Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2011 |
Løb 20, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:45.03 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 34.44 | 1:10.40 | 1:10.40 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 38.61 | 1:22.26 | 2:32.66 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.85 | 1:38.87 | 4:11.53 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 33.50 | 33.50 | 4:45.03 | ||||||
2 | Nyborg Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:59.73 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 34.54 | 1:11.82 | 1:11.82 | ||||||
Silke Meyer | 1998 | 39.10 | 1:24.33 | 2:36.15 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 35.92 | 1:17.27 | 3:53.42 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 31.38 | 1:06.31 | 4:59.73 | ||||||
3 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:02.36 | ||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 37.14 | 1:15.44 | 1:15.44 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 38.88 | 1:23.01 | 2:38.45 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 35.68 | 1:16.94 | 3:55.39 | ||||||
Katrine Ejby | 1998 | 32.45 | 1:06.97 | 5:02.36 | ||||||
4 | Esbjerg 1 Elitesvøm | 1997 | EliteSvøm Esbjerg | 5:03.00 | ||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 35.37 | 1:14.48 | 1:14.48 | ||||||
Anna C. Lange | 1998 | 39.85 | 1:24.88 | 2:39.36 | ||||||
Katrine Larsen | 1997 | 35.01 | 1:17.40 | 3:56.76 | ||||||
Kirstine Theilgaard | 1997 | 31.42 | 1:06.24 | 5:03.00 | ||||||
5 | Silkeborg Piger | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 5:04.44 | ||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 36.02 | 1:15.61 | 1:15.61 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 40.46 | 1:25.16 | 2:40.77 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 35.13 | 1:16.08 | 3:56.85 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 32.38 | 1:07.59 | 5:04.44 | ||||||
6 | Roskillers Piger | 0 | Roskilde Svømning | 5:06.88 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 37.14 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Mette Sannerud | 1997 | 41.12 | 1:27.51 | 2:43.61 | ||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 35.92 | 1:18.53 | 4:02.14 | ||||||
Rikke Voss | 1997 | 30.39 | 1:04.74 | 5:06.88 | ||||||
7 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:07.44 | ||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 40.92 | 1:24.32 | 1:24.32 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 41.67 | 1:28.75 | 2:53.07 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 31.37 | 1:09.08 | 4:02.15 | ||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 31.04 | 1:05.29 | 5:07.44 | ||||||
8 | Holbæk Kittens | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 5:08.23 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 38.26 | 1:19.68 | 1:19.68 | ||||||
Cecilie Kristiansen | 1997 | 40.78 | 1:27.88 | 2:47.56 | ||||||
Laura Weinreich | 1998 | 34.96 | 1:14.13 | 4:01.69 | ||||||
Louise Lynæs Larsen | 1997 | 31.17 | 1:06.54 | 5:08.23 | ||||||
9 | Mammut 1 Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 5:11.79 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 34.12 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 40.16 | 1:27.49 | 2:38.25 | ||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 36.05 | 1:20.11 | 3:58.36 | ||||||
Mette Rud Mortensen | 1998 | 35.21 | 1:13.43 | 5:11.79 | ||||||
10 | Esbjerg 2 Elitesvøm | 1997 | EliteSvøm Esbjerg | 5:20.49 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 39.20 | 1:23.50 | 1:23.50 | ||||||
Jacqueline L. Jensen | 1997 | 39.64 | 1:25.07 | 2:48.57 | ||||||
Ella Turin | 1998 | 39.07 | 1:24.62 | 4:13.19 | ||||||
Julie Schmidt | 1997 | 31.82 | 1:07.30 | 5:20.49 | ||||||
11 | Triton Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 5:23.64 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 38.28 | 1:18.44 | 1:18.44 | ||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 39.73 | 1:26.32 | 2:44.76 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 41.03 | 1:31.30 | 4:16.06 | ||||||
Kathrine Gohr | 1997 | 31.93 | 1:07.58 | 5:23.64 | ||||||
12 | Ihf Ihf | 0 | IHF Svømning | 5:24.28 | ||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 41.27 | 1:24.46 | 1:24.46 | ||||||
Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 42.16 | 1:30.94 | 2:55.40 | ||||||
Una Møller | 1998 | 37.31 | 1:19.81 | 4:15.21 | ||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 32.92 | 1:09.07 | 5:24.28 | ||||||
13 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:26.03 | ||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 38.62 | 1:19.06 | 1:19.06 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 40.75 | 1:29.58 | 2:48.64 | ||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 37.10 | 1:23.53 | 4:12.17 | ||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 34.07 | 1:13.86 | 5:26.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |