Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.68 | ||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.95 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:14.15 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.53 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:18.41 | ||||||
7 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.51 | ||||||
8 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:18.74 | ||||||
9 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.42 | ||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:19.43 | ||||||
11 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.86 | ||||||
12 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.03 | ||||||
13 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.92 | ||||||
14 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:22.29 | ||||||
15 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.31 | ||||||
16 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.37 | ||||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.97 | ||||||
18 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:23.98 | ||||||
19 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:24.34 | ||||||
20 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:24.41 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.41 | ||||||
2 | Julia Jxnsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.25 | ||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.97 | ||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:20.85 | ||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:22.06 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.70 | ||||||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.06 | ||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.11 | ||||||
9 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 1:23.14 | ||||||
10 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.21 | ||||||
11 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:24.52 | ||||||
12 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
13 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:25.60 | ||||||
14 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:26.05 | ||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:26.19 | ||||||
16 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:26.45 | ||||||
17 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
18 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:27.34 | ||||||
19 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
20 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.11 | ||||||
21 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.31 | ||||||
22 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.34 | ||||||
23 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:28.74 | ||||||
24 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:29.09 | ||||||
25 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:29.14 | ||||||
26 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.15 | ||||||
27 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 1:29.19 | ||||||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.21 | ||||||
29 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.31 | ||||||
30 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.26 | ||||||
31 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.41 | ||||||
32 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.17 | ||||||
33 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.05 | ||||||
34 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:32.17 | ||||||
35 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:32.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |