2018-08-15   13:13:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Särkänniemiuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Särkänniemi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:54   
  Järjestäjä  Koovee         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 toukokuu 2011         
 
 
Laji 17, 200m SKU T-17, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Nieminen  1996      34.15  1:14.78  2:02.81    2:39.39   
  Koovee                   
                     
Hanna Hammar  1998      37.11  1:18.89  2:05.85    2:42.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emilia Lähteenmäki  1995      36.12  1:18.67  2:08.83    2:46.36   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Alma Lumio  1999      35.93  1:21.30  2:10.82    2:47.26   
  Koovee                   
                     
Fanni Saari  1996      36.02  1:19.99  2:09.24    2:47.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Annala  1996      38.61  1:19.71  2:11.40    2:48.73   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Veera Elimäki  1996      37.47  1:20.11  2:11.72    2:49.53   
  Koovee                   
                     
Henna Rouvinen  1999      38.09  1:21.62  2:12.12    2:50.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anu Ahokas  1994      36.53  1:20.45  2:10.27    2:51.52   
  Koovee                   
                     
10  Roosa Laine  1995      36.54  1:25.26  2:15.71    2:53.08   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Emilia Potkonen  1998      39.06  1:26.55  2:15.16    2:53.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Kiia Kagan  1997      39.79  1:23.70  2:15.09    2:53.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Ninni Luoma  1998      38.33  1:25.65  2:15.32    2:54.01   
  Koovee                   
                     
14  Suvi Huhtanen  1999      36.48  1:22.93  2:17.14    2:55.29   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Noora Rantanen  1996      39.66  1:26.05  2:16.32    2:55.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Laura Siitonen  1995      37.53  1:24.03  2:18.78    2:57.69   
  Koovee                   
                     
17  Laura Karppi  1997      39.57  1:27.94  2:21.42    2:57.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Ella Silfvenius  1998      37.13  1:23.21  2:17.36    2:59.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Julia Bruneau  1999      39.48  1:27.70  2:19.75    2:59.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Oona Keljo  1996      40.53  1:28.24  2:20.53    2:59.93   
  Koovee                   
                     
21  Katariina Linha  1997      39.77  1:25.19  2:21.91    3:00.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
22  Erika Lahtinen  1998      39.10  1:28.09  2:20.68    3:00.29   
  Koovee                   
                     
23  Ida Vuorela  1997      38.76  1:25.91  2:18.62    3:00.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Laura Mattila  1998      39.69  1:28.18  2:19.70    3:01.15   
  Koovee                   
                     
25  Emma Männikkö  1998      40.43  1:27.01  2:23.38    3:01.33   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
26  Katariina Kunnari  1997      40.16  1:28.70  2:19.30    3:01.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Selina Virkkunen  1997      41.24  1:30.50  2:21.62    3:02.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
28  Minna Porentola  1996      41.65  1:29.27  2:21.49    3:03.24   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
29  Jazmin Acevedo-Bouhlal  1998      42.80  1:28.73  2:25.23    3:04.86   
  Koovee                   
                     
30  Ella Lyytikkä  1996      37.98  1:28.21  2:22.17    3:05.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Petra Steen  1999      39.29  1:29.22  2:24.13    3:06.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Vilma Koskinen  1998      39.13  1:28.49  2:25.97    3:06.54   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
33  Lumikki Lehtilä  1998      39.77  1:27.32  2:27.40    3:06.98   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Roosa Hyypiä  1997      42.47  1:32.23  2:27.75    3:08.30   
  Koovee                   
                     
35  Iisa Valkonen  1998      40.59  1:31.10  2:25.62    3:08.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
36  Roosa Tynkkynen  1997      40.53  1:29.50  2:25.74    3:09.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
37  Heidi Rizk  1998      43.48  1:31.51  2:28.19    3:10.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Amanda Kielo  1998      43.04  1:33.77  2:31.40    3:11.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Inka Aitola  1996      41.08  1:33.77  2:29.12    3:12.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Roosa Rekola  2000      46.80  1:36.55  2:33.32    3:13.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Vanessa Pönnighaus  1999      41.40  1:31.66  2:29.95    3:13.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
42  Netta Nuutinen  1998      45.16  1:38.05  2:31.91    3:14.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
43  Aada Tiermas  1998      44.91  1:32.89  2:29.23    3:14.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
44  Unna Harjamäki  1998      45.87  1:34.23  2:31.72    3:14.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Noora Kukkonen  1999      45.36  1:33.77  2:31.48    3:14.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
46  Lotta Aho  1999      42.50  1:34.35  2:30.67    3:16.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
47  Neea Oksanen  1995      42.14  1:39.01  2:30.89    3:16.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Henna Kainulainen  1998      42.53  1:34.21  2:34.14    3:19.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
49  Aliisa Liukkonen  1999      45.59  1:40.58  2:35.15    3:20.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
50  Sanna Saarinen  1998      46.49  1:41.02  2:39.62    3:22.33   
  Simmis Wanda                   
                     
51  Fanny Grönvall  2000      46.11  1:38.71  2:34.90    3:22.34   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Emilia Kömi  1997      46.17  1:42.60  2:40.20    3:22.43   
  Porin Pyrintö                   
                     
53  Noora Kolu  2001      47.02  1:39.49  2:40.10    3:22.62   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
54  Ida Konkka  2000      44.81  1:34.54  2:37.37    3:22.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Ella Nieminen  1998      44.64  1:36.16  2:37.29    3:23.70   
  Koovee                   
                     
56  Emma-Sofia Hartman  2000      48.54  1:38.89  2:42.64    3:24.26   
  Simmis Wanda                   
                     
57  Emmiina Rautiainen  2000      48.99  1:42.15  2:41.17    3:24.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
58  Taru Rilla  2000      49.34  1:39.87  2:39.74    3:24.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
59  Kristiina Pöysti  1997      47.84  1:40.65  2:38.56    3:24.91   
  Koovee                   
                     
60  Tinja-Mari Lindstedt  1998      45.67  1:35.30  2:36.29    3:24.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
61  Susanna Ellonen  1999      49.38  1:43.38  2:42.03    3:26.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
62  Ronja Kakkonen  1999      44.91  1:38.37  2:39.18    3:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
63  Elina Matala-Aho  2000      51.07  1:43.91  2:43.94    3:27.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
64  Emma Leppä  2000      47.94  1:42.04  2:40.10    3:27.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
65  Erica Haranen  1997      45.35  1:40.77  2:45.31    3:28.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
66  Mila Manner  2001      47.23  1:40.97  2:43.63    3:29.31   
  Nokian Pyry                   
                     
67  Minna Korkeasalo  1997      44.18  1:39.31  2:39.22    3:29.47   
  Nokian Pyry                   
                     
68  Noora Kanerva  2000      52.69  1:45.84  2:45.34    3:29.90   
  Simmis Wanda                   
                     
69  Emma Metsälä  1999      52.37  1:48.71  2:44.48    3:31.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
70  Essi Kujala  1999      51.84  1:47.23  2:44.25    3:32.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
71  Pauliina Siekkinen  1999      50.57  1:47.00  2:45.68    3:32.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
72  Ida-Maria Alajääskö  1996      46.61  1:38.46  2:45.08    3:32.65   
  Nokian Pyry                   
                     
73  Sanna Kuivanen  1998      54.05  1:51.09  2:49.92    3:33.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
74  Viivi Kajander  2000      46.94  1:42.76  2:45.82    3:33.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
75  Sonja Polvi  1998      48.61  1:44.80  2:47.92    3:34.04   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
76  Helena Paavola  2001      54.34  1:49.17  2:50.45    3:34.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
77  Minea Bogdanoff  2001      51.69  1:49.18  2:51.41    3:34.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
78  Camilla Tyven  2001      48.14  1:47.57  2:51.13    3:37.72   
  Nokian Pyry                   
                     
79  Julia Lahti  1999      50.51  1:48.50  2:50.38    3:37.89   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
80  Ella Varis  1998      54.88  1:46.94  2:51.65    3:38.15   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
81  Saana Isola  1999      49.40  1:48.11  2:50.55    3:38.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
82  Anni Aro  2001      51.21  1:43.94  2:48.04    3:39.00   
  Nokian Pyry                   
                     
83  Emmi Kilpinen  2000      47.90  1:44.79  2:50.01    3:39.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
84  Siiri Järvinen  2000      50.84  1:48.68  2:52.73    3:39.43   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
85  Tara Karihtala  1999      54.16  1:51.33  2:56.83    3:40.05   
  Simmis Wanda                   
                     
86  Annika Lampinen  1999      53.36  1:55.27  2:53.28    3:41.16   
  Nokian Pyry                   
                     
87  Vilma Saarinen  1999      51.72  1:46.37  2:52.92    3:42.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
88  Henni Vehmas  1999      49.22  1:46.81  2:57.27    3:48.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
89  Tinka Gylling  2001      54.75  1:55.36  2:57.91    3:49.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
90  Emmi Kortteinen  2000      53.01  1:51.96  2:56.01    3:49.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
91  Emmi Immonen  1999      55.37  1:54.19  2:57.78    3:53.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
92  Pinja Tiainen  1999      51.72  1:53.34  3:02.75    3:54.91   
  Nokian Pyry                   
                     
93  Hanna Ahola  2001      56.84  1:57.99  3:05.19    3:57.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
94  Pinja Penttilä  2001      59.87  2:03.12  3:05.25    4:00.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
95  Nea Reunanen  2001      54.11  1:57.24  3:07.15    4:01.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Milja Miettinen  1996              DNF   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Anni Lindfors  1998              DSQ   
  Raision Urheilijat                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Lotta Raiski  1998              DSQ  SU 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Tytti Kuusela  2000              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  14 toukokuu 2011 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner