Resultater for GSC Medley Stævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Gladsaxe Svømmehal |
Arrangør |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. dec 2022 to 18. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Årgang 1. år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
593 |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.41 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
581 |
2:22.06 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.28 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
563 |
2:23.60 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.40 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
548 |
2:24.88 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.50 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
543 |
2:25.30 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.74 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
517 |
2:27.67 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.86 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
517 |
2:27.68 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.12 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
506 |
2:28.77 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.66 |
(-11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
504 |
2:29.01 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.57 |
(-27.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
451 |
2:34.56 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.86 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
444 |
2:35.39 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.28 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
429 |
2:37.23 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.72 |
(-22.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
2:41.51 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
393 |
2:41.83 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.13 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
391 |
2:42.08 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.79 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Dorthea Brath |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
375 |
2:44.38 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-1:15.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
375 |
2:44.41 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.49 |
(-15.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
|
344 |
2:49.23 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
331 |
2:51.42 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
|
310 |
2:55.09 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
309 |
2:55.40 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
288 |
2:59.44 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.44 |
(-11.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
287 |
2:59.62 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.33 |
(-17.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
283 |
3:00.50 |
+39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
236 |
3:11.86 |
+50.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.57 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
198 |
3:23.29 |
+1:02.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.34 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
177 |
3:30.83 |
+1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:52:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Årgang 2. år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
656 |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.77 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
584 |
2:21.85 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.57 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
567 |
2:23.27 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
551 |
2:24.57 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.12 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
551 |
2:24.63 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.44 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
540 |
2:25.59 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
533 |
2:26.22 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.45 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
524 |
2:27.03 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.64 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
523 |
2:27.13 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.89 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
501 |
2:29.28 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.78 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
492 |
2:30.13 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.11 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
445 |
2:35.29 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.34 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
415 |
2:38.97 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
313 |
2:54.57 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.50 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2022 11:52:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2022 12:35.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|