2018-06-23   21:44:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 2. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 2. Division    Udskriftsdato  10 april 2011   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2011-04-09         
 
 
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Piger    638          4:01.83   
  A6                   
  Julie Lunau  1995      29.24  1:00.05      1:00.05   
  Marianne Duijm  1993      28.34  59.86      1:59.91   
  Melizza Petersen  1994      28.63  1:00.50      3:00.41   
  Frederikke Matthiassen  1996      28.62  1:01.42      4:01.83   
                     
Usg Damer    607          4:05.98   
  U.S.G                   
  Anne Dalgaard  1979      29.26  1:01.13      1:01.13   
  Astrid Eliasen  1986      28.76  1:01.36      2:02.49   
  Mette Friis-Olsen  1985      28.83  1:00.80      3:03.29   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      29.74  1:02.69      4:05.98   
                     
Hils Damer    603          4:06.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Karina Sørensen Gosvig  1996      28.63  1:00.62      1:00.62   
  Cecilie Lagerbon Olsson  1991      29.16  1:00.93      2:01.55   
  Stephanie Hansen  1996      29.99  1:02.23      3:03.78   
  Isabella Wedel Hansen  1996      29.91  1:02.69      4:06.47   
                     
Gentofte Damer    580          4:09.67   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Amalie Mikkelsen  1997      29.84  1:01.12      1:01.12   
  Sophie Lindhardt  1996      31.79  1:06.17      2:07.29   
  Helena Storr-Hansen  1997      28.24  59.51      3:06.80   
  Olivia Ane Frey  1994      30.01  1:02.87      4:09.67   
                     
Hvidovre Damer    541          4:15.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Trine Meier  1995      30.63  1:04.52      1:04.52   
  Clara Lindecrona  1993      30.18  1:05.19      2:09.71   
  Elina Wagner  1996      29.14  1:02.50      3:12.21   
  Mie Hansen  1991      29.74  1:03.40      4:15.61   
                     
Vest Piger    520          4:19.01   
  Vest-Brøndby                   
  Sara Mikkelsen  1997      30.72  1:03.35      1:03.35   
  Klara Strand Olesen  1995      31.01  1:04.88      2:08.23   
  Kamilla Larsen  1996      30.69  1:05.33      3:13.56   
  Nikoline Marker-Pedersen  1996      31.03  1:05.45      4:19.01   
                     
Hsc Piger    507          4:21.20   
  Holstebro Svømme Club                   
  Katja Lund Cliff  1996      32.49  1:09.05      1:09.05   
  Katarina S. Thomsen  1991      30.61  1:04.27      2:13.32   
  Cecilie Jensen  1994      30.47  1:04.87      3:18.19   
  Emma D. Rasmussen  1996      30.25  1:03.01      4:21.20   
                     
Vat Piger    502          4:22.03   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Amalie Mortensen  1998      30.88  1:04.91      1:04.91   
  Cecilie Høgskilde  1999      31.00  1:05.51      2:10.42   
  Katrine Christiansen  1996      30.92  1:05.16      3:15.58   
  Nanna Drewsen  1998      31.57  1:06.45      4:22.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  10 april 2011 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark