Results for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.38 | 1:16.72 | 2:03.98 | 2:39.49 | |||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | 1:17.30 | 2:05.68 | 2:40.73 | |||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.54 | 1:15.81 | 2:06.40 | 2:42.84 | |||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.64 | 1:19.17 | 2:07.29 | 2:43.14 | |||
5 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 39.43 | 1:23.99 | 2:13.37 | 2:50.60 | |||
6 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.41 | 1:24.97 | 2:12.03 | 2:51.89 | |||
7 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.05 | 1:24.08 | 2:12.92 | 2:52.64 | |||
8 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.12 | 1:24.09 | 2:14.96 | 2:53.88 | |||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.52 | 1:23.40 | 2:14.99 | 2:54.72 | |||
10 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.52 | 1:25.92 | 2:20.26 | 2:57.33 | |||
11 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.80 | 1:28.23 | 2:18.75 | 2:58.09 | |||
12 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.06 | 1:31.43 | 2:21.19 | 2:59.91 | |||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.89 | 1:25.54 | 2:20.27 | 3:00.46 | |||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.88 | 1:31.76 | 2:26.90 | 3:08.14 | |||
- | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | slut.ryg.p.m.v100m | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.84 | 1:19.74 | 2:08.61 | 2:47.85 | |||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.77 | 1:20.61 | 2:12.26 | 2:50.18 | |||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.78 | 1:22.60 | 2:14.26 | 2:51.83 | |||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 37.23 | 1:22.41 | 2:14.86 | 2:53.64 | |||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.96 | 1:26.24 | 2:19.12 | 2:59.22 | |||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.47 | 1:25.66 | 2:19.48 | 3:01.93 | |||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.26 | 1:27.13 | 2:22.05 | 3:01.96 | |||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.68 | 1:32.28 | 2:22.95 | 3:01.96 | |||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.51 | 1:28.15 | 2:20.63 | 3:02.95 | |||
10 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.21 | 1:28.64 | 2:22.94 | 3:03.13 | |||
11 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.66 | 1:26.31 | 2:26.00 | 3:04.25 | |||
12 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 40.84 | 1:29.27 | 2:22.61 | 3:04.32 | |||
13 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 41.89 | 1:31.15 | 2:22.76 | 3:04.40 | |||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 43.03 | 1:30.74 | 2:22.79 | 3:05.00 | |||
15 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.96 | 1:32.23 | 2:25.80 | 3:06.75 | |||
16 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.67 | 1:30.98 | 2:26.31 | 3:08.46 | |||
17 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:36.24 | 2:26.03 | 3:09.61 | ||||
18 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 41.34 | 1:31.06 | 2:29.23 | 3:10.23 | |||
19 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.73 | 1:29.31 | 2:25.56 | 3:10.43 | |||
20 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.25 | 1:30.34 | 2:28.97 | 3:11.92 | |||
21 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.22 | 1:34.25 | 2:27.89 | 3:11.97 | |||
22 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.24 | 1:36.69 | 2:29.35 | 3:11.98 | |||
23 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.08 | 1:34.86 | 2:30.36 | 3:12.13 | |||
24 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.71 | 1:32.95 | 2:30.17 | 3:12.24 | |||
25 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.93 | 1:40.50 | 2:33.84 | 3:12.31 | |||
26 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 43.71 | 1:30.63 | 2:29.76 | 3:12.41 | |||
27 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.10 | 1:36.21 | 2:32.93 | 3:14.28 | |||
28 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.49 | 1:33.67 | 2:31.86 | 3:14.74 | |||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 44.52 | 1:33.86 | 2:31.98 | 3:15.60 | |||
30 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 46.65 | 1:38.42 | 2:33.31 | 3:16.31 | |||
31 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 46.30 | 1:40.05 | 2:31.60 | 3:16.41 | |||
32 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:34.23 | 2:32.65 | 3:16.44 | |||
33 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.67 | 1:34.22 | 2:32.64 | 3:16.72 | |||
34 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.00 | 1:36.30 | 2:32.84 | 3:17.55 | |||
35 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 46.98 | 1:37.97 | 2:35.40 | 3:17.87 | |||
35 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.31 | 1:34.18 | 2:36.58 | 3:17.87 | |||
37 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 49.98 | 1:41.41 | 2:35.67 | 3:19.23 | |||
38 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.64 | 1:38.03 | 2:36.58 | 3:21.46 | |||
39 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | 1:34.18 | 2:36.84 | 3:22.02 | |||
40 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.50 | 1:36.70 | 2:36.85 | 3:22.33 | |||
- | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |