Resultat för Spar Nord Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag indledende
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Bauer | 2002 | 114 | 53.07 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 84 | 58.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 79 | 59.93 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Højsager | 2002 | 79 | 59.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 47 | 1:11.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ida Abildgaard | 2002 | 47 | 1:11.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 145 | 48.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella S Ryser | 2001 | 137 | 49.91 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Iben Bak | 2001 | 121 | 51.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 118 | 52.46 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Anna Bliksted | 2001 | 114 | 53.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 92 | 56.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 71 | 1:02.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Tenna Knigge | 2001 | 70 | 1:02.28 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thilde Lund | 2001 | DNS | |||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | 211 | 43.17 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 174 | 46.01 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 151 | 48.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 125 | 51.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mette Brix | 2000 | 114 | 53.05 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Larsen | 2000 | 109 | 53.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Laura Mikkelsen | 2000 | 43 | 1:13.35 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie West | 2000 | DSQ | Sv. på mave ef. vend | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:42 |