Resultater for Regionsmesterskab Årgangssvømmere - Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 28/10-2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Årgang - Nord 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Rundforbi Hallen |
Arrangør |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
747 |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
729 |
1:15.38 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
648 |
1:18.43 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
636 |
1:18.92 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
597 |
1:20.57 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
594 |
1:20.73 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
573 |
1:21.68 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
561 |
1:22.27 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.74 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
529 |
1:23.91 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
526 |
1:24.05 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
1:24.36 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
1:24.37 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Kunak |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
508 |
1:25.03 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
506 |
1:25.15 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
506 |
1:25.16 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
487 |
1:26.24 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
477 |
1:26.86 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
463 |
1:27.69 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
453 |
1:28.32 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.49 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
451 |
1:28.45 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
451 |
1:28.46 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
448 |
1:28.69 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
439 |
1:29.26 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
427 |
1:30.10 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.28 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
408 |
1:31.49 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.06 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Furesø Svømmeklub |
|
338 |
1:37.36 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
SICK |
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
- |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
807 |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
741 |
1:14.97 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
648 |
1:18.40 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
633 |
1:19.04 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
608 |
1:20.10 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
595 |
1:20.69 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
591 |
1:20.84 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
585 |
1:21.14 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
581 |
1:21.31 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
567 |
1:21.96 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
551 |
1:22.77 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
522 |
1:24.27 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
512 |
1:24.80 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
505 |
1:25.18 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
485 |
1:26.33 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
481 |
1:26.62 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Baggersgaard |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
480 |
1:26.68 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
445 |
1:28.86 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
439 |
1:29.26 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
426 |
1:30.15 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.35 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:30:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 15:28.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|