Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Piger 1,1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.76 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.70 | 1:00.73 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 32.42 | 1:33.15 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 32.61 | 2:05.76 | |||||||
2 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 2:12.32 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 32.73 | 1:04.81 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 33.95 | 1:38.76 | |||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 33.56 | 2:12.32 | |||||||
3 | Silkeborg Piger | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:13.47 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Celia Erikstad | 1999 | 35.21 | 1:08.08 | |||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.07 | 1:41.15 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 32.32 | 2:13.47 | |||||||
4 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1999 | EliteSvøm Esbjerg | 2:13.60 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 34.61 | 1:06.18 | |||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 32.86 | 1:39.04 | |||||||
Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 34.56 | 2:13.60 | |||||||
5 | Piger Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:14.01 | ||||||
Anna Hertzog | 1999 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Sofie Hald | 1999 | 33.60 | 1:07.19 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 34.51 | 1:41.70 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 32.31 | 2:14.01 | |||||||
6 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:17.40 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Trine Guldberg | 1999 | 34.99 | 1:07.45 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 33.15 | 1:40.60 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 36.80 | 2:17.40 | |||||||
7 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:18.05 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 37.64 | 1:11.07 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 31.20 | 1:42.27 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 35.78 | 2:18.05 | |||||||
8 | Nyborg Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:18.46 | ||||||
Anida Danovic | 2000 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 29.64 | 1:05.82 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 39.21 | 1:45.03 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 33.43 | 2:18.46 | |||||||
9 | Pige 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:19.44 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Marie Abildgaard | 1999 | 39.71 | 1:13.72 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 34.40 | 1:48.12 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 31.32 | 2:19.44 | |||||||
10 | As 1 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.92 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.10 | 37.10 | |||||||
Lisa Schøn | 1999 | 34.36 | 1:11.46 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 35.71 | 1:47.17 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 33.75 | 2:20.92 | |||||||
11 | Hei Piger | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:21.60 | ||||||
Frida Vedel | 1999 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Asta Hermansen | 1999 | 36.21 | 1:12.34 | |||||||
Julie Uldall Larsen | 1999 | 36.48 | 1:48.82 | |||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 32.78 | 2:21.60 | |||||||
12 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:21.98 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 38.64 | 1:12.75 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 33.51 | 1:46.26 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 35.72 | 2:21.98 | |||||||
13 | Ihf Ihf | 0 | IHF Svømning | 2:22.10 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Signe Tramm | 1999 | 34.63 | 1:09.21 | |||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 36.21 | 1:45.42 | |||||||
Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 36.68 | 2:22.10 | |||||||
14 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | 2:23.06 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 36.00 | 1:11.27 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 36.06 | 1:47.33 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 35.73 | 2:23.06 | |||||||
15 | Odder Piger | 1999 | Odder IGF | 2:23.10 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 35.76 | 1:10.42 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 37.57 | 1:47.99 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 35.11 | 2:23.10 | |||||||
16 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:23.54 | ||||||
Julie Kabels Mortensen | 1999 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 37.86 | 1:17.11 | |||||||
Camilla Rasmussen | 1999 | 35.08 | 1:52.19 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 31.35 | 2:23.54 | |||||||
17 | As 2 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.66 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 36.49 | 1:10.69 | |||||||
Anna Olesen | 1999 | 36.04 | 1:46.73 | |||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 36.93 | 2:23.66 | |||||||
18 | Hobro Girl Power | 1999 | Hobro Svømmeklub | 2:24.14 | ||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 38.11 | 1:13.67 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 39.50 | 1:53.17 | |||||||
Anna Bonde | 1999 | 30.97 | 2:24.14 | |||||||
19 | Agf Piger 1,2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:29.73 | ||||||
Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 37.20 | 37.20 | |||||||
Katja V. Clausen | 2000 | 39.76 | 1:16.96 | |||||||
Carla Leone | 2002 | 40.72 | 1:57.68 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 32.05 | 2:29.73 | |||||||
20 | As 3 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.03 | ||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Ida Riber | 1999 | 37.37 | 1:15.73 | |||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 38.37 | 1:54.10 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 35.93 | 2:30.03 | |||||||
21 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:31.25 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 39.74 | 1:15.12 | |||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 40.58 | 1:55.70 | |||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 35.55 | 2:31.25 | |||||||
22 | Sønderborg | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:33.16 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 39.69 | 1:15.96 | |||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 42.36 | 1:58.32 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 34.84 | 2:33.16 | |||||||
23 | As 4 Piger | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:35.71 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 31.45 | 1:17.01 | |||||||
Julie Christensen | 2000 | 41.61 | 1:58.62 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 37.09 | 2:35.71 | |||||||
24 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:35.75 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 36.58 | 1:14.55 | |||||||
Camilla Madvig | 2000 | 41.16 | 1:55.71 | |||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 40.04 | 2:35.75 | |||||||
25 | Sto Super Pigerne 3 | 0 | Swim Team Odense | 2:41.81 | ||||||
Natacha Drest | 2000 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Sif Floor | 2000 | 40.49 | 1:21.29 | |||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 38.61 | 1:59.90 | |||||||
Pernille Falgren Christen | 2000 | 41.91 | 2:41.81 | |||||||
26 | Pige 2 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:41.82 | ||||||
Josephine Nielsen | 1999 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 41.96 | 1:20.21 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 39.41 | 1:59.62 | |||||||
Lærke Toftegaard | 2001 | 42.20 | 2:41.82 | |||||||
- | Bakken Piger 1 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Pingvin Piger | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tempo Piger | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 1:53.50 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 28.95 | 57.04 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.40 | 1:26.44 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.06 | 1:53.50 | |||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:54.01 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 27.64 | 55.43 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 29.28 | 1:24.71 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.30 | 1:54.01 | |||||||
3 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.18 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 29.45 | 58.23 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 28.04 | 1:26.27 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.91 | 1:55.18 | |||||||
4 | Struer Herrer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:55.70 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 29.56 | 57.68 | |||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 30.01 | 1:27.69 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 28.01 | 1:55.70 | |||||||
5 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 1:56.19 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.49 | 59.81 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 26.66 | 1:26.47 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 29.72 | 1:56.19 | |||||||
6 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 1:58.15 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 28.96 | 55.63 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 30.98 | 1:26.61 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 31.54 | 1:58.15 | |||||||
7 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:00.28 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 30.41 | 1:00.95 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 29.86 | 1:30.81 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 29.47 | 2:00.28 | |||||||
8 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:01.57 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 31.22 | 59.90 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 30.52 | 1:30.42 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 31.15 | 2:01.57 | |||||||
9 | Agf Drenge 2,1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.73 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 32.93 | 1:03.69 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.81 | 1:33.50 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.23 | 2:01.73 | |||||||
10 | Silkeborg Drenge | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.22 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 33.41 | 1:03.57 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 29.74 | 1:33.31 | |||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.91 | 2:02.22 | |||||||
11 | Hei Drenge | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:02.38 | ||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 31.04 | 1:03.95 | |||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 28.67 | 1:32.62 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 29.76 | 2:02.38 | |||||||
12 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:02.94 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 30.55 | 1:00.27 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 31.67 | 1:31.94 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 31.00 | 2:02.94 | |||||||
13 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 2:03.95 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 31.32 | 1:02.07 | |||||||
Frederik Knudsen | 1998 | 32.88 | 1:34.95 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 29.00 | 2:03.95 | |||||||
14 | Drenge 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:04.75 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 30.58 | 1:01.38 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 31.80 | 1:33.18 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.57 | 2:04.75 | |||||||
15 | Bakken Drenge 1 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:05.51 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 1:02.05 | 1:02.05 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 32.44 | 1:34.49 | |||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 31.02 | 2:05.51 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 2:05.51 | ||||||||
16 | Smut Drenge | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:06.45 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 33.42 | 1:01.87 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 30.82 | 1:32.69 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 33.76 | 2:06.45 | |||||||
17 | As 2 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.57 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 32.66 | 1:03.25 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 33.34 | 1:36.59 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 31.98 | 2:08.57 | |||||||
18 | Odder Drenge 2 | 1997 | Odder IGF | 2:14.66 | ||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 32.95 | 1:04.75 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 34.54 | 1:39.29 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 35.37 | 2:14.66 | |||||||
19 | Bakken Drenge 2 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.83 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 34.16 | 1:08.02 | |||||||
David Hjort | 2000 | 34.12 | 1:42.14 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 33.69 | 2:15.83 | |||||||
20 | Sto Super Drengene2 | 0 | Swim Team Odense | 2:16.09 | ||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Anton Arfelt Skaarup | 1998 | 34.41 | 1:09.03 | |||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 33.26 | 1:42.29 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 33.80 | 2:16.09 | |||||||
21 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:16.38 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 35.43 | 1:08.25 | |||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 34.01 | 1:42.26 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 34.12 | 2:16.38 | |||||||
22 | As 3 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:16.59 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 34.77 | 1:08.51 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 35.19 | 1:43.70 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 32.89 | 2:16.59 | |||||||
23 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:30.56 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Mikkel Helbo | 1999 | 38.49 | 1:17.57 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 38.76 | 1:56.33 | |||||||
Bjarki Haagensen | 1998 | 34.23 | 2:30.56 | |||||||
- | Grindsted Drenge | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Holbæk Pack | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Johan Johnsen | 1997 | 31.20 | 1:02.93 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 30.89 | 1:33.82 | |||||||
- | Odder Drenge | 1997 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Morsing | 1999 | 518 | 1:09.50 | 2:25.23 | 3:39.68 | 4:52.49 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 516 | 1:09.90 | 2:24.92 | 3:39.59 | 4:52.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 442 | 1:12.37 | 2:29.51 | 3:48.95 | 5:08.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 423 | 1:13.98 | 2:33.71 | 3:53.76 | 5:12.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 412 | 1:13.88 | 2:34.26 | 3:55.50 | 5:15.65 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 411 | 1:15.18 | 2:35.01 | 3:55.77 | 5:15.90 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 383 | 1:17.53 | 2:41.30 | 4:03.69 | 5:23.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | 373 | 1:17.67 | 2:42.06 | 4:05.56 | 5:26.30 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Marie Eske | 1999 | 370 | 1:16.83 | 2:40.31 | 4:04.73 | 5:27.20 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sofie W. Bunten | 1999 | 359 | 1:19.76 | 2:43.60 | 4:07.76 | 5:30.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 354 | 1:17.01 | 2:42.31 | 4:07.75 | 5:32.13 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Martha Andersen | 1999 | 352 | 1:17.75 | 2:42.53 | 4:08.45 | 5:32.66 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Johanne Laursen | 1999 | 347 | 1:19.70 | 2:45.01 | 4:10.42 | 5:34.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 345 | 1:18.13 | 2:43.40 | 4:09.84 | 5:34.98 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Clara Franck | 1999 | 329 | 1:19.25 | 2:45.51 | 4:13.93 | 5:40.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Rasmussen | 1999 | 297 | 1:21.60 | 2:51.42 | 4:22.59 | 5:52.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Karoline Lehmann | 1999 | 291 | 1:24.26 | 2:55.46 | 4:26.67 | 5:54.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isabell Eriksen | 1999 | 284 | 1:26.07 | 2:56.66 | 4:28.13 | 5:57.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Sarah Stokvad | 1999 | 283 | 1:23.79 | 2:52.74 | 4:20.99 | 5:57.91 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 279 | 1:25.02 | 2:56.64 | 4:27.90 | 5:59.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Lisa Schøn | 1999 | 266 | 1:21.17 | 2:56.87 | 4:33.62 | 6:05.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 264 | 1:21.98 | 2:52.59 | 4:24.86 | 6:06.02 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
23 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 261 | 1:25.53 | 3:00.04 | 4:35.08 | 6:07.53 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Vicky Rohde | 1999 | 258 | 1:26.21 | 3:02.19 | 4:39.03 | 6:09.22 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 384 | 1:15.66 | 2:38.32 | 4:01.88 | 5:23.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 349 | 1:16.21 | 2:40.11 | 4:07.51 | 5:33.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Knudsen | 2000 | 327 | 2:04.39 | 3:32.90 | 5:01.19 | 5:41.09 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Cecilie Baraviec | 2000 | 322 | 1:21.62 | 2:47.90 | 4:16.66 | 5:42.77 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 310 | 1:22.28 | 2:51.92 | 4:20.23 | 5:47.12 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 310 | 1:19.41 | 3:34.94 | 5:47.15 | 5:47.15 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Beth Mcneese | 2001 | 295 | 1:23.00 | 2:52.36 | 4:19.62 | 5:52.85 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 293 | 1:23.79 | 2:55.09 | 4:25.95 | 5:53.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | 292 | 2:06.39 | 5:10.24 | 5:54.01 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 281 | 1:22.53 | 2:53.81 | 4:28.85 | 5:58.45 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 281 | 1:24.25 | 2:58.23 | 4:31.48 | 5:58.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 275 | 1:23.83 | 2:55.91 | 4:29.10 | 6:01.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 274 | 1:25.13 | 2:57.47 | 4:31.64 | 6:01.87 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line J. V. Hededal | 2001 | 271 | 1:22.52 | 2:55.96 | 4:29.22 | 6:02.84 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Louise Sørensen | 2000 | 262 | 1:27.49 | 3:01.22 | 4:35.21 | 6:07.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 220 | 3:08.85 | 6:29.29 | 6:29.29 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Line Thomsen | 2000 | 215 | 1:28.79 | 3:10.86 | 4:52.98 | 6:32.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kirstine Frandsen | 2001 | 214 | 1:33.86 | 3:15.10 | 4:55.41 | 6:32.93 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria M. Porsmose | 2000 | 203 | 1:28.29 | 4:02.96 | 6:39.79 | 6:39.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 202 | 1:28.46 | 3:11.33 | 4:58.00 | 6:40.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 197 | 1:32.17 | 3:15.91 | 5:00.92 | 6:43.97 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Natacha Drest | 2000 | 187 | 1:36.65 | 4:16.63 | 6:50.79 | 6:50.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anne Rytter | 2000 | 179 | 1:39.40 | 3:27.83 | 5:16.25 | 6:56.66 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 178 | 1:36.14 | 3:23.68 | 5:13.55 | 6:57.86 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 540 | 1:04.46 | 2:10.66 | 3:16.89 | 4:21.30 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 514 | 1:05.24 | 2:13.75 | 3:20.33 | 4:25.58 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 474 | 1:04.08 | 2:12.66 | 3:22.25 | 4:32.83 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | 431 | 1:06.75 | 2:18.04 | 3:30.12 | 4:41.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 422 | 1:06.46 | 2:19.11 | 3:31.77 | 4:43.65 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 419 | 1:09.49 | 2:22.67 | 3:34.15 | 4:44.31 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Borup | 1997 | 419 | 1:06.47 | 2:18.90 | 3:33.42 | 4:44.35 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 418 | 1:07.37 | 2:20.38 | 3:33.42 | 4:44.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Larsen | 1997 | 412 | 1:07.87 | 2:20.67 | 3:33.47 | 4:45.88 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Frederik H Thomsen | 1997 | 411 | 1:05.48 | 2:16.81 | 3:29.64 | 4:46.07 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 411 | 1:07.97 | 2:20.52 | 3:33.57 | 4:46.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolas Blanch | 1997 | 408 | 1:07.70 | 2:20.29 | 3:34.33 | 4:46.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Nielsen | 1997 | 406 | 1:08.97 | 2:21.47 | 3:34.97 | 4:47.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alex Terp | 1997 | 406 | 1:10.08 | 2:24.28 | 3:37.30 | 4:47.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 382 | 1:08.75 | 2:22.80 | 3:39.09 | 4:53.34 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Mikkel Strand | 1997 | 353 | 1:09.27 | 2:25.06 | 3:42.29 | 5:01.09 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Victor Prange | 1997 | 334 | 1:10.23 | 2:29.55 | 3:48.69 | 5:06.75 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mark Andersen | 1997 | 332 | 1:12.59 | 2:31.10 | 3:49.81 | 5:07.23 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 325 | 1:13.75 | 2:33.54 | 3:52.88 | 5:09.60 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 480 | 1:03.50 | 2:13.01 | 3:22.62 | 4:31.78 | |||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 401 | 1:07.64 | 2:21.43 | 3:36.48 | 4:48.63 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 392 | 1:09.99 | 2:24.72 | 3:37.78 | 4:50.70 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 387 | 1:47.26 | 3:03.62 | 4:17.01 | 4:51.88 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil Toft | 1998 | 361 | 1:11.33 | 2:27.54 | 3:43.41 | 4:58.82 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Jensen | 1998 | 359 | 1:08.21 | 2:23.82 | 3:42.59 | 4:59.34 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 358 | 1:12.61 | 2:28.87 | 3:45.87 | 4:59.64 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 347 | 1:12.94 | 2:31.83 | 3:48.62 | 5:02.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Ejby | 1998 | 339 | 1:12.44 | 2:30.24 | 3:48.73 | 5:05.03 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Malthe Bøg | 1998 | 339 | 1:13.23 | 2:30.07 | 3:46.17 | 5:05.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Yde | 2000 | 326 | 1:13.43 | 2:33.21 | 3:53.56 | 5:09.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Jacob S. Madsen | 1998 | 309 | 1:13.71 | 2:33.20 | 3:53.07 | 5:14.77 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Oskar Jørgensen | 1998 | 308 | 1:14.80 | 2:35.72 | 3:56.39 | 5:15.12 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 306 | 1:13.27 | 2:33.03 | 3:53.62 | 5:15.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Alexander Jensen | 1998 | 302 | 1:17.22 | 2:38.91 | 3:59.02 | 5:17.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sander Schmidt | 1999 | 300 | 1:15.85 | 2:36.41 | 3:57.89 | 5:17.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | 299 | 1:15.60 | 2:36.19 | 3:58.12 | 5:18.22 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 295 | 1:13.41 | 2:34.60 | 3:57.86 | 5:19.75 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Martin Harder Bruun | 1998 | 292 | 1:15.58 | 2:36.51 | 3:58.88 | 5:20.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Markus Bøjsen | 1999 | 289 | 1:13.86 | 2:35.84 | 3:59.38 | 5:21.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 282 | 1:17.63 | 2:41.02 | 4:04.00 | 5:24.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 275 | 1:15.84 | 2:38.88 | 4:04.02 | 5:27.28 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 447 | 35.50 | 1:15.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 431 | 37.64 | 1:16.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 431 | 35.60 | 1:16.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 426 | 36.90 | 1:16.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 425 | 38.24 | 1:16.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | 387 | 36.95 | 1:19.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | 382 | 1:19.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 374 | 36.92 | 1:20.17 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Camilla Rask | 1999 | 354 | 39.28 | 1:21.61 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 352 | 39.50 | 1:21.79 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | 344 | 37.38 | 1:22.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 342 | 40.37 | 1:22.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 341 | 38.75 | 1:22.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | 338 | 38.53 | 1:22.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Stine Madsen | 1999 | 333 | 38.94 | 1:23.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lisa Terp | 1999 | 323 | 37.74 | 1:24.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 319 | 39.82 | 1:24.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 317 | 40.74 | 1:24.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Rasmussen | 1999 | 312 | 40.67 | 1:25.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Frida Frydendal | 1999 | 306 | 37.52 | 1:25.66 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 306 | 41.23 | 1:25.69 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Emma Jensen | 1999 | 305 | 40.81 | 1:25.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Anna Hertzog | 1999 | 300 | 40.16 | 1:26.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 299 | 40.63 | 1:26.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Trine Guldberg | 1999 | 298 | 39.51 | 1:26.42 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Annemette Schmidt | 1999 | 296 | 37.44 | 1:26.67 | |||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Sofie Hald | 1999 | 290 | 40.54 | 1:27.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 288 | 41.09 | 1:27.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Stine Knudsen | 1999 | 285 | 40.93 | 1:27.71 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Lisa Schøn | 1999 | 284 | 41.92 | 1:27.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Isabella Drest | 1999 | 278 | 43.20 | 1:28.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 276 | 42.03 | 1:28.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Amanda Leweson | 1999 | 274 | 42.68 | 1:28.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Camilla Rasmussen | 1999 | 273 | 45.50 | 1:29.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Sand Majlund | 1999 | 271 | 42.80 | 1:29.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mette Flaskager | 1999 | 261 | 40.48 | 1:30.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Karoline Lehmann | 1999 | 257 | 44.79 | 1:30.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Signe Tramm | 1999 | 255 | 45.04 | 1:31.07 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 247 | 44.22 | 1:32.02 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 245 | 42.46 | 1:32.29 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Julie B. Larsen | 1999 | 242 | 42.33 | 1:32.68 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sofie W. Bunten | 1999 | 241 | 43.70 | 1:32.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 240 | 41.86 | 1:32.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
44 | Linea Frederiksen | 1999 | 235 | 43.58 | 1:33.57 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Celia Erikstad | 1999 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 342 | 38.61 | 1:22.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 337 | 38.51 | 1:22.94 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 301 | 39.82 | 1:26.14 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 291 | 42.05 | 1:27.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 272 | 42.66 | 1:29.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 266 | 40.43 | 1:29.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | 265 | 42.42 | 1:29.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 261 | 42.92 | 1:30.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 258 | 44.62 | 1:30.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | 255 | 43.59 | 1:31.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 253 | 43.31 | 1:31.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Franow | 2001 | 246 | 43.57 | 1:32.20 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Beth Mcneese | 2001 | 244 | 42.03 | 1:32.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Louise Sørensen | 2000 | 240 | 43.93 | 1:32.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 239 | 42.09 | 1:33.08 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 237 | 42.92 | 1:33.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Julie Warncke | 2000 | 237 | 44.05 | 1:33.34 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Freya Ellehus | 2000 | 235 | 43.38 | 1:33.55 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maria M. Porsmose | 2000 | 233 | 44.12 | 1:33.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Rosendal | 2000 | 223 | 44.43 | 1:35.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 220 | 46.18 | 1:35.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Hannah Holmgaard | 2000 | 219 | 48.03 | 1:35.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 219 | 47.09 | 1:35.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
24 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 217 | 45.20 | 1:36.03 | |||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Ane Wildenschild | 2000 | 208 | 45.35 | 1:37.49 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 206 | 48.23 | 1:37.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Nikita Pedersen | 2000 | 205 | 46.18 | 1:37.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Janni Martinussen | 2001 | 182 | 46.59 | 1:41.95 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Julie Lundorff Larsen | 2000 | DSQ | crawlben v bryst | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Thomsen | 2000 | DSQ | 1 hånd i br vend. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend. v 75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Snitgaard | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 457 | 30.56 | 1:05.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 390 | 32.99 | 1:09.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 378 | 33.40 | 1:10.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Borup | 1997 | 371 | 33.33 | 1:10.67 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 361 | 33.27 | 1:11.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bach | 1997 | 353 | 32.72 | 1:11.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 349 | 34.31 | 1:12.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rune Jensen | 1997 | 346 | 32.08 | 1:12.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jannik Skov | 1997 | 346 | 34.27 | 1:12.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 342 | 34.84 | 1:12.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Gravgaard | 1997 | 340 | 34.34 | 1:12.72 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Frederik Knudsen | 1997 | 336 | 35.03 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Casper Vestergaard | 1997 | 333 | 35.86 | 1:13.20 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Emil Zachariassen | 1997 | 333 | 34.07 | 1:13.26 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Anton Holten Lambert | 1997 | 326 | 33.85 | 1:13.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Vølund | 1997 | 326 | 34.47 | 1:13.77 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Morten Thomsen | 1997 | 317 | 35.45 | 1:14.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Wildenschild | 1997 | 308 | 34.67 | 1:15.13 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 301 | 36.23 | 1:15.76 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Emil Træholt | 1997 | 272 | 37.29 | 1:18.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 259 | 36.44 | 1:19.66 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 400 | 31.62 | 1:08.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 377 | 33.75 | 1:10.24 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 377 | 31.74 | 1:10.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 346 | 32.66 | 1:12.32 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 317 | 34.54 | 1:14.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | 305 | 35.58 | 1:15.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 300 | 33.96 | 1:15.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | 290 | 36.14 | 1:16.70 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristian Hermiz | 1998 | 285 | 37.51 | 1:17.09 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | 279 | 39.24 | 1:17.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 279 | 37.22 | 1:17.70 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 278 | 37.73 | 1:17.78 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Jacob S. Madsen | 1998 | 273 | 36.66 | 1:18.20 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Jacob Jensen | 1998 | 260 | 36.87 | 1:19.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Magnus B. Høgild | 1999 | 254 | 37.79 | 1:20.12 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 250 | 38.92 | 1:20.60 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emil Houlborg | 1998 | 249 | 38.63 | 1:20.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Storgaard | 1998 | 247 | 38.84 | 1:20.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Oliver H. Andersen | 1999 | 247 | 36.89 | 1:20.95 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Mads Peter Hansen | 1998 | 243 | 38.30 | 1:21.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | 239 | 39.27 | 1:21.84 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anders Laursen | 1998 | 236 | 39.33 | 1:22.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lars Lyhne | 1999 | 231 | 38.82 | 1:22.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emil Toft | 1998 | 228 | 41.06 | 1:23.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Niels Ottosen | 1998 | 228 | 40.37 | 1:23.09 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Gustav Yde | 2000 | 228 | 39.14 | 1:23.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Martin Larsen | 1998 | 226 | 38.36 | 1:23.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Oliver Broholm | 1999 | 224 | 38.03 | 1:23.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Martin Harder Bruun | 1998 | 222 | 40.68 | 1:23.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonas Junge | 1998 | 220 | 40.11 | 1:24.03 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 213 | 39.50 | 1:24.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 433 | 36.99 | 1:17.58 | 1:58.56 | 2:38.81 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 384 | 39.07 | 1:21.11 | 2:04.03 | 2:45.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 380 | 38.27 | 1:20.72 | 2:03.72 | 2:45.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 377 | 39.66 | 1:21.54 | 2:04.74 | 2:46.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sofia Zachariassen | 1999 | 371 | 40.54 | 1:23.23 | 2:05.98 | 2:47.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 369 | 39.38 | 1:22.21 | 2:05.34 | 2:47.62 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 368 | 39.59 | 1:22.67 | 2:05.68 | 2:47.65 | |||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 351 | 40.38 | 1:23.45 | 2:08.12 | 2:50.44 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Morsing | 1999 | 346 | 40.99 | 1:25.17 | 2:08.57 | 2:51.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 343 | 40.07 | 1:24.53 | 2:09.28 | 2:51.64 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 340 | 41.47 | 1:25.58 | 2:10.15 | 2:52.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 338 | 42.46 | 1:25.60 | 2:09.66 | 2:52.45 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Camilla Rask | 1999 | 338 | 1:25.30 | 2:08.84 | 2:52.52 | 2:52.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Stine Knudsen | 1999 | 323 | 41.50 | 1:26.58 | 2:12.23 | 2:55.14 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | 317 | 41.53 | 1:27.14 | 2:12.96 | 2:56.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 305 | 42.00 | 1:26.98 | 2:13.55 | 2:58.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Clara Franck | 1999 | 294 | 42.20 | 1:28.83 | 2:15.00 | 3:00.71 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Jensen | 1999 | 289 | 43.29 | 1:30.08 | 2:16.45 | 3:01.87 | |||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Celia Erikstad | 1999 | 287 | 42.87 | 1:29.43 | 2:17.34 | 3:02.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sidse Thorup | 1999 | 280 | 44.87 | 1:32.02 | 2:18.60 | 3:03.67 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anna Olesen | 1999 | 277 | 42.86 | 1:29.14 | 2:16.47 | 3:04.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Trine Guldberg | 1999 | 277 | 44.14 | 1:31.57 | 2:19.46 | 3:04.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 261 | 45.30 | 2:20.68 | 3:08.09 | 3:08.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 252 | 47.31 | 1:35.82 | 2:24.44 | 3:10.15 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Josephine Nielsen | 1999 | 251 | 1:33.81 | 3:10.60 | 3:10.60 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Sarah Stokvad | 1999 | 250 | 47.15 | 1:37.01 | 2:26.37 | 3:10.67 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Emma Sand Majlund | 1999 | 230 | 46.72 | 1:37.48 | 2:27.65 | 3:16.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 223 | 46.63 | 1:37.32 | 2:28.01 | 3:18.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mette Flaskager | 1999 | 222 | 2:27.70 | 3:18.39 | 3:18.39 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 210 | 48.78 | 1:41.61 | 2:33.31 | 3:22.27 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
31 | Anne Hazell Brink | 1999 | 192 | 51.66 | 1:46.50 | 2:40.02 | 3:28.23 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Gloria Gardner | 1999 | Akut syg | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | DSQ | ej fortsa en bev 125 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Julie Broekhoff | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 318 | 40.14 | 1:24.84 | 2:07.66 | 2:56.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 316 | 41.52 | 1:26.31 | 2:56.38 | 2:56.38 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 283 | 43.96 | 1:30.21 | 2:17.81 | 3:03.05 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 279 | 43.85 | 2:18.57 | 3:03.82 | 3:03.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 270 | 44.87 | 1:32.50 | 2:20.47 | 3:05.87 | |||
Durup IF | ||||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 255 | 45.63 | 1:35.16 | 2:23.20 | 3:09.48 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 248 | 44.88 | 1:33.61 | 2:23.56 | 3:11.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Michelle Franow | 2001 | 248 | 44.93 | 1:32.70 | 2:22.88 | 3:11.35 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Beth Mcneese | 2001 | 237 | 45.73 | 1:33.96 | 2:24.54 | 3:14.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Freya R. Andersen | 2000 | 229 | 47.05 | 1:38.90 | 2:28.44 | 3:16.47 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Jensen | 2000 | 214 | 47.09 | 1:37.73 | 2:26.68 | 3:20.97 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Helena V. Ellling | 2000 | 211 | 46.75 | 1:37.23 | 2:29.70 | 3:21.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 204 | 47.28 | 1:39.33 | 2:32.33 | 3:24.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | 202 | 46.65 | 1:38.26 | 3:24.81 | 3:24.81 | |||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Nikita Pedersen | 2000 | 202 | 49.05 | 1:42.44 | 2:36.20 | 3:24.94 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Pernille Falgren Christen | 2000 | 201 | 2:36.46 | 3:25.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Natacha Drest | 2000 | 187 | 48.35 | 1:41.12 | 2:35.97 | 3:30.20 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Michelle Pedersen | 2000 | 182 | 49.54 | 1:45.51 | 2:40.04 | 3:31.88 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 180 | 49.91 | 1:43.19 | 2:38.53 | 3:32.78 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Matilde Krogstrup | 2000 | 180 | 49.02 | 1:42.72 | 2:37.35 | 3:32.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Janni Martinussen | 2001 | 176 | 50.91 | 1:47.12 | 3:34.26 | 3:34.26 | |||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Kirstine Frandsen | 2001 | 174 | 51.04 | 1:46.41 | 2:42.67 | 3:35.07 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 174 | 51.20 | 1:47.22 | 2:40.88 | 3:35.43 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristina Ladefoged | 2000 | 168 | 50.07 | 1:46.81 | 2:43.38 | 3:37.62 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
25 | Katrine Risager Seegert | 2000 | 149 | 51.76 | 1:50.37 | 2:49.37 | 3:46.93 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Ane Wildenschild | 2000 | DSQ | Svøm på mave v 100m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mathiesen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev 125m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Carla Leone | 2002 | DSQ | Svøm på mave v 125m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Katrine Knudsen | 2000 | DSQ | svøm på mave 175 m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Mette Høgild Svane | 2000 | DSQ | Svøm på mave v 175m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DSQ | udsvøm på mave 150m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 449 | 32.03 | 1:07.46 | 1:43.20 | 2:18.53 | |||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 400 | 33.96 | 1:10.10 | 1:47.22 | 2:24.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 388 | 35.32 | 1:13.19 | 1:49.93 | 2:25.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Daniel Nielsen | 1997 | 368 | 35.68 | 1:13.39 | 1:52.33 | 2:28.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 367 | 34.71 | 1:12.10 | 1:50.57 | 2:28.24 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tom Heilmann | 1997 | 343 | 35.48 | 1:13.20 | 1:52.76 | 2:31.56 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Rune Jensen | 1997 | 340 | 35.58 | 1:13.59 | 1:53.79 | 2:32.07 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 327 | 37.26 | 1:16.90 | 1:56.15 | 2:34.03 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 318 | 36.06 | 1:15.13 | 1:55.38 | 2:35.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Knudsen | 1997 | 317 | 36.53 | 1:16.14 | 1:56.50 | 2:35.57 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Nicolas Blanch | 1997 | 315 | 37.55 | 1:17.46 | 1:57.09 | 2:35.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 315 | 37.05 | 1:16.23 | 1:56.60 | 2:35.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Alexander Wildenschild | 1997 | 315 | 37.63 | 1:17.85 | 1:58.14 | 2:36.00 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Thomsen | 1997 | 313 | 36.74 | 1:17.50 | 1:58.08 | 2:36.34 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jannik Skov | 1997 | 309 | 38.36 | 1:18.64 | 1:59.10 | 2:36.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Bach | 1997 | 303 | 36.91 | 1:17.16 | 1:58.82 | 2:37.90 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Christian Gravgaard | 1997 | 303 | 37.68 | 1:17.69 | 1:58.57 | 2:37.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 302 | 37.23 | 1:17.48 | 1:58.17 | 2:38.13 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Jonatan Balladone | 1997 | 298 | 37.42 | 1:18.01 | 1:59.24 | 2:38.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 296 | 36.74 | 1:17.64 | 1:59.56 | 2:39.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 289 | 37.23 | 1:18.30 | 2:00.51 | 2:40.47 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Jens N. Nielsen | 1997 | 286 | 39.39 | 1:20.28 | 2:01.26 | 2:41.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rune K. Jensen | 1997 | 279 | 37.50 | 1:19.05 | 2:01.34 | 2:42.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 275 | 38.84 | 1:19.92 | 2:01.52 | 2:43.23 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anders Husted | 1997 | 273 | 39.67 | 1:21.29 | 2:03.38 | 2:43.59 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Martin Grønning | 1997 | 272 | 37.16 | 1:19.30 | 2:02.20 | 2:43.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Linck | 1997 | 266 | 39.67 | 1:21.54 | 2:03.80 | 2:44.97 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Mads Ottosen | 1997 | 262 | 39.40 | 1:21.87 | 2:05.96 | 2:45.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Frederik Elmann | 1997 | 260 | 39.71 | 1:21.83 | 2:05.95 | 2:46.25 | |||
Kolding SK | ||||||||||
30 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 255 | 39.24 | 1:22.30 | 2:05.92 | 2:47.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Esben Jepsen | 1997 | 249 | 38.41 | 1:20.66 | 2:04.56 | 2:48.70 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Victor Prange | 1997 | 247 | 39.78 | 1:23.30 | 2:07.12 | 2:49.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Marcus Brandborg | 1997 | 246 | 39.04 | 1:23.02 | 2:06.88 | 2:49.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Benjamin Kâhler | 1997 | 239 | 40.40 | 1:24.12 | 2:08.21 | 2:50.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Oscar Albertsen | 1997 | 235 | 41.15 | 1:25.08 | 2:10.14 | 2:51.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Alexander Ohrt | 1997 | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mark Andersen | 1997 | DSQ | ej forts en bev 100 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 410 | 33.30 | 1:09.52 | 1:46.30 | 2:22.79 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 352 | 34.54 | 1:12.71 | 1:52.07 | 2:30.23 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 344 | 35.39 | 1:14.68 | 1:53.81 | 2:31.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 326 | 37.34 | 1:16.85 | 1:56.30 | 2:34.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 319 | 36.70 | 1:16.32 | 1:56.89 | 2:35.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 310 | 37.21 | 1:17.06 | 1:57.62 | 2:36.74 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 300 | 36.76 | 1:17.05 | 1:57.71 | 2:38.43 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 300 | 37.18 | 1:18.06 | 2:00.73 | 2:38.45 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 299 | 38.18 | 1:18.31 | 1:59.53 | 2:38.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Stefan Martin Lara | 1998 | 298 | 36.96 | 1:17.74 | 1:58.97 | 2:38.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Sebastian Reese | 1998 | 286 | 37.96 | 1:18.58 | 2:00.37 | 2:41.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Jensen | 1998 | 280 | 38.82 | 1:20.84 | 2:01.73 | 2:42.25 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Mads Due Kristensen | 1998 | 279 | 38.50 | 1:19.65 | 2:02.04 | 2:42.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus B. Høgild | 1999 | 270 | 38.65 | 1:21.20 | 2:04.35 | 2:44.23 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 256 | 37.59 | 1:19.79 | 2:47.13 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathias Stadsholt | 1998 | 243 | 39.73 | 1:23.05 | 2:07.87 | 2:50.02 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | David Hjort | 2000 | 242 | 39.83 | 1:23.61 | 2:07.87 | 2:50.18 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 227 | 42.19 | 1:26.46 | 2:11.48 | 2:53.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Markus Bøjsen | 1999 | 224 | 40.85 | 1:24.79 | 2:10.52 | 2:54.60 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 223 | 42.52 | 1:26.99 | 2:12.37 | 2:54.92 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emil Bonderup | 1998 | 222 | 42.96 | 1:28.42 | 2:13.90 | 2:55.20 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Alexander Jensen | 1998 | 210 | 42.43 | 1:28.13 | 2:14.04 | 2:58.52 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 206 | 43.31 | 1:29.19 | 2:16.00 | 2:59.79 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Arfelt Skaarup | 1998 | DSQ | Svøm på mave v 75m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 403 | 35.28 | 1:14.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 341 | 36.95 | 1:18.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | 321 | 36.04 | 1:20.40 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | 304 | 36.56 | 1:21.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 302 | 37.97 | 1:22.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 266 | 39.82 | 1:25.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Rasmussen | 1999 | 259 | 38.74 | 1:26.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | 252 | 39.98 | 1:27.19 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 247 | 41.85 | 1:27.75 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 242 | 40.02 | 1:28.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Rask | 1999 | 234 | 39.86 | 1:29.35 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Clara Franck | 1999 | 228 | 41.72 | 1:30.14 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 225 | 41.16 | 1:30.54 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Helena Terp | 1999 | 223 | 40.98 | 1:30.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lisa Schøn | 1999 | 212 | 40.68 | 1:32.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Isabell Eriksen | 1999 | 208 | 42.73 | 1:32.91 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Martha Andersen | 1999 | 200 | 43.54 | 1:34.15 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
18 | Stine Knudsen | 1999 | 200 | 43.73 | 1:34.18 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Annemette Schmidt | 1999 | 193 | 42.67 | 1:35.27 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 188 | 43.11 | 1:36.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 183 | 44.79 | 1:37.03 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Emma Jensen | 1999 | 182 | 44.51 | 1:37.20 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
23 | Celia Erikstad | 1999 | 180 | 45.03 | 1:37.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Sand Majlund | 1999 | 179 | 45.62 | 1:37.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Vicky Rohde | 1999 | 178 | 41.90 | 1:37.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Isabella Drest | 1999 | 176 | 45.21 | 1:38.28 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 169 | 44.30 | 1:39.65 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 167 | 43.94 | 1:39.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 164 | 44.86 | 1:40.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 164 | 46.40 | 1:40.53 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie W. Bunten | 1999 | 159 | 46.61 | 1:41.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Stokvad | 1999 | 152 | 48.57 | 1:43.12 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Julie Broekhoff | 1999 | 149 | 47.37 | 1:43.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 148 | 47.32 | 1:44.00 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 148 | 46.09 | 1:44.03 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Linea Frederiksen | 1999 | 147 | 47.99 | 1:44.40 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Andrea Franck | 1999 | 147 | 47.08 | 1:44.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anna Olesen | 1999 | 144 | 48.29 | 1:44.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Katrine Elmann | 1999 | 144 | 47.55 | 1:44.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Sofie Hald | 1999 | 141 | 44.42 | 1:45.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Karoline Lehmann | 1999 | 141 | 47.49 | 1:45.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 135 | 50.01 | 1:47.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Celina R. Wiis | 1999 | 129 | 49.46 | 1:48.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
44 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 128 | 48.10 | 1:49.12 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
45 | Nikoline Riisberg | 1999 | 123 | 50.87 | 1:50.75 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
46 | Frida Vedel | 1999 | 119 | 50.51 | 1:51.81 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Emma Hansen | 1999 | 118 | 50.46 | 1:52.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
48 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 112 | 50.94 | 1:54.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 105 | 55.41 | 1:56.78 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
50 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 89 | 57.60 | 2:03.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Leweson | 1999 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Karen Brilner Lund | 1999 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Cathrine E Carstensen | 1999 | Akut syg | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Asta Hermansen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Josephine Nielsen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Katrine Lund Hansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Marie Abildgaard | 1999 | DSQ | Crawlben | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mette Køcks Nielsen | 1999 | DSQ | crawlben | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 291 | 39.21 | 1:23.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 264 | 39.85 | 1:25.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 251 | 40.33 | 1:27.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 234 | 39.05 | 1:29.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 232 | 40.45 | 1:29.53 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Beth Mcneese | 2001 | 228 | 41.74 | 1:30.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Hannah Jensen | 2000 | 217 | 43.66 | 1:31.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Kristine Lønne | 2000 | 196 | 43.23 | 1:34.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Nikita Pedersen | 2000 | 184 | 45.57 | 1:36.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 179 | 43.22 | 1:37.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 176 | 44.28 | 1:38.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Line J. V. Hededal | 2001 | 171 | 44.28 | 1:39.10 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 163 | 46.84 | 1:40.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katja V. Clausen | 2000 | 151 | 46.31 | 1:43.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 150 | 47.24 | 1:43.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | 148 | 46.83 | 1:44.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mette Høgild Svane | 2000 | 135 | 49.26 | 1:47.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 134 | 52.29 | 1:47.48 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lærke Toftegaard | 2001 | 134 | 50.09 | 1:47.52 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Michelle Franow | 2001 | 132 | 50.04 | 1:48.09 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 131 | 51.35 | 1:48.29 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 131 | 50.81 | 1:48.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Janni Martinussen | 2001 | 131 | 50.94 | 1:48.41 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 116 | 53.21 | 1:52.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Stella Krogh Lund | 2000 | 109 | 55.78 | 1:55.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kirstine Frandsen | 2001 | 109 | 52.71 | 1:55.32 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
27 | Matilde Krogstrup | 2000 | 106 | 52.53 | 1:56.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Natacha Drest | 2000 | 102 | 54.93 | 1:57.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Fie Holzmann | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Nikoline Østberg | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DSQ | ej brystlig, vend 25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 428 | 30.40 | 1:04.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nikolaj Borup | 1997 | 345 | 32.21 | 1:09.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
3 | Mikkel Vølund | 1997 | 339 | 33.13 | 1:09.55 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 335 | 32.75 | 1:09.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik H Thomsen | 1997 | 313 | 33.97 | 1:11.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 310 | 33.29 | 1:11.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | 305 | 33.74 | 1:12.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 275 | 34.80 | 1:14.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 269 | 35.53 | 1:15.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Danny Corell | 1997 | 264 | 34.19 | 1:15.53 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | 254 | 35.28 | 1:16.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Thomsen | 1997 | 249 | 35.95 | 1:17.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oscar Albertsen | 1997 | 244 | 34.87 | 1:17.54 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Jens Bach | 1997 | 243 | 35.44 | 1:17.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anton Løbner | 1997 | 233 | 37.77 | 1:18.82 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Tom Heilmann | 1997 | 221 | 36.57 | 1:20.13 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Emil Træholt | 1997 | 220 | 36.67 | 1:20.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Ottosen | 1997 | 216 | 37.48 | 1:20.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicolai Madsen | 1997 | 216 | 37.55 | 1:20.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Elmann | 1997 | 214 | 38.09 | 1:21.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 213 | 36.52 | 1:21.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Forum | 1997 | 205 | 35.81 | 1:22.22 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 197 | 39.37 | 1:23.38 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Alexander Ohrt | 1997 | 175 | 40.93 | 1:26.61 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 326 | 33.03 | 1:10.46 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 308 | 33.44 | 1:11.81 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 291 | 33.59 | 1:13.13 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 287 | 34.18 | 1:13.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 281 | 34.66 | 1:14.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Jacob S. Madsen | 1998 | 249 | 35.74 | 1:17.03 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 241 | 36.08 | 1:17.92 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 239 | 36.57 | 1:18.11 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sebastian Reese | 1998 | 230 | 36.62 | 1:19.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 228 | 37.21 | 1:19.39 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 216 | 37.70 | 1:20.79 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Michael Terp Olesen | 1999 | 215 | 37.15 | 1:20.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristian Ejby | 1998 | 207 | 37.52 | 1:21.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 201 | 38.27 | 1:22.77 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 198 | 38.03 | 1:23.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Toke Cramer | 1998 | 193 | 37.70 | 1:23.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 192 | 38.40 | 1:24.03 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
18 | Rares Oprescu | 1999 | 183 | 38.47 | 1:25.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Jonas Junge | 1998 | 182 | 38.79 | 1:25.56 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Niels Ottosen | 1998 | 176 | 39.88 | 1:26.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 175 | 38.80 | 1:26.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Rolf Wollesen | 1998 | 175 | 39.54 | 1:26.65 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Stefan Martin Lara | 1998 | 172 | 38.64 | 1:27.13 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 171 | 41.37 | 1:27.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 169 | 38.78 | 1:27.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 169 | 41.38 | 1:27.69 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
27 | Christian Rasmussen | 1998 | 168 | 42.20 | 1:27.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Malthe Burgaard | 2000 | 163 | 41.25 | 1:28.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 160 | 40.77 | 1:29.36 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Jens W. S. Andersen | 2000 | 157 | 39.36 | 1:29.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Simon Johannsen | 1998 | 156 | 42.56 | 1:30.13 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 155 | 39.92 | 1:30.27 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Oliver Broholm | 1999 | 154 | 42.52 | 1:30.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Emil Rimer | 1998 | 154 | 40.27 | 1:30.52 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
35 | Mads Storgaard | 1998 | 153 | 42.09 | 1:30.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 146 | 43.47 | 1:32.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Emil Bonderup | 1998 | 145 | 42.16 | 1:32.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
38 | Alexander Jensen | 1998 | 143 | 43.78 | 1:32.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nicklas Hansen | 1999 | 141 | 43.50 | 1:33.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 133 | 44.08 | 1:35.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
41 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 130 | 42.75 | 1:35.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Bjarki Haagensen | 1998 | 129 | 43.49 | 1:35.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Martin Harder Bruun | 1998 | 119 | 44.66 | 1:38.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Stadsholt | 1998 | sygdom | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 517 | 38.50 | 1:21.32 | 2:04.15 | 2:47.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 437 | 40.21 | 1:25.96 | 2:12.62 | 2:57.31 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 435 | 41.45 | 1:26.44 | 2:12.25 | 2:57.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 389 | 42.37 | 1:28.69 | 2:16.61 | 3:04.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 384 | 42.28 | 1:29.14 | 2:17.46 | 3:05.12 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 369 | 42.84 | 1:30.29 | 2:19.06 | 3:07.70 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 353 | 44.65 | 1:33.17 | 2:22.50 | 3:10.42 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 347 | 43.96 | 1:33.69 | 2:23.75 | 3:11.46 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | 345 | 44.16 | 1:33.63 | 2:23.55 | 3:11.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 323 | 45.28 | 1:34.99 | 2:25.68 | 3:16.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sidse Thorup | 1999 | 321 | 46.18 | 1:36.67 | 2:27.31 | 3:16.62 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anette Poulsen | 1999 | 300 | 44.12 | 1:36.57 | 2:28.81 | 3:20.98 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Laursen | 1999 | 298 | 46.61 | 1:38.06 | 2:30.06 | 3:21.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 294 | 46.03 | 1:37.77 | 2:30.86 | 3:22.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Rasmussen | 1999 | 280 | 45.84 | 1:37.90 | 2:32.25 | 3:25.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Christensen | 1999 | 272 | 47.18 | 1:40.30 | 2:34.87 | 3:27.68 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 268 | 45.70 | 1:40.39 | 2:36.42 | 3:28.80 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Karoline Lehmann | 1999 | 265 | 47.57 | 1:40.73 | 2:34.98 | 3:29.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Martha Andersen | 1999 | 262 | 49.13 | 1:42.90 | 2:37.47 | 3:30.28 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Camilla Buch | 1999 | 257 | 47.64 | 1:40.04 | 2:35.51 | 3:31.62 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 250 | 47.91 | 1:41.92 | 2:38.78 | 3:33.55 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
22 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 247 | 47.13 | 1:42.85 | 2:39.93 | 3:34.47 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Mathilde Hedemand | 1999 | 239 | 50.57 | 1:45.49 | 2:41.61 | 3:36.77 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
24 | Pernille Gjørup Eriksen | 1999 | 229 | 50.80 | 1:48.38 | 2:44.91 | 3:39.80 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Trine Guldberg | 1999 | 225 | 50.74 | 1:47.08 | 2:44.87 | 3:41.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Stine Jensen | 1999 | 211 | 48.90 | 1:46.47 | 2:46.20 | 3:46.02 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Mette Flaskager | 1999 | 209 | 53.27 | 1:52.00 | 2:50.32 | 3:46.73 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 204 | 51.49 | 1:49.75 | 2:49.82 | 3:48.48 | |||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Linea Frederiksen | 1999 | 193 | 54.71 | 1:53.36 | 2:53.54 | 3:52.95 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sofie Hald | 1999 | DNF | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Cathrine E Carstensen | 1999 | afmelding | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Amalie Müller Lindemann | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 150m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Amanda Leweson | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Emma Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Julie Broekhoff | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Abildgaard | 1999 | DSQ | 1 hånd v afslut 200 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 316 | 45.26 | 1:34.63 | 2:26.07 | 3:17.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 304 | 46.86 | 1:37.91 | 2:29.32 | 3:20.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Falgren Christen | 2000 | 276 | 50.42 | 1:41.69 | 2:35.47 | 3:26.76 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 274 | 48.19 | 1:41.05 | 2:34.89 | 3:27.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | 274 | 48.17 | 1:42.13 | 2:35.24 | 3:27.25 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | 273 | 49.25 | 1:42.66 | 2:34.50 | 3:27.40 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 241 | 49.69 | 1:44.70 | 2:40.24 | 3:36.10 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mie Mellerup | 2000 | 236 | 48.21 | 1:45.08 | 2:42.04 | 3:37.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Christensen | 2000 | 225 | 49.59 | 1:45.94 | 2:43.36 | 3:41.33 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anida Danovic | 2000 | 221 | 48.85 | 1:46.21 | 2:45.05 | 3:42.44 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 215 | 49.97 | 1:47.45 | 2:46.55 | 3:44.65 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Juliane Eggers | 2000 | 206 | 52.49 | 1:51.38 | 2:50.17 | 3:48.01 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne Rytter | 2000 | 198 | 53.14 | 1:52.65 | 2:53.64 | 3:51.01 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 190 | 55.08 | 1:55.94 | 2:57.34 | 3:53.96 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Nanna Pilgaard | 2001 | 167 | 55.21 | 1:57.70 | 2:59.66 | 4:04.14 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Caroline Bo Nielsen | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Kristina Ladefoged | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 395 | 37.13 | 1:19.15 | 2:01.82 | 2:44.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 385 | 36.87 | 1:19.03 | 2:02.82 | 2:45.85 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 383 | 36.74 | 1:18.76 | 2:03.11 | 2:46.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 373 | 38.70 | 1:20.72 | 2:04.20 | 2:47.64 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 361 | 38.94 | 1:22.23 | 2:06.21 | 2:49.47 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 348 | 38.36 | 1:22.04 | 2:07.13 | 2:51.63 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Hermansen | 1997 | 345 | 36.30 | 1:19.79 | 2:05.90 | 2:52.05 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Casper Vestergaard | 1997 | 342 | 39.04 | 1:23.62 | 2:08.28 | 2:52.62 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Christian Gravgaard | 1997 | 339 | 38.40 | 1:21.66 | 2:07.02 | 2:53.03 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Emil Hougesen | 1997 | 317 | 39.33 | 1:23.45 | 2:10.70 | 2:56.94 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 308 | 39.52 | 1:24.18 | 2:11.44 | 2:58.76 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 306 | 39.90 | 1:25.43 | 2:12.27 | 2:59.14 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Nikolaj Borup | 1997 | 293 | 41.01 | 1:27.43 | 2:14.86 | 3:01.73 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 274 | 41.81 | 1:29.42 | 2:18.18 | 3:05.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Nicolai Madsen | 1997 | 267 | 42.92 | 1:31.00 | 2:19.87 | 3:07.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Træholt | 1997 | 264 | 42.07 | 1:29.86 | 2:19.25 | 3:08.03 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Husted | 1997 | 264 | 42.94 | 1:31.53 | 2:20.54 | 3:08.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Esben Jepsen | 1997 | 249 | 42.12 | 1:30.64 | 2:20.85 | 3:11.77 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mark Simonsen | 1997 | 243 | 43.73 | 1:32.95 | 2:23.71 | 3:13.27 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emil Zachariassen | 1997 | DSQ | 3 flyben ef. vend 25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 332 | 39.41 | 1:23.80 | 2:09.57 | 2:54.33 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Toke Cramer | 1998 | 312 | 42.02 | 1:27.58 | 2:13.33 | 2:57.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 308 | 41.31 | 1:28.08 | 2:13.45 | 2:58.74 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 302 | 42.25 | 1:28.12 | 2:13.81 | 2:59.86 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | 291 | 40.15 | 1:26.85 | 2:14.95 | 3:02.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Grene | 1998 | 291 | 41.39 | 1:27.83 | 2:15.01 | 3:02.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 267 | 43.18 | 1:32.14 | 2:20.69 | 3:07.33 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Sebastian Reese | 1998 | 264 | 43.07 | 1:30.52 | 2:18.76 | 3:08.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Knudsen | 1998 | 261 | 42.42 | 1:31.16 | 2:21.13 | 3:08.77 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 260 | 42.41 | 1:30.21 | 2:19.44 | 3:09.15 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Harder Bruun | 1998 | 255 | 43.26 | 1:31.53 | 2:20.84 | 3:10.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 248 | 44.93 | 1:34.58 | 2:23.82 | 3:11.97 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Storgaard | 1998 | 247 | 44.25 | 1:33.23 | 2:23.04 | 3:12.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Niels Ottosen | 1998 | 244 | 44.33 | 1:33.45 | 2:23.37 | 3:13.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 240 | 44.43 | 1:34.12 | 2:24.10 | 3:14.22 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Toke Michaelsen | 1999 | 238 | 43.18 | 1:32.82 | 2:24.00 | 3:14.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas Hansen | 1999 | 236 | 44.42 | 1:34.20 | 2:24.98 | 3:15.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 232 | 44.68 | 1:35.41 | 2:26.05 | 3:16.43 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | 226 | 46.72 | 1:36.71 | 2:27.76 | 3:18.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 226 | 44.51 | 1:34.99 | 2:27.22 | 3:18.24 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 225 | 43.80 | 1:33.43 | 2:25.40 | 3:18.36 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Emil Rimer | 1998 | 222 | 44.90 | 1:35.89 | 2:28.99 | 3:19.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Anders Laursen | 1998 | 220 | 44.43 | 1:36.34 | 2:29.23 | 3:19.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 216 | 46.56 | 1:38.95 | 2:31.36 | 3:21.01 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Rasmussen | 1998 | 215 | 47.75 | 1:39.42 | 2:30.73 | 3:21.45 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Stephan Sørensen | 1999 | 211 | 46.76 | 1:39.79 | 2:32.50 | 3:22.80 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 210 | 47.41 | 1:38.96 | 2:31.49 | 3:23.17 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Martin Lindblad | 1999 | 207 | 44.34 | 1:35.64 | 2:29.48 | 3:23.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malthe Burgaard | 2000 | 206 | 47.74 | 1:40.11 | 2:32.34 | 3:24.17 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Christoffer Elkjær | 1998 | 204 | 45.90 | 1:38.36 | 2:32.97 | 3:25.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 201 | 46.10 | 1:38.13 | 2:32.28 | 3:25.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 198 | 48.32 | 1:42.37 | 2:36.15 | 3:26.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Bjarki Haagensen | 1998 | 196 | 48.04 | 1:41.88 | 2:35.35 | 3:27.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 192 | 48.86 | 1:42.98 | 2:36.99 | 3:29.13 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 186 | 49.07 | 1:42.57 | 2:37.15 | 3:31.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 185 | 50.39 | 1:44.25 | 2:38.89 | 3:31.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Johan Reimer | 2000 | 172 | 47.16 | 1:42.67 | 2:40.14 | 3:37.07 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 170 | 49.09 | 1:45.34 | 2:42.52 | 3:37.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Stadsholt | 1998 | sygdom | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Asger Bertel | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 175m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 100m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malthe Gilkrog | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Rares Oprescu | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 439 | 32.58 | 1:07.14 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 438 | 32.45 | 1:07.19 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 430 | 33.12 | 1:07.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 429 | 32.98 | 1:07.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 395 | 33.42 | 1:09.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | 392 | 33.40 | 1:09.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Morsing | 1999 | 387 | 33.95 | 1:10.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | 377 | 34.02 | 1:10.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 374 | 34.55 | 1:10.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 372 | 33.40 | 1:10.91 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofia Zachariassen | 1999 | 367 | 34.47 | 1:11.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Camilla Rask | 1999 | 359 | 34.44 | 1:11.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 358 | 34.89 | 1:11.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 354 | 35.53 | 1:12.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martha Andersen | 1999 | 340 | 36.05 | 1:13.12 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Anette Poulsen | 1999 | 336 | 34.99 | 1:13.35 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Frydendal | 1999 | 333 | 34.97 | 1:13.58 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anna Hertzog | 1999 | 330 | 35.54 | 1:13.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Stine Madsen | 1999 | 327 | 36.00 | 1:14.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 322 | 36.03 | 1:14.40 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Celia Erikstad | 1999 | 320 | 35.89 | 1:14.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 315 | 35.82 | 1:14.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 313 | 36.42 | 1:15.14 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Helena Terp | 1999 | 311 | 36.09 | 1:15.29 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Stine Knudsen | 1999 | 306 | 36.40 | 1:15.68 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Sofie Rasmussen | 1999 | 303 | 36.63 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Annemette Schmidt | 1999 | 301 | 35.95 | 1:16.09 | |||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 298 | 37.48 | 1:16.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 297 | 36.53 | 1:16.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Clara Franck | 1999 | 297 | 36.45 | 1:16.49 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sofie W. Bunten | 1999 | 295 | 36.24 | 1:16.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 292 | 37.44 | 1:16.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 288 | 36.77 | 1:17.24 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Sofie Hald | 1999 | 281 | 36.06 | 1:17.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johanne Laursen | 1999 | 275 | 38.06 | 1:18.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 263 | 38.52 | 1:19.61 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emma H. Christiansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 359 | 34.68 | 1:11.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 351 | 35.19 | 1:12.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 333 | 35.60 | 1:13.59 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 329 | 35.99 | 1:13.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 317 | 36.11 | 1:14.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 315 | 36.19 | 1:14.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 307 | 36.08 | 1:15.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 303 | 36.95 | 1:15.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Katrine Knudsen | 2000 | 295 | 37.29 | 1:16.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 293 | 36.27 | 1:16.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 292 | 37.39 | 1:16.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Thomsen | 2000 | 278 | 37.19 | 1:18.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Nicholas | 2000 | 272 | 38.23 | 1:18.72 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Beth Mcneese | 2001 | 272 | 37.65 | 1:18.75 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Smilla Lyhne | 2000 | 267 | 38.28 | 1:19.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Sørensen | 2000 | 256 | 38.77 | 1:20.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Warncke | 2000 | 256 | 38.06 | 1:20.36 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 255 | 38.78 | 1:20.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Helena V. Ellling | 2000 | 244 | 38.22 | 1:21.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line J. V. Hededal | 2001 | 241 | 39.14 | 1:22.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Maria M. Porsmose | 2000 | 238 | 38.39 | 1:22.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anida Danovic | 2000 | 237 | 38.97 | 1:22.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 233 | 39.55 | 1:22.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 232 | 40.36 | 1:22.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Mia Seehausen | 2001 | 232 | 39.03 | 1:22.98 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Hannah Jensen | 2000 | 231 | 40.71 | 1:23.11 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 227 | 39.69 | 1:23.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Emma A Andersen | 2000 | 226 | 41.03 | 1:23.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nikita Pedersen | 2000 | 223 | 41.25 | 1:24.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 222 | 40.27 | 1:24.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Hannah Holmgaard | 2000 | 221 | 41.17 | 1:24.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ane Wildenschild | 2000 | 217 | 40.21 | 1:24.83 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
33 | Cecilie Kure | 2000 | 216 | 39.91 | 1:24.99 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Anna Mathiesen | 2000 | 215 | 40.16 | 1:25.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Camilla Strandqvist | 2000 | 214 | 41.00 | 1:25.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Kristoffersen | 2000 | 206 | 1:26.36 | 1:26.36 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
37 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 202 | 40.73 | 1:26.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Freya Ellehus | 2000 | 201 | 1:24.83 | 1:27.09 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sif Floor | 2000 | 200 | 40.75 | 1:27.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
40 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 198 | 40.87 | 1:27.59 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
41 | Elena Holmgaard | 2000 | 195 | 42.00 | 1:28.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
42 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 191 | 43.37 | 1:28.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Mette Høgild Svane | 2000 | 187 | 42.10 | 1:29.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Janni Martinussen | 2001 | 185 | 42.12 | 1:29.47 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
45 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 184 | 43.40 | 1:29.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
46 | Lærke Toftegaard | 2001 | 177 | 43.82 | 1:30.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
47 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 173 | 42.17 | 1:31.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
48 | Lærke Holm Junge | 2000 | 161 | 42.92 | 1:33.76 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Katrine Bukh Villesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 471 | 27.71 | 57.77 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 455 | 28.09 | 58.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 431 | 28.57 | 59.48 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 419 | 28.84 | 1:00.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 414 | 29.32 | 1:00.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 408 | 29.16 | 1:00.60 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mikkel Vølund | 1997 | 405 | 29.60 | 1:00.76 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | 378 | 29.67 | 1:02.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jannik Skov | 1997 | 378 | 30.14 | 1:02.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Nielsen | 1997 | 376 | 30.32 | 1:02.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens N. Nielsen | 1997 | 374 | 30.25 | 1:02.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | 369 | 29.99 | 1:02.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolas Blanch | 1997 | 368 | 30.49 | 1:02.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolaj Borup | 1997 | 366 | 30.98 | 1:02.82 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Jens Bach | 1997 | 361 | 29.64 | 1:03.09 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 358 | 30.04 | 1:03.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonatan Balladone | 1997 | 355 | 30.75 | 1:03.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Tom Heilmann | 1997 | 351 | 30.98 | 1:03.73 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Frederik Knudsen | 1997 | 343 | 30.87 | 1:04.21 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Alex Terp | 1997 | 341 | 31.27 | 1:04.33 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rasmus Larsen | 1997 | 340 | 30.82 | 1:04.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | 339 | 30.35 | 1:04.44 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 338 | 30.58 | 1:04.51 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Frederik H Thomsen | 1997 | 319 | 31.52 | 1:05.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emil Zachariassen | 1997 | 311 | 31.12 | 1:06.30 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Danny Corell | 1997 | 309 | 32.00 | 1:06.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 307 | 30.49 | 1:06.60 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Casper Vestergaard | 1997 | 305 | 32.12 | 1:06.79 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 292 | 31.85 | 1:07.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 427 | 29.43 | 59.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 420 | 29.18 | 1:00.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 408 | 28.57 | 1:00.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 380 | 29.99 | 1:02.06 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 342 | 30.79 | 1:04.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 339 | 30.77 | 1:04.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Peter Hansen | 1998 | 331 | 31.53 | 1:04.97 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | 331 | 30.87 | 1:04.97 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 321 | 30.90 | 1:05.61 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 319 | 31.65 | 1:05.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 318 | 31.61 | 1:05.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jacob Jensen | 1998 | 309 | 31.53 | 1:06.45 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 299 | 31.36 | 1:07.18 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 297 | 32.30 | 1:07.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michael Terp Olesen | 1999 | 294 | 31.53 | 1:07.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Oliver H. Andersen | 1999 | 289 | 32.07 | 1:07.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Gustav Yde | 2000 | 289 | 33.33 | 1:08.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Jacob S. Madsen | 1998 | 283 | 32.44 | 1:08.42 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 281 | 32.79 | 1:08.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nicolai Grene | 1998 | 277 | 33.50 | 1:08.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | 273 | 33.66 | 1:09.27 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 272 | 33.11 | 1:09.38 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Emil Toft | 1998 | 270 | 33.42 | 1:09.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 267 | 33.78 | 1:09.77 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Martin Lindblad | 1999 | 260 | 33.80 | 1:10.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 253 | 34.14 | 1:11.05 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Alexander Jensen | 1998 | 251 | 34.80 | 1:11.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Markus Bøjsen | 1999 | 241 | 34.50 | 1:12.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 231 | 35.19 | 1:13.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Niels Ottosen | 1998 | 225 | 35.73 | 1:13.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 15,1 | 0 | 406 | 5:07.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 40.51 | 1:22.96 | 1:22.96 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 38.43 | 1:22.00 | 2:44.96 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 34.69 | 1:15.25 | 4:00.21 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.40 | 1:07.56 | 5:07.77 | ||||||
2 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | 298 | 5:41.18 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 41.08 | 1:24.63 | 1:24.63 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 43.99 | 1:33.50 | 2:58.13 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 40.57 | 1:31.24 | 4:29.37 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.61 | 1:11.81 | 5:41.18 | ||||||
3 | Hsc Damer 2 | 0 | 293 | 5:43.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 45.68 | 1:32.20 | 1:32.20 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 41.47 | 1:29.01 | 3:01.21 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 38.83 | 1:23.73 | 4:24.94 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 37.58 | 1:18.41 | 5:43.35 | ||||||
4 | Silkeborg Piger | 1999 | 292 | 5:43.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 41.55 | 1:25.04 | 1:25.04 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 43.72 | 1:34.86 | 2:59.90 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 41.15 | 1:29.60 | 4:29.50 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 34.65 | 1:14.29 | 5:43.79 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 283 | 5:47.09 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 41.27 | 1:25.39 | 1:25.39 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 47.73 | 1:41.03 | 3:06.42 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 39.68 | 1:26.96 | 4:33.38 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 35.05 | 1:13.71 | 5:47.09 | ||||||
6 | Hei Piger | 1996 | 264 | 5:55.17 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 42.48 | 1:25.74 | 1:25.74 | ||||||
Julie Uldall Larsen | 1999 | 44.53 | 1:37.34 | 3:03.08 | ||||||
Asta Hermansen | 1999 | 41.68 | 1:30.65 | 4:33.73 | ||||||
Frida Vedel | 1999 | 38.87 | 1:21.44 | 5:55.17 | ||||||
7 | Struer Dream Team | 0 | 261 | 5:56.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 40.91 | 1:24.91 | 1:24.91 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 48.07 | 1:42.03 | 3:06.94 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 37.52 | 1:27.10 | 4:34.04 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 39.98 | 1:22.85 | 5:56.89 | ||||||
8 | Bakken Piger 1 | 0 | 261 | 5:56.94 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 45.06 | 1:32.20 | 1:32.20 | ||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 42.47 | 1:30.55 | 3:02.75 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 40.68 | 1:31.23 | 4:33.98 | ||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 37.93 | 1:22.96 | 5:56.94 | ||||||
9 | As 1 Piger | 0 | 248 | 6:02.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 43.98 | 1:29.27 | 1:29.27 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 46.52 | 1:39.77 | 3:09.04 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 44.01 | 1:39.31 | 4:48.35 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 35.19 | 1:14.48 | 6:02.83 | ||||||
10 | As 2 Piger | 0 | 247 | 6:03.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 42.37 | 1:27.79 | 1:27.79 | ||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 47.35 | 1:40.74 | 3:08.53 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 41.04 | 1:35.94 | 4:44.47 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 36.45 | 1:19.02 | 6:03.49 | ||||||
11 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | 239 | 6:07.42 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Isabella Drest | 1999 | 46.06 | 1:33.97 | 1:33.97 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 45.35 | 1:35.06 | 3:09.03 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 46.56 | 1:42.23 | 4:51.26 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 35.88 | 1:16.16 | 6:07.42 | ||||||
12 | Pige 1 Kolding | 0 | 238 | 6:07.90 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 40.47 | 1:23.25 | 1:23.25 | ||||||
Marie Abildgaard | 1999 | 49.38 | 1:43.89 | 3:07.14 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 48.53 | 1:46.33 | 4:53.47 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 35.27 | 1:14.43 | 6:07.90 | ||||||
13 | Horsens Piger 1 | 0 | 234 | 6:09.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Julie Kabels Mortensen | 1999 | 48.71 | 2:24.97 | 2:24.97 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1999 | 50.15 | 1:32.24 | 3:57.21 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 48.53 | 1:28.46 | 5:25.67 | ||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 44.05 | 44.05 | 6:09.72 | ||||||
14 | Nyborg Piger | 0 | 234 | 6:09.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 49.53 | 1:41.75 | 1:41.75 | ||||||
Anida Danovic | 2000 | 48.73 | 1:44.61 | 3:26.36 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 43.72 | 1:35.01 | 5:01.37 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 32.42 | 1:08.50 | 6:09.87 | ||||||
15 | Thisted Girlpower | 0 | 234 | 6:09.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 46.74 | 1:35.96 | 1:35.96 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 44.72 | 1:35.30 | 3:11.26 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 45.50 | 1:36.89 | 4:48.15 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 39.38 | 1:21.76 | 6:09.91 | ||||||
16 | Triton Piger 1 | 0 | 229 | 6:12.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 43.71 | 1:30.81 | 1:30.81 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 50.64 | 1:46.16 | 3:16.97 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 43.19 | 1:34.46 | 4:51.43 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 39.15 | 1:21.32 | 6:12.75 | ||||||
17 | As 3 Piger | 0 | 217 | 6:19.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 43.14 | 1:28.61 | 1:28.61 | ||||||
Mie Mellerup | 2000 | 48.84 | 1:44.26 | 3:12.87 | ||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 46.42 | 1:43.49 | 4:56.36 | ||||||
Ida Riber | 1999 | 40.55 | 1:22.88 | 6:19.24 | ||||||
18 | Odder Piger | 1999 | 217 | 6:19.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 43.36 | 1:29.16 | 1:29.16 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 50.17 | 1:45.68 | 3:14.84 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 43.72 | 1:37.15 | 4:51.99 | ||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 40.96 | 1:27.49 | 6:19.48 | ||||||
19 | Pingvin Piger | 1999 | 215 | 6:20.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Beth Mcneese | 2001 | 45.49 | 1:31.21 | 1:31.21 | ||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 50.07 | 1:46.66 | 3:17.87 | ||||||
Hannah Jensen | 2000 | 46.94 | 1:37.84 | 4:55.71 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 40.34 | 1:24.54 | 6:20.25 | ||||||
20 | Hobro Girl Power | 1999 | 210 | 6:23.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 43.86 | 1:29.16 | 1:29.16 | ||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 48.35 | 1:43.88 | 3:13.04 | ||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 54.80 | 2:01.47 | 5:14.51 | ||||||
Anna Bonde | 1999 | 32.63 | 1:08.96 | 6:23.47 | ||||||
21 | Agf Piger 15,2 | 0 | 206 | 6:26.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.23 | 1:20.84 | 1:20.84 | ||||||
Carla Leone | 2002 | 55.86 | 1:56.54 | 3:17.38 | ||||||
Katja V. Clausen | 2000 | 47.99 | 1:46.67 | 5:04.05 | ||||||
Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 39.79 | 1:22.13 | 6:26.18 | ||||||
22 | Sønderborg | 0 | 201 | 6:29.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 47.41 | 1:37.67 | 1:37.67 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 49.11 | 1:47.55 | 3:25.22 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 47.29 | 1:45.00 | 5:10.22 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 39.28 | 1:19.05 | 6:29.27 | ||||||
23 | Stm 2 | 0 | 181 | 6:42.84 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 46.45 | 1:32.80 | 1:32.80 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 55.46 | 1:57.03 | 3:29.83 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 46.62 | 1:41.95 | 5:11.78 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 43.73 | 1:31.06 | 6:42.84 | ||||||
24 | Sto Super Pigerne 3 | 0 | 171 | 6:51.05 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 48.69 | 1:38.33 | 1:38.33 | ||||||
Juliane Eggers | 2000 | 53.24 | 1:52.20 | 3:30.53 | ||||||
Natacha Drest | 2000 | 51.62 | 1:50.83 | 5:21.36 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 42.06 | 1:29.69 | 6:51.05 | ||||||
- | Ihf Ihf | 0 | DNF | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 43.47 | 1:29.83 | 1:29.83 | ||||||
- | Tempo Piger | 1999 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Mille Vedsted | 1999 | 46.81 | 1:39.41 | 1:39.41 | ||||||
- | As 4 Piger | 0 | DSQ | assym. benspark | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 45.19 | 1:34.21 | 1:34.21 | ||||||
- | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1999 | DSQ | en hånd ved afslutni | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 39.76 | 1:20.71 | 1:20.71 | ||||||
- | Pige 2 Kolding | 0 | DSQ | 1 hånd i vend 125m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Josephine Nielsen | 1999 | 45.57 | 1:31.87 | 1:31.87 | ||||||
- | Piger Rsk | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Sofie A. Pedersen | 1999 | 44.22 | 1:31.66 | 1:31.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | As 1 Drenge | 0 | 348 | 4:43.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 36.19 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.56 | 1:17.36 | 2:31.42 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 32.19 | 1:10.47 | 3:41.89 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.58 | 1:01.39 | 4:43.28 | ||||||
2 | Sto Super Drengene1 | 0 | 328 | 4:48.67 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 34.13 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 39.33 | 1:24.69 | 2:35.71 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.71 | 1:04.77 | 3:40.48 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 32.51 | 1:08.19 | 4:48.67 | ||||||
3 | Odder Drenge | 1997 | 315 | 4:52.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 33.78 | 1:10.22 | 1:10.22 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 35.40 | 1:16.65 | 2:26.87 | ||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 33.82 | 1:16.44 | 3:43.31 | ||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 32.58 | 1:09.41 | 4:52.72 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | 298 | 4:58.20 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 35.90 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Emil Træholt | 1997 | 39.56 | 1:25.49 | 2:38.78 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 34.15 | 1:14.78 | 3:53.56 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 30.39 | 1:04.64 | 4:58.20 | ||||||
5 | Struer Herrer 2 | 0 | 287 | 5:01.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 36.14 | 1:14.65 | 1:14.65 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 36.46 | 1:19.36 | 2:34.01 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 35.64 | 1:20.20 | 3:54.21 | ||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 30.80 | 1:07.72 | 5:01.93 | ||||||
6 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | 268 | 5:08.96 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 36.66 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 40.13 | 1:26.07 | 2:40.98 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 33.94 | 1:14.65 | 3:55.63 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 1:13.33 | 1:13.33 | 5:08.96 | ||||||
7 | Dreng 1 Kolding | 0 | 261 | 5:11.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 37.12 | 1:15.74 | 1:15.74 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 37.35 | 1:20.62 | 2:36.36 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 38.20 | 1:23.49 | 3:59.85 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 34.58 | 1:11.77 | 5:11.62 | ||||||
8 | Bakken Drenge 1 | 0 | 260 | 5:11.89 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 37.07 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 40.47 | 1:26.38 | 2:44.11 | ||||||
David Hjort | 2000 | 36.66 | 1:19.74 | 4:03.85 | ||||||
Victor Prange | 1997 | 31.57 | 1:08.04 | 5:11.89 | ||||||
9 | Agf Drenge 16,1 | 0 | 256 | 5:13.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 36.17 | 1:14.05 | 1:14.05 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 41.92 | 1:27.71 | 2:41.76 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 40.74 | 1:28.78 | 4:10.54 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 30.10 | 1:03.06 | 5:13.60 | ||||||
10 | As 2 Drenge | 0 | 247 | 5:17.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 40.46 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 43.41 | 1:31.38 | 2:54.22 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 36.27 | 1:18.67 | 4:12.89 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.29 | 1:04.44 | 5:17.33 | ||||||
11 | Smut Drenge | 1997 | 237 | 5:22.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 35.70 | 1:14.29 | 1:14.29 | ||||||
Emil Hougesen | 1997 | 38.29 | 1:22.23 | 2:36.52 | ||||||
Emil Bonderup | 1998 | 40.03 | 1:28.54 | 4:05.06 | ||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 36.19 | 1:16.94 | 5:22.00 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 1997 | 231 | 5:24.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 37.51 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 42.19 | 1:29.57 | 2:46.00 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 40.61 | 1:30.75 | 4:16.75 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 31.68 | 1:07.61 | 5:24.36 | ||||||
13 | Nyborg Drenge | 0 | 230 | 5:25.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 37.79 | 1:18.19 | 1:18.19 | ||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 47.81 | 1:39.41 | 2:57.60 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 34.78 | 1:17.69 | 4:15.29 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 32.25 | 1:09.72 | 5:25.01 | ||||||
14 | Stm 2 | 0 | 224 | 5:27.71 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 37.10 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 47.07 | 1:40.40 | 2:57.28 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 36.25 | 1:54.10 | 4:51.38 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.33 | 36.33 | 5:27.71 | ||||||
15 | As 3 Drenge | 0 | 201 | 5:40.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 38.89 | 1:20.06 | 1:20.06 | ||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 44.95 | 1:36.51 | 2:56.57 | ||||||
Asger Bertel | 1998 | 40.53 | 1:28.54 | 4:25.11 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 35.11 | 1:15.06 | 5:40.17 | ||||||
16 | Sto Super Drengene2 | 0 | 197 | 5:42.19 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 41.16 | 2:12.25 | 2:12.25 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 52.47 | 1:30.39 | 3:42.64 | ||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 43.80 | 1:19.41 | 5:02.05 | ||||||
Anton Arfelt Skaarup | 1998 | 40.14 | 40.14 | 5:42.19 | ||||||
17 | Odder Drenge 2 | 1997 | 196 | 5:42.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 37.07 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 45.55 | 1:39.38 | 2:56.77 | ||||||
Mark Simonsen | 1997 | 40.46 | 1:30.30 | 4:27.07 | ||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 36.47 | 1:15.84 | 5:42.91 | ||||||
18 | Horsens Drenge 1 | 0 | 180 | 5:53.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 47.96 | 1:37.27 | 1:37.27 | ||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 44.27 | 1:34.11 | 3:11.38 | ||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 41.94 | 1:30.66 | 4:42.04 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 34.64 | 1:10.97 | 5:53.01 | ||||||
19 | Horsens Drenge 2 | 0 | 143 | 6:20.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Helbo | 1999 | 44.81 | 1:31.79 | 1:31.79 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 50.42 | 1:48.09 | 3:19.88 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 44.81 | 1:36.25 | 4:56.13 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 41.37 | 1:24.45 | 6:20.58 | ||||||
- | Bakken Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 44.29 | 1:31.80 | 1:31.80 | ||||||
- | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 33.26 | 1:08.59 | 1:08.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 17,1 | 0 | 418 | 2:17.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 37.49 | 1:15.87 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 31.42 | 1:47.29 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 30.09 | 2:17.38 | |||||||
2 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1999 | 352 | 2:25.48 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 34.23 | 1:13.55 | |||||||
Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 38.11 | 1:51.66 | |||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 33.82 | 2:25.48 | |||||||
3 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | 320 | 2:30.07 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emma Hansen | 1999 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Camilla Rask | 1999 | 41.99 | 1:20.71 | |||||||
Helena Terp | 1999 | 37.94 | 1:58.65 | |||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 31.42 | 2:30.07 | |||||||
4 | Piger Rsk | 0 | 310 | 2:31.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Hertzog | 1999 | 39.12 | 39.12 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 43.43 | 1:22.55 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 35.78 | 1:58.33 | |||||||
Sofie Hald | 1999 | 33.40 | 2:31.73 | |||||||
5 | Stm 1 | 0 | 297 | 2:33.85 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 44.48 | 1:22.14 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 37.22 | 1:59.36 | |||||||
Trine Guldberg | 1999 | 34.49 | 2:33.85 | |||||||
6 | Hsc Damer 3 | 0 | 283 | 2:36.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 40.55 | 1:24.80 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 37.01 | 2:01.81 | |||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 34.68 | 2:36.49 | |||||||
7 | Struer Damer 1 | 0 | 281 | 2:36.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 46.75 | 1:24.70 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 35.32 | 2:00.02 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 36.78 | 2:36.80 | |||||||
8 | Bakken Piger 1 | 0 | 276 | 2:37.80 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 37.62 | 37.62 | |||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 41.20 | 1:18.82 | |||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 43.61 | 2:02.43 | |||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 35.37 | 2:37.80 | |||||||
9 | Horsens Piger 1 | 0 | 271 | 2:38.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Gloria Gardner | 1999 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Camilla Rasmussen | 1999 | 42.36 | 1:24.33 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 36.61 | 2:00.94 | |||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 37.71 | 2:38.65 | |||||||
10 | Hei Piger | 1996 | 267 | 2:39.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Julie Uldall Larsen | 1999 | 44.10 | 1:22.82 | |||||||
Asta Hermansen | 1999 | 40.66 | 2:03.48 | |||||||
Frida Vedel | 1999 | 36.06 | 2:39.54 | |||||||
11 | Nyborg Piger | 0 | 257 | 2:41.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Anida Danovic | 2000 | 47.70 | 1:32.71 | |||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 38.62 | 2:11.33 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 30.14 | 2:41.47 | |||||||
12 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | 256 | 2:41.83 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Sidse Thorup | 1999 | 46.07 | 1:24.05 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 42.46 | 2:06.51 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 35.32 | 2:41.83 | |||||||
13 | Pige 1 Kolding | 0 | 243 | 2:44.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 39.59 | 39.59 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 48.03 | 1:27.62 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 45.79 | 2:13.41 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 31.17 | 2:44.58 | |||||||
14 | Ihf Ihf | 0 | 240 | 2:45.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 41.05 | 41.05 | |||||||
Signe Tramm | 1999 | 46.11 | 1:27.16 | |||||||
Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 44.25 | 2:11.41 | |||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 33.92 | 2:45.33 | |||||||
15 | Triton Piger 1 | 0 | 228 | 2:48.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 41.49 | 41.49 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 49.17 | 1:30.66 | |||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 41.45 | 2:12.11 | |||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 35.93 | 2:48.04 | |||||||
16 | Agf Piger 17, 2 | 0 | 225 | 2:48.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Carla Leone | 2002 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 46.23 | 1:31.44 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 36.77 | 2:08.21 | |||||||
Katja V. Clausen | 2000 | 40.51 | 2:48.72 | |||||||
17 | As 2 Piger | 0 | 217 | 2:50.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 45.28 | 45.28 | |||||||
Ida Riber | 1999 | 46.99 | 1:32.27 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 43.76 | 2:16.03 | |||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 34.92 | 2:50.95 | |||||||
18 | Sønderborg | 0 | 211 | 2:52.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 47.53 | 47.53 | |||||||
Therese Elkjær Christense | 1999 | 45.90 | 1:33.43 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 42.16 | 2:15.59 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 36.81 | 2:52.40 | |||||||
19 | As 3 Piger | 0 | 204 | 2:54.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 46.46 | 46.46 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 50.04 | 1:36.50 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 43.25 | 2:19.75 | |||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 34.83 | 2:54.58 | |||||||
20 | Hobro Girl Power | 1999 | 203 | 2:54.61 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 48.62 | 1:31.13 | |||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 52.28 | 2:23.41 | |||||||
Anna Bonde | 1999 | 31.20 | 2:54.61 | |||||||
21 | Tempo Piger | 1999 | 203 | 2:54.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Mai Heilmann | 2000 | 51.57 | 51.57 | |||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 41.68 | 1:33.25 | |||||||
Mille Vedsted | 1999 | 47.09 | 2:20.34 | |||||||
Kristine Lønne | 2000 | 34.32 | 2:54.66 | |||||||
22 | Stm 2 | 0 | 203 | 2:54.73 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 45.60 | 45.60 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 45.68 | 1:31.28 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 43.07 | 2:14.35 | |||||||
Camilla Madvig | 2000 | 40.38 | 2:54.73 | |||||||
23 | Odder Piger | 1999 | 196 | 2:56.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Matilde Krogstrup | 2000 | 54.07 | 1:33.53 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 42.56 | 2:16.09 | |||||||
Luna Ladefoged | 2000 | 40.75 | 2:56.84 | |||||||
24 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1999 | 178 | 3:02.67 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Isabella Guldager Jensen | 2001 | 46.94 | 46.94 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 49.34 | 1:36.28 | |||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 50.89 | 2:27.17 | |||||||
Noa Turin | 2000 | 35.50 | 3:02.67 | |||||||
25 | Sto Super Pigerne 3 | 0 | 177 | 3:02.84 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 45.69 | 45.69 | |||||||
Pernille Falgren Christen | 2000 | 48.05 | 1:33.74 | |||||||
Natacha Drest | 2000 | 48.85 | 2:22.59 | |||||||
Sif Floor | 2000 | 40.25 | 3:02.84 | |||||||
- | As 1 Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 40.66 | 40.66 | |||||||
- | As 4 Piger | 0 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Mellerup | 2000 | 46.90 | 46.90 | |||||||
- | Pingvin Piger | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Jensen | 2000 | 43.08 | 43.08 | |||||||
- | Silkeborg Piger | 1999 | DSQ | ej fortsat b. v 25 m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | 383 | 2:06.40 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 35.98 | 1:07.08 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.79 | 1:38.87 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 27.53 | 2:06.40 | |||||||
2 | Odder Drenge | 1997 | 366 | 2:08.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 35.20 | 1:09.02 | |||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 32.60 | 1:41.62 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 26.69 | 2:08.31 | |||||||
3 | As 1 Drenge | 0 | 365 | 2:08.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.26 | 1:09.18 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 31.58 | 1:40.76 | |||||||
Jannik Skov | 1997 | 27.68 | 2:08.44 | |||||||
4 | Stm 1 | 0 | 354 | 2:09.81 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 38.42 | 1:11.94 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.86 | 1:42.80 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.01 | 2:09.81 | |||||||
5 | Sto Super Drengene1 | 0 | 348 | 2:10.56 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 37.96 | 1:10.78 | |||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 28.74 | 1:39.52 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 31.04 | 2:10.56 | |||||||
6 | Struer Herrer 3 | 0 | 323 | 2:13.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 35.65 | 1:09.73 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 34.43 | 1:44.16 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 29.61 | 2:13.77 | |||||||
7 | As 2 Drenge | 0 | 288 | 2:19.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 39.11 | 1:16.12 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 33.85 | 1:49.97 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 29.08 | 2:19.05 | |||||||
8 | Dreng 1 Kolding | 0 | 285 | 2:19.52 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 35.48 | 35.48 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 36.63 | 1:12.11 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 35.75 | 1:47.86 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.66 | 2:19.52 | |||||||
9 | Smut Drenge | 1997 | 283 | 2:19.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 41.23 | 1:14.45 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 35.23 | 1:49.68 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 30.14 | 2:19.82 | |||||||
10 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | 282 | 2:20.01 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 38.58 | 1:13.63 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 33.42 | 1:47.05 | |||||||
Rares Oprescu | 1999 | 32.96 | 2:20.01 | |||||||
11 | Hei Drenge | 1996 | 276 | 2:20.96 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 37.38 | 1:19.30 | |||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 32.57 | 1:51.87 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 29.09 | 2:20.96 | |||||||
12 | Holbæk Pack | 1997 | 273 | 2:21.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Johan Johnsen | 1997 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 40.91 | 1:16.55 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 35.20 | 1:51.75 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 29.73 | 2:21.48 | |||||||
13 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | 270 | 2:22.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 38.61 | 1:15.41 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 37.02 | 1:52.43 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 29.60 | 2:22.03 | |||||||
14 | Agf Drenge 18,1 | 0 | 269 | 2:22.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 40.65 | 1:14.99 | |||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 38.28 | 1:53.27 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.96 | 2:22.23 | |||||||
15 | Bakken Drenge 1 | 0 | 267 | 2:22.63 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 41.23 | 1:18.73 | |||||||
David Hjort | 2000 | 33.94 | 1:52.67 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 29.96 | 2:22.63 | |||||||
16 | Stm 2 | 0 | 246 | 2:26.51 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 43.73 | 1:20.54 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 35.99 | 1:56.53 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.98 | 2:26.51 | |||||||
17 | Nyborg Drenge | 0 | 241 | 2:27.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 47.55 | 1:23.78 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 32.38 | 1:56.16 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 31.33 | 2:27.49 | |||||||
18 | Sto Super Drengene2 | 0 | 221 | 2:31.90 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 45.38 | 1:20.99 | |||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 37.18 | 1:58.17 | |||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 33.73 | 2:31.90 | |||||||
19 | Odder Drenge 2 | 1997 | 218 | 2:32.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 42.45 | 1:22.69 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 36.21 | 1:58.90 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 33.61 | 2:32.51 | |||||||
20 | As 3 Drenge | 0 | 211 | 2:34.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 43.31 | 1:22.33 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 38.56 | 2:00.89 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 33.24 | 2:34.13 | |||||||
21 | Bakken Drenge 2 | 0 | 206 | 2:35.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 42.04 | 42.04 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 40.32 | 1:22.36 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 39.46 | 2:01.82 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 33.56 | 2:35.38 | |||||||
- | Horsens Drenge 2 | 0 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 0 | DSQ | 0m på ryg v. 75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 44.58 | 44.58 | |||||||
- | Mammut 1 Kalundborg | 0 | DSQ | brysttag i fly | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 32.19 | 32.19 | |||||||
- | Silkeborg Drenge | 1997 | DSQ | 2 tag under vand | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 501 | 31.72 | 1:07.44 | 1:43.95 | 2:19.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 469 | 33.82 | 1:10.16 | 1:46.85 | 2:23.06 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Laura Morsing | 1999 | 462 | 33.46 | 1:09.82 | 1:47.09 | 2:23.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 445 | 34.01 | 1:11.12 | 1:48.88 | 2:25.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | 432 | 33.99 | 1:11.60 | 1:49.93 | 2:27.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 398 | 34.98 | 1:13.89 | 1:53.11 | 2:31.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Terp | 1999 | 388 | 33.91 | 1:12.65 | 1:53.01 | 2:32.41 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Rask | 1999 | 384 | 35.01 | 1:15.34 | 1:55.09 | 2:32.93 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | 383 | 35.40 | 1:13.95 | 1:53.88 | 2:33.02 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Frida Frydendal | 1999 | 366 | 34.24 | 1:13.51 | 1:55.13 | 2:35.36 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 362 | 34.22 | 1:13.50 | 1:54.49 | 2:35.97 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Merete Toft Jensen | 1999 | 353 | 35.78 | 1:16.36 | 1:57.48 | 2:37.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 349 | 36.62 | 1:17.16 | 1:58.33 | 2:37.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martha Andersen | 1999 | 348 | 35.93 | 1:16.11 | 1:57.61 | 2:38.02 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Anette Poulsen | 1999 | 347 | 36.21 | 1:17.02 | 1:58.26 | 2:38.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 335 | 36.66 | 1:17.38 | 1:59.26 | 2:40.02 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Clara Franck | 1999 | 323 | 35.40 | 1:17.44 | 2:00.03 | 2:42.03 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne Laursen | 1999 | 316 | 37.75 | 1:19.40 | 2:01.69 | 2:43.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 306 | 36.69 | 1:19.03 | 2:03.32 | 2:44.99 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Sofie W. Bunten | 1999 | 305 | 37.65 | 1:20.58 | 2:03.60 | 2:45.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 304 | 37.66 | 1:19.63 | 2:02.44 | 2:45.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Lisa Schøn | 1999 | 300 | 36.17 | 1:19.56 | 2:05.10 | 2:46.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Stokvad | 1999 | 298 | 38.57 | 1:21.95 | 2:05.30 | 2:46.42 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Stine Madsen | 1999 | 297 | 36.60 | 1:17.80 | 2:02.60 | 2:46.58 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 294 | 39.71 | 1:22.46 | 2:06.02 | 2:47.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 292 | 39.09 | 1:22.63 | 2:06.76 | 2:47.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 286 | 1:22.27 | 2:48.68 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Anna Hertzog | 1999 | 286 | 37.89 | 1:20.08 | 2:03.88 | 2:48.80 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Isabell Eriksen | 1999 | 279 | 39.39 | 1:24.78 | 2:08.28 | 2:50.22 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Karoline Lehmann | 1999 | 278 | 39.45 | 1:23.15 | 2:07.57 | 2:50.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 278 | 39.90 | 1:23.94 | 2:07.79 | 2:50.37 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Andrea Franck | 1999 | 276 | 38.27 | 1:22.08 | 2:07.02 | 2:50.75 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
33 | Camilla Buch | 1999 | 264 | 41.02 | 1:25.38 | 2:09.57 | 2:53.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 257 | 40.13 | 1:25.75 | 2:11.70 | 2:54.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Amanda Leweson | 1999 | 225 | 39.60 | 1:27.33 | 2:18.86 | 3:02.86 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Linea Frederiksen | 1999 | 222 | 40.48 | 1:28.10 | 2:16.57 | 3:03.67 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anna Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 368 | 35.64 | 1:15.35 | 1:55.04 | 2:35.14 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 352 | 36.03 | 1:16.28 | 1:58.61 | 2:37.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Knudsen | 2000 | 319 | 38.70 | 1:20.83 | 2:03.89 | 2:42.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 319 | 37.43 | 1:19.23 | 2:42.71 | 2:42.71 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | 318 | 36.41 | 1:17.42 | 2:00.24 | 2:42.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 309 | 38.24 | 1:20.41 | 2:04.44 | 2:44.45 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Beth Mcneese | 2001 | 308 | 38.41 | 1:20.92 | 2:03.45 | 2:44.61 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | 307 | 37.80 | 1:20.32 | 2:03.23 | 2:44.82 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 296 | 38.78 | 1:21.69 | 2:06.50 | 2:46.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 287 | 39.05 | 1:21.91 | 2:06.22 | 2:48.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 287 | 38.67 | 1:22.55 | 2:06.14 | 2:48.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 285 | 39.18 | 1:21.51 | 2:05.60 | 2:48.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 280 | 38.18 | 1:21.17 | 2:05.36 | 2:49.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line J. V. Hededal | 2001 | 268 | 37.78 | 1:22.52 | 2:08.85 | 2:52.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 266 | 39.03 | 1:23.11 | 2:09.61 | 2:52.76 | |||
Durup IF | ||||||||||
16 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 261 | 38.41 | 1:22.98 | 2:09.09 | 2:53.88 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Warncke | 2000 | 255 | 40.19 | 1:23.11 | 2:10.53 | 2:55.38 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Noa Turin | 2000 | 244 | 42.73 | 1:28.76 | 2:14.71 | 2:57.96 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Anida Danovic | 2000 | 243 | 42.10 | 1:28.00 | 2:15.93 | 2:58.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma A Andersen | 2000 | 242 | 41.38 | 1:27.07 | 2:14.24 | 2:58.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helena V. Ellling | 2000 | 241 | 39.33 | 1:25.98 | 2:14.38 | 2:58.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 241 | 41.70 | 1:28.15 | 2:15.44 | 2:58.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Nikita Pedersen | 2000 | 238 | 41.32 | 1:27.43 | 2:14.74 | 2:59.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Sørensen | 2000 | 237 | 41.35 | 1:27.34 | 2:14.37 | 2:59.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Thomsen | 2000 | 235 | 39.23 | 1:25.72 | 2:14.06 | 3:00.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 231 | 40.91 | 1:28.30 | 2:16.71 | 3:01.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilie Kure | 2000 | 227 | 39.20 | 1:25.64 | 2:14.44 | 3:02.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 227 | 39.95 | 1:28.12 | 2:17.28 | 3:02.28 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Cecilie Dalgas | 2000 | 226 | 41.74 | 2:14.82 | 3:02.41 | 3:02.41 | |||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Anna Mathiesen | 2000 | 226 | 40.78 | 1:27.05 | 2:15.97 | 3:02.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mette Høgild Svane | 2000 | 225 | 43.03 | 1:31.25 | 2:19.60 | 3:02.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 221 | 43.10 | 1:30.56 | 2:18.48 | 3:03.92 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Maria M. Porsmose | 2000 | 216 | 39.56 | 1:26.31 | 2:16.45 | 3:05.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 214 | 41.07 | 1:28.60 | 2:18.44 | 3:05.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Freya R. Andersen | 2000 | 214 | 43.45 | 1:32.70 | 2:20.51 | 3:05.91 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Freya Ellehus | 2000 | 213 | 41.02 | 1:29.61 | 2:19.34 | 3:06.19 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mikkeline Mentz | 2001 | 200 | 42.65 | 1:30.41 | 2:20.78 | 3:10.14 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Louise Bach Andersen | 2001 | 198 | 43.54 | 1:32.82 | 2:22.80 | 3:10.75 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
39 | Luna Ladefoged | 2000 | 197 | 44.13 | 1:33.86 | 2:24.37 | 3:10.97 | |||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | 195 | 43.80 | 1:33.44 | 2:24.45 | 3:11.67 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
41 | Carla Leone | 2002 | 194 | 45.41 | 1:34.59 | 2:23.72 | 3:11.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 193 | 41.44 | 1:30.98 | 2:21.84 | 3:12.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Astrid Yde | 2000 | 191 | 45.72 | 1:33.89 | 2:24.20 | 3:12.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Kirstine Frandsen | 2001 | 184 | 45.94 | 1:36.59 | 2:27.72 | 3:15.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anne Rytter | 2000 | 175 | 44.31 | 1:36.17 | 2:29.23 | 3:18.89 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
46 | Matilde Krogstrup | 2000 | 155 | 44.24 | 1:38.83 | 2:32.34 | 3:26.77 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 518 | 29.11 | 1:00.58 | 1:32.24 | 2:03.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 488 | 28.29 | 59.90 | 1:32.95 | 2:06.19 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 473 | 29.34 | 1:02.00 | 1:35.72 | 2:07.57 | |||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 467 | 29.09 | 1:00.72 | 1:34.12 | 2:08.09 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 434 | 29.76 | 1:02.20 | 1:36.33 | 2:11.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 424 | 31.26 | 1:06.44 | 1:39.89 | 2:12.22 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 411 | 30.54 | 1:04.23 | 1:38.80 | 2:13.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicolas Blanch | 1997 | 402 | 31.09 | 1:05.44 | 1:40.27 | 2:14.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | 401 | 30.35 | 1:05.52 | 1:40.79 | 2:14.72 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 392 | 31.72 | 1:06.37 | 1:41.31 | 2:15.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jannik Skov | 1997 | 385 | 31.39 | 1:06.90 | 1:42.80 | 2:16.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 373 | 32.26 | 1:07.60 | 1:43.45 | 2:18.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alex Terp | 1997 | 372 | 32.14 | 1:08.14 | 1:44.27 | 2:18.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik H Thomsen | 1997 | 366 | 32.84 | 1:08.36 | 1:44.07 | 2:18.93 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Larsen | 1997 | 358 | 32.45 | 1:08.13 | 1:44.50 | 2:19.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mikkel Strand | 1997 | 356 | 32.24 | 1:07.02 | 1:43.14 | 2:20.21 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Morten Thomsen | 1997 | 355 | 32.39 | 1:08.82 | 1:46.21 | 2:20.30 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Danny Corell | 1997 | 322 | 32.86 | 1:09.99 | 1:48.33 | 2:25.00 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 321 | 32.91 | 1:10.90 | 1:48.16 | 2:25.16 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Emil Zachariassen | 1997 | 320 | 31.96 | 1:08.64 | 1:47.59 | 2:25.30 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Frederik Elmann | 1997 | 316 | 34.31 | 1:12.77 | 1:51.13 | 2:25.91 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Anton Holten Lambert | 1997 | 310 | 33.40 | 1:10.99 | 1:49.30 | 2:26.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benjamin Kâhler | 1997 | 307 | 33.04 | 1:10.45 | 1:49.29 | 2:27.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 463 | 29.94 | 1:02.52 | 1:35.78 | 2:08.47 | |||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 389 | 30.93 | 1:06.09 | 2:16.09 | 2:16.09 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 376 | 32.31 | 1:07.55 | 1:42.98 | 2:17.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 356 | 31.85 | 1:07.40 | 1:43.76 | 2:20.15 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
5 | Mads Peter Hansen | 1998 | 354 | 32.34 | 1:07.83 | 1:44.43 | 2:20.47 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emil Toft | 1998 | 354 | 32.26 | 1:07.87 | 1:45.19 | 2:20.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 352 | 32.54 | 1:08.05 | 1:44.82 | 2:20.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 339 | 31.59 | 1:08.23 | 1:46.93 | 2:22.49 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 332 | 33.31 | 1:10.02 | 1:47.10 | 2:23.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 330 | 34.64 | 1:11.26 | 1:48.20 | 2:23.86 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | 327 | 33.71 | 1:10.40 | 1:47.75 | 2:24.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 316 | 32.96 | 1:09.08 | 1:47.19 | 2:25.85 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Oliver H. Andersen | 1999 | 316 | 32.26 | 1:09.06 | 1:48.13 | 2:25.93 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Kristian Ejby | 1998 | 308 | 34.51 | 1:11.76 | 1:49.70 | 2:27.15 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gustav Yde | 2000 | 306 | 33.96 | 1:12.19 | 1:50.99 | 2:27.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Oskar Jørgensen | 1998 | 304 | 35.05 | 1:12.74 | 1:50.99 | 2:27.84 | |||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Mads D. Kristensen | 1998 | 295 | 34.93 | 1:13.06 | 1:52.25 | 2:29.27 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 290 | 34.12 | 1:13.21 | 1:52.49 | 2:30.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | 290 | 35.61 | 1:14.20 | 1:52.90 | 2:30.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 283 | 34.84 | 1:12.93 | 1:52.10 | 2:31.28 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
21 | Martin Lindblad | 1999 | 259 | 34.66 | 1:13.43 | 1:55.06 | 2:35.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 393 | 36.36 | 1:15.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 363 | 37.89 | 1:17.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 362 | 38.11 | 1:17.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofia Zachariassen | 1999 | 345 | 39.09 | 1:18.73 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | 341 | 38.28 | 1:19.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 337 | 38.74 | 1:19.35 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | 335 | 39.18 | 1:19.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 331 | 39.03 | 1:19.88 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Anette Poulsen | 1999 | 316 | 38.06 | 1:21.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 313 | 39.59 | 1:21.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 310 | 39.80 | 1:21.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | 309 | 40.01 | 1:21.73 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Hansen | 1999 | 300 | 39.76 | 1:22.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 297 | 40.77 | 1:22.79 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 297 | 40.61 | 1:22.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Rasmussen | 1999 | 296 | 39.62 | 1:22.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Stine Knudsen | 1999 | 295 | 40.05 | 1:22.98 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Camilla Rask | 1999 | 284 | 41.72 | 1:24.07 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Celia Erikstad | 1999 | 280 | 41.19 | 1:24.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stine Madsen | 1999 | 276 | 41.60 | 1:24.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Freja Bermann | 1999 | 270 | 41.50 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Trine Guldberg | 1999 | 265 | 42.05 | 1:25.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Olesen | 1999 | 259 | 42.18 | 1:26.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Jensen | 1999 | 258 | 42.92 | 1:26.76 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
25 | Josephine Nielsen | 1999 | 247 | 1:28.02 | 1:28.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 245 | 42.82 | 1:28.30 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Martha Andersen | 1999 | 240 | 43.74 | 1:28.93 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
28 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 237 | 43.83 | 1:29.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sarah Stokvad | 1999 | 235 | 44.39 | 1:29.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Sofie Hald | 1999 | 235 | 43.16 | 1:29.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Lisa Schøn | 1999 | 230 | 43.95 | 1:30.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 230 | 43.83 | 1:30.15 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emma Sand Majlund | 1999 | 225 | 44.43 | 1:30.79 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Signe Tramm | 1999 | 223 | 44.74 | 1:31.11 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 211 | 46.10 | 1:32.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
36 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 203 | 45.42 | 1:33.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | DSQ | ej forts bev. 75 m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Annemette Schmidt | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Camilla Rasmussen | 1999 | DSQ | ej fort bev. 25 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | DSQ | ej forts bev 25 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 337 | 38.67 | 1:19.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 305 | 39.40 | 1:22.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 286 | 40.37 | 1:23.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 285 | 41.02 | 1:23.91 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 273 | 41.75 | 1:25.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 256 | 43.02 | 1:27.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 253 | 42.90 | 1:27.27 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma A Andersen | 2000 | 252 | 42.60 | 1:27.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 251 | 43.60 | 1:27.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 249 | 41.70 | 1:27.78 | |||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Michelle Franow | 2001 | 246 | 42.92 | 1:28.19 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | 235 | 45.29 | 1:29.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hannah Jensen | 2000 | 215 | 45.59 | 1:32.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 214 | 45.52 | 1:32.28 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | 207 | 45.95 | 1:33.30 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 207 | 44.49 | 1:33.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Helena V. Ellling | 2000 | 206 | 44.96 | 1:33.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Knudsen | 2000 | 206 | 47.00 | 1:33.54 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Carla Leone | 2002 | 200 | 46.23 | 1:34.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anna Mathiesen | 2000 | 199 | 46.54 | 1:34.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freya R. Andersen | 2000 | 194 | 1:35.39 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria M. Porsmose | 2000 | 193 | 45.89 | 1:35.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Warncke | 2000 | 184 | 48.68 | 1:37.15 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 182 | 48.89 | 1:37.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Natacha Drest | 2000 | 170 | 49.07 | 1:39.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Elisabeth Pedersen | 2000 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Amalie Bærentsen | 2000 | DSQ | ej forts bev 50 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ane Wildenschild | 2000 | DSQ | ej berørning v. 25 m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | DSQ | ej fort.bev. 25 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Beth Mcneese | 2001 | DSQ | ej berøring v 25 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Camilla Strandqvist | 2000 | DSQ | Svøm på mav v. 75 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristina Ladefoged | 2000 | DSQ | Ej forts bev. v 50 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | DSQ | svømning på mav 75 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Louise Bach Andersen | 2001 | DSQ | ej berøring v.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | DSQ | ej fort.bev. 25 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Svøm på mav v. 75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Michelle Pedersen | 2000 | DSQ | ej fortsat bev v.25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DSQ | 2 armtag på mave 25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 436 | 31.40 | 1:04.54 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | 365 | 33.30 | 1:08.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rune Jensen | 1997 | 358 | 32.85 | 1:08.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 339 | 33.74 | 1:10.19 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tom Heilmann | 1997 | 338 | 34.37 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Anton Holten Lambert | 1997 | 337 | 34.13 | 1:10.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Wildenschild | 1997 | 314 | 35.45 | 1:12.02 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Bach | 1997 | 307 | 35.75 | 1:12.54 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Mikkel Vølund | 1997 | 307 | 36.15 | 1:12.58 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolas Blanch | 1997 | 303 | 35.89 | 1:12.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 300 | 35.52 | 1:13.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Grønning | 1997 | 294 | 35.51 | 1:13.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 284 | 36.96 | 1:14.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Gravgaard | 1997 | 283 | 36.50 | 1:14.53 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Jens N. Nielsen | 1997 | 283 | 36.77 | 1:14.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Ohrt | 1997 | 283 | 36.50 | 1:14.55 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 281 | 36.36 | 1:14.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Rasmus Larsen | 1997 | 279 | 36.80 | 1:14.88 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Anders Husted | 1997 | 277 | 36.83 | 1:15.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 264 | 36.92 | 1:16.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
21 | Mark Andersen | 1997 | 255 | 37.62 | 1:17.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 249 | 37.73 | 1:17.80 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederik Elmann | 1997 | 241 | 39.12 | 1:18.60 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 239 | 38.98 | 1:18.82 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Johan Johnsen | 1997 | 234 | 38.04 | 1:19.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Benjamin Kâhler | 1997 | 220 | 39.67 | 1:21.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Vestergaard | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 403 | 32.31 | 1:06.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 373 | 32.67 | 1:07.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 348 | 34.20 | 1:09.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 316 | 35.22 | 1:11.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 312 | 35.62 | 1:12.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 292 | 36.30 | 1:13.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Stefan Martin Lara | 1998 | 290 | 35.70 | 1:13.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 282 | 36.74 | 1:14.60 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Sebastian Reese | 1998 | 280 | 37.10 | 1:14.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 277 | 36.94 | 1:15.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Magnus B. Høgild | 1999 | 271 | 36.83 | 1:15.64 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Jessen | 1998 | 269 | 36.93 | 1:15.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 268 | 36.89 | 1:15.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Due Kristensen | 1998 | 261 | 37.51 | 1:16.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Houlborg | 1998 | 254 | 38.12 | 1:17.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jacob Jensen | 1998 | 253 | 37.33 | 1:17.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 250 | 1:17.64 | 1:17.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 245 | 38.61 | 1:18.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 237 | 38.54 | 1:19.05 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Sander Schmidt | 1999 | 233 | 38.99 | 1:19.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 220 | 39.66 | 1:21.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 217 | 39.41 | 1:21.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Martin Larsen | 1998 | 205 | 40.73 | 1:23.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | DSQ | ej forts bev 50 m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Markus Bøjsen | 1999 | DSQ | brysttag v 25 m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | DSQ | ej fort bev. 75 m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 463 | 36.15 | 1:17.76 | 2:04.66 | 2:41.06 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 448 | 34.44 | 1:17.42 | 2:05.12 | 2:42.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 419 | 38.07 | 1:20.50 | 2:08.91 | 2:46.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 376 | 37.97 | 1:23.41 | 2:11.51 | 2:52.58 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 374 | 41.11 | 1:27.76 | 2:14.92 | 2:53.01 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 361 | 42.00 | 1:23.97 | 2:17.51 | 2:54.98 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Merete Toft Jensen | 1999 | 361 | 38.21 | 1:23.52 | 2:14.60 | 2:55.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 352 | 40.94 | 1:25.10 | 2:18.48 | 2:56.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lisa Terp | 1999 | 335 | 37.23 | 1:23.29 | 2:20.58 | 2:59.44 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 332 | 43.12 | 1:28.76 | 2:19.84 | 2:59.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 331 | 41.65 | 1:29.51 | 2:19.32 | 3:00.07 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Stine Madsen | 1999 | 327 | 39.18 | 1:25.61 | 2:19.41 | 3:00.91 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | 325 | 39.60 | 1:27.03 | 2:20.91 | 3:01.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Anette Poulsen | 1999 | 316 | 42.25 | 1:28.20 | 2:21.58 | 3:03.00 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martha Andersen | 1999 | 313 | 43.03 | 1:30.23 | 2:23.98 | 3:03.50 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
16 | Sidse Thorup | 1999 | 312 | 46.34 | 1:33.08 | 2:23.00 | 3:03.75 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Stine Knudsen | 1999 | 304 | 43.42 | 1:29.41 | 2:25.67 | 3:05.38 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Isabella Drest | 1999 | 298 | 44.26 | 1:33.39 | 2:26.88 | 3:06.52 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 294 | 42.41 | 1:31.80 | 2:23.15 | 3:07.32 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Clara Franck | 1999 | 289 | 41.16 | 1:29.32 | 2:26.56 | 3:08.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Trine Guldberg | 1999 | 287 | 42.33 | 1:30.11 | 2:25.90 | 3:08.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Hertzog | 1999 | 286 | 43.01 | 1:29.61 | 2:26.58 | 3:09.11 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 284 | 47.51 | 1:32.95 | 2:29.18 | 3:09.48 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 282 | 45.30 | 1:33.81 | 2:29.81 | 3:10.03 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Johanne Laursen | 1999 | 280 | 45.86 | 1:36.08 | 2:27.76 | 3:10.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Sofie W. Bunten | 1999 | 279 | 44.90 | 1:35.44 | 2:29.87 | 3:10.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Sand Majlund | 1999 | 278 | 45.42 | 1:35.00 | 2:26.96 | 3:10.87 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 278 | 45.26 | 1:32.05 | 2:29.52 | 3:10.99 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 277 | 40.82 | 1:31.14 | 2:28.72 | 3:11.23 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Karoline Lehmann | 1999 | 267 | 46.54 | 1:37.07 | 2:30.26 | 3:13.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 266 | 43.73 | 1:34.60 | 2:32.50 | 3:13.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
32 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 265 | 49.34 | 1:38.59 | 2:29.53 | 3:13.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Frida Frydendal | 1999 | 264 | 38.40 | 1:28.71 | 2:28.40 | 3:14.11 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Emma Hansen | 1999 | 259 | 50.63 | 1:36.41 | 2:34.03 | 3:15.51 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Sofie Hald | 1999 | 257 | 44.08 | 1:33.61 | 2:28.97 | 3:16.00 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Isabell Eriksen | 1999 | 253 | 45.29 | 1:37.67 | 2:32.85 | 3:16.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 239 | 43.16 | 1:35.90 | 2:34.74 | 3:20.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Amanda Leweson | 1999 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anna Olesen | 1999 | DSQ | svøm mave 75 m. | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Pavon Friis | 1999 | DSQ | ej fort bev 75 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | DSQ | 2 armtag u vand 125m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 345 | 40.69 | 1:27.99 | 2:18.08 | 2:57.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 332 | 38.99 | 1:25.82 | 2:19.03 | 2:59.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Snæfridur Sol | 2000 | 326 | 39.49 | 1:25.24 | 2:18.94 | 3:01.04 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 309 | 39.93 | 1:28.85 | 2:24.20 | 3:04.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 308 | 41.31 | 1:30.80 | 2:24.78 | 3:04.46 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 289 | 39.88 | 1:30.43 | 2:26.79 | 3:08.56 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Beth Mcneese | 2001 | 286 | 41.66 | 1:31.47 | 2:27.30 | 3:09.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 286 | 42.05 | 1:28.70 | 2:25.17 | 3:09.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 276 | 45.98 | 1:37.23 | 2:29.46 | 3:11.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 271 | 44.96 | 1:34.66 | 2:31.12 | 3:12.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 268 | 46.24 | 1:34.48 | 2:29.69 | 3:13.23 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma A Andersen | 2000 | 268 | 47.72 | 1:32.65 | 2:30.51 | 3:13.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 266 | 45.18 | 1:31.45 | 2:28.72 | 3:13.86 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 265 | 43.83 | 1:33.23 | 2:30.56 | 3:13.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hannah Jensen | 2000 | 255 | 45.66 | 1:37.20 | 2:33.40 | 3:16.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 252 | 49.62 | 1:35.78 | 2:35.74 | 3:17.35 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Michelle Franow | 2001 | 252 | 48.16 | 1:37.71 | 2:30.65 | 3:17.38 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 244 | 45.63 | 1:34.57 | 2:34.40 | 3:19.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 239 | 46.94 | 1:38.72 | 2:37.12 | 3:20.88 | |||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Pernille Falgren Christen | 2000 | 234 | 50.76 | 1:44.37 | 2:35.35 | 3:22.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Maria M. Porsmose | 2000 | 231 | 48.29 | 1:37.26 | 2:34.51 | 3:22.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freya Ellehus | 2000 | 230 | 42.52 | 1:35.21 | 2:34.48 | 3:23.27 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cecilie Baraviec | 2000 | 226 | 47.94 | 1:38.86 | 2:39.28 | 3:24.48 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nikita Pedersen | 2000 | 223 | 47.08 | 1:40.45 | 2:40.80 | 3:25.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 215 | 47.13 | 1:41.06 | 2:38.58 | 3:28.10 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Mie Mellerup | 2000 | 214 | 46.20 | 1:41.16 | 2:38.24 | 3:28.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 208 | 52.00 | 1:44.24 | 2:43.78 | 3:30.30 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Helena V. Ellling | 2000 | 207 | 48.80 | 1:42.47 | 2:45.57 | 3:30.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Janni Martinussen | 2001 | 206 | 48.29 | 1:41.92 | 2:45.16 | 3:31.05 | |||
Frem Odense | ||||||||||
30 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 202 | 50.58 | 1:44.39 | 2:44.02 | 3:32.31 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Natacha Drest | 2000 | 199 | 50.14 | 1:43.93 | 2:45.95 | 3:33.57 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Fie Holzmann | 2000 | 191 | 50.23 | 1:47.58 | 2:46.83 | 3:36.26 | |||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Juliane Eggers | 2000 | 190 | 56.60 | 1:50.64 | 2:48.44 | 3:36.74 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Kirstine Frandsen | 2001 | 190 | 53.34 | 1:48.62 | 2:48.71 | 3:36.91 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Matilde Krogstrup | 2000 | 189 | 51.81 | 1:43.88 | 2:47.41 | 3:37.03 | |||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Karoline Kjær | 2001 | 178 | 52.86 | 1:46.34 | 2:51.98 | 3:41.62 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Lærke Toftegaard | 2001 | 177 | 50.56 | 1:47.57 | 2:53.08 | 3:41.91 | |||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 174 | 55.44 | 1:48.37 | 2:52.39 | 3:43.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Camilla Madvig | 2000 | 168 | 53.46 | 1:49.84 | 2:56.24 | 3:45.87 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 167 | 53.92 | 1:47.84 | 2:52.81 | 3:46.48 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Julie Christensen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anida Danovic | 2000 | DSQ | ej fort bev 75 m. | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Bo Nielsen | 2001 | DSQ | svøm mave 75 m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Jannie Eickhardt | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DSQ | ej fort bev 75 m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 500 | 30.66 | 1:06.23 | 1:48.16 | 2:20.51 | |||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 478 | 30.85 | 1:07.60 | 1:51.36 | 2:22.65 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 465 | 32.61 | 1:08.64 | 1:51.08 | 2:24.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 419 | 31.90 | 1:11.55 | 1:54.50 | 2:29.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Frederik H Thomsen | 1997 | 411 | 33.60 | 1:11.26 | 1:55.82 | 2:30.06 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 395 | 33.31 | 1:13.65 | 1:55.98 | 2:32.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 387 | 33.17 | 1:11.68 | 1:56.37 | 2:33.10 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 371 | 34.05 | 1:14.51 | 1:59.83 | 2:35.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alex Terp | 1997 | 371 | 35.22 | 1:16.85 | 2:00.27 | 2:35.24 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Borup | 1997 | 361 | 33.00 | 1:13.89 | 2:00.01 | 2:36.65 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Mikkel Vølund | 1997 | 354 | 33.65 | 1:15.92 | 2:03.96 | 2:37.72 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | 348 | 34.53 | 1:15.08 | 2:03.53 | 2:38.56 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Bach | 1997 | 344 | 34.14 | 1:14.92 | 2:04.04 | 2:39.13 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Jannik Skov | 1997 | 344 | 36.20 | 1:17.36 | 2:03.26 | 2:39.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Hermansen | 1997 | 334 | 33.80 | 1:16.81 | 2:01.44 | 2:40.81 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 315 | 36.62 | 1:19.94 | 2:05.78 | 2:43.90 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Alexander Ohrt | 1997 | 312 | 38.72 | 1:20.97 | 2:08.41 | 2:44.48 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Alexander Wildenschild | 1997 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Ottosen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolas Blanch | 1997 | DSQ | ej samt ber v125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 425 | 34.76 | 1:11.24 | 1:55.51 | 2:28.31 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 402 | 32.99 | 1:12.10 | 1:58.56 | 2:31.17 | |||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 369 | 34.16 | 1:12.75 | 1:59.41 | 2:35.47 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 355 | 35.05 | 1:15.65 | 2:02.76 | 2:37.49 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 350 | 33.75 | 1:14.49 | 2:03.10 | 2:38.34 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | 340 | 34.15 | 1:13.76 | 2:04.13 | 2:39.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 337 | 35.63 | 1:16.81 | 2:05.09 | 2:40.35 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Malthe Bøg | 1998 | 320 | 36.14 | 1:19.58 | 2:05.14 | 2:43.05 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob S. Madsen | 1998 | 318 | 35.56 | 1:17.78 | 2:06.36 | 2:43.49 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Nicolai Grene | 1998 | 308 | 38.47 | 1:23.11 | 2:08.82 | 2:45.17 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Michael Terp Olesen | 1999 | 303 | 35.54 | 1:19.49 | 2:09.06 | 2:46.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 299 | 37.83 | 1:20.68 | 2:07.64 | 2:46.89 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 285 | 36.97 | 1:19.58 | 2:10.50 | 2:49.47 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Jacob Jensen | 1998 | 284 | 37.09 | 1:20.85 | 2:11.93 | 2:49.70 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Toke Cramer | 1998 | 281 | 39.72 | 1:24.89 | 2:11.05 | 2:50.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Kristian Hermiz | 1998 | 280 | 38.08 | 1:25.45 | 2:12.52 | 2:50.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Kristian Ejby | 1998 | 275 | 38.18 | 1:23.50 | 2:15.16 | 2:51.50 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | 268 | 37.26 | 1:23.85 | 2:12.02 | 2:52.95 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | 265 | 41.23 | 1:25.55 | 2:16.33 | 2:53.67 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Stefan Martin Lara | 1998 | 261 | 37.64 | 1:20.31 | 2:16.69 | 2:54.44 | |||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 260 | 37.77 | 1:23.70 | 2:17.10 | 2:54.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mads Storgaard | 1998 | 259 | 39.40 | 1:26.08 | 2:16.18 | 2:54.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Magnus B. Høgild | 1999 | 259 | 40.52 | 1:24.39 | 2:17.08 | 2:54.93 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 257 | 41.64 | 1:26.71 | 2:15.08 | 2:55.39 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Rasmussen | 1998 | 256 | 42.23 | 1:29.21 | 2:19.32 | 2:55.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Mathias Stadsholdt Matzen | 1998 | 256 | 40.73 | 1:25.15 | 2:17.22 | 2:55.79 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
27 | Martin Harder Bruun | 1998 | 253 | 42.06 | 1:27.67 | 2:16.78 | 2:56.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alexander Jensen | 1998 | 253 | 42.03 | 1:26.59 | 2:17.84 | 2:56.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sander Schmidt | 1999 | 242 | 43.49 | 1:26.65 | 2:20.89 | 2:59.05 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anders Laursen | 1998 | 240 | 42.78 | 1:27.29 | 2:18.07 | 2:59.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Oliver Broholm | 1999 | 231 | 41.39 | 1:26.48 | 2:20.97 | 3:01.74 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | DSQ | ej fort bev 75m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | DSQ | 1 hånd vend 125m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | DSQ | ej fort bev 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DSQ | ej samtid. berør bry | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sebastian Reese | 1998 | DSQ | ej fort bev 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | 440 | 30.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 428 | 30.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 415 | 31.18 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Anna Bonde | 1999 | 402 | 31.50 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 395 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 393 | 31.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Camilla Rask | 1999 | 389 | 31.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lisa Terp | 1999 | 374 | 32.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Morsing | 1999 | 367 | 32.48 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofia Zachariassen | 1999 | 366 | 32.50 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 364 | 32.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Stinne Sørensen | 1999 | 360 | 32.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Celia Erikstad | 1999 | 353 | 32.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Madsen | 1999 | 353 | 32.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Annemette Schmidt | 1999 | 349 | 33.02 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
16 | Lisa Schøn | 1999 | 337 | 33.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Frydendal | 1999 | 332 | 33.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 329 | 33.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sofie Rasmussen | 1999 | 329 | 33.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 324 | 33.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Clara Franck | 1999 | 323 | 33.87 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Signe Tramm | 1999 | 322 | 33.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 319 | 34.03 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Sofie W. Bunten | 1999 | 318 | 34.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anette Poulsen | 1999 | 318 | 34.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 315 | 34.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 315 | 34.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 309 | 34.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Isabella Drest | 1999 | 308 | 34.42 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Martha Andersen | 1999 | 308 | 34.42 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
31 | Julie B. Larsen | 1999 | 301 | 34.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freja Bermann | 1999 | 294 | 34.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Stine Knudsen | 1999 | 292 | 35.03 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 288 | 35.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Camilla Buch | 1999 | 285 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Vicky Rohde | 1999 | 282 | 35.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
37 | Camilla Rasmussen | 1999 | 277 | 35.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Trine Guldberg | 1999 | 274 | 35.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 273 | 35.82 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
40 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 270 | 35.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 269 | 36.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
42 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 268 | 36.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 266 | 36.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 257 | 36.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
45 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 252 | 36.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Frida Vedel | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Helena Terp | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 368 | 32.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 356 | 32.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 343 | 33.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 335 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Snæfridur Sol | 2000 | 329 | 33.69 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Kristine Lønne | 2000 | 314 | 34.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 310 | 34.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 297 | 34.83 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Line Thomsen | 2000 | 297 | 34.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Knudsen | 2000 | 294 | 34.95 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 292 | 35.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 286 | 35.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 285 | 35.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Noa Turin | 2000 | 283 | 35.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Beth Mcneese | 2001 | 280 | 35.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 280 | 35.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 276 | 35.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Nicholas | 2000 | 275 | 35.74 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Line J. V. Hededal | 2001 | 275 | 35.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Cecilie Dalgas | 2000 | 268 | 36.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 268 | 36.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Hannah Holmgaard | 2000 | 268 | 36.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 265 | 36.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mia Seehausen | 2001 | 260 | 36.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Anida Danovic | 2000 | 258 | 36.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ane Wildenschild | 2000 | 256 | 36.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Louise Sørensen | 2000 | 255 | 36.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Warncke | 2000 | 252 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
29 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 251 | 36.88 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Helena V. Ellling | 2000 | 246 | 37.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | 246 | 37.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Freya Ellehus | 2000 | 242 | 37.30 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Hannah Jensen | 2000 | 242 | 37.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Nikita Pedersen | 2000 | 237 | 37.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma A Andersen | 2000 | 236 | 37.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 228 | 38.05 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
37 | Michelle Pedersen | 2000 | 227 | 38.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
38 | Karoline Kjær | 2001 | 226 | 38.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 219 | 38.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 215 | 38.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
41 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 215 | 38.84 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Mette Høgild Svane | 2000 | 214 | 38.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Astrid Yde | 2000 | 214 | 38.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Kirstine Frandsen | 2001 | 213 | 38.91 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
45 | Sif Floor | 2000 | 204 | 39.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
46 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 202 | 39.62 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
47 | Lærke Holm Junge | 2000 | 192 | 40.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
48 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 186 | 40.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
49 | Louise Bach Andersen | 2001 | 185 | 40.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Kristina Ladefoged | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Lærke Toftegaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 453 | 26.44 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 418 | 27.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Daniel Nielsen | 1997 | 407 | 27.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 402 | 27.51 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Mikkel Vølund | 1997 | 398 | 27.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Pedersen | 1997 | 398 | 27.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 395 | 27.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 374 | 28.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Thomsen | 1997 | 373 | 28.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Bach | 1997 | 363 | 28.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Alex Terp | 1997 | 354 | 28.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Hermansen | 1997 | 353 | 28.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Jens N. Nielsen | 1997 | 352 | 28.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anton Holten Lambert | 1997 | 349 | 28.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tom Heilmann | 1997 | 334 | 29.27 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Jonatan Balladone | 1997 | 333 | 29.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Rune K. Jensen | 1997 | 329 | 29.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 327 | 29.47 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil Zachariassen | 1997 | 326 | 29.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Mikkel Strand | 1997 | 325 | 29.54 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 320 | 29.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 315 | 29.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oscar Albertsen | 1997 | 312 | 29.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Kasper Kross | 1997 | 312 | 29.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Rasmus Larsen | 1997 | 307 | 30.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Emil Hjermitslev | 1997 | 302 | 30.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Dennis Madsen | 1997 | 289 | 30.71 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
28 | Danny Corell | 1997 | 285 | 30.85 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Mads Ottosen | 1997 | 268 | 31.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Wildenschild | 1997 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 395 | 27.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 386 | 27.89 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 383 | 27.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 337 | 29.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads D. Kristensen | 1998 | 322 | 29.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 319 | 29.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 317 | 29.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
8 | Mathias Rysgaard | 1998 | 313 | 29.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Jacob Jensen | 1998 | 308 | 30.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 299 | 30.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 298 | 30.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Oliver H. Andersen | 1999 | 297 | 30.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 296 | 30.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Bøg | 1998 | 293 | 30.57 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 293 | 30.57 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mads Peter Hansen | 1998 | 287 | 30.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Frederik Jessen | 1998 | 284 | 30.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Toft | 1998 | 283 | 30.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Martin Lindblad | 1999 | 281 | 30.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Yde | 2000 | 277 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 273 | 31.31 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 270 | 31.40 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Markus Bøjsen | 1999 | 267 | 31.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristian Hermiz | 1998 | 265 | 31.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 490 | 37.76 | 1:19.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | 436 | 39.49 | 1:22.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 384 | 41.55 | 1:26.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 382 | 40.84 | 1:26.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Eske | 1999 | 360 | 41.54 | 1:28.15 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Anna Bonde | 1999 | 356 | 42.12 | 1:28.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 341 | 42.87 | 1:29.78 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 340 | 42.79 | 1:29.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | 334 | 42.89 | 1:30.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 314 | 44.94 | 1:32.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 312 | 43.42 | 1:32.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 307 | 44.68 | 1:32.96 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Camilla Rasmussen | 1999 | 300 | 44.71 | 1:33.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Rask | 1999 | 289 | 45.28 | 1:34.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanne Laursen | 1999 | 285 | 45.69 | 1:35.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Sofia Zachariassen | 1999 | 285 | 46.11 | 1:35.31 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Sidse Thorup | 1999 | 282 | 46.36 | 1:35.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 277 | 45.73 | 1:36.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lisa Schøn | 1999 | 271 | 46.17 | 1:36.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gloria Gardner | 1999 | 268 | 46.32 | 1:37.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karoline Lehmann | 1999 | 266 | 46.58 | 1:37.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 263 | 46.26 | 1:37.83 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Therese Elkjær Christense | 1999 | 263 | 46.47 | 1:37.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
24 | Anna Hertzog | 1999 | 254 | 47.53 | 1:38.95 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sofie Hald | 1999 | 251 | 46.51 | 1:39.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Celia Erikstad | 1999 | 248 | 47.29 | 1:39.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Christensen | 1999 | 246 | 47.12 | 1:40.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
28 | Stine Madsen | 1999 | 245 | 47.35 | 1:40.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Isabella Drest | 1999 | 243 | 48.74 | 1:40.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Olesen | 1999 | 242 | 48.16 | 1:40.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Tramm | 1999 | 242 | 48.23 | 1:40.63 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Emma Sand Majlund | 1999 | 239 | 48.47 | 1:41.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Isabell Eriksen | 1999 | 237 | 48.17 | 1:41.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Marie Abildgaard | 1999 | 237 | 48.68 | 1:41.33 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 234 | 47.24 | 1:41.77 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
36 | Mathilde Hedemand | 1999 | 232 | 49.39 | 1:41.99 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
37 | Camilla Buch | 1999 | 232 | 49.16 | 1:42.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
38 | Annemette Schmidt | 1999 | 231 | 48.34 | 1:42.13 | |||||
Bov IF | ||||||||||
39 | Signe Tange Jørgensen | 1999 | 230 | 48.65 | 1:42.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 222 | 49.19 | 1:43.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
41 | Sarah Stokvad | 1999 | 220 | 50.19 | 1:43.88 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Trine Guldberg | 1999 | 216 | 49.25 | 1:44.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Leweson | 1999 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Laura Morsing | 1999 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Anette Poulsen | 1999 | DSQ | dob armt u vand star | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | DSQ | 2 armt u vand 75m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Jensen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 306 | 44.96 | 1:33.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | 297 | 45.41 | 1:33.99 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 289 | 46.03 | 1:34.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Snæfridur Sol | 2000 | 285 | 45.48 | 1:35.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 271 | 46.81 | 1:36.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 265 | 47.49 | 1:37.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Pernille Falgren Christen | 2000 | 244 | 48.81 | 1:40.29 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 226 | 48.39 | 1:42.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 224 | 50.03 | 1:43.29 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Elena Holmgaard | 2000 | 215 | 51.14 | 1:44.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mie Mellerup | 2000 | 215 | 49.39 | 1:44.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freja Nicholas | 2000 | 208 | 50.18 | 1:45.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 206 | 50.21 | 1:46.23 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Anida Danovic | 2000 | 205 | 51.12 | 1:46.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | 205 | 49.72 | 1:46.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 204 | 50.55 | 1:46.46 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 203 | 51.75 | 1:46.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Katja V. Clausen | 2000 | 198 | 50.83 | 1:47.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 198 | 51.71 | 1:47.63 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Juliane Eggers | 2000 | 196 | 52.53 | 1:47.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 195 | 51.38 | 1:48.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Strandqvist | 2000 | 194 | 51.77 | 1:48.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 194 | 51.93 | 1:48.37 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Freya Ellehus | 2000 | 190 | 51.78 | 1:49.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Kristina Ladefoged | 2000 | 188 | 51.91 | 1:49.52 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
26 | Anne Rytter | 2000 | 186 | 51.84 | 1:49.85 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 186 | 52.83 | 1:49.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Helena V. Ellling | 2000 | 185 | 52.04 | 1:49.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jannie Eickhardt | 2001 | 185 | 51.59 | 1:50.05 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Louise Sørensen | 2000 | 184 | 53.85 | 1:50.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 173 | 53.53 | 1:52.54 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julie Warncke | 2000 | 169 | 53.62 | 1:53.42 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
33 | Louise Bach Andersen | 2001 | 164 | 55.80 | 1:54.49 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Nanna Pilgaard | 2001 | 159 | 54.17 | 1:55.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
35 | Janni Martinussen | 2001 | 145 | 57.38 | 1:59.29 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
36 | Matilde Krogstrup | 2000 | 136 | 57.20 | 2:01.84 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christina Christensen | 2000 | DSQ | dob flyspark v 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mathilde Snitgaard | 2000 | DSQ | assym ben v50-100m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Franow | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | DSQ | 2 tag u. vand 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Yu | 2000 | DSQ | assym bentag | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 409 | 34.90 | 1:14.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Andreas Hermansen | 1997 | 385 | 35.71 | 1:16.41 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 365 | 36.45 | 1:17.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 354 | 37.30 | 1:18.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 351 | 37.43 | 1:18.84 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Christian Gravgaard | 1997 | 350 | 37.20 | 1:18.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 347 | 37.13 | 1:19.12 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 343 | 37.54 | 1:19.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alex Terp | 1997 | 340 | 37.06 | 1:19.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Vestergaard | 1997 | 317 | 38.80 | 1:21.60 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 315 | 38.65 | 1:21.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 311 | 38.08 | 1:22.08 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Zachariassen | 1997 | 308 | 38.55 | 1:22.35 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Emil Hougesen | 1997 | 305 | 39.17 | 1:22.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 304 | 38.50 | 1:22.73 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 301 | 38.01 | 1:22.98 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Nikolaj Borup | 1997 | 293 | 40.75 | 1:23.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Jacob Pedersen | 1997 | 286 | 39.59 | 1:24.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 269 | 40.59 | 1:26.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Rune Jensen | 1997 | 269 | 38.96 | 1:26.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anders Husted | 1997 | 262 | 41.19 | 1:26.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frederik H Thomsen | 1997 | 260 | 41.68 | 1:27.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicolai Madsen | 1997 | 260 | 41.27 | 1:27.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Rossavik | 1997 | 258 | 40.90 | 1:27.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Alexander Ohrt | 1997 | 257 | 42.10 | 1:27.47 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Emil Træholt | 1997 | 253 | 40.94 | 1:27.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 251 | 41.83 | 1:28.16 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Esben Jepsen | 1997 | 246 | 40.92 | 1:28.70 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victor Prange | 1997 | 246 | 41.62 | 1:28.74 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Mads Juul | 1997 | 209 | 43.49 | 1:33.72 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 336 | 38.08 | 1:20.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 332 | 38.27 | 1:20.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | 314 | 39.00 | 1:21.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 287 | 40.28 | 1:24.26 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 285 | 40.18 | 1:24.47 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Sebastian Reese | 1998 | 278 | 40.48 | 1:25.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 273 | 40.47 | 1:25.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 267 | 39.79 | 1:26.41 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 265 | 42.07 | 1:26.59 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Emil Toft | 1998 | 263 | 40.92 | 1:26.79 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Toke Cramer | 1998 | 263 | 41.94 | 1:26.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mads D. Kristensen | 1998 | 260 | 41.79 | 1:27.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 259 | 41.71 | 1:27.21 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Martin Harder Bruun | 1998 | 258 | 41.17 | 1:27.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 257 | 41.33 | 1:27.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jacob S. Madsen | 1998 | 246 | 41.89 | 1:28.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Niels Ottosen | 1998 | 239 | 42.22 | 1:29.60 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rares Oprescu | 1999 | 234 | 43.50 | 1:30.23 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 234 | 42.64 | 1:30.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Toke Michaelsen | 1999 | 231 | 42.55 | 1:30.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nicklas Hansen | 1999 | 229 | 42.72 | 1:30.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Laursen | 1998 | 226 | 43.43 | 1:31.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus B. Høgild | 1999 | 224 | 43.89 | 1:31.54 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Jensen | 1998 | 221 | 43.14 | 1:32.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Mads Storgaard | 1998 | 219 | 43.81 | 1:32.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 217 | 44.76 | 1:32.53 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 217 | 42.81 | 1:32.57 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Oliver H. Andersen | 1999 | 209 | 43.04 | 1:33.76 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Anders B. Jepsen | 1998 | 202 | 43.80 | 1:34.73 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Martin Lindblad | 1999 | 200 | 44.31 | 1:35.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 200 | 45.91 | 1:35.11 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christoffer Elkjær | 1998 | 198 | 45.41 | 1:35.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Simon Johannsen | 1998 | 191 | 46.15 | 1:36.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 187 | 47.02 | 1:37.17 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Markus Bøjsen | 1999 | 187 | 45.54 | 1:37.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 185 | 46.56 | 1:37.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Bjarki Haagensen | 1998 | 182 | 46.56 | 1:38.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 29,1 | 0 | 414 | 4:39.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 34.36 | 1:11.26 | 1:11.26 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.65 | 1:13.18 | 2:24.44 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 32.23 | 1:08.08 | 3:32.52 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 31.85 | 1:06.85 | 4:39.37 | ||||||
2 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1999 | 363 | 4:51.78 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 34.46 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 37.60 | 1:16.91 | 2:28.14 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 32.51 | 1:07.76 | 3:35.90 | ||||||
Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 36.59 | 1:15.88 | 4:51.78 | ||||||
3 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | 358 | 4:53.37 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.28 | 1:11.16 | 1:11.16 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 33.56 | 1:11.17 | 2:22.33 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 35.70 | 1:15.42 | 3:37.75 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 35.79 | 1:15.62 | 4:53.37 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | 319 | 5:04.69 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 33.40 | 1:09.86 | 1:09.86 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 37.26 | 1:19.41 | 2:29.27 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 34.89 | 1:13.76 | 3:43.03 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 38.33 | 1:21.66 | 5:04.69 | ||||||
5 | Silkeborg Piger | 1999 | 314 | 5:06.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 36.64 | 1:16.44 | 1:16.44 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 35.78 | 1:16.82 | 2:33.26 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 37.38 | 1:18.01 | 3:51.27 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 34.97 | 1:15.07 | 5:06.34 | ||||||
6 | Struer Damer 1 | 0 | 304 | 5:09.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 37.02 | 1:16.59 | 1:16.59 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 33.63 | 1:11.59 | 2:28.18 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 39.58 | 1:21.62 | 3:49.80 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 37.96 | 1:19.73 | 5:09.53 | ||||||
7 | Piger Rsk | 0 | 300 | 5:11.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Hertzog | 1999 | 36.27 | 1:16.20 | 1:16.20 | ||||||
Sofie Hald | 1999 | 36.07 | 1:18.57 | 2:34.77 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 37.84 | 1:21.20 | 3:55.97 | ||||||
Stine Madsen | 1999 | 36.08 | 1:15.05 | 5:11.02 | ||||||
8 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | 289 | 5:14.93 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Helena Terp | 1999 | 35.24 | 1:15.10 | 1:15.10 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 38.04 | 1:20.50 | 2:35.60 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 37.12 | 1:19.20 | 3:54.80 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 38.19 | 1:20.13 | 5:14.93 | ||||||
9 | As 1 Piger | 0 | 286 | 5:16.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 37.71 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 37.13 | 1:19.61 | 2:39.43 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.68 | 1:19.34 | 3:58.77 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 37.02 | 1:17.32 | 5:16.09 | ||||||
10 | Horsens Piger 1 | 0 | 278 | 5:19.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Rasmussen | 1999 | 37.88 | 1:17.98 | 1:17.98 | ||||||
Nikita Pedersen | 2000 | 40.60 | 1:23.70 | 2:41.68 | ||||||
Gloria Gardner | 1999 | 38.52 | 1:21.13 | 4:02.81 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 37.17 | 1:16.40 | 5:19.21 | ||||||
11 | Ihf Ihf | 0 | 274 | 5:20.67 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Signe Tramm | 1999 | 38.98 | 1:17.28 | 1:17.28 | ||||||
Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 41.74 | 1:25.69 | 2:42.97 | ||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 38.58 | 1:21.07 | 4:04.04 | ||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 36.14 | 1:16.63 | 5:20.67 | ||||||
12 | Nyborg Piger | 0 | 273 | 5:20.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Anida Danovic | 2000 | 39.93 | 1:21.99 | 1:21.99 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 32.09 | 1:09.43 | 2:31.42 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 44.84 | 1:32.53 | 4:03.95 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 36.90 | 1:16.83 | 5:20.78 | ||||||
13 | Thisted Girlpower | 0 | 266 | 5:23.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 41.71 | 1:27.04 | 1:27.04 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 39.08 | 1:22.02 | 2:49.06 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 39.12 | 1:21.58 | 4:10.64 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 35.12 | 1:13.02 | 5:23.66 | ||||||
14 | Hsc Damer 4 | 0 | 265 | 5:24.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 41.16 | 1:26.73 | 1:26.73 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 39.19 | 1:21.86 | 2:48.59 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 37.02 | 1:16.98 | 4:05.57 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 37.45 | 1:18.67 | 5:24.24 | ||||||
15 | Hobro Girl Power | 1999 | 255 | 5:28.52 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Anna Bonde | 1999 | 33.99 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Kirstine Frandsen | 2001 | 44.52 | 1:32.40 | 2:43.42 | ||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 41.28 | 1:28.50 | 4:11.92 | ||||||
Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 36.23 | 1:16.60 | 5:28.52 | ||||||
16 | Hei Piger | 1996 | 250 | 5:30.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Asta Hermansen | 1999 | 39.86 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Frida Vedel | 1999 | 41.42 | 1:26.14 | 2:48.98 | ||||||
Julie Uldall Larsen | 1999 | 39.60 | 1:26.25 | 4:15.23 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 35.18 | 1:15.12 | 5:30.35 | ||||||
17 | As 2 Piger | 0 | 248 | 5:31.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 37.30 | 1:17.75 | 1:17.75 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 39.94 | 1:25.73 | 2:43.48 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 41.19 | 1:25.49 | 4:08.97 | ||||||
Julie Broekhoff | 1999 | 38.65 | 1:22.48 | 5:31.45 | ||||||
18 | Pingvin Piger | 1999 | 241 | 5:34.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | 41.11 | 1:26.61 | 1:26.61 | ||||||
Hannah Jensen | 2000 | 41.69 | 1:25.74 | 2:52.35 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 42.17 | 1:26.28 | 4:18.63 | ||||||
Beth Mcneese | 2001 | 36.27 | 1:16.15 | 5:34.78 | ||||||
19 | Tempo Piger | 1999 | 240 | 5:35.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Mille Vedsted | 1999 | 37.11 | 1:20.90 | 1:20.90 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 47.36 | 1:43.50 | 3:04.40 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 36.92 | 1:17.01 | 4:21.41 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 35.92 | 1:13.66 | 5:35.07 | ||||||
20 | As 4 Piger | 0 | 226 | 5:42.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 39.34 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 42.50 | 1:30.32 | 2:51.53 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 42.91 | 1:32.08 | 4:23.61 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 37.45 | 1:18.47 | 5:42.08 | ||||||
21 | Agf Piger 29, 2 | 0 | 225 | 5:42.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 36.97 | 1:15.46 | 1:15.46 | ||||||
Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 40.90 | 1:25.12 | 2:40.58 | ||||||
Carla Leone | 2002 | 43.27 | 1:30.10 | 4:10.68 | ||||||
Katja V. Clausen | 2000 | 42.60 | 1:31.46 | 5:42.14 | ||||||
22 | Triton Piger 1 | 0 | 218 | 5:46.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 38.38 | 1:19.45 | 1:19.45 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 42.98 | 1:31.16 | 2:50.61 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 38.33 | 1:22.16 | 4:12.77 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 42.52 | 1:33.31 | 5:46.08 | ||||||
23 | As 3 Piger | 0 | 211 | 5:49.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ida Riber | 1999 | 40.29 | 1:22.82 | 1:22.82 | ||||||
Signe Tange Jørgensen | 1999 | 41.36 | 1:27.88 | 2:50.70 | ||||||
Julie Christensen | 2000 | 43.91 | 1:32.35 | 4:23.05 | ||||||
Signe Rosendal | 2000 | 40.50 | 1:26.50 | 5:49.55 | ||||||
24 | Stm 2 | 0 | 196 | 5:58.55 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 41.70 | 1:26.56 | 1:26.56 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 42.03 | 1:29.01 | 2:55.57 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 45.00 | 1:35.58 | 4:31.15 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 42.08 | 1:27.40 | 5:58.55 | ||||||
25 | Sto Super Pigerne 3 | 0 | 195 | 5:59.04 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Anne Hazell Brink | 1999 | 42.81 | 1:27.12 | 1:27.12 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 41.56 | 1:27.73 | 2:54.85 | ||||||
Natacha Drest | 2000 | 43.50 | 1:30.65 | 4:25.50 | ||||||
Pernille Falgren Christen | 2000 | 45.01 | 1:33.54 | 5:59.04 | ||||||
26 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1999 | 179 | 6:09.60 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Isabella Guldager Jensen | 2001 | 44.95 | 1:34.97 | 1:34.97 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 43.60 | 1:33.66 | 3:08.63 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 39.93 | 1:21.97 | 4:30.60 | ||||||
Jannie Eickhardt | 2001 | 45.52 | 1:39.00 | 6:09.60 | ||||||
- | Bakken Piger 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 39.43 | 1:21.51 | 1:21.51 | ||||||
- | Odder Piger | 1999 | DSQ | ingen berør 25m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | 392 | 4:10.52 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 29.20 | 1:01.08 | 1:01.08 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 30.07 | 1:03.52 | 2:04.60 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.58 | 1:02.69 | 3:07.29 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 30.27 | 1:03.23 | 4:10.52 | ||||||
2 | As 1 Drenge | 0 | 381 | 4:12.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jannik Skov | 1997 | 30.24 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 30.41 | 1:02.89 | 2:06.40 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.04 | 1:03.96 | 3:10.36 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.13 | 1:02.50 | 4:12.86 | ||||||
3 | Sto Super Drengene1 | 0 | 362 | 4:17.18 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 28.36 | 58.48 | 58.48 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 29.79 | 1:03.45 | 2:01.93 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 32.35 | 1:07.59 | 3:09.52 | ||||||
Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 32.35 | 1:07.66 | 4:17.18 | ||||||
4 | Struer Herrer 4 | 0 | 331 | 4:25.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 30.90 | 1:08.89 | 1:08.89 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 29.80 | 1:03.31 | 2:12.20 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 30.93 | 1:05.63 | 3:17.83 | ||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 30.92 | 1:07.22 | 4:25.05 | ||||||
5 | Silkeborg Drenge | 1997 | 319 | 4:28.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 31.53 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 32.03 | 1:07.60 | 2:14.37 | ||||||
Martin Lindblad | 1999 | 32.59 | 1:09.77 | 3:24.14 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 30.56 | 1:04.01 | 4:28.15 | ||||||
6 | Nyborg Drenge | 0 | 311 | 4:30.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 33.48 | 1:09.38 | 1:09.38 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 32.72 | 1:09.95 | 2:19.33 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 29.95 | 1:03.19 | 3:22.52 | ||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 32.20 | 1:08.10 | 4:30.62 | ||||||
7 | Holbæk Pack | 1997 | 310 | 4:30.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mads Ottosen | 1997 | 32.94 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
Johan Johnsen | 1997 | 32.69 | 1:09.19 | 2:16.59 | ||||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 32.42 | 1:08.07 | 3:24.66 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 31.36 | 1:06.30 | 4:30.96 | ||||||
8 | Hei Drenge | 1996 | 305 | 4:32.22 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 34.61 | 1:12.05 | 1:12.05 | ||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 32.26 | 1:06.82 | 2:18.87 | ||||||
Kasper Kross | 1997 | 30.83 | 1:06.63 | 3:25.50 | ||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 31.53 | 1:06.72 | 4:32.22 | ||||||
9 | As 2 Drenge | 0 | 293 | 4:36.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 30.82 | 1:04.88 | 1:04.88 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 34.07 | 1:12.65 | 2:17.53 | ||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 33.75 | 1:11.50 | 3:29.03 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.38 | 1:07.02 | 4:36.05 | ||||||
10 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | 287 | 4:37.82 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 32.34 | 1:07.00 | 1:07.00 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 32.92 | 1:07.52 | 2:14.52 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 34.03 | 1:09.20 | 3:23.72 | ||||||
Rares Oprescu | 1999 | 35.07 | 1:14.10 | 4:37.82 | ||||||
11 | Bakken Drenge 1 | 0 | 272 | 4:42.83 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Victor Prange | 1997 | 31.99 | 1:08.70 | 1:08.70 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 32.99 | 1:12.06 | 2:20.76 | ||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 33.64 | 1:11.04 | 3:31.80 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 33.62 | 1:11.03 | 4:42.83 | ||||||
12 | Stm 2 | 0 | 257 | 4:48.49 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 31.79 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.76 | 1:09.69 | 2:16.78 | ||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 39.13 | 1:20.18 | 3:36.96 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 33.76 | 1:11.53 | 4:48.49 | ||||||
13 | Sto Super Drengene2 | 0 | 232 | 4:58.23 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Malthe Bøg | 1998 | 33.11 | 1:08.57 | 1:08.57 | ||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 36.22 | 1:15.98 | 2:24.55 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 36.57 | 1:17.11 | 3:41.66 | ||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 36.03 | 1:16.57 | 4:58.23 | ||||||
14 | As 3 Drenge | 0 | 227 | 5:00.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Asger Bertel | 1998 | 36.10 | 1:16.11 | 1:16.11 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 35.87 | 1:15.06 | 2:31.17 | ||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 36.82 | 1:16.65 | 3:47.82 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 34.71 | 1:12.52 | 5:00.34 | ||||||
15 | Odder Drenge 2 | 1997 | 211 | 5:08.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 35.80 | 1:14.37 | 1:14.37 | ||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 35.49 | 1:15.44 | 2:29.81 | ||||||
Mark Simonsen | 1997 | 35.79 | 1:15.39 | 3:45.20 | ||||||
Alexander Jensen | 1999 | 37.34 | 1:22.87 | 5:08.07 | ||||||
16 | Horsens Drenge 2 | 0 | 175 | 5:27.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 40.67 | 1:27.02 | 1:27.02 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 1:23.70 | 2:03.34 | 3:30.36 | ||||||
Mikkel Helbo | 1999 | 46.87 | 1:21.39 | 4:51.75 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 36.13 | 36.13 | 5:27.88 | ||||||
- | Agf Drenge 30,1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Peder Andreas Krarup | 1998 | 33.28 | 1:09.78 | 1:09.78 | ||||||
- | Bakken Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Horsens Drenge 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 38.84 | 1:18.55 | 1:18.55 | ||||||
- | Odder Drenge | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oscar Albertsen | 1997 | 32.84 | 1:08.89 | 1:08.89 | ||||||
- | Stm 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 30.12 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:46 |