Results for Midsommercup 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommercup 2011 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Laugesen | 2001 | 146 | 3:35.77 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | 74 | 4:30.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Seehausen | 2001 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Cecilie Thuesen | 2002 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Søs Grarup | 2002 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie W. Bunten | 1999 | 366 | 2:38.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 331 | 2:44.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 305 | 2:48.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | 281 | 2:53.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 272 | 2:55.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Guldberg | 1999 | 268 | 2:56.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | 249 | 3:00.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Vedel | 1999 | 238 | 3:03.09 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Caroline M. Knudsen | 1999 | 235 | 3:04.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 223 | 3:07.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Holst | 1999 | 193 | 3:16.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sigrid Jensen | 1999 | 183 | 3:19.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Astrid Yde | 2000 | 160 | 3:29.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Selma Sand-Nielsen | 1999 | 157 | 3:30.47 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | 139 | 3:38.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Line Mia Jensen | 2000 | 92 | 4:11.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 485 | 2:24.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Ditte V. Hansen | 1997 | 470 | 2:25.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Beck | 1998 | 461 | 2:26.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 417 | 2:31.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 362 | 2:39.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 354 | 2:40.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 352 | 2:40.72 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 352 | 2:40.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 340 | 2:42.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Ida Kristensen | 1998 | 335 | 2:43.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Hjortshøj | 1997 | 331 | 2:44.13 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Caroline Mikkelsen | 1998 | 320 | 2:46.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 318 | 2:46.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emma Rohde | 1997 | 304 | 2:48.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Skovby | 1997 | 301 | 2:49.40 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Sabina Christensen | 1997 | 299 | 2:49.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 298 | 2:49.99 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Hannah Ibsen | 1997 | 284 | 2:52.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 282 | 2:53.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 281 | 2:53.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Sofie Ridderholm | 1997 | 281 | 2:53.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Louise Heiberg | 1998 | 280 | 2:53.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Mette Christensen | 1998 | 278 | 2:53.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Frederikke Thomsen | 1998 | 267 | 2:56.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Ida Madsen | 1998 | 265 | 2:56.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 261 | 2:57.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christine Dissing | 1997 | 248 | 3:00.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kim Jänicke | 1998 | 248 | 3:00.67 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
29 | Maria Ingvardsen | 1997 | 246 | 3:01.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
30 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 238 | 3:03.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Emma Louise Frohn | 1998 | 228 | 3:05.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frida Rogers | 1998 | 222 | 3:07.56 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Frederikke Schmidt | 1998 | 207 | 3:11.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Trine G. Sørensen | 1997 | 200 | 3:13.96 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 177 | 3:22.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Sarah Nørhave | 1997 | 168 | 3:25.73 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Laura Plougmann Laursen | 1998 | 139 | 3:38.85 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 541 | 2:19.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Schmidt | 1995 | 533 | 2:19.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie S. Pedersen | 1996 | 528 | 2:20.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 520 | 2:21.13 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Celine Drivsholm | 1996 | 514 | 2:21.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | 497 | 2:23.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Jessen | 1995 | 485 | 2:24.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Storgaard | 1996 | 470 | 2:26.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Nina Ibsen | 1995 | 458 | 2:27.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kirstine Feldinger | 1996 | 449 | 2:28.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linette Hansen | 1995 | 444 | 2:28.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Laura Friede | 1995 | 441 | 2:29.05 | ||||||
Sg Wiste | ||||||||||
13 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 436 | 2:29.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 412 | 2:32.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 403 | 2:33.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 402 | 2:33.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Line Hatting | 1996 | 400 | 2:34.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Mortensen | 1995 | 399 | 2:34.19 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nina Jørgensen | 1996 | 389 | 2:35.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Julie D. Hald | 1996 | 378 | 2:36.99 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Paulsen | 1996 | 366 | 2:38.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Mathilde Werborg Birkholm | 1996 | 353 | 2:40.52 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | 338 | 2:42.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 331 | 2:44.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Hiltmar | 1996 | 330 | 2:44.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 325 | 2:45.00 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Sofie Skov Jensen | 1996 | 317 | 2:46.37 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 306 | 2:48.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Andreasen | 1994 | 272 | 2:55.25 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 271 | 2:55.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Katrine M. Borum | 1996 | 264 | 2:56.84 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
32 | Louise Sander | 1995 | 249 | 3:00.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 249 | 3:00.50 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
34 | Emma Klitnæs | 1996 | 226 | 3:06.28 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
35 | Anastasia Mortensen | 1996 | 212 | 3:10.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johanne Kølbæk | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Krintel | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |