Resultat för Spar Nord Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag indledende
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | 109 | 56.08 | 1:55.45 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Ida Højsager | 2002 | 84 | 1:00.30 | 2:06.36 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 78 | 1:00.28 | 2:09.24 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 142 | 52.46 | 1:45.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Madison Guldborg | 2001 | 141 | 50.43 | 1:46.03 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 127 | 54.31 | 1:49.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 125 | 54.48 | 1:50.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Thilde Lund | 2001 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | 202 | 45.97 | 1:34.14 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 172 | 49.09 | 1:39.37 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Brix | 2000 | 118 | 54.84 | 1:52.59 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Larsen | 2000 | 113 | 55.40 | 1:54.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 104 | 56.91 | 1:57.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mie Maj Hansen | 2000 | 76 | 59.25 | 2:10.41 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nanna Rolle | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikoline Mathiesen | 2000 | DSQ | Sv. på mave | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jensen | 1999 | 247 | 43.97 | 1:27.97 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 212 | 46.11 | 1:32.56 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Camilla Buch | 1999 | 188 | 48.84 | 1:36.47 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Signe Stærmose | 1999 | 183 | 48.41 | 1:37.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 169 | 48.34 | 1:39.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Celina R. Wiis | 1999 | 164 | 48.78 | 1:40.94 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amalie Fisker | 1999 | 160 | 49.66 | 1:41.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Line Nielsen | 1999 | 153 | 50.32 | 1:43.16 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kille Bonde Hansen | 1999 | 126 | 52.44 | 1:50.19 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Line Christensen | 1999 | 125 | 1:50.56 | 1:50.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Amalie Müller Lindemann | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Sarah Louise Dam | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DSQ | Sv. på mave | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Nedergaard | 1999 | DSQ | Sv. på mave 50 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 398 | 37.50 | 1:15.10 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | 301 | 40.95 | 1:22.40 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Selina Dzafic | 1997 | 288 | 40.41 | 1:23.64 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 286 | 41.71 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Adna Dzafic | 1997 | 284 | 40.31 | 1:23.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Sarah Hjannung | 1997 | 276 | 40.84 | 1:24.79 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Ida Schmidt | 1997 | 240 | 43.16 | 1:28.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Pedersen | 1997 | 222 | 45.19 | 1:31.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Sarah Zysek | 1998 | 220 | 45.43 | 1:31.53 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Frauke Sognstrup | 1998 | 183 | 46.79 | 1:37.20 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 176 | 49.57 | 1:38.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Knudsen | 1997 | 162 | 49.14 | 1:41.38 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 156 | 48.65 | 1:42.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Schmidt | 1998 | 124 | 53.55 | 1:50.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Claudia Olsen | 1998 | 123 | 54.22 | 1:51.14 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Amanda Schjødt | 1998 | DSQ | Sv. på mave 75 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 460 | 35.21 | 1:11.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | 453 | 35.63 | 1:11.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 412 | 36.37 | 1:14.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 396 | 36.16 | 1:15.21 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 357 | 38.16 | 1:17.89 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 356 | 37.68 | 1:17.92 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | 354 | 37.91 | 1:18.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 313 | 39.23 | 1:21.34 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:49 |