Resultater for Midsommercup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 344 | 3:01.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | 320 | 3:06.30 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | 311 | 3:07.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | 288 | 3:12.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 272 | 3:16.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 234 | 3:26.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 210 | 3:34.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Camilla Madvig | 2000 | 137 | 4:07.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ea Christoffersen | 2000 | 134 | 4:08.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Jensen | 1999 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 472 | 2:43.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | 430 | 2:48.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 414 | 2:50.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 413 | 2:51.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 383 | 2:55.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 355 | 2:59.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Janni Andreasen | 1997 | 338 | 3:02.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 322 | 3:05.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 308 | 3:08.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 302 | 3:09.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Toft | 1997 | 302 | 3:09.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Signe Warncke | 1997 | 300 | 3:10.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 294 | 3:11.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 271 | 3:16.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Dissing | 1997 | 269 | 3:17.21 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Ingvardsen | 1997 | 264 | 3:18.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 263 | 3:18.73 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Helena Rasmussen | 1998 | 250 | 3:22.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Rohde | 1997 | 250 | 3:22.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 249 | 3:22.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Trine G. Sørensen | 1997 | 241 | 3:24.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kim Jänicke | 1998 | 228 | 3:28.38 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
23 | Natalia Rasmussen | 1998 | 221 | 3:30.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sarah Nørhave | 1997 | 197 | 3:39.01 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Signe Knøsen | 1997 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Cecilie Hagensen | 1998 | DSQ | ej fortsat bevæg 75 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | DSQ | crawlben i fly vend. | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Laura Skovby | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Lis N. Duc | 1997 | DSQ | ej fors. bev. | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 526 | 2:37.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 505 | 2:39.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Laura Westergaard | 1995 | 484 | 2:42.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Schmidt | 1995 | 445 | 2:46.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie D. Hald | 1996 | 406 | 2:52.00 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linette Hansen | 1995 | 405 | 2:52.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 402 | 2:52.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Kynde | 1994 | 397 | 2:53.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Kirstine Feldinger | 1996 | 393 | 2:53.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Lowin | 1995 | 374 | 2:56.80 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
11 | Tashia Lundvig | 1996 | 373 | 2:56.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 355 | 2:59.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Krintel | 1996 | 351 | 3:00.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 336 | 3:03.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Werborg Birkholm | 1996 | 320 | 3:06.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Shiva Leisner | 1995 | 316 | 3:07.06 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
17 | Louise Sander | 1995 | 296 | 3:11.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 287 | 3:13.03 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Sofie Skov Jensen | 1996 | 274 | 3:16.04 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sisse Sørensen | 1996 | DSQ | ej fors. bev. | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |