2020-07-10   07:23:36
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Open Masters 2011

Below are all results from the competition shown by session.

Session I

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Nordic Open Masters 2011    Udskriftsdato  30 september 2011   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:13   
  Arrangør  USG & Danish Swimming Federation         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 80 - 84 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Monica Ullmann  1928  Lillehammer Svømmeklubb    1:10.39  2:29.37  3:50.92    5:03.73   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 70 - 74 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Heli Paalosalo  1938  Porin Uimaseura    50.17  1:48.33  2:46.30    3:39.65   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 65 - 69 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    40.05  1:25.53  2:11.77    2:55.68   
Randi Larsen  1946  Drammen Svømmeklubb    42.38  1:30.75  2:20.56    3:07.81   
Pirkko Helena Siikarla  1946  Porin Uimaseura    49.01  1:47.08  2:47.59    3:42.52   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 55 - 59 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G    42.94  1:31.04  2:19.26    3:02.16   
Kaarina Markkula  1952  Cetus    40.98  1:28.84  2:18.32    3:08.27   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 50 - 54 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Birgitta Appelfeldt Thylw  1957  Blå Sim&Hoppklubb    35.32  1:15.58  1:58.31    2:39.78   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap    41.48  1:28.90  2:17.88    3:02.11   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    41.82  1:28.48  2:17.11    3:04.78   
Else Møller  1958  GI-40 Hermes    43.25  1:32.40  2:23.03    3:15.92   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 45 - 49 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS    32.76  1:10.37  1:50.04    2:30.12   
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS    33.89  1:12.02  1:51.45    2:30.40   
Aino Slej  1963  Aarhus Studenternes Svømmeafde    34.00  1:13.12  1:53.84    2:34.18   
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening    34.13  1:12.82  1:54.60    2:36.65   
Pia Vibe Petersen  1964  GI-40 Hermes    35.52  1:16.01  1:58.29    2:38.73   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap    39.66  1:24.38  2:07.70    2:50.22   
Sarah Buckley  1964  Fjolnir    37.74  1:20.70  2:06.26    2:51.33   
Margareth Timossi  1966  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.82  1:28.51  2:22.53    3:18.45   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 40 - 44 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Susanne Metzsch  1968  O.S.L.F.    31.57  1:05.78  1:40.36    2:14.74   
Birgit Raagaard  1969  Ringsted Svømme Klub    37.68  1:20.68  2:05.85    2:49.46   
Annah Helgadottir  1968  Fjolnir    40.73  1:29.53  2:21.45    3:11.78   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 35 - 39 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb    31.91  1:06.76  1:42.60    2:18.66   
Jaana Lattunen  1973  Cetus    40.58  1:28.76  2:19.02    3:07.15   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 30 - 34 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Dalgaard  1979  Agfs Svømmeafdeling    30.45  1:03.98  1:39.08    2:13.91   
Johanna Johansson  1978  Täby Sim    31.48  1:06.58  1:43.40    2:20.26   
Sidsel Homann  1978  Aarhus Studenternes Svømmeafde    33.66  1:12.95  1:55.45    2:38.41   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 25 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Louise Delani  1984  GI-40 Hermes    31.14  1:04.42  1:38.54    2:11.26   
Heidi Mikkelsen  1985  Herning Svømmeklub    31.47  1:05.69  1:40.18    2:12.98   
Mette Friis-Olsen  1985  U.S.G    31.61  1:06.09  1:41.25    2:16.44   
Lærke Dideriksen  1984  Farum Svømmeklub    32.49  1:07.89  1:43.99    2:19.55   
Rebecca Nilsen  1984  Lørenskog-Rælingen KK    33.56  1:10.05  1:47.23    2:24.36   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G    34.15  1:11.20  1:49.72    2:27.47   
Stine Lyngby  1982  Birkerød Svømmeklub    35.15  1:14.73  1:58.38    2:43.58   
                     
 
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 20 - 24 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Trine Salling Gudnitz  1987  U.S.G    32.07  1:06.21  1:41.38    2:16.34   
Heidi L. Thranum  1987  Aalborg Svømmeklub    32.20  1:06.85  1:42.24    2:17.32   
Ane Andersen  1990  Søllerød Svømmeklub SNIK    33.05  1:09.60  1:48.10    2:26.15   
Henriette S. Jørgensen  1989  Agfs Svømmeafdeling    33.10  1:10.07  1:48.79    2:27.13   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    34.81  1:13.60  1:53.25    2:30.79   
Tenna Olin  1991  U.S.G    35.57  1:15.25  1:55.62    2:35.93   
Josephine Ramirez-Hedblom  1990  Linköpings Allmänna SS    36.27  1:16.27  1:57.87    2:39.30   
Lea Bornstein  1989  Allerød Svømmeklub    37.57  1:21.26  2:05.81    2:48.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  30 september 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  20:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner