2018-10-22   16:26:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM for hold - 2. division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold 2. Division    Udskriftsdato  10 april 2011   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2011-04-09         
 
 
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
A6 Piger    672          8:43.82   
  A6                   
  Marianne Duijm  1993      1:03.06  2:10.02      2:10.02   
  Louise Hedmann Jacobsen  1996      1:01.94  2:12.01      4:22.03   
  Belinda Ervolder  1995      1:04.51  2:45.07      7:07.10   
  Julie Lunau  1995      1:04.39  1:36.72      8:43.82   
                     
Hils Damer    604          9:02.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Thea Mundt Lohse  1994      1:04.85  2:13.83      2:13.83   
  Stephanie Hansen  1996      1:04.18  2:12.51      4:26.34   
  Julie Lamberth  1996      1:07.18  2:18.68      6:45.02   
  Rikke Mundt Lohse  1996      1:06.70  2:17.97      9:02.99   
                     
Gentofte Damer    574          9:12.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Olivia Ane Frey  1994      1:06.53  2:19.41      2:19.41   
  Amalie Mikkelsen  1997      1:37.53  2:42.21      5:01.62   
  Sophie Lindhardt  1996      1:12.54  2:20.88      7:22.50   
  Agnes Marie Frey  1997      1:13.36  1:49.63      9:12.13   
                     
Usg Damer    569          9:13.90   
  U.S.G                   
  Mette Friis-Olsen  1985      1:05.94  2:15.33      2:15.33   
  Anne Dalgaard  1979      1:04.81  2:15.97      4:31.30   
  Lærke Smidt Hansen  1988      1:11.80  2:29.31      7:00.61   
  Ann Sophie C. Lønnberg  1983      1:04.63  2:13.29      9:13.90   
                     
Hsc Piger    521          9:30.37   
  Holstebro Svømme Club                   
  Louise B. Dalgaard  1990      1:02.91  2:11.55      2:11.55   
  Katja Lund Cliff  1996      1:10.94  2:31.94      4:43.49   
  Laura Funch  1995      1:10.81  2:26.84      7:10.33   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:07.04  2:20.04      9:30.37   
                     
Vest Piger    521          9:30.40   
  Vest-Brøndby                   
  Laura Smidt Hansen  1992      1:07.21  2:19.32      2:19.32   
  Sara Mikkelsen  1997      1:06.90  2:21.63      4:40.95   
  Kamilla Larsen  1996      1:07.56  2:22.89      7:03.84   
  Mie Garlin  1996      1:10.47  2:26.56      9:30.40   
                     
Hvidovre Damer    520          9:30.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Nathja Larsen  1995      1:07.71  2:22.88      2:22.88   
  Clara Lindecrona  1993      1:09.09  2:23.20      4:46.08   
  Benedicte Ø. Hansen  1995      1:08.19  2:20.79      7:06.87   
  Pernille Vegge  1995      1:08.68  2:23.94      9:30.81   
                     
Vat Piger    472          9:49.47   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Kirstine Andersen  1997      1:09.10  2:24.22      2:24.22   
  Rikke Munkholm  1998      1:51.41  3:02.97      5:27.19   
  Emilie Heick  1999      1:16.84  2:27.79      7:54.98   
  Katrine V. Sørensen  1996      1:16.57  1:54.49      9:49.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  10 april 2011 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark