Resultat för Eskilstuna Energi & Miljö Cup med UGP 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 18/6 Klockan 13.00 (Insim kl. 12.00)
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | EEM-Cup med UGP 3 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Robert Lindblom | 1995 | 608 | 31.49 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsäll | ||||||||||
2 | Hampus Ny | 1990 | 525 | 33.06 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Marcus Nordin | 1992 | 455 | 34.67 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Christoffer Röbech | 1994 | 428 | 35.38 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Pontus Lindholm | 1994 | 395 | 36.35 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Daniel Curacica | 1995 | 382 | 36.76 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Martin Lundberg | 1995 | 328 | 38.66 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Olle Lindberg | 1995 | 315 | 39.20 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
9 | Timothy Mackin | 1995 | 281 | 40.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | David Westin | 1995 | 281 | 40.74 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
11 | Robin Molander | 1993 | 217 | 44.37 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Niklas Andersson | 1992 | 209 | 44.96 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Soume | 1996 | 311 | 39.36 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | 299 | 39.89 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Marcus Carlsson | 1996 | 271 | 41.19 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
4 | Kristoffer Hedlund | 1996 | 254 | 42.11 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Anton Petersson | 1997 | 207 | 45.10 | ||||||
Upplands-Bro Simsällska | ||||||||||
6 | Max Karlsson | 1997 | 153 | 49.90 | ||||||
Upplands-Bro Simsällska | ||||||||||
- | Alfred Åström | 1997 | DSQ | |||||||
Upplands-Bro Simsällska | ||||||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | 331 | 38.56 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Gustav Sander | 1998 | 321 | 38.96 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Victor Peltomaa | 1998 | 281 | 40.71 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | Ludwig Hareskog | 1998 | 263 | 41.65 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | William Borg | 2000 | 245 | 42.64 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | 240 | 42.94 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Sebastian Tellgren | 1998 | 217 | 44.35 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Filip Antlöv | 1998 | 217 | 44.41 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Adrian Panahi | 1998 | 209 | 44.97 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Lukas Hill | 1999 | 180 | 47.20 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
11 | Pontus Larsson | 1999 | 172 | 47.94 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Per Höijer | 1998 | 169 | 48.23 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
13 | Axel Bystedt | 2001 | 134 | 52.14 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Sebastian Soume | 2001 | 133 | 52.22 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Robin Gunnarsson | 1999 | 132 | 52.35 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
16 | William Dahl | 1999 | 132 | 52.39 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
17 | Edvin Persson | 1999 | 125 | 53.28 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
18 | Tommy Quach | 2000 | 120 | 54.01 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
19 | Elias Hägglund | 1998 | 120 | 54.04 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
20 | Fredrik Renström | 1999 | 119 | 54.20 | ||||||
Upplands-Bro Simsällska | ||||||||||
21 | Jimmy Chiu | 1998 | 117 | 54.60 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
22 | Oscar Andersson | 2000 | 102 | 56.99 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
23 | Tommy Chiu | 1999 | 87 | 1:00.25 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
24 | Gustaf Hellmark | 2000 | 85 | 1:00.54 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
25 | Gabriel Bachir | 2000 | 75 | 1:03.18 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
26 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 75 | 1:03.30 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
27 | Viktor Syrén | 2000 | 71 | 1:04.31 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Eskilstuna Simsällskap | Utskriftstid | 14:44 |