Resultater for A6 Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup 2011 | Udskriftsdato | 30 april 2011 | |||
Stævne by | Jyliinge | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 april 2011 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Det er slut med kedelige badedragter! Køb FUNKITA på |
www.startspring.dk fra midten af maj |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | A6 | 31.33 | 1:07.80 | |||||
2 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | A6 | 32.95 | 1:12.74 | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Det er slut med kedelige badedragter! Køb FUNKITA på |
www.startspring.dk fra midten af maj |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | A6 | 33.04 | 1:10.28 | |||||
2 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.30 | 1:10.77 | |||||
3 | Belinda Ervolder | 1995 | A6 | 33.39 | 1:11.43 | |||||
4 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:11.84 | |||||
5 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.55 | 1:12.91 | |||||
6 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.56 | 1:15.86 | |||||
7 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.84 | 1:16.12 | |||||
8 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 39.75 | 1:26.61 | |||||
9 | Anna Jensen | 1995 | A6 | 38.97 | 1:27.13 | |||||
10 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 41.32 | 1:29.43 | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Det er slut med kedelige badedragter! Køb FUNKITA på |
www.startspring.dk fra midten af maj |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 32.91 | 1:12.15 | |||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.35 | 1:12.38 | |||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 34.00 | 1:13.43 | |||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.81 | 1:14.38 | |||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.36 | 1:16.75 | |||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 37.45 | 1:19.72 | |||||
7 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 37.56 | 1:20.19 | |||||
8 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.01 | 1:22.53 | |||||
9 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 44.78 | 1:33.51 | |||||
10 | Sarah Wohlert | 1998 | A6 | 45.30 | 1:34.12 | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Det er slut med kedelige badedragter! Køb FUNKITA på |
www.startspring.dk fra midten af maj |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 35.61 | 1:15.90 | |||||
2 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.61 | 1:21.07 | |||||
3 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.12 | 1:21.69 | |||||
4 | Mira Mass | 2000 | A6 | 44.62 | 1:29.79 | |||||
5 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 42.42 | 1:30.69 | |||||
6 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.98 | 1:31.05 | |||||
7 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 43.06 | 1:32.31 | |||||
8 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.58 | 1:33.50 | |||||
9 | My Weitling | 2000 | A6 | 44.31 | 1:34.33 | |||||
10 | Fie Hansen | 1999 | A6 | 44.12 | 1:34.38 | |||||
11 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | A6 | 46.26 | 1:36.43 | |||||
12 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.87 | 1:37.82 | |||||
13 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.42 | 1:38.31 | |||||
14 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.30 | 1:38.40 | |||||
15 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 48.49 | 1:39.06 | |||||
16 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.84 | 1:39.39 | |||||
17 | Sarah C. Meno | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.82 | 1:40.21 | |||||
18 | Sofie Krogsgaard | 1999 | A6 | 51.53 | 1:48.82 | |||||
19 | Natasha Magnus | 2000 | A6 | 53.73 | 1:50.05 | |||||
20 | Thea Rønne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.62 | 1:50.84 | |||||
21 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 54.53 | 1:54.40 | |||||
22 | Andrea Fejer | 2000 | A6 | 59.67 | 2:01.71 | |||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Det er slut med kedelige badedragter! Køb FUNKITA på |
www.startspring.dk fra midten af maj |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.68 | 1:36.14 | |||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 47.13 | 1:37.05 | |||||
3 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 48.08 | 1:44.58 | |||||
4 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | A6 | 49.00 | 1:49.24 | |||||
5 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | 59.00 | 1:56.42 | |||||
- | Julie Bojesen | 2001 | A6 | DSQ | flere flyben ovg bry | |||||
- | Rebecca Terp | 2002 | A6 | DSQ | afslut på mave v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 april 2011 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:14 |