Resultat för Spar Nord Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 152 | 43.58 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
2 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | 107 | 49.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma Kehlet | 2002 | 78 | 54.45 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Bauer | 2002 | 78 | 54.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Ida Højsager | 2002 | 77 | 54.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | 57 | 1:00.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 162 | 42.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Hvarre | 2001 | 153 | 43.46 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 132 | 45.67 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Tenna Knigge | 2001 | 59 | 59.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | 271 | 35.92 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 214 | 38.90 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie West | 2000 | 189 | 40.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mai Heilmann | 2000 | 185 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Julie Christensen | 2000 | 179 | 41.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Mette Brix | 2000 | 172 | 41.77 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 155 | 43.31 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | 146 | 44.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Line Larsen | 2000 | 131 | 45.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 131 | 45.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Laura Mikkelsen | 2000 | 111 | 48.39 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Maj Hansen | 2000 | 91 | 51.73 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Maya Palen Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 316 | 34.12 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 314 | 34.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Vicky Rohde | 1999 | 293 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 275 | 35.76 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | 266 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | 261 | 36.36 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Amalie Fisker | 1999 | 235 | 37.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Christina Christensen | 1999 | 227 | 38.12 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Line Nielsen | 1999 | 226 | 38.19 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Stærmose | 1999 | 221 | 38.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine E Carstensen | 1999 | 211 | 39.05 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Karoline Karlskov | 1999 | 209 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 192 | 40.28 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Frida Nedergaard | 1999 | 187 | 40.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 184 | 40.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Emma Larsson | 1999 | 184 | 40.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kathrine Bentin Riis | 1999 | 171 | 41.89 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
18 | Sarah Louise Dam | 1999 | 100 | 50.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Kirstine M. Pedersen | 1999 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Svarer | 1997 | 436 | 30.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Adna Dzafic | 1997 | 419 | 31.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Nejla Dzafic | 1997 | 409 | 31.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Katrine Larsen | 1997 | 408 | 31.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 401 | 31.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Selina Dzafic | 1997 | 381 | 32.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | 377 | 32.18 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Anna C. Lange | 1998 | 373 | 32.31 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1997 | 371 | 32.35 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | 353 | 32.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Katrine Kristensen | 1997 | 334 | 33.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frauke Sognstrup | 1998 | 290 | 35.13 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla B. Kristensen | 1997 | 285 | 35.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Schmidt | 1997 | 273 | 35.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Zysek | 1998 | 242 | 37.30 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Fie Mortensen | 1997 | 225 | 38.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Knudsen | 1997 | 213 | 38.95 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Laura Schmidt | 1998 | 201 | 39.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sørine M Gadegaard | 1998 | 197 | 39.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Elkjær | 1998 | 189 | 40.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Claudia Olsen | 1998 | 142 | 44.53 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Karin Vind Klemmensen | 1998 | 114 | 47.97 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Christensen | 1998 | 108 | 48.82 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Julie Martinussen | 1997 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Sigrid Mogensen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Line Pedersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 463 | 30.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maria Nielsen | 1996 | 457 | 30.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sara Mogensen | 1995 | 441 | 30.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Josephine Sørensen | 1996 | 419 | 31.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 396 | 31.67 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 376 | 32.22 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Malene Sandvang | 1995 | 358 | 32.75 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Nanna Kristensen | 1996 | 355 | 32.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Amalie Kjær Holler | 1996 | 343 | 33.21 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Simone Frandsen | 1995 | 320 | 34.00 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | 296 | 34.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Lea Juul Hakesberg | 1996 | 296 | 34.89 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 286 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Inge Buhrkall | 1996 | 239 | 37.45 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 |