Resultater for Midsommercup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 303 | 39.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lindblad | 1999 | 268 | 40.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 256 | 41.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Hansen | 1999 | 244 | 42.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 237 | 42.68 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 189 | 46.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 180 | 46.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Markus Lund | 1999 | 178 | 46.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | 168 | 47.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Prior | 1999 | 164 | 48.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 150 | 49.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 149 | 49.79 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 143 | 50.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laurits Kaaber | 1999 | 140 | 50.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Thomsen | 1999 | 138 | 51.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lucas Christoffersen | 2000 | 137 | 51.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders N Pedersen | 1999 | 132 | 51.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 131 | 51.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Kornum | 1999 | 131 | 51.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Jonas Andersen | 1999 | 131 | 52.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karl-Emil Späth | 2000 | 129 | 52.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 127 | 52.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Sander | 1999 | 125 | 52.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristian Berthelsen | 1999 | 120 | 53.56 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
25 | Jonas Bøgsted | 1999 | 117 | 53.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
26 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 116 | 54.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon Steen Andersen | 1999 | 110 | 55.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Luis Neidel | 2000 | 108 | 55.39 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
29 | Tjorben Jannicke | 2001 | 108 | 55.50 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
30 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 104 | 56.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Christopher Lerche | 2000 | 94 | 58.04 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
32 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 89 | 59.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Nikolai Lund Christensen | 2000 | 80 | 1:01.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Oliver L Nelander | 2002 | 70 | 1:03.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Victor Bjerre | 2001 | 66 | 1:05.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Lauritsen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Skovsbøll | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend. | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas Pedersen | 2001 | DSQ | afsyn. arme | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Fogh Sørensen | 1999 | DSQ | afsyn. arme | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Vestergaard | 1997 | 371 | 36.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
2 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 366 | 36.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 358 | 37.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | 337 | 37.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 332 | 38.14 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 306 | 39.18 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Rossavik | 1997 | 305 | 39.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Sand-Nielsen | 1997 | 290 | 39.91 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Anders Husted | 1997 | 284 | 40.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jacob S. Madsen | 1998 | 280 | 40.38 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Mads Storgaard | 1998 | 239 | 42.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Anders Jepsen | 1998 | 236 | 42.76 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Simon Nørgård | 1997 | 222 | 43.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Patrick Strandlyst | 1997 | 211 | 44.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | 206 | 44.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jakob Vingborg | 1998 | 202 | 45.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Daniel Christensen | 1997 | 156 | 49.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Engsvang | 1997 | 155 | 49.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 155 | 49.17 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Niese | 1998 | 154 | 49.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 145 | 50.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Christoffer Møldrup | 1998 | 121 | 53.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Viktor Højgaard Hinzel | 1998 | 112 | 54.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Max Ulka | 1997 | DSQ | hænder bag hofte | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 460 | 34.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jannick Maesen | 1995 | 456 | 34.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 434 | 34.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Teddi Rasmussen | 1996 | 430 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | 421 | 35.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Kasper Winther | 1995 | 407 | 35.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Munkholm | 1996 | 387 | 36.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Back Laursen | 1996 | 370 | 36.78 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Grønbo | 1996 | 355 | 37.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 341 | 37.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Peter Guldberg | 1996 | 328 | 38.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Hansen | 1995 | 318 | 38.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Frandsen | 1995 | 287 | 40.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Johan Christensen | 1996 | 225 | 43.43 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 222 | 43.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Iversen | 1991 | 649 | 30.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 582 | 31.63 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 571 | 31.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Christensen | 1994 | 433 | 34.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Nylander Jacobsen | 1989 | 374 | 36.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | 360 | 37.14 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
7 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 296 | 39.63 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Nikolai Schack Husted | 1994 | 279 | 40.44 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Martin Jakobsen | 1992 | 261 | 41.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Vølund | 1994 | 257 | 41.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 236 | 42.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | 161 | 48.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Zacarias Samuel | 1994 | 84 | 1:00.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Larsen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |