | 1:21.82 | 2:07.00 | 2:53.51 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Henriette Stuhr | 1996 | 453 | 39.25 | 1:23.58 | 2:09.69 | 2:55.17 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Nicoline Paulsen | 1996 | 429 | 41.02 | 1:25.20 | 2:11.52 | 2:58.44 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 403 | 41.22 | 1:27.23 | 2:14.32 | 3:02.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 384 | 41.85 | 1:29.81 | 2:18.29 | 3:05.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simone Juul Hallig | 1997 | 338 | 42.75 | 1:31.79 | 2:22.40 | 3:13.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | 330 | 43.83 | 1:33.34 | 2:24.51 | 3:14.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Christina Techt | 1996 | 241 | 46.31 | 1:40.78 | 2:39.32 | 3:36.10 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 178 | 54.13 | 1:55.78 | 3:00.00 | 3:59.30 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sabrina Techt | 1997 | 158 | 49.29 | 1:55.24 | 3:04.02 | 4:09.05 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Okkels | 1996 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 384 | 41.43 | 1:29.31 | 2:18.01 | 3:05.10 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 384 | 42.10 | 1:29.40 | 2:17.14 | 3:05.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 379 | 42.01 | 1:29.67 | 2:18.33 | 3:05.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Malene Bang | 1999 | 373 | 41.42 | 1:31.05 | 2:19.50 | 3:07.02 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | 328 | 45.92 | 1:35.37 | 2:25.03 | 3:15.21 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 310 | 43.87 | 1:35.22 | 2:27.31 | 3:18.80 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
7 | Emelina Ohlsson | 1999 | 307 | 44.68 | 1:36.89 | 2:30.30 | 3:19.55 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Laura Buchwald | 1998 | 305 | 45.27 | 1:35.69 | 2:27.67 | 3:19.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Bøcher | 1998 | 303 | 45.71 | 1:36.56 | 2:28.90 | 3:20.33 | |||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Tina Ansari | 1998 | 296 | 45.07 | 1:35.88 | 2:29.00 | 3:21.92 | |||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Emilie Høgsberg | 1999 | 270 | 44.16 | 1:36.59 | 2:32.28 | 3:28.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 267 | 48.61 | 1:42.68 | 2:36.51 | 3:29.07 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Buch | 1999 | 258 | 48.65 | 1:42.70 | 2:38.35 | 3:31.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sarah Wohlert | 1998 | 253 | 48.12 | 1:43.04 | 2:39.23 | 3:32.72 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
15 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 248 | 47.94 | 1:41.42 | 2:37.93 | 3:34.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 243 | 46.91 | 1:42.73 | 2:40.88 | 3:35.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 234 | 49.12 | 1:44.27 | 2:41.43 | 3:38.48 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 219 | 50.08 | 1:47.48 | 2:46.71 | 3:43.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Amalie Hansen | 1998 | 211 | 48.98 | 1:47.45 | 2:48.06 | 3:46.06 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 192 | 53.49 | 1:52.61 | 2:52.56 | 3:53.17 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
21 | Karoline Rasmussen | 1999 | 129 | 58.38 | 2:08.05 | 3:18.65 | 4:26.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Andersen | 1999 | 128 | 1:02.44 | 2:10.60 | 3:19.75 | 4:27.04 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 367 | 42.42 | 1:30.37 | 2:19.81 | 3:07.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 309 | 44.50 | 1:35.00 | 2:26.95 | 3:18.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 269 | 47.55 | 1:41.12 | 2:35.24 | 3:28.36 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 257 | 49.25 | 1:43.56 | 2:37.33 | 3:31.64 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 237 | 50.96 | 1:45.69 | 2:42.05 | 3:37.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 197 | 52.51 | 1:51.43 | 2:50.14 | 3:51.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Strandby | 2001 | 190 | 52.89 | 1:52.49 | 2:53.50 | 3:53.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Kamilla Neve | 2000 | 189 | 54.40 | 1:55.19 | 2:55.51 | 3:54.50 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
9 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 178 | 55.78 | 1:56.08 | 2:57.79 | 3:59.43 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Nicoline Fejer | 2001 | 176 | 55.46 | 1:56.27 | 2:58.59 | 4:00.35 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Frederikke Søeborg | 2001 | 170 | 57.44 | 1:57.47 | 3:01.64 | 4:02.92 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 169 | 54.76 | 1:58.75 | 3:03.42 | 4:03.21 | |||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Emilie Larsen | 2001 | 167 | 54.70 | 1:56.81 | 3:00.81 | 4:04.29 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
14 | Ida Markussen | 2001 | 166 | 55.37 | 1:57.78 | 3:01.06 | 4:04.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Marie Palmqvist | 2000 | 164 | 56.16 | 2:00.14 | 3:04.69 | 4:05.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Miriam Jørgensen | 2001 | 164 | 55.19 | 1:59.28 | 3:05.05 | 4:06.07 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
17 | Mette S. Køhler | 2001 | 156 | 55.41 | 1:58.24 | 3:04.00 | 4:09.79 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
18 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 151 | 56.63 | 2:00.67 | 3:08.66 | 4:12.72 | |||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Mai Andersen | 2000 | 144 | 56.46 | 2:01.30 | 3:09.82 | 4:16.70 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ida Koefoed | 2001 | 140 | 56.47 | 2:02.82 | 3:10.82 | 4:19.37 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
21 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 133 | 1:00.18 | 2:08.50 | 3:17.33 | 4:23.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Andersen | 2001 | 131 | 1:02.71 | 2:13.17 | 3:20.75 | 4:24.88 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
23 | Saghi Moeini | 2000 | 71 | 1:11.41 | 2:38.18 | 4:04.58 | 5:25.05 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | DNS | |||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | 187 | 53.78 | 1:53.81 | 2:55.33 | 3:55.35 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 184 | 55.24 | 1:55.08 | 2:56.53 | 3:56.66 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 176 | 52.05 | 1:54.46 | 2:57.98 | 3:59.92 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
4 | Lærke Knak | 2002 | 152 | 56.38 | 2:00.59 | 3:07.21 | 4:12.25 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 119 | 1:00.69 | 2:09.93 | 3:21.09 | 4:33.32 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | 97 | 1:06.11 | 2:21.64 | 3:37.85 | 4:53.27 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
7 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 89 | 1:07.98 | 2:26.31 | 3:45.56 | 5:01.45 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 603 | 1:01.04 | 2:07.04 | 3:09.56 | 4:11.83 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | 590 | 1:01.03 | 2:07.17 | 3:09.66 | 4:13.64 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Jacob Skelsager | 1993 | 574 | 1:01.26 | 2:07.06 | 3:11.58 | 4:16.00 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Ola Kristoffersson | 1988 | 470 | 1:02.81 | 2:12.34 | 3:22.78 | 4:33.60 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karim Møller | 1994 | 567 | 1:01.99 | 2:07.66 | 3:12.46 | 4:17.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 540 | 1:03.96 | 2:10.40 | 3:16.03 | 4:21.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 499 | 1:04.20 | 2:13.30 | 3:21.97 | 4:28.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Kildholt | 1994 | 483 | 1:04.97 | 2:13.22 | 3:22.22 | 4:31.11 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 482 | 1:01.35 | 2:10.39 | 3:20.43 | 4:31.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Per Christerson | 1995 | 433 | 1:05.48 | 2:16.24 | 3:28.67 | 4:41.23 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Johan Jönsson | 1995 | 428 | 1:06.25 | 2:18.16 | 3:30.85 | 4:42.32 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Emil R. Petersen | 1995 | 360 | 1:07.22 | 2:21.79 | 3:40.23 | 4:59.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | 498 | 1:03.28 | 2:11.85 | 3:20.23 | 4:28.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | 487 | 1:05.27 | 2:14.89 | 3:23.23 | 4:30.53 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Petter Fredriksson | 1997 | 478 | 1:02.32 | 2:12.49 | 3:23.45 | 4:32.11 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 453 | 1:05.68 | 2:15.45 | 3:26.10 | 4:37.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tom Hangård | 1996 | 441 | 1:07.11 | 2:17.91 | 3:28.44 | 4:39.54 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 438 | 1:03.32 | 2:15.57 | 3:28.23 | 4:40.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 400 | 1:07.29 | 2:20.38 | 3:34.99 | 4:48.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 292 | 1:13.09 | 2:35.54 | 4:00.33 | 5:20.56 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | 277 | 1:14.81 | 2:38.73 | 4:04.48 | 5:26.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian Danielsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias V. Kristiansen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 434 | 1:04.87 | 2:16.99 | 3:30.02 | 4:41.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 413 | 1:06.56 | 2:19.73 | 3:33.63 | 4:45.72 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | 361 | 1:09.48 | 2:27.06 | 3:43.88 | 4:58.79 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 240 | 1:20.11 | 2:46.19 | 4:15.92 | 5:42.22 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Roy Hangård | 1999 | 232 | 1:22.34 | 2:50.06 | 4:17.47 | 5:46.30 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 230 | 1:22.06 | 2:51.08 | 4:20.41 | 5:47.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Klaus Bromberg | 1998 | 221 | 1:18.83 | 2:49.66 | 4:21.59 | 5:52.03 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Dahlén | 1999 | 194 | 1:24.16 | 2:56.62 | 4:20.45 | 6:07.73 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 295 | 1:15.91 | 2:39.15 | 4:00.79 | 5:19.49 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 674 | 1:04.19 | 2:11.97 | 3:20.44 | 4:27.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 633 | 1:05.32 | 2:14.66 | 3:23.75 | 4:33.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | 477 | 1:12.15 | 2:29.69 | 3:46.47 | 5:00.61 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Hanna Dahl | 1991 | 450 | 1:12.11 | 2:29.39 | 3:47.30 | 5:06.58 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Nanna Havshøi | 1994 | 367 | 1:14.66 | 2:38.53 | 4:03.63 | 5:28.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Carlsson | 1995 | 339 | 1:15.20 | 2:42.23 | 4:10.41 | 5:37.04 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Kharraziha | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 606 | 1:07.22 | 2:18.37 | 3:28.73 | 4:37.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kathrine Barrett | 1996 | 568 | 1:07.56 | 2:19.30 | 3:31.14 | 4:43.66 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 498 | 1:09.99 | 2:25.33 | 3:41.43 | 4:56.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 485 | 1:11.53 | 2:27.83 | 3:42.58 | 4:58.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | 460 | 1:12.05 | 2:31.39 | 3:50.50 | 5:04.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josefine Palmø | 1997 | 453 | 1:12.10 | 2:31.76 | 3:50.80 | 5:05.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mie Jørgensen | 1996 | 411 | 1:14.52 | 2:34.81 | 3:57.28 | 5:16.03 | |||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 407 | 1:15.00 | 2:34.93 | 3:56.94 | 5:17.07 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 385 | 1:11.99 | 2:34.13 | 3:59.63 | 5:22.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 348 | 1:17.97 | 2:42.63 | 4:08.25 | 5:34.07 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sandie Lorentzen | 1997 | 321 | 1:18.84 | 2:43.43 | 4:08.44 | 5:43.19 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | 469 | 1:14.00 | 2:32.56 | 3:50.06 | 5:02.47 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 410 | 1:16.00 | 2:36.08 | 3:57.10 | 5:16.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 408 | 1:15.35 | 2:35.17 | 3:56.71 | 5:16.66 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 406 | 1:15.45 | 2:35.76 | 3:57.68 | 5:17.13 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 384 | 1:16.99 | 2:39.53 | 4:02.25 | 5:23.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 380 | 1:18.43 | 2:42.67 | 4:04.50 | 5:24.26 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
7 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 374 | 1:17.73 | 2:41.66 | 4:04.27 | 5:26.06 | |||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Amalie Gotthard | 1999 | 348 | 1:16.71 | 2:41.34 | 4:07.35 | 5:33.94 | |||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
9 | Maria Bøjesen | 1999 | 341 | 1:18.43 | 2:44.43 | 4:12.92 | 5:36.28 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 320 | 1:21.64 | 2:48.01 | 4:15.75 | 5:43.34 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
11 | Fie Hansen | 1999 | 304 | 1:21.55 | 2:50.93 | 4:21.76 | 5:49.23 | |||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
12 | Louise Dellhede | 1999 | 287 | 1:21.25 | 2:52.56 | 4:25.60 | 5:56.25 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 251 | 1:25.03 | 3:00.48 | 4:37.47 | 6:12.66 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 431 | 1:14.60 | 2:33.40 | 3:52.88 | 5:10.89 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 656 | 25.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Olsson | 1991 | 524 | 27.04 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 504 | 27.40 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Jakob H. Andersen | 1993 | 470 | 28.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Fredrik Hansen | 1992 | 448 | 28.50 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Lauge Bruun | 1992 | 427 | 28.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 515 | 27.20 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Martin Svensson | 1994 | 504 | 27.40 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Martin Dolang | 1994 | 481 | 27.83 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 466 | 28.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Oliver Vang | 1994 | 443 | 28.59 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Jacob Petersen | 1995 | 408 | 29.40 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Frei | 1995 | 391 | 29.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Kristian Jensen | 1994 | 387 | 29.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Magnus Andersen | 1995 | 386 | 29.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Filip Guldberg | 1995 | 295 | 32.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 271 | 33.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | 414 | 29.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 400 | 29.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Sune Kokholm | 1996 | 385 | 29.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 319 | 31.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Elias Offersen | 1996 | 300 | 32.56 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 286 | 33.09 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mads Ottosen | 1997 | 254 | 34.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Patrick Rasmussen | 1997 | 243 | 34.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | 241 | 35.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Leifelt | 1996 | 226 | 35.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 226 | 35.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | 207 | 36.84 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Jacob Hunsballe | 1997 | 189 | 37.98 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
14 | Magnus B. Hansen | 1997 | 165 | 39.76 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
15 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 164 | 39.86 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 333 | 31.44 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 309 | 32.23 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 284 | 33.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | 263 | 34.03 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marko Vasilijevic | 1999 | 250 | 34.59 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 234 | 35.39 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 229 | 35.63 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
8 | Phillip Riis | 1998 | 196 | 37.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Christian Olsen | 1999 | 167 | 39.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Nicolai Walther | 1998 | 154 | 40.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 142 | 41.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Søren Hald Olsen | 1998 | 133 | 42.67 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Stengelshøj | 1999 | 110 | 45.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 107 | 45.97 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Bagge Larsen | 1999 | 103 | 46.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 49 | 59.41 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Andreas Foverskov | 1999 | 48 | 1:00.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Magnus Loose | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Robin Olufsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 211 | 36.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 175 | 38.95 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 140 | 41.98 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | 140 | 42.03 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | 129 | 43.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 116 | 44.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Johan Joensen | 2000 | 102 | 46.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 63 | 54.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Tobias Fuglsang | 2001 | 49 | 59.60 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
10 | Casper Walther | 2001 | 41 | 1:03.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | 30 | 1:10.01 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Nicklas Jensen | 2000 | 26 | 1:13.39 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DSQ | Crawl v/start | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Nygaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 46 | 1:00.66 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 517 | 30.38 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 515 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 509 | 30.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Elin Lundgren | 1995 | 477 | 31.21 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Louise G. Riget | 1995 | 450 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 440 | 32.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 421 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 416 | 32.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Louise Uglebjerg | 1994 | 406 | 32.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 403 | 33.02 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
11 | Isabella Kharraziha | 1995 | 378 | 33.71 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Carina Christiansen | 1995 | 359 | 34.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nanna Havshøi | 1994 | 311 | 36.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christina Assum | 1994 | 283 | 37.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 259 | 38.23 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Julie Grønkjær | 1995 | 253 | 38.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 514 | 30.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 449 | 31.85 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 446 | 31.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | 423 | 32.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Rikke Voss | 1997 | 416 | 32.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Cecilia Boman | 1996 | 415 | 32.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Linnéa Månsson | 1996 | 385 | 33.51 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 372 | 33.91 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mette Sannerud | 1997 | 365 | 34.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mette Jensen | 1997 | 330 | 35.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sara Jensen | 1996 | 330 | 35.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Ella Nygren | 1996 | 319 | 35.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Karoline Bødker | 1997 | 318 | 35.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natasja Larsen | 1996 | 304 | 36.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 299 | 36.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 298 | 36.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna Okkels | 1996 | 265 | 37.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 231 | 39.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Rebecca Thoby | 1996 | 221 | 40.34 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
20 | Malin Jönsson | 1997 | 189 | 42.49 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
21 | Melinda Faartoft | 1996 | 188 | 42.57 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 176 | 43.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 157 | 45.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Klara Faartoft | 1996 | 154 | 45.51 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | 417 | 32.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 379 | 33.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 376 | 33.79 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 373 | 33.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 360 | 34.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 355 | 34.42 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Moa Cronsjö | 1998 | 344 | 34.81 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 286 | 37.01 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Laura Buchwald | 1998 | 255 | 38.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sebine Møller | 1999 | 250 | 38.69 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
11 | Freja B. Hansen | 1999 | 243 | 39.06 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
11 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 243 | 39.06 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Fie Hansen | 1999 | 221 | 40.34 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
13 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 221 | 40.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alberte Høgh | 1999 | 202 | 41.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Sandra Danielsen | 1998 | 200 | 41.68 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
17 | Amalie Gotthard | 1999 | 197 | 41.92 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
18 | Emilie Høgsberg | 1999 | 196 | 42.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 191 | 42.34 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
20 | Maria Dollas | 1998 | 183 | 42.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 180 | 43.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | 176 | 43.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Strandberg | 1998 | 176 | 43.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 149 | 45.94 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 139 | 47.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karoline Rasmussen | 1999 | 122 | 49.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Maria Pujan | 1999 | 121 | 49.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 108 | 51.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Camille Bøcher | 1999 | 41 | 1:10.78 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
- | Tina Ansari | 1998 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Mårtensson | 2000 | 314 | 35.87 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 297 | 36.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 268 | 37.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 260 | 38.19 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | My Weitling | 2000 | 249 | 38.76 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
6 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 215 | 40.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 207 | 41.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 158 | 45.07 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 147 | 46.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Cecilie Kure | 2000 | 116 | 49.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 111 | 50.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 109 | 50.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Marie Palmqvist | 2000 | 99 | 52.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 94 | 53.58 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
15 | Andrea Fejer | 2000 | 90 | 54.49 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
16 | Julie Bojesen | 2001 | 71 | 58.88 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
- | Katja Petersson | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 115 | 50.17 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
2 | Laura Janner | 2002 | 109 | 50.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 103 | 51.98 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | 75 | 57.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mathilde Haenschke | 2002 | 68 | 59.69 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Nicoline Strandberg | 2002 | 28 | 1:19.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mads Kildholt | 1994 | 491 | 1:05.79 | 2:16.75 | 3:27.41 | 4:38.11 | 9:22.01 | ||
GTI (Tune IF) | 5:48.07 | 7:00.17 | 8:11.83 | |||||||
2 | Johan Jönsson | 1995 | 459 | 1:06.66 | 2:18.18 | 3:30.87 | 4:43.97 | 9:34.77 | ||
Simklubben Hajen | 5:57.41 | 7:11.02 | 8:24.07 | |||||||
3 | Christoffer Madsen | 1994 | 361 | 1:09.46 | 2:26.00 | 3:44.03 | 5:04.45 | 10:22.80 | ||
Næstved IF | 6:24.50 | 7:44.37 | 9:05.33 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Simon Hansen | 1997 | 479 | 1:06.16 | 2:17.44 | 3:29.33 | 4:41.42 | 9:26.87 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:54.54 | 7:06.61 | 8:18.73 | |||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 463 | 1:07.92 | 2:22.21 | 3:35.50 | 4:48.01 | 9:33.18 | ||
Næstved IF | 6:00.06 | 7:12.68 | 8:23.86 | |||||||
3 | Nicolai Billenstein | 1996 | 431 | 1:06.72 | 2:19.27 | 3:33.47 | 4:48.67 | 9:47.00 | ||
Næstved IF | 6:03.94 | 7:19.15 | 8:33.69 | |||||||
4 | Rasmus Wegener | 1997 | 419 | 1:08.64 | 2:23.82 | 3:38.77 | 4:54.16 | 9:52.66 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:09.41 | 7:24.53 | 8:39.48 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 184 | 1:29.63 | 3:09.20 | 4:49.52 | 6:28.47 | 13:00.31 | ||
Slagelse Svømmeklub | 8:09.50 | 9:49.09 | 11:28.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 8, 4x50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kalundborg Mammut 1 | 1998 | 307 | 1:59.69 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 29.06 | 57.95 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 29.57 | 1:27.52 | |||||||
Christian Olsen | 1999 | 32.17 | 1:59.69 | |||||||
2 | Holbæk Pack | 1998 | 282 | 2:03.10 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 31.60 | 1:03.03 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 32.25 | 1:35.28 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 27.82 | 2:03.10 | |||||||
3 | A6 Drenge 1 | 1998 | 278 | 2:03.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristoffer Neve | 1998 | 31.32 | 31.32 | |||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 27.39 | 58.71 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 30.60 | 1:29.31 | |||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 34.45 | 2:03.76 | |||||||
4 | SS Iden | 1998 | 249 | 2:08.30 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Julius Ekstrand | 1998 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Roy Hangård | 1999 | 35.00 | 1:05.86 | |||||||
Alexander Dahlén | 1999 | 34.13 | 1:39.99 | |||||||
Marko Vasilijevic | 1999 | 28.31 | 2:08.30 | |||||||
5 | Ssk1 | 1998 | 208 | 2:16.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 34.50 | 1:05.83 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 38.28 | 1:44.11 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 32.28 | 2:16.39 | |||||||
6 | Kalundborg Mammut 2 | 1998 | 184 | 2:22.01 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Nicolai Walther | 1998 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 34.10 | 1:08.29 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 35.78 | 1:44.07 | |||||||
Mads Møller | 2000 | 37.94 | 2:22.01 | |||||||
7 | GTI drenge 1 | 1998 | 172 | 2:25.26 | ||||||
GTI | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 37.25 | 1:10.85 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 33.96 | 1:44.81 | |||||||
Demir Kaan Er | 2000 | 40.45 | 2:25.26 | |||||||
8 | Holbæk Cubs | 1998 | 165 | 2:27.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Andreas Foverskov | 1999 | 37.20 | 1:12.47 | |||||||
Martin Stengelshøj | 1999 | 35.42 | 1:47.89 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 39.46 | 2:27.35 | |||||||
9 | GTI drenge 2 | 1998 | 155 | 2:30.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mikael Jakobsen | 2000 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 40.33 | 1:17.79 | |||||||
Hans Asger M. Petersen | 2001 | 37.05 | 1:54.84 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 35.44 | 2:30.28 | |||||||
10 | A6 Drenge 2 | 1998 | 127 | 2:40.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
Philip Bruhn | 2000 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 35.34 | 1:08.94 | |||||||
Tobias Fuglsang | 2001 | 49.82 | 1:58.76 | |||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 42.02 | 2:40.78 | |||||||
11 | Triton Herrer 3 | 1999 | 120 | 2:43.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Daniel Schwartzbach | 1999 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 38.35 | 1:21.98 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 42.61 | 2:04.59 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 39.16 | 2:43.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 9, 4x50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Piger 1 | 2000 | 326 | 2:15.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
Mira Mass | 2000 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 32.00 | 1:05.75 | |||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 36.56 | 1:42.31 | |||||||
My Weitling | 2000 | 33.24 | 2:15.55 | |||||||
2 | GTI piger 1 | 2000 | 294 | 2:20.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 36.01 | 1:08.42 | |||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 36.51 | 1:44.93 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 35.27 | 2:20.20 | |||||||
3 | A6 Piger 2 | 2000 | 239 | 2:30.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
Line Aunstrup | 2000 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Katja Petersson | 2001 | 37.31 | 1:15.06 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 37.83 | 1:52.89 | |||||||
Kamilla Neve | 2000 | 37.34 | 2:30.23 | |||||||
4 | Roskillers Piger 1 | 2000 | 206 | 2:37.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 38.12 | 1:13.79 | |||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 39.66 | 1:53.45 | |||||||
Marie Palmqvist | 2000 | 44.43 | 2:37.88 | |||||||
5 | Kalundborg Mammut 1 | 2000 | 183 | 2:44.21 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Lærke Holm Junge | 2000 | 38.61 | 38.61 | |||||||
Cecilie Kure | 2000 | 35.89 | 1:14.50 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 40.95 | 1:55.45 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 48.76 | 2:44.21 | |||||||
6 | GTI piger 2 | 2000 | 160 | 2:51.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Camilla Andersen | 2001 | 42.49 | 1:21.90 | |||||||
Frederikke Søeborg | 2001 | 53.43 | 2:15.33 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 36.44 | 2:51.77 | |||||||
7 | Tårnborgvemmelev Svømning | 2000 | 149 | 2:55.98 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Malou Poulsen | 2001 | 43.66 | 1:24.06 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 42.38 | 2:06.44 | |||||||
Miriam Jørgensen | 2001 | 49.54 | 2:55.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 10, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | 623 | 1:09.11 | 2:22.55 | 3:36.01 | 4:48.20 | 18:07.13 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:01.47 | 7:15.25 | 8:28.52 | 9:41.66 | ||||||
10:54.64 | 12:08.07 | 13:20.62 | 14:33.60 | |||||||
15:46.16 | 16:58.14 | |||||||||
2 | Rebecca Thoby | 1996 | 256 | 1:26.66 | 3:03.44 | 4:41.58 | 6:19.56 | 24:22.23 | ||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | 7:57.71 | 9:37.09 | 11:17.67 | 12:56.37 | ||||||
14:36.62 | 16:12.49 | 17:50.19 | 19:31.23 | |||||||
21:10.80 | 22:49.33 | |||||||||
3 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 229 | 1:26.54 | 3:03.90 | 4:43.26 | 6:23.52 | 25:17.39 | ||
Næstved IF | 8:04.55 | 9:46.30 | 11:29.45 | 13:11.70 | ||||||
14:56.49 | 16:40.70 | 18:24.90 | 20:10.34 | |||||||
21:54.65 | 23:38.73 | |||||||||
Løb 10, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 430 | 1:13.75 | 2:34.74 | 3:56.25 | 5:18.38 | 20:30.29 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:41.46 | 8:05.45 | 9:29.53 | 10:53.38 | ||||||
12:17.20 | 13:40.67 | 15:04.23 | 16:27.00 | |||||||
17:49.99 | 19:12.56 | |||||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | 380 | 1:20.10 | 2:45.44 | 4:12.00 | 5:36.62 | 21:21.97 | ||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | 7:03.74 | 8:29.43 | 9:54.48 | 11:21.24 | ||||||
12:47.15 | 14:13.78 | 15:39.84 | 17:06.11 | |||||||
18:32.01 | 19:58.42 | |||||||||
Løb 10, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 366 | 1:17.30 | 2:43.03 | 4:08.45 | 5:36.03 | 21:38.02 | ||
Slagelse Svømmeklub | 7:03.68 | 8:31.76 | 9:59.56 | 11:26.87 | ||||||
12:54.91 | 14:22.85 | 15:50.60 | 17:19.14 | |||||||
18:47.26 | 20:14.28 | |||||||||
2 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 237 | 1:30.26 | 3:11.33 | 4:53.60 | 6:35.02 | 25:01.32 | ||
Slagelse Svømmeklub | 8:19.09 | 10:02.29 | 11:41.75 | 13:25.50 | ||||||
15:05.16 | 16:45.02 | 18:24.94 | 20:04.77 | |||||||
21:46.86 | 23:27.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | 600 | 28.04 | 1:02.13 | 1:39.29 | 2:10.51 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 575 | 27.86 | 1:02.07 | 1:42.04 | 2:12.39 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | 438 | 33.52 | 1:12.21 | 1:52.80 | 2:24.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Rasmus Dufour | 1993 | 408 | 29.81 | 1:10.24 | 1:51.61 | 2:28.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Vang | 1991 | 346 | 32.21 | 1:12.45 | 2:00.92 | 2:36.77 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 514 | 29.76 | 1:05.48 | 1:45.49 | 2:17.39 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | 512 | 29.38 | 1:04.36 | 1:44.89 | 2:17.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Karim Møller | 1994 | 493 | 30.77 | 1:04.64 | 1:47.63 | 2:19.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 440 | 30.37 | 1:06.01 | 1:52.16 | 2:24.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Simon Boman | 1994 | 432 | 31.43 | 1:09.20 | 1:49.54 | 2:25.59 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Filip Guldberg | 1995 | 368 | 32.96 | 1:12.99 | 1:57.59 | 2:33.65 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kristian Jensen | 1994 | 335 | 32.64 | 1:16.63 | 1:55.75 | 2:38.53 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 432 | 32.65 | 1:08.04 | 1:51.17 | 2:25.63 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 417 | 31.62 | 1:10.07 | 1:53.25 | 2:27.31 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Simon Tingsgaard | 1996 | 386 | 34.03 | 1:14.17 | 1:55.63 | 2:31.19 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tom Hangård | 1996 | 375 | 32.68 | 1:14.63 | 1:58.63 | 2:32.60 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | 358 | 35.02 | 1:17.25 | 2:01.65 | 2:35.02 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 356 | 36.22 | 1:16.88 | 2:00.77 | 2:35.28 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Elias Offersen | 1996 | 346 | 33.92 | 1:13.85 | 2:01.37 | 2:36.86 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | 308 | 35.83 | 1:19.51 | 2:07.14 | 2:42.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sune Kokholm | 1996 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 358 | 33.09 | 1:16.27 | 2:01.06 | 2:35.01 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 353 | 34.29 | 1:11.78 | 2:01.08 | 2:35.70 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 297 | 36.27 | 1:20.11 | 2:06.63 | 2:45.01 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Mikkel Halby | 1999 | 228 | 42.65 | 1:29.00 | 2:21.09 | 3:00.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Walther | 1998 | 214 | 42.11 | 1:27.04 | 2:23.02 | 3:04.02 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | 206 | 42.20 | 1:27.09 | 2:22.58 | 3:06.51 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 180 | 39.39 | 1:33.28 | 2:30.62 | 3:14.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Foverskov | 1999 | 117 | 1:00.74 | 1:58.74 | 2:59.40 | 3:44.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 113 | 57.25 | 1:51.80 | 2:57.77 | 3:47.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DNF | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/100m | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | 204 | 45.44 | 1:29.36 | 2:26.77 | 3:06.86 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 189 | 44.71 | 1:29.49 | 2:28.90 | 3:11.96 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 187 | 44.47 | 1:34.08 | 2:29.02 | 3:12.43 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 177 | 41.28 | 1:29.72 | 2:30.41 | 3:16.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 173 | 44.55 | 1:34.36 | 2:32.06 | 3:17.64 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | 171 | 43.45 | 1:38.24 | 2:33.62 | 3:18.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jonas Andersen | 2001 | 143 | 49.39 | 1:43.00 | 2:45.56 | 3:30.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikael Jakobsen | 2000 | 121 | 55.84 | 1:54.15 | 2:56.79 | 3:42.35 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
- | Johan Joensen | 2000 | DSQ | Async arme v/125 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Enghave | 2002 | 150 | 48.56 | 1:43.74 | 2:42.59 | 3:26.97 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Tobias Enghave | 2002 | DSQ | Crawl i bryst v/ven | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | 627 | 32.23 | 1:08.64 | 1:52.16 | 2:25.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 594 | 33.64 | 1:10.72 | 1:54.96 | 2:28.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 587 | 33.18 | 1:08.36 | 1:53.74 | 2:28.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Vilstrup | 1994 | 512 | 35.82 | 1:16.34 | 1:59.92 | 2:35.77 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Elin Lundgren | 1995 | 487 | 33.32 | 1:15.29 | 2:02.11 | 2:38.40 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Nanna Havshøi | 1994 | 371 | 37.12 | 1:21.84 | 2:12.09 | 2:53.33 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Petra Wennberg | 1993 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 631 | 32.74 | 1:11.83 | 1:51.85 | 2:25.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 615 | 30.94 | 1:07.78 | 1:52.76 | 2:26.52 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Anna Puggaard | 1996 | 553 | 33.55 | 1:14.52 | 1:56.22 | 2:31.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 547 | 33.38 | 1:13.30 | 1:59.36 | 2:32.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Henriette Stuhr | 1996 | 518 | 33.53 | 1:14.09 | 1:59.35 | 2:35.16 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 443 | 35.77 | 1:19.88 | 2:05.85 | 2:43.51 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Jenny Christensson | 1996 | 428 | 35.77 | 1:18.38 | 2:05.70 | 2:45.33 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Sara Jensen | 1996 | 425 | 36.82 | 1:19.15 | 2:09.34 | 2:45.76 | |||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 417 | 35.33 | 1:19.50 | 2:09.91 | 2:46.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Simone Juul Hallig | 1997 | 370 | 38.72 | 1:21.35 | 2:11.98 | 2:53.52 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 358 | 41.25 | 1:24.68 | 2:15.68 | 2:55.50 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | Svøm på ryg v/25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Hansen | 1998 | 467 | 35.14 | 1:15.74 | 2:04.08 | 2:40.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 446 | 33.75 | 1:14.45 | 2:02.56 | 2:43.11 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Moa Cronsjö | 1998 | 426 | 35.89 | 1:17.69 | 2:08.64 | 2:45.66 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | 425 | 35.08 | 1:18.49 | 2:06.58 | 2:45.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 423 | 36.42 | 1:20.41 | 2:08.52 | 2:45.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 415 | 37.21 | 1:18.25 | 2:08.31 | 2:47.01 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 396 | 40.60 | 1:24.66 | 2:10.61 | 2:49.64 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 303 | 45.01 | 1:33.42 | 2:27.46 | 3:05.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Louise Dellhede | 1999 | 291 | 43.31 | 1:30.03 | 2:26.02 | 3:08.06 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
10 | Maria Buch | 1999 | 278 | 44.22 | 1:32.91 | 2:27.01 | 3:10.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sandra Danielsen | 1998 | 273 | 41.82 | 1:30.37 | 2:26.88 | 3:11.98 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
12 | Tina Ansari | 1998 | 237 | 47.25 | 1:40.83 | 2:33.80 | 3:21.40 | |||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Caroline Bøcher | 1998 | 234 | 47.96 | 1:38.19 | 2:34.41 | 3:22.31 | |||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 205 | 54.11 | 1:43.70 | 2:44.75 | 3:31.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 402 | 36.58 | 1:20.69 | 2:11.50 | 2:48.82 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 357 | 41.27 | 1:27.54 | 2:15.62 | 2:55.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 315 | 39.93 | 1:29.28 | 2:22.99 | 3:03.15 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 274 | 46.58 | 1:35.06 | 2:27.70 | 3:11.91 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 243 | 45.86 | 1:40.14 | 2:31.26 | 3:19.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 209 | 49.37 | 1:44.70 | 2:45.22 | 3:29.82 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 204 | 45.42 | 1:43.44 | 2:48.60 | 3:31.73 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 196 | 51.10 | 1:48.37 | 2:45.02 | 3:34.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kamilla Neve | 2000 | 195 | 51.94 | 1:46.95 | 2:48.10 | 3:34.73 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Mette S. Køhler | 2001 | 145 | 56.12 | 1:54.29 | 3:00.85 | 3:57.22 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 138 | 50.33 | 1:55.09 | 3:04.87 | 4:01.12 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Nicoline Fejer | 2001 | 120 | 58.07 | 2:01.45 | 3:06.52 | 4:12.87 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | 116 | 57.79 | 3:19.47 | 4:15.74 | ||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Laura Zilstorff | 2002 | 95 | 1:02.52 | 3:23.68 | 4:33.17 | ||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 596 | 25.70 | 53.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Fredrik Hansen | 1992 | 575 | 26.45 | 54.03 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Jakob H. Andersen | 1993 | 532 | 26.41 | 55.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Kalle Jonsson | 1990 | 517 | 26.89 | 55.99 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Emil K. Mortensen | 1993 | 500 | 27.29 | 56.63 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Lauge Bruun | 1992 | 496 | 27.34 | 56.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emil Andersen | 1992 | 453 | 28.23 | 58.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ola Kristoffersson | 1988 | 449 | 27.92 | 58.70 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
9 | Christopher Larsen | 1993 | 372 | 29.11 | 1:02.48 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Møhl | 1994 | 512 | 27.53 | 56.17 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Martin Svensson | 1994 | 512 | 27.22 | 56.18 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 494 | 27.06 | 56.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | 492 | 27.35 | 56.93 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Per Christerson | 1995 | 461 | 28.19 | 58.19 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | 448 | 28.21 | 58.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jacob Petersen | 1995 | 434 | 28.21 | 59.35 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Jönsson | 1995 | 424 | 28.95 | 59.81 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Magnus Andersen | 1995 | 423 | 28.81 | 59.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Christoffer Madsen | 1994 | 421 | 28.21 | 59.97 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 416 | 29.03 | 1:00.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Oliver Hjeresen | 1995 | 380 | 28.91 | 1:02.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil R. Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Hansen | 1997 | 457 | 27.73 | 58.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 454 | 28.19 | 58.48 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | 450 | 28.65 | 58.63 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | 448 | 28.40 | 58.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Bjørn Wismann | 1996 | 443 | 28.59 | 58.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Petter Fredriksson | 1997 | 442 | 28.44 | 58.99 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 413 | 29.51 | 1:00.37 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 404 | 29.49 | 1:00.79 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Nicolai Billenstein | 1996 | 395 | 29.49 | 1:01.25 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Mads Johnbeck | 1997 | 393 | 29.62 | 1:01.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 393 | 29.61 | 1:01.36 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 381 | 29.60 | 1:01.97 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Zachariassen | 1997 | 365 | 30.13 | 1:02.87 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 365 | 30.12 | 1:02.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Danny Corell | 1997 | 339 | 30.79 | 1:04.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Mads Ottosen | 1997 | 338 | 31.31 | 1:04.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Patrick Rasmussen | 1997 | 314 | 31.35 | 1:06.09 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Jonas Leifelt | 1996 | 307 | 31.89 | 1:06.59 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Johan Johnsen | 1997 | 307 | 31.42 | 1:06.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Benjamin Kâhler | 1997 | 290 | 32.76 | 1:07.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 283 | 32.91 | 1:08.48 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Adam Jørgensen | 1997 | 259 | 33.65 | 1:10.52 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
23 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 257 | 33.50 | 1:10.70 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 245 | 34.42 | 1:11.83 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
25 | Christian Danielsen | 1997 | 232 | 34.52 | 1:13.16 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Hunsballe | 1997 | 225 | 35.52 | 1:13.85 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
27 | Magnus B. Hansen | 1997 | 175 | 38.85 | 1:20.31 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
28 | Kambiz Moeini | 1997 | 136 | 40.90 | 1:27.34 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Esbjörn Ohlsson | 1996 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 380 | 30.23 | 1:02.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 362 | 30.43 | 1:03.05 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | 339 | 31.39 | 1:04.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Marko Vasilijevic | 1999 | 323 | 31.86 | 1:05.53 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 311 | 31.34 | 1:06.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Julius Ekstrand | 1998 | 299 | 33.40 | 1:07.17 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 281 | 32.93 | 1:08.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | 272 | 32.97 | 1:09.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | 268 | 33.95 | 1:09.70 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 256 | 33.71 | 1:10.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Klaus Bromberg | 1998 | 250 | 34.47 | 1:11.33 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Olsen | 1999 | 248 | 34.76 | 1:11.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 214 | 37.11 | 1:15.08 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
14 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 212 | 36.27 | 1:15.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Martin Stengelshøj | 1999 | 206 | 37.38 | 1:16.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 205 | 35.85 | 1:16.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 204 | 36.47 | 1:16.40 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
18 | Phillip Riis | 1998 | 201 | 35.95 | 1:16.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Joakim Palmqvist | 1999 | 200 | 37.36 | 1:16.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Søren Hald Olsen | 1998 | 192 | 36.28 | 1:17.89 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Henriksen | 1999 | 190 | 36.94 | 1:18.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Roy Hangård | 1999 | 190 | 37.62 | 1:18.23 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
23 | Magnus Loose | 1999 | 181 | 37.29 | 1:19.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Emil Larsen | 1999 | 174 | 39.04 | 1:20.45 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Danielsen | 1998 | 154 | 38.45 | 1:23.79 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniel Dahlén | 1999 | 146 | 41.02 | 1:25.29 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
27 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | 146 | 41.13 | 1:25.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 136 | 39.60 | 1:27.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | David Bagge Larsen | 1999 | 136 | 41.29 | 1:27.40 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
30 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 134 | 39.85 | 1:27.78 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 126 | 42.70 | 1:29.54 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
32 | Peter Kristensen | 1999 | 120 | 42.79 | 1:31.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 102 | 46.06 | 1:36.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 102 | 45.53 | 1:36.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 274 | 33.67 | 1:09.16 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 269 | 33.60 | 1:09.60 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Bruhn | 2000 | 225 | 34.68 | 1:13.87 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 199 | 36.37 | 1:17.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 198 | 36.42 | 1:17.06 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 193 | 37.29 | 1:17.76 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
7 | Viktor Kielstrup | 2000 | 174 | 38.49 | 1:20.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 174 | 39.83 | 1:20.51 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
9 | Mads Møller | 2000 | 138 | 40.89 | 1:26.90 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Johan Joensen | 2000 | 138 | 42.26 | 1:26.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 134 | 41.46 | 1:27.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 129 | 42.49 | 1:28.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Demir Kaan Er | 2000 | 105 | 44.08 | 1:35.21 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
14 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 97 | 44.66 | 1:37.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 97 | 45.39 | 1:37.91 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
16 | Lukas Adeler | 2001 | 93 | 47.51 | 1:39.06 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 77 | 48.35 | 1:45.61 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Malte Winsley | 2001 | 75 | 48.12 | 1:46.38 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Nicklas Jensen | 2000 | 72 | 50.18 | 1:48.24 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Casper Walther | 2001 | 59 | 54.14 | 1:55.57 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 51 | 55.66 | 2:00.79 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 111 | 1:33.53 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | 100 | 47.01 | 1:36.88 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Tobias Enghave | 2002 | 81 | 47.48 | 1:44.00 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Morten Østergaard | 2002 | 64 | 56.17 | 1:52.11 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 64 | 51.41 | 1:52.15 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Mikkel Gummer | 2002 | 55 | 54.15 | 1:58.51 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 49 | 53.13 | 2:03.17 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:27 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 580 | 30.04 | 1:01.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 564 | 29.82 | 1:01.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | 555 | 30.50 | 1:02.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | 553 | 29.96 | 1:02.14 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Isabella Kharraziha | 1995 | 494 | 31.25 | 1:04.52 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 493 | 30.92 | 1:04.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Carina Christiansen | 1995 | 456 | 31.58 | 1:06.27 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 448 | 32.25 | 1:06.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Isabella Plaza | 1994 | 439 | 32.19 | 1:07.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Hanna Dahl | 1991 | 425 | 32.87 | 1:07.83 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Anna Hovenberg | 1995 | 418 | 32.33 | 1:08.24 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
12 | Annika Jönsson | 1993 | 394 | 33.11 | 1:09.60 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
13 | Erika Dion | 1995 | 379 | 33.20 | 1:10.49 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
14 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 362 | 33.83 | 1:11.57 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
15 | Josefine Carlsson | 1995 | 343 | 35.33 | 1:12.89 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christina Assum | 1994 | 327 | 35.41 | 1:14.02 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Julie Grønkjær | 1995 | 313 | 36.01 | 1:15.15 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 560 | 30.35 | 1:01.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 557 | 30.12 | 1:01.98 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 545 | 30.52 | 1:02.46 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 544 | 30.40 | 1:02.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Cecilia Boman | 1996 | 543 | 30.40 | 1:02.52 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Rikke Voss | 1997 | 535 | 30.22 | 1:02.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 512 | 30.77 | 1:03.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Witthøft | 1997 | 503 | 30.96 | 1:04.13 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Louise Møller Jessen | 1997 | 498 | 30.63 | 1:04.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Ella Nygren | 1996 | 493 | 31.68 | 1:04.56 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 486 | 31.26 | 1:04.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 479 | 32.03 | 1:05.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicoline Paulsen | 1996 | 476 | 31.97 | 1:05.34 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 431 | 33.11 | 1:07.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 430 | 31.87 | 1:07.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lærke Viereck | 1997 | 428 | 32.41 | 1:07.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Linnéa Månsson | 1996 | 426 | 33.04 | 1:07.79 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
18 | Josefine Palmø | 1997 | 415 | 33.22 | 1:08.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mie Jørgensen | 1996 | 384 | 34.23 | 1:10.17 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 368 | 34.33 | 1:11.16 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Natasja Larsen | 1996 | 366 | 33.85 | 1:11.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Sandie Lorentzen | 1997 | 359 | 34.95 | 1:11.75 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Okkels | 1996 | 339 | 34.15 | 1:13.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 335 | 35.46 | 1:13.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 282 | 37.28 | 1:17.77 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Rebecca Thoby | 1996 | 273 | 37.53 | 1:18.68 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
27 | Alexandra Munch | 1996 | 272 | 37.18 | 1:18.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christina Techt | 1996 | 263 | 37.16 | 1:19.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malin Jönsson | 1997 | 251 | 38.48 | 1:20.83 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
30 | Karoline Strange | 1997 | 240 | 39.51 | 1:22.05 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Faartoft | 1996 | 223 | 40.40 | 1:24.18 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
32 | Melinda Faartoft | 1996 | 217 | 40.23 | 1:24.85 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
33 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 210 | 41.18 | 1:25.79 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Sabrina Techt | 1997 | 169 | 40.56 | 1:32.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 463 | 31.86 | 1:05.94 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 391 | 34.07 | 1:09.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 390 | 33.20 | 1:09.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 383 | 33.47 | 1:10.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | 371 | 34.32 | 1:10.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malene Bang | 1999 | 369 | 35.18 | 1:11.13 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Laura Weinreich | 1998 | 363 | 34.67 | 1:11.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 357 | 35.00 | 1:11.90 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 348 | 35.10 | 1:12.53 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | 346 | 35.68 | 1:12.64 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 345 | 35.09 | 1:12.73 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 335 | 35.51 | 1:13.45 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 331 | 35.81 | 1:13.74 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Amalie Gotthard | 1999 | 330 | 36.15 | 1:13.80 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
15 | Laura Buchwald | 1998 | 321 | 36.62 | 1:14.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 318 | 35.50 | 1:14.70 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Amalie Bonnesen | 1999 | 307 | 36.58 | 1:15.62 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 292 | 36.99 | 1:16.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 290 | 37.43 | 1:17.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 287 | 37.31 | 1:17.31 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 282 | 37.84 | 1:17.77 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
22 | Sarah Wohlert | 1998 | 275 | 37.46 | 1:18.44 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
23 | Emelina Ohlsson | 1999 | 267 | 38.50 | 1:19.20 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
24 | Sebine Møller | 1999 | 266 | 37.18 | 1:19.30 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
25 | Emilie Høgsberg | 1999 | 256 | 37.69 | 1:20.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 237 | 39.25 | 1:22.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Buch | 1999 | 235 | 39.82 | 1:22.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 230 | 40.73 | 1:23.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Strandberg | 1998 | 221 | 40.24 | 1:24.33 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
30 | Emma Andersen | 1999 | 220 | 39.54 | 1:24.46 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
31 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 220 | 40.11 | 1:24.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Alberte Høgh | 1999 | 211 | 40.14 | 1:25.68 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 198 | 41.72 | 1:27.56 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
34 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 197 | 42.07 | 1:27.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Sara Maria Pujan | 1999 | 186 | 42.98 | 1:29.35 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Amalie Hansen | 1998 | 171 | 40.65 | 1:31.88 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 158 | 45.89 | 1:34.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cille Arnecke | 1999 | 154 | 44.26 | 1:35.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Camille Bøcher | 1999 | 128 | 46.73 | 1:41.34 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Maja Østergaard | 1998 | DNS | |||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 376 | 34.46 | 1:10.68 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Mårtensson | 2000 | 338 | 34.44 | 1:13.24 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 320 | 37.64 | 1:14.55 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 320 | 35.45 | 1:14.55 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 319 | 35.96 | 1:14.64 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | 316 | 35.92 | 1:14.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 265 | 37.45 | 1:19.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 263 | 36.63 | 1:19.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Andersen | 2000 | 252 | 38.46 | 1:20.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 251 | 38.80 | 1:20.83 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 241 | 39.95 | 1:21.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Kure | 2000 | 238 | 38.99 | 1:22.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 237 | 39.36 | 1:22.43 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 217 | 40.82 | 1:24.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 211 | 42.14 | 1:25.74 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
16 | Emilie Larsen | 2001 | 209 | 40.34 | 1:25.90 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
17 | Katja Petersson | 2001 | 191 | 41.92 | 1:28.60 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
18 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 188 | 43.31 | 1:28.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 182 | 42.88 | 1:30.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 179 | 42.20 | 1:30.52 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 178 | 41.21 | 1:30.66 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
22 | Julie Bojesen | 2001 | 176 | 43.31 | 1:31.01 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
23 | Lærke Holm Junge | 2000 | 174 | 42.93 | 1:31.38 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 173 | 44.19 | 1:31.63 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Freja Schmidt | 2001 | 165 | 42.04 | 1:33.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Camilla Andersen | 2001 | 165 | 44.80 | 1:33.01 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
27 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 165 | 44.74 | 1:33.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 162 | 44.34 | 1:33.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 152 | 45.53 | 1:35.53 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
30 | Ida Markussen | 2001 | 145 | 45.63 | 1:37.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 138 | 44.95 | 1:38.72 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
32 | Mette S. Køhler | 2001 | 127 | 48.19 | 1:41.47 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
33 | Andrea Fejer | 2000 | 124 | 47.95 | 1:42.25 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
34 | Ida Koefoed | 2001 | 121 | 45.85 | 1:43.06 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
35 | Victoria Kappel | 2000 | 119 | 49.67 | 1:43.77 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Line Strandby | 2001 | 117 | 49.33 | 1:44.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 117 | 49.26 | 1:44.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 115 | 50.31 | 1:44.88 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
39 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 104 | 49.60 | 1:48.30 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 101 | 50.82 | 1:49.46 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Anitta Lyngstrøm | 2000 | 94 | 52.63 | 1:52.20 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
42 | Nicoline Fejer | 2001 | 84 | 52.73 | 1:56.58 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
43 | Miriam Jørgensen | 2001 | 82 | 57.96 | 1:57.47 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
44 | Frederikke Søeborg | 2001 | 65 | 59.94 | 2:06.89 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
45 | Saghi Moeini | 2000 | 60 | 1:00.88 | 2:10.39 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 201 | 40.48 | 1:27.15 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 187 | 43.07 | 1:29.20 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | 127 | 45.86 | 1:41.50 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
4 | Lærke Knak | 2002 | 117 | 48.46 | 1:44.28 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Laura Janner | 2002 | 116 | 51.45 | 1:44.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Marie Uglebjerg | 2002 | 100 | 51.72 | 1:49.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 97 | 52.61 | 1:51.15 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
8 | Laura Zilstorff | 2002 | 71 | 55.06 | 2:03.00 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Mathilde Haenschke | 2002 | 58 | 2:12.03 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 57 | 1:02.97 | 2:12.82 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Nicoline Strandberg | 2002 | 47 | 1:05.48 | 2:21.20 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Dolang | 1994 | 563 | 29.84 | 1:03.84 | 1:37.75 | 2:12.13 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Wegener | 1997 | 268 | 36.33 | 1:18.83 | 2:04.20 | 2:49.23 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 304 | 35.78 | 1:18.30 | 2:01.25 | 2:42.33 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
2 | Alexander Dahlén | 1999 | 162 | 43.21 | 1:35.45 | 2:30.22 | 3:20.00 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 409 | 35.56 | 1:16.59 | 1:59.62 | 2:42.73 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Nanna Havshøi | 1994 | 329 | 37.69 | 1:20.76 | 2:06.22 | 2:54.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 328 | 38.62 | 1:22.76 | 2:08.94 | 2:55.16 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | 412 | 36.29 | 1:18.80 | 2:02.34 | 2:42.32 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | 405 | 36.84 | 1:18.85 | 2:01.99 | 2:43.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 396 | 36.79 | 1:20.14 | 2:02.76 | 2:44.47 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 319 | 38.09 | 1:23.15 | 2:09.80 | 2:56.69 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Freja B. Hansen | 1999 | 194 | 41.94 | 1:35.15 | 2:31.96 | 3:28.74 | |||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | 572 | 30.42 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Ola Kristoffersson | 1988 | 436 | 33.30 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 435 | 33.33 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 387 | 34.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Lauge Bruun | 1992 | 365 | 35.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Christopher Larsen | 1993 | 298 | 37.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | 501 | 31.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Emil Møhl | 1994 | 463 | 32.65 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Simon Boman | 1994 | 429 | 33.48 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Per Christerson | 1995 | 410 | 34.00 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
5 | Jonas Frei | 1995 | 383 | 34.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Marco Kirketerp | 1995 | 381 | 34.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Karim Møller | 1994 | 355 | 35.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 310 | 37.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Filip Guldberg | 1995 | 293 | 38.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 438 | 33.25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Sune Kokholm | 1996 | 424 | 33.62 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 404 | 34.15 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 390 | 34.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Simon Tingsgaard | 1996 | 389 | 34.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | 351 | 35.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 332 | 36.45 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 288 | 38.25 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Jonas Leifelt | 1996 | 255 | 39.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Mads Ottosen | 1997 | 232 | 41.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Adam Jørgensen | 1997 | 203 | 42.95 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
12 | Jacob Hunsballe | 1997 | 199 | 43.28 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
13 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 171 | 45.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kambiz Moeini | 1997 | 170 | 45.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 325 | 36.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 282 | 38.52 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | 271 | 39.03 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 264 | 39.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 263 | 39.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristoffer Neve | 1998 | 219 | 41.86 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 202 | 43.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 196 | 43.49 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
9 | Søren Hald Olsen | 1998 | 188 | 44.11 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 158 | 46.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Klaus Bromberg | 1998 | 147 | 47.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Ringhøj | 1998 | 142 | 48.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Daniel Dahlén | 1999 | 112 | 52.35 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
14 | Frederik Danielsen | 1998 | 92 | 56.01 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Schwartzbach | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 233 | 41.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 148 | 47.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 132 | 49.60 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | 110 | 52.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 103 | 53.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 101 | 54.25 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Tobias Fuglsang | 2001 | 101 | 54.26 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 94 | 55.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Møller | 2000 | 93 | 55.83 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Lukas Adeler | 2001 | 92 | 55.96 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Morten Kilhof | 2000 | 61 | 1:04.27 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Casper Walther | 2001 | 51 | 1:07.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Nicklas Jensen | 2000 | 51 | 1:07.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 79 | 58.79 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Mikkel Gummer | 2002 | 76 | 59.68 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | 42 | 1:12.84 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | 554 | 35.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Petra Wennberg | 1993 | 536 | 35.45 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Anna Hovenberg | 1995 | 396 | 39.22 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 372 | 40.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Christina Assum | 1994 | 293 | 43.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 291 | 43.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Carlsson | 1995 | 244 | 46.10 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Holte Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 637 | 33.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | 573 | 34.68 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 453 | 37.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 415 | 38.62 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Nicoline Paulsen | 1996 | 411 | 38.73 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 355 | 40.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Sannerud | 1997 | 338 | 41.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mette Jensen | 1997 | 335 | 41.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Majbrit Rosin | 1996 | 334 | 41.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 325 | 41.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 311 | 42.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | 279 | 44.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Alexandra Munch | 1996 | 222 | 47.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 216 | 47.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 213 | 48.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 422 | 38.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 409 | 38.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 380 | 39.76 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 350 | 40.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 339 | 41.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 306 | 42.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 303 | 42.89 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
8 | Caroline Bøcher | 1998 | 298 | 43.10 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Tina Ansari | 1998 | 283 | 43.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 278 | 44.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Amalie Bonnesen | 1999 | 276 | 44.23 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 264 | 44.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 239 | 46.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 233 | 46.77 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
15 | Freja B. Hansen | 1999 | 205 | 48.85 | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
16 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 204 | 48.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Cille Arnecke | 1999 | 203 | 49.04 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebine Møller | 1999 | 202 | 49.08 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Amalie Hansen | 1998 | 200 | 49.22 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 191 | 49.98 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
21 | Sara Maria Pujan | 1999 | 187 | 50.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 161 | 52.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Karoline Rasmussen | 1999 | 145 | 54.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Camille Bøcher | 1999 | 140 | 55.42 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 229 | 47.08 | ||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Malou Poulsen | 2001 | 197 | 49.47 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
3 | Miriam Jørgensen | 2001 | 175 | 51.48 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
4 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 175 | 51.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 162 | 52.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 159 | 53.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 53.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Katja Petersson | 2001 | 155 | 53.61 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
9 | Ida Koefoed | 2001 | 152 | 53.93 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
10 | Anne Sofie Simonsen | 2000 | 152 | 53.99 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 149 | 54.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Camilla Andersen | 2001 | 148 | 54.50 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
13 | Line Strandby | 2001 | 145 | 54.83 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 143 | 55.11 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | 139 | 55.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 135 | 56.10 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
17 | Freja Schmidt | 2001 | 134 | 56.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 124 | 57.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 115 | 59.24 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 106 | 1:00.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 100 | 1:02.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Victoria Kappel | 2000 | 94 | 1:03.27 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Fejer | 2000 | DSQ | 2xflyben v/vending | ||||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | 161 | 52.89 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
2 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 139 | 55.59 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
3 | Laura Janner | 2002 | 105 | 1:01.09 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 95 | 1:03.02 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Nicoline Strandberg | 2002 | 68 | 1:10.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 559 | 29.14 | 59.40 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | 534 | 29.36 | 1:00.33 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Markus Olsson | 1991 | 534 | 30.03 | 1:00.34 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
4 | Fredrik Hansen | 1992 | 418 | 31.58 | 1:05.47 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Emil K. Mortensen | 1993 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 523 | 29.65 | 1:00.74 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Martin Svensson | 1994 | 468 | 30.87 | 1:03.05 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 447 | 31.34 | 1:03.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | 441 | 31.44 | 1:04.32 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | 437 | 31.38 | 1:04.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 420 | 31.73 | 1:05.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 387 | 33.08 | 1:07.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Magnus Andersen | 1995 | 369 | 33.52 | 1:08.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mads Kildholt | 1994 | 368 | 32.85 | 1:08.28 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Martin Dolang | 1994 | 337 | 34.12 | 1:10.31 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
11 | Oliver Hjeresen | 1995 | 319 | 35.01 | 1:11.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emil R. Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 460 | 31.45 | 1:03.40 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | 381 | 32.93 | 1:07.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Bjørn Wismann | 1996 | 372 | 33.15 | 1:08.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 354 | 33.86 | 1:09.19 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 306 | 35.73 | 1:12.62 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Rasmus Wegener | 1997 | 297 | 35.52 | 1:13.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elias Offersen | 1996 | 277 | 37.44 | 1:15.11 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Johnsen | 1997 | 275 | 36.25 | 1:15.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Danny Corell | 1997 | 270 | 36.74 | 1:15.75 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 266 | 37.45 | 1:16.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 260 | 37.20 | 1:16.64 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
12 | Nicolai Billenstein | 1996 | 256 | 37.32 | 1:17.12 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Tom Hangård | 1996 | 255 | 37.27 | 1:17.20 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
14 | Benjamin Kâhler | 1997 | 249 | 38.60 | 1:17.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 219 | 40.15 | 1:21.22 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
16 | Patrick Rasmussen | 1997 | 215 | 39.85 | 1:21.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 206 | 41.69 | 1:22.85 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 206 | 40.41 | 1:22.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | 202 | 41.17 | 1:23.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Adam Jørgensen | 1997 | 184 | 41.39 | 1:26.02 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
21 | Christian Danielsen | 1997 | 148 | 44.80 | 1:32.43 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Esbjörn Ohlsson | 1996 | DNS | |||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 334 | 34.51 | 1:10.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | 260 | 37.16 | 1:16.68 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 255 | 38.29 | 1:17.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 245 | 37.66 | 1:18.25 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 240 | 38.51 | 1:18.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 204 | 40.22 | 1:23.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Dahlén | 1999 | 202 | 40.94 | 1:23.38 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Mikkel Halby | 1999 | 195 | 41.92 | 1:24.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Roy Hangård | 1999 | 182 | 42.08 | 1:26.35 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
10 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 181 | 42.20 | 1:26.44 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
11 | Nicolai Walther | 1998 | 178 | 41.51 | 1:27.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Joakim Palmqvist | 1999 | 175 | 42.99 | 1:27.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mikkel Henriksen | 1999 | 165 | 43.82 | 1:29.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 165 | 44.04 | 1:29.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Christian Olsen | 1999 | 162 | 43.70 | 1:29.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | 153 | 44.48 | 1:31.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Søren Hald Olsen | 1998 | 147 | 45.20 | 1:32.78 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 146 | 45.33 | 1:32.97 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus Loose | 1999 | 143 | 45.45 | 1:33.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Peter Kristensen | 1999 | 124 | 48.32 | 1:38.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | 117 | 49.40 | 1:40.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 99 | 52.10 | 1:45.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 81 | 55.04 | 1:53.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DSQ | Ingen berøring v/50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 204 | 41.33 | 1:23.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | 188 | 42.91 | 1:25.42 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Philip Bruhn | 2000 | 176 | 42.57 | 1:27.39 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
4 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 174 | 42.94 | 1:27.61 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 166 | 43.25 | 1:29.04 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 157 | 44.06 | 1:30.75 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 142 | 47.01 | 1:33.74 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
8 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 125 | 47.55 | 1:37.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 119 | 47.46 | 1:39.58 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Viktor Kielstrup | 2000 | 117 | 49.50 | 1:39.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Joensen | 2000 | 115 | 49.75 | 1:40.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 2001 | 113 | 50.37 | 1:41.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikael Jakobsen | 2000 | 109 | 49.32 | 1:42.32 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
14 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 104 | 50.03 | 1:43.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 100 | 50.43 | 1:45.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Demir Kaan Er | 2000 | 92 | 52.76 | 1:48.23 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
17 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 80 | 55.81 | 1:53.42 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
18 | Malte Winsley | 2001 | 75 | 55.68 | 1:56.18 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
19 | Tobias Fuglsang | 2001 | 67 | 2:00.22 | ||||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
20 | Morten Kilhof | 2000 | 61 | 1:01.73 | 2:04.47 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 122 | 47.70 | 1:38.64 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Mads Enghave | 2002 | 116 | 49.55 | 1:40.43 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Tobias Enghave | 2002 | 80 | 56.60 | 1:53.79 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Mads Baltzer | 2002 | 63 | 59.63 | 2:02.82 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 639 | 31.76 | 1:04.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | 450 | 35.39 | 1:12.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Carina Christiansen | 1995 | 440 | 35.46 | 1:12.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pia Nicolaisen | 1994 | 434 | 35.23 | 1:12.92 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Isabella Plaza | 1994 | 434 | 35.79 | 1:12.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 396 | 36.85 | 1:15.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Line Jensen | 1993 | 364 | 37.47 | 1:17.34 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natashia Skaarup Jensen | 1994 | 261 | 42.09 | 1:26.45 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 584 | 32.19 | 1:06.08 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 482 | 34.57 | 1:10.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 459 | 35.01 | 1:11.61 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Linnéa Månsson | 1996 | 442 | 35.00 | 1:12.50 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Cecilia Boman | 1996 | 441 | 35.87 | 1:12.55 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 424 | 36.05 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 421 | 36.20 | 1:13.70 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Louise Møller Jessen | 1997 | 413 | 36.32 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Henriette Stuhr | 1996 | 398 | 36.33 | 1:15.08 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | 386 | 37.89 | 1:15.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 376 | 37.31 | 1:16.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna Puggaard | 1996 | 364 | 37.77 | 1:17.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Majbrit Rosin | 1996 | 362 | 36.81 | 1:17.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sara Jensen | 1996 | 352 | 37.81 | 1:18.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Ella Nygren | 1996 | 348 | 38.42 | 1:18.55 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 342 | 38.65 | 1:18.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Simone Juul Hallig | 1997 | 311 | 40.56 | 1:21.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Palmø | 1997 | 310 | 40.28 | 1:21.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anna Okkels | 1996 | 288 | 40.73 | 1:23.63 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Natasja Larsen | 1996 | 268 | 42.67 | 1:25.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Rebecca Thoby | 1996 | 245 | 43.74 | 1:28.25 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
22 | Sandie Lorentzen | 1997 | 240 | 43.90 | 1:28.90 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Techt | 1996 | 196 | 46.76 | 1:35.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malin Jönsson | 1997 | 171 | 48.39 | 1:39.47 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
25 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | 161 | 49.24 | 1:41.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Sabrina Techt | 1997 | 130 | 51.31 | 1:48.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Sophia Skou | 1997 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Moa Cronsjö | 1998 | 454 | 35.95 | 1:11.85 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 402 | 37.19 | 1:14.85 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 399 | 37.26 | 1:15.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 360 | 38.41 | 1:17.64 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 357 | 38.22 | 1:17.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Nilsson | 1998 | 313 | 39.27 | 1:21.35 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 307 | 40.72 | 1:21.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 304 | 40.60 | 1:22.18 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 302 | 40.74 | 1:22.36 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | 301 | 40.54 | 1:22.41 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 281 | 41.12 | 1:24.33 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Malene Bang | 1999 | 280 | 40.98 | 1:24.39 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
13 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 272 | 42.33 | 1:25.24 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
14 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 268 | 42.63 | 1:25.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Dellhede | 1999 | 265 | 42.38 | 1:25.94 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Louise Nicolaisen | 1998 | 247 | 43.18 | 1:27.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Sandra Danielsen | 1998 | 225 | 44.75 | 1:30.80 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
18 | Emilie Høgsberg | 1999 | 218 | 44.60 | 1:31.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 216 | 45.88 | 1:32.03 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
20 | Emelina Ohlsson | 1999 | 212 | 46.41 | 1:32.63 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
21 | Sarah Wohlert | 1998 | 183 | 46.76 | 1:37.28 | |||||
A6 (Svømmeklubben Laksen) | ||||||||||
22 | Caroline Strandberg | 1998 | 182 | 47.73 | 1:37.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 168 | 49.18 | 1:40.16 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
24 | Emma Andersen | 1999 | 159 | 51.67 | 1:41.96 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
25 | Alberte Høgh | 1999 | 144 | 50.55 | 1:45.39 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 144 | 1:45.39 | 1:45.39 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 118 | 56.11 | 1:52.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Maria Dollas | 1998 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | DNS | |||||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
- | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Karoline Rasmussen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 326 | 39.77 | 1:20.24 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | 321 | 39.13 | 1:20.70 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 306 | 40.89 | 1:21.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Mårtensson | 2000 | 287 | 41.08 | 1:23.71 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 251 | 42.34 | 1:27.54 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 242 | 44.37 | 1:28.66 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 237 | 44.00 | 1:29.24 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | My Weitling | 2000 | 234 | 44.12 | 1:29.57 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
9 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 218 | 44.37 | 1:31.81 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 218 | 45.36 | 1:31.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 208 | 45.96 | 1:33.28 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
12 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 193 | 47.45 | 1:35.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | 171 | 49.14 | 1:39.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilie Larsen | 2001 | 170 | 49.21 | 1:39.66 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
15 | Freja Schmidt | 2001 | 170 | 49.57 | 1:39.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 150 | 52.27 | 1:43.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Bojesen | 2001 | 150 | 1:43.93 | 1:43.93 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
18 | Cecilie Kure | 2000 | 146 | 52.23 | 1:44.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Marie Palmqvist | 2000 | 141 | 52.75 | 1:46.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Kamilla Neve | 2000 | 139 | 51.90 | 1:46.73 | |||||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 132 | 53.39 | 1:48.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 132 | 52.19 | 1:48.49 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
23 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 126 | 53.32 | 1:50.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
24 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 110 | 54.94 | 1:55.14 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 109 | 56.03 | 1:55.55 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victoria Kappel | 2000 | 106 | 57.35 | 1:56.59 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | 103 | 55.56 | 1:57.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
28 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 99 | 55.99 | 1:59.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 94 | 1:00.13 | 2:01.62 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
30 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 88 | 1:03.44 | 2:04.38 | |||||
A6 (JGI Svømning) | ||||||||||
31 | Frederikke Søeborg | 2001 | 78 | 1:03.61 | 2:09.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Anne Sofie Simonsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Saghi Moeini | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Markussen | 2001 | DSQ | Svøm på mave v/25+75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 171 | 48.71 | 1:39.57 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 126 | 54.49 | 1:50.23 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Laura Janner | 2002 | 112 | 57.51 | 1:54.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 106 | 58.15 | 1:56.66 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Lærke Knak | 2002 | 85 | 59.58 | 2:05.45 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Laura Zilstorff | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Mathilde Haenschke | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/75 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.06 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Line Refsgaard | 2000 | 44.25 | 1:23.58 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 38.20 | 2:01.78 | |||||||
Caroline Bengtsson | 2000 | 34.28 | 2:36.06 | |||||||
2 | Roskillers Piger 1 | 2000 | Roskilde Svømning | 2:54.58 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 43.46 | 43.46 | |||||||
Nanna Karoline Borberg | 2000 | 50.40 | 1:33.86 | |||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 43.69 | 2:17.55 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 37.03 | 2:54.58 | |||||||
3 | GTI piger 2 | 2000 | GTI | 2:58.55 | ||||||
Camilla Andersen | 2001 | 50.08 | 50.08 | |||||||
Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 53.83 | 1:43.91 | |||||||
Karoline Barrett | 2002 | 39.03 | 2:22.94 | |||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 35.61 | 2:58.55 | |||||||
4 | Triton Piger 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.96 | ||||||
Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 47.00 | 47.00 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 54.40 | 1:41.40 | |||||||
Katrine Jensen | 2000 | 45.21 | 2:26.61 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 42.35 | 3:08.96 | |||||||
5 | Triton Piger 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.13 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 46.62 | 46.62 | |||||||
Freja Schmidt | 2001 | 1:00.78 | 1:47.40 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 42.56 | 2:29.96 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 42.17 | 3:12.13 | |||||||
6 | Holbæk Littles 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:16.15 | ||||||
Caroline Bonde | 2000 | 52.43 | 52.43 | |||||||
Alberte Andersen | 2001 | 53.54 | 1:45.97 | |||||||
Kristhine Andersen | 2002 | 50.78 | 2:36.75 | |||||||
Alma Esbensen | 2000 | 39.40 | 3:16.15 | |||||||
7 | GTI piger 3 | 2000 | GTI | 3:21.85 | ||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Frederikke Søeborg | 2001 | 54.48 | 1:44.37 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 50.43 | 2:34.80 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 47.05 | 3:21.85 | |||||||
8 | Roskillers Piger 2 | 2000 | Roskilde Svømning | 3:28.79 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 53.19 | 53.19 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 52.68 | 1:45.87 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 57.85 | 2:43.72 | |||||||
Rikke Skovly Petersen | 2003 | 45.07 | 3:28.79 | |||||||
- | GTI piger 1 | 2000 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 51.44 | 1:31.93 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 34.84 | 2:06.77 | |||||||
- | Holbæk Littles Piger | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Mai Andersen | 2000 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Ida Maria Nielsen | 2000 | 49.67 | 1:34.35 | |||||||
Julie Thaarup Wulff | 2000 | 43.02 | 2:17.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ssk1 | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:30.42 | ||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 42.60 | 1:23.79 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 36.47 | 2:00.26 | |||||||
Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 30.16 | 2:30.42 | |||||||
2 | Roskillers Drenge 2 | 1998 | Roskilde Svømning | 2:35.27 | ||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 40.44 | 40.44 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 44.95 | 1:25.39 | |||||||
Phillip Riis | 1998 | 38.43 | 2:03.82 | |||||||
Emil Johansen | 1999 | 31.45 | 2:35.27 | |||||||
3 | Triton Drenge | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.51 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 42.36 | 1:24.40 | |||||||
Lukas Mittelberger | 1998 | 38.88 | 2:03.28 | |||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 32.23 | 2:35.51 | |||||||
4 | GTI drenge 1 | 1998 | GTI | 2:35.53 | ||||||
Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 44.74 | 1:23.64 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 36.41 | 2:00.05 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 35.48 | 2:35.53 | |||||||
5 | Holbæk Drenge 1 | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:00.08 | ||||||
Andreas Foverskov | 1999 | 48.12 | 48.12 | |||||||
Martin Stengelshøj | 1999 | 47.49 | 1:35.61 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 45.96 | 2:21.57 | |||||||
David Arneskov | 2002 | 38.51 | 3:00.08 | |||||||
6 | GTI drenge 2 | 1998 | GTI | 3:02.94 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 44.16 | 44.16 | |||||||
Mikael Jakobsen | 2000 | 49.00 | 1:33.16 | |||||||
Demir Kaan Er | 2000 | 54.25 | 2:27.41 | |||||||
Hans Asger M. Petersen | 2001 | 35.53 | 3:02.94 | |||||||
7 | Holbæk Drenge 2 | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 3:11.40 | ||||||
Rasmus Schrøder | 2000 | 56.83 | 56.83 | |||||||
Robin Olufsen | 1998 | 51.10 | 1:47.93 | |||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 43.06 | 2:30.99 | |||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 40.41 | 3:11.40 | |||||||
- | Holbæk Pack | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Markus Bøjsen | 1999 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Mikkel Halby | 1999 | 45.89 | 1:22.46 | |||||||
- | Roskillers Drenge 1 | 1998 | Roskilde Svømning | DSQ | Brystben i fly | |||||
Nikolaj Søberg Lerke | 1999 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Johan Theis Møller | 2000 | 56.99 | 1:44.26 | |||||||
- | SS Iden | 1998 | Simsällskapet Iden | DSQ | Svøm på mave v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 640 | 30.17 | 1:02.92 | 1:36.06 | 2:08.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christina Hvid Edill | 1995 | 631 | 30.44 | 1:03.14 | 1:36.52 | 2:09.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 598 | 31.13 | 1:04.73 | 1:38.51 | 2:11.93 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | 574 | 30.49 | 1:04.04 | 1:38.67 | 2:13.80 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 561 | 31.56 | 1:05.97 | 1:40.92 | 2:14.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 502 | 32.90 | 1:09.06 | 1:45.30 | 2:19.88 | |||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Line Jensen | 1993 | 463 | 32.41 | 1:08.88 | 1:46.63 | 2:23.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabella Kharraziha | 1995 | 458 | 33.44 | 1:09.84 | 1:47.13 | 2:24.26 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
9 | Isabella Plaza | 1994 | 423 | 33.17 | 1:10.44 | 1:49.17 | 2:28.04 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Annika Jönsson | 1993 | 409 | 34.17 | 1:12.03 | 1:50.37 | 2:29.76 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
11 | Josefine Carlsson | 1995 | 334 | 35.47 | 1:15.13 | 1:56.99 | 2:40.30 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 592 | 30.19 | 1:03.09 | 1:37.72 | 2:12.41 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 588 | 31.30 | 1:05.62 | 1:39.86 | 2:12.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Louise Møller Jessen | 1997 | 568 | 31.45 | 1:06.11 | 1:40.99 | 2:14.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | 564 | 31.88 | 1:05.90 | 1:40.22 | 2:14.54 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Cecilia Boman | 1996 | 543 | 31.18 | 1:05.72 | 1:41.07 | 2:16.23 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
6 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 532 | 32.77 | 1:07.04 | 1:41.96 | 2:17.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Majbrit Rosin | 1996 | 509 | 32.31 | 1:08.00 | 1:43.73 | 2:19.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rikke Voss | 1997 | 501 | 31.75 | 1:07.89 | 1:44.36 | 2:19.94 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Nanna Johansen | 1996 | 499 | 32.88 | 1:08.39 | 1:44.73 | 2:20.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Ella Nygren | 1996 | 492 | 32.31 | 1:07.90 | 1:44.58 | 2:20.80 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 473 | 32.27 | 1:08.49 | 1:46.16 | 2:22.71 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 467 | 32.76 | 1:09.32 | 1:47.13 | 2:23.31 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 459 | 33.02 | 1:09.30 | 1:46.85 | 2:24.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Sandie Lorentzen | 1997 | 401 | 36.73 | 1:15.59 | 1:54.71 | 2:30.81 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linnéa Månsson | 1996 | 395 | 33.72 | 1:10.48 | 1:50.26 | 2:31.53 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 394 | 34.38 | 1:12.84 | 1:53.07 | 2:31.65 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 387 | 33.90 | 1:12.52 | 1:53.08 | 2:32.57 | |||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 384 | 33.06 | 1:11.01 | 1:51.67 | 2:32.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 373 | 35.34 | 1:14.90 | 1:55.33 | 2:34.50 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simone Juul Hallig | 1997 | 328 | 36.18 | 1:17.45 | 1:59.64 | 2:41.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Okkels | 1996 | 300 | 35.72 | 1:18.11 | 2:03.05 | 2:46.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 272 | 37.83 | 1:21.11 | 2:07.61 | 2:51.52 | |||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Karoline Strange | 1997 | 264 | 40.60 | 1:24.89 | 2:10.94 | 2:53.28 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
24 | Klara Faartoft | 1996 | 261 | 40.22 | 1:24.84 | 2:11.02 | 2:53.85 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
25 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 258 | 39.58 | 1:25.12 | 2:11.66 | 2:54.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Melinda Faartoft | 1996 | 204 | 41.23 | 1:28.65 | 2:19.46 | 3:08.98 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 171 | 45.56 | 1:36.82 | 2:30.55 | 3:20.28 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Jørgensen | 1996 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Nilsson | 1998 | 470 | 34.38 | 1:11.66 | 1:48.92 | 2:23.00 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 452 | 33.27 | 1:09.49 | 1:47.60 | 2:24.89 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 444 | 34.50 | 1:11.74 | 1:49.74 | 2:25.76 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 436 | 33.56 | 1:10.48 | 1:48.33 | 2:26.62 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 410 | 35.43 | 1:13.51 | 1:52.79 | 2:29.64 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Moa Cronsjö | 1998 | 407 | 35.84 | 1:13.47 | 1:52.88 | 2:29.99 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 386 | 34.89 | 1:13.32 | 1:53.56 | 2:32.73 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 382 | 35.32 | 1:14.81 | 1:54.92 | 2:33.16 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Laura Weinreich | 1998 | 376 | 35.32 | 1:15.67 | 1:56.73 | 2:34.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 361 | 36.31 | 1:16.70 | 1:57.28 | 2:36.19 | |||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Nadia Hansen | 1999 | 341 | 34.79 | 1:15.29 | 1:57.70 | 2:39.05 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Bøjesen | 1999 | 339 | 36.92 | 1:17.58 | 1:59.59 | 2:39.47 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 310 | 38.07 | 1:20.35 | 2:03.54 | 2:44.23 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
14 | Louise Dellhede | 1999 | 303 | 36.80 | 1:18.52 | 2:03.26 | 2:45.48 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
15 | Emelina Ohlsson | 1999 | 259 | 41.05 | 1:27.35 | 2:12.87 | 2:54.49 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Emilie Høgsberg | 1999 | 253 | 38.18 | 1:23.36 | 2:09.73 | 2:55.66 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 244 | 39.47 | 1:25.69 | 2:13.43 | 2:58.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Andersen | 1999 | 221 | 43.17 | 3:03.74 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
19 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 219 | 42.76 | 1:30.39 | 2:19.38 | 3:04.34 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alberte Høgh | 1999 | 214 | 40.61 | 1:28.12 | 2:18.06 | 3:05.72 | |||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 206 | 43.49 | 1:32.36 | 2:21.83 | 3:08.14 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 339 | 34.49 | 1:13.59 | 1:56.48 | 2:39.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 293 | 38.01 | 1:21.81 | 2:05.83 | 2:47.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Caroline Bengtsson | 2000 | 280 | 37.06 | 1:19.08 | 2:05.25 | 2:49.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 275 | 39.51 | 1:22.17 | 2:06.70 | 2:50.88 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | 268 | 39.07 | 1:24.09 | 2:09.28 | 2:52.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 253 | 37.65 | 1:22.86 | 2:10.58 | 2:55.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 250 | 39.40 | 1:24.89 | 2:12.28 | 2:56.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 229 | 41.73 | 1:28.40 | 2:16.39 | 3:01.79 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sofie Nielsen | 2001 | 221 | 43.83 | 1:31.40 | 2:19.49 | 3:03.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Jensen | 2000 | 219 | 41.80 | 1:29.61 | 2:18.26 | 3:04.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Line Refsgaard | 2000 | 212 | 40.84 | 1:27.82 | 2:17.54 | 3:06.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emilie Larsen | 2001 | 208 | 42.13 | 1:30.36 | 2:20.62 | 3:07.74 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 185 | 44.31 | 1:34.75 | 2:28.30 | 3:14.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 182 | 42.89 | 1:33.31 | 2:26.25 | 3:16.05 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | 174 | 43.91 | 1:35.94 | 2:28.03 | 3:19.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Camilla Andersen | 2001 | 166 | 46.00 | 1:39.54 | 2:32.06 | 3:22.39 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
17 | Alberte Mammen | 2001 | 163 | 46.08 | 1:38.18 | 2:32.38 | 3:23.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Freja Schmidt | 2001 | 160 | 45.35 | 1:38.56 | 2:32.01 | 3:24.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 159 | 48.34 | 1:42.92 | 2:36.59 | 3:25.30 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
20 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 140 | 48.73 | 1:44.01 | 2:40.59 | 3:34.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Line Strandby | 2001 | 128 | 53.55 | 1:51.66 | 2:47.60 | 3:40.62 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 116 | 51.39 | 1:51.40 | 2:52.51 | 3:47.76 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 194 | 41.94 | 1:31.48 | 2:22.74 | 3:11.88 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 131 | 48.83 | 1:47.04 | 2:44.96 | 3:39.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 129 | 46.31 | 1:42.88 | 2:41.93 | 3:39.92 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 124 | 48.35 | 1:46.85 | 2:46.05 | 3:42.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | 121 | 48.93 | 1:47.10 | 2:48.60 | 3:44.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Lærke Knak | 2002 | 89 | 48.07 | 2:59.54 | 4:08.73 | ||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Laura Zilstorff | 2002 | 85 | 2:01.70 | 3:10.16 | 4:13.21 | ||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Ella Annfeldt | 2002 | DNS | |||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 632 | 27.61 | 57.57 | 1:27.02 | 1:55.81 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 616 | 26.43 | 55.24 | 1:25.80 | 1:56.79 | |||
A6 (Slangerup Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | 592 | 27.71 | 57.66 | 1:28.62 | 1:58.32 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | 581 | 27.69 | 57.66 | 1:28.39 | 1:59.06 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Sebastian Vang | 1991 | 545 | 28.37 | 59.12 | 1:30.74 | 2:01.66 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Ola Kristoffersson | 1988 | 435 | 29.08 | 1:01.38 | 1:36.04 | 2:11.14 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karim Møller | 1994 | 520 | 28.46 | 59.66 | 1:32.17 | 2:03.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Martin Dolang | 1994 | 507 | 28.78 | 1:00.05 | 1:32.65 | 2:04.58 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Lasse Winther Andersen | 1994 | 497 | 27.80 | 58.91 | 1:31.84 | 2:05.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 479 | 29.30 | 1:02.19 | 1:34.91 | 2:06.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | 473 | 29.47 | 1:01.93 | 1:35.35 | 2:07.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Kildholt | 1994 | 461 | 30.04 | 1:03.12 | 1:36.84 | 2:08.64 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Magnus Andersen | 1995 | 451 | 29.23 | 1:02.20 | 1:36.38 | 2:09.58 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Oliver Vang | 1994 | 436 | 29.86 | 1:03.39 | 1:37.79 | 2:11.02 | |||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Emil R. Petersen | 1995 | 408 | 30.77 | 1:04.01 | 1:38.55 | 2:13.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Petersen | 1995 | 386 | 30.58 | 1:05.69 | 1:41.46 | 2:16.43 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | 479 | 30.14 | 1:01.70 | 1:33.96 | 2:07.04 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Hansen | 1997 | 464 | 28.63 | 1:00.95 | 1:35.22 | 2:08.37 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tom Hangård | 1996 | 436 | 29.83 | 1:03.05 | 1:37.14 | 2:11.03 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 433 | 30.56 | 1:04.71 | 1:38.99 | 2:11.39 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | 424 | 29.26 | 1:02.40 | 1:37.45 | 2:12.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Nicolai Billenstein | 1996 | 421 | 30.69 | 1:04.90 | 1:39.46 | 2:12.61 | |||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 384 | 31.86 | 1:06.26 | 1:41.35 | 2:16.76 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
8 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 375 | 30.49 | 1:04.83 | 1:41.23 | 2:17.81 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elias Offersen | 1996 | 372 | 31.72 | 1:06.92 | 1:43.43 | 2:18.12 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Wegener | 1997 | 364 | 31.41 | 1:06.94 | 1:43.35 | 2:19.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Ottosen | 1997 | 349 | 32.01 | 1:07.53 | 1:45.42 | 2:21.13 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lasse Aggerholm | 1997 | 348 | 31.32 | 1:06.61 | 1:44.89 | 2:21.24 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 342 | 30.29 | 1:05.34 | 1:43.40 | 2:22.15 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Patrick Rasmussen | 1997 | 315 | 30.66 | 1:06.98 | 1:46.63 | 2:26.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johan Johnsen | 1997 | 270 | 34.02 | 1:13.98 | 1:55.30 | 2:33.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 269 | 34.24 | 1:13.81 | 2:33.85 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Danielsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 421 | 30.59 | 1:04.29 | 1:39.26 | 2:12.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | 290 | 33.38 | 1:11.73 | 1:51.17 | 2:30.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 289 | 33.69 | 1:11.44 | 1:50.69 | 2:30.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 283 | 34.63 | 1:13.04 | 1:52.39 | 2:31.41 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Klaus Bromberg | 1998 | 248 | 35.72 | 1:16.21 | 1:57.67 | 2:38.16 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | 235 | 36.10 | 1:16.79 | 1:59.49 | 2:41.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Lukas Mittelberger | 1998 | 233 | 35.89 | 1:18.23 | 2:01.32 | 2:41.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 232 | 38.71 | 1:20.76 | 2:02.88 | 2:41.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Boots | 1998 | 231 | 36.37 | 1:16.58 | 1:59.63 | 2:42.03 | |||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | 223 | 37.21 | 1:19.93 | 2:02.86 | 2:43.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Roy Hangård | 1999 | 221 | 37.41 | 1:19.67 | 2:02.07 | 2:44.35 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
12 | Jakob Larsen | 1999 | 220 | 37.72 | 1:20.22 | 2:04.38 | 2:44.64 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Robin Olufsen | 1998 | 203 | 38.66 | 1:21.50 | 2:04.99 | 2:48.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Larsen | 1999 | 202 | 39.15 | 1:22.23 | 2:06.99 | 2:49.27 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Dahlén | 1999 | 198 | 38.18 | 1:22.68 | 2:08.13 | 2:50.41 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 198 | 37.65 | 1:20.58 | 2:06.75 | 2:50.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Martin Stengelshøj | 1999 | 197 | 37.19 | 1:23.98 | 2:09.70 | 2:50.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Søren Hald Olsen | 1998 | 194 | 36.17 | 1:20.28 | 2:06.87 | 2:51.74 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Mikkelsen | 1998 | 189 | 38.42 | 1:23.41 | 2:08.07 | 2:53.14 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Henriksen | 1999 | 188 | 38.64 | 1:23.23 | 2:09.81 | 2:53.44 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Danielsen | 1998 | 159 | 40.71 | 1:28.44 | 2:13.25 | 3:03.51 | |||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikolaj Søberg Lerke | 1999 | 126 | 42.93 | 1:35.71 | 2:28.96 | 3:18.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andreas Foverskov | 1999 | DSQ | Ingen berøring v/125 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 279 | 34.67 | 1:13.91 | 1:54.11 | 2:32.11 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 221 | 37.60 | 1:19.23 | 2:02.14 | 2:44.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 216 | 38.43 | 1:21.93 | 2:04.29 | 2:45.59 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 213 | 37.26 | 1:21.10 | 2:05.81 | 2:46.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 208 | 38.38 | 1:23.23 | 2:07.00 | 2:47.80 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
6 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 198 | 39.19 | 1:23.38 | 2:08.78 | 2:50.44 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mikael Jakobsen | 2000 | 179 | 39.36 | 1:23.85 | 2:06.56 | 2:56.22 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
8 | Jonas Andersen | 2001 | 163 | 40.98 | 1:27.87 | 2:16.56 | 3:01.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 161 | 39.99 | 1:26.69 | 2:15.42 | 3:02.49 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Daniel Johansen | 2000 | 132 | 43.11 | 1:33.96 | 2:25.82 | 3:15.15 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Demir Kaan Er | 2000 | 132 | 44.20 | 1:34.21 | 2:27.54 | 3:15.16 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
12 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 116 | 44.72 | 1:36.36 | 2:30.05 | 3:23.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Sebastian Carl Nordlys | 2001 | 114 | 45.31 | 1:39.21 | 2:33.95 | 3:24.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | William W. Kofoed | 2001 | 107 | 45.93 | 1:40.69 | 2:35.91 | 3:29.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 81 | 51.39 | 1:49.78 | 2:48.83 | 3:49.78 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 133 | 43.17 | 1:35.44 | 2:28.21 | 3:14.85 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Tobias Enghave | 2002 | 82 | 51.31 | 1:51.46 | 2:51.19 | 3:48.61 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Mads Baltzer | 2002 | 72 | 51.93 | 1:55.05 | 2:59.09 | 3:58.53 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Petra Wennberg | 1993 | 585 | 35.60 | 1:14.96 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Anna Hovenberg | 1995 | 411 | 39.78 | 1:24.35 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Christina Assum | 1994 | 293 | 43.93 | 1:34.36 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | 572 | 35.82 | 1:15.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Jenny Christensson | 1996 | 568 | 35.42 | 1:15.69 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 478 | 38.05 | 1:20.20 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Nicoline Paulsen | 1996 | 423 | 39.86 | 1:23.50 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 362 | 41.76 | 1:28.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette Sannerud | 1997 | 359 | 41.69 | 1:28.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emma Vanggård | 1996 | 343 | 42.35 | 1:29.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | 319 | 44.04 | 1:31.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Malin Jönsson | 1997 | 207 | 50.12 | 1:45.95 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Emilie Beckmann | 1997 | DSQ | 2 arm u/ ben v/afs | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Astrid Ovesen | 1999 | 371 | 41.63 | 1:27.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | 368 | 42.19 | 1:27.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 351 | 42.61 | 1:28.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 337 | 43.20 | 1:30.12 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | 320 | 43.66 | 1:31.68 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Caroline Bøcher | 1998 | 308 | 44.69 | 1:32.86 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Laura Buchwald | 1998 | 304 | 44.27 | 1:33.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 298 | 44.18 | 1:33.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 275 | 45.88 | 1:36.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Kirk | 1998 | 270 | 44.65 | 1:37.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 235 | 46.60 | 1:41.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 194 | 51.75 | 1:48.33 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Maria Pujan | 1999 | 192 | 50.36 | 1:48.71 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Cille Arnecke | 1999 | 188 | 50.84 | 1:49.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alberte Høgh | 1999 | 178 | 51.47 | 1:51.51 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Camille Bøcher | 1999 | 146 | 54.63 | 1:59.12 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Julie Nielsen | 1999 | 125 | 59.50 | 2:05.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Regitze Højmark Lindén | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 356 | 42.50 | 1:28.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 329 | 42.67 | 1:30.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Refsgaard | 2000 | 328 | 43.83 | 1:30.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 322 | 43.92 | 1:31.49 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 251 | 47.42 | 1:39.41 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
6 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 245 | 47.30 | 1:40.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 239 | 47.78 | 1:41.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 219 | 51.32 | 1:44.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Bengtsson | 2000 | 210 | 49.40 | 1:45.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 182 | 52.48 | 1:50.64 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Marie Palmqvist | 2000 | 175 | 53.26 | 1:52.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 173 | 53.94 | 1:52.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Alberte Mammen | 2001 | 167 | 54.91 | 1:53.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Nicoline Fejer | 2001 | 162 | 54.97 | 1:55.13 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
15 | Mette S. Køhler | 2001 | 155 | 54.96 | 1:56.77 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
16 | Mai Andersen | 2000 | 152 | 55.37 | 1:57.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederikke Jensen | 2000 | 151 | 56.61 | 1:57.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Frederikke Søeborg | 2001 | 150 | 57.51 | 1:58.07 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
19 | Freja Schmidt | 2001 | 146 | 56.18 | 1:58.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 145 | 56.00 | 1:59.28 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Alma Esbensen | 2000 | 123 | 58.79 | 2:05.91 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 110 | 1:01.86 | 2:10.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Caroline Bonde | 2000 | 108 | 1:02.84 | 2:11.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Christina Christensen | 2001 | 107 | 1:05.24 | 2:12.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 105 | 1:00.89 | 2:12.92 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 101 | 1:00.87 | 2:14.63 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | 91 | 1:06.58 | 2:19.46 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Katrine Hoffmann Sørensen | 2000 | 77 | 1:09.40 | 2:27.38 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Silke Mehr | 2000 | DSQ | Afslutning m/1hånd | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Johnbeck | 2002 | 160 | 54.88 | 1:55.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 157 | 54.59 | 1:56.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 120 | 59.34 | 2:07.16 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Caroline Bendtsen | 2002 | 104 | 1:04.62 | 2:13.30 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 104 | 1:00.58 | 2:13.47 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 95 | 1:04.99 | 2:17.21 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 94 | 1:08.32 | 2:18.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Celina Ørnebjerg Larsen | 2002 | 74 | 1:10.65 | 2:29.68 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 61 | 1:13.94 | 2:39.56 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | 601 | 31.12 | 1:05.89 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Emil Andersen | 1992 | 424 | 34.98 | 1:14.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christopher Larsen | 1993 | 311 | 37.93 | 1:22.11 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | 495 | 33.80 | 1:10.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Simon Boman | 1994 | 484 | 33.75 | 1:10.81 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 470 | 33.48 | 1:11.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emil Møhl | 1994 | 458 | 33.50 | 1:12.14 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Jonas Frei | 1995 | 411 | 35.09 | 1:14.80 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Per Christerson | 1995 | 391 | 36.18 | 1:16.04 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Marco Kirketerp | 1995 | 373 | 35.32 | 1:17.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Oliver Hjeresen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 433 | 34.66 | 1:13.48 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 406 | 34.96 | 1:15.10 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 400 | 35.05 | 1:15.46 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | 363 | 36.43 | 1:17.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 362 | 36.93 | 1:18.06 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 326 | 38.31 | 1:20.80 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 310 | 38.34 | 1:22.17 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 273 | 40.97 | 1:25.73 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | 269 | 40.59 | 1:26.18 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
10 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 242 | 41.47 | 1:29.20 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Ekstrand | 1998 | 328 | 38.54 | 1:20.64 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Jacob Friland | 1999 | 226 | 42.98 | 1:31.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 206 | 44.21 | 1:34.18 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 174 | 46.74 | 1:39.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Kristian Kirk | 1999 | 166 | 47.56 | 1:41.16 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Dahlén | 1999 | 142 | 50.79 | 1:46.63 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Peter Kristensen | 1999 | 113 | 54.55 | 1:54.95 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 92 | 57.94 | 2:03.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Christian N. Villadsen | 1998 | DSQ | Svøm på ryg v/50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 268 | 40.69 | 1:26.28 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Nygaard | 2000 | 170 | 48.01 | 1:40.47 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Kielstrup | 2000 | 160 | 48.63 | 1:42.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniel Johansen | 2000 | 123 | 54.15 | 1:51.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Johan Theis Møller | 2000 | 97 | 55.72 | 2:01.05 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Lukas Adeler | 2001 | 95 | 57.68 | 2:01.90 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 93 | 1:00.09 | 2:02.87 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
8 | William W. Kofoed | 2001 | 76 | 1:01.55 | 2:11.07 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | DSQ | 1 hånd i ven. v/50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Rasmus Lorentzen | 2001 | DSQ | Crawl v/start | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Enghave | 2002 | 126 | 52.48 | 1:50.86 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 92 | 58.64 | 2:03.15 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | 627 | 1:11.32 | 2:27.45 | 3:55.98 | 5:05.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | 585 | 1:12.13 | 2:32.92 | 3:58.32 | 5:12.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 558 | 1:15.01 | 2:29.48 | 4:04.45 | 5:17.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Pernille Christiansen | 1995 | 529 | 1:10.39 | 2:32.14 | 4:11.42 | 5:22.76 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 610 | 1:12.86 | 2:34.39 | 3:57.16 | 5:07.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Louise Møller Jessen | 1997 | 545 | 1:18.23 | 2:35.79 | 4:10.19 | 5:19.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 531 | 1:18.52 | 2:38.78 | 4:13.28 | 5:22.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sara Jensen | 1996 | 395 | 1:24.86 | 2:53.57 | 4:36.20 | 5:55.66 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 433 | 1:13.80 | 2:41.58 | 4:21.82 | 5:45.00 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 574 | 1:05.25 | 2:16.11 | 3:39.36 | 4:43.38 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Emil Andersen | 1992 | 441 | 1:16.84 | 2:36.69 | 4:02.06 | 5:09.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karim Møller | 1994 | 520 | 1:09.13 | 2:19.32 | 3:47.03 | 4:52.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 437 | 1:16.39 | 2:31.73 | 4:00.25 | 5:10.32 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Rasmus Wegener | 1997 | 375 | 1:17.42 | 2:37.93 | 4:13.21 | 5:26.53 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 546 | 28.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Pernille Christiansen | 1995 | 512 | 29.06 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Petra Wennberg | 1993 | 444 | 30.48 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Carina Christiansen | 1995 | 443 | 30.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Hovenberg | 1995 | 429 | 30.82 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Line Jensen | 1993 | 422 | 30.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Annika Jönsson | 1993 | 411 | 31.27 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Hanna Dahl | 1991 | 402 | 31.51 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
9 | Christina Assum | 1994 | 359 | 32.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Josefine Carlsson | 1995 | 335 | 33.49 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Kharraziha | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 528 | 28.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Rikke Voss | 1997 | 524 | 28.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 516 | 28.98 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 504 | 29.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Majbrit Rosin | 1996 | 500 | 29.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jenny Christensson | 1996 | 484 | 29.61 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Karoline Bødker | 1997 | 482 | 29.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mette Jensen | 1997 | 472 | 29.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 469 | 29.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicoline Paulsen | 1996 | 436 | 30.65 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Ella Nygren | 1996 | 421 | 31.01 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | 417 | 31.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Josefine Palmø | 1997 | 413 | 31.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 399 | 31.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1996 | 395 | 31.68 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Jørgensen | 1996 | 385 | 31.95 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Anna Okkels | 1996 | 380 | 32.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Sannerud | 1997 | 357 | 32.77 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Simone Juul Hallig | 1997 | 343 | 33.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 332 | 33.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Sandie Lorentzen | 1997 | 329 | 33.68 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Klara Faartoft | 1996 | 266 | 36.13 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
23 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 245 | 37.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Malin Jönsson | 1997 | 235 | 37.66 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
25 | Melinda Faartoft | 1996 | 234 | 37.71 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karoline Strange | 1997 | 232 | 37.83 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 230 | 37.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline F. Jørgensen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 425 | 30.92 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 412 | 31.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Nadia Hansen | 1999 | 395 | 31.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | 393 | 31.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 386 | 31.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 374 | 32.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 365 | 32.54 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
8 | Maria Dollas | 1998 | 354 | 32.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 354 | 32.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | 354 | 32.88 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Høgsberg | 1999 | 346 | 33.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 346 | 33.13 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 344 | 33.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Dellhede | 1999 | 337 | 33.40 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
15 | Amalie Bonnesen | 1999 | 305 | 34.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 285 | 35.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 285 | 35.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emelina Ohlsson | 1999 | 279 | 35.60 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
19 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 275 | 35.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Maria Kirk | 1998 | 269 | 36.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 255 | 36.66 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
22 | Sara Maria Pujan | 1999 | 239 | 37.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 213 | 38.92 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
24 | Alberte Høgh | 1999 | 212 | 38.97 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Caroline Bøcher | 1998 | 205 | 39.43 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | 189 | 40.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cille Arnecke | 1999 | 163 | 42.59 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camille Bøcher | 1999 | 138 | 45.03 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Regitze Højmark Lindén | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 386 | 31.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 355 | 32.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 309 | 34.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 293 | 35.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mai Andersen | 2000 | 274 | 35.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | 268 | 36.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 236 | 37.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkeline Mentz | 2001 | 222 | 38.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 218 | 38.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 218 | 38.65 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 202 | 39.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Camilla Andersen | 2001 | 192 | 40.32 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
13 | Alma Esbensen | 2000 | 184 | 40.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 176 | 41.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Caroline Bonde | 2000 | 167 | 42.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 164 | 42.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Mammen | 2001 | 156 | 43.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Marie Palmqvist | 2000 | 149 | 43.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | 139 | 44.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 133 | 45.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 128 | 46.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Victoria Kappel | 2000 | 124 | 46.60 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 120 | 47.08 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Alberte Andersen | 2001 | 115 | 47.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Christina Christensen | 2001 | 96 | 50.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | 82 | 53.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Frederikke Søeborg | 2001 | 79 | 54.28 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
28 | Katrine Hoffmann Sørensen | 2000 | 76 | 54.91 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Silke Mehr | 2000 | 76 | 54.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | 135 | 45.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | 123 | 46.71 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 98 | 50.38 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Mathilde Haenschke | 2002 | 96 | 50.71 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Astrid Østberg | 2002 | 96 | 50.72 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Ella Annfeldt | 2002 | 96 | 50.81 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Marie Johnbeck | 2002 | 91 | 51.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | 84 | 53.17 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
9 | Caroline Bendtsen | 2002 | 78 | 54.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | 74 | 55.41 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
11 | Esther Hek Hansen | 2004 | 72 | 55.77 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
12 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 52 | 1:02.18 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
13 | Celina Ørnebjerg Larsen | 2002 | 42 | 1:06.70 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Alberte Fie Petersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kristhine Andersen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Beckmann | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Olsson | 1991 | 552 | 24.74 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Kalle Jonsson | 1990 | 512 | 25.38 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | 509 | 25.42 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Christopher Larsen | 1993 | 391 | 27.77 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Borup | 1992 | 346 | 28.91 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Svensson | 1994 | 518 | 25.27 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | 512 | 25.37 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 475 | 26.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emil Møhl | 1994 | 471 | 26.09 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | 453 | 26.44 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Boman | 1994 | 422 | 27.06 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
7 | Per Christerson | 1995 | 421 | 27.08 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
8 | Jonas Frei | 1995 | 406 | 27.41 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Magnus Andersen | 1995 | 395 | 27.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Johan Jönsson | 1995 | 385 | 27.91 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
11 | Kristian Jensen | 1994 | 343 | 29.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Christoffer Back Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Hjeresen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 428 | 26.94 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 423 | 27.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | 423 | 27.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | 418 | 27.15 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 403 | 27.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Nikolaj Larsen | 1996 | 395 | 27.67 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | 393 | 27.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Mads Johnbeck | 1997 | 388 | 27.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 379 | 28.06 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tom Hangård | 1996 | 374 | 28.17 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 365 | 28.41 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Elias Offersen | 1996 | 359 | 28.55 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 355 | 28.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Aggerholm | 1997 | 346 | 28.92 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 327 | 29.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Ottosen | 1997 | 322 | 29.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Patrick Rasmussen | 1997 | 298 | 30.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 285 | 30.86 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
19 | Benjamin Kâhler | 1997 | 273 | 31.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 265 | 31.61 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
21 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | 252 | 32.14 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
22 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 244 | 32.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christian Danielsen | 1997 | 223 | 33.47 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 353 | 28.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marko Vasilijevic | 1999 | 336 | 29.21 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Julius Ekstrand | 1998 | 295 | 30.48 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Klaus Bromberg | 1998 | 276 | 31.19 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 271 | 31.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 264 | 31.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 258 | 31.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 242 | 32.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | 237 | 32.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Lukas Mittelberger | 1998 | 236 | 32.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Oliver Boots | 1998 | 223 | 33.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 213 | 34.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 211 | 34.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Friland | 1999 | 211 | 34.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Jakob Larsen | 1999 | 207 | 34.33 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren Hald Olsen | 1998 | 205 | 34.42 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Kirk | 1999 | 189 | 35.40 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Henriksen | 1999 | 172 | 36.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Larsen | 1999 | 168 | 36.77 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Danielsen | 1998 | 163 | 37.17 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | David Bagge Larsen | 1999 | 159 | 37.45 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Daniel Dahlén | 1999 | 155 | 37.78 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
23 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 154 | 37.91 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian N. Villadsen | 1998 | 153 | 37.99 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 137 | 39.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Peter Kristensen | 1999 | 123 | 40.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Notkin | 1999 | 109 | 42.45 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 258 | 31.87 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 245 | 32.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 206 | 34.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 204 | 34.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 184 | 35.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | 171 | 36.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | 148 | 38.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 130 | 40.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 127 | 40.40 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | 125 | 40.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Rasmus Schrøder | 2000 | 108 | 42.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lukas Adeler | 2001 | 101 | 43.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 79 | 47.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 77 | 47.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Adam Ussingkær | 2001 | 73 | 48.52 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
16 | Morten Kilhof | 2000 | 66 | 50.12 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Enghave | 2002 | 172 | 36.49 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 149 | 38.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 147 | 38.49 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Tobias Enghave | 2002 | 106 | 42.87 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 88 | 45.70 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
6 | Marius Bugge | 2003 | 79 | 47.30 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
7 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 79 | 47.32 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
8 | Mads Baltzer | 2002 | 51 | 54.76 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
9 | Casper Koch | 2002 | 42 | 58.49 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
10 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 41 | 58.66 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Jonas Ammonsen | 2002 | 36 | 1:01.27 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
12 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 35 | 1:02.05 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
13 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 33 | 1:03.04 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
14 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 27 | 1:07.75 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
- | Simon Viekær Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | 507 | 35.87 | 1:13.91 | 1:52.48 | 2:30.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Isabella Plaza | 1994 | 462 | 36.35 | 1:15.42 | 1:55.42 | 2:35.45 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | 455 | 37.59 | 1:17.97 | 1:58.49 | 2:36.30 | |||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Carina Christiansen | 1995 | 431 | 36.37 | 1:16.28 | 1:58.10 | 2:39.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | 499 | 35.89 | 1:14.07 | 1:53.29 | 2:31.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 478 | 36.99 | 1:15.82 | 1:54.92 | 2:33.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Henriette Stuhr | 1996 | 470 | 37.36 | 1:16.95 | 1:56.26 | 2:34.53 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | 409 | 37.78 | 1:18.20 | 2:00.23 | 2:41.97 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 394 | 39.20 | 1:20.97 | 2:02.66 | 2:43.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Palmø | 1997 | 367 | 39.96 | 1:22.72 | 2:05.40 | 2:47.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine Larsen | 1996 | 366 | 38.98 | 1:21.30 | 2:05.72 | 2:48.00 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 360 | 41.12 | 1:24.98 | 2:08.66 | 2:48.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 354 | 39.79 | 1:22.33 | 2:05.90 | 2:49.83 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 315 | 41.16 | 1:26.75 | 2:12.63 | 2:56.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Okkels | 1996 | 300 | 41.77 | 1:27.15 | 2:14.19 | 2:59.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Moa Cronsjö | 1998 | 503 | 36.30 | 1:14.70 | 1:54.02 | 2:31.15 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 409 | 37.89 | 1:18.59 | 2:00.60 | 2:41.97 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Dollas | 1998 | 373 | 39.73 | 1:22.21 | 2:05.08 | 2:46.95 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 351 | 40.77 | 1:25.30 | 2:08.06 | 2:50.36 | |||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 218 | 47.16 | 1:38.65 | 2:30.82 | 3:19.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 206 | 46.72 | 1:38.60 | 2:31.78 | 3:23.42 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Andersen | 1999 | 200 | 50.75 | 1:43.14 | 2:37.26 | 3:25.57 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
8 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 176 | 51.13 | 1:46.87 | 3:34.60 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Nielsen | 1999 | 142 | 55.44 | 1:55.75 | 2:53.57 | 3:50.38 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/175 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 335 | 40.32 | 1:24.44 | 2:09.50 | 2:53.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 284 | 43.82 | 1:29.85 | 2:17.20 | 3:02.83 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 273 | 43.09 | 1:31.20 | 2:18.88 | 3:05.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 258 | 44.11 | 1:32.23 | 2:20.57 | 3:08.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Line Refsgaard | 2000 | 253 | 44.26 | 1:33.34 | 2:23.09 | 3:10.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Caroline Bengtsson | 2000 | 248 | 45.73 | 1:34.17 | 2:23.86 | 3:11.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 244 | 47.01 | 1:34.66 | 2:19.82 | 3:12.23 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 215 | 47.18 | 1:37.93 | 2:29.81 | 3:20.65 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sofie Nielsen | 2001 | 208 | 49.65 | 1:42.04 | 2:34.06 | 3:22.75 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 191 | 50.31 | 1:43.45 | 2:36.44 | 3:28.62 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 174 | 50.85 | 1:46.48 | 2:41.91 | 3:35.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 154 | 52.79 | 1:51.21 | 2:48.88 | 3:44.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mette S. Køhler | 2001 | 121 | 56.71 | 1:58.98 | 3:03.13 | 4:03.29 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
14 | Nicoline Fejer | 2001 | 120 | 54.64 | 1:57.78 | 3:02.77 | 4:03.83 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
15 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 117 | 59.92 | 2:01.74 | 3:05.78 | 4:05.52 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Frederikke Jensen | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/150 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Katrine Jensen | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Line Strandby | 2001 | DSQ | Svøm på mave v/175 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/100m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | 120 | 1:01.47 | 2:05.99 | 3:05.08 | 4:03.89 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 111 | 58.79 | 2:05.13 | 3:09.30 | 4:09.78 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Lærke Knak | 2002 | 95 | 1:02.45 | 2:10.82 | 3:20.43 | 4:23.71 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Laura Zilstorff | 2002 | 93 | 2:13.31 | 3:21.73 | 4:25.57 | 4:25.57 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
5 | Ella Annfeldt | 2002 | 83 | 1:01.44 | 2:13.94 | 3:24.43 | 4:35.36 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Mathilde Haenschke | 2002 | 81 | 1:02.03 | 2:14.97 | 3:27.90 | 4:37.60 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Astrid Østberg | 2002 | 73 | 1:09.56 | 2:23.85 | 3:38.35 | 4:47.67 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Julie S. S. Mortensen | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/100m | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil K. Mortensen | 1993 | 528 | 31.83 | 1:06.01 | 1:39.37 | 2:11.29 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 515 | 31.60 | 1:05.55 | 1:38.83 | 2:12.34 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | 500 | 31.88 | 1:06.11 | 1:40.71 | 2:13.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Karim Møller | 1994 | 497 | 31.70 | 1:05.76 | 1:40.15 | 2:13.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Martin Dolang | 1994 | 398 | 34.48 | 1:10.49 | 1:47.22 | 2:24.24 | |||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | 455 | 32.32 | 1:07.06 | 1:43.40 | 2:18.01 | |||
Simklubben Hajen | ||||||||||
2 | Simon Hansen | 1997 | 343 | 34.96 | 1:11.68 | 1:49.30 | 2:31.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | 317 | 36.00 | 1:15.82 | 1:55.51 | 2:35.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 308 | 36.82 | 1:17.36 | 1:57.33 | 2:37.04 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 272 | 37.38 | 1:18.99 | 2:01.19 | 2:43.75 | |||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 257 | 40.63 | 1:22.89 | 2:05.22 | 2:46.89 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Johan Johnsen | 1997 | 252 | 40.25 | 1:24.74 | 2:08.70 | 2:48.02 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | DSQ | Svøm på mave v/125 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | 245 | 39.35 | 1:22.31 | 2:06.85 | 2:49.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lukas Mittelberger | 1998 | 239 | 39.67 | 1:23.29 | 2:07.72 | 2:51.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alexander Dahlén | 1999 | 232 | 41.78 | 1:25.90 | 2:10.39 | 2:52.57 | |||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Joakim Palmqvist | 1999 | 209 | 42.87 | 1:28.75 | 2:15.29 | 2:58.68 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Andreas Mikkelsen | 1998 | 176 | 45.93 | 1:35.15 | 2:24.16 | 3:09.23 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Friland | 1999 | 173 | 46.24 | 1:34.03 | 2:23.78 | 3:10.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Martin Stengelshøj | 1999 | 144 | 47.03 | 1:39.88 | 2:31.34 | 3:22.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 128 | 50.92 | 1:46.09 | 2:39.84 | 3:30.64 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Foverskov | 1999 | 112 | 52.85 | 1:50.72 | 3:40.12 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikolaj Søberg Lerke | 1999 | 104 | 52.56 | 3:45.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/150 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mikkel Halby | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Niels Ottosen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Robin Olufsen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Roy Hangård | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/75 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 240 | 42.01 | 1:24.95 | 2:09.46 | 2:50.73 | |||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 178 | 45.92 | 1:35.18 | 2:24.42 | 3:08.72 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 161 | 46.65 | 1:37.09 | 2:28.22 | 3:15.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | 148 | 48.91 | 1:39.08 | 2:30.77 | 3:20.43 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel Johansen | 2000 | 135 | 48.53 | 1:41.72 | 2:34.87 | 3:26.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 122 | 52.12 | 1:47.25 | 2:42.83 | 3:34.11 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Morten Kilhof | 2000 | 69 | 1:04.79 | 3:15.33 | 4:18.60 | ||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
8 | Adam Ussingkær | 2001 | 55 | 1:06.33 | 3:29.90 | 4:39.25 | ||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Demir Kaan Er | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Enghave | 2002 | 77 | 1:03.70 | 2:07.36 | 3:09.89 | 4:09.38 | |||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 66 | 2:12.40 | 3:18.83 | 4:22.71 | ||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Casper Koch | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Mads Karise Væhrens | 2002 | DSQ | Svøm på mave v/125 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 550 | 31.82 | 1:07.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Elin Lundgren | 1995 | 512 | 32.84 | 1:08.82 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 478 | 33.30 | 1:10.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 466 | 33.67 | 1:11.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 588 | 30.53 | 1:05.70 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 517 | 32.25 | 1:08.59 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 493 | 32.56 | 1:09.69 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
4 | Henriette Stuhr | 1996 | 475 | 33.16 | 1:10.54 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | 436 | 33.70 | 1:12.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 435 | 33.84 | 1:12.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Cecilia Boman | 1996 | 427 | 34.01 | 1:13.09 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 415 | 34.23 | 1:13.80 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 389 | 35.50 | 1:15.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Linnéa Månsson | 1996 | 383 | 35.18 | 1:15.78 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 376 | 35.92 | 1:16.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Palmø | 1997 | 329 | 36.52 | 1:19.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 251 | 38.35 | 1:27.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Melinda Faartoft | 1996 | 184 | 44.69 | 1:36.79 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Klara Faartoft | 1996 | 154 | 45.65 | 1:42.71 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 441 | 34.04 | 1:12.32 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | 432 | 34.73 | 1:12.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Nilsson | 1998 | 429 | 34.29 | 1:13.01 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 383 | 34.93 | 1:15.81 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 336 | 37.45 | 1:19.19 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 207 | 41.38 | 1:33.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 120 | 49.80 | 1:51.59 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 342 | 36.86 | 1:18.74 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 276 | 39.26 | 1:24.57 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 271 | 39.48 | 1:25.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 210 | 40.88 | 1:32.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 182 | 44.49 | 1:37.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 159 | 46.21 | 1:41.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 124 | 49.48 | 1:50.35 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 194 | 41.49 | 1:35.16 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:11 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 636 | 26.01 | 56.37 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Svensson | 1992 | 576 | 27.00 | 58.26 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 379 | 31.03 | 1:07.00 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Svensson | 1994 | 512 | 28.23 | 1:00.59 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 481 | 28.49 | 1:01.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 414 | 30.10 | 1:05.07 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Jonas Frei | 1995 | 374 | 31.61 | 1:07.30 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | 345 | 32.51 | 1:09.10 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
6 | Per Christerson | 1995 | 340 | 32.06 | 1:09.46 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
7 | Emil R. Petersen | 1995 | 265 | 33.20 | 1:15.50 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 387 | 30.56 | 1:06.53 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Elias Offersen | 1996 | 295 | 33.97 | 1:12.82 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | 291 | 34.05 | 1:13.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lasse Aggerholm | 1997 | 231 | 36.56 | 1:18.99 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 144 | 41.48 | 1:32.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 173 | 39.67 | 1:27.05 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 162 | 40.76 | 1:28.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 152 | 40.98 | 1:30.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Carl Nordlys | 2001 | 83 | 51.68 | 1:51.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mikael Jakobsen | 2000 | 75 | 49.29 | 1:54.81 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 54 | 55.09 | 2:07.97 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:11 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 540 | 1:09.42 | 2:24.04 | 3:39.28 | 4:55.26 | 9:55.19 | ||
GTI (Greve Svømmeklub) | 6:10.93 | 7:26.60 | 8:41.70 | |||||||
2 | Hanna Dahl | 1991 | 446 | 1:16.35 | 2:36.73 | 3:56.23 | 5:15.84 | 10:34.37 | ||
Simsällskapet Iden | 6:35.39 | 7:55.53 | 9:15.14 | |||||||
3 | Josefine Carlsson | 1995 | 349 | 1:17.72 | 2:43.32 | 4:11.16 | 5:39.48 | 11:27.97 | ||
Odsherred Svømmeklub | 7:07.84 | 8:35.63 | 10:04.37 | |||||||
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Nanna Johansen | 1996 | 522 | 1:11.67 | 2:27.39 | 3:43.88 | 5:00.45 | 10:01.95 | ||
Roskilde Svømning | 6:16.39 | 7:32.23 | 8:47.72 | |||||||
2 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 251 | 1:23.29 | 2:59.37 | 4:36.51 | 6:15.88 | 12:48.03 | ||
Næstved IF | 7:55.86 | 9:36.14 | 11:14.33 | |||||||
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frederikke Hansen | 1998 | 440 | 1:15.79 | 2:37.43 | 3:58.22 | 5:19.92 | 10:36.92 | ||
Holbæk Svømme Klub | 6:40.97 | 8:01.14 | 9:21.43 | |||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 438 | 1:14.53 | 2:35.66 | 3:57.05 | 5:18.49 | 10:37.82 | ||
Slagelse Svømmeklub | 8:00.78 | 9:21.45 | ||||||||
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 380 | 1:18.76 | 2:42.86 | 5:34.27 | 11:08.90 | |||
Slagelse Svømmeklub | 6:59.61 | 8:23.20 | 9:47.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ola Kristoffersson | 1988 | 496 | 1:06.85 | 2:16.65 | 3:26.62 | 4:37.75 | 17:54.15 | ||
Simsällskapet Iden | 5:50.09 | 7:02.26 | 8:14.91 | 9:27.92 | ||||||
10:41.13 | 11:54.17 | 13:06.68 | 14:19.25 | |||||||
15:32.49 | 16:45.44 | |||||||||
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Mads Kildholt | 1994 | 478 | 1:07.78 | 2:19.95 | 3:32.04 | 4:44.78 | 18:07.26 | ||
GTI (Tune IF) | 5:57.57 | 7:09.40 | 8:23.07 | 9:35.37 | ||||||
10:47.90 | 12:01.14 | 13:13.92 | 14:26.54 | |||||||
15:40.78 | 16:54.88 | |||||||||
2 | Johan Jönsson | 1995 | 451 | 1:09.33 | 2:24.23 | 3:39.15 | 4:54.08 | 18:28.47 | ||
Simklubben Hajen | 6:09.28 | 7:24.76 | 8:39.47 | 9:53.94 | ||||||
11:08.17 | 12:22.64 | 13:35.65 | 14:49.53 | |||||||
16:03.29 | 17:16.93 | |||||||||
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tom Hangård | 1996 | 528 | 1:06.47 | 2:16.41 | 3:25.53 | 4:35.13 | 17:31.93 | ||
Simsällskapet Iden | 5:45.09 | 6:55.38 | 8:05.66 | 9:16.14 | ||||||
10:27.33 | 11:38.11 | 12:49.22 | 14:00.34 | |||||||
15:12.20 | 16:23.28 | |||||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 459 | 1:08.94 | 2:24.48 | 3:39.69 | 4:54.90 | 18:22.08 | ||
Næstved IF | 6:09.95 | 7:25.23 | 8:40.15 | 9:54.66 | ||||||
11:07.11 | 12:21.42 | 13:35.15 | 14:47.80 | |||||||
16:00.50 | 17:12.33 | |||||||||
3 | Petter Fredriksson | 1997 | 445 | 1:10.35 | 2:25.92 | 3:41.79 | 4:58.17 | 18:33.65 | ||
Simklubben Hajen | 6:13.51 | 7:27.05 | 8:41.95 | 9:57.18 | ||||||
11:12.47 | 12:27.29 | 13:40.82 | 14:55.81 | |||||||
16:09.88 | 17:23.50 | |||||||||
4 | Nicolai Billenstein | 1996 | 432 | 1:09.34 | 2:23.97 | 3:39.15 | 4:54.69 | 18:44.48 | ||
Næstved IF | 6:10.84 | 7:26.15 | 8:41.16 | 9:56.53 | ||||||
11:11.82 | 12:26.89 | 13:42.84 | 14:58.50 | |||||||
16:14.32 | 17:30.44 | |||||||||
5 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 414 | 1:11.59 | 2:26.56 | 3:41.10 | 4:56.30 | 19:00.98 | ||
GTI (Greve Svømmeklub) | 6:12.49 | 7:27.86 | 8:44.45 | 10:01.36 | ||||||
11:17.32 | 12:34.85 | 13:52.95 | 15:09.77 | |||||||
16:29.83 | 17:47.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | 613 | 31.47 | 1:07.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 573 | 30.91 | 1:09.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 566 | 32.41 | 1:09.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Louise G. Riget | 1995 | 527 | 33.99 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Elin Lundgren | 1995 | 518 | 33.10 | 1:11.91 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
6 | Emma Vilstrup | 1994 | 478 | 35.21 | 1:13.86 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Petra Wennberg | 1993 | 472 | 35.73 | 1:14.14 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 461 | 33.30 | 1:14.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Anna Hovenberg | 1995 | 426 | 36.05 | 1:16.72 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
10 | Carina Christiansen | 1995 | 394 | 36.15 | 1:18.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christina Assum | 1994 | 319 | 38.81 | 1:24.53 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | 621 | 33.76 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 602 | 30.98 | 1:08.38 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Jenny Christensson | 1996 | 514 | 34.23 | 1:12.10 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 512 | 34.30 | 1:12.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Puggaard | 1996 | 501 | 35.08 | 1:12.68 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 478 | 34.60 | 1:13.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Cecilia Boman | 1996 | 473 | 34.52 | 1:14.09 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 470 | 35.04 | 1:14.29 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Emma Vanggård | 1996 | 463 | 34.29 | 1:14.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Majbrit Rosin | 1996 | 463 | 34.67 | 1:14.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Linnéa Månsson | 1996 | 438 | 34.65 | 1:16.05 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
12 | Mette Jensen | 1997 | 421 | 36.44 | 1:17.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Møller Jessen | 1997 | 413 | 35.43 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 405 | 35.86 | 1:18.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Lærke Viereck | 1997 | 398 | 36.64 | 1:18.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Karoline Bødker | 1997 | 397 | 36.19 | 1:18.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nicoline Paulsen | 1996 | 395 | 37.34 | 1:18.72 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 388 | 35.92 | 1:19.15 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 387 | 38.23 | 1:19.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sara Jensen | 1996 | 383 | 35.71 | 1:19.54 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Katrine Larsen | 1996 | 375 | 36.12 | 1:20.04 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mie Jørgensen | 1996 | 368 | 39.24 | 1:20.58 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Mette Sannerud | 1997 | 346 | 37.99 | 1:22.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Ella Nygren | 1996 | 335 | 38.59 | 1:23.12 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
25 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 327 | 38.51 | 1:23.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Malin Jönsson | 1997 | 236 | 43.92 | 1:33.48 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
- | Caroline F. Jørgensen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 462 | 34.61 | 1:14.68 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Sara Nilsson | 1998 | 439 | 36.95 | 1:15.95 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Laura Weinreich | 1998 | 430 | 35.72 | 1:16.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 426 | 35.83 | 1:16.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Dahl | 1998 | 399 | 36.09 | 1:18.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 371 | 37.38 | 1:20.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Buchwald | 1998 | 345 | 38.57 | 1:22.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Bøjesen | 1999 | 309 | 39.47 | 1:25.37 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 308 | 40.49 | 1:25.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Emelina Ohlsson | 1999 | 303 | 41.38 | 1:25.98 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
11 | Emilie Høgsberg | 1999 | 292 | 40.32 | 1:27.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise Dellhede | 1999 | 286 | 41.14 | 1:27.60 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Nadia Hansen | 1999 | 286 | 41.22 | 1:27.67 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Bonnesen | 1999 | 280 | 43.57 | 1:28.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 272 | 42.88 | 1:29.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 257 | 43.18 | 1:30.83 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 251 | 43.58 | 1:31.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Caroline Bøcher | 1998 | 239 | 44.71 | 1:33.03 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 237 | 44.16 | 1:33.29 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
20 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 208 | 44.66 | 1:37.41 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Maria Pujan | 1999 | 197 | 47.06 | 1:39.26 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 195 | 47.88 | 1:39.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Andersen | 1999 | 179 | 47.49 | 1:42.38 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
24 | Julie Nielsen | 1999 | 152 | 49.04 | 1:48.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Camille Bøcher | 1999 | 93 | 1:01.51 | 2:07.60 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 382 | 37.22 | 1:19.55 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 361 | 38.42 | 1:21.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 301 | 41.07 | 1:26.19 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 292 | 39.74 | 1:27.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 276 | 41.67 | 1:28.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 262 | 42.35 | 1:30.23 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
7 | Caroline Bengtsson | 2000 | 255 | 42.97 | 1:31.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 253 | 43.53 | 1:31.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Line Refsgaard | 2000 | 249 | 45.34 | 1:31.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 243 | 43.90 | 1:32.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 236 | 44.10 | 1:33.42 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 228 | 46.28 | 1:34.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helena Berg Wenk | 2000 | 227 | 46.03 | 1:34.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 219 | 46.60 | 1:35.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | 197 | 45.59 | 1:39.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 194 | 47.16 | 1:39.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 184 | 47.15 | 1:41.47 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
18 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 175 | 49.99 | 1:43.18 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
19 | Mikkeline Mentz | 2001 | 159 | 53.36 | 1:46.57 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 154 | 51.52 | 1:47.69 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 152 | 50.23 | 1:48.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Camilla Andersen | 2001 | 151 | 54.17 | 1:48.51 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
23 | Mette S. Køhler | 2001 | 149 | 52.08 | 1:49.01 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
24 | Alberte Andersen | 2001 | 147 | 54.21 | 1:49.43 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Marie Palmqvist | 2000 | 145 | 53.32 | 1:49.99 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Nicoline Fejer | 2001 | 143 | 52.45 | 1:50.49 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
27 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 141 | 51.36 | 1:51.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 134 | 50.00 | 1:52.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Line Strandby | 2001 | 134 | 55.47 | 1:52.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 126 | 53.17 | 1:55.12 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Frederikke Søeborg | 2001 | 121 | 57.25 | 1:56.85 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
32 | Victoria Kappel | 2000 | 119 | 57.29 | 1:57.38 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 110 | 53.40 | 2:00.36 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 202 | 45.98 | 1:38.33 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Kristhine Andersen | 2002 | 130 | 52.63 | 1:54.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 124 | 59.92 | 1:55.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Lærke Knak | 2002 | 117 | 59.08 | 1:58.09 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Marie Johnbeck | 2002 | 103 | 1:02.24 | 2:03.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Laura Zilstorff | 2002 | 101 | 57.38 | 2:04.09 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 89 | 59.93 | 2:09.09 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
8 | Mathilde Haenschke | 2002 | 86 | 1:01.94 | 2:10.63 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 79 | 1:05.46 | 2:14.29 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Svensson | 1992 | 602 | 28.23 | 1:00.12 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Markus Olsson | 1991 | 565 | 27.67 | 1:01.39 | |||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Fredrik Hansen | 1992 | 464 | 30.31 | 1:05.57 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 398 | 33.25 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mikkel Borup | 1992 | 296 | 35.28 | 1:16.20 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Hjelm | 1994 | 554 | 28.29 | 1:01.79 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Martin Svensson | 1994 | 499 | 29.23 | 1:04.00 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | 480 | 29.47 | 1:04.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 479 | 30.05 | 1:04.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Karim Møller | 1994 | 473 | 29.71 | 1:05.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | 462 | 30.27 | 1:05.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Simon Boman | 1994 | 444 | 31.25 | 1:06.52 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
8 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 398 | 29.99 | 1:09.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Magnus Andersen | 1995 | 386 | 31.35 | 1:09.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Kristian Jensen | 1994 | 379 | 33.89 | 1:10.16 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Marco Kirketerp | 1995 | 375 | 32.85 | 1:10.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emil R. Petersen | 1995 | 333 | 34.58 | 1:13.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | 448 | 30.35 | 1:06.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 421 | 32.07 | 1:07.72 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 393 | 32.80 | 1:09.30 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 353 | 34.34 | 1:11.82 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 348 | 34.60 | 1:12.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 330 | 36.01 | 1:13.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Elias Offersen | 1996 | 323 | 34.50 | 1:14.00 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 296 | 37.01 | 1:16.20 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Rasmussen | 1997 | 291 | 35.92 | 1:16.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 287 | 36.58 | 1:16.98 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | 276 | 36.73 | 1:17.96 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
12 | Benjamin Kâhler | 1997 | 228 | 37.72 | 1:23.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Toft | 1998 | 320 | 35.86 | 1:14.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 291 | 36.85 | 1:16.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marko Vasilijevic | 1999 | 282 | 36.19 | 1:17.45 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Julius Ekstrand | 1998 | 277 | 39.78 | 1:17.90 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 261 | 37.75 | 1:19.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 247 | 36.30 | 1:20.93 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 245 | 38.11 | 1:21.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | 227 | 39.37 | 1:23.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mikkel Halby | 1999 | 218 | 39.94 | 1:24.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 207 | 42.01 | 1:25.75 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Friland | 1999 | 204 | 41.58 | 1:26.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Alexander Dahlén | 1999 | 202 | 40.14 | 1:26.53 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
13 | Lukas Mittelberger | 1998 | 201 | 38.61 | 1:26.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Joakim Palmqvist | 1999 | 193 | 41.32 | 1:27.84 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Roy Hangård | 1999 | 188 | 41.81 | 1:28.56 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
16 | Klaus Bromberg | 1998 | 175 | 41.63 | 1:30.67 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Mikkelsen | 1998 | 175 | 43.90 | 1:30.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 171 | 42.89 | 1:31.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Martin Stengelshøj | 1999 | 161 | 44.42 | 1:33.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jakob Larsen | 1999 | 153 | 44.42 | 1:34.90 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Henriksen | 1999 | 147 | 42.70 | 1:36.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Robin Olufsen | 1998 | 145 | 46.73 | 1:36.66 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Daniel Dahlén | 1999 | 131 | 49.24 | 1:39.99 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
24 | Andreas Foverskov | 1999 | 129 | 52.44 | 1:40.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederik Danielsen | 1998 | 126 | 47.77 | 1:41.23 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Larsen | 1999 | 115 | 49.64 | 1:44.25 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 95 | 51.78 | 1:51.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Gustav Notkin | 1999 | 86 | 51.38 | 1:55.01 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DSQ | Ingen berøring v/50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Niklas Kaas Olsen | 1999 | DSQ | afslut på mave v/50 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Phillip Riis | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 258 | 37.52 | 1:19.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 200 | 40.42 | 1:26.86 | |||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 199 | 41.64 | 1:27.01 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 167 | 43.17 | 1:32.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 165 | 44.71 | 1:32.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | 163 | 45.08 | 1:32.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jonas Andersen | 2001 | 146 | 45.67 | 1:36.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Magnus Nygaard | 2000 | 137 | 48.17 | 1:38.53 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 133 | 48.04 | 1:39.51 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
10 | Mikael Jakobsen | 2000 | 120 | 48.14 | 1:42.82 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
11 | Daniel Johansen | 2000 | 115 | 49.17 | 1:44.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 113 | 49.11 | 1:44.90 | |||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
13 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 112 | 51.12 | 1:45.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | William W. Kofoed | 2001 | 91 | 54.46 | 1:53.01 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johan Theis Møller | 2000 | 90 | 56.25 | 1:53.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Rasmus Schrøder | 2000 | 88 | 56.16 | 1:54.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 84 | 50.67 | 1:56.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Demir Kaan Er | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/50 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | DSQ | Crawl v/start | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Enghave | 2002 | 131 | 47.54 | 1:39.93 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Tobias Enghave | 2002 | 65 | 59.31 | 2:06.19 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 62 | 1:00.69 | 2:07.98 | |||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
- | David Arneskov | 2002 | DSQ | en hånd i vend v/75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 41, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Hvid Edill | 1995 | 546 | 31.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 542 | 31.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Carina Christiansen | 1995 | 436 | 33.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Isabella Plaza | 1994 | 407 | 34.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Line Jensen | 1993 | 372 | 35.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 588 | 30.67 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
2 | Rikke Voss | 1997 | 438 | 33.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Emma Vanggård | 1996 | 419 | 34.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Henriette Stuhr | 1996 | 408 | 34.66 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | 394 | 35.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Majbrit Rosin | 1996 | 377 | 35.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sara Jensen | 1996 | 369 | 35.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Nanna Johansen | 1996 | 336 | 36.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 314 | 37.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 312 | 37.90 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Palmø | 1997 | 309 | 38.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simone Juul Hallig | 1997 | 307 | 38.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Okkels | 1996 | 306 | 38.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sandie Lorentzen | 1997 | 239 | 41.42 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Sophia Skou | 1997 | 162 | 47.18 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline F. Jørgensen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Moa Cronsjö | 1998 | 415 | 34.46 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 329 | 37.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 326 | 37.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 326 | 37.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | 310 | 37.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 279 | 39.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 274 | 39.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Høgsberg | 1999 | 233 | 41.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maria Kirk | 1998 | 187 | 44.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Høgh | 1999 | 151 | 48.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | 141 | 49.35 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Nielsen | 1999 | 103 | 54.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 311 | 37.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 298 | 38.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 235 | 41.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Alma Esbensen | 2000 | 196 | 44.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 194 | 44.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Emilie Larsen | 2001 | 191 | 44.66 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | 190 | 44.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 182 | 45.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Jensen | 2000 | 181 | 45.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Freja Schmidt | 2001 | 178 | 45.71 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 176 | 45.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederikke Jensen | 2000 | 162 | 47.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 156 | 47.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 138 | 49.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Line Strandby | 2001 | 129 | 50.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Mikkeline Mentz | 2001 | 127 | 51.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Bonde | 2000 | 115 | 52.83 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Victoria Kappel | 2000 | 114 | 53.00 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Wrist Jensen | 2000 | 80 | 59.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Alberte Andersen | 2001 | 79 | 59.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christina Christensen | 2001 | 75 | 1:01.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Silke Mehr | 2000 | 67 | 1:03.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Katrine Hoffmann Sørensen | 2000 | 60 | 1:05.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | 145 | 48.93 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 134 | 50.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 129 | 50.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Kristhine Andersen | 2002 | 126 | 51.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | 99 | 55.49 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
6 | Caroline Bendtsen | 2002 | 88 | 57.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 83 | 58.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 79 | 59.96 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
9 | Esther Hek Hansen | 2004 | 78 | 1:00.15 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
10 | Astrid Østberg | 2002 | 74 | 1:01.29 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
11 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | 69 | 1:02.66 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
12 | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | 68 | 1:02.85 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
13 | Mathilde Beckmann | 2003 | 61 | 1:05.33 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 oktober 2011 |
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 570 | 27.27 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
2 | Markus Olsson | 1991 | 552 | 27.57 | ||||||
Simklubben Hajen | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 524 | 28.04 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Møhl | 1994 | 431 | 29.94 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
2 | Martin Dolang | 1994 | 404 | 30.59 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 386 | 31.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Christoffer Back Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Hjeresen | 1995 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | 346 | 32.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Hansen | 1997 | 303 | 33.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | 289 | 34.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Johnsen | 1997 | 260 | 35.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 256 | 35.63 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | 247 | 36.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 200 | 38.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Horsfeldt A Grøm | 1997 | 191 | 39.24 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Danielsen | 1997 | 147 | 42.84 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marko Vasilijevic | 1999 | 252 | 35.79 | ||||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 218 | 37.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 190 | 39.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Joakim Palmqvist | 1999 | 178 | 40.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Phillip Riis | 1998 | 176 | 40.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 172 | 40.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mikkel Halby | 1999 | 170 | 40.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Boots | 1998 | 167 | 41.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 159 | 41.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Henriksen | 1999 | 153 | 42.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Martin Stengelshøj | 1999 | 152 | 42.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Peter Kristensen | 1999 | 129 | 44.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Bagge Larsen | 1999 | 129 | 44.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | 105 | 47.92 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian N. Villadsen | 1998 | 103 | 48.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Andreas Foverskov | 1999 | 101 | 48.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristian Kirk | 1999 | 101 | 48.63 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gustav Notkin | 1999 | 90 | 50.37 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Søren Hald Olsen | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/25 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 159 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 141 | 43.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | 116 | 46.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Pedersen | 2000 | 84 | 51.55 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 82 | 51.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sebastian Carl Nordlys | 2001 | 79 | 52.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Frederik Mikkelsen | 2001 | 78 | 52.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | 72 | 54.31 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
9 | Lukas Adeler | 2001 | 64 | 56.59 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Rasmus Schrøder | 2000 | 62 | 57.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Adam Ussingkær | 2001 | 50 | 1:01.39 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Arneskov | 2002 | 97 | 49.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 65 | 56.21 | ||||||
GTI (Ishøj Svømme Klub) | ||||||||||
3 | Casper Koch | 2002 | 60 | 57.72 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
4 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 55 | 59.32 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
5 | Marius Bugge | 2003 | 52 | 1:00.43 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
6 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 43 | 1:04.37 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
7 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 23 | 1:19.07 | ||||||
GTI (Greve Svømmeklub) | ||||||||||
- | Simon Viekær Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
- | Jonas Ammonsen | 2002 | DSQ | Ingen berøring v/25 | ||||||
GTI (Tune IF) | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:05 |