Resultater for Nordic Open Masters 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordic Open Masters 2011 | Udskriftsdato | 30 september 2011 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | USG & Danish Swimming Federation | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 70 - 74 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heli Paalosalo | 1938 | Porin Uimaseura | 49.78 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 65 - 69 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Harriet Bure | 1946 | Simklubben Nautilus | 40.95 | ||||||
2 | Annie Metzsch | 1945 | Odense Svømme Klub | 47.24 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 55 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Rhodin | 1955 | Luleå Simsällskap | 34.70 | ||||||
2 | Gina Berliner | 1956 | Växjö Simsällskap | 37.34 | ||||||
3 | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus | 41.66 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 50 - 54 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lotta Örne | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 41.86 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 45 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janne Urdal Thorstensen | 1966 | Masters Sørlandet | 30.48 | ||||||
2 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg-Falkenberg Sim | 30.71 | ||||||
3 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 30.84 | ||||||
4 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg-Falkenberg Sim | 32.51 | ||||||
5 | Sanne Juel | 1965 | Næstved IF | 32.75 | ||||||
6 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 33.17 | ||||||
7 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 34.13 | ||||||
8 | Sonja Haglund | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 39.41 | ||||||
- | Margareth Timossi | 1966 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 40 - 44 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Suhr | 1971 | Birkerød Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 33.34 | ||||||
3 | Annah Helgadottir | 1968 | Fjolnir | 47.37 | ||||||
- | Johanna Feldtman | 1970 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ulrika Feldtman | 1967 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 35 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Skou | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | ||||||
2 | Anna Lohmann | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.27 | ||||||
3 | Mia Jonsson | 1973 | Kristianstads SLS | 30.97 | ||||||
4 | Maria Lövberg | 1973 | Simklubben Triton | 34.66 | ||||||
5 | Pia Alexandersen | 1973 | Birkerød Svømmeklub | 36.70 | ||||||
6 | Mia Finnemann Schultz | 1972 | Allerød Svømmeklub | 39.57 | ||||||
7 | Jaana Lattunen | 1973 | Cetus | 40.95 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 30 - 34 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Friis | 1981 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | ||||||
2 | Madoka Christensen | 1977 | Vordingborg Svømme Klub | 32.50 | ||||||
3 | Kristina Vasiliauskaite | 1979 | Gentofte Svømme Klub | 32.52 | ||||||
4 | Sofia Borglin | 1981 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.73 | ||||||
5 | Isa Hennariika Pietilä | 1978 | Octopus Lohja | 37.95 | ||||||
- | Lise Føns | 1978 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 25 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | Herning Svømmeklub | 28.75 | ||||||
2 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.62 | ||||||
3 | Henriette S. Frederiksen | 1985 | U.S.G | 30.21 | ||||||
4 | Astrid Eliasen | 1986 | U.S.G | 30.57 | ||||||
5 | Frida Persson | 1986 | Simklubben Ran | 31.54 | ||||||
6 | Anja Bøjesen | 1986 | Næstved IF | 31.93 | ||||||
7 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 32.51 | ||||||
8 | Anne Hinsch | 1982 | Gentofte Svømme Klub | 32.99 | ||||||
9 | Jenni Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.63 | ||||||
10 | Hannah Gustafsson | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.45 | ||||||
11 | Pimmie Oesten | 1983 | U.S.G | 38.80 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly, Women, Finaler 20 - 24 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | GI-40 Hermes | 30.01 | ||||||
2 | Laura Vetter | 1989 | Hsg Uni Rostock | 34.75 | ||||||
3 | Amalie Esberg | 1987 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 34.80 | ||||||
4 | Tenna Olin | 1991 | U.S.G | 35.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 september 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:46 |