Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 1:53.50 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 28.95 | 57.04 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.40 | 1:26.44 | |||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 27.06 | 1:53.50 | |||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:54.01 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 27.64 | 55.43 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 29.28 | 1:24.71 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.30 | 1:54.01 | |||||||
3 | As 1 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 1:55.18 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 29.45 | 58.23 | |||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 28.04 | 1:26.27 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.91 | 1:55.18 | |||||||
4 | Struer Herrer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:55.70 | ||||||
Morten Thomsen | 1997 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 29.56 | 57.68 | |||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 30.01 | 1:27.69 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 28.01 | 1:55.70 | |||||||
5 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 1:56.19 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.49 | 59.81 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 26.66 | 1:26.47 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 29.72 | 1:56.19 | |||||||
6 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 1:58.15 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 28.96 | 55.63 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 30.98 | 1:26.61 | |||||||
Kristian Ejby | 1998 | 31.54 | 1:58.15 | |||||||
7 | Mammut 2 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:00.28 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 30.41 | 1:00.95 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 29.86 | 1:30.81 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 29.47 | 2:00.28 | |||||||
8 | Nyborg Drenge | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:01.57 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 31.22 | 59.90 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 30.52 | 1:30.42 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 31.15 | 2:01.57 | |||||||
9 | Agf Drenge 2,1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:01.73 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 32.93 | 1:03.69 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 29.81 | 1:33.50 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 28.23 | 2:01.73 | |||||||
10 | Silkeborg Drenge | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:02.22 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 33.41 | 1:03.57 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 29.74 | 1:33.31 | |||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.91 | 2:02.22 | |||||||
11 | Hei Drenge | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:02.38 | ||||||
Kasper Mertz Borum | 1999 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 31.04 | 1:03.95 | |||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 28.67 | 1:32.62 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 29.76 | 2:02.38 | |||||||
12 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:02.94 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 30.55 | 1:00.27 | |||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 31.67 | 1:31.94 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 31.00 | 2:02.94 | |||||||
13 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 2:03.95 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Nicolai Grene | 1998 | 31.32 | 1:02.07 | |||||||
Frederik Knudsen | 1998 | 32.88 | 1:34.95 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 29.00 | 2:03.95 | |||||||
14 | Drenge 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:04.75 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 30.58 | 1:01.38 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 31.80 | 1:33.18 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.57 | 2:04.75 | |||||||
15 | Bakken Drenge 1 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:05.51 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 1:02.05 | 1:02.05 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 32.44 | 1:34.49 | |||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 31.02 | 2:05.51 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 2:05.51 | ||||||||
16 | Smut Drenge | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:06.45 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 33.42 | 1:01.87 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 30.82 | 1:32.69 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 33.76 | 2:06.45 | |||||||
17 | As 2 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.57 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Nicolai Madsen | 1997 | 32.66 | 1:03.25 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 33.34 | 1:36.59 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 31.98 | 2:08.57 | |||||||
18 | Odder Drenge 2 | 1997 | Odder IGF | 2:14.66 | ||||||
Stefan Martin Lara | 1998 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 32.95 | 1:04.75 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 34.54 | 1:39.29 | |||||||
Alexander Jensen | 1999 | 35.37 | 2:14.66 | |||||||
19 | Bakken Drenge 2 | 0 | Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.83 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Johan Reimer | 2000 | 34.16 | 1:08.02 | |||||||
David Hjort | 2000 | 34.12 | 1:42.14 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 33.69 | 2:15.83 | |||||||
20 | Sto Super Drengene2 | 0 | Swim Team Odense | 2:16.09 | ||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Anton Arfelt Skaarup | 1998 | 34.41 | 1:09.03 | |||||||
Jens W. S. Andersen | 2000 | 33.26 | 1:42.29 | |||||||
Malthe Bøg | 1998 | 33.80 | 2:16.09 | |||||||
21 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:16.38 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 35.43 | 1:08.25 | |||||||
Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 34.01 | 1:42.26 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 34.12 | 2:16.38 | |||||||
22 | As 3 Drenge | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:16.59 | ||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Christoffer Elkjær | 1998 | 34.77 | 1:08.51 | |||||||
Asger Bertel | 1998 | 35.19 | 1:43.70 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 32.89 | 2:16.59 | |||||||
23 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:30.56 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Mikkel Helbo | 1999 | 38.49 | 1:17.57 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 38.76 | 1:56.33 | |||||||
Bjarki Haagensen | 1998 | 34.23 | 2:30.56 | |||||||
- | Grindsted Drenge | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Holbæk Pack | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Johan Johnsen | 1997 | 31.20 | 1:02.93 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 30.89 | 1:33.82 | |||||||
- | Odder Drenge | 1997 | Odder IGF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |