Results for Spar Nord Cup 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag indledende
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 74 | 1:02.76 | 2:01.00 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 170 | 44.18 | 1:31.62 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 129 | 44.24 | 1:40.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jakob Grene | 2001 | 118 | 49.38 | 1:43.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonathan Klaris | 2001 | 74 | 57.97 | 2:00.74 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Martin H. Abel | 2001 | 69 | 57.11 | 2:03.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | DSQ | Afsl. ryg på maven | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Jørgensen | 2000 | 159 | 42.61 | 1:33.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Oliver Christensen | 2000 | 86 | 56.62 | 1:54.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Kristensen | 2000 | 49 | 1:03.48 | 2:18.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas H. Paulsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. bryst | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rares Oprescu | 1999 | 226 | 40.35 | 1:23.30 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 201 | 39.52 | 1:26.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 119 | 49.10 | 1:43.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 80 | 58.46 | 1:57.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 72 | 1:00.51 | 2:01.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 61 | 1:02.58 | 2:08.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Laurits Søborg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:11 |