Results for Nordic Open Masters 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Session II
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordic Open Masters 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | USG & Danish Swimming Federation | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 80 - 84 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Allan Andersson | 1929 | Simklubben Ran | 48.55 | 1:51.47 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 70 - 74 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauri Malk | 1937 | Cetus | 35.81 | 1:15.69 | |||||
2 | Hasse Lindstrom | 1937 | Simklubben Neptun | 38.37 | 1:19.85 | |||||
3 | Otto Christensen | 1938 | Vordingborg Svømme Klub | 46.15 | 1:34.67 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 65 - 69 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bosse Ljungberg | 1945 | Hellas Simklubb | 34.00 | 1:10.04 | |||||
2 | Jørn Lorich | 1946 | Allerød Svømmeklub | 36.93 | 1:16.85 | |||||
3 | Bo Toresäter | 1944 | Simklubben Elfsborg | 36.41 | 1:17.77 | |||||
4 | Karl-Erik Malmberg | 1945 | Helsingin Uimarit | 43.51 | 1:33.30 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 60 - 64 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leonard Bielicz | 1951 | Göteborg Sim | 28.29 | 59.47 | |||||
2 | Ulf Gabrielsson | 1948 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.39 | 1:05.07 | |||||
3 | Kent Hamberg | 1951 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.20 | 1:07.24 | |||||
4 | Eric Brandelius | 1949 | Västerås Simsällskap | 36.65 | 1:14.52 | |||||
5 | Rafik Neuman | 1948 | S.C.Pingviinit | 37.25 | 1:19.64 | |||||
6 | Matti Väätänen | 1947 | Cetus | 46.19 | 1:35.05 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 55 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frank Carstensen | 1955 | Masters Sørlandet | 20.84 | 1:07.69 | |||||
2 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 33.26 | 1:10.47 | |||||
3 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 32.76 | 1:10.83 | |||||
4 | Lasse Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | 35.59 | 1:15.86 | |||||
5 | Markku Nousiainen | 1954 | Keravan Uimarit | 46.33 | 1:37.63 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 50 - 54 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Haglund | 1961 | Turebergs Simklubb | 27.12 | 56.66 | |||||
2 | Konstantin Bublikov | 1959 | Neva Stars | 28.47 | 57.99 | |||||
3 | Jens Bro Holmen | 1961 | Aalborg Svømmeklub | 29.48 | 1:01.64 | |||||
4 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 28.81 | 1:02.37 | |||||
5 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 29.93 | 1:02.75 | |||||
6 | Jörgen Tisell | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.23 | 1:04.31 | |||||
7 | Ahti Uusivuori | 1960 | Cetus | 31.27 | 1:05.74 | |||||
8 | Bosse Fogelberg | 1957 | Hellas Simklubb | 32.90 | 1:07.01 | |||||
9 | Jens Kjærum | 1957 | Roskilde Svømning | 34.97 | 1:12.31 | |||||
10 | Lars Peder Haahr | 1959 | Birkerød Svømmeklub | 39.00 | 1:19.98 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 45 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Jangvall | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.75 | 56.61 | |||||
2 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 27.87 | 57.75 | |||||
3 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.34 | 1:03.41 | |||||
4 | Tomas Hägg | 1964 | Skuru Idrottsklubb | 30.10 | 1:03.84 | |||||
5 | Marko Lysmä | 1965 | Cetus | 30.96 | 1:05.07 | |||||
6 | Jens Sørensen | 1963 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 30.44 | 1:05.27 | |||||
7 | Mauri Samuel Kanto | 1963 | Kauhajoen Karhu | 31.61 | 1:05.58 | |||||
8 | Niclas Renman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 31.51 | 1:05.90 | |||||
9 | Ulrik Schäfer | 1962 | Birkerød Svømmeklub | 32.58 | 1:08.23 | |||||
10 | Gerhard Deneken | 1963 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.66 | 1:09.95 | |||||
11 | Luca Mancosu | 1966 | Cilo Srl Ssd | 35.22 | 1:11.15 | |||||
12 | Matthew Blurton | 1964 | Agfs Svømmeafdeling | 36.39 | 1:18.33 | |||||
- | Jan Andersen | 1966 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 40 - 44 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roger Andrée | 1971 | Trollhättans Simsällskap | 28.80 | 58.80 | |||||
2 | Torben Børsting | 1968 | Vejen Svømmeklub | 28.23 | 59.27 | |||||
3 | Martin F Carlsen | 1967 | GI-40 Hermes | 28.59 | 59.69 | |||||
4 | Jarkko Tapani Myllymäki | 1970 | Tuusulan Uimaseura | 28.93 | 1:00.62 | |||||
5 | Michael Schacht | 1967 | Hørsholm Svømmeforening | 29.15 | 1:00.67 | |||||
6 | Mika Meller | 1967 | Tuusulan Uimaseura | 29.04 | 1:01.56 | |||||
7 | Jens Aage Pedersen | 1969 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 29.99 | 1:02.66 | |||||
8 | Henrik Green | 1970 | Agfs Svømmeafdeling | 29.70 | 1:04.28 | |||||
9 | Martin Pock | 1971 | U.S.G | 31.83 | 1:06.55 | |||||
10 | Peter Conrad Holgersen | 1967 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 31.96 | 1:07.00 | |||||
11 | Andrea Sironi | 1968 | Cilo Srl Ssd | 34.49 | 1:12.86 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 35 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Winkler Pettersson | 1974 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.12 | 58.33 | |||||
2 | Frederik Bille | 1973 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 28.61 | 59.30 | |||||
3 | Mads Gjerløv | 1972 | Birkerød Svømmeklub | 28.31 | 59.63 | |||||
4 | Martin Andersen | 1975 | Ringsted Svømme Klub | 29.14 | 1:01.18 | |||||
5 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 29.01 | 1:01.51 | |||||
6 | Thomas Hansen | 1975 | Odense Svømme Klub | 29.64 | 1:02.01 | |||||
7 | Jannick Ajslev | 1974 | Allerød Svømmeklub | 28.86 | 1:02.05 | |||||
8 | Ossi Ilveskoski | 1976 | Cetus | 30.92 | 1:03.62 | |||||
9 | Robert Sam Berg | 1972 | Nyköpings Simsällskap | 30.33 | 1:03.84 | |||||
10 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømme Klub | 31.18 | 1:04.86 | |||||
11 | Karsten Taylor | 1974 | Allerød Svømmeklub | 32.25 | 1:10.59 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 30 - 34 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Birkerød Svømmeklub | 24.75 | 51.75 | |||||
2 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 27.19 | 56.16 | |||||
3 | Johan Bergendorff | 1978 | U.S.G | 27.12 | 56.23 | |||||
4 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 28.52 | 58.70 | |||||
5 | Aleks Danmark | 1977 | Aalborg Svømmeklub | 28.58 | 59.66 | |||||
6 | Pontus Mark | 1978 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.81 | 1:00.65 | |||||
7 | Kristian Nissen | 1981 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.62 | 1:02.91 | |||||
8 | Erik Molander | 1979 | Hellas Simklubb | 32.10 | 1:04.83 | |||||
9 | Bjarke Dalslet | 1979 | U.S.G | 31.47 | 1:06.80 | |||||
- | John Erik Lindström | 1978 | Usa | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 25 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Overbeck Petersen | 1983 | U.S.G | 26.24 | 53.06 | |||||
2 | Göran Eriksson | 1986 | Simklubben Triton | 27.35 | 55.86 | |||||
3 | Tim Olsen | 1986 | U.S.G | 27.21 | 58.26 | |||||
4 | Martin Hansen | 1984 | Aalborg Svømmeklub | 28.46 | 1:00.87 | |||||
5 | Caspar Anker Storr | 1982 | Agfs Svømmeafdeling | 30.00 | 1:01.42 | |||||
Løb 13, 100m Free, Men, Finaler 20 - 24 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Korsholt | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 26.24 | 55.83 | |||||
2 | Christer Koch Kvam | 1990 | Øvre Eiker Svømmeklubb | 27.39 | 59.05 | |||||
3 | Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 27.70 | 59.79 | |||||
4 | Niels Jessen-Hansen | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 29.21 | 1:02.86 | |||||
- | Jens Petter Loe | 1989 | Øvre Eiker Svømmeklubb | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:50 |