Resultater for Wadköpingsdoppet 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag den 24/9 Klockan 15.00 (Insim kl 13.30)
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2011 |
|
Utskriftsdatum |
24 september 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:25 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 september 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
12 |
463 |
33.25 |
1:08.82 |
1:45.18 |
|
2:21.53 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hampus Lovinge |
1998 |
11 |
458 |
35.00 |
1:11.36 |
1:46.88 |
|
2:22.04 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Nieminen |
1997 |
10 |
431 |
35.07 |
1:11.65 |
1:49.30 |
|
2:24.96 |
|
|
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Alexandersson |
1997 |
9 |
389 |
34.91 |
1:13.11 |
1:52.45 |
|
2:29.96 |
|
|
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskar Ehrnberg |
1997 |
8 |
385 |
34.88 |
1:12.27 |
1:51.25 |
|
2:30.58 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
7 |
370 |
36.46 |
1:14.99 |
1:55.23 |
|
2:32.59 |
|
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karl Zimmerman |
1998 |
6 |
359 |
35.34 |
1:14.34 |
1:54.83 |
|
2:34.12 |
|
|
Mölndals Allmänna Simsä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Magnus Ericsson |
1997 |
5 |
352 |
36.74 |
1:15.64 |
1:56.04 |
|
2:35.05 |
|
|
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alfred Lindén |
1997 |
4 |
351 |
36.49 |
1:16.06 |
1:56.57 |
|
2:35.25 |
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hannes Hjärne |
1997 |
3 |
349 |
35.29 |
1:14.32 |
1:55.19 |
|
2:35.48 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matthias Sandström-Karlss |
1998 |
2 |
325 |
39.06 |
1:19.03 |
2:00.67 |
|
2:39.22 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Axel Podéus |
1997 |
1 |
297 |
39.82 |
1:22.01 |
2:03.73 |
|
2:44.19 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jack Ekström |
1998 |
|
289 |
38.57 |
1:21.79 |
2:04.97 |
|
2:45.57 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pontus Staudinger |
1998 |
|
280 |
40.19 |
1:23.94 |
2:06.99 |
|
2:47.38 |
|
|
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Axel Widström |
1998 |
|
274 |
39.73 |
1:22.30 |
2:06.36 |
|
2:48.63 |
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ludvig Nyrén |
1997 |
|
257 |
41.25 |
1:24.57 |
2:09.31 |
|
2:52.33 |
|
|
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ognjen Blagojevic |
1997 |
|
255 |
40.67 |
1:24.17 |
2:08.28 |
|
2:52.71 |
|
|
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Gustav Ejdersund |
1998 |
|
249 |
39.74 |
1:26.27 |
2:12.26 |
|
2:54.15 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Filip Björkholm |
1998 |
|
244 |
42.54 |
1:27.92 |
2:12.68 |
|
2:55.36 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jonas Karlsson-Thell |
1998 |
|
236 |
42.32 |
1:28.09 |
2:14.35 |
|
2:57.18 |
|
|
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
William Brand-Larsson |
1998 |
|
220 |
42.87 |
1:28.81 |
2:16.09 |
|
3:01.52 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eldin Kadic |
1999 |
12 |
206 |
43.05 |
1:30.28 |
2:19.13 |
|
3:05.53 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Klingspor |
1999 |
11 |
205 |
41.45 |
1:29.51 |
2:18.07 |
|
3:05.68 |
|
|
Norrköpings Kappsimning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Johansson |
1999 |
10 |
196 |
45.50 |
1:33.94 |
2:23.06 |
|
3:08.65 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Harald Brobacke |
1999 |
9 |
195 |
44.01 |
1:33.02 |
2:21.98 |
|
3:08.80 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isak Brundin |
2000 |
8 |
169 |
46.65 |
1:37.62 |
2:28.99 |
|
3:18.23 |
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Ejlegård |
2000 |
7 |
162 |
47.96 |
1:40.37 |
2:31.66 |
|
3:20.72 |
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
24 september 2011 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:25 |
|