Results for Nordic Open Masters 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Nordic Open Masters 2011 |
|
Udskriftsdato |
30 september 2011 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
20:13 |
|
|
Arrangør |
USG & Danish Swimming Federation |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 80 - 84 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Monica Ullmann |
1928 |
Lillehammer Svømmeklubb |
|
1:10.39 |
2:29.37 |
3:50.92 |
|
5:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 70 - 74 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heli Paalosalo |
1938 |
Porin Uimaseura |
|
50.17 |
1:48.33 |
2:46.30 |
|
3:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 65 - 69 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
|
40.05 |
1:25.53 |
2:11.77 |
|
2:55.68 |
|
2 |
Randi Larsen |
1946 |
Drammen Svømmeklubb |
|
42.38 |
1:30.75 |
2:20.56 |
|
3:07.81 |
|
3 |
Pirkko Helena Siikarla |
1946 |
Porin Uimaseura |
|
49.01 |
1:47.08 |
2:47.59 |
|
3:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 55 - 59 år |
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 50 - 54 år |
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 45 - 49 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Norberg |
1963 |
Kristianstads SLS |
|
32.76 |
1:10.37 |
1:50.04 |
|
2:30.12 |
|
2 |
Karin Elmberg |
1965 |
Kristianstads SLS |
|
33.89 |
1:12.02 |
1:51.45 |
|
2:30.40 |
|
3 |
Aino Slej |
1963 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
34.00 |
1:13.12 |
1:53.84 |
|
2:34.18 |
|
4 |
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
34.13 |
1:12.82 |
1:54.60 |
|
2:36.65 |
|
5 |
Pia Vibe Petersen |
1964 |
GI-40 Hermes |
|
35.52 |
1:16.01 |
1:58.29 |
|
2:38.73 |
|
6 |
Sonja Haglund |
1966 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.66 |
1:24.38 |
2:07.70 |
|
2:50.22 |
|
7 |
Sarah Buckley |
1964 |
Fjolnir |
|
37.74 |
1:20.70 |
2:06.26 |
|
2:51.33 |
|
8 |
Margareth Timossi |
1966 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
41.82 |
1:28.51 |
2:22.53 |
|
3:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 40 - 44 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
O.S.L.F. |
|
31.57 |
1:05.78 |
1:40.36 |
|
2:14.74 |
|
2 |
Birgit Raagaard |
1969 |
Ringsted Svømme Klub |
|
37.68 |
1:20.68 |
2:05.85 |
|
2:49.46 |
|
3 |
Annah Helgadottir |
1968 |
Fjolnir |
|
40.73 |
1:29.53 |
2:21.45 |
|
3:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 35 - 39 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Lohmann |
1975 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.91 |
1:06.76 |
1:42.60 |
|
2:18.66 |
|
2 |
Jaana Lattunen |
1973 |
Cetus |
|
40.58 |
1:28.76 |
2:19.02 |
|
3:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 30 - 34 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Dalgaard |
1979 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
30.45 |
1:03.98 |
1:39.08 |
|
2:13.91 |
|
2 |
Johanna Johansson |
1978 |
Täby Sim |
|
31.48 |
1:06.58 |
1:43.40 |
|
2:20.26 |
|
3 |
Sidsel Homann |
1978 |
Aarhus Studenternes Svømmeafde |
|
33.66 |
1:12.95 |
1:55.45 |
|
2:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 25 - 29 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
GI-40 Hermes |
|
31.14 |
1:04.42 |
1:38.54 |
|
2:11.26 |
|
2 |
Heidi Mikkelsen |
1985 |
Herning Svømmeklub |
|
31.47 |
1:05.69 |
1:40.18 |
|
2:12.98 |
|
3 |
Mette Friis-Olsen |
1985 |
U.S.G |
|
31.61 |
1:06.09 |
1:41.25 |
|
2:16.44 |
|
4 |
Lærke Dideriksen |
1984 |
Farum Svømmeklub |
|
32.49 |
1:07.89 |
1:43.99 |
|
2:19.55 |
|
5 |
Rebecca Nilsen |
1984 |
Lørenskog-Rælingen KK |
|
33.56 |
1:10.05 |
1:47.23 |
|
2:24.36 |
|
6 |
Thea Sejr Hansen |
1984 |
U.S.G |
|
34.15 |
1:11.20 |
1:49.72 |
|
2:27.47 |
|
7 |
Stine Lyngby |
1982 |
Birkerød Svømmeklub |
|
35.15 |
1:14.73 |
1:58.38 |
|
2:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Free, Women, Finaler 20 - 24 år |
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
30 september 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
20:13 |
|