Results for JUBI cup Vallensbæk
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vallensbæk JUBI Cup 2011 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Vallensbæk svømmeklub VI39 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 marts 2011 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Bord Dæk Dig |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 35.16 | 1:13.27 | |||||
2 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 34.73 | 1:14.98 | |||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.16 | 1:16.50 | |||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.02 | 1:17.43 | |||||
5 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 37.53 | 1:18.38 | |||||
6 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 36.97 | 1:19.34 | |||||
7 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.74 | 1:21.18 | |||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 38.89 | 1:23.14 | |||||
9 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 40.50 | 1:23.50 | |||||
10 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.54 | 1:23.87 | |||||
11 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.98 | 1:24.73 | |||||
12 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.80 | 1:25.59 | |||||
13 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.38 | 1:26.46 | |||||
14 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 40.90 | 1:27.15 | |||||
15 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.37 | 1:27.17 | |||||
16 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.14 | 1:28.93 | |||||
17 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 43.59 | 1:29.11 | |||||
18 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 44.52 | 1:32.07 | |||||
19 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 44.89 | 1:33.80 | |||||
20 | My Weitling | 2000 | A6 | 45.31 | 1:34.16 | |||||
21 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 45.52 | 1:34.61 | |||||
22 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 45.74 | 1:34.77 | |||||
23 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.32 | 1:35.28 | |||||
24 | Veronika M. Postgaard | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 47.97 | 1:35.90 | |||||
25 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | A6 | 47.02 | 1:36.54 | |||||
26 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 44.72 | 1:37.14 | |||||
27 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 45.99 | 1:38.75 | |||||
28 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 49.62 | 1:38.97 | |||||
29 | Rebecca Thoby | 1996 | A6 | 44.60 | 1:40.15 | |||||
30 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.82 | 1:40.82 | |||||
31 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 48.60 | 1:42.37 | |||||
32 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 49.97 | 1:43.06 | |||||
33 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 48.40 | 1:44.08 | |||||
34 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.52 | 1:44.26 | |||||
35 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 51.12 | 1:44.59 | |||||
36 | Sara Boline Ingvartsen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 50.64 | 1:44.94 | |||||
37 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 53.74 | 1:45.76 | |||||
38 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.70 | 1:46.84 | |||||
39 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 54.04 | 1:49.03 | |||||
40 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.30 | 1:49.18 | |||||
41 | Nicoline Poulsen | 2000 | Albertslund IF | 50.31 | 1:49.23 | |||||
42 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.64 | 1:49.26 | |||||
43 | Sofie Krogsgaard | 1999 | A6 | 53.65 | 1:50.13 | |||||
44 | Kristine Lysholm Hørring | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 54.81 | 1:53.69 | |||||
45 | Rebecca Terp | 2002 | A6 | 58.59 | 1:56.20 | |||||
46 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | A6 | 51.56 | 1:56.37 | |||||
47 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | 1:01.88 | 1:59.84 | |||||
48 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 59.17 | 2:02.82 | |||||
49 | Freya Kjær Bauch | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 58.61 | 2:07.68 | |||||
50 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.50 | 2:10.87 | |||||
51 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.31 | 2:20.84 | |||||
52 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:18.27 | 2:41.61 | |||||
- | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | DNS | ||||||
- | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | ikke på egen bane 50 | |||||
- | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:56 |