Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.85 | ||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:40.38 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 2:44.38 | ||||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.90 | ||||||
5 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.20 | ||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:48.34 | ||||||
7 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.10 | ||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.08 | ||||||
9 | Josefine B. Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:54.92 | ||||||
10 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.58 | ||||||
11 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.90 | ||||||
12 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:56.50 | ||||||
13 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:56.87 | ||||||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:58.60 | ||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 3:01.96 | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:43.73 | ||||||
2 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:49.77 | ||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.71 | ||||||
4 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:53.34 | ||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:55.03 | ||||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:55.60 | ||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:57.51 | ||||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 2:57.78 | ||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:59.70 | ||||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:00.98 | ||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:04.49 | ||||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.57 | ||||||
13 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 3:05.71 | ||||||
14 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:05.83 | ||||||
15 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.95 | ||||||
16 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.19 | ||||||
17 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 3:06.61 | ||||||
18 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 3:07.49 | ||||||
19 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 3:08.89 | ||||||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.22 | ||||||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:11.02 | ||||||
22 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:11.87 | ||||||
23 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.90 | ||||||
24 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:12.02 | ||||||
25 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.23 | ||||||
26 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:13.12 | ||||||
27 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:13.81 | ||||||
28 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 3:13.84 | ||||||
29 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:15.10 | ||||||
30 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:15.53 | ||||||
31 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.75 | ||||||
32 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.19 | ||||||
33 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:16.86 | ||||||
34 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 3:16.99 | ||||||
35 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 3:17.04 | ||||||
36 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 3:17.47 | ||||||
37 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:18.14 | ||||||
38 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:18.59 | ||||||
39 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:21.64 | ||||||
40 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:22.88 | ||||||
41 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:22.94 | ||||||
42 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.34 | ||||||
43 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 3:26.82 | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | DSQ | cr.tag i bryst | |||||
- | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | DSQ | asym. ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |