Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.95 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.60 | ||||||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.66 | ||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:17.24 | ||||||
5 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:17.66 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:18.04 | ||||||
7 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:18.57 | ||||||
8 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.24 | ||||||
9 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
10 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.04 | ||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.25 | ||||||
12 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:24.53 | ||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:25.07 | ||||||
14 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:25.80 | ||||||
15 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.09 | ||||||
16 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:26.96 | ||||||
17 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.02 | ||||||
18 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:28.23 | ||||||
19 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:28.24 | ||||||
20 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
21 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.06 | ||||||
22 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.11 | ||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.35 | ||||||
24 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.61 | ||||||
25 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.00 | ||||||
26 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:33.68 | ||||||
27 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.05 | ||||||
28 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.93 | ||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.19 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.50 | ||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:19.89 | ||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:20.22 | ||||||
5 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:23.16 | ||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:26.28 | ||||||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:26.57 | ||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:27.93 | ||||||
9 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.52 | ||||||
10 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:30.89 | ||||||
11 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.20 | ||||||
12 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.57 | ||||||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.75 | ||||||
14 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.00 | ||||||
15 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:33.52 | ||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:33.56 | ||||||
17 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.37 | ||||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:34.59 | ||||||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:35.33 | ||||||
20 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.54 | ||||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:35.80 | ||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 1:35.94 | ||||||
23 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.03 | ||||||
24 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.14 | ||||||
25 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 1:36.34 | ||||||
26 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.55 | ||||||
27 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:37.17 | ||||||
28 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:37.19 | ||||||
29 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:37.70 | ||||||
30 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:38.37 | ||||||
31 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 1:38.39 | ||||||
32 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:39.54 | ||||||
33 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:42.84 | ||||||
- | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |