Tulokset Kvarken Games 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Kvarken Games | Tulostuspäivämäärä | 16 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | Vaasan UImaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 huhtikuu 2011 |
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 45.14 | 1:33.08 | |||||
2 | Aleksi Kylmänen | 1999 | Aurajoen Uinti | 44.68 | 1:34.24 | |||||
3 | Elias Kuusisto | 1999 | Aurajoen Uinti | 45.72 | 1:35.49 | |||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 47.76 | 1:36.26 | |||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | Kankaanpään Uimarit | 47.52 | 1:40.08 | |||||
6 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.66 | 1:43.66 | |||||
7 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.51 | 1:44.42 | |||||
8 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.66 | 1:44.88 | |||||
9 | Zacharias Moliis | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.83 | 1:45.09 | |||||
10 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uimaseura | 52.68 | 1:51.10 | |||||
11 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 54.07 | 1:51.16 | |||||
12 | Eero Nikula | 1999 | Haapajärven Kiilat | 53.22 | 1:51.81 | |||||
13 | Teemu Puro | 1999 | Kemin Uimaseura | 56.27 | 1:52.46 | |||||
14 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.13 | 1:52.74 | |||||
15 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 56.11 | 1:56.75 | |||||
16 | Lassi Harju | 1999 | Kemin Uimaseura | 1:57.34 | 1:57.34 | |||||
17 | Jan Juupaluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit | 58.74 | 1:57.91 | |||||
18 | Kalle Tankka | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.32 | 1:58.71 | |||||
19 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 1:00.70 | 2:01.20 | |||||
20 | Valtteri Taskinen | 2002 | Oulun Uimaseura | 59.28 | 2:02.72 | |||||
21 | Seppo Porspakka | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.62 | 2:03.07 | |||||
22 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.03 | 2:03.80 | |||||
23 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.18 | 2:04.80 | |||||
24 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uimaseura | 1:02.85 | 2:06.23 | |||||
25 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 1:02.97 | 2:08.83 | |||||
26 | Adam Villbacka | 1999 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 1:02.46 | 2:10.32 | |||||
27 | Paavo Anttila | 2000 | Oulun Uimaseura | 1:02.23 | 2:11.25 | |||||
28 | Riku Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | 1:04.56 | 2:12.87 | |||||
29 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.62 | 2:17.07 | |||||
30 | Niko Hemminki | 2001 | Seinäjoen Uimarit | 1:06.76 | 2:17.24 | |||||
31 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit | 1:09.92 | 2:25.15 | |||||
32 | Henri Korpela | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.01 | 2:27.93 | |||||
- | Henri Röning | 1999 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | DNF | ||||||
- | Keigo Tuomi | 1999 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Santtu Kariniemi | 2000 | Haapajärven Kiilat | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 38.92 | 1:19.84 | |||||
2 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 38.42 | 1:21.47 | |||||
3 | Santeri Horst | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi ÅSK | 39.40 | 1:21.60 | |||||
4 | Mikko Pesso | 1997 | Simmis Grani | 38.60 | 1:22.22 | |||||
5 | Niki Räikkönen | 1997 | Aurajoen Uinti | 41.33 | 1:24.41 | |||||
6 | Miikka Kylmänen | 1998 | Aurajoen Uinti | 39.54 | 1:25.09 | |||||
7 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 44.29 | 1:29.61 | |||||
8 | Kaj Smeds | 1998 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 43.70 | 1:30.70 | |||||
9 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 43.23 | 1:30.88 | |||||
10 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit | 43.58 | 1:32.51 | |||||
11 | Tiitus Wargelin | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.71 | 1:32.68 | |||||
12 | Miska Kanto | 1997 | Kauhajoen Karhu | 43.72 | 1:32.75 | |||||
13 | Vilho Mäenpää | 1998 | Aurajoen Uinti | 43.88 | 1:32.90 | |||||
14 | Markus Perä | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 44.22 | 1:36.91 | |||||
15 | Peetu Väänänen | 1997 | Vieskan Uimarit | 46.49 | 1:37.09 | |||||
16 | Janne Känsäkangas | 1997 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 47.08 | 1:37.18 | |||||
17 | Roni Potapoff | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.76 | 1:38.80 | |||||
18 | Veli-Pekka Puistosalo | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 48.24 | 1:42.67 | |||||
19 | Jonas Solvin | 1997 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 49.11 | 1:46.08 | |||||
20 | Antti Ruusila | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 49.64 | 1:46.37 | |||||
21 | Joonatan Jokiniemi | 1998 | Kankaanpään Uimarit | 51.87 | 1:47.87 | |||||
22 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 52.33 | 1:48.21 | |||||
23 | Jimi Panula | 1998 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 51.63 | 1:51.47 | |||||
24 | Alex Piispanen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.35 | 1:56.02 | |||||
25 | Anton Nygård | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.42 | 1:57.94 | |||||
26 | Niko Kojonen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.91 | 2:02.44 | |||||
- | Nikolas Riippi | 1997 | Seinäjoen Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jalmari Kunnari | 1995 | Helsingfors Simsällskap | 33.48 | 1:11.39 | |||||
2 | Marko Kaakkolammi | 1996 | Nokian Pyry | 35.51 | 1:16.74 | |||||
3 | Adam Vik | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.04 | 1:16.93 | |||||
4 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 36.39 | 1:17.73 | |||||
5 | Jakob Nordman | 1996 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 35.58 | 1:19.19 | |||||
6 | Vlad Mukkulainen | 1996 | Aurajoen Uinti | 38.55 | 1:19.67 | |||||
7 | Niklas Jalonen | 1995 | Cetus | 38.02 | 1:19.80 | |||||
8 | Jaakko Oksala | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.55 | 1:22.11 | |||||
9 | Benjamin Asplund | 1996 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 38.06 | 1:22.59 | |||||
10 | Heikki Korhonen | 1995 | Swimming Club Rovaniemi | 40.36 | 1:24.11 | |||||
11 | Artturi Rantala | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 41.16 | 1:26.34 | |||||
12 | Aleksi Ekström | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.99 | 1:27.53 | |||||
13 | Väinö Haapamäki | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 41.54 | 1:27.67 | |||||
14 | Robin Thodin | 1995 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 41.46 | 1:28.75 | |||||
15 | Vincent Hellman | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.66 | 1:32.33 | |||||
16 | Nikholas Peart | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.05 | 1:40.64 | |||||
17 | Samuli Malin | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.26 | 1:40.86 | |||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Calle Mohn | 1993 | Simmis Grani | 32.74 | 1:09.93 | |||||
2 | Aki Tuomaala | 1991 | Swimming Jyväskylä | 34.40 | 1:12.44 | |||||
3 | James Lamb | 1992 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 34.08 | 1:12.89 | |||||
4 | Lassi Kotiniemi | 1992 | Friitalan Yritys | 34.19 | 1:14.33 | |||||
5 | Petja Hettula | 1994 | Oulun Uimaseura | 37.51 | 1:18.23 | |||||
6 | Juuso Leino | 1994 | Cetus | 41.15 | 1:26.15 | |||||
7 | Tuomas Palosaari | 1993 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 41.35 | 1:28.87 | |||||
8 | Pauli Saarikettu | 1987 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 42.98 | 1:31.77 | |||||
- | Teemu Viitanen | 1992 | Nokian Pyry | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 16 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:03 |