2017-12-16   02:42:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Årgangsmesterskab gr. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Gruppe1    Udskriftsdato  27 maj 2011   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub && Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 maj 2011         
 
 
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Joachim Mortensen  1995  Herning Svømmeklub    30.96  1:05.76  1:41.00    2:17.41   
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68    31.13  1:06.76  1:42.72    2:20.26   
Daniel Kristensen  1995  Vejle Svømmeklub Triton    32.12  1:09.82  1:48.70    2:28.06   
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    33.23  1:12.13  1:52.83    2:34.44   
Nicolaj Thostrup  1995  Viborg Svømme Klub    32.79  1:11.20  1:52.86    2:36.60   
Mikkel Bremer Mortensen  1995  Odense Svømme Klub    34.24  1:14.18  1:56.26    2:39.32   
Michael Andersen  1995  Vejen Svømmeklub    33.78  1:13.57  1:55.39    2:40.76   
Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning    32.78  1:12.51  1:57.45    2:42.85   
                     
 
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads S. Ljungstrøm  1996  Silkeborg Svømmeklub    30.63  1:04.89  1:40.26    2:16.46   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    31.95  1:07.56  1:44.77    2:23.44   
Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling    32.35  1:10.51  1:48.35    2:28.14   
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub    32.61  1:10.32  1:49.59    2:29.54   
Johannes Larsen  1996  Kolding SK    31.06  1:06.96  1:47.33    2:29.74   
Asger Skafte  1996  Odense Svømme Klub    33.43  1:11.82  1:50.97    2:29.96   
Emil Maron  1996  Haderslev Svømme Klub    32.45  1:09.87  1:50.45    2:32.71   
Mathias Kristian Pedersen  1996  Vejle Svømmeklub Triton    33.19  1:12.78  1:51.40    2:32.71   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    33.58  1:12.09  1:52.13    2:32.78   
10  Tobias M. Kristensen  1996  Struer Svømmeklub    34.24  1:13.46  1:54.96    2:35.36   
11  Jens Høj Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    33.16  1:12.06  1:54.01    2:39.10   
12  Jens Thomas Thulstrup  1996  Roskilde Svømning    35.85  1:17.96  1:59.88    2:42.38   
13  Albert Grann-Frankild  1996  Odder IGF    33.92  1:14.69  1:58.27    2:42.79   
14  Teddi Rasmussen  1996  Svømmeklubben Grindsted    34.70  1:14.93  1:58.20    2:42.93   
15  Peter Schmidt Sørensen  1996  Svømmeklubben Grindsted    36.10  1:17.77  2:01.15    2:43.20   
16  Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    37.03  1:20.46  2:03.85    2:47.54   
17  Oliver Degn  1996  Odder IGF    35.73  1:18.83  2:04.86    2:48.53   
18  Mathias Bech  1996  Vejle Svømmeklub Triton    34.87  1:17.31  2:04.19    2:50.50   
19  Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF    35.61  1:19.20  2:05.19    2:51.52   
20  Axel Damm  1996  Vejle Svømmeklub Triton    37.36  1:22.99  2:10.75    2:59.06   
21  Mikkel Pedersen  1996  Svømmeklubben Opnør    35.04  1:19.73  2:09.62    2:59.66   
22  Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    37.30  1:24.68  2:13.83    3:00.56   
23  Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub    37.30  1:23.33  2:12.05    3:01.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  27 maj 2011 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare