Tulokset Spar Nord Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Ohrt | 2002 | 74 | 48.45 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 57 | 52.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Svarer | 2002 | 37 | 1:00.80 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | 196 | 34.94 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Jakob Grene | 2001 | 121 | 41.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 118 | 41.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Martin H. Abel | 2001 | 103 | 43.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonathan Klaris | 2001 | 94 | 44.61 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Benjamin Rohde | 2001 | 84 | 46.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | William Lolk | 2001 | 79 | 47.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Carl M Gadegaard | 2001 | 58 | 52.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 57 | 52.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 181 | 35.88 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Kasper Jørgensen | 2000 | 173 | 36.40 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | 135 | 39.57 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Andreas H. Paulsen | 2000 | 90 | 45.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 90 | 45.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Matthias Mikkelsen | 2000 | 77 | 47.65 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | 60 | 51.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 240 | 32.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rares Oprescu | 1999 | 226 | 33.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Stephan Sørensen | 1999 | 208 | 34.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laurits Søborg | 1999 | 151 | 38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 145 | 38.66 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 122 | 40.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 121 | 41.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 90 | 45.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | 75 | 48.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 57 | 52.67 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Thomas Frausing Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 334 | 29.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 329 | 29.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 294 | 30.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | 270 | 31.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 268 | 31.48 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | 266 | 31.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonathan Helsing | 1997 | 259 | 31.85 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Mads Due Kristensen | 1998 | 246 | 32.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Rewitz | 1997 | 244 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Anes Jahic | 1998 | 236 | 32.83 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Christoffer Nielsen | 1998 | 233 | 32.98 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Rimer | 1998 | 223 | 33.49 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Thor Brigsted | 1997 | 206 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 195 | 34.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Emrah Cengic | 1997 | 116 | 41.60 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Jensen | 1998 | 116 | 41.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 111 | 42.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Victor Melbye | 1998 | 97 | 44.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johannes Hjetmann | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 379 | 28.05 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | 375 | 28.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 372 | 28.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 361 | 28.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 355 | 28.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 345 | 28.93 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Happy Kuddi | 1996 | 322 | 29.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Chodkiewcz | 1996 | 300 | 30.34 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Ian Cumming | 1995 | 299 | 30.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Isak Gadegaard | 1996 | 279 | 31.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kristian V Rudebeck | 1996 | 271 | 31.36 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Mike Nielsen | 1995 | 271 | 31.37 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 267 | 31.54 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Joachim Helsing | 1995 | 260 | 31.80 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Michael Andersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 |