Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.27 | ||||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.89 | ||||||
3 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 1:23.48 | ||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.59 | ||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:25.55 | ||||||
7 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.89 | ||||||
8 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:28.68 | ||||||
9 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.52 | ||||||
10 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.64 | ||||||
11 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.66 | ||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.87 | ||||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.77 | ||||||
14 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 1:31.88 | ||||||
15 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:33.75 | ||||||
16 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:33.78 | ||||||
17 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:34.80 | ||||||
18 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:37.83 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.90 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.52 | ||||||
3 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.25 | ||||||
4 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.49 | ||||||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:33.08 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.21 | ||||||
7 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:33.22 | ||||||
8 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.37 | ||||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:33.60 | ||||||
10 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.95 | ||||||
11 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:36.58 | ||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.05 | ||||||
13 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.09 | ||||||
14 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.18 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:38.58 | ||||||
16 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:39.20 | ||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.50 | ||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:39.60 | ||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:39.82 | ||||||
20 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.21 | ||||||
21 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.04 | ||||||
22 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:41.64 | ||||||
23 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.74 | ||||||
24 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
25 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.19 | ||||||
26 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:42.81 | ||||||
27 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.99 | ||||||
28 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:43.44 | ||||||
29 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.90 | ||||||
30 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:43.98 | ||||||
31 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:44.18 | ||||||
32 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:44.27 | ||||||
33 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:44.74 | ||||||
- | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | DSQ | svøm på ryg v.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |