Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 4:56.49 | ||||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 4:57.07 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 4:58.91 | ||||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:06.11 | ||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 5:15.85 | ||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:19.47 | ||||||
7 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:26.22 | ||||||
8 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 5:31.87 | ||||||
- | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:15.47 | ||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 5:19.48 | ||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 5:19.54 | ||||||
4 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:28.00 | ||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 5:28.58 | ||||||
6 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 5:48.10 | ||||||
7 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:48.87 | ||||||
8 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 5:50.52 | ||||||
9 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:51.77 | ||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 5:53.01 | ||||||
11 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 5:54.00 | ||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:58.88 | ||||||
13 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 6:00.47 | ||||||
14 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 6:05.21 | ||||||
15 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:06.90 | ||||||
16 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 6:07.99 | ||||||
17 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 6:11.72 | ||||||
18 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 6:14.50 | ||||||
19 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 6:17.16 | ||||||
20 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 6:21.73 | ||||||
21 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:23.48 | ||||||
22 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:25.62 | ||||||
23 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 6:25.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |