2018-06-23   17:53:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 2. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 2. Division    Udskriftsdato  09 april 2011   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2011-04-09         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lunau  1995    664          4:29.29   
  A6                   
                     
Mie Hansen  1991    633          4:33.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ann Sophie C. Lønnberg  1983    614          4:36.34   
  U.S.G                   
                     
Stephanie Hansen  1996    602          4:38.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    584          4:41.05   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Belinda Ervolder  1995    563          4:44.53   
  A6                   
                     
Mette Friis-Olsen  1985    542          4:48.11   
  U.S.G                   
                     
Sophie Lindhardt  1996    538          4:48.81   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Agnes Marie Frey  1997    505          4:54.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Benedicte Ø. Hansen  1995    492          4:57.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Kamilla Larsen  1996    468          5:02.60   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Malene Knudsen  1993    459          5:04.58   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Emilie Heick  1999    456          5:05.28   
  Vestegnens Aqua Team                   
                     
14  Mie Garlin  1996    452          5:06.15   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Laura Funch  1995    450          5:06.61   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Katrine V. Sørensen  1996    435          5:09.99   
  Vestegnens Aqua Team                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 april 2011 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark