Tulokset Rollot 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 12 kesäkuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | Oulun uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 kesäkuu 2011 |
Laji 38, 50m Selkäuinti P11, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 293 | 36.20 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Jami Heinilä | 2000 | 277 | 36.90 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Antti Hakkarainen | 2000 | 233 | 39.07 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Santeri Hölttä | 2000 | 229 | 39.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Frans Kirjonen | 2000 | 220 | 39.82 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Henrik Kuhlefelt | 2000 | 204 | 40.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Jere Kekola | 2000 | 199 | 41.21 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
8 | Teemu Lehtonen | 2000 | 194 | 41.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Veeti Laukkanen | 2000 | 187 | 42.01 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Taneli Juutinen | 2000 | 178 | 42.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Mika Palovuori | 2000 | 177 | 42.82 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Onni Punkka | 2000 | 175 | 42.95 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jere Lotvonen | 2000 | 171 | 43.28 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Tatu Korhonen | 2000 | 160 | 44.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Tuomas Saraneva | 2000 | 160 | 44.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Joona Ruuskanen | 2000 | 159 | 44.35 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Leevi Lehti | 2000 | 159 | 44.35 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Joona Salminen | 2000 | 158 | 44.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Niki Karlsson | 2000 | 158 | 44.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Olli Aflecht | 2000 | 157 | 44.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 156 | 44.61 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Jakob Sievers | 2000 | 156 | 44.68 | ||||||
Koovee | ||||||||||
23 | Elias Ketoja | 2000 | 155 | 44.71 | ||||||
Koovee | ||||||||||
24 | Casper Karlsson | 2000 | 150 | 45.27 | ||||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
25 | Panu Patronen | 2000 | 145 | 45.71 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Roope Aro | 2000 | 143 | 45.93 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Kasper Määttä | 2000 | 141 | 46.24 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
28 | Niko Tikka | 2000 | 140 | 46.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Alexander Ahlgren | 2000 | 140 | 46.34 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
29 | Lauri Helin | 2000 | 140 | 46.34 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Joona Siren | 2000 | 137 | 46.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Lauri Jämsén | 2000 | 136 | 46.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 135 | 46.83 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
34 | Juho Alajääskö | 2000 | 135 | 46.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Otso Helstelä | 2000 | 134 | 47.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
36 | Lauri Törmä | 2000 | 133 | 47.05 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
37 | Tuomas Haataja | 2000 | 133 | 47.08 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Jasper Jokinen | 2000 | 131 | 47.29 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Eetu Isosuo | 2000 | 131 | 47.36 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Topias Nygård | 2000 | 131 | 47.38 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
41 | Jani Pölönen | 2000 | 129 | 47.56 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Topi Lukkarinen | 2000 | 128 | 47.75 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Veikko Romppainen | 2000 | 127 | 47.78 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
44 | Jussi Helvola | 2000 | 127 | 47.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Anton Heinonen | 2000 | 124 | 48.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Waltteri Tiitola | 2000 | 124 | 48.26 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
47 | Juha Jernvall | 2000 | 124 | 48.27 | ||||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
48 | Eetu Järvi | 2000 | 123 | 48.35 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
49 | Eero Ryhänen | 2000 | 121 | 48.55 | ||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
50 | Roope Ruohtula | 2000 | 121 | 48.56 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Eelis Soini | 2000 | 121 | 48.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | 118 | 49.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
53 | Lassi Grönroos | 2000 | 118 | 49.01 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
54 | Miko Järviö | 2000 | 113 | 49.67 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
55 | Henry Hatanpää | 2000 | 112 | 49.81 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
56 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 111 | 50.04 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
57 | Jussi Routila | 2000 | 109 | 50.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Arttu Heikkinen | 2000 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 12 kesäkuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 18:19 |