Resultater for GTI Greve Midtby Center Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Greve Midtby Center Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2011 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 554 | 30.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 481 | 32.23 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 546 | 30.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Jensen | 1994 | 535 | 31.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 437 | 33.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Møhl | 1994 | 410 | 34.00 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 397 | 34.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 412 | 33.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 331 | 36.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 288 | 38.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andy Petersen | 1996 | 248 | 40.21 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Leifelt | 1996 | 244 | 40.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1996 | 244 | 40.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 232 | 41.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Ingvordsen | 1996 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 350 | 35.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 340 | 36.17 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 249 | 40.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 217 | 42.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 194 | 43.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Christensen | 1998 | 168 | 45.76 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Mathias Thomassen | 1998 | 158 | 46.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 144 | 48.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai Ringhøj | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 162 | 46.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 158 | 46.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 152 | 47.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Martin Stengelshøj | 1999 | 137 | 48.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Magnus Loose | 1999 | 133 | 49.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | 130 | 49.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 124 | 50.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 120 | 51.20 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Peter Kristensen | 1999 | 114 | 52.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | 108 | 53.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sipan Kawiani | 2000 | 108 | 53.05 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 97 | 54.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | 92 | 55.86 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 89 | 56.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Mads Møller | 2000 | 75 | 59.93 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Hjalte Christensen | 2001 | 63 | 1:03.40 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Morten Kilhof | 2000 | 48 | 1:09.43 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Gustav Notkin | 1999 | 43 | 1:11.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Casper Walther | 2001 | 40 | 1:13.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Alexander Guldbjørn | 2001 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:07 |