2018-06-23   17:55:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2011         
 
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000      33.22        1:10.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ella Lumio  2000      35.41        1:12.34   
  Koovee                   
                     
Kristiina Haapala  2000      36.25        1:13.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Hanna Kareinen  2000      36.43        1:14.26   
  Keravan Uimarit                   
                     
Roosa Penttinen  2000      36.56        1:15.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Saarikko  2000      36.70        1:16.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nelli Toivonen  2000      36.61        1:16.57   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Roosa Rekola  2000      36.07        1:17.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Raakel Bärlund  2001      36.78        1:17.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Fiia Salminen  2000      38.16        1:18.32   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Sini Tuominen  2000      39.11        1:19.03   
  Koovee                   
                     
12  Ida Konkka  2000      37.15        1:19.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Amanda Saari  2000      36.76        1:19.33   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
14  Annika Karinkanta  2000      37.77        1:19.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Noora Kolu  2001      39.30        1:21.56   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
16  Tinka Markkinen  2000      38.85        1:22.36   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Minea Bogdanoff  2001      39.21        1:22.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Eeva Schrey  2001      40.56        1:22.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Emmi Rantamäki  2000      38.39        1:23.30   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Camilla Tyven  2001      40.21        1:23.72   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Taru Rilla  2000      39.44        1:23.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Elina Matala-Aho  2000      39.63        1:23.80   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Fanny Grönvall  2000      39.59        1:23.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Aurora Kortelainen  2000      40.06        1:24.04   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Jenna Puuska  2000      41.02        1:25.84   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
26  Elina Karinkanta  2000      39.96        1:25.98   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Essi Kankkunen  2000      40.91        1:25.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
28  Heini Käkönen  2000      40.70        1:26.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Siiri Järvinen  2000      40.43        1:26.71   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
30  Niina Piipponen  2000      43.59        1:27.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Pinja Pihlajamäki  2000      42.84        1:27.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
32  Sanni Lampi  2001      41.51        1:27.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Emmi Kilpinen  2000      40.37        1:27.72   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
34  Kaisa Hakkarainen  2001      41.58        1:27.74   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Saara Svahn  2001      43.39        1:27.84   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
36  Mila Manner  2001      41.20        1:28.03   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Verna Laaksonen  2000      40.80        1:28.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Maria Vesterbacka  2000      40.99        1:28.34   
  Koovee                   
                     
39  Laura Jokiranta  2000      41.58        1:28.38   
  Porin Pyrintö                   
                     
40  Henna Suhonen  2000      42.33        1:28.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
41  Alisa Airaksinen  2001      41.99        1:29.03   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
42  Aino Jussila  2000      40.79        1:30.33   
  Koovee                   
                     
43  Veera Hietikko  2000      43.04        1:30.85   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
44  Anni Aro  2001      42.53        1:31.76   
  Nokian Pyry                   
                     
45  Anna Rantanen  2001      43.33        1:32.23   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
46  Minna Maliniemi  2000      42.79        1:32.28   
  Varkauden Uimarit                   
                     
47  Nelle Ojakippola  2001      43.53        1:32.30   
  Vieskan Uimarit                   
                     
48  Saara Sojolin  2001      43.67        1:32.60   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
49  Sarita Pohjola  2000      44.05        1:32.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Isa Lassinaro  2001      42.00        1:32.88   
  Koovee                   
                     
51  Essi Metsälä  2001      45.13        1:34.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
52  Netta Nyberg  2001      42.77        1:34.97   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
53  Essi Pitkäranta  2000      43.73        1:35.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
54  Henna Rantala  2000      44.29        1:35.71   
  Nokian Pyry                   
                     
55  Noora Leppänen  2001      46.93        1:35.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
56  Nea Reunanen  2001      45.02        1:36.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
57  Jasmin Rosnell  2000      45.87        1:36.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
58  Essi Laine  2000      44.98        1:36.72   
  Nokian Pyry                   
                     
59  Erika Nevanranta  2000      43.05        1:36.91   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
60  Anna Hietikko  2000      45.41        1:36.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
61  Armi Auvinen  2000      44.40        1:36.97   
  Koovee                   
                     
62  Vivian Heräjärvi  2001      44.68        1:36.99   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
63  Emmi Hirvonen  2000      48.64        1:37.24   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
64  Ilse Harjunpää  2000      45.42        1:39.15   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
65  Wilhelmina Leppähaara  2000      47.35        1:39.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
66  Fanni Pirhonen  2000      45.53        1:40.12   
  Koovee                   
                     
67  Sofia Hermans  2000      47.08        1:40.31   
  Koovee                   
                     
68  Carola Haapaniemi  2000      46.78        1:40.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
69  Noomi Suominen  2000      46.74        1:40.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
70  Tytti Kuusela  2000      47.25        1:40.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
71  Sara Löytökorpi  2001      46.17        1:40.70   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
72  Eevi Seikkula  2000      45.41        1:40.75   
  Rauman Uimaseura                   
                     
73  Lotta Rantakare  2001      46.88        1:40.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
74  Veera Heman  2000      48.62        1:40.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
75  Ellamari Lehtimäki  2001      48.16        1:41.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
75  Venla Huurinainen  2001      44.50        1:41.00   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
77  Kaisa Raappana  2000      45.74        1:41.18   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
78  Heta Mustila  2000      47.67        1:41.26   
  Koovee                   
                     
79  Sinja Alanko  2000      46.23        1:42.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
80  Katariina Autio  2000      47.54        1:43.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
81  Sanni Valdolin  2001      48.48        1:43.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
82  Enna Leinonen  2001      50.47        1:44.50   
  Koovee                   
                     
83  Suvianna Havia  2001      49.82        1:45.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
84  Siiri Nurmi  2000      48.41        1:48.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
85  Riina Koskinen  2001      50.94        1:50.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
86  Petra Puronurmi  2000      51.55        1:50.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
87  Veera Paukku  2001      52.16        1:54.51   
  Nokian Pyry                   
                     
88  Kamilla Karppinen  2001      56.13        1:59.99   
  Koovee                   
                     
89  Marissa Cavallotti  2000      57.15        2:05.79   
  Koovee                   
                     
90  Kastehelmi Sinisalo  2001      58.00        2:07.12   
  Koovee                   
                     
91  Ulla Ylinen  2000      1:05.55        2:10.46   
  Koovee                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alma Lumio  1999      31.35        1:05.63   
  Koovee                   
                     
Merina Suoranta  1999      31.73        1:07.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida-Elisa Launonen  1999      33.31        1:07.86   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Salla Jokio  1998      32.96        1:08.22   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Jasmin Ruohonen  1998      33.62        1:08.51   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Tea Österlund  1998      33.66        1:08.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Hanna Hammar  1998      33.17        1:08.69   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Marianna Koskimaa  1998      33.81        1:09.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Melek Ayarci  1999      33.26        1:11.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Suvi Huhtanen  1999      33.84        1:11.08   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Iina Kokko  1998      34.09        1:11.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Onerva Lahtinen  1998      34.03        1:11.25   
  Keravan Uimarit                   
                     
13  Aada Kuiri  1999      33.53        1:11.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Laura Mattila  1998      34.34        1:11.51   
  Koovee                   
                     
15  Ella Rantamäki  1998      33.67        1:11.70   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Sonja Pentti  1999      33.75        1:11.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Sanni Ikonen  1998      34.51        1:11.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Petra Steen  1999      33.90        1:12.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Emma Männikkö  1998      35.12        1:12.25   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Henna Syrjälä  1999      35.31        1:12.60   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
21  Anni Heininen  1998      34.53        1:12.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
22  Erika Lahtinen  1998      35.63        1:13.37   
  Koovee                   
                     
23  Vilma Koskinen  1998      34.12        1:13.53   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998      35.30        1:13.65   
  Koovee                   
                     
25  Ronja Järvinen  1998      34.73        1:13.76   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Julia Bruneau  1999      36.25        1:13.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Anniina Potkonen  1998      36.41        1:14.00   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
28  Lyydia Tuominen  1998      36.09        1:14.02   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
29  Amanda Vilenius  1999      34.55        1:14.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
30  Kiia Forss  1999      35.62        1:14.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Salla Puhtimäki  1998      35.20        1:14.31   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
32  Iisa Valkonen  1998      37.38        1:14.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Rita Mäki-Puhtila  1998      35.30        1:14.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
34  Merituuli Mäkinen  1998      35.52        1:15.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
35  Heidi Rizk  1998      36.28        1:15.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Amanda Kielo  1998      37.12        1:15.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Lumikki Lehtilä  1998      36.45        1:15.85   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
38  Johanna Suova  1999      35.53        1:16.00   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Unna Harjamäki  1998      36.76        1:16.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Kaisa Vulli  1999      36.28        1:16.58   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
41  Netta Nuutinen  1998      36.39        1:16.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
42  Vilja Juvonen  1998      37.45        1:16.98   
  Koovee                   
                     
43  Ada Alajääskö  1998      36.52        1:17.19   
  Nokian Pyry                   
                     
44  Laura Haapanen  1999      36.91        1:17.40   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
45  Rita Valkama  1999      37.44        1:17.79   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
46  Milla Koivuluoma  1999      37.00        1:18.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
47  Aada Tiermas  1998      36.01        1:18.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
48  Noora Kukkonen  1999      37.01        1:18.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
49  Noora Lahti  1998      37.71        1:18.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
50  Tinja-Mari Lindstedt  1998      35.40        1:18.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
51  Iiris Miettinen  1999      37.51        1:18.55   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Henna Kainulainen  1998      36.00        1:18.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Inka Aaltonen  1999      37.16        1:18.72   
  Koovee                   
                     
54  Sofia Lindfors  1999      36.35        1:18.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
55  Pinja Aro  1999      38.00        1:19.06   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
56  Hanna Rautiainen  1999      38.63        1:19.82   
  Koovee                   
                     
56  Lotta Rosenlöf  1999      37.26        1:19.82   
  Koovee                   
                     
58  Irene Ruuskanen  1999      39.44        1:19.99   
  Raision Urheilijat                   
                     
59  Enni Määttä  1999      38.56        1:20.37   
  Koovee                   
                     
60  Susanna Ellonen  1999      37.78        1:20.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
61  Nea-Lotta Lehtonen  1999      38.07        1:20.55   
  Koovee                   
                     
62  Sonja Polvi  1998      38.97        1:20.58   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
63  Kristina Mustonen  1999      38.47        1:20.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
64  Tara Karihtala  1999      37.25        1:21.01   
  Simmis Wanda                   
                     
65  Veera Siltanen  1999      38.42        1:21.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
66  Annukka Våg  1999      37.38        1:21.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
67  Anni Lindfors  1998      38.78        1:21.41   
  Raision Urheilijat                   
                     
68  Veera Hepojoki  1998      39.24        1:21.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
69  Emmi Masti  1999      37.66        1:21.69   
  Koovee                   
                     
70  Meri Nuotio  1998      38.00        1:21.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
71  Noora Toivonen  1998      39.85        1:22.45   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
72  Aliisa Liukkonen  1999      38.77        1:22.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
73  Anna Arikainen  1998      40.35        1:23.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
74  Sara Sorajoki  1999      39.48        1:23.04   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
75  Janika Elonen  1998      38.36        1:23.07   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
76  Pauliina Siekkinen  1999      41.45        1:23.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
77  Roosa Aaltonen  1998      37.60        1:23.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
78  Veera Kalenius  1998      38.75        1:23.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
79  Eveliina Uusitalo  1998      40.09        1:23.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
80  Lotta Aho  1999      39.10        1:23.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
81  Emma Hällfors  1998      38.42        1:23.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
82  Meea Kivi  1999      39.59        1:24.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
83  Laura-Tuulia Littunen  1998      39.67        1:24.56   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
84  Julia Lahti  1999      40.56        1:24.57   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
85  Annika Lampinen  1999      38.94        1:24.58   
  Nokian Pyry                   
                     
86  Jenni Kinnunen  1999      40.05        1:24.74   
  Koovee                   
                     
87  Thelma Koskinen  1999      40.25        1:25.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
88  Meri-Tuulia Lehtonen  1998      38.92        1:25.42   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
89  Lotta-Sofia Jokiniemi  1999      40.63        1:25.98   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
90  Hertta Nirkkonen  1998      39.61        1:26.01   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
91  Estella Ålander  1998      42.13        1:26.27   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
92  Miia Hirvonen  1999      40.28        1:26.38   
  Varkauden Uimarit                   
                     
93  Emma Metsälä  1999      39.84        1:26.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
94  Sanna Kuivanen  1998      41.15        1:26.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
95  Henni Vehmas  1999      42.17        1:27.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
96  Enni Hurula  1998      40.60        1:27.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
97  Venla Heman  1998      42.06        1:27.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
98  Essi Kujala  1999      43.05        1:27.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
99  Elina Virekoski  1999      40.66        1:28.04   
  Varkauden Uimarit                   
                     
100  Pinja Tiainen  1999      40.76        1:28.15   
  Nokian Pyry                   
                     
101  Vilma Saarinen  1999      40.80        1:28.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
102  Roosa Kalliovalkama  1999      41.63        1:28.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
103  Ella Varis  1998      41.40        1:28.67   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
104  Ann-Nina Ketola  1998      41.39        1:29.09   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
105  Ronja Kakkonen  1999      40.51        1:29.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
106  Jenna Rautio  1998      42.20        1:29.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
107  Aino Pajala  1998      42.73        1:30.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
108  Mirva Toivio  1998      43.32        1:30.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
109  Veera Santasalo  1999      42.73        1:32.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
110  Anni Vainio  1998      44.10        1:32.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
111  Eveliina Sinisalo  1999      43.00        1:32.49   
  Nokian Pyry                   
                     
112  Helene Helo  1999      45.72        1:33.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
113  Saaga Parkatti  1999      44.02        1:33.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
114  Vilma Keto  1999      45.53        1:33.95   
  Porin Pyrintö                   
                     
115  Iitu Laakso  1998      41.73        1:34.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
116  Alisa Aitos  1999      43.66        1:34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
117  Juulia Löytökorpi  1999      48.07        1:34.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
118  Kia Gynther  1999      44.17        1:35.47   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
119  Heidi Kömi  1999      46.12        1:37.95   
  Porin Pyrintö                   
                     
120  Roosa Mäkinen  1999      44.50        1:38.72   
  Koovee                   
                     
121  Terhi Soukka  1998      46.02        1:39.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
122  Elina Valliaro  1999      47.37        1:39.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
123  Iida Huhdanmäki  1999      47.61        1:40.14   
  Porin Pyrintö                   
                     
124  Aino Peura  1998      44.43        1:41.18   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
125  Paula Väliniemi  1999      48.15        1:45.12   
  Rauman Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Lahtinen  1996      29.67        1:02.07   
  Koovee                   
                     
Viivi Immonen  1996      30.55        1:04.22   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Henni Huhtamo  1997      32.35        1:05.65   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emma Nieminen  1996      31.66        1:06.01   
  Koovee                   
                     
Fanni Saari  1996      32.68        1:06.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea Virta  1996      31.47        1:06.59   
  Koovee                   
                     
Selina Virkkunen  1997      33.28        1:08.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Iina Siren  1997      33.44        1:08.73   
  Keravan Uimarit                   
                     
Nea Kuosmanen  1996      32.66        1:08.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Milja Miettinen  1996      31.81        1:09.13   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
11  Sonja Hailla  1996      32.96        1:09.33   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Veera Elimäki  1996      33.40        1:09.35   
  Koovee                   
                     
13  Kiia Kagan  1997      33.88        1:09.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Rosalinda Vainio  1997      34.29        1:09.70   
  Porin Pyrintö                   
                     
15  Ida Palenius  1996      33.79        1:09.78   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Oona Keljo  1996      33.98        1:09.96   
  Koovee                   
                     
17  Emma Elimäki  1996      33.25        1:10.03   
  Koovee                   
                     
18  Laura Karppi  1997      33.16        1:10.07   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
19  Matilda Laukkanen  1996      34.06        1:10.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Noora Rantanen  1996      33.79        1:10.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Kati Kemppi  1997      33.84        1:10.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Jessika Patjas  1997      33.75        1:11.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
23  Katariina Linha  1997      33.90        1:11.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Ida Tahvanainen  1997      34.04        1:11.80   
  Koovee                   
                     
25  Ella Lyytikkä  1996      33.86        1:12.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Nora Iso-Kungas  1996      35.33        1:12.90   
  Koovee                   
                     
27  Lisa Nurmi  1997      35.85        1:12.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Jasmin Juhala  1997      34.85        1:13.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Roosa Svahn  1996      34.77        1:13.07   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
30  Inka Aitola  1996      35.45        1:13.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Nina Lehto  1996      36.30        1:13.66   
  Keravan Uimarit                   
                     
32  Matleena Kolu  1997      34.49        1:13.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Alisa Niemelä  1997      36.85        1:13.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Elsa Warinowski  1997      35.65        1:13.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Pinja Vekka  1997      35.40        1:14.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
36  Inka Sinivuori  1997      35.49        1:14.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Oona Järvinen  1996      35.70        1:14.58   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
38  Sara Kiho  1997      37.33        1:16.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
39  Maiju Mäenpää  1997      36.86        1:16.90   
  Nokian Pyry                   
                     
40  Hanna Veijalainen  1997      36.71        1:17.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
41  Julia Vaahtera  1996      36.33        1:17.39   
  Porin Pyrintö                   
                     
42  Johanna Peuhkuri  1997      36.56        1:17.58   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
43  Veera Laine  1997      38.13        1:17.83   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
44  Iiris Harjunpää  1997      37.63        1:19.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
45  Erica Haranen  1997      37.34        1:19.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
46  Lotta Hakamäki  1997      38.64        1:19.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
47  Kirsi Jokelainen  1997      38.34        1:20.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
48  Minna Korkeasalo  1997      36.79        1:21.49   
  Nokian Pyry                   
                     
49  Emilia Kömi  1997      38.54        1:21.50   
  Porin Pyrintö                   
                     
50  Vilma Lamminen  1997      38.74        1:22.97   
  Koovee                   
                     
51  Iida Kuljula  1997      40.76        1:24.62   
  Rauman Uimaseura                   
                     
52  Kristiina Pöysti  1997      39.32        1:24.78   
  Koovee                   
                     
53  Annika Vieraankivi  1997      40.29        1:25.01   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
54  Ida-Maria Alajääskö  1996      40.84        1:25.03   
  Nokian Pyry                   
                     
55  Milla Uusitalo  1997      46.20        1:42.63   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
 
Laji 3, 100m VU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Luukkonen  1995      31.43        1:06.19   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Natalia Wilkins  1994      31.79        1:07.31   
  Koovee                   
                     
Kaisa Mäkinen  1995      33.36        1:08.84   
  Koovee                   
                     
Roosa Laine  1995      32.90        1:08.90   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Julianne Varga  1995      32.36        1:09.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Maria Ritter  1994      34.87        1:12.04   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Satu Siekkinen  1994      35.83        1:14.42   
  Porin Pyrintö                   
                     
Ira Rintalahti  1994      35.34        1:15.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anette Seilonen  1995      40.05        1:21.60   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Laura Kiiskilä  1994      37.96        1:22.62   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Annika Forma  1994      40.15        1:24.87   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner