Results for Danish Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danish Open |
|
Udskriftsdato |
31 marts 2011 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
12:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Københavner-klubberne |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 marts 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotte Friis |
1988 |
|
802 |
1:03.05 |
2:09.20 |
3:13.58 |
|
4:17.38 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
|
718 |
1:03.79 |
2:11.02 |
3:18.89 |
|
4:27.08 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
717 |
1:02.28 |
2:09.67 |
3:18.02 |
|
4:27.14 |
|
|
Albertslund IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
|
711 |
1:04.75 |
2:12.55 |
3:20.81 |
|
4:27.99 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Randi Fogh Nielsen |
1989 |
|
710 |
1:04.34 |
2:12.94 |
3:21.08 |
|
4:28.08 |
|
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elsa Ericsson |
1995 |
|
708 |
1:04.14 |
2:12.68 |
3:21.41 |
|
4:28.28 |
|
|
Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Pedersen |
1994 |
|
708 |
1:03.77 |
2:12.12 |
3:20.79 |
|
4:28.28 |
|
|
Bergensvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pernille Moth |
1994 |
|
695 |
1:06.15 |
2:14.89 |
3:23.09 |
|
4:29.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Marie Vedel |
1994 |
|
684 |
1:05.26 |
2:14.07 |
3:22.96 |
|
4:31.40 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ellen Olsson |
1995 |
|
684 |
1:06.26 |
2:15.87 |
3:24.58 |
|
4:31.44 |
|
|
Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
681 |
1:05.33 |
2:13.52 |
3:22.75 |
|
4:31.87 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Monique Johansen |
1994 |
|
677 |
1:05.39 |
2:15.55 |
3:24.08 |
|
4:32.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
|
677 |
1:05.64 |
2:15.57 |
3:24.03 |
|
4:32.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
675 |
1:03.88 |
2:11.34 |
3:20.60 |
|
4:32.59 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
|
672 |
1:04.94 |
2:14.04 |
3:24.01 |
|
4:32.99 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Sandager |
1995 |
|
667 |
1:04.74 |
2:14.26 |
3:24.33 |
|
4:33.66 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oda Martine Gjerde |
1995 |
|
663 |
1:05.19 |
2:14.83 |
3:25.19 |
|
4:34.26 |
|
|
Bryne Symjeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Madelene Andersson |
1995 |
|
661 |
1:05.40 |
2:15.05 |
3:24.69 |
|
4:34.47 |
|
|
Sverige |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
|
659 |
1:05.28 |
2:15.50 |
3:25.51 |
|
4:34.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Wael |
1993 |
|
654 |
1:04.87 |
2:14.07 |
3:24.56 |
|
4:35.54 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
31 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
12:30 |
|